Klawiatury bezprzewodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.05.18

Jaką klawiaturę bezprzewodową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Klawiatury bezprzewodowe zyskują na popularności. Nie tylko dostępne obecnie klawiatury są o wiele lepszej jakości niż te, sprzedawane kilka lat temu. Ale również swoją funkcjonalnością nie odbiegają od modeli przewodowych. Mają za to jedną wielką zaletę – brak okablowania. Nie tylko pozwala to użytkownikowi na korzystanie z klawiatury w oddaleniu od komputera, czy telewizora lub laptopa. Takie rozwiązanie redukuje liczbę kabli, które się plączą. Bardzo często wśród kabli gromadzi się kurz i brud, który jest ciężki do usunięcia.  Jeśli i Ty chcesz zredukować liczbę przewodów w swoim domu i zaprowadzić większy ład, lecz nie wiesz, w jaki sposób dobrać odpowiedni sprzęt to zapraszamy Cię do przeczytania tego krótkiego poradnika. Po jego lekturze będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką klawiaturę bezprzewodową wybrać.

System operacyjny

Przed wyborem modelu klawiatury bezprzewodowej musimy sobie zadać pytanie, jaki system operacyjny ma sprzęt, do którego poszukujemy klawiatury. Wiele producentów stara się tworzyć produkty, które będą kompatybilne z kilkoma systemami operacyjnymi. Jednak musimy pamiętać, że są systemy, które są mniej popularne i nie wszystkie klawiatury bezprzewodowe będą działały prawidłowo. Wśród nich są systemy Android czy iOS.

 

Intensywność użytkowania

Kupując nową klawiaturę musimy się zastanowić jak często i długo będziemy użytkować sprzęt. Jeśli szukamy modelu do pracy, ważne jest by był on wygodny i zapewniał odpowiednie wsparcie dłoniom i nadgarstkom. Natomiast, gdy potrzebujemy klawiaturę, by np. wygodniej nawigować nasz SmartTV to najlepiej sprawdzi się kompaktowy sprzęt, który łatwo przechowamy.

 

Zestaw, czy pojedynczy sprzęt?

W sklepach bez problemu znajdziemy klawiatury bezprzewodowe w dobrych cenach. Wybór jest bardzo duży, sprzedawane są małe i duże modele. Mają one też różne funkcje, o których za chwilę. Często też producenci oferują nie tylko samą klawiaturę, lecz również myszkę w zestawie. Musimy się więc zastanowić, czy zależy nam na samej klawiaturze, czy chcemy nabyć wszystkie elementy razem. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że każdy ze sprzętów będzie kompatybilny ze sobą. Komplet będzie też miały spójny design. Najczęściej spotykane są zestawy klawiatury i myszki.

Możemy jednak też znaleźć bardziej rozbudowane komplety, które np. mają dodatkowo dołączony blok numeryczny. Jeśli poszukujemy minimalistycznego rozwiązania to powinniśmy zdecydować się na samą klawiaturę. Jednak i tutaj mamy do wyboru tradycyjną klawiaturę, lub klawiaturę z dołączonym touchpadem. Taki model będzie idealny np. do tableta czy telewizora. Wszystkie elementy są  zespolone w jedną całość, nie musimy się więc martwić, że po pewnym czasie myszka się zagubi, a my nie będziemy już w stanie operować urządzeniem z odległości.

 

Dodatkowe funkcje

Nie każdy potrzebuje dodatkowych funkcji, lecz warto wiedzieć, jakie możemy znaleźć w nowoczesnych klawiaturach bezprzewodowych. Dla niektórych użytkowników przydatne mogą okazać się klawisze programowalne. Przyciski tego typu możemy dowolnie zaprogramować, czyli przypisać funkcję. W ten sposób możemy zaoszczędzić czas. Zamiast wykonywać kilka ruchów myszką, by uruchomić wyszukiwarkę internetową, lub pocztę wystarczy nacisnąć dedykowany tej funkcji klawisz.  

Natomiast użytkownikom, którzy preferują pracę w nocy może przypaść do gustu podświetlenie klawiatury. Będzie też to dobre rozwiązanie dla osób, które dzielą z kimś pokój i włączanie lampy o później godzinie nie jest możliwe. Powinniśmy jednak wiedzieć, że w zależności od producenta i modelu podświetlenie może się różnić. W niektórych klawiaturach podświetlane będą tylko znaki, w innych będą to obwódki klawiszy. Możemy też znaleźć modele, gdzie możemy wybrać kolor podświetlenia.  

 

Łatwa instalacja

Większość sprzętów dostępnych na rynku wyposażonych jest w systemy łatwej instalacji, tak zwane „plug and play”. Jednak warto upewnić się przed zakupem, czy wybrany przez nas model jest jednym z nich. Funkcja „plug and play” pozwala użytkownikowi korzystać ze sprzętu zaraz po jego podłączeniu. Nie musimy więc pracowicie wgrywać oprogramowania czy instalować sterowników.

Wygodna praca

My, jako użytkownicy zwracamy uwagę na komfort użytkowania. A oznacza to, że szukamy takiej klawiatury, której klawisze naciska się  lekko. Często ważne jest też to, by były one czułe na dotyk. Tak więc podczas pisania nie będziemy musieli używać dużo siły. Natomiast dla osób postronnych zazwyczaj ważna jest głośność klawiatury. Na pewno sami doświadczyliśmy tego, jak próbowaliśmy oglądać film, który był zagłuszany odgłosami klikania klawiszy klawiatury.

Obecnie producenci prześcigają się w technologiach, które mają zapewniać jak najcichszą pracę. Ponieważ odczucie głośności pracy jest bardzo subiektywne, to warto przed zakupem wybranego modelu przetestować jego pracę. Sprawdzić, jak głośno pracują przyciski oraz czy z łatwością możemy każdy klawisz nacisnąć.

 

Jaka jest najlepsza klawiatura bezprzewodowa?

Mamy nadzieję, że po lekturze naszego poradnika, jesteś już w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka jest najlepsza klawiatura bezprzewodowa dla Ciebie. Warto przed wyborem modelu zastanowić się i przeanalizować swoje potrzeby. Dobry sprzęt nie jest tani, więc dobrze jest być pewnym swojej decyzji przed dokonaniem zakupu. Choć ceny dobrych klawiatur bezprzewodowych mogą wynosić 400 zł i więcej to musimy pamiętać, że sprzęt taki będzie nam służył lata.

 

 

Najlepsze klawiatury bezprzewodowe w 2018 roku

 

Większość nas ma w domu komputer stacjonarny. Choć jest to sprzęt przydatny to wraz z nim do domu wchodzi niezliczona ilość kabli, gdyż każdy z elementów musi zostać połączony: od myszki zaczynając na głośnikach kończąc. Nic więc w tym dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje rozwiązań bezprzewodowych, które pozwalają na zredukowanie liczby plączących się kabli. Jeśli jesteś jedną z tych osób to zapraszamy Cię do przeczytania naszego rankingu, w którym prezentujemy najlepsze klawiatury bezprzewodowe dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Logitech K800

 

Logitech to znana na całym świecie szwajcarska firma specjalizująca się w produkcji akcesoriów komputerowych. Wysoka jakość produktów jest powodem, dla którego  klawiatura bezprzewodowa Logitech K800 znalazła się na pierwszym miejscu naszego rankingu.

Opisywany model został wyposażony w PerfectStroke™. Jest to specjalny system pracy klawiszy, który sprawia, że pracują one cicho. Dodatkowo klawisze nie wymagają dużego nacisku, lekkie muśnięcie wystarczy. Dlatego też pisanie na tej klawiaturze to prawdziwa przyjemność.

Ciekawym rozwiązaniem jest podświetlenie klawiszy. Ponieważ producent zastosował oświetlenie samych znaków na klawiaturze, światło nie powinno rozpraszać osoby korzystającej z klawiatury. Pozwala ono na korzystanie ze sprzętu przy minimalnym oświetleniu. Pracując, lub grając w nocy bez problemu rozpoznamy właściwe klawisze bez uruchamiania dodatkowego oświetlenia.

Użytkownik może dowolnie ustawiać jasność podświetlenia za pomocą klawiszy F5 i F6. Klawiaturę łączymy za pomocą funkcji Logitech Unified. Jest to specjalny odbiornik dołączony do urządzenia, który należy wpiąć do łącza USB komputera. Pozwala on na bezprzewodową komunikację klawiatury. Wielu użytkowników twierdzi, że Logitech K800 to najlepsza klawiatura bezprzewodowa. Za jej największe zalety podają ergonomiczny kształt, cichą pracę oraz podświetlenie, które włącza się w momencie użytkowania sprzętu.   

 

 

 

 

Microsoft Sculpt L5V-00021 

 

Microsoft Sculpt L5V-00021 to jedna z najdroższych propozycji w naszym zestawieniu. Jest też ona najbardziej oryginalna. Mając jednak na względzie fakt, że kupując tę klawiaturę bezprzewodową otrzymujemy trzy elementy, może ona okazać się ciekawą propozycją dla niektórych użytkowników.

Zestaw ten składa się z ergonomicznej myszki, która została zaprojektowana w taki sposób, by pomóc użytkownikowi utrzymać dłoń i nadgarstek w naturalnej pozycji. Znacznie powinna więc zredukować wszelkie bóle dłoni mogące pojawić się po wielogodzinnej pracy. Dodatkowo została wyposażona w technologię Bluetrack, która pozwoli na pracę na prawie każdej powierzchni. Kolejny element to oddzielna klawiatura numeryczna.

Najważniejsza część zestawu to oczywiście klawiatura bezprzewodowa. Jej kształt został w taki sposób zaprojektowany, by wymusić naturalny układ nadgarstków i przedramion. Jest więc to idealny model dla osób spędzających długie godziny przed komputerem.

Dodatkowo klawiatura została wyposażona w amortyzowaną podstawkę, na której możemy wesprzeć nadgarstki podczas pracy. Osoby, które zakupiły ten produkt przekazują, że zarówno mysz, jak i klawiatura pozwalają na bardzo wygodne ułożenie rąk. Dodatkowo dużo konsumentów wskazuje za dodatkową zaletę tej klawiatury – oddzielny blok numeryczny.

 

 

 

 

Logitech K400

 

Nasza kolejna propozycja pochodzi od firmy Logitech. Urządzenie Logitech K400 to dobra i tania klawiatura bezprzewodowa. Model ten charakteryzuje się bardzo dużym zasięgiem, który wynosi aż 10 metrów. Dlatego też ten sprzęt będzie idealny nie tylko dla komputerowców, lecz również osób, które szukają klawiatury do podłączenia z telewizorem typu SmartTV.

Jest jeszcze jeden powód, dlaczego ten model będzie idealny do pracy z telewizorem. W tej klawiaturze bezprzewodowej został wbudowany panel dotykowy o przekątnej 3,5 cala. Są to więc dwa urządzenia w jednym.

Logitech K400 został wyposażony również w odbiornik Logitech Unifying, który, gdy zostanie wpięty do łącza USB, przekazuje sygnał z klawiatury. Co więcej, sprzęt charakteryzuje prosta instalacja typu „plug and play”. Oznacza to, że klawiatura jest gotowa do użytkowania bezpośrednio po podłączeniu odbiornika, a dodatkowe instalowanie oprogramowania nie jest konieczne. Opisywany model został zaprojektowany, jako urządzenie przenośne.

Dlatego też wymiary tej klawiatury są kompaktowe. Producent pomyślał również o wygodnym jej przechowywaniu. Dzięki cienkiej konstrukcji możemy przechowywać sprzęt w pionie. Konsumenci przekazują, że Logitech K400 bardzo dobrze się sprawuje. Są oni najbardziej zadowoleni z wbudowanego touch pada, który dodatkowo został wyposażony w dwa klawisze. Użytkownicy przekazują również, że klawiatura ma bardzo duży zasięg i charakteryzuje się cichą pracą.

 

 

 

 

Dell 580-ADFT + KM636

 

Ranking klawiatur bezprzewodowych kontynuujemy produktem Dell 580-ADFT + KM636. Firma Dell to nie tylko bardzo znany producent komputerów i laptopów. Wśród produktów, które oferują konsumentom znajdziemy również różnoraki osprzęt komputerowy.

Dell 580-ADFT + KM636 jest jednym z nich. Jest to zestaw składający się na myszkę optyczną oraz bezprzewodową klawiaturę o tradycyjnym wyglądzie i czarnym kolorze.

Model ten działa bezprzewodowo. Wyposażony został w prosty system instalacji „Plug and Play”, który nie wymaga wgrywania dodatkowego oprogramowania. Po zakupieniu sprzętu wystarczy wpiąć do łącza USB komputera lub laptopa nadajnik i zestaw jest gotowy do pracy.

Producent podaje, że baterie, w które klawiatura i myszka zostały wyposażone (2 baterie typu AA oraz 2 baterie typu AAA) pozwolą na 12 – miesięczną pracę. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu podają, że jego klawisze działają cicho. Wskazują również, że zestaw ten ładnie się prezentuje. Najbardziej jednak są zadowolone z przystępnej ceny Dell 580-ADFT + KM636 oraz jego dobrej jakości.  

 

 

 

 

Apple Magic MLA22Z/A

 

Ostatni z produktów, jaki chcieliśmy przedstawić to sprzęt z logo nadgryzionego jabłka, czyli firmy Apple. Firma ta znana jest nie tylko z wysokiej jakości produktów, lecz również doskonałego designu. Klawiatura bezprzewodowa Apple Magic MLA22Z/A to najdroższa z naszych propozycji, jednak jej cena nie powinna zrazić żadnego fana tej marki.

Model ten przede wszystkim charakteryzuje się pięknym designem. Minimalistyczna, smukła konstrukcja oraz kolor biały będą się pięknie prezentować w każdym biurze. Wbudowany akumulator pozwoli na około miesięczną pracę bez ładowania.

Dodatkowo klawiatura Apple Magic MLA22Z/A została wyposażona w technologię, która powoduje, że klawiatura łączy się automatycznie z komputerem Mac znajdującym się w jej zasięgu. Łączenie następuje poprzez bluetooth. Urządzenie zostało również wyposażone w port Lightning. Natomiast dzięki zastosowaniu mechanizmu nożycowego pisanie na tej klawiaturze to czysta przyjemność.

Klawisze są bardzo precyzyjne oraz ciche podczas pracy. Opinie o klawiaturach bezprzewodowych Apple Magic MLA22Z/A mówią, że jest to produkt o pięknym designie i małych wymiarach oraz lekkiej wadze. Konsumenci wskazują również na wysoką precyzję klawiszy.    

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...