Klawiatury bezprzewodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Na naszej stronie przygotowaliśmy ranking klawiatur bezprzewodowych. Powstał on na podstawie dokładnej analizy modeli, które są obecnie dostępne w sklepach. Tworząc zestawienie wzięliśmy pod uwagę funkcjonalność urządzeń i opinie, jakie na ich temat mają konsumenci. Nasze ustalenia wskazują, że najlepszą bezprzewodową klawiaturą jest Logitech K800.  Urządzenie zostało wyposażone w pojemny akumulator. Niewątpliwą zaletą sprzętu jest odpowiednio przemyślana konstrukcja – gwarantuje ona wysoki poziom komfortu w trakcie pracy. Produkt jest łatwy w przechowywaniu, ponieważ można go ustawić w pozycji pionowej. Klawiatura ma podświetlane klawisze, a użytkownik może dowolnie regulować ich jasność, a tym samym dopasowywać model do swoich potrzeb. Jeśli zaprezentowany model nie jest tym, czego szukasz, przeczytaj opisy pozostałych urządzeń. Bez wątpienia znajdziesz tu sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania. Na drugim miejscu w rankingu znalazła się klawiatura Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop. Jest ona wyposażona w miękką podpórkę gwarantującą wygodę w trakcie pracy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką klawiaturę bezprzewodową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Klawiatury bezprzewodowe zyskują na popularności. Nie tylko dostępne obecnie klawiatury są o wiele lepszej jakości niż te, sprzedawane kilka lat temu. Ale również swoją funkcjonalnością nie odbiegają od modeli przewodowych. Mają za to jedną wielką zaletę – brak okablowania. Nie tylko pozwala to użytkownikowi na korzystanie z klawiatury w oddaleniu od komputera, czy telewizora lub laptopa. Takie rozwiązanie redukuje liczbę kabli, które się plączą. Bardzo często wśród kabli gromadzi się kurz i brud, który jest ciężki do usunięcia.  Jeśli i Ty chcesz zredukować liczbę przewodów w swoim domu i zaprowadzić większy ład, lecz nie wiesz, w jaki sposób dobrać odpowiedni sprzęt to zapraszamy Cię do przeczytania tego krótkiego poradnika. Po jego lekturze będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką klawiaturę bezprzewodową wybrać.

System operacyjny

Przed wyborem modelu klawiatury bezprzewodowej musimy sobie zadać pytanie, jaki system operacyjny ma sprzęt, do którego poszukujemy klawiatury. Wiele producentów stara się tworzyć produkty, które będą kompatybilne z kilkoma systemami operacyjnymi. Jednak musimy pamiętać, że są systemy, które są mniej popularne i nie wszystkie klawiatury bezprzewodowe będą działały prawidłowo. Wśród nich są systemy Android czy iOS.

 

Intensywność użytkowania

Kupując nową klawiaturę musimy się zastanowić jak często i długo będziemy użytkować sprzęt. Jeśli szukamy modelu do pracy, ważne jest by był on wygodny i zapewniał odpowiednie wsparcie dłoniom i nadgarstkom. Natomiast, gdy potrzebujemy klawiaturę, by np. wygodniej nawigować nasz SmartTV to najlepiej sprawdzi się kompaktowy sprzęt, który łatwo przechowamy.

 

Zestaw, czy pojedynczy sprzęt?

W sklepach bez problemu znajdziemy klawiatury bezprzewodowe w dobrych cenach. Wybór jest bardzo duży, sprzedawane są małe i duże modele. Mają one też różne funkcje, o których za chwilę. Często też producenci oferują nie tylko samą klawiaturę, lecz również myszkę w zestawie. Musimy się więc zastanowić, czy zależy nam na samej klawiaturze, czy chcemy nabyć wszystkie elementy razem. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że każdy ze sprzętów będzie kompatybilny ze sobą. Komplet będzie też miały spójny design. Najczęściej spotykane są zestawy klawiatury i myszki.

Możemy jednak też znaleźć bardziej rozbudowane komplety, które np. mają dodatkowo dołączony blok numeryczny. Jeśli poszukujemy minimalistycznego rozwiązania to powinniśmy zdecydować się na samą klawiaturę. Jednak i tutaj mamy do wyboru tradycyjną klawiaturę, lub klawiaturę z dołączonym touchpadem. Taki model będzie idealny np. do tableta czy telewizora. Wszystkie elementy są  zespolone w jedną całość, nie musimy się więc martwić, że po pewnym czasie myszka się zagubi, a my nie będziemy już w stanie operować urządzeniem z odległości.

 

Dodatkowe funkcje

Nie każdy potrzebuje dodatkowych funkcji, lecz warto wiedzieć, jakie możemy znaleźć w nowoczesnych klawiaturach bezprzewodowych. Dla niektórych użytkowników przydatne mogą okazać się klawisze programowalne. Przyciski tego typu możemy dowolnie zaprogramować, czyli przypisać funkcję. W ten sposób możemy zaoszczędzić czas. Zamiast wykonywać kilka ruchów myszką, by uruchomić wyszukiwarkę internetową, lub pocztę wystarczy nacisnąć dedykowany tej funkcji klawisz.  

Natomiast użytkownikom, którzy preferują pracę w nocy może przypaść do gustu podświetlenie klawiatury. Będzie też to dobre rozwiązanie dla osób, które dzielą z kimś pokój i włączanie lampy o później godzinie nie jest możliwe. Powinniśmy jednak wiedzieć, że w zależności od producenta i modelu podświetlenie może się różnić. W niektórych klawiaturach podświetlane będą tylko znaki, w innych będą to obwódki klawiszy. Możemy też znaleźć modele, gdzie możemy wybrać kolor podświetlenia.  

 

Łatwa instalacja

Większość sprzętów dostępnych na rynku wyposażonych jest w systemy łatwej instalacji, tak zwane „plug and play”. Jednak warto upewnić się przed zakupem, czy wybrany przez nas model jest jednym z nich. Funkcja „plug and play” pozwala użytkownikowi korzystać ze sprzętu zaraz po jego podłączeniu. Nie musimy więc pracowicie wgrywać oprogramowania czy instalować sterowników.

Wygodna praca

My, jako użytkownicy zwracamy uwagę na komfort użytkowania. A oznacza to, że szukamy takiej klawiatury, której klawisze naciska się  lekko. Często ważne jest też to, by były one czułe na dotyk. Tak więc podczas pisania nie będziemy musieli używać dużo siły. Natomiast dla osób postronnych zazwyczaj ważna jest głośność klawiatury. Na pewno sami doświadczyliśmy tego, jak próbowaliśmy oglądać film, który był zagłuszany odgłosami klikania klawiszy klawiatury.

Obecnie producenci prześcigają się w technologiach, które mają zapewniać jak najcichszą pracę. Ponieważ odczucie głośności pracy jest bardzo subiektywne, to warto przed zakupem wybranego modelu przetestować jego pracę. Sprawdzić, jak głośno pracują przyciski oraz czy z łatwością możemy każdy klawisz nacisnąć.

 

Jaka jest najlepsza klawiatura bezprzewodowa?

Mamy nadzieję, że po lekturze naszego poradnika, jesteś już w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka jest najlepsza klawiatura bezprzewodowa dla Ciebie. Warto przed wyborem modelu zastanowić się i przeanalizować swoje potrzeby. Dobry sprzęt nie jest tani, więc dobrze jest być pewnym swojej decyzji przed dokonaniem zakupu. Choć ceny dobrych klawiatur bezprzewodowych mogą wynosić 400 zł i więcej to musimy pamiętać, że sprzęt taki będzie nam służył lata.

 

 

Najlepsze klawiatury bezprzewodowe w 2020 roku

 

Większość nas ma w domu komputer stacjonarny. Choć jest to sprzęt przydatny to wraz z nim do domu wchodzi niezliczona ilość kabli, gdyż każdy z elementów musi zostać połączony: od myszki zaczynając na głośnikach kończąc. Nic więc w tym dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje rozwiązań bezprzewodowych, które pozwalają na zredukowanie liczby plączących się kabli. Jeśli jesteś jedną z tych osób to zapraszamy Cię do przeczytania naszego rankingu, w którym prezentujemy najlepsze klawiatury bezprzewodowe dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Logitech K800

 

Logitech to znana na całym świecie szwajcarska firma specjalizująca się w produkcji akcesoriów komputerowych. Wysoka jakość produktów jest powodem, dla którego  klawiatura bezprzewodowa Logitech K800 znalazła się na pierwszym miejscu naszego rankingu.

Opisywany model został wyposażony w PerfectStroke™. Jest to specjalny system pracy klawiszy, który sprawia, że pracują one cicho. Dodatkowo klawisze nie wymagają dużego nacisku, lekkie muśnięcie wystarczy. Dlatego też pisanie na tej klawiaturze to prawdziwa przyjemność.

Ciekawym rozwiązaniem jest podświetlenie klawiszy. Ponieważ producent zastosował oświetlenie samych znaków na klawiaturze, światło nie powinno rozpraszać osoby korzystającej z klawiatury. Pozwala ono na korzystanie ze sprzętu przy minimalnym oświetleniu. Pracując, lub grając w nocy bez problemu rozpoznamy właściwe klawisze bez uruchamiania dodatkowego oświetlenia.

Użytkownik może dowolnie ustawiać jasność podświetlenia za pomocą klawiszy F5 i F6. Klawiaturę łączymy za pomocą funkcji Logitech Unified. Jest to specjalny odbiornik dołączony do urządzenia, który należy wpiąć do łącza USB komputera. Pozwala on na bezprzewodową komunikację klawiatury. Wielu użytkowników twierdzi, że Logitech K800 to najlepsza klawiatura bezprzewodowa. Za jej największe zalety podają ergonomiczny kształt, cichą pracę oraz podświetlenie, które włącza się w momencie użytkowania sprzętu.   

Logitech K800 to klawiatura bezprzewodowa o wymiarach: długość – 48,7 cm, szerokość – 19,5 cm i wysokość – 2,7 cm. Waga urządzenia jest równa 750 g.

Zalety
Akumulator:

Dołączony do zestawu akumulator jest pojemny, więc nie wyczerpuje się zbyt szybko. Jak zapewnia producent, baterie są w stanie pracować przez ok. 10 dni, co biorąc pod uwagę cenę produktu, jest bardzo dobrym wynikiem.

Budowa:

Wielu użytkowników twierdzi, że urządzenie jest dobrze wyprofilowane. Dodatkowo klawisze mają odpowiedni rozmiar, co gwarantuje komfortową pracę.

Podświetlenie:

Prezentowany model ma funkcję podświetlenia. Warto podkreślić, że podświetlane są jedynie znaki, a nie całe urządzenie - nic nie odwraca naszej uwagi w trakcie pisania. Użytkownik ma możliwość regulacji poziomu jasności.

Przechowywanie:

Internauci doceniają, że przechowywanie urządzenia jest łatwe. Jeśli potrzebujemy miejsca na biurku, możemy ustawić sprzęt pionowo i zyskać dodatkową przestrzeń.

Design:

Klawiaturę wyróżnia atrakcyjny design. W efekcie produkt dobrze komponuje się z komputerem.

Wady
Zacina się:

Niektórzy konsumenci zauważyli, że czasami klawiatura się zacina, co może być uciążliwe szczególnie dla osób, które pracują przy komputerze czy grają online. Należy jednak zaznaczyć, że są to pojedyncze opinie.

 

 

 

 

Microsoft Sculpt L5V-00021 

 

Microsoft Sculpt L5V-00021 to jedna z najdroższych propozycji w naszym zestawieniu. Jest też ona najbardziej oryginalna. Mając jednak na względzie fakt, że kupując tę klawiaturę bezprzewodową otrzymujemy trzy elementy, może ona okazać się ciekawą propozycją dla niektórych użytkowników.

Zestaw ten składa się z ergonomicznej myszki, która została zaprojektowana w taki sposób, by pomóc użytkownikowi utrzymać dłoń i nadgarstek w naturalnej pozycji. Znacznie powinna więc zredukować wszelkie bóle dłoni mogące pojawić się po wielogodzinnej pracy. Dodatkowo została wyposażona w technologię Bluetrack, która pozwoli na pracę na prawie każdej powierzchni. Kolejny element to oddzielna klawiatura numeryczna.

Najważniejsza część zestawu to oczywiście klawiatura bezprzewodowa. Jej kształt został w taki sposób zaprojektowany, by wymusić naturalny układ nadgarstków i przedramion. Jest więc to idealny model dla osób spędzających długie godziny przed komputerem.

Dodatkowo klawiatura została wyposażona w amortyzowaną podstawkę, na której możemy wesprzeć nadgarstki podczas pracy. Osoby, które zakupiły ten produkt przekazują, że zarówno mysz, jak i klawiatura pozwalają na bardzo wygodne ułożenie rąk. Dodatkowo dużo konsumentów wskazuje za dodatkową zaletę tej klawiatury – oddzielny blok numeryczny.

Bezprzewodowa klawiatura Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop sprzedawana jest w zestawie z myszką komputerową. Urządzenie zasilane jest dwoma bateriami AA.

Zalety
Podpórka:

Klawiatura została wyposażona w solidnie wykonaną, a co najważniejsze miękką w dotyku podpórkę. Gwarantuje ona odpowiedni komfort w trakcie pracy i skutecznie zapobiega pojawieniu się bólu w nadgarstkach.

Konfiguracja:

W opiniach konsumentów można przeczytać, że konfiguracja urządzenia nie zajmuje dużo czasu. Aby przystąpić do użytkowania modelu, wystarczy podpiąć odbiornik do złącza USB w komputerze i odczekać kilka sekund.

Kształt:

Sprzęt wyróżnia się na tle dostępnych na rynku modeli ciekawym kształtem. W efekcie produkt zwraca uwagę innych osób i dobrze prezentuje się na biurku.

Jakość:

Produkt został wykonany z dobrej jakości tworzyw. Dzięki temu klawisze nie ścierają się zbyt szybko. Również na podpórce nie pojawiają się zarysowania, które mogłyby wpłynąć negatywnie na wygląd produktu.

Wady
Błyszczące wykończenie:

Pewna grupa Internautów zaznacza, że z uwagi na błyszczące wykończenie, na produkcie mocno odznacza się kurz. Przez to trzeba stosunkowo często czyścić urządzenie.

 

 

 

 

Logitech K400

 

Nasza kolejna propozycja pochodzi od firmy Logitech. Urządzenie Logitech K400 to dobra i tania klawiatura bezprzewodowa. Model ten charakteryzuje się bardzo dużym zasięgiem, który wynosi aż 10 metrów. Dlatego też ten sprzęt będzie idealny nie tylko dla komputerowców, lecz również osób, które szukają klawiatury do podłączenia z telewizorem typu SmartTV.

Jest jeszcze jeden powód, dlaczego ten model będzie idealny do pracy z telewizorem. W tej klawiaturze bezprzewodowej został wbudowany panel dotykowy o przekątnej 3,5 cala. Są to więc dwa urządzenia w jednym.

Logitech K400 został wyposażony również w odbiornik Logitech Unifying, który, gdy zostanie wpięty do łącza USB, przekazuje sygnał z klawiatury. Co więcej, sprzęt charakteryzuje prosta instalacja typu „plug and play”. Oznacza to, że klawiatura jest gotowa do użytkowania bezpośrednio po podłączeniu odbiornika, a dodatkowe instalowanie oprogramowania nie jest konieczne. Opisywany model został zaprojektowany, jako urządzenie przenośne.

Dlatego też wymiary tej klawiatury są kompaktowe. Producent pomyślał również o wygodnym jej przechowywaniu. Dzięki cienkiej konstrukcji możemy przechowywać sprzęt w pionie. Konsumenci przekazują, że Logitech K400 bardzo dobrze się sprawuje. Są oni najbardziej zadowoleni z wbudowanego touch pada, który dodatkowo został wyposażony w dwa klawisze. Użytkownicy przekazują również, że klawiatura ma bardzo duży zasięg i charakteryzuje się cichą pracą.

Logitech K400 to bezprzewodowa klawiatura z touchpadem. Produkt jest kompatybilny z urządzeniami mającymi system Windows 7, Windows 8, Windows 10 lub nowszy, Android 5.0 i Chrome OS.

Zalety
Baterie:

Sprzęt jest zasilany bateriami. Zgodnie z zapewnieniami producenta akumulatory wystarczają nawet do 12 miesięcy użytkowania. Jest to możliwe dzięki wyłącznikowi zasilania, który pozwala oszczędzać energię, kiedy nie korzystamy z klawiatury.

Zasięg:

Z uwagi na to, że zasięg urządzenia wynosi 10 m nie musimy się obawiać, że coś będzie krępowało nasze ruchy. Możemy sterować swoim komputerem z łóżka np. podczas oglądania filmu czy przeglądania zdjęć.

Touchpad:

Produkt został wyposażony w touchpad. Kupując Logitech K400 nie musisz wydawać pieniędzy na mysz komputerową. Konsumenci potwierdzają, że touchpad jest wygodny w użytkowaniu.

Wady
Konfiguracja:

Zdarza się, że konfiguracja urządzenia zajmuje stosunkowo dużo czasu. Dzieje się tak, ponieważ czasami komputer nie wykrywa sprzętu.

 

 

 

 

Dell 580-ADFT + KM636

 

Ranking klawiatur bezprzewodowych kontynuujemy produktem Dell 580-ADFT + KM636. Firma Dell to nie tylko bardzo znany producent komputerów i laptopów. Wśród produktów, które oferują konsumentom znajdziemy również różnoraki osprzęt komputerowy.

Dell 580-ADFT + KM636 jest jednym z nich. Jest to zestaw składający się na myszkę optyczną oraz bezprzewodową klawiaturę o tradycyjnym wyglądzie i czarnym kolorze.

Model ten działa bezprzewodowo. Wyposażony został w prosty system instalacji „Plug and Play”, który nie wymaga wgrywania dodatkowego oprogramowania. Po zakupieniu sprzętu wystarczy wpiąć do łącza USB komputera lub laptopa nadajnik i zestaw jest gotowy do pracy.

Producent podaje, że baterie, w które klawiatura i myszka zostały wyposażone (2 baterie typu AA oraz 2 baterie typu AAA) pozwolą na 12 – miesięczną pracę. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu podają, że jego klawisze działają cicho. Wskazują również, że zestaw ten ładnie się prezentuje. Najbardziej jednak są zadowolone z przystępnej ceny Dell 580-ADFT + KM636 oraz jego dobrej jakości.  

Dell KM636 to dobra klawiatura bezprzewodowa do 150 zł. Produkt jest kompatybilny z komputerami posiadającym systemy: Windows 10, Windows 8 i Windows 7. W zestawie otrzymujemy mysz komputerową.

Zalety
Energooszczędność:

Prezentowana klawiatura uznawana jest za energooszczędną. Baterie wystarczają nawet do 12 miesięcy pracy, co jest zadowalającym wynikiem.

Pielęgnacja:

Odstępy między klawiszami są stosunkowo niewielkie, więc nie osadza się w nich dużo kurzu. W rezultacie czyszczenie produktu nie zajmuje dużo czasu.

Nie stuka:

Konsumenci dobrze oceniają głośność pracy urządzenia. Według nich dźwięk wydobywający się w trakcie stukania w klawiaturę nie jest zbyt intensywny, dlatego jej użytkowanie jest w pełni komfortowe.

Wady
Łączność:

Internauci zauważyli, że urządzenie czasami gubi zasięg z komputerem, co utrudnia pracę.

Mysz:

Część osób uważa, że dołączona do zestawu mysz komputerowa mogłaby być lepiej wykonana. Kółko do scrollowania stosunkowo często się zacina.

 

 

 

 

Apple Magic MLA22Z/A

 

Ostatni z produktów, jaki chcieliśmy przedstawić to sprzęt z logo nadgryzionego jabłka, czyli firmy Apple. Firma ta znana jest nie tylko z wysokiej jakości produktów, lecz również doskonałego designu. Klawiatura bezprzewodowa Apple Magic MLA22Z/A to najdroższa z naszych propozycji, jednak jej cena nie powinna zrazić żadnego fana tej marki.

Model ten przede wszystkim charakteryzuje się pięknym designem. Minimalistyczna, smukła konstrukcja oraz kolor biały będą się pięknie prezentować w każdym biurze. Wbudowany akumulator pozwoli na około miesięczną pracę bez ładowania.

Dodatkowo klawiatura Apple Magic MLA22Z/A została wyposażona w technologię, która powoduje, że klawiatura łączy się automatycznie z komputerem Mac znajdującym się w jej zasięgu. Łączenie następuje poprzez bluetooth. Urządzenie zostało również wyposażone w port Lightning. Natomiast dzięki zastosowaniu mechanizmu nożycowego pisanie na tej klawiaturze to czysta przyjemność.

Klawisze są bardzo precyzyjne oraz ciche podczas pracy. Opinie o klawiaturach bezprzewodowych Apple Magic MLA22Z/A mówią, że jest to produkt o pięknym designie i małych wymiarach oraz lekkiej wadze. Konsumenci wskazują również na wysoką precyzję klawiszy.    

Klawiatura bezprzewodowa Apple Magic ma białą obudowę. Wymiary urządzenia to: długość – 11,5 cm, szerokość – 27,9 cm i wysokość regulowana w zakresie od 0,4 cm do 1,1 cm.

Zalety
Funkcja oszczędzania energii:

Jeśli klawiatura nie jest użytkowana, automatycznie włącza się funkcja oszczędzania energii. Dzięki tej opcji akumulatory nie wyczerpują się zbyt szybko.

Jakość:

Produkt został zrobiony z wytrzymałych tworzyw, dlatego jego powierzchnia wykazuje dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Wady
Czyszczenie:

Z uwagi na to, że klawiatura ma białą obudowę łatwo ją ubrudzić. W związku z tym musimy stosunkowo często czyścić urządzenie, co jest czasochłonne.

Klawiatura numeryczna:

Prezentowany model nie ma klawiatury numerycznej, więc jest uznawany za mniej funkcjonalny niż inne dostępne na rynku sprzęty.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką klawiaturę bezprzewodową Logitech wybrać?

 

Klawiatura komputerowa, której do tej pory używałeś ma kabel ograniczający Twoje ruchy? Jest niewygodna i mało mobilna? Jeśli tak, na pewno zainteresuje Cię nasz poradnik dotyczący wyboru sprzętu bezprzewodowego. Taki sprzęt uważany jest za bardziej praktyczny, o ile dobrze go dobierzemy. W naszym artykule chcemy podpowiedzieć Ci, czym cechują się najlepsze klawiatury bezprzewodowe Logitech. Nie bez powodu skupimy się na modelach Logitech. Jest to znany producent klawiatur, myszek, głośników i innych akcesoriów komputerowych, które cechują się dobrym wykonaniem i ceną adekwatną do jakości.

 

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jakie ma być przeznaczenie klawiatury – ma nam służyć do pracy biurowej czy gry, a może chcemy przy jej pomocy obsługiwać telewizor. Przeznaczenie w dużej mierze wpłynie na nasz wybór. Gracze i osoby cały dzień spędzające przed komputerem potrzebują wygodnej, dobrze zaprojektowanej klawiatury, a do sporadycznego korzystania wystarczy nam najmniejszy model z niewielką ilością funkcji. W przypadku graczy bardzo istotne będą różne klawisze dodatkowe, czyli tzw. skrótowe, ułatwiające grę.

Jeśli chodzi o sprzęty bezprzewodowe, istotny jest zasięg ich działania. Czasem wynosi on zaledwie 2 m, innym razem 10 m. Im ten parametr będzie większy, tym sprzęt będzie bardziej mobilny i na przykład będziemy mogli go używać siedząc na kanapie w dużej odległości od komputera czy telewizora. Obecnie większość modeli ma łączność Bluetooth i bez problemu działa w dużej odległości od nadajnika. Wiele osób twierdzi, że najlepsza klawiatura bezprzewodowa Logitech w 2020 roku się nie zacina. Jak upewnić się, że sięgamy po taki produkt? Spora część graczy oraz osób na co dzień pracujących w przed komputerem uważa, że w przypadku modeli Logitech nie ma obawy o problemy z łącznością.

Dość istotny jest czas pracy na baterii – zwykle klawiatury podłączamy do prądu i ładujemy je, jak telefony komórkowe, ale dostępne są też wersje na baterie. Czas pracy na pełnym akumulatorze powinien być jak najdłuższy, a dodatkowo warto wybrać taki model, który ostrzega nas o niskim poziomie mocy.

Ostatni aspekt to wykonanie sprzętu, a dokładniej klawiszy. Możemy wybrać między modelami z małym lub dużym spadkiem. Gracze wolą wysokie klawisze, bo jak twierdzą lepiej się na nich gra, są bardziej płynne, ale jednocześnie bywają głośne, dlatego osoby pracujące z komputerem przez kilka godzin wolą niskie klawisze.

 

 

Klawiatury bezprzewodowe Logitech – ranking

 

 

Logitech K400 Plus

 

Model Logitech K400 Plus to nowoczesna klawiatura bezprzewodowa z interfejsem USB. Sprzęt ten sprawdzi się w pracy biurowej, gdyż tworząc go producent położył szczególny nacisk na wygodę. Poza tym z urządzenia zadowoleni będą również gracze.

Klawiatura wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, która minimalizuje opóźnienia w reakcji. Dzięki temu w czasie pracy nie odczujesz zawieszania się urządzenia. Dużym atutem jest 3,5 calowy panel dotykowy, który będzie pomocny, gdy nasza myszka przestanie działać.

Model ten ma wygodne i ciche klawisze zapewniające komfort pracy. W modelu zastosowano technologię ‘plug and play’, czyli zaraz po zakupie możesz podłączyć go do komputera w celu zainstalowania sterowników, a po chwili urządzenie jest gotowe do pracy. Obsługa klawiatury jest bardzo prosta, a co ważniejsze wygodna. Konsumenci pochwalili sprzęt za szybki czas reakcji i duży zasięg pracy – 10 m.

 

 

 

 

Logitech Combo MK520

 

Wiele osób poleca inwestycję w Logitech Combo MK520, czyli klasyczną klawiaturę bezprzewodową wykorzystującą technologię Bluetooth. Poza tym przy zakupie otrzymasz również mysz kompatybilną z klawiaturą.

Każdy klawisz jest delikatnie zaokrąglony, a sam model ma dobrze wyprofilowaną podpórkę na nadgarstek. Dzięki temu użytkownik może wygodnie korzystać z urządzenia. Kształt myszy został specjalnie dopasowany do dłoni. Umożliwia to wygodne nawigowanie sprzętem bez względu na podłoże. Wszystkie elementy zestawu mają wydajną baterię, która umożliwia wielogodzinną pracę. Zarówno na klawiaturze, jak i myszce znajduje się sygnalizacja świetlna, która poinformuje Cię o stanie baterii.

Tym, co szczególnie spodobało się konsumentom jest zestaw dodatkowych przycisków na klawiaturze, które umożliwiają prosty dostęp do multimediów. Dzięki temu bez wstawania z kanapy w czasie oglądania filmu zatrzymasz go, przewiniesz lub zmienisz głośność.

 

 

 

 

Logitech K360

 

Prezentujemy model Logitech K360, czyli elegancką i bardzo stylową klawiaturę bezprzewodową. Wymiary tego produktu są dość niewielkie, przez co nie zabiera on cennego miejsca na biurku. Równocześnie, trafienie w odpowiednie przyciski nie powinno sprawiać trudności.

Na klawiaturze znajduje się 6 przycisków multimedialnych, które służą do zmiany głośności i przewijania filmów. Poza tym model ma 12 klawiszy dedykowanych do programowania. Urządzenie wykorzystuje technologię ‘plug and play’. Klawiatura ma niewielkie, ale wytrzymałe nóżki, które służą do regulacji wysokości. W czasie pracy użytkownik nie odczuje opóźnień, zakłóceń oraz zaników łączności.

Prezentowany model to klawiatura bezprzewodowa Logitech w dobrej cenie. Sprzęt ten cieszy się dużym uznaniem konsumentów, głównie ze względu na cichą pracę, niewielkie koszty zakupu oraz nowoczesny design. Model może być wykorzystywany zarówno do pracy biurowej, oglądania filmów, jak i grania.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status