Komputery stacjonarne ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Wybierając komputer stacjonarny trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego parametry. Jeśli jednak nie masz dużego doświadczenia w tym zakresie albo potrzebujesz szybko dowiedzieć się, jakie modele obecnie są najlepsze na rynku, nasz ranking jest dla Ciebie. Powstał on na podstawie analizy potrzeb i opinii konsumentów. Na pierwszym miejscu wspomnianego zestawienia znalazł się doceniany przez wszystkich użytkowników komputer stacjonarny Dell Vostro 3670. Jest to sprzęt wyposażony w wydajny procesor Intel i pojemny dysk SSD.  Komputer stacjonarny ma napęd optyczny, więc można na nim odtworzyć płyty CD. Urządzenie ma zainstalowany system operacyjny, więc możemy przystąpić do jego użytkowania tuż po rozpakowaniu i podpięciu wszystkich niezbędnych przewodów. Abyś miał większy wybór, do naszego rankingu wybraliśmy także sporo innych modeli. Na uwagę zasługuje komputer stacjonarny MSI Pro 24X 7M-006EU z dużą pamięcią wewnętrzną. Jest to model All-in-One, co oznacza, że wszystkie części umieszczone są z tyłu obudowy ekranu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki komputer stacjonarny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Szukając komputera dla siebie, lub kogoś z rodziny trzeba nie lada wiedzy. aby wybrać pomiędzy tym, co konieczne a rozsądną ceną. Bo najlepszy komputer stacjonarny to taki, który spełnia nasze oczekiwania. A będą one inne w przypadku architekta, który poszukuje sprzętu do pracy, przedsiębiorcy zaopatrującego swoje biuro w nowy sprzęt, czy gracza, dla którego wszystkie nowinki są bardzo istotne.

Obudowy

Zacznijmy od typów obudowy, jakie są dostępne na rynku. Desktop w obudowie typu tower ustawisz obok biurka na podłodze lub w specjalnie wyodrębnionym na jednostkę miejscu. Zaletą tej formy jest wielkość, która powoduje, że znajdziesz tu miejsce na ewentualną rozbudowę maszyny, dodając jej dodatkową pamięć czy napęd albo dysk, czy też dodatkową kartę graficzną.

Obudowy płaskie, czyli poziome, to rozwiązania częściej spotykane w biurach, tu mamy znikomą możliwość rozbudowy podzespołów ze względu na małe gabaryty.

Dla osób o dużej wrażliwości estetycznej lub po prostu tych, którzy lubią nowinki jest przeznaczony nettop. Są to komputery o umiarkowanych parametrach i mogą służyć do prac biurowych, słuchania muzyki czy surfowania w Internecie. Obudowa jest bardziej niż skromna, jeśli chodzi o wymiary, za to estetyka jest na najwyższym poziomie. Nettop można zawiesić na ścianie czy postawić na biurku – swoim wyglądem na pewno przyciągnie wzrok kolegów. Nie nadaje się on jednak dla graczy komputerowych i nie da się go rozbudować. Jednak tego typu komputery stacjonarne można kupić w dobrych cenach. Bardzo atrakcyjny nettop, doskonały do oglądania filmów czy przeglądania Internetu dostaniemy już za kwotę 1500 PLN.

Zadając sobie pytanie, jaki jest najlepszy komputer stacjonarny nie sposób nie przyglądnąć się komputerom, które w ostatnim czasie biją rekordy popularności. All-in-one, czyli wszystko, co musi mieć komputer jest ukryte w monitorze. Sztuką jest tu tak skonstruować monitor, aby był estetyczny i nie pomijał żadnego z istotnych elementów wyposażenia. Ten typ komputerów, tak jak i inne rodzaje, można dostać z różnymi parametrami technicznymi.

 

Parametry

Gdy interesują nas wysokie parametry naszej jednostki, po pierwsze musimy zwrócić uwagę na rodzaj procesora, ilości rdzeni, wielkości pamięci RAM, rodzaj i pojemności dysku, a dla graczy jeszcze istotnym będzie rodzaj karty graficznej.

Najważniejszym elementem jest rodzaj procesora i jego częstotliwość taktowania. Chcąc zaopatrzyć się w komputer o dobrych parametrach rozglądnij się za procesorem Intel Core. Najlepszym w tej grupie obecnie jest Intel Core i7 o dwu lub cztero, a nawet ośmiordzeniowy procesorze. A najmocniejsze taktowanie to 3,5 GHz. Gdy szukasz komputera do gier, to trudno obecnie zejść niżej z wymaganiami. Podobnie, gdy pracujesz przy grafice. Jeśli natomiast poszukujesz przeglądarki Internetu i obsługi programów biurowych wystarczy zakup procesora Intel Core i5 lub nawet Intel Core i3. Dostępne na rynku są również procesory AMD, także wyposażone od dwóch do ośmiu rdzeni. Nie są to modele tak znane, jak Intel, ale za to są znacznie tańsze. Tańsze są też podzespoły, np. takie jak płyta główna do tego procesora. Jednak szybkością i wydajnością nie mogą z Intelem na razie konkurować.

Wraz z decyzją o rodzaju procesora, konsekwentnie trzeba wybierać podzespoły odpowiednie technologicznie. Pamięć RAM, to kolejny, odpowiedzialny podzespół komputera. Rynek obecnie dostarcza pamięci typu DDR2, DDR3 i DDR4. Ta ostatnia jest najnowsza, najnowocześniejsza i może pracować z najszybszymi procesorami. Standardem już zaczyna być 16 GB pamięci RAM, ale jeśli chcesz mieć pewność, że nie stracisz żadnej rozgrywki to wyposaż swojego PC-ta w 32 GB pamięci RAM.

Gdy myślimy o dysku twardym, to trzeba sobie zdać sprawę, że obecnie mamy do wyboru dwa rodzaje dysku. Tradycyjny, wykorzystywany w komputerach od lat dysk HDD, oraz nowej generacji dysk SSD. Nowy dysk to rodzaj dysku półprzewodnikowego, którego nazwa pochodzi od angielskiego skrótu solid-state drive, zbudowanego w oparciu o pamięć flash.

Tradycyjny dysk HDD powinien być dostosowany do ilości danych, jakie mamy zamiar na nim przechowywać. Obecnie pojemność 1000 GB jest standardem w dolnych granicach. Zatem można tę wielkość traktować, jako minimum. Dyski SSD są produkowane w mniejszej pojemności (480 GB to pojemny dysk SSD), bo też potrzebują mniej miejsca, aby dane zapisać.  Ich praca jest wydajniejsza od pracy dysków tradycyjnych, a także szybsza, a same nośniki są trwalsze. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażyć komputer w oba dyski. W przypadku umieszczenia systemu na dysku SSD, komputer uruchamia się znacznie szybciej.

A jaki komputer stacjonarny wybrać pod względem wyposażenia go w napędy optyczne? Warto, aby w komputerze znalazła się nagrywarka DVD. Dla osób, które chcą wyposażyć komputer w kino domowe poleca się wyposażyć PC-ta w nagrywarkę Blu-ray. Płyta Blu-ray w stosunku do płyty nagrywarki DVD ma znacznie większą pojemność. Standardowa płyta Blu-ray może zmieścić 25 GB danych. A pojawiają się już technologie pozwalające za pomocą Blu-ray na zapis ponad 300 GB.

Karta graficzna, to element wielokrotnie zintegrowany z płytą główną. Przeciętnemu użytkownikowi komputera to na ogół wystarcza. Jednak gracze komputerowi powinny rozejrzeć się za dobrym modelem opartym na procesorze ATi  (Radeon) lub jeszcze lepiej NVidia (GeForce).

Podobnie sprawa ma się z kartami dźwiękowymi. Można pozostać przy tej dołączonej do płyty głównej, lub zaopatrzyć się w model, który zadowoli ucho melomana. Na przykład karta Creative Sound Blaster X-Fi Titanium nie jest nadmiernie drogim rozwiązaniem, a już lepiej brzmi od tej zintegrowanej.

Komunikacja

Każdy z nowoczesnych komputerów musi posiadać możliwości komunikacji z innymi, elektronicznymi urządzeniami. Dlatego musimy go wyposażyć w szereg portów i wejść. Najbardziej popularnym portem do komunikacji jest obecnie port USB. Jest to uniwersalne wejście, za pomocą którego podłączymy inny komputer, dysk zewnętrzny czy napęd. Obecnie najnowszym standardem portu jest USB 3.0. Dobrze jest, aby przynajmniej jedno takie wejście było umieszczone z przodu obudowy, unikniemy w ten sposób nurkowania pod biurko każdorazowo, gdy będziemy chcieli podłączyć pendrive.

Ponadto przydatnym może się okazać złącze FireWire służące do szybkiego przesyłania danych na przykład z kamery. Przy zamierzeniu instalacji dodatkowej karty graficznej konieczne będzie jedno z wyjść: HDMI, DVI lub D-SUB. Gdy chcemy naszego PC-ta podłączyć do TV i stamtąd oglądać filmy, potrzebne będzie HDMI. Jeśli często używasz w różnych urządzeniach karty pamięci, to zapewne będziesz również zainteresowany umieszczeniem w komputerze czytnika takich kart. Najlepsze są takie, które obsługują wiele formatów kart, jak Memory Stick, Compact Flash, microSD czy miniSD.

 

Producenci

To, jakiego wybierzesz producenta nie determinuje rodzaju komputera, jaki zakupisz. Zarówno Asusa, jak Della, czy też komputer firmy Lenovo, albo Fujitsu-Siemens będziesz mógł kupić o bardzo wysokich parametrach, jak tych średnich. Różne też będą ceny urządzeń. Zawsze należy najpierw ocenić swoje potrzeby, określić budżet i dopiero wtedy wybierać właściwy model komputera.

 

 

Najlepsze komputery stacjonarne w 2021 roku

 

Aby uniknąć zakupu sprzętu niskiej jakości, o parametrach, jakie okażą się niewystarczające przedstawiamy naszym czytelnikom przewodnik po aktualnie najlepszych na rynku komputerach stacjonarnych. Zapraszamy do lektury.

 

Nasze zalecenia

 

 

Dell Vostro 3670

 

Wśród godnych polecenia komputerów stacjonarnych znalazł się Dell Vostro 3670, czyli model gwarantujący wydajną pracę. Prezentowany sprzęt jest chętnie wybierany zarówno przez właścicieli firm, jak i zwykłych użytkowników. Urządzenie znajdzie zastosowanie w biurze i w domu. Produkt ma czarną obudowę, a jego konstrukcja jest prosta. 

Komputer stacjonarny wyposażono w 6-rdzeniowy procesor Intel Core i5, który jest uznawany za wydajny. Model ma też technologię Intel Turbo Boost 2.0 zwiększającą efektywność jego działania. Karta graficzna Intel HD Graphics gwarantuje dobrej jakości grafikę. Pamięć RAM wynosi 8 GB, a wbudowany dysk SSD mieści pliki o pojemności do 256 GB. Na obudowie znajduje się wiele wejść, w tym m.in. USB 3.0 i 2.0, a także HDMI. 

W zestawie znajduje się mysz optyczna, klawiatura, kabel zasilający i potrzebna dokumentacja. Użytkownikom podoba się to, że model ma wgrany system operacyjny, więc nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów związanych z jego instalacją.

Dell Vostro 3670 to bardzo dobry komputer stacjonarny do 2500 zł. Dysk SSD ma pojemność równą 256 GB. Pamięć RAM wynosi 8 GB.

Zalety
Technologia Intel Turbo Boost 2.0:

Urządzenie ma technologię Intel Turbo Boost 2.0, która pozwala na szybkie zwiększenie prędkości działania komputera. Jest ona aktywowana w momencie zgłoszenia przez system operacyjny żądania większej wydajności. Daje to pewność, że komputer będzie płynnie działał.

Procesor:

Model wyposażono w procesor Intel Core i5, którego wyróżnia efektywność pracy. Sprzęt działa sprawnie przy zachowaniu dobrej grafiki, a dodatkowo ma liczne zabezpieczenia gwarantujące ochronę w trakcie pracy.

Dysk SSD:

Nie jest tajemnicą, że dyski SSD działają sprawnie, dlatego to właśnie tę pamięć wybrał producent do prezentowanego urządzenia. Komputer wykonuje polecenia szybko, a przechowywane dane są odpowiednio zabezpieczone.

USB 3.0:

Urządzenie ma złącze USB 3.0, które wyróżnia sprawność działania. Aby przenieść pliki z komputera na pamięć zewnętrzną albo odwrotnie nie trzeba czekać zbyt długo.

Przeznaczenie:

Komputer stacjonarny Dell Vostro 3670 będzie odpowiedni zarówno do biura, jak i do domu.

Wady
Nie dla graczy:

Jeśli lubisz grać w gry komputerowe i często to robisz, prezentowany sprzęt może nie spełnić Twoich oczekiwań.

 

 

 

 

MSI Pro 24X 7M-006EU 

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć komputera MSI Pro 24X 7M-006EU, który jest modelem typu All-in-One. Oznacza to, że składa się on z monitora wyposażonego we wszystkie niezbędne części. Aby rozpocząć użytkowanie sprzętu potrzebujemy jedynie dobrej jakości klawiatury i myszki (akcesoria te nie znajdują się w komplecie). Urządzenie zajmuje mało miejsca, więc jest polecane np. do małych biur.

Komputer wyposażono w procesor Intel Core i3-7100, który zapewnia płynną pracę. W zestawie znajduje się dysk HDD mieszczący do 1 TB plików. Pamięć RAM jest równa 4 GB. Dokładne wymiary urządzenia to: 53,8 cm, x 16,9 cm x 39,9 cm, a jego waga wynosi niecałe 4 kg.

Użytkownicy zgodnie twierdzą, że jest to wydajny sprzęt przystosowany do codziennej pracy. Jakość grafiki, a także spora pamięć wewnętrzna zasługują na szczególne uznanie. Dużym atutem jest również to, że model ma zainstalowany system operacyjny. 

Komputer stacjonarny MSI Pro 24X 7M-006EU ma procesor Intel Core i3-7100. Pojemność dysku HDD wynosi 1 TB.

Zalety
All-in-One:

Prezentowany sprzęt to model All-in-One, co oznacza, że składa się on jedynie z monitora, a z tyłu jego obudowy znajdują się wszystkie potrzebne wejścia i umieszczona jest pamięć wewnętrzna. W rezultacie komputer zajmuje bardzo mało miejsca i można go porównać do laptopa.

Matryca:

Wielu konsumentów docenia wysoką jakość ekranu. Obraz w Full HD wyświetla wszystkie szczegóły, dzięki czemu praca przy komputerze okazuje się prawdziwą przyjemnością.

Pojemny dysk:

Z uwagi na 1 T dysk wewnętrzny można przechowywać w pamięci wiele plików, a także instalować na komputerze różne programy.

Szybkie uruchamianie:

Wykonany przez użytkowników test komputerów stacjonarnych dał dowód na to, że rekomendowany przez nas sprzęt bardzo szybko się uruchamia. Nie trzeba długo czekać, aby móc przystąpić do pracy.

Wady
Pamięć RAM:

Użytkownicy uważają, że pamięć RAM (4 GB) powinna być nieco większa.

 

 

 

 

Apple Mac Pro

 

Gdy myślimy Apple, mamy na myśli solidność i trwałość oraz jakość najwyższej klasy. Dlatego ranking komputerów stacjonarnych nie byłby pełen bez modelu tej firmy. Chcemy więc przedstawić Apple Mac Pro z procesorem Intel Xeon E5, w zależności od wersji z czterema, sześcioma lub ośmioma rdzeniami. Pamięć RAM typu DDR3 posiada 16 GB.

Z komputera Apple Mac Pro z pewnością będą zadowoleni graficy i gracze komputerowi, bo model ten może się pochwalić dwoma procesorami graficznymi typu AMD FirePro i wyposaża je w 2 GB, 3 GB lub 6 GB pamięci VRAM. Pozwala to między innymi na podłączenie jednostki do 3 monitorów o rozdzielczości 4K. Do tego mamy tu najnowszej generacji dysk SSD, który nie tylko jest trwalszy od tradycyjnego dysku, ale też potrzebuje od dysku HDD mniej miejsca na zapisanie tych samych danych.

Produkt firmy Apple został również wyposażony w zunifikowany rdzeń chłodzący, który całkowicie zmienia sposób chłodzenia komputera, gdzie wydzielane ciepło jest rozprowadzane po rdzeniu i pozwala na równomierne obciążenie wszystkich podzespołów. Większość użytkowników uważa, że komputer spełnia najwyższe wymagania dotyczące sprzętu tego typu, a dołączony system operacyjny OS X Mavericks działa szybko i jest zaprojektowany do intuicyjnej obsługi.

Apple Mac Pro to komputer stacjonarny z pamięcią RAM równą 16 GB. Pojemność dysku SSD wynosi 256 GB. Sprzęt waży jedynie 5 kg.

Zalety
Procesor:

Komputer stacjonarny ma 6-rdzeniowy procesor Intel Xeon E5, który zapewnia płynną pracę. Można jednocześnie włączyć kilka programów i mieć pewność, że sprzęt nie będzie się zacinał.

Cicha praca i kompaktowe wymiary:

Model wyposażono w duży wentylator skutecznie chłodzący całą konstrukcję. Dodatkową zaletą jest to, że komputer zajmuje bardzo mało miejsca i jest lekki. Można go ustawić na biurku przy monitorze.

Łączność bezprzewodowa:

Urządzenie ma wbudowaną kartę Wi-Fi 802.11ac, która zapewnia szybką łączność bez żadnych zakłóceń. Co więcej, model ma Bluetooth 4.0, co pozwala na podłączenie klawiatury czy myszki bez konieczności korzystania z kabli.

Wady
Obudowa:

Nieliczne osoby wskazują, że obudowa sprzętu nie wykazuje tak dużej odporności na zarysowania, jak można by się było tego spodziewać.

 

 

 

 

Lenovo V530S SFF

 

Jeśli szukasz efektywnie działającego komputera stacjonarnego do swojej firmy, polecamy Twojej uwadze Lenovo V530S SFF. Jest to urządzenie mające liczne zabezpieczenia, które dają gwarancję, że dostęp do przechowywanych w nim danych będą miały tylko upoważnione osoby. Na uwagę zasługuje ochrona gniazd USB, która polega na tym, że dyski zewnętrzne są wcześniej skonfigurowane. To neutralizuje ryzyko kopiowania plików przez nieuprawnionych użytkowników.

Komputer stacjonarny ma procesor Intel Core i5, którego wyróżnia efektywna praca. Zainstalowana pamięć RAM wynosi 8 GB, jednak istnieje możliwość jej rozbudowania do 32 GB. Sprzęt ma wgrany system operacyjny Windows 10 Pro 64-bit. Pojemność dysku SSD wynosi 256 GB. Model sprzedawany jest w zestawie z myszką komputerową i klawiaturą.

Kupujący przyznają, że rekomendowany przez nas komputer stacjonarny jest wydajny, a jego obsługa okazuje się intuicyjna. Jakość wykonania sprzętu jest bardzo dobra, co pozwala sądzić, że jego praca będzie bezawaryjna.

Komputer stacjonarny Lenovo V530S SFF ma procesor Intel Core i5. Model wyposażono w dysk SSD o pojemności równej 256 GB.

Zalety
Bezpieczeństwo przepływu danych:

Komputer stacjonarny ma oprogramowanie firmware Trusted Platform Module, które dobrze zabezpiecza przechowywane w pamięci dane i hasła. Na uwagę zasługuje też ochrona gniazd USB. Można tak ustawić sprzęt, aby reagował tylko na skonfigurowane wcześniej czytniki.

Wgrany system operacyjny:

Urządzenie ma wgrany system operacyjny Windows 10, który jest intuicyjny w obsłudze i zapewnia sprawną pracę.

Napęd optyczny:

Często zdarza się, że nowoczesne komputery nie mają napędu optycznego, a Lenovo V530S SFF jest w niego wyposażony. To zwiększa funkcjonalność urządzenia.

Wady
Szybko się nagrzewa:

Nieliczni użytkownicy twierdzą, że komputer stosunkowo szybko się nagrzewa, co może dowodzić, że wbudowane wentylatory nie są dostatecznie wydajne.

Mysz:

Część osób uważa, że dołączona do zestawu mysz komputerowa nie jest wygodna w użytkowaniu.

 

 

 

 

HP 290 G1 SFF 

 

Prezentujemy kompaktowy komputer stacjonarny HP 290 G1 SFF. Zajmuje on mało miejsca, a dodatkowo jest lekki, więc można ustawić go w dowolnym miejscu, a w razie potrzeby przenieść. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z klawiaturą i myszą optyczną. Sprzęt ma zainstalowany system operacyjny Windows 10 Pro 64-bit.

Komputer stacjonarny ma procesor Intel Core i5. Pamięć RAM wynosi 8 GB z możliwością jej rozbudowania do 16 GB. Dysk wewnętrzny mieści do 1 TB plików. Model wyposażono łącznie w 8 portów USB. Karta graficzna to Intel HD Graphics. Komputer stacjonarny ma napęd optyczny, więc można odtwarzać na nim płyty CD i DVD.

Urządzenie wykonano z dobrej jakości materiałów. Obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, więc dobrze zabezpiecza znajdujące się w środku części. Zdaniem sporej grupy użytkowników sprzęt jest wydajny i łatwy w obsłudze. Zainstalowany system operacyjny jest przejrzysty, więc korzystanie z HP 290 G1 SFF nie sprawia problemów.

HP 290 G1 SFF to komputer stacjonarny z dyskiem HDD o pojemności 1 TB. Urządzenie ma procesor Intel Core i5.

Zalety
Płynna praca:

Sprzęt ma bardzo dobre parametry. Wyposażono go w wydajny procesor i pojemny dysk wewnętrzny, co daje pewność, że korzystanie z komputera będzie komfortowe. Nie trzeba martwić się o to, że będzie się on zacinał.

Kompaktowe wymiary:

Urządzenie waży niewiele ponad 4 kg i ma kompaktowe wymiary, więc można postawić je w dowolnym miejscu.

Wady
Klawiatura:

Pewna grupa użytkowników przyznaje, że wchodząca w skład zestawu klawiatura nie jest solidna.

Czytnik kart pamięci:

Na obudowie znajduje się czytnik kart pamięci. Po pewnym czasie można zauważyć, że odczytanie plików nie zawsze przebiega bez problemów.

 

 

 

 


Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Lenovo IdeaCentre Y700-34

 

Komputer Lenovo model IdeaCentre Y700-34 to nowoczesna maszyna wyposażona w czterordzeniowy procesor IntelCore i5. Dzięki niemu, a także 8 GB pamięci RAM, urządzenie sprawnie sobie radzi z wszelkimi pracami, włączając w to zaawansowaną grafikę, czy gry komputerowe. Na pojemnym 1 TB dysku hybrydowym SSHD każdy użytkownik zmieści olbrzymią ilość danych.

Dodatkowo obudowa komputera pozwala na dalszą jego rozbudowę. Model ten pomieści do czterech dysków twardych o maksymalnej pojemności 2 TB każdy, a także ma łącznie 4 gniazda pamięci, którą można rozbudować do 32 GB. W świat gier doskonale może wprowadzić wydajna karta graficzna GeForce GTX. A zintegrowana karta dźwiękowa doskonale daje sobie radę z odtwarzaniem wysokiej jakości dźwięku. Graczy może zainteresować fakt, że obudowa została wyposażona w oświetlenie LED, które możemy zintegrować z rozgrywkami na monitorze.

Szereg interfejsów typu USB RJ-45, VGA, HDMI, DVI PS-2, audio i mikrofon, pozwala na podłączenie właściwie każdego urządzenia. Opinie o komputerach stacjonarnych IdeaCentre Y700-34 przekazują, że jest to model na tyle nowoczesny, że może z powodzeniem posłużyć dłużej. Dodatkowo posiada nowatorską obudowę pozwalającą na umieszczenie dodatkowych podzespołów.  

 

 

Dell Inspiron 3668

 

Dobry i tani komputer stacjonarny, jakim bez wątpienia jest Dell Inspiron 3668 ma system operacyjny Windows 10 Home Edition. Obudowa jest kompaktowa, dzięki czemu urządzenie zabiera stosunkowo niewiele miejsca. Producent zapewnia, że jest to nowatorska konstrukcja pozwalająca na oszczędność miejsca przy zachowaniu przestrzeni do rozbudowy podzespołów.

W ręce użytkowników firma Dell oddaje model wyposażony w procesor Intel Core i3 o częstotliwości taktowania 3,9 GHz, 4 GB kartę pamięci RAM , oraz twardy dysk HDD wielkości 1 TB. Mamy tu także dedykowaną kartę graficzną nVidia GeForce GT 710 2GB. Model również jest wyposażony w Bluetooth, kartę bezprzewodową Wi-Fi oraz zintegrowaną kartę sieciową.

Czytnik kart pamięci z pewnością ucieszy użytkowników, którzy obsługują urządzenia z dodatkowymi takimi kartami. Również szereg portów, złącz i wejść zadowoli najbardziej pod tym względem wybrednego użytkownika. Na przykład mamy tu łącznie 6 portów USB, których część została umieszczona na przednim panelu, co z zadowoleniem zauważyli użytkownicy.

 

 

MSI Aegis 3

 

Niezwykły kształt i design ma komputer MSI Aegis 3. Jest to również wydajny komputer z czterordzeniowym procesorem siódmej generacji Intel Core i5. Częstotliwość taktowania procesora to 3,0 GHz. Jednostka ma zainstalowany polskojęzyczny Windows 10 Home Edition na dysku SATA III o pojemności 1 TB.

Mamy tu również drugi dysk, nowej generacji SSD o pojemności 128 GB. Całości dopełnia pamięć RAM 8 GB, z miejscem na rozszerzenie jej do 32 GB. Karta dźwiękowa jest tu zintegrowana z płytą główną, natomiast karta graficzna to GeForce GTX1050 4 GB. Urządzenie również zostało wyposażone w napęd optyczny Super Multi DVD. Do połączeń bezprzewodowych możemy wykorzystać tu technologię Bluetooth lub kartę bezprzewodową Wi-Fi.

Bogate wyposażenie w porty spotkało się z zadowoleniem użytkowników, którzy zauważają, że zostały tu zainstalowane 2 złącza HDMI, łącznie 9 portów USB 2.0 i 3.1, DisplayPort, oraz wejście mikrofonowe i audio. Z przyjaznym odbiorem również spotyka się obudowa w kolorze czarnym z kolorowymi wstawkami.

 

 

Asus AiO Zen

 

Asus AiO Zen to przedstawiciel modeli All in one. Całe oprzyrządowanie komputera zostało zamknięte w eleganckim monitorze. Producent wyposażył ten model w 21,5 calowy, dotykowy monitor, w którym znajduje się dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 o częstotliwości taktowania 2,5 GHz. 8 GB pamięci RAM pozwala na wykorzystanie komputera również do gier, a 1 TB pojemności dysku pomieści wiele danych różnego formatu.

Sam ekran nie tylko pozwala na odtwarzanie obrazu w rozdzielczości 4K, ale też posiada ekran z podświetleniem LED, co pozwoliło na zastosowanie w nim bardzo cienkiego profilu typu ultra. Całość jest doskonale wyważona i stabilna, a jednocześnie pozwala na regulację i dopasowanie pozycji monitora do potrzeb użytkownika.

Użytkownik znajdzie tu zainstalowany system Windows 10 Home Edition. Sam komputer zaś uruchamia się szybko, a jego obsługa jest intuicyjna. Użytkownikom bardzo spodobał się dotykowy ekran pozwalający na obsługę multi-touch, czyli powiększanie obrazów palcami, obracanie i przewijanie.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status