Listwy zasilające ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jeżeli szukasz sprawdzonej listwy zasilającej, do której możesz podłączyć komputer lub inne, ważne dla Ciebie urządzenia, koniecznie zajrzyj na naszą stronę. Udało nam się wyłonić dwa najlepsze produkty tego typu w 2019 roku, a są to Acar S8 3M oraz Monster MP EXP 600AG+. Skąd właściwie wiemy, że to one podbiły rynek? Wywnioskowaliśmy to po analizie opinii konsumentów, którzy już wypróbowali zakupione przez siebie modele. Listwa Acar S8 3M cieszy się największą popularnością i zebrała najwięcej pochlebnych opinii. Ma ona 8 gniazd sieciowych, jak też automatyczny bezpiecznik dbający o bezpieczeństwo podłączonych urządzeń. Jej obudowa prezentuje się wyjątkowo estetycznie, a niewielka waga sprawia, że w razie potrzeby można ją szybko przenieść do innego pomieszczenia. Z kolei Monster MP EXP 600AG+ posiada 6 gniazd sieciowych, które ułożone zostały w dwóch rzędach. Produkt ma dużo zabezpieczeń i podświetlany włącznik, dzięki któremu wiadomo, kiedy podłączone urządzenia są włączone. Więcej informacji znajduje się na naszej stronie.

 

 

Jaką listwę zasilającą kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Listwa zasilająca jest sprzętem, który ułatwia doprowadzenie prądu do urządzeń i pozwala nam zwiększyć liczbę gniazd na wtyczki. Przed zakupem listwy musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które decydują o jej przydatności. Aby Ci pomóc w zakupie przygotowaliśmy poradnik o tym, jaką listwę zasilającą wybrać.

 

 

Do czego potrzebna nam listwa zasilającą?

Mimo tego, że mamy wystarczającą ilość wejść na kable, to warto zainwestować w listwę zasilającą. Głównie dlatego, że dobre urządzenie chroni nasz sprzęt przed skokami napięcia, a tym samym jego awarią. Pamiętaj jednak, że na rynku znajdziesz też przedłużacze, które nie mają odpowiednich zabezpieczeń, tylko zwiększają ilość gniazd, do których możesz podłączyć urządzenia.

Jeżeli jednak zakupisz dobry produkt, to kilkustopniowe zabezpieczenie jest w stanie zapobiec spaleniu się sprzętu. W ten sposób nagłe spadki i wzrosty napięcia prądu nie będą nam straszne.  

 

Rodzaje – jaka listwa zasilająca jest najlepsza?

Na rynku znajdziemy dwa główne typy listew zasilających. Wśród nich możemy wyróżnić: filtrujące i antyprzepięciowe. Listwy filtrujące to przedłużacze bez dodatkowych funkcji. Stworzone zostały jedynie dla dodatkowego miejsca na wtyczki. Posiadają bezpieczniki i zestaw kondensatorów. Jedyne zabezpieczenie, jakie posiada to ewentualnie wyłączenie się listwy w przypadku powstania spięcia.

Natomiast produkty antyprzepięciowe –oprócz funkcji przedłużacza działają na zasadzie ograniczania skoków napięcia. Dzieje się tak, ponieważ listwa eliminuje szpilki, czyli chwilowe ograniczone skoki napięcia oraz szumy elektryczne.

 

Filtry

Kupując listwę zasilającą spotkamy się z różnymi filtrami zabezpieczającymi. Oprócz tradycyjnych filtrów sieci LAN i telefonicznego, znajdziemy jeszcze:

RFI/EMI (zabezpieczenie przeciwzakłóceniowe) – przy jego użyciu możemy tłumić zakłócenia, które powstały na skutek działania fali radiowych oraz fali elektromagnetycznych.

Przeciwprzepięciowy – filtr, który został wyprodukowany, aby chronić przed skokami napięcia, a tym samym eliminować ryzyko uszkodzenia urządzeń podpiętych do listwy.  

 

Ilość gniazd

Ilość gniazd na listwie zasilającej może być zróżnicowana. Możemy nabyć model, który posiada 2 wejścia, ale również taki, który ma ich 6, a nawet 8. Na rynku dostępne są sprzęty dwurzędowe.

 

Długość kabla

Jeżeli zamierzamy używać listwę zasilającą wyłącznie w jednym miejscu, to wystarczy, że zmierzymy odległość od gniazdka i na podstawie tej długości dobierzemy odpowiedni sprzęt. Jeżeli jednak planujemy używać listwę w wielu miejscach, to polecamy wybrać jak najdłuższy kabel. W ten sposób będziemy przygotowani na każdą ewentualność.

 

Absorpcja energii

Absorpcję energii wyraża się w dżulach (J). Minimalna wartość, jeżeli chodzi o listwy zasilające to 15 J. Warto jednak  pamiętać, że im więcej dżuli, tym listwa lepiej będzie działać. Najlepsza listwa zasilająca ma od 400 J do 500 J.

 

Czas reakcji

Czas reakcji wyraża się w ns, czyli nanosekundach. Wartość ta mówi nam, w jakim czasie listwa odetnie prąd, aby skok napięcia nie uszkodził żadnego urządzenia. Warto wybrać listwę z jak najlepszą wartością. Maksymalny wynik to 25 nanosekund.

 

Maksymalny prąd impulsu

Do wyrażania maksymalnego prądu impulsu używamy kA, czyli kiloamperów. Wybierzmy model, który ma ich jak najwięcej. Najsłabsze listwy mają od 4 kA do 6 kA. Aby listwa działała optymalnie, powinniśmy wybrać model, w którym ten parametr wynosi 90 kA.

 

Maksymalne obciążenie

Zwróćmy uwagę na ten parametr, jeśli zamierzamy podpiąć do listwy wiele urządzeń, które pobierają dużo prądu. Maksymalne obciążenie wyrażane jest w watach. Wybierzmy model, który ma jak największą wartość.

 

Napięcie progowe

Napięcie progowe wyraża się w woltach, czyli V. Optymalną wartością dla tego parametru jest od 330 do 350 V.  

 

Sterowanie

Ciekawym udogodnieniem może być zdalne sterowanie listwą poprzez pilot. Dzięki temu nie musimy schylać się, aby ją włączyć lub wyłączyć. Przy zakupie listwy ze zdalnym sterowaniem zwróć uwagę na to, z jakiej odległości pilot wciąż będzie działał.

Dodatkowe funkcje

Producenci wyposażyli listwy w kilka ciekawych funkcji, które mogą sprawić, że nasze użytkowanie może być jeszcze łatwiejsze. Wśród nich znajdziemy:

Tryb energooszczędny – ta funkcja sprawia, że sprzęt, który został nastawiony na czuwanie zostaje odłączony od listwy. W ten sposób możemy zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Children Protect – dzięki tej funkcji nasze dzieci nie są w stanie włożyć niczego do gniazdka. Polecamy to rodzicom ciekawskich pociech.

Uchwyt do powieszenia na ścianie – umożliwi to nam umieszczenie listwy zasilającej na ścianie. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce na podłodze.

Możliwość sterowania sprzętem ze smartfona lub innej aplikacji – popularne rozwiązanie stosowane w zaawansowanych sprzętach. Daje nam możliwość, na przykład ustawienia cyklicznego uruchamiania się danego urządzenia.

 

Bezpieczeństwo

Jedne z najtańszych modeli wyposażono w topik. Działa on na zasadzie topienia się elementu, w momencie w którym listwa jest obciążona. Nie jest to jednak najbezpieczniejszy sposób. Lepszą opcją jest warystor, który od razu odłącza urządzenie od prądu. Możemy również wybrać listwę zasilającą z diodami transilowymi. Cechuje się ona najszybszą reakcją, co oznacza, że najskuteczniej chroni nasz sprzęt.

 

Listwy zasilające w dobrych cenach

Zwykłe listwy zasilające kosztują od 10 zł do 20 zł. Listwy zasilające antyprzepięciowe z wieloma wejściami kosztują od 30 zł do nawet 500 zł.

 

 

Najlepsze listwy zasilające w 2019 roku

 

Listwa zasilająca to bardziej zaawansowany przedłużacz, który daje nam możliwość podłączenia do prądu, ale mnogość modeli na rynku może jednak utrudniać podjęcie decyzji. Stworzony przez nas ranking listew zasilających podpowie Ci, na które konkretne produkty najlepiej zwrócić uwagę.

 

Nasze zalecenia

 

Acar S8 3M

 

Listwa zasilająca Acar S8 3M została wyposażona w podświetlany wyłącznik. Dzięki niemu zawsze wiemy, kiedy jest ona wyłączona lub włączona. Ponadto posiada ona automatyczny oraz bardzo wygodny bezpiecznik, a także szybkie warystory, które stanowią zabezpieczenie przed wysokim napięciem.

Do tego modelu bez problemów można podłączyć aż 8 urządzeń. To sprawia, że jest on niezwykle przydatny w domu. Jego waga to jedynie 0,48 g, dlatego też jego przenoszenie, choćby do innego pokoju, nie sprawi żadnych kłopotów. Produkt jest dostępny w kolorze czarnym, przez co prezentuje się estetycznie i nie zwraca na siebie zbyt dużej uwagi.

Konsumenci uważają, że ta listwa przepięciowa jest naprawdę godna polecenia. Wpływ na to ma fakt, iż można do niej podłączyć kilka różnych urządzeń jednocześnie. Poza tym użytkuje się ją bardzo bezpiecznie, gdyż posiada ona odpowiedni system ochrony porażeniowej. Nie należy się więc w tym przypadku obawiać, ani porażenia prądem, ani wywołania zwarcia elektrycznego.

 

 

 

 

Monster MP EXP 600AG+

 

Model o nazwie Monster MP EXP 600AG+ wyróżnia się przede wszystkim swoim nowoczesnym designem. Znajduje się tutaj sześć gniazd, które ułożone są w dwóch rzędach. Wszystkie z nich są zabezpieczone przed skokami napięcia. Do stworzenia tego produktu wykorzystano specjalną, ognioodporną technologię Monster, co świadczy o wysokim poziomie bezpieczeństwa podczas użytkowania.

Ta listwa ma podwójną ochronę dla antenowych wejść koaksjalnych. Maksymalny impuls energetyczny w tym przypadku wynosi 1440 J. Obudowa produktu jest dostępna w kolorze czarnym, a została ona wykonana z bardzo wytrzymałego materiału, co pozytywnie wpływa na jego żywotność. Umieszczono na niej podświetlany włącznik, który świeci, kiedy listwa jest włączona.

Według konsumentów podstawową zaletą produktu jest kompaktowy rozmiar oraz długość kabla, która wynosi aż 1,8 metra. Dzięki temu może on sięgnąć do drugiego pokoju i nie trzeba go nawet przenosić, kiedy zechcemy podłączyć do niego określone urządzenie.

 

 

 

 

Cyberlink Cyberpower Managment Surgearrest

 

Cyberlink Cyberpower Managment Surgearrest jest listwą zasilającą z 8 gniazdami sieciowymi. Można do niej z powodzeniem podłączyć m.in. komputer i różne jego akcesoria. Do jej stworzenia wykorzystano szereg zabezpieczeń, do których można zaliczyć m.in. ochronę przepięciową i warystor zamiast zwykłego bezpiecznika.

Ten produkt posiada gniazda z bolcem, co oznacza, że są one bardzo dobrym zabezpieczeniem przed przepięciami, które mogą powstać choćby w przypadku uderzenia pioruna. Znajduje się tu również filtr przeciw zakłóceniom EMI/FRI, który zapewnia wysoką jakość dźwięku, jak też obrazu. Czarna obudowa jest nie tylko wytrzymała, ale i odporna na osiadanie na niej kurzu.

Krążące opinie o listwach zasilających tego producenta pokazują, że modele sygnowane logo Cyberlink są całkowicie bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Według konsumentów ten konkretny produkt wyróżnia się zarówno minimalistycznym designem, jak i obecnością gniazd USB, za sprawą których można naładować tablet czy telefon komórkowy.

 

 

 

 

Ever Optima T/LZ08-OPT015/0000

 

Listwa Ever Optima T/LZ08-OPT015/0000 posiada 6 gniazd sieciowych z bolcem. Można więc do niej podłączyć kilka urządzeń jednocześnie i nie martwić się o ich bezpieczeństwo np. w czasie burzy. Dedykowana jest ona przede wszystkim do komputerów, sprzętów RTV oraz urządzeń peryferyjnych czy mobilnych. Co ciekawe, znajdziemy tutaj system ochrony przed dostępem dzieci (System Child Protection).

Producent wyposażył ten produkt w zabezpieczenie nadprądowe w postaci automatycznego bezpiecznika. Znajduje się tu także wskaźnik zabezpieczenia antyprzepięciowego i dwubiegunowy oraz podświetlany włącznik. Można więc szybko wyłączyć wszystkie podłączone do listwy urządzenia, które są w trybie stand-by.

Jak mówią konsumenci, ta dobra i tania listwa zasilająca zasługuje na uwagę, ponieważ ma niewielkie rozmiary, a dodatkowo nie musi ona leżeć na podłodze. Za pomocą specjalnych uchwytów można ją umocować na ścianie w pozycji pionowej lub poziomej, w zależności od własnych potrzeb i preferencji.

 

 

 

 

Brennenstuhl Premium-Alu-Line 1391004816

 

Jeśli chcesz kupić bardziej zaawansowany technologicznie produkt, sprawdź listwę o nazwie Brennenstuhl Premium-Alu-Line 1391004816. Posiada ona 6 gniazd sieciowych z bolcem i podświetlany, a także dwubiegunowy włącznik. Można ją z powodzeniem przymocować do ściany, dzięki czemu nie będzie ona przeszkadzać i żaden z domowników się o nią nie potknie.

Model ten ma odpowiednie zabezpieczenia przed dziećmi, dlatego też na pewno nie zrobią one sobie krzywdy, kiedy listwa przypadkowo dostanie się w ich ręce. Kabel o długości 3 metrów sprawia, że można podłączyć urządzenia znajdujące się nawet w innym pokoju, np. odkurzacz.

Konsumenci doceniają w tym produkcie zarówno bardzo długi kabel, jak też elegancki design. Wytrzymała obudowa utrzymana w srebrno-czarnej kolorystyce sprawia, że w każdym pomieszczeniu listwa wygląda elegancko i nie rzuca się zbędnie w oczy. Na uwagę, według wielu osób zasługuje również bardzo dobra jakość wykonania, idąca w parze z niezbyt wygórowaną ceną.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...