Klawiatury Razer ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.02.20

 

Na tej stronie znajdziesz ranking najpopularniejszych klawiatur oferowanych przez markę Razer. Wśród nich są modele odpowiednie nie tylko dla graczy, ale też nadające się dla pracowników biurowych. Pierwsze miejsce zajmuje przewodowy sprzęt Razer BlackWidow Chroma, który ma wielokolorowe podświetlenie (można je samodzielnie zmieniać). Klawiatura jest wyposażona w trwałe przełączniki mechaniczne, które wytrzymają nawet do 80 milionów naciśnięć. Model można podłączyć do komputera nie tylko z systemem Windows, ale też Mac OS X. Sprzęt wygląda elegancko, jest odporny na uszkodzenia, poza tym wyróżnia się kompaktowymi wymiarami i lekkością. Z tego powodu klawiaturę można wziąć ze sobą, np. na turniej gier on-line ze znajomymi. Osobom szukającym modelu z technologią Anti-ghostingu polecamy natomiast sprzęt Razer Ornata Chroma. Pozwala on na jednoczesne wciśnięcie do 10 klawiszy bez ryzyka zakłócenia czy opóźnionego przesłania sygnału do komputera. Klawiatura ma w komplecie podpórkę pod nadgarstek zwiększającą komfort pracy. Model ten także jest przewodowy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką klawiaturę Razer kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Bez klawiatury korzystanie z komputera stacjonarnego (podobnie jak z laptopa) byłoby wyjątkowo utrudnione. Zakup takiego sprzętu jest więc nieunikniony. Który model jest wygodny w użytkowaniu i solidny? Tego dowiesz się po lekturze poradnika. Znajdziesz w nim wiele podpowiedzi o tym, jaką klawiaturę Razer wybrać.

 

 

Zalety klawiatur Razer

W tym artykule skupiliśmy się na produktach oferowanych przez markę Razer. To amerykańskie przedsiębiorstwo uznawane za jednego z najpopularniejszych producentów myszek komputerowych i klawiatur. Sprzęty, jakie znajdziemy w ofercie Razer wyróżniają się nie tylko dopracowaniem detali, ale również wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Wśród klawiatur wspomnianej marki znajdziemy te odpowiednie do użytku w domu i biurze, a także dla graczy. Są one wytrzymałe, eleganckie, a w dodatku mają kompaktowe wymiary. Co więcej, sprzęty Razer nierzadko są kompatybilne nie tylko z komputerami z oprogramowaniem Windows, ale i Mac OS X.

 

Przewodowa czy bezprzewodowa?

Standardowo klawiatury dzielimy na przewodowe i bezprzewodowe. Te pierwsze wymagają podłączenia do komputera przy pomocy kabla USB, a ich zaletą jest przede wszystkim szybka reakcja na wciśnięcie klawiszy. Z tego powodu na zakup przewodowych sprzętów często decydują się gracze. Klawiatury te mają też wady. Jedną z nich jest kabel ograniczający zasięg. Jeśli przewód okaże się za krótki, możemy mieć problem z położeniem sprzętu w wybranym miejscu na biurku lub wzięciem go na kolana. Modele bezprzewodowe są zasilane bateriami AA lub AAA, które trzeba je regularnie wymieniać, aby klawiatura działała niezawodnie. Może okazać się to uciążliwe, jeśli przy komputerze spędzamy kilka godzin dziennie (w takiej sytuacji baterie mogą szybko się rozładować). Sprzęty bezprzewodowe mogą być wyposażone w moduł Bluetooth, Wi-Fi lub komunikować się z komputerem za sprawą podczerwieni. Czasami może się zdarzyć, że sygnał nie zostanie wysłany do urządzenia odpowiednio szybko, co może wiązać się np. z powstawaniem opóźnień reakcji w czasie gry. W ofercie firmy Razer przeważają klawiatury przewodowe.

 

Technologia wciskania klawiszy

Biorąc pod uwagę wykorzystaną technologię wciskania klawiszy możemy wyróżnić sprzęty mechaniczne, membranowe oraz membranowo-mechaniczne. Osobom, którym zależy głównie na wytrzymałości klawiatury polecamy zakup modelu mechanicznego. Jego trwałość to nawet 80 milionów wciśnięć przycisków lub więcej. Ponieważ klawisze są sprężyste nie trzeba ich zbyt mocno naciskać. Niemniej jednak użytkowaniu klawiatury towarzyszy nierzadko duży hałas. Klawiatury membranowe mają pod przyciskami gumową membranę. Kiedy wciśniemy dowolny klawisz, sygnał wysyłany do komputera przebiega przez obwód elektryczny. To tanie i cicho działające klawiatury, jednak nie są tak trwałe, a poza tym przyciski wolniej wracają do wyjściowej pozycji.

Modele membranowo-mechaniczne są wyposażone nie tylko w miękki, gumowy element, ale i mechaniczny przełącznik. To sprawia, że wciskaniu klawiszy nie towarzyszy duży hałas, a poza tym przyciski szybko wracają do pozycji wyjściowej. Marka Razer oferuje również klawiatury optomechaniczne. Wysyłają one sygnał do komputera przy użyciu wiązki świetlnej. Takie sprzęty również mogą być hałaśliwe, ale na tyle szybko reagują, że spełniają oczekiwania większości graczy.

 

Podświetlenie

Nowoczesne klawiatury mają podświetlane klawisze. To nie tylko efektownie wygląda, ale może też zwiększać komfort pracy przy komputerze (w szczególności w niedostatecznie oświetlonym pomieszczeniu). Najlepsza klawiatura Razer daje nam możliwość samodzielnego dostosowania koloru podświetlenia do własnych preferencji. Do wyboru nierzadko mamy kilkadziesiąt milionów odcieni.

 

Waga i wymiary

Kupując sprzęt komputerowy należy sprawdzić jego wagę i wymiary. To szczególnie ważna kwestia w przypadku osób, które zamierzają przenosić klawiaturę z miejsca na miejsce. Przeciętnie waga takich produktów nie przekracza 1,5 kg. Większość modeli Razer ma na tyle kompaktowe wymiary, że ich transport nie sprawia żadnych problemów. Dotyczy to zwłaszcza sprzętów bez przycisków numerycznych, które są mniejsze niż klawiatury przystosowane do pracy biurowej.

 

Anti-ghosting

Klawiatura dla graczy powinna być wyposażona w technologię Anti-ghosting. Pozwala ona na wciśnięcie kilku lub nawet kilkunastu klawiszy jednocześnie bez ryzyka, że sygnał nie zostanie odpowiednio szybko przesłany do komputera. Naciśnięcie wielu przycisków często jest wymagane w czasie rozgrywek, a nieprzystosowany do tego sprzęt może przyczynić się do przegranej.

 

Wytrzymałość

Jeżeli klawiatura ma być poddawana intensywnej eksploatacji, konieczne jest upewnienie się, że nie zniszczy się zbyt szybko. Przyciski nie mogą być podatne na ścieranie, a sama konstrukcja musi wykazywać odporność także na inne uszkodzenia mechaniczne. W przypadku firmy Razer często stosowanym rozwiązaniem jest ochrona przed zalaniem. Taki sprzęt nie ulegnie awarii, gdy przypadkowo wylejemy na niego wodę lub inny napój.

 

 

Możliwość programowania przycisków

Możliwość programowania przycisków to opcja, która również przydaje się przede wszystkim graczom (choć nie tylko). Czasami zdarza się, że musimy mieć szybki dostęp do ważnych funkcji, z których często korzystamy. Nie każda klawiatura daje nam możliwość zaprogramowania przycisków i przypisania im konkretnych poleceń, o czym należy pamiętać.

 

Dodatkowe wyposażenie

Aby ocenić, jaka klawiatura Razer jest najlepsza trzeba się też przyjrzeć dodatkowemu wyposażeniu. Do wielu sprzętów jest dołączona praktyczna podpórka pod nadgarstek, zwykle mocowana na magnetyczny klips. Pozwala ona na ustawienie ręki w takiej pozycji, aby po kilku godzinach pisania lub gry nie pojawił się nieprzyjemny ból. Są też modele z rolką przewijania. Znacząco ułatwia ona przeglądanie dokumentów i stron internetowych, gdyż działa tak samo, jak rolka w myszce komputerowej.

 

Klawiatury Razer w dobrych cenach

Klawiatury Razer kosztują od 200 zł do ok. 1000 zł. Początkowo może się to wydawać zbyt dużym wydatkiem, jednak są to profesjonalne sprzęty. Większość modeli jest przeznaczona dla graczy, ale pracownicy biurowi także powinni być z nich zadowoleni. Klawiatury, jakie znajdziemy w ofercie Razer są solidne, nie zajmują dużo miejsca na biurku, a ponadto szybko reagują.

 

 

Najlepsze klawiatury Razer w 2020 roku

 

Drugą częścią artykułu jest ranking klawiatur Razer. Dzięki niemu przekonasz się, które sprzęty są obecnie najbardziej popularne. Mamy nadzieję, że wśród nich znajduje się model, który przypadnie Ci do gustu i sprawi, że praca przy komputerze stanie się przyjemniejsza.

 

Nasze zalecenia

 

Razer BlackWidow Chroma

 

Klawiatura Razer BlackWidow Chroma idealnie nadaje się dla graczy. Została ona wyposażona w mechaniczne przełączniki, których trwałość wynosi do 80 milionów wciśnięć. Wielokolorowe podświetlenie z możliwością spersonalizowania barw sprawia, że sprzęt świetnie się prezentuje, a do tego jest wygodny w użytkowaniu przy słabym świetle.

Opisywany model jest przewodowy. Jego wymiary to: szerokość – 15,4 cm, długość – 36,6 cm i wysokość – 3 cm. Produkt waży 950 g. Klawiatura jest kompatybilna ze wszystkimi komputerami z systemem operacyjnym Windows oraz Mac OS X. Nie ma tu przycisków numerycznych, jednak znajdziemy wszystkie potrzebne klawisze multimedialne.

Jak przekonują gracze, to klawiatura, która jest solidna i bardzo szybko reaguje. Poza tym na uwagę zasługuje jej elegancki wygląd. Klawisze przy wciskaniu nie generują bardzo dużego hałasu, dlatego można bez przeszkód używać sprzętu późno w nocy czy wcześnie rano bez ryzyka zakłócenia spokoju pozostałych domowników.

 

 

 

 

Razer Ornata Chroma 

 

Razer Ornata Chroma to model przewodowy z klawiszami numerycznymi. Jest on odpowiedni zarówno dla graczy, jak i pracowników biurowych. Sprzęt ma kolorowe podświetlenie, a o barwie światła możemy sami zdecydować (do wyboru mamy 16,8 miliona odcieni). Klawiatura ma membranowo-mechaniczne przyciski o średniej wysokości, które wciska się bez dużego wysiłku.

Cechą wyróżniającą sprzęt jest podpórka pod nadgarstek zwiększająca komfort pracy przy komputerze. Z uwagi na to, że model wyposażono w Anti-ghosting możemy wcisnąć do 10 klawiszy jednocześnie bez ryzyka, że sygnał do komputera zostanie przesłany z opóźnieniem. Wymiary klawiatury to: wysokość – 3,1 cm, szerokość – 46,3 cm oraz głębokość – 15,4 cm.

Produkt jest chwalony przez konsumentów głównie za szybką reakcję po wciśnięciu klawiszy. Sygnał od razu wysyłany jest do komputera, co pozwala uniknąć opóźnień i przegranej w rozgrywce. Na klawiaturze wygodnie się pisze, a z uwagi na podświetlenie wszystkie przyciski są dobrze widoczne również przy stosunkowo słabym świetle.

 

 

 

 

Razer Cynosa Chroma

 

Przedstawiamy klawiaturę przewodową Razer Cynosa Chroma z wielobarwnym podświetleniem. Ma ona miękkie w nacisku klawisze. Część z nich jest programowalna, co oznacza, że do poszczególnych przycisków możemy przypisać najważniejsze polecenia i funkcje. To świetna propozycja zwłaszcza dla graczy potrzebujących sprzętu o profesjonalnym charakterze.

Nie należy się obawiać o to, że klawiatura szybko się zniszczy lub ulegnie awarii. Jej konstrukcja została zabezpieczona przed zalaniem, więc kontakt z wilgocią nie wpłynie negatywnie na sposób działania sprzętu. Model jest przeznaczony do użytku z komputerami z systemem Windows. Produkt ma wymiary: wysokość – 3,3 cm, długość – 17,4 cm i szerokość – 45,7 cm.

Do zalet sprzętu należy zaliczyć: przyciski numeryczne, kompaktowe wymiary oraz solidność. Według większości osób jest to dobra i tania klawiatura Razer, która efektownie się prezentuje. Poza tym wciskaniu klawiszy nie towarzyszy duży hałas, dlatego jest to model nadający się do użytku w biurze.

 

 

 

 

Razer Huntsman Elite

 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć sprzętu Razer Huntsman Elite. To klawiatura przewodowa wyposażona w optomechaniczne przełączniki, które zapewniają szybką reakcję na wciśnięcie klawiszy (ich trwałość to ok. 100 milionów naciśnięć przycisków). Produkt ma w komplecie podpórkę pod nadgarstek zapobiegającą pojawieniu się nieprzyjemnego bólu ręki w wyniku długotrwałej pracy przy komputerze.

Przedstawiony model ma stabilizatory klawiszy, w efekcie czego każdy przycisk lekko się naciska. Na szczególną uwagę zasługuje wielofunkcyjne, cyfrowe pokrętło z trzema multimedialnymi klawiszami, które można dowolnie zaprogramować. To model z podświetleniem, który wyposażono w technologię Anti-ghostingu. Sprzęt waży 1500 g, a jego wymiary to: długość – 44,7 cm, szerokość – 23,3 cm i wysokość – 3,6 cm.

Postanowiliśmy sprawdzić opinie o klawiaturach Razer, aby się przekonać, co na ich temat uważają konsumenci. Okazuje się, że model Huntsman Elite przypadł do gustu graczom, ponieważ jest komfortowy w użytkowaniu. Sprzęt wyróżnia się optyczną reakcją na nacisk, za sprawą której można wciskać klawisze z bardzo dużą szybkością.

 

 

 

 

Razer BlackWidow Elite Green Switch

 

Klawiatura Razer BlackWidow Elite Green Switch jest przewodowa i ma wielokolorowe podświetlenie. Polecamy ten model przede wszystkim osobom lubiącym grać w gry on-line. Sprzęt nie ma przycisków numerycznych. Wyposażono go za to w wielofunkcyjne pokrętło cyfrowe z trzema programowalnymi klawiszami. Poza tym sprzęt wykorzystuje technologię Anti-ghostingu.

Co ciekawe, działanie każdego przycisku można samodzielnie dostosować do swoich potrzeb, a więc przypisać im najbardziej potrzebne funkcje. Klawiatura ma mechaniczne przełączniki, które wytrzymują do 80 milionów naciśnięć. W zestawie jest mocowana na magnetyczny zatrzask podpórka pod nadgarstek, w razie konieczności można ją z łatwością odczepić.

Klawiatura jest solidna, a w dodatku niewielka (jej wymiary to: wysokość – 4,3 cm, szerokość – 16,5 cm oraz długość – 44,8 cm). Opisany wyżej model ładnie się prezentuje i nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status