Klawiatury dla graczy ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.19

 

Jaką klawiaturę dla gracza kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Osoba, która pasjonuje się grami komputerowymi ma nieco inne wymagania dotyczące sprzętu, niż pozostali użytkownicy komputerów. Tempo i dynamika gry powoduje, że wymagania sprzętowe rosną, dlatego powstał segment sprzętu komputerowego dla graczy. Dziś, więc o tym, jaką klawiaturę dla graczy wybrać, aby gracz był nią w pełni usatysfakcjonowany.

Przewodowa czy bezprzewodowa

Klawiatury przewodowe są na razie bardziej powszechne wśród graczy. Pomijając kwestie cenowe, taką klawiaturę cechują mniejsze opóźnienia niż sprzęt bezprzewodowy, co dla gracza może mieć fundamentalne znaczenie.  Klawiatura taka jest podłączona przez port USB i nigdy nie zabraknie w niej zasilania, choć ma ograniczony zasięg. Modele bezprzewodowe komunikują się komputerem za pomocą Bluetooth, Wi-Fi, oraz podczerwień. Najlepsze klawiatury przewodowe zapewniają opóźnienia na poziomie zaledwie 1 ms. Jednak nie łatwo będzie znaleźć klawiatury dla graczy w dobrych cenach, których opóźnienie będzie akceptowalne dla gracza.

 

Tradycyjna czy mechaniczna

Tradycyjna klawiatura dzięki sprężystym gumkom, które przesyłają sygnał po wciśnięciu klawisza, jest cicha w obsłudze, i to jest ich główna zaleta. Klawiatura mechaniczna wykorzystuje przełączniki, które pod wieloma względami wypadają lepiej niż gumowe membrany. Przede wszystkim wykazują większą wytrzymałość nawet do 50 mln uderzeń. Ponadto mechaniczny przełącznik ma najkrótszy czas reakcji, wynoszący zaledwie 1 ms. Jednak klawiatury takie pracują głośniej od membranowych.

 

Układ klawiszy

Kupując klawiaturę przeznaczoną do gier komputerowych, dobrze jest się przyglądnąć układowi klawiszy. Tak naprawdę jest to sprawa dość indywidualna, niemniej jeśli klawisze nie będą w sposób wygodny ułożone, może to decydować o wygranej lub przegranej w grze. Zatem kupując nowy model klawiatury, porównaj go ze starym modelem i zwróć uwagę, jaki układ był dla Ciebie funkcjonalny, a co chciałbyś w nim zmienić.

Do wyboru gracz tu ma klawiatury klasyczne o prostokątnym kształcie lub lekko zaokrąglonym, klawiatury ergonomiczne, które wykorzystują naturalną postawę człowieka i sposób ułożenia dłoni na klawiaturze. Zwykle są to modele o kształtach bardziej obłych i wierszach klawiszy wygiętych w lekki łuk. Kolejnym rodzajem jest klawiatura dzielona, gdzie 2 jej połówki można położyć w pewnym oddaleniu od siebie w pozycji najbardziej wygodnej dla użytkownika.

 

Klawiatura Anti-Ghosting

Termin może mało znany zwykłym użytkownikom komputerów, jednak niezwykle istotny dla gracza. Zwykła klawiatura pozwala na jednoczesne przyśnięcie trzech przycisków, tak aby ich przyciśnięcie zostało odebrane przez klawiaturę. Kolejny przycisk nie będzie już rozpoznany przez klawiaturę. Funkcja Anti-Ghosting pozwala na wciśnięcie nawet 20 klawiszy w jednym momencie i wszystkie znajdą swoje odzwierciedlenie w działaniu na ekranie.

Takimi osiągami jednak mogą się pochwalić najlepsze modele. Część modeli oferuje te funkcje w rejonie klawiszy WSAD lub strzałek, czyli najczęściej używanych w trakcie grania. Jednak dla gracza minimum jest obsługa 5 klawiszy jednocześnie. Producenci często oznaczają to jako N-Key Rollover, gdzie “N” określa liczbę klawiszy, którą można jednocześnie wcisnąć.

 

Dodatkowe przyciski

Nie wszyscy gracze je wykorzystują, bo są przydatne głównie w grach RTS-ach, MMO i RPG. Chodzi o przyciski, czy kombinację przycisków, które gracz może samodzielnie zaprogramować i używać do konkretnej funkcji w konkretnej grze. Pozwalają one na uruchomienie makra i znacznie upraszczają posługiwanie się klawiaturą w grze. Ilość takich programowalnych przycisków jest indywidualna i zależy od gracza, niemniej przyjmuje się, że optymalną ilością jest 5 takich przycisków.

 

Wymienne przyciski

Każdy z producentów określa w swoim produkcie, ile przyciśnięć jego klawiatura może wytrzymać. Część z producentów poszła o krok dalej i oferuje wymienne przyciski. Najczęściej dotyczy to przycisków WSAD i strzałek, które graczom zużywają się najprędzej. Niektórzy producenci dołączają do zestawu nawet odpowiednie “szczypce”, żeby ułatwić wymianę klawiszy.

Atrakcyjne dodatki

Właściwie podświetlenie klawiatury gracza to już chyba standard. Większość osób grających nie może się już bez tej funkcji obejść. Nie tylko uatrakcyjnia ona grę, ale też pozwala na obejście się bez innego źródła światła przy grze wieczorem. Dobrze jest, aby takie podświetlenie dało się regulować pod względem intensywności, a także miało funkcję wyłączenia całkowitego. Ale dodatków do klawiatur może być znacznie więcej. Zwykle będą to złącza USB, czy mini-jack 3,5 mm, które pozwalają na podłączenie słuchawek i innych akcesoriów.

Standardem też już są nóżki w klawiaturze, które oferują różny kąt nachylenia klawiszy ułatwiający ich obsługę. Wiele klawiatur jest też wyposażona w podpórki na nadgarstek, dzięki któremu dłonie mniej się męczą podczas gry. A absolutni liderzy w klawiaturowej branży oferują niewielkie ekrany LCD, na których gracz może robić rozmaite ustawienia, czy wyświetlać informacje dotyczące gry.

 

Zabezpieczenia

Jako, że klawiatury graczy to coraz bardziej precyzyjne i coraz bardziej skomplikowane urządzenia, producenci stosują też różnorakie zabezpieczenia. Najbardziej popularne jest zabezpieczenie przed zalaniem. W emocjach gry, bowiem łatwo jest zapomnieć o stojącej obok coli i ją przewrócić na klawisze. Przeciw kurzowi natomiast producenci stosują specjalne, dodatkowe silikonowe osłonki, które zapobiegają przedostawaniu się zabrudzeniom pod klawisze.

 

Jaka jest najlepsza klawiatura dla graczy?

Przedstawiliśmy tu szereg cech, które powinny mieć dobre klawiatury dla graczy, ale wybór to zawsze indywidualna decyzja każdej z osób, która chce kupić klawiaturę dla siebie. Dlatego nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Każdy z graczy może wybrać zupełnie inną klawiaturę i dla każdego z nich będzie ona najlepsza.

 

 

Najlepsze klawiatury dla graczy w 2019 roku

 

Osoby, które grają w gry komputerowe przeważnie wolą używać do tego specjalnych klawiatur dla graczy. Są one nie tylko tak skonstruowane, aby gracz nie musiał zmagać się z niedoskonałościami sprzętu, ale też stanowią atrakcyjny dodatek designerski. Jeśli jesteś graczem i szukasz właściwej dla siebie klawiatury, to dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy ranking klawiatur dla graczy po to, aby każdy nich mógł wybrać najlepszą dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

Razer Blackwidow Chroma

 

Najdroższy model w naszym rankingu to Blackwidow Chroma. Jest to bardzo wytrzymały model. Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Przełączniki Razer Green mają żywotność 60 milionów akcji. Przełączniki te również mają miły dla ucha klik, a także nie stawiają oporu, bo reagują przy sile nacisku 50g. Przyciski klawiatury posiadają indywidualne podświetlenie LED.

Można tu wybrać spośród 16 milionów kolorów, które użytkownik ustawia w jednym z dostępnych trybów pulsacji. Po lewej stronie klawiatury znajduje się pięć przycisków makr. Użytkownik ma możliwość tworzyć własne makra. Ponadto w klawiaturze tej znajdziemy anty-ghosting, który pozwala na wciśnięcie w jednym momencie do 10 przycisków i umożliwia klawiaturze bez problemu odnotować prawidłowo każdą akcję.

Klawiatura też współpracuje z dodatkiem Razer Synapse 2.0. Dzięki niemu gracz uzyskuje statystyki gry, są to dane dotyczące wydajności, stylu gry, czasu rozgrywki, wykorzystania danych klawiszy, czy przebytego dystansu. Daje to możliwość analizy i poprawy swojej wydajności. Po prawej stronie klawiatury użytkownik znajdzie dodatkowy port USB oraz wejścia na słuchawki i mikrofon.  

Wymiary tego modelu wynoszą 475 mm szerokość, 171 mm głębokość, 20 mm wysokość, a waga to 1500 g. Opinie o klawiaturach dla graczy modelu Razer Blackwidow Chroma mówią, że jest to bardzo dobra klawiatura do gier, największą jej zaletą jest bardzo atrakcyjne podświetlenie, jednak gracze nie polecają tej klawiatury do pisania.

 

 

 

 

Roccat Isku ROC-12- 721 

 

Roccat Isku ROC-12- 721, to również model klawiatury dla graczy z atrakcyjnym, niebieskim podświetleniem LED. Klawiatura posiada 123 klawisze o charakterze multimedialnym, internetowym i numerycznym i łączy się z komputerem za pomocą portu USB. Ponieważ klawiatura jest zaprojektowana specjalnie dla graczy, to producent skupił się na różnorakiej funkcjonalności klawiszy.

Optymalny czas reakcji zapewnia układ klawiszy o średnim skoku i dobrym rozłożeniu punktów nacisku. Ponadto klawiatura jest wyposażona w wiele zaawansowanych funkcji makro. Za pomocą technologii Easy Shift[+] gracz ma dostęp do 36 konfigurowanych samodzielnie makr. Technologia ta także pozwala, aby jeden klawisz mógł być stosowany zarówno dla myszy, jak i klawiatury.

Natomiast technologia anti-ghosting, pozwala na jednoczesne przyciśnięcie wielu klawiszy, co zapewnia krótki czas reakcji. Ustawienia, jakie zrobi użytkownik mogą zostać zapisane w pięciu różnych profilach, które po rozpoczęciu użytkowania szybko można załadować.

Ponadto model ten ma podstawkę pod nadgarstki, dzięki którym dłonie się nie męczą. Według użytkowników jest to dobra i tania klawiatura dla graczy. Podoba im się przede wszystkim duża ilość klawiszy funkcjonalnych i multimedialnych. Ponadto jest ona ergonomiczna i dobrze dopasowana do potrzeb gracza.

 

 

 

 

A4Tech Bloody B120

 

A4Tech Bloody B120 to jedna z tańszych klawiatur dla graczy. Producent zastosował do jej wytworzenia wysokiej klasy materiały, więc kontakt gracza z urządzeniem jest przyjemny. Czas reakcji klawiszy kształtuje się na poziomie 1 mikrosekundy, co stawia ten model w czołówce.

Klawiatura posiada również zabezpieczenie w przypadku zalania wodą. W razie wypadku specjalne kanaliki odprowadzają niechciany płyn nie uszkadzając urządzenia. Skośnie ustawione klawisze B120 zabezpieczają gracza przed przypadkowym kliknięciem w zły przycisk. Klawiatura posiada 5 rodzajów natężenia podświetlenia klawiszy do regulowania przez użytkownika, od braku podświetlenia do 100%. Mamy tu również możliwość blokowania wciśnięcia klawisza Windows.

Funkcja AUTO-Shot pozwala na ciągłe klikanie klawisza, a TURBO-Shot pozwala na przytrzymanie wciśniętego klawisza przez dowolną długość czasu. Ponadto model ten ma 7 multimedialnych przycisków służących do regulacji głośności, wyciszenia, przejścia do następnego utworu i funkcję stop – play, oraz pauzy.

Aby zapewnić wygodę użytkowania model ten został wyposażony w regulowane stopki zakończone gumą antypoślizgową. Gracze przekazują, że jest to dobra klawiatura zarówno do grania jak i pisania. Ma bardzo dobre przyciski dla graczy i ładne podświetlenie.

 

 

 

 

Tracer Mecano TRKLA44970

 

Najtańszy model prezentowany to Tracer Mecano TRKLA44970. Zaletą tego modelu jest to, że jego konstrukcja została oparta na metalowej płycie, dzięki temu jest solidna i trwała. Ponadto mamy tu filtr przeciwzakłóceniowy. Klawiatura jest podłączana do komputera za pomocą złącza USB.

Kabel przyłączeniowy ma długość 1,8 m. Aby zapewnić graczom szybkość i precyzję używania, klawisze zostały osadzone w TRACER gaming Mecano. Skok klawiszy jest duży i mocno wyczuwalny. Klawisze również są podświetlane. Użytkownik ma do wyboru jeden z trzech kolorów podświetlenia, oraz intensywności podświetlenia.

Model ten posiada również 18 multimedialnych przycisków m.in. do sterowania głośnością oraz playlistą. Wymiary klawiatury to szerokość 19,5 cm i wysokość 3,2 cm, a waga wynosi 900 g. Dla graczy z małym budżetem jest to dobra klawiatura.

Ma bardzo ładne podświetlenie z możliwością pulsacji i ma kilka przydatnych dodatków. Na przykład przyciski multimedialne wywoływane klawiszem Fn. Klawiatura radzi sobie z wieloma przyciskami wciśniętymi na raz. Jest również solidnie zrobiona.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Logitech Orion Spark RGB G910

 

Ostatni z modeli to z kolei najdroższa klawiatura w naszym rankingu. Logitech Orion Spark RGB G910 posiada 104 klawisze standardowe, zawierające również klawiaturę numeryczną. Ponadto znajdziemy tu 9 klawiszy programowalnych do sterowania oraz 6 klawiszy multimedialnych. Użytkownik samodzielnie definiuje, do którego z klawiszy przypisze, jakie funkcje.

Można za ich pomocą odtwarzać, wstrzymywać, czy wyciszać grę czy film. Dodatkowa, wbudowana rolka służy do regulacji poziomu głośności. Ponadto w tej klawiaturze zmieniono położenie klawiszy G, aby zapewnić ich optymalną dostępności i szybkość użycia.

Logitech Orion Spark RGB G910 również jest wyposażona w nakładki na klawisze, aby użytkownik miał pewność, że nie nastąpi przypadkowe naciśnięcie niechcianych klawiszy. Mamy tutaj również możliwość oznaczania klawiszy kolorami, w celu łatwiejszego ich używania.

Ponadto klawiatura ma podświetlane klawisze, a wyboru koloru dokonuje użytkownik z palety 16,8 milionów kolorów. Urządzenie również współpracuje z aplikacją x Control, dzięki której z poziomu tabletu, czy smartfona możesz wyświetlać informacje o grze, w tym statystyki. Znaleźliśmy opinie, że jest to najlepsza klawiatura dla graczy. Zwłaszcza dla tych, którzy przesiedli się z uboższego modelu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...