Mikrofony do komputera ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości mikrofonu do swojego komputera, to dobrze trafiłeś. Na naszej stronie znajdziesz modele, które sprawdzą się podcza wideo rozmów, jak i grania. Stworzyliśmy zestawienie, w którym pierwsze miejsce zajął sprzęt Trust Starzz 6973. Urządzenie wyposażone jest w funkcję redukcji szumów. Podnosi to jakość wysyłanego dźwięku, gdyż nie słychać zgiełku panującego wokół Ciebie. Ponadto produkt ten przetwarza głos bardzo zbliżony do naturalnego, z minimalnym poziomem zniekształceń. Wygląd tego modelu przypomina mikrofony używane na deskach koncertowych przez muzyków. Sprzęt umieszczony jest na wytrzymałym stelażu. Kąt nachylenia urządzenia można przestawiać, dostosowując go do swoich potrzeb. Model ten przeznaczony jest do konwersacji z innymi użytkownikami w Internecie, a także do gier. Z nim możesz mieć pewność, że zostaniesz dobrze usłyszany. Jeżeli produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, to zachęcamy do zapoznania się z prezentacją urządzenia Plantronics Audio 300. Produkt ten zajął drugie miejsce w naszym rankingu.

 

 

Jaki mikrofon do komputera kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wbrew powszechnej opinii, mikrofony nie są używane jedynie w radiu lub studiach nagraniowych. Obecnie rozwój techniki przyniósł nam wiele nowych prac, takich jak tworzenie videoblogów na popularnej stronie YouTube. Coraz więcej młodych osób decyduje się na porzucenie tradycyjnej ścieżki kariery, aby stać się osobą medialną. W takiej sytuacji niezbędnym atrybutem jest dobry mikrofon, który nagra nasze wypowiedzi. Jeśli Twoja przygoda z nagraniami dopiero się zaczyna, to zapewne nie wiesz, jaki mikrofon do komputera wybrać. Z tego powodu polecamy Ci lekturę naszego poradnika. W tekście zamieściliśmy kilka podręcznych porad, które na pewno pomogą Ci dokonać właściwego zakupu.

 

 

Zastosowanie takich sprzętów.

Jak nadmieniliśmy powyżej, mikrofony nie są już jedynie elementem wyposażenia studia nagrań lub siedziby radia. Coraz więcej osób decyduje się na tworzenie videoblogów w Internecie. Platformy, takie jak YouTube czy SoundCloud pozwalają nam podzielić się z całym światem swoimi przemyśleniami. Dodatkowo, liczna grupa młodych ludzi postanawia publikować swoje nagrania, licząc na to, że zainteresuje się nimi wytwórnia. Żeby dokonać wszystkich tych rzeczy, niezbędny jest dobry mikrofon. Bowiem, nawet jeśli dysponujesz pięknym głosem, nagranie w złej jakości nie zainteresuje Twoich potencjalnych widzów. Z tego powodu, jeśli planujesz rozpocząć swoją karierę w Internecie, polecamy zainwestowanie w dobrej jakości sprzęt.

Kolejnym zastosowaniem mikrofonów są rozmowy przez Skype z bliskimi. Niestety, niejednokrotnie aparatura wbudowana do laptopa jest zbyt słaba, co powoduje, że dźwięk zostaje zniekształcony. Ponadto podczas złego połączenia internetowego, wiele razy musimy wręcz krzyczeć, aby druga osoba zrozumiała nasz przekaz. Jest to bardzo męczące i może powodować ból gardła.

 

Rodzaje – najlepszy mikrofon do komputera

Ze względu na sposób przetwarzania fal dźwiękowych mikrofony możemy podzielić na kilka rodzajów. Pierwszym typem są sprzęty dynamiczne. Cechą charakterystyczną tego typu modeli jest to, że membrana wraz z cewką umieszczone są w polu magnetycznym. Elementy te są wprawiane w ruch za pomocą drgania powietrza, zaś na cewce generowane jest napięcie. Zaletą takiej konstrukcji jest mniejsza cena. Wynika to z tego, że struktura mikrofonu jest bardzo prosta. Tego typu sprzęty są zazwyczaj bezprzewodowe, bowiem nie wymagają dostarczenia zewnętrznego źródła prądu. Z tego powodu wielu artystów na YouTube decyduje się na taki zakup, gdyż pozwala on nagrywać w dowolnym miejscu.

Ciekawą alternatywą są modele pojemnościowe, które posiadają dwie elektrody podłączone do zewnętrznego źródła napięcia stałego. Membrana zostaje wprawiona w ruch za pomocą drgań fal dźwiękowych. Ponieważ jedna z diod jest nieruchoma, a druga tylko się porusza to odległość między nimi jest zmienna. To z kolei stymuluje pracę kondensatora. Główną cechą tego produktu jest to, że napięcie doprowadzane jest za pośrednictwem kabla zasilającego. Dodatkowo, jest to bardzo lekki produkt, zatem jego ewentualne przenoszenie nie będzie stanowiło problemu. Jeśli jesteś profesjonalnym videoblogerem lub chcesz rozpocząć karierę muzyczną poprzez YouTube, to polecamy właśnie to urządzenie. Wynika to z tego, że mikrofon bardzo dokładnie odwzorowuje nagrany dźwięk. Nie musisz się zatem obawiać zniekształceń. Twój głos będzie zatem wyraźnie słyszalny, co również docenią rozmówcy na Skype.

 

Zbieranie dźwięków – jaki mikrofon do komputera jest najlepszy?

Jak zapewne wiesz, tego typu urządzenia zbierają dźwięki na wiele sposobów. Z tego powodu przed dokonaniem zakupu, powinieneś dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i zakupić najlepiej pasujący do Ciebie produkt.

Pierwszym rodzajem są sprzęty jednokierunkowe, które odbierają fale akustyczne tylko z jednego kierunku. Dzięki temu pozostałe dźwięki są niemal niesłyszalne. Tego typu przyrządy na pewno przydadzą się w czasie nagrywania własnych piosenek. Nie będziesz musiał się obawiać, że odgłosy z ulicy wpłyną na jakość nagrania. Takie produkty zazwyczaj kupują osoby, które nie mają własnego biura lub odpowiednio wygłuszonego studia nagrań. Zatem jeśli nagrywasz swoje filmiki w domu, podczas gdy obecni są inni domownicy, polecamy ten typ mikrofonu.

Drugim wariantem są modele dwukierunkowe. W tego typu urządzeniach jesteśmy w stanie wyłapać dźwięki pochodzące z naszego otoczenia. Nie są one dość wyraźne, ale wpływają na jakość odbioru. Trzecią opcją produktów są mikrofony dookólne, które zbierają dźwięki z każdego kierunku. Tego rodzaju urządzenia są używane przez profesjonalnych twórców, którzy posiadają własne studio nagrań. Dzięki temu możesz spokojnie gestykulować i oddalać się od swojego modelu, a Twój głos wciąż zostanie poprawnie zarejestrowany. Ponadto sprzęty tego rodzaju dobrze sprawdzają się podczas przeprowadzania wywiadów.

 

Czułość

Prezentowany parametr wyrażany jest w miniwoltach na pasach, co posiada oznaczanie m/Pa lub też dBV. Choć mogłoby się wydawać, że im ta wartość jest większa, tym lepiej działa sprzęt, dużo ważniejsze jest dopasowanie parametru do naszych potrzeb. Dlatego jeśli zakupisz bardzo czuły produkt, to musisz się liczyć z tym, że zbierze on wszelkie dźwięki z okolicy.

Jeśli nie posiadasz wygłuszonego studia, to na Twoim nagraniu będzie słychać przejeżdżające samochody lub ludzi rozmawiających pod Twoim oknem. Z tego powodu zalecamy zakup najczulszych sprzętów do studia nagrań, gdzie bardzo ważne jest wyłapanie każdego dźwięku. Mikrofony dynamiczne posiadają od 1 mV/Pa do 3 mV/Pa, zaś pojemnościowe od 5 mV/Pa do 50 mV/Pa.

 

Mikrofony komputerowe w dobrych cenach

W zależności od wielkości produktu oraz jego czułości, ceny modelu wahają się od 50 zł do nawet 250 zł. Najtańszą opcją są urządzenia jednokierunkowe, które rejestrują jedynie głos osoby stojącej w najbliższym sąsiedztwie. Tego typu produkty mogą kosztować do 100 zł. Jeśli jednak zależy Ci na posiadaniu własnego studia nagrań z bardzo czułym sprzętem, który wyłapie wszystkie dźwięki, to musisz się liczyć z wydatkiem około 200 zł, a nawet 300 zł.

 

 

Najlepsze mikrofony do komputera w 2019 roku

 

Mikrofon jest niezbędny podczas wideo i audio rozmów. Takie urządzenie przydaje się także w trakcie gry na komputerze. Te, zastosowane w laptopach sprzęty często są bardzo niskiej jakości i sprawiają, że do odbiorcy dochodzi bardzo zniekształcona wiadomość. Z tego względu przygotowaliśmy ranking mikrofonów do komputera, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania.

 

Nasze zalecenia

 

Trust Starzz 6973

 

Bardzo popularnym modelem jest Trust Starzz 6973. Produkt ten służy do przekazywania dźwięku do komputera. Sprzęt pozwala na nagrywanie wysokiej jakości dźwięku w domowym zaciszu. Mikrofon jest odpowiedni dla osób, które zaczynają swoją przygodę z nagrywaniem swoich kawałków. Ponadto mogą z niego korzystać osoby, które chcą porozmawiać ze znajomymi przez Internet.

Model ten sprawia, że głos brzmi naturalnie. Co więcej, wyposażony jest w przycisk wyciszenia, więc nie słychać wszelkich zakłóceń wokół. Produkt charakteryzuje się poręczną konstrukcją. Ustawia się go na podstawce mającej 3 nóżki. Podłącza się go do komputera za pomocą złącza 3,5 mm. Przewód ma 2,5 m.

Wymiary mikrofonu wynoszą 43 mm x 43 mm x 132 mm. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość odbioru dźwięku. Twierdzą oni, że bardzo dobrze sprawdza się do komunikacji w trakcie grania.

 

 

 

 

Plantronics Audio 300

 

Wielu użytkowników poleca model Plantronics Audio 300, gdyż dobrze zbiera głos. Sprzęt ten charakteryzuje się dużą giętkością. Dzięki temu możesz go ustawić pod każdym kątem. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, gdyż nie musisz się dostosowywać do mikrofonu, tylko urządzenie dopasować do siebie.

Model ten charakteryzuje się dobrej jakości dźwiękiem. Ponadto wyposażony jest w redukcję hałasów i szumów w tle. W ten sposób głos jest wyraźniejszy i czystszy. Model ten ma stojak, na którym można go postawić. Istnieje także możliwość instalacji na monitorze. Produkt ten jest kompatybilny z dużą ilością kart dźwiękowych, jednakże przed zakupem sprawdź, czy będzie pasować do Twojego komputera. Sprzęt posiada przycisk wyciszenia dźwięku.

Przewód mikrofonu ma długość 1,8 m. Wyposażony jest w wejście 3,5 mm mini jack. Użytkownicy twierdzą, że urządzenie jest przydatne w codziennym korzystaniu z komputera.

 

 

 

 

MediaTech Mt391

 

Ciekawym produktem jest MediaTech Mt391. Sprzęt ten sprawdzi się zarówno w użytku domowym, jak i profesjonalnym. Można z niego korzystać w trakcie wideokonferencji. Model jest przydatny także dla graczy, szczególnie w trakcie rozmów odbywających się w jednym zespole. Z tym urządzeniem możesz mieć pewność, że każdy usłyszy Twoje komentarze.

Sprzęt zapewnia użytkownikowi wysokiej jakości dźwięk. Ponadto wyposażony jest w system oczyszczający z szumów, dzięki czemu przekazywany głos jest czysty. Model ten charakteryzuje się wygodną konstrukcją. Sprzęt przeznaczony jest do postawienia na biurku. Wyposażony jest w elastyczny pałąk, który można dostosować do swoich potrzeb. Ważną kwestią jest także wygląd mikrofonu. Model ten wygląda profesjonalnie.

Urządzenie wyposażone jest w kabel o długości 1,5 m. Ponadto można do niego podłączyć słuchawki. Czułość tego sprzętu wynosi 47 dB. Natomiast pasmo przenoszenia mieści się w zakresie 100-16000 Hz. Użytkownicy doceniają ten model za stabilność konstrukcji i jakość dźwięku.

 

 

 

 

Zalman ZM-MIC1

 

Dużym zainteresowaniem cieszy się model Zalman ZM-MIC1. Ten dobry i tani mikrofon do komputera sprawdzi się w trakcie wideokonferencji dotyczących pracy, a także przy rozmowach ze znajomymi. Można z niego również korzystać do komunikacji z osobami z zespołu w trakcie wspólnej gry.

Konstrukcja tego produktu jest wysokiej jakości. To sprawia, że jest wytrzymały i posłuży Ci przez długi czas. Sprzęt wyposażony jest w funkcję redukcji szumów, więc na nagraniu będzie słychać tylko Ciebie. Produkt charakteryzuje się dużą czułością, więc nie trzeba go trzymać przy samych ustach.

Wykorzystany przewód ma długość 2 m. Model wyposażony jest w klips, który pozwala na zaczepienie go na ubraniu. Mikrofon można podłączyć do komputera za pomocą wejścia mini jack 3,5 mm. Do zestawu dołączone są słuchawki. Użytkownicy doceniają ten model za wysokiej jakości wykonanie i czysty dźwięk. Podkreślają też, że jeżeli korzysta się ze słabej jakości kart dźwiękowych to nagrania mocno szumią.

 

 

 

 

Olympus ME-52W 

 

Olympus ME-52W to mikrofon, który zyskał wiele pochlebnych opinii. Produkt ten wyposażony jest w redukcję szumów. Dzięki temu możesz nagrać stosunkowo czysty dźwięk. Ponadto model ten ma mechanizm kierunkujący, który pozwala na dostosowanie położenia mikrofonu. Produkt charakteryzuje się dużą czułością równą 40 dB.

Sprzęt wyposażony jest w klips, który umożliwia przypięcie go do ubrania. To sprawia, że nie musisz go trzymać w ręku. Urządzenie jest bardzo lekkie, waży jedynie 4 g, więc nie poczujesz, że masz je ze sobą. Model ten podłączany jest do komputera za pomocą złącza mini jack 3,5 mm. Pasmo przenoszenia tego produktu mieście się w przedziale od 100 do 15000 Hz.

Do zestawu dołączony jest piankowy ekran i osłonka przed wiatrem. Opinie o mikrofonach do komputera producenta Olympus są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za niewielkie rozmiary i twierdzą także, że jest dobrym uzupełnieniem monofonicznego dyktafonu.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...