Klawiatury podświetlane ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.02.20

 

Graczom zależy na dobrej klawiaturze z wielu powodów. To dzięki niej można prowadzić płynne rozgrywki oraz doprowadzać do zwycięstwa. Ostatnio popularne stały się klawiatury podświetlane. Jeżeli szukasz najlepszej, to my możemy powiedzieć Ci, że jest to Razer Ornata Chroma Czarna. W zależności od ustawień sprzęt może świecić na 16 milionów różnych kolorów. Wielu użytkowników uważa, że klawiatura jest bardzo wygodna. Jest to rezultat zamontowania piankowej podkładki znajdującej się w miejscu, gdzie powinien leżeć nadgarstek. Jednak nie każdy lubi takie rozwiązania i tu pojawia się kolejna zaleta, podkładkę można bez problemu zdemontować, ponieważ jest przyczepiona na magnes. Dodatkowo chwalone są klawisze, które są dobrze zaprojektowane i nie sprawiają problemów podczas szybkiego pisania lub szybkich reakcji w czasie rozgrywek. Innym, polecanym przez graczy modelem, jest  Media-Tech Cobra Pro. Klawiatura jest dobrze wykonana. Podświetlenie ma 3 kolory (nie trzeba z niego korzystać wyłączając tę opcję). Ważne jest to, że model ma klawisze funkcyjne, które ułatwiają korzystanie z poszczególnych funkcji komputera.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką klawiaturę podświetlaną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Coraz więcej osób rezygnuje z zakupu zwykłej klawiatury i wybiera taką wyposażoną w podświetlenie. To wygodny w użytkowaniu sprzęt komputerowy, który sprawia, że granie w gry czy wielogodzinna praca przed monitorem stają się przyjemniejsze. Jeśli nie masz pewności, który model spełni Twoje oczekiwania, koniecznie zapoznaj się z informacjami zawartymi w tym poradniku.

 

 

Komu przyda się klawiatura podświetlana?

Obecnie klawiatury z podświetleniem są tak popularne, że znajdują zastosowanie nie tylko w domach, ale i biurach. Tego typu sprzęty są doskonałym wyborem dla osób, które pracują w niedostatecznie oświetlonych pomieszczeniach, a używanie lampki na biurko jest dla nich nie do końca komfortowym rozwiązaniem. Podświetlana klawiatura znacząco ułatwia korzystanie z komputera wieczorami, zwłaszcza kiedy nie chcemy obudzić bliskich, włączając główne źródło światła w pokoju. Podświetlone klawisze są dobrze widoczne i możemy bez przeszkód pisać. Gracze doceniają takie modele również ze względu na to, że na kolorowo świecą najważniejsze dla nich przyciski, których poszczególne kombinacje dają szybki dostęp do przydatnych funkcji. Warto dodać, że klawiatura z podświetleniem nierzadko przydaje się też w czasie podróży środkami transportu publicznego, np. pociągiem czy autobusem, kiedy na noc światło jest przygaszone, aby pasażerowie mogli uciąć sobie drzemkę.

 

Typ klawiatury

Są trzy typy klawiatury komputerowej: membranowa, mechaniczna oraz hybrydowa, inaczej membranowo-mechaniczna. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Modele zaliczane do pierwszej grupy, czyli membranowe, mają płaską membranę umieszczoną pod klawiszami. Po wciśnięciu jej w konkretnym miejscu dochodzi do przesłania sygnału do komputera poprzez obwód elektryczny. Membranowe klawiatury nie są drogie, uznaje się je za ciche. Do ich głównych wad zalicza się wolny powrót przycisków do wyjściowej pozycji oraz stosunkowo mała trwałość. Bardziej wytrzymałe są modele mechaniczne, które zamiast membrany mają dedykowane przełączniki dla każdego klawisza. Z tego względu przyciski są bardziej sprężyste, podczas pisania nie musimy ich dociskać do samego końca. W tej grupie zdecydowaną większość stanowią klawiatury gamingowe. Mimo że są to trwałe sprzęty, podczas korzystania z nich powstaje większy hałas, który może przeszkadzać pozostałym domownikom, jeśli pracujemy przy komputerze późnymi wieczorami. Z kolei klawiatury hybrydowe są wyposażone w membranę, jak i przełączniki. Dzięki temu klawisze mogą szybko wracać do pozycji wyjściowej, a ich wciskaniu nie towarzyszy duży hałas. To drogie sprzęty, ale jednocześnie wyjątkowo wytrzymałe i wygodne w użyciu.

 

Sposób łączności z komputerem

Klawiatura, także ta z podświetleniem, może nawiązywać połączenie z komputerem na dwa sposoby – przewodowo i bezprzewodowo. W pierwszym przypadku sprzęt jest wyposażony w kabel. Co prawda, jeśli przewód będzie zbyt krótki, to może nieco ograniczać swobodę ruchów, ale za to mamy pewność, że komputer szybko zareaguje na wciśnięcie klawiszy, co jest bardzo istotne choćby w czasie gry. Modele bezprzewodowe nie mają kabla, są zasilane zwykłymi bateriami, ewentualnie przystosowanymi do wielokrotnego ładowania akumulatorkami. Ich zasięg może wynosić od kilku do kilkudziesięciu metrów, co daje nam możliwość oddalenia się od komputera na dużą odległość. Posiadacze klawiatury bezprzewodowej uważają, że nie jest idealna. Chociaż możemy wziąć ją wygodnie na kolana, a nawet chodzić z nią po pokoju, to często pojawiają się opóźnienia w jej działaniu. Modele bezprzewodowe nawiązują połączenie z komputerem lub innym urządzeniem z wykorzystaniem funkcji Bluetooth, podczerwieni lub Wi-Fi.

 

Liczba klawiszy

Standardowe sprzęty przystosowane do pracy biurowej mają 101 lub 104 klawisze (z dodatkowymi przyciskami dla menu Windows), w tym numeryczne. Gracze nie potrzebują dodatkowych klawiszy z cyframi, dlatego zwykle decydują się na zakup mniejszego modelu. Jaką klawiaturę podświetlaną wybrać, aby zapewniała nam wygodną pracę przy komputerze? Decyzja zależy w dużej mierze od tego, do czego jest nam potrzebna. Jeżeli ma to być uniwersalny sprzęt, ułatwiający codzienne korzystanie z programów biurowych i Internetu, prawdopodobnie lepiej sprawdzi się większy model, z klawiszami numerycznymi. Ten mniejszy jest wygodniejszy w przenoszeniu, a więc kupują go m.in. gracze często wyjeżdżający na turnieje gamingowe.

Coraz częściej dostępne klawiatury mają dodatkowo kilka lub kilkanaście klawiszy funkcyjnych. Możemy im samodzielnie przypisać wybrane opcje, aby mieć do nich łatwiejszy dostęp. Standardem stają się też przyciski multimedialne oraz pokrętło przeznaczone do zmiany poziomu głośności dźwięków.

 

Regulacja podświetlenia

Klawiatury mogą mieć jednokolorowe lub wielobarwne podświetlenie. Bardzo często możemy samodzielnie je zmieniać i ustawiać tak, aby sprzęt odpowiadał naszym preferencjom. Zwykle też światło można wyłączyć, jeżeli nie jest potrzebne. Warto podkreślić, że klawisze mogą mieć podświetlone jedynie umieszczone na nich symbole, krawędzie i symbole lub tylko przestrzeń pomiędzy nimi. W dużej mierze to nasze potrzeby i przyzwyczajenia mają wpływ na to, jaka klawiatura podświetlana jest najlepsza pod tym względem.

 

Wymiary

Jeżeli nie sprawdzimy wymiarów produktu, może się okazać, że zajmuje za dużo miejsca na biurku lub jest niewygodny w przenoszeniu. Z tego względu powinniśmy zwrócić uwagę na szerokość, wysokość oraz głębokość klawiatury. Osobom, których praca przed komputerem polega przede wszystkim na pisaniu, polecamy modele o niskim profilu.

 

 

Dodatkowe wyposażenie

Według ekspertów najlepsza klawiatura podświetlana to taka, która pozwala na odciążenie nadgarstków. Wielogodzinne spędzanie czasu przed komputerem może przyczynić się do odczuwania nieprzyjemnego ucisku, a potem także do pojawienia się zespołu cieśni nadgarstka czy problemów z tzw. łokciem tenisisty. Aby tego uniknąć, warto zdecydować się na zakup klawiatury z podpórką pod nadgarstek, za sprawą której można utrzymać dłonie w odpowiedniej pozycji. Często w razie potrzeby można ją łatwo zdemontować. Innym przydatnym akcesorium jest rolka do przewijania, która spełnia taką samą funkcję, jak kółko w myszce. To oznacza, że umożliwia ona wygodne przewijanie stron internetowych czy dokumentów.

 

Materiał wykonania

Na trwałość klawiatury wpływa nie tylko zastosowana technologia wciskania klawiszy, ale i materiał wykonania. Może to być tworzywo sztuczne lub aluminium. Ważne jest to, żeby sprzęt wykazywał odporność na uszkodzenia mechaniczne i był zabezpieczony przed zalaniem. Inaczej na skutek rozlania wody lub napoju klawiatura może ulec awarii.

 

Klawiatury podświetlane w dobrych cenach

Biorąc pod uwagę cenę, produkty takie jak podświetlane klawiatury są zróżnicowane. Z łatwością możemy znaleźć modele kosztujące mniej niż 100 zł, a także te znacznie droższe. Za sprzęty znanych marek, przystosowane do potrzeb graczy (choć nie tylko), trzeba zapłacić niekiedy ponad 500 zł.

 

 

Najlepsze klawiatury podświetlane w 2020 roku

 

Ranking klawiatur podświetlanych zawiera kilka ciekawych produktów, które podobają się konsumentom. Są one pozytywnie oceniane,  może i Ty znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

Razer Ornata Chroma Czarna 

 

Razer Ornata Chroma Czarna to klawiatura z przewodem o długości 2 m. Model jest czarny. Liczba klawiszy wynosi 104. Jest on dobrze wykonany, co potwierdza bardzo duża ilość pozytywnych komentarzy kupujących. Klawisze są odpowiednio wyprofilowane i naciskanie na nie jest bardzo łatwe i wygodne.

Klawiatura ma specjalne efekty świetlne o nazwie Razer Chroma na wszystkich klawiszach, dzięki czemu podczas grania wygląda bardzo ciekawie. Sprzęt świeci na 16 milionów kolorów. Użytkownicy uważają, że korzystanie z klawiatury jest wygodne głównie za sprawą podpórki znajdującej się przed klawiszami. Można na niej komfortowo położyć nadgarstek podczas gry.

Warto wiedzieć, że poduszkę można odłączyć w każdym momencie, ponieważ jest ona przyczepiona na magnes. Za sprawą kabla klawiaturę można podłączać do praktycznie każdego komputera, co podoba się użytkownikom. Na dodatek produkt prezentuje się bardzo dobrze i wygląda estetycznie w każdym pomieszczeniu.

Sprzęt Razer Ornata Chroma Czarna ma 104 klawisze. To klawiatura przewodowa o wymiarach: 46,3 cm x 15,4 cm x 3,1 cm. Produkt waży 950 g.

Zalety
Trwałość:

To trwała klawiatura, która z pewnością nie zepsuje się po kilku miesiącach użytkowania. Wszystko ze względu na to, że to model membranowo-mechaniczny.

Anti-ghosting:

Sprzęt został wyposażony w Anti-ghosting i daje możliwość wciśnięcia jednocześnie do 10 klawiszy. Docenią to w szczególności gracze.

Kompatybilna nie tylko z komputerem:

Klawiatura jest kompatybilna z komputerami z systemem operacyjnym Windows, ale nie tylko. Model można podłączyć również do konsoli Xbox One.

Obniżone klawisze:

Klawisze nie są zbyt wysokie, a to gwarantuje większy komfort pisania i mniejszą liczbę pomyłek. Wszystko ze względu na to, że bez trudu możemy trafić w każdy klawisz, bez pominięcia żadnego z nich.

Możliwość konfiguracji podświetlenia:

Sami możemy zdecydować o tym, na jakie kolory będzie podświetlany sprzęt, do wyboru jest ponad 16 milionów odcieni.

Wady
Niepraktyczne mocowanie podpórki:

Podpórka jest mocowana tylko na magnes, przez co może sama się odpinać.

 

 

 

 

Media-Tech Cobra Pro MT1252 


Cobra Pro to klawiatura dla graczy. Ma ona 104 klawisze, które mają wyczuwalny skok. Dlatego gra przy użyciu klawiatury jest przyjemna. Model jest też wyposażony w kabel o długości 1,5 m, dzięki któremu podłącza się go do każdego komputera. Produkt jest ciekawie zaprojektowany i z pewnością spodoba się każdemu graczowi.

Klawiatura ma podświetlenie w 3 kolorach. Jeżeli Ci ono przeszkadza, to możesz je łatwo wyłączyć. Dopasowując klawiaturę do siebie możesz bez problemu zmieniać natężenie oświetlenia. Ustawienie klawiszy zostało wielokrotnie sprawdzone, są one umiejscowione tak, że łatwo do każdego dosięgnąć. Klawiatura jest też wyposażona w klawisze funkcyjne, więc możesz z jej pomocą zmieniać głośność komputera, wyciszyć go lub wykonać inne czynności.

Ta dobra i tania klawiatura podświetlana jest bardzo solidnie wykonana. Materiałem wykonania produktu jest tworzywo sztuczne, które jest odporne na uszkodzenia zewnętrzne. Użytkownikom podoba się to, że produkt nie ulega zniszczeniu i dobrze wygląda. Uważają oni też, że klawisze działają bardzo płynnie.

Produkt Cobra Pro ma wymiary: 48,9 cm x 19 cm x 2,6 cm. To dobra klawiatura podświetlana do 100 zł. Model jest przewodowy, ma 104 klawisze.

Zalety
Regulacja natężenia podświetlenia:

Sprzęt zapewnia wygodę użytkowania, gdyż umożliwia regulację natężenia podświetlenia. Co więcej, można je też całkowicie wyłączyć.

Ma przyciski funkcyjne:

Model ma 10 przycisków funkcyjnych. Każdemu z nich przypisana jest inna opcja, np. uruchomienie odtwarzacza muzyki, przełączenie utworu czy włączenie poczty e-mail.

Antypoślizgowe nóżki:

W podstawie sprzętu znajdują się antypoślizgowe nóżki. Nie powinniśmy narzekać, że podczas pracy przy komputerze klawiatura wciąż przesuwa się po blacie biurka.

Brak opóźnień:

Ponieważ model jest przewodowy, szybko wysyła sygnał do urządzenia, do którego jest podłączony. Nie ma ryzyka opóźnienia reakcji, co jest istotne zwłaszcza w czasie dynamicznej rozgrywki.

Wady
Zajmuje dużo miejsca na biurku:

Osoby mające biurko z wąskim blatem uważają, że sprzęt zajmuje na nim za dużo miejsca.

 

 

 

 

Logitech K780

 

Logitech K780 to klawiatura, która spodobała się już wielu użytkownikom. Ten produkt bezprzewodowy łączy się z innymi urządzeniami z pomocą Bluetooth, dlatego możesz zapomnieć o irytujących kablach. Użytkownicy doceniają to, że klawiatura jest cicha, a klawisze działają bardzo płynnie. Wymiary sprzętu to 158 mm x 380 mm x 8 mm.

Warto dodać, że akcesorium ma zasięg 10 m. Sprzęt waży niecałe 800 g, więc bez problemu możesz trzymać go nawet na kolanach. Klawiatura jest wyposażona w podstawkę, do której można doczepić urządzenie, np. tablet i wtedy na nim pisać. Podkładka jest wykonana bardzo starannie, aby żadne urządzenie się nie przewróciło.

Użytkownicy uważają, że klawisze działają dobrze. Dodatkowo są one podświetlane,  więc kiedy piszemy w ciemności, dokładnie widzimy każdy przycisk. Dostępny jest tylko jeden kolor podświetlenia, biały. Bateria zasilająca (wymienna) działa bez problemu przez 24 miesiące.

Logitech K780 to sprzęt bezprzewodowy o zasięgu do 10 m. Jego wymiary to: 15,8 cm x 38 cm x 0,8 cm. Klawiatura waży ok. 800 g.

Zalety
Uniwersalność:

Model jest uniwersalny, co oznacza, że można podłączyć go do komputera nie tylko z systemem operacyjnym Windows, ale i Mac OS X. Co ciekawe, klawiatura łączy się ze smartfonami, tabletami i podobnymi urządzeniami mobilnymi, także z oprogramowaniem Chrome OS.

Gumowa podstawka:

Klawiatura ma zintegrowaną podstawkę wykonaną z gumy. Można na niej ustawić smartfon i tablet, którego przekątna ekranu nie przekracza 12 cali.

Dobrze wyprofilowane klawisze:

Klawisze modelu nie są kwadratowe, tylko okrągłe. Są one rozmieszczone w odpowiedniej odległości od siebie i na tyle duże, że pisanie jest wyjątkowo wygodne. Warto dodać, że przyciski są wklęsłe, a ich wciskaniu nie towarzyszy duży hałas.

Wady
Tylko jeden kolor podświetlenia:

Nie wszystkim użytkownikom odpowiada to, że klawisze są podświetlane na biały kolor i nie można tego zmienić.

 

 

 

 

Genesis Thor 300 TKL


Genesis Thor 300 TKL to klawiatura o wymiarach 335 mm x 134 mm x 38 mm. Model ma 87 przycisków. Długość kabla wynosi 167 cm. Jest to klawiatura przystosowana do potrzeb graczy. Ma ona klawisze funkcyjne oraz inne ułatwienia, dzięki którym łatwiej jest korzystać ze sprzętu.

Obudowa jest wykonana z aluminium, dlatego jest uznawana za bardzo dobrze wykonaną i nie ulega zniszczeniu podczas intensywnej gry. Z kolei antypoślizgowe nóżki sprawiają, że podczas gwałtownych uderzeń w klawisze, model nie przesuwa się po blacie. Warto wspomnieć o technologii N-key rollover, który dba o to, aby klawiatura w każdym momencie przesyłała odpowiednie sygnały do komputera.

To, co najbardziej podoba się użytkownikom, to aż 20 trybów podświetlenia. Można zmieniać kolory (biały lub zielony), a także samodzielnie kreować różne tryby, według uznania. Niektóre tryby są specjalnie dopasowane do gier i widoczne są tylko te klawisze, które są nam potrzebne podczas grania.

Klawiatura przewodowa Genesis Thor 300 TKL ma 87 klawiszy. Wymiary produktu to: 33,5 cm x 13,4 cm x 3,8 cm.

Zalety
Kompaktowe wymiary:

Klawiatura jest niewielka i doskonale nadaje się dla często podróżujących osób. Sprzęt przypadł do gustu wielu graczom, którzy wyjeżdżają na turnieje gamingowe.

Aluminiowa obudowa:

Materiałem wykonania obudowy jest aluminium. Test klawiatur podświetlanych wykazał, że to jeden z bardziej solidnych modeli, który jest odporny na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne.

20 trybów podświetlania:

Cechą wyróżniającą sprzęt jest 20 trybów podświetlania. Do wyboru mamy 10 standardowych opcji, a także 8 dedykowanych, przystosowanych do najpopularniejszych gier (np. FPS czy CS:GO). Dwa pozostałe tryby można samodzielnie zaprogramować.

Wady
Nie do pracy biurowej:

Model niezbyt dobrze sprawdza się w biurze przy pracy z choćby z arkuszami kalkulacyjnymi. Wynika to z braku klawiszy numerycznych.

Mało ciekawy design:

Część posiadaczy klawiatury uważa, że jej design jest mało atrakcyjny, dlatego nieciekawie prezentuje się na biurku.

 

 

 

 

Ravcore Hurricane


Ravcore Hurricane to klawiatura wyróżniająca się wyjątkowym designem,  docenianym przez większość graczy. Sprzęt jest czarny, lecz klawisze najczęściej używane podczas rozgrywek są zaznaczone na czerwono. Dodatkowo klawiatura ma czerwone podświetlenie, które pomaga podczas gry w ciemnościach. W klawiaturze znajdują się dwa wejścia USB, do których można podłączyć słuchawki, myszkę lub inne gadżety.

Gracze szczególnie chwalą 10 klawiszy funkcyjnych. Do każdego można przypisać funkcję, na której nam zależy, więc można skrótowo wykonać 10 wybranych przez nas czynności. Dodatkowo klawiatura ma klawisze multimedialne i pokrętło zwiększające lub zmniejszające głośność.

Do zestawu dołączono wiatrak, który ma za zadanie chłodzić komputer, klawiaturę lub gracza podczas bardzo intensywnej rozgrywki. Dodatkowo w komplecie jest też 8 klawiszy, które można wymienić wtedy, kiedy inne się wysłużą. W zestawie jest także uchwyt do demontażu klawiszy. Kabel USB ma długość około 1,8 m. Opinie o klawiaturze podświetlanej tej marki są bardzo pozytywne. Użytkownicy chwalą klawisze funkcyjne.

Ravcore Hurricane to klawiatura przewodowa z 1,8 m przewodem. Sprzęt ma wymiary: 51,5 cm x 23,4 cm x 3,2 cm.

Zalety
Dwa porty USB:

Model został wyposażony w dwa porty USB, co daje możliwość podłączenia do niego dodatkowych sprzętów. Mogą to być słuchawki, pendrive, dysk zewnętrzny itp. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności schylania się do obudowy komputera.

Dodatkowe akcesoria:

Razem z klawiaturą dostajemy w zestawie chłodzący wiatrak (możemy skierować go np. na rozgrzane dłonie), a także osiem wymiennych nakładek na klawisze.

Wady
Brakuje podpórki pod nadgarstek:

Osobom spędzającym przed komputerem wiele godzin dziennie brakuje podpórki pod nadgarstek. Klawiatura jest zbudowana tak, że nie można na niej wygodnie oprzeć rąk, aby zapobiec nieprzyjemnemu uciskowi.

Kłopotliwy demontaż klawiszy:

Demontaż zniszczonych klawiszy nie dla wszystkich użytkowników jest łatwy. Czasami nie ułatwia tego nawet dołączony do kompletu uchwyt służący do bezpiecznego zdejmowania przycisków.

 

 

 

 

Czy warto kupić podświetlaną klawiaturę?

 

W poprzednich częściach artykułu skupiliśmy się na tym, aby znaleźć odpowiedź na pytanie: jaka klawiatura podświetlana jest polecana do gier, a jaka do pracy biurowej? Jednak wciąż możesz mieć wątpliwości, czy rzeczywiście potrzebujesz takiego sprzętu. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych zalet klawiatur z podświetleniem, które mogą przekonać Cię do jej zakupu.

 

 

Komfortowa praca przy słabym świetle

Wiele osób pracuje przy komputerze do późna. Niedostateczna ilość światła sprawia, że trudno jest szybko pisać i trafiać palcem w odpowiednie klawisze. Ma to negatywny wpływ nie tylko na tempo wykonywanej pracy, ale również na wzrok. Na skutek słabego oświetlenia niemal przez cały czas mrużymy oczy, zmuszając je do większego wysiłku, a to przyspiesza ich zmęczenie, dodatkowo pojawia się uczucie senności. Jeśli kupimy klawiaturę z podświetlanymi przyciskami, zapewnimy sobie komfortową pracę przy komputerze o każdej porze. Pisanie późnymi wieczorami nie będzie już kłopotliwe. Co więcej, będziemy mogli zrezygnować z korzystania z biurkowej lampki lub innego źródła światła, które przeszkadza pozostałym domownikom. Mimo braku lampki używanie klawiatury nie będzie mało komfortowe.

 

Ułatwienie gry

Wśród klawiatur z podświetleniem jest bardzo dużo modeli gamingowych, czyli takich przeznaczonych dla graczy. Sprzęty te sprawiają, że rozgrywka staje się przyjemniejsza, a co ważniejsze, łatwiejsza. Wszystko ze względu na to, że podświetlone są przede wszystkim te klawisze, które odpowiadają za wykonanie określonego ruchu czy włączenie przydatnych funkcji. Często nie trzeba nawet długo przyglądać się klawiaturze, żeby zlokalizować właściwe przyciski. To bardzo duże ułatwienie, pozwalające na zachowanie odpowiedniej dynamiki rozgrywki i szybką reakcję na ruch przeciwnika. Wielu graczy podkreśla, że po wymianie zwykłej klawiatury na taką z podświetleniem osiągane przez nich wyniki stały się znacznie lepsze.

 

Nowoczesny wygląd

Nie można nie wspomnieć o tym, że podświetlana klawiatura wygląda nowocześnie, a tym samym efektownie. Oczywiście nie każdy z nas przywiązuje wagę do designu komputerowych akcesoriów, niemniej jednak elegancka klawiatura dobrze prezentuje się na biurku. Zazwyczaj sami możemy decydować o tym, na jaki kolor będą podświetlane klawisze, w efekcie czego wygląd klawiatury w pełni odpowiada naszym preferencjom. To nierzadko sprawia, że wielogodzinna praca przy komputerze nie jest już tak nieprzyjemna.

 

 

Wady podświetlanej klawiatury

Podświetlana klawiatura, podobnie jak zwykły sprzęt, ma też swoje wady. Często zdarza się, że wyposażone w oświetlenie LED modele są stosunkowo drogie, dotyczy to w szczególności produktów przeznaczonych dla graczy (na ich zakup trzeba wydać nawet kilkaset złotych). Poza tym nie każda klawiatura daje możliwość zmiany kolorów lub całkowitego wyłączenia podświetlenia, a niekiedy jest tak, że nie potrzebujemy dodatkowego oświetlenia przycisków. Osoby niemające zbyt dużej wiedzy na temat komputerów twierdzą też, że dla nich samodzielna zmiana ustawień podświetlenia jest zbyt skomplikowana, bo wymaga to włączenia specjalnego programu.

 

Czy można samodzielnie zrobić oświetlenie do klawiatury?

Posiadacze zwykłej klawiatury mogą samodzielnie zmienić ją w podświetlaną, aby stała się nieco bardziej użyteczna. Jak to zrobić? Najłatwiejszą metodą jest zakup specjalnych, świecących w ciemności naklejek i przyklejenie ich do wszystkich klawiszy. Co prawda nie zastąpi to podświetlenia LED, ale przyciski będą lepiej widoczne przy słabszym świetle. Oklejanie klawiszy wymaga dużo cierpliwości i zachowania precyzji, niemniej jednak może to być dobre rozwiązanie, jeśli nie możemy sobie pozwolić na zakup nowej klawiatury.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status