Klawiatury bezprzewodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.12.20

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Na naszej stronie przygotowaliśmy ranking klawiatur bezprzewodowych. Powstał on na podstawie dokładnej analizy modeli, które są obecnie dostępne w sklepach. Tworząc zestawienie wzięliśmy pod uwagę funkcjonalność urządzeń i opinie, jakie na ich temat mają konsumenci. Nasze ustalenia wskazują, że najlepszą bezprzewodową klawiaturą jest Logitech K800.  Urządzenie zostało wyposażone w pojemny akumulator. Niewątpliwą zaletą sprzętu jest odpowiednio przemyślana konstrukcja – gwarantuje ona wysoki poziom komfortu w trakcie pracy. Produkt jest łatwy w przechowywaniu, ponieważ można go ustawić w pozycji pionowej. Klawiatura ma podświetlane klawisze, a użytkownik może dowolnie regulować ich jasność, a tym samym dopasowywać model do swoich potrzeb. Jeśli zaprezentowany model nie jest tym, czego szukasz, przeczytaj opisy pozostałych urządzeń. Bez wątpienia znajdziesz tu sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania. Na drugim miejscu w rankingu znalazła się klawiatura Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop. Jest ona wyposażona w miękką podpórkę gwarantującą wygodę w trakcie pracy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką klawiaturę bezprzewodową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Klawiatury bezprzewodowe zyskują na popularności. Nie tylko dostępne obecnie klawiatury są o wiele lepszej jakości niż te, sprzedawane kilka lat temu. Ale również swoją funkcjonalnością nie odbiegają od modeli przewodowych. Mają za to jedną wielką zaletę – brak okablowania. Nie tylko pozwala to użytkownikowi na korzystanie z klawiatury w oddaleniu od komputera, czy telewizora lub laptopa. Takie rozwiązanie redukuje liczbę kabli, które się plączą. Bardzo często wśród kabli gromadzi się kurz i brud, który jest ciężki do usunięcia.  Jeśli i Ty chcesz zredukować liczbę przewodów w swoim domu i zaprowadzić większy ład, lecz nie wiesz, w jaki sposób dobrać odpowiedni sprzęt to zapraszamy Cię do przeczytania tego krótkiego poradnika. Po jego lekturze będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką klawiaturę bezprzewodową wybrać.

System operacyjny

Przed wyborem modelu klawiatury bezprzewodowej musimy sobie zadać pytanie, jaki system operacyjny ma sprzęt, do którego poszukujemy klawiatury. Wiele producentów stara się tworzyć produkty, które będą kompatybilne z kilkoma systemami operacyjnymi. Jednak musimy pamiętać, że są systemy, które są mniej popularne i nie wszystkie klawiatury bezprzewodowe będą działały prawidłowo. Wśród nich są systemy Android czy iOS.

 

Intensywność użytkowania

Kupując nową klawiaturę musimy się zastanowić jak często i długo będziemy użytkować sprzęt. Jeśli szukamy modelu do pracy, ważne jest by był on wygodny i zapewniał odpowiednie wsparcie dłoniom i nadgarstkom. Natomiast, gdy potrzebujemy klawiaturę, by np. wygodniej nawigować nasz SmartTV to najlepiej sprawdzi się kompaktowy sprzęt, który łatwo przechowamy.

 

Zestaw, czy pojedynczy sprzęt?

W sklepach bez problemu znajdziemy klawiatury bezprzewodowe w dobrych cenach. Wybór jest bardzo duży, sprzedawane są małe i duże modele. Mają one też różne funkcje, o których za chwilę. Często też producenci oferują nie tylko samą klawiaturę, lecz również myszkę w zestawie. Musimy się więc zastanowić, czy zależy nam na samej klawiaturze, czy chcemy nabyć wszystkie elementy razem. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że każdy ze sprzętów będzie kompatybilny ze sobą. Komplet będzie też miały spójny design. Najczęściej spotykane są zestawy klawiatury i myszki.

Możemy jednak też znaleźć bardziej rozbudowane komplety, które np. mają dodatkowo dołączony blok numeryczny. Jeśli poszukujemy minimalistycznego rozwiązania to powinniśmy zdecydować się na samą klawiaturę. Jednak i tutaj mamy do wyboru tradycyjną klawiaturę, lub klawiaturę z dołączonym touchpadem. Taki model będzie idealny np. do tableta czy telewizora. Wszystkie elementy są  zespolone w jedną całość, nie musimy się więc martwić, że po pewnym czasie myszka się zagubi, a my nie będziemy już w stanie operować urządzeniem z odległości.

 

Dodatkowe funkcje

Nie każdy potrzebuje dodatkowych funkcji, lecz warto wiedzieć, jakie możemy znaleźć w nowoczesnych klawiaturach bezprzewodowych. Dla niektórych użytkowników przydatne mogą okazać się klawisze programowalne. Przyciski tego typu możemy dowolnie zaprogramować, czyli przypisać funkcję. W ten sposób możemy zaoszczędzić czas. Zamiast wykonywać kilka ruchów myszką, by uruchomić wyszukiwarkę internetową, lub pocztę wystarczy nacisnąć dedykowany tej funkcji klawisz.  

Natomiast użytkownikom, którzy preferują pracę w nocy może przypaść do gustu podświetlenie klawiatury. Będzie też to dobre rozwiązanie dla osób, które dzielą z kimś pokój i włączanie lampy o później godzinie nie jest możliwe. Powinniśmy jednak wiedzieć, że w zależności od producenta i modelu podświetlenie może się różnić. W niektórych klawiaturach podświetlane będą tylko znaki, w innych będą to obwódki klawiszy. Możemy też znaleźć modele, gdzie możemy wybrać kolor podświetlenia.  

 

Łatwa instalacja

Większość sprzętów dostępnych na rynku wyposażonych jest w systemy łatwej instalacji, tak zwane „plug and play”. Jednak warto upewnić się przed zakupem, czy wybrany przez nas model jest jednym z nich. Funkcja „plug and play” pozwala użytkownikowi korzystać ze sprzętu zaraz po jego podłączeniu. Nie musimy więc pracowicie wgrywać oprogramowania czy instalować sterowników.

Wygodna praca

My, jako użytkownicy zwracamy uwagę na komfort użytkowania. A oznacza to, że szukamy takiej klawiatury, której klawisze naciska się  lekko. Często ważne jest też to, by były one czułe na dotyk. Tak więc podczas pisania nie będziemy musieli używać dużo siły. Natomiast dla osób postronnych zazwyczaj ważna jest głośność klawiatury. Na pewno sami doświadczyliśmy tego, jak próbowaliśmy oglądać film, który był zagłuszany odgłosami klikania klawiszy klawiatury.

Obecnie producenci prześcigają się w technologiach, które mają zapewniać jak najcichszą pracę. Ponieważ odczucie głośności pracy jest bardzo subiektywne, to warto przed zakupem wybranego modelu przetestować jego pracę. Sprawdzić, jak głośno pracują przyciski oraz czy z łatwością możemy każdy klawisz nacisnąć.

 

Jaka jest najlepsza klawiatura bezprzewodowa?

Mamy nadzieję, że po lekturze naszego poradnika, jesteś już w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka jest najlepsza klawiatura bezprzewodowa dla Ciebie. Warto przed wyborem modelu zastanowić się i przeanalizować swoje potrzeby. Dobry sprzęt nie jest tani, więc dobrze jest być pewnym swojej decyzji przed dokonaniem zakupu. Choć ceny dobrych klawiatur bezprzewodowych mogą wynosić 400 zł i więcej to musimy pamiętać, że sprzęt taki będzie nam służył lata.

 

 

Najlepsze klawiatury bezprzewodowe w 2020 roku

 

Większość nas ma w domu komputer stacjonarny. Choć jest to sprzęt przydatny to wraz z nim do domu wchodzi niezliczona ilość kabli, gdyż każdy z elementów musi zostać połączony: od myszki zaczynając na głośnikach kończąc. Nic więc w tym dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje rozwiązań bezprzewodowych, które pozwalają na zredukowanie liczby plączących się kabli. Jeśli jesteś jedną z tych osób to zapraszamy Cię do przeczytania naszego rankingu, w którym prezentujemy najlepsze klawiatury bezprzewodowe dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Logitech K800

 

Logitech to znana na całym świecie szwajcarska firma specjalizująca się w produkcji akcesoriów komputerowych. Wysoka jakość produktów jest powodem, dla którego  klawiatura bezprzewodowa Logitech K800 znalazła się na pierwszym miejscu naszego rankingu.

Opisywany model został wyposażony w PerfectStroke™. Jest to specjalny system pracy klawiszy, który sprawia, że pracują one cicho. Dodatkowo klawisze nie wymagają dużego nacisku, lekkie muśnięcie wystarczy. Dlatego też pisanie na tej klawiaturze to prawdziwa przyjemność.

Ciekawym rozwiązaniem jest podświetlenie klawiszy. Ponieważ producent zastosował oświetlenie samych znaków na klawiaturze, światło nie powinno rozpraszać osoby korzystającej z klawiatury. Pozwala ono na korzystanie ze sprzętu przy minimalnym oświetleniu. Pracując, lub grając w nocy bez problemu rozpoznamy właściwe klawisze bez uruchamiania dodatkowego oświetlenia.

Użytkownik może dowolnie ustawiać jasność podświetlenia za pomocą klawiszy F5 i F6. Klawiaturę łączymy za pomocą funkcji Logitech Unified. Jest to specjalny odbiornik dołączony do urządzenia, który należy wpiąć do łącza USB komputera. Pozwala on na bezprzewodową komunikację klawiatury. Wielu użytkowników twierdzi, że Logitech K800 to najlepsza klawiatura bezprzewodowa. Za jej największe zalety podają ergonomiczny kształt, cichą pracę oraz podświetlenie, które włącza się w momencie użytkowania sprzętu.   

Logitech K800 to klawiatura bezprzewodowa o wymiarach: długość – 48,7 cm, szerokość – 19,5 cm i wysokość – 2,7 cm. Waga urządzenia jest równa 750 g.

Zalety
Akumulator:

Dołączony do zestawu akumulator jest pojemny, więc nie wyczerpuje się zbyt szybko. Jak zapewnia producent, baterie są w stanie pracować przez ok. 10 dni, co biorąc pod uwagę cenę produktu, jest bardzo dobrym wynikiem.

Budowa:

Wielu użytkowników twierdzi, że urządzenie jest dobrze wyprofilowane. Dodatkowo klawisze mają odpowiedni rozmiar, co gwarantuje komfortową pracę.

Podświetlenie:

Prezentowany model ma funkcję podświetlenia. Warto podkreślić, że podświetlane są jedynie znaki, a nie całe urządzenie - nic nie odwraca naszej uwagi w trakcie pisania. Użytkownik ma możliwość regulacji poziomu jasności.

Przechowywanie:

Internauci doceniają, że przechowywanie urządzenia jest łatwe. Jeśli potrzebujemy miejsca na biurku, możemy ustawić sprzęt pionowo i zyskać dodatkową przestrzeń.

Design:

Klawiaturę wyróżnia atrakcyjny design. W efekcie produkt dobrze komponuje się z komputerem.

Wady
Zacina się:

Niektórzy konsumenci zauważyli, że czasami klawiatura się zacina, co może być uciążliwe szczególnie dla osób, które pracują przy komputerze czy grają online. Należy jednak zaznaczyć, że są to pojedyncze opinie.

 

 

 

 

Microsoft Sculpt L5V-00021 

 

Microsoft Sculpt L5V-00021 to jedna z najdroższych propozycji w naszym zestawieniu. Jest też ona najbardziej oryginalna. Mając jednak na względzie fakt, że kupując tę klawiaturę bezprzewodową otrzymujemy trzy elementy, może ona okazać się ciekawą propozycją dla niektórych użytkowników.

Zestaw ten składa się z ergonomicznej myszki, która została zaprojektowana w taki sposób, by pomóc użytkownikowi utrzymać dłoń i nadgarstek w naturalnej pozycji. Znacznie powinna więc zredukować wszelkie bóle dłoni mogące pojawić się po wielogodzinnej pracy. Dodatkowo została wyposażona w technologię Bluetrack, która pozwoli na pracę na prawie każdej powierzchni. Kolejny element to oddzielna klawiatura numeryczna.

Najważniejsza część zestawu to oczywiście klawiatura bezprzewodowa. Jej kształt został w taki sposób zaprojektowany, by wymusić naturalny układ nadgarstków i przedramion. Jest więc to idealny model dla osób spędzających długie godziny przed komputerem.

Dodatkowo klawiatura została wyposażona w amortyzowaną podstawkę, na której możemy wesprzeć nadgarstki podczas pracy. Osoby, które zakupiły ten produkt przekazują, że zarówno mysz, jak i klawiatura pozwalają na bardzo wygodne ułożenie rąk. Dodatkowo dużo konsumentów wskazuje za dodatkową zaletę tej klawiatury – oddzielny blok numeryczny.

Bezprzewodowa klawiatura Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop sprzedawana jest w zestawie z myszką komputerową. Urządzenie zasilane jest dwoma bateriami AA.

Zalety
Podpórka:

Klawiatura została wyposażona w solidnie wykonaną, a co najważniejsze miękką w dotyku podpórkę. Gwarantuje ona odpowiedni komfort w trakcie pracy i skutecznie zapobiega pojawieniu się bólu w nadgarstkach.

Konfiguracja:

W opiniach konsumentów można przeczytać, że konfiguracja urządzenia nie zajmuje dużo czasu. Aby przystąpić do użytkowania modelu, wystarczy podpiąć odbiornik do złącza USB w komputerze i odczekać kilka sekund.

Kształt:

Sprzęt wyróżnia się na tle dostępnych na rynku modeli ciekawym kształtem. W efekcie produkt zwraca uwagę innych osób i dobrze prezentuje się na biurku.

Jakość:

Produkt został wykonany z dobrej jakości tworzyw. Dzięki temu klawisze nie ścierają się zbyt szybko. Również na podpórce nie pojawiają się zarysowania, które mogłyby wpłynąć negatywnie na wygląd produktu.

Wady
Błyszczące wykończenie:

Pewna grupa Internautów zaznacza, że z uwagi na błyszczące wykończenie, na produkcie mocno odznacza się kurz. Przez to trzeba stosunkowo często czyścić urządzenie.

 

 

 

 

Logitech K400

 

Nasza kolejna propozycja pochodzi od firmy Logitech. Urządzenie Logitech K400 to dobra i tania klawiatura bezprzewodowa. Model ten charakteryzuje się bardzo dużym zasięgiem, który wynosi aż 10 metrów. Dlatego też ten sprzęt będzie idealny nie tylko dla komputerowców, lecz również osób, które szukają klawiatury do podłączenia z telewizorem typu SmartTV.

Jest jeszcze jeden powód, dlaczego ten model będzie idealny do pracy z telewizorem. W tej klawiaturze bezprzewodowej został wbudowany panel dotykowy o przekątnej 3,5 cala. Są to więc dwa urządzenia w jednym.

Logitech K400 został wyposażony również w odbiornik Logitech Unifying, który, gdy zostanie wpięty do łącza USB, przekazuje sygnał z klawiatury. Co więcej, sprzęt charakteryzuje prosta instalacja typu „plug and play”. Oznacza to, że klawiatura jest gotowa do użytkowania bezpośrednio po podłączeniu odbiornika, a dodatkowe instalowanie oprogramowania nie jest konieczne. Opisywany model został zaprojektowany, jako urządzenie przenośne.

Dlatego też wymiary tej klawiatury są kompaktowe. Producent pomyślał również o wygodnym jej przechowywaniu. Dzięki cienkiej konstrukcji możemy przechowywać sprzęt w pionie. Konsumenci przekazują, że Logitech K400 bardzo dobrze się sprawuje. Są oni najbardziej zadowoleni z wbudowanego touch pada, który dodatkowo został wyposażony w dwa klawisze. Użytkownicy przekazują również, że klawiatura ma bardzo duży zasięg i charakteryzuje się cichą pracą.

Logitech K400 to bezprzewodowa klawiatura z touchpadem. Produkt jest kompatybilny z urządzeniami mającymi system Windows 7, Windows 8, Windows 10 lub nowszy, Android 5.0 i Chrome OS.

Zalety
Baterie:

Sprzęt jest zasilany bateriami. Zgodnie z zapewnieniami producenta akumulatory wystarczają nawet do 12 miesięcy użytkowania. Jest to możliwe dzięki wyłącznikowi zasilania, który pozwala oszczędzać energię, kiedy nie korzystamy z klawiatury.

Zasięg:

Z uwagi na to, że zasięg urządzenia wynosi 10 m nie musimy się obawiać, że coś będzie krępowało nasze ruchy. Możemy sterować swoim komputerem z łóżka np. podczas oglądania filmu czy przeglądania zdjęć.

Touchpad:

Produkt został wyposażony w touchpad. Kupując Logitech K400 nie musisz wydawać pieniędzy na mysz komputerową. Konsumenci potwierdzają, że touchpad jest wygodny w użytkowaniu.

Wady
Konfiguracja:

Zdarza się, że konfiguracja urządzenia zajmuje stosunkowo dużo czasu. Dzieje się tak, ponieważ czasami komputer nie wykrywa sprzętu.

 

 

 

 

Dell 580-ADFT + KM636

 

Ranking klawiatur bezprzewodowych kontynuujemy produktem Dell 580-ADFT + KM636. Firma Dell to nie tylko bardzo znany producent komputerów i laptopów. Wśród produktów, które oferują konsumentom znajdziemy również różnoraki osprzęt komputerowy.

Dell 580-ADFT + KM636 jest jednym z nich. Jest to zestaw składający się na myszkę optyczną oraz bezprzewodową klawiaturę o tradycyjnym wyglądzie i czarnym kolorze.

Model ten działa bezprzewodowo. Wyposażony został w prosty system instalacji „Plug and Play”, który nie wymaga wgrywania dodatkowego oprogramowania. Po zakupieniu sprzętu wystarczy wpiąć do łącza USB komputera lub laptopa nadajnik i zestaw jest gotowy do pracy.

Producent podaje, że baterie, w które klawiatura i myszka zostały wyposażone (2 baterie typu AA oraz 2 baterie typu AAA) pozwolą na 12 – miesięczną pracę. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu podają, że jego klawisze działają cicho. Wskazują również, że zestaw ten ładnie się prezentuje. Najbardziej jednak są zadowolone z przystępnej ceny Dell 580-ADFT + KM636 oraz jego dobrej jakości.  

Dell KM636 to dobra klawiatura bezprzewodowa do 150 zł. Produkt jest kompatybilny z komputerami posiadającym systemy: Windows 10, Windows 8 i Windows 7. W zestawie otrzymujemy mysz komputerową.

Zalety
Energooszczędność:

Prezentowana klawiatura uznawana jest za energooszczędną. Baterie wystarczają nawet do 12 miesięcy pracy, co jest zadowalającym wynikiem.

Pielęgnacja:

Odstępy między klawiszami są stosunkowo niewielkie, więc nie osadza się w nich dużo kurzu. W rezultacie czyszczenie produktu nie zajmuje dużo czasu.

Nie stuka:

Konsumenci dobrze oceniają głośność pracy urządzenia. Według nich dźwięk wydobywający się w trakcie stukania w klawiaturę nie jest zbyt intensywny, dlatego jej użytkowanie jest w pełni komfortowe.

Wady
Łączność:

Internauci zauważyli, że urządzenie czasami gubi zasięg z komputerem, co utrudnia pracę.

Mysz:

Część osób uważa, że dołączona do zestawu mysz komputerowa mogłaby być lepiej wykonana. Kółko do scrollowania stosunkowo często się zacina.

 

 

 

 

Apple Magic MLA22Z/A

 

Ostatni z produktów, jaki chcieliśmy przedstawić to sprzęt z logo nadgryzionego jabłka, czyli firmy Apple. Firma ta znana jest nie tylko z wysokiej jakości produktów, lecz również doskonałego designu. Klawiatura bezprzewodowa Apple Magic MLA22Z/A to najdroższa z naszych propozycji, jednak jej cena nie powinna zrazić żadnego fana tej marki.

Model ten przede wszystkim charakteryzuje się pięknym designem. Minimalistyczna, smukła konstrukcja oraz kolor biały będą się pięknie prezentować w każdym biurze. Wbudowany akumulator pozwoli na około miesięczną pracę bez ładowania.

Dodatkowo klawiatura Apple Magic MLA22Z/A została wyposażona w technologię, która powoduje, że klawiatura łączy się automatycznie z komputerem Mac znajdującym się w jej zasięgu. Łączenie następuje poprzez bluetooth. Urządzenie zostało również wyposażone w port Lightning. Natomiast dzięki zastosowaniu mechanizmu nożycowego pisanie na tej klawiaturze to czysta przyjemność.

Klawisze są bardzo precyzyjne oraz ciche podczas pracy. Opinie o klawiaturach bezprzewodowych Apple Magic MLA22Z/A mówią, że jest to produkt o pięknym designie i małych wymiarach oraz lekkiej wadze. Konsumenci wskazują również na wysoką precyzję klawiszy.    

Klawiatura bezprzewodowa Apple Magic ma białą obudowę. Wymiary urządzenia to: długość – 11,5 cm, szerokość – 27,9 cm i wysokość regulowana w zakresie od 0,4 cm do 1,1 cm.

Zalety
Funkcja oszczędzania energii:

Jeśli klawiatura nie jest użytkowana, automatycznie włącza się funkcja oszczędzania energii. Dzięki tej opcji akumulatory nie wyczerpują się zbyt szybko.

Jakość:

Produkt został zrobiony z wytrzymałych tworzyw, dlatego jego powierzchnia wykazuje dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Wady
Czyszczenie:

Z uwagi na to, że klawiatura ma białą obudowę łatwo ją ubrudzić. W związku z tym musimy stosunkowo często czyścić urządzenie, co jest czasochłonne.

Klawiatura numeryczna:

Prezentowany model nie ma klawiatury numerycznej, więc jest uznawany za mniej funkcjonalny niż inne dostępne na rynku sprzęty.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką klawiaturę bezprzewodową Logitech wybrać?

 

Klawiatura komputerowa, której do tej pory używałeś ma kabel ograniczający Twoje ruchy? Jest niewygodna i mało mobilna? Jeśli tak, na pewno zainteresuje Cię nasz poradnik dotyczący wyboru sprzętu bezprzewodowego. Taki sprzęt uważany jest za bardziej praktyczny, o ile dobrze go dobierzemy. W naszym artykule chcemy podpowiedzieć Ci, czym cechują się najlepsze klawiatury bezprzewodowe Logitech. Nie bez powodu skupimy się na modelach Logitech. Jest to znany producent klawiatur, myszek, głośników i innych akcesoriów komputerowych, które cechują się dobrym wykonaniem i ceną adekwatną do jakości.

 

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jakie ma być przeznaczenie klawiatury – ma nam służyć do pracy biurowej czy gry, a może chcemy przy jej pomocy obsługiwać telewizor. Przeznaczenie w dużej mierze wpłynie na nasz wybór. Gracze i osoby cały dzień spędzające przed komputerem potrzebują wygodnej, dobrze zaprojektowanej klawiatury, a do sporadycznego korzystania wystarczy nam najmniejszy model z niewielką ilością funkcji. W przypadku graczy bardzo istotne będą różne klawisze dodatkowe, czyli tzw. skrótowe, ułatwiające grę.

Jeśli chodzi o sprzęty bezprzewodowe, istotny jest zasięg ich działania. Czasem wynosi on zaledwie 2 m, innym razem 10 m. Im ten parametr będzie większy, tym sprzęt będzie bardziej mobilny i na przykład będziemy mogli go używać siedząc na kanapie w dużej odległości od komputera czy telewizora. Obecnie większość modeli ma łączność Bluetooth i bez problemu działa w dużej odległości od nadajnika. Wiele osób twierdzi, że najlepsza klawiatura bezprzewodowa Logitech w 2020 roku się nie zacina. Jak upewnić się, że sięgamy po taki produkt? Spora część graczy oraz osób na co dzień pracujących w przed komputerem uważa, że w przypadku modeli Logitech nie ma obawy o problemy z łącznością.

Dość istotny jest czas pracy na baterii – zwykle klawiatury podłączamy do prądu i ładujemy je, jak telefony komórkowe, ale dostępne są też wersje na baterie. Czas pracy na pełnym akumulatorze powinien być jak najdłuższy, a dodatkowo warto wybrać taki model, który ostrzega nas o niskim poziomie mocy.

Ostatni aspekt to wykonanie sprzętu, a dokładniej klawiszy. Możemy wybrać między modelami z małym lub dużym spadkiem. Gracze wolą wysokie klawisze, bo jak twierdzą lepiej się na nich gra, są bardziej płynne, ale jednocześnie bywają głośne, dlatego osoby pracujące z komputerem przez kilka godzin wolą niskie klawisze.

 

Klawiatury bezprzewodowe Logitech – ranking

 

Logitech K400 Plus

 

Model Logitech K400 Plus to nowoczesna klawiatura bezprzewodowa z interfejsem USB. Sprzęt ten sprawdzi się w pracy biurowej, gdyż tworząc go producent położył szczególny nacisk na wygodę. Poza tym z urządzenia zadowoleni będą również gracze.

Klawiatura wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, która minimalizuje opóźnienia w reakcji. Dzięki temu w czasie pracy nie odczujesz zawieszania się urządzenia. Dużym atutem jest 3,5 calowy panel dotykowy, który będzie pomocny, gdy nasza myszka przestanie działać.

Model ten ma wygodne i ciche klawisze zapewniające komfort pracy. W modelu zastosowano technologię ‘plug and play’, czyli zaraz po zakupie możesz podłączyć go do komputera w celu zainstalowania sterowników, a po chwili urządzenie jest gotowe do pracy. Obsługa klawiatury jest bardzo prosta, a co ważniejsze wygodna. Konsumenci pochwalili sprzęt za szybki czas reakcji i duży zasięg pracy – 10 m.

 

 

 

Logitech Combo MK520

 

Wiele osób poleca inwestycję w Logitech Combo MK520, czyli klasyczną klawiaturę bezprzewodową wykorzystującą technologię Bluetooth. Poza tym przy zakupie otrzymasz również mysz kompatybilną z klawiaturą.

Każdy klawisz jest delikatnie zaokrąglony, a sam model ma dobrze wyprofilowaną podpórkę na nadgarstek. Dzięki temu użytkownik może wygodnie korzystać z urządzenia. Kształt myszy został specjalnie dopasowany do dłoni. Umożliwia to wygodne nawigowanie sprzętem bez względu na podłoże. Wszystkie elementy zestawu mają wydajną baterię, która umożliwia wielogodzinną pracę. Zarówno na klawiaturze, jak i myszce znajduje się sygnalizacja świetlna, która poinformuje Cię o stanie baterii.

Tym, co szczególnie spodobało się konsumentom jest zestaw dodatkowych przycisków na klawiaturze, które umożliwiają prosty dostęp do multimediów. Dzięki temu bez wstawania z kanapy w czasie oglądania filmu zatrzymasz go, przewiniesz lub zmienisz głośność.

 

 

 

Logitech K360

 

Prezentujemy model Logitech K360, czyli elegancką i bardzo stylową klawiaturę bezprzewodową. Wymiary tego produktu są dość niewielkie, przez co nie zabiera on cennego miejsca na biurku. Równocześnie, trafienie w odpowiednie przyciski nie powinno sprawiać trudności.

Na klawiaturze znajduje się 6 przycisków multimedialnych, które służą do zmiany głośności i przewijania filmów. Poza tym model ma 12 klawiszy dedykowanych do programowania. Urządzenie wykorzystuje technologię ‘plug and play’. Klawiatura ma niewielkie, ale wytrzymałe nóżki, które służą do regulacji wysokości. W czasie pracy użytkownik nie odczuje opóźnień, zakłóceń oraz zaników łączności.

Prezentowany model to klawiatura bezprzewodowa Logitech w dobrej cenie. Sprzęt ten cieszy się dużym uznaniem konsumentów, głównie ze względu na cichą pracę, niewielkie koszty zakupu oraz nowoczesny design. Model może być wykorzystywany zarówno do pracy biurowej, oglądania filmów, jak i grania.

 

 

 

Na tej stronie znajdziesz ranking najpopularniejszych klawiatur oferowanych przez markę Razer. Wśród nich są modele odpowiednie nie tylko dla graczy, ale też nadające się dla pracowników biurowych. Pierwsze miejsce zajmuje przewodowy sprzęt Razer BlackWidow Chroma, który ma wielokolorowe podświetlenie (można je samodzielnie zmieniać). Klawiatura jest wyposażona w trwałe przełączniki mechaniczne, które wytrzymają nawet do 80 milionów naciśnięć. Model można podłączyć do komputera nie tylko z systemem Windows, ale też Mac OS X. Sprzęt wygląda elegancko, jest odporny na uszkodzenia, poza tym wyróżnia się kompaktowymi wymiarami i lekkością. Z tego powodu klawiaturę można wziąć ze sobą, np. na turniej gier on-line ze znajomymi. Osobom szukającym modelu z technologią Anti-ghostingu polecamy natomiast sprzęt Razer Ornata Chroma. Pozwala on na jednoczesne wciśnięcie do 10 klawiszy bez ryzyka zakłócenia czy opóźnionego przesłania sygnału do komputera. Klawiatura ma w komplecie podpórkę pod nadgarstek zwiększającą komfort pracy. Model ten także jest przewodowy.

 

Jaką klawiaturę Razer kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Bez klawiatury korzystanie z komputera stacjonarnego (podobnie jak z laptopa) byłoby wyjątkowo utrudnione. Zakup takiego sprzętu jest więc nieunikniony. Który model jest wygodny w użytkowaniu i solidny? Tego dowiesz się po lekturze poradnika. Znajdziesz w nim wiele podpowiedzi o tym, jaką klawiaturę Razer wybrać.

 

 

Zalety klawiatur Razer

W tym artykule skupiliśmy się na produktach oferowanych przez markę Razer. To amerykańskie przedsiębiorstwo uznawane za jednego z najpopularniejszych producentów myszek komputerowych i klawiatur. Sprzęty, jakie znajdziemy w ofercie Razer wyróżniają się nie tylko dopracowaniem detali, ale również wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Wśród klawiatur wspomnianej marki znajdziemy te odpowiednie do użytku w domu i biurze, a także dla graczy. Są one wytrzymałe, eleganckie, a w dodatku mają kompaktowe wymiary. Co więcej, sprzęty Razer nierzadko są kompatybilne nie tylko z komputerami z oprogramowaniem Windows, ale i Mac OS X.

 

Przewodowa czy bezprzewodowa?

Standardowo klawiatury dzielimy na przewodowe i bezprzewodowe. Te pierwsze wymagają podłączenia do komputera przy pomocy kabla USB, a ich zaletą jest przede wszystkim szybka reakcja na wciśnięcie klawiszy. Z tego powodu na zakup przewodowych sprzętów często decydują się gracze. Klawiatury te mają też wady. Jedną z nich jest kabel ograniczający zasięg. Jeśli przewód okaże się za krótki, możemy mieć problem z położeniem sprzętu w wybranym miejscu na biurku lub wzięciem go na kolana. Modele bezprzewodowe są zasilane bateriami AA lub AAA, które trzeba je regularnie wymieniać, aby klawiatura działała niezawodnie. Może okazać się to uciążliwe, jeśli przy komputerze spędzamy kilka godzin dziennie (w takiej sytuacji baterie mogą szybko się rozładować). Sprzęty bezprzewodowe mogą być wyposażone w moduł Bluetooth, Wi-Fi lub komunikować się z komputerem za sprawą podczerwieni. Czasami może się zdarzyć, że sygnał nie zostanie wysłany do urządzenia odpowiednio szybko, co może wiązać się np. z powstawaniem opóźnień reakcji w czasie gry. W ofercie firmy Razer przeważają klawiatury przewodowe.

 

Technologia wciskania klawiszy

Biorąc pod uwagę wykorzystaną technologię wciskania klawiszy możemy wyróżnić sprzęty mechaniczne, membranowe oraz membranowo-mechaniczne. Osobom, którym zależy głównie na wytrzymałości klawiatury polecamy zakup modelu mechanicznego. Jego trwałość to nawet 80 milionów wciśnięć przycisków lub więcej. Ponieważ klawisze są sprężyste nie trzeba ich zbyt mocno naciskać. Niemniej jednak użytkowaniu klawiatury towarzyszy nierzadko duży hałas. Klawiatury membranowe mają pod przyciskami gumową membranę. Kiedy wciśniemy dowolny klawisz, sygnał wysyłany do komputera przebiega przez obwód elektryczny. To tanie i cicho działające klawiatury, jednak nie są tak trwałe, a poza tym przyciski wolniej wracają do wyjściowej pozycji.

Modele membranowo-mechaniczne są wyposażone nie tylko w miękki, gumowy element, ale i mechaniczny przełącznik. To sprawia, że wciskaniu klawiszy nie towarzyszy duży hałas, a poza tym przyciski szybko wracają do pozycji wyjściowej. Marka Razer oferuje również klawiatury optomechaniczne. Wysyłają one sygnał do komputera przy użyciu wiązki świetlnej. Takie sprzęty również mogą być hałaśliwe, ale na tyle szybko reagują, że spełniają oczekiwania większości graczy.

 

Podświetlenie

Nowoczesne klawiatury mają podświetlane klawisze. To nie tylko efektownie wygląda, ale może też zwiększać komfort pracy przy komputerze (w szczególności w niedostatecznie oświetlonym pomieszczeniu). Najlepsza klawiatura Razer daje nam możliwość samodzielnego dostosowania koloru podświetlenia do własnych preferencji. Do wyboru nierzadko mamy kilkadziesiąt milionów odcieni.

 

Waga i wymiary

Kupując sprzęt komputerowy należy sprawdzić jego wagę i wymiary. To szczególnie ważna kwestia w przypadku osób, które zamierzają przenosić klawiaturę z miejsca na miejsce. Przeciętnie waga takich produktów nie przekracza 1,5 kg. Większość modeli Razer ma na tyle kompaktowe wymiary, że ich transport nie sprawia żadnych problemów. Dotyczy to zwłaszcza sprzętów bez przycisków numerycznych, które są mniejsze niż klawiatury przystosowane do pracy biurowej.

 

Anti-ghosting

Klawiatura dla graczy powinna być wyposażona w technologię Anti-ghosting. Pozwala ona na wciśnięcie kilku lub nawet kilkunastu klawiszy jednocześnie bez ryzyka, że sygnał nie zostanie odpowiednio szybko przesłany do komputera. Naciśnięcie wielu przycisków często jest wymagane w czasie rozgrywek, a nieprzystosowany do tego sprzęt może przyczynić się do przegranej.

 

Wytrzymałość

Jeżeli klawiatura ma być poddawana intensywnej eksploatacji, konieczne jest upewnienie się, że nie zniszczy się zbyt szybko. Przyciski nie mogą być podatne na ścieranie, a sama konstrukcja musi wykazywać odporność także na inne uszkodzenia mechaniczne. W przypadku firmy Razer często stosowanym rozwiązaniem jest ochrona przed zalaniem. Taki sprzęt nie ulegnie awarii, gdy przypadkowo wylejemy na niego wodę lub inny napój.

 

 

Możliwość programowania przycisków

Możliwość programowania przycisków to opcja, która również przydaje się przede wszystkim graczom (choć nie tylko). Czasami zdarza się, że musimy mieć szybki dostęp do ważnych funkcji, z których często korzystamy. Nie każda klawiatura daje nam możliwość zaprogramowania przycisków i przypisania im konkretnych poleceń, o czym należy pamiętać.

 

Dodatkowe wyposażenie

Aby ocenić, jaka klawiatura Razer jest najlepsza trzeba się też przyjrzeć dodatkowemu wyposażeniu. Do wielu sprzętów jest dołączona praktyczna podpórka pod nadgarstek, zwykle mocowana na magnetyczny klips. Pozwala ona na ustawienie ręki w takiej pozycji, aby po kilku godzinach pisania lub gry nie pojawił się nieprzyjemny ból. Są też modele z rolką przewijania. Znacząco ułatwia ona przeglądanie dokumentów i stron internetowych, gdyż działa tak samo, jak rolka w myszce komputerowej.

 

Klawiatury Razer w dobrych cenach

Klawiatury Razer kosztują od 200 zł do ok. 1000 zł. Początkowo może się to wydawać zbyt dużym wydatkiem, jednak są to profesjonalne sprzęty. Większość modeli jest przeznaczona dla graczy, ale pracownicy biurowi także powinni być z nich zadowoleni. Klawiatury, jakie znajdziemy w ofercie Razer są solidne, nie zajmują dużo miejsca na biurku, a ponadto szybko reagują.

 

Najlepsze klawiatury Razer w 2020 roku

 

Drugą częścią artykułu jest ranking klawiatur Razer. Dzięki niemu przekonasz się, które sprzęty są obecnie najbardziej popularne. Mamy nadzieję, że wśród nich znajduje się model, który przypadnie Ci do gustu i sprawi, że praca przy komputerze stanie się przyjemniejsza.

 

Razer BlackWidow Chroma

 

Klawiatura Razer BlackWidow Chroma idealnie nadaje się dla graczy. Została ona wyposażona w mechaniczne przełączniki, których trwałość wynosi do 80 milionów wciśnięć. Wielokolorowe podświetlenie z możliwością spersonalizowania barw sprawia, że sprzęt świetnie się prezentuje, a do tego jest wygodny w użytkowaniu przy słabym świetle.

Opisywany model jest przewodowy. Jego wymiary to: szerokość – 15,4 cm, długość – 36,6 cm i wysokość – 3 cm. Produkt waży 950 g. Klawiatura jest kompatybilna ze wszystkimi komputerami z systemem operacyjnym Windows oraz Mac OS X. Nie ma tu przycisków numerycznych, jednak znajdziemy wszystkie potrzebne klawisze multimedialne.

Jak przekonują gracze, to klawiatura, która jest solidna i bardzo szybko reaguje. Poza tym na uwagę zasługuje jej elegancki wygląd. Klawisze przy wciskaniu nie generują bardzo dużego hałasu, dlatego można bez przeszkód używać sprzętu późno w nocy czy wcześnie rano bez ryzyka zakłócenia spokoju pozostałych domowników.

 

 

 

Razer Ornata Chroma 

 

Razer Ornata Chroma to model przewodowy z klawiszami numerycznymi. Jest on odpowiedni zarówno dla graczy, jak i pracowników biurowych. Sprzęt ma kolorowe podświetlenie, a o barwie światła możemy sami zdecydować (do wyboru mamy 16,8 miliona odcieni). Klawiatura ma membranowo-mechaniczne przyciski o średniej wysokości, które wciska się bez dużego wysiłku.

Cechą wyróżniającą sprzęt jest podpórka pod nadgarstek zwiększająca komfort pracy przy komputerze. Z uwagi na to, że model wyposażono w Anti-ghosting możemy wcisnąć do 10 klawiszy jednocześnie bez ryzyka, że sygnał do komputera zostanie przesłany z opóźnieniem. Wymiary klawiatury to: wysokość – 3,1 cm, szerokość – 46,3 cm oraz głębokość – 15,4 cm.

Produkt jest chwalony przez konsumentów głównie za szybką reakcję po wciśnięciu klawiszy. Sygnał od razu wysyłany jest do komputera, co pozwala uniknąć opóźnień i przegranej w rozgrywce. Na klawiaturze wygodnie się pisze, a z uwagi na podświetlenie wszystkie przyciski są dobrze widoczne również przy stosunkowo słabym świetle.

 

 

 

Razer Cynosa Chroma

 

Przedstawiamy klawiaturę przewodową Razer Cynosa Chroma z wielobarwnym podświetleniem. Ma ona miękkie w nacisku klawisze. Część z nich jest programowalna, co oznacza, że do poszczególnych przycisków możemy przypisać najważniejsze polecenia i funkcje. To świetna propozycja zwłaszcza dla graczy potrzebujących sprzętu o profesjonalnym charakterze.

Nie należy się obawiać o to, że klawiatura szybko się zniszczy lub ulegnie awarii. Jej konstrukcja została zabezpieczona przed zalaniem, więc kontakt z wilgocią nie wpłynie negatywnie na sposób działania sprzętu. Model jest przeznaczony do użytku z komputerami z systemem Windows. Produkt ma wymiary: wysokość – 3,3 cm, długość – 17,4 cm i szerokość – 45,7 cm.

Do zalet sprzętu należy zaliczyć: przyciski numeryczne, kompaktowe wymiary oraz solidność. Według większości osób jest to dobra i tania klawiatura Razer, która efektownie się prezentuje. Poza tym wciskaniu klawiszy nie towarzyszy duży hałas, dlatego jest to model nadający się do użytku w biurze.

 

 

 

Razer Huntsman Elite

 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć sprzętu Razer Huntsman Elite. To klawiatura przewodowa wyposażona w optomechaniczne przełączniki, które zapewniają szybką reakcję na wciśnięcie klawiszy (ich trwałość to ok. 100 milionów naciśnięć przycisków). Produkt ma w komplecie podpórkę pod nadgarstek zapobiegającą pojawieniu się nieprzyjemnego bólu ręki w wyniku długotrwałej pracy przy komputerze.

Przedstawiony model ma stabilizatory klawiszy, w efekcie czego każdy przycisk lekko się naciska. Na szczególną uwagę zasługuje wielofunkcyjne, cyfrowe pokrętło z trzema multimedialnymi klawiszami, które można dowolnie zaprogramować. To model z podświetleniem, który wyposażono w technologię Anti-ghostingu. Sprzęt waży 1500 g, a jego wymiary to: długość – 44,7 cm, szerokość – 23,3 cm i wysokość – 3,6 cm.

Postanowiliśmy sprawdzić opinie o klawiaturach Razer, aby się przekonać, co na ich temat uważają konsumenci. Okazuje się, że model Huntsman Elite przypadł do gustu graczom, ponieważ jest komfortowy w użytkowaniu. Sprzęt wyróżnia się optyczną reakcją na nacisk, za sprawą której można wciskać klawisze z bardzo dużą szybkością.

 

 

 

Razer BlackWidow Elite Green Switch

 

Klawiatura Razer BlackWidow Elite Green Switch jest przewodowa i ma wielokolorowe podświetlenie. Polecamy ten model przede wszystkim osobom lubiącym grać w gry on-line. Sprzęt nie ma przycisków numerycznych. Wyposażono go za to w wielofunkcyjne pokrętło cyfrowe z trzema programowalnymi klawiszami. Poza tym sprzęt wykorzystuje technologię Anti-ghostingu.

Co ciekawe, działanie każdego przycisku można samodzielnie dostosować do swoich potrzeb, a więc przypisać im najbardziej potrzebne funkcje. Klawiatura ma mechaniczne przełączniki, które wytrzymują do 80 milionów naciśnięć. W zestawie jest mocowana na magnetyczny zatrzask podpórka pod nadgarstek, w razie konieczności można ją z łatwością odczepić.

Klawiatura jest solidna, a w dodatku niewielka (jej wymiary to: wysokość – 4,3 cm, szerokość – 16,5 cm oraz długość – 44,8 cm). Opisany wyżej model ładnie się prezentuje i nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

Jaką klawiaturę bezprzewodową podświetlaną wybrać?

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem klawiatury bezprzewodowej podświetlanej, to ten artykuł jest dla Ciebie. Taki sprzęt zdecydowanie potrafi ułatwić życie i zachować porządek na biurku. Nie wiesz w jaki sposób wybrać klawiaturę bezprzewodową? Podpowiemy Ci czym kierować się podczas szukania odpowiedniego produktu. Poniżej przedstawiamy także kilka świetnie ocenionych przez samych użytkowników klawiatur.

 

 

Urządzenia takie jak bezprzewodowa klawiatura są bardzo wygodne. Decydując się na taki zakup możesz wreszcie zapomnieć o plączącym się po biurku kablu. W dodatku jeśli masz czasem ochotę odejść od komputera, usiąść wygodniej z klawiaturą na kolanach, to z takim sprzętem możesz tak zrobić.

W pierwszej kolejności warto się zastanowić jaki rodzaj połączenia z komputerem ma urządzenie. Najbardziej popularne na rynku są klawiatury, które posiadają nanoodbiornik łączący sprzęty na częstotliwości 2,4 GHz. W większości urządzeń odbiornik jest malutki i można go podpiąć do gniazda USB. Taka forma połączenia jest dobra i nie powoduje wielkich opóźnień, ale jej zasięg z reguły nie jest duży. Odbiornik łączący klawiaturę z komputerem jest świetną opcją, gdy chcesz korzystać z produktu w małym pomieszczeniu lub zwyczajnie nie potrzebujesz bardzo dużego zasięgu. Warto zwrócić przy tym uwagę, przy każdej opcji połączenia, na to jak daleki jest zasięg łączności. Innymi wariantami połączenia jest Bluetooth lub WiFi. Tutaj zdecydowanie zasięg naszego połączenia się zwiększy. Urządzenia te jednak będą nieco droższe, ale tym, którzy mają większe wymagania gorąco polecamy, bo warto. W końcu najlepsza klawiatura bezprzewodowa podświetlana w 2020 roku powinna posiadać połączenie za pośrednictwem Bluetooth, czy też WiFi.  

Obecnie bardzo popularne zrobiły się także urządzenia typu „plug and play”, które umożliwiają szybkie podpięcie klawiatury do komputera. Wystarczy włożyć odbiornik do portu USB i urządzenie powinno momentalnie się połączyć. Coraz częściej producenci odchodzą powoli od produkcji urządzeń, które wymagają sterowników. „Plug and play” to także będzie świetna opcja dla tych, którzy lubią szybko i łatwo podłączyć urządzenie, ale nie lubią dodatkowych czynności lub też uważają je za zbyteczne.

Klawiatura bezprzewodowa w większości wypadków działa dzięki użyciu baterii paluszki AA lub akumulatorków, które można naładować za pośrednictwem podłączenia ładowarki w formie kabla, najczęściej z wtyczką USB. Podczas zakupu warto też sprawdzić, czy dany rodzaj klawiatury nam odpowiada. Niektórzy wolą klawiatury mechaniczne, inni wolą, żeby przyciski były płaskie i miękkie. Jeżeli chodzi o najlepsze klawiatury bezprzewodowe podświetlane, to należy sprawdzić jak długo działa bateria na takim urządzeniu. Podświetlenie potrafi ułatwić korzystanie z klawiatury przy niedoświetlonym pomieszczeniu lub jego braku, ale może też obciążyć sprzęt niepotrzebnym wykorzystywaniem energii.

W najnowszych klawiaturach zastosowano czujniki, które po zbliżeniu ręki do klawiatury włącza podświetlenie. Taka opcja będzie idealnym rozwiązaniem dla klawiatury, która jest bezprzewodowa. Bardzo często też instaluje się w urządzeniach czujnik sprawdzający poziom oświetlenia pomieszczenia.

 

Klawiatury bezprzewodowe podświetlane – Ranking

 

Logitech K830

 

Logitech K830 to klawiatura bezprzewodowa z podświetlanymi klawiszami. Produkt został wyprodukowany przez firmę Logitech, która specjalizuje się w produkcji sprzętów peryferyjnych do komputerów. Klawiatura K830 to sprzęt wysokiej jakości. Podświetlane klawisze pomagają podczas pisania w niekorzystnym oświetleniu pomieszczenia. Klawiatura staje się bardziej czytelna nawet podczas dnia. Ponieważ sprzęt ten jest bezprzewodowy, podświetlenie uruchamia się podczas pisania.

Gdy użytkownik nie korzysta z klawiatury przez 7 sekund, podświetlenie wyłącza się, co pozwala zaoszczędzić energię. Dodatkowym udogodnieniem jest dostosowanie mocy światła w stosunku do jasności otoczenia za pośrednictwem specjalnego czujnika. Urządzenie posiada także wbudowany panel dotykowy, który można potraktować jako myszkę. Dzięki temu możesz spokojnie usiąść na kanapie z klawiaturą i nie potrzebujesz myszy. Klawisze K830 są niskoprofilowe i miękkie, co zwiększa komfort użytkowania produktu. Klawiatura posiada także dodatkowe przyciski, np. do zwiększania i zmniejszania głośności muzyki. Układ klawiszy został zoptymalizowany dla komputerów HTPC.

Możesz z niej korzystać posiadając urządzenie z systemem Windows, Chrome OS lub Android. Bezprzewodowe połączenie jest możliwe dzięki połączeniu Bluetooth Smart. Urządzenie po pełnym naładowaniu, które trwa 3 godziny, działa przez 10 dni. Użytkownicy docenili ten produkt za wygląd i długi czas pracy. Pozytywne opinie dotyczą także tego, że klawiatura działa w sposób cichy. Klienci zgodnie stwierdzili, że Logitech K830  to klawiatura bezprzewodowa podświetlana w dobrej cenie.

 

 

 

Logitech K800

 

Proponowany przez nas model K800 to wysokiej jakości klawiatura, wyprodukowana przez firmę Logitech. Urządzenie posiada podświetlane i grawerowane laserowo klawisze. Opcja ta pozwala na używanie produktu w niedoświetlonym lub ciemnym pomieszczeniu. Za dnia podświetlenie klawiszy ułatwia użytkowanie, ponieważ stają się one bardziej czytelne. Funkcja podświetlenia została dodatkowo udoskonalona przez czujnik, który dostosowuje moc światła do otoczenia.

Dodatkowo sami możemy kontrolować intensywność światła za pośrednictwem specjalnego klawisza. Urządzenie jest niezwykle ergonomiczne i świetnie się sprawdzi dla każdego użytkownika. Technologia PerfectStroke sprawia, że Klawisze K800 są płaskie i zgrabne, a naciskanie ich płynne oraz ciche. W celu uruchomienia urządzenia należy podłączyć odbiornik do portu USB. Odbiornik został wykonany dzięki zastosowaniu technologii Logitech Unifying. System ten pozwala na podłączenie wielu urządzeń za pomocą jednego odbiornika w formie USB. W ten sposób możesz połączyć z jednym komputerem więcej niż jedną myszkę lub klawiaturę w tym samym momencie.  

K800 posiada także czujnik, który reaguje na zbliżenie się dłoni do klawiatury włączeniem podświetlenia. Pozwala to zaoszczędzić energię urządzenia i staje się ono bardziej wydajne. Aby naładować klawiaturę wystarczy podłączyć ją kablem USB do źródła energii na 3 do 6 godzin. Po pełnym naładowaniu urządzenie działa przez 10 dni. Użytkownicy, którzy zakupili tę klawiaturę, docenili świetne podświetlenie urządzenia oraz możliwość podłączenia jednym odbiornikiem kilku urządzeń, o którym wcześniej wspominaliśmy w opisie.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status