Karty graficzne do gier ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.09.20

 

Karta graficzna to jeden z najważniejszych elementów komputera. Ma ona szczególne znaczenie dla graczy, którym zależy na tym, aby obraz był płynny i dobrej jakości. Osoby zainteresowane zakupem tego typu urządzenia zapraszamy do przeczytania naszego rankingu. Znalazły się w nim karty graficzne dostępne w różnych cenach. Z pewnością każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model. Na pierwszym miejscu znalazł się MSI Geforce GTX 1070 Gaming X. Ta karta graficzna ma inteligentny system chłodzenia, który skutecznie chroni przed przegrzaniem. Układ wiatraków nie tylko zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniem, ale też wpływa na głośność pracy. Urządzenie nie generuje szumów, co zapewnia odpowiedni komfort w trakcie gry. Kolejną, ciekawą propozycją jest karta graficzna Asus Geforce GTX 1060 STRIX. Została ona wykonana z dobrych gatunkowo tworzyw. W efekcie wykazuje dużą odporność na uszkodzenia. Na uwagę zasługuje też intuicyjny interfejs, który umożliwia szybkie wybranie odpowiednich ustawień. W naszym rankingu znajdziesz także opisy innych, ciekawych produktów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kartę graficzną do gier kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zakup karty graficznej do gier, to chyba najtrudniejszy wybór wśród wszystkich komponentów komputera. Każdy chciałby nie musieć ograniczać się w możliwościach swojej karty, jednak przeważnie ograniczają nas finanse i zwykle trzeba iść na jakiś kompromis.  Kartę można kupić na przykład za 200 zł, ale też znajdziesz na rynku taką za 3 tys. zł. Jaką kartę graficzną do gier wybrać, aby mieć wszystkie potrzebne funkcje, a nie przepłacić?

Procesor graficzny GPU/chip

Najistotniejszym podzespołem karty to procesor graficzny. Przy czym istotna tu jest nie tylko liczba rdzeni, ale też częstotliwość taktowania. Na podstawie nazwy karty, można się zorientować, z jakim jej typem mamy do czynienia. Ponieważ druga cyfra symbolu karty (np. GeForce GTX 980) określa moc procesora graficznego. Im wyższa ta cyfra tym lepiej, bo określa ona wydajność karty. Natomiast karty posiadające zwiększone taktowanie określane są przez różnych producentów w różny sposób. Mogą to być oznaczenia technologii, w jakie karta została wyposażona. Może być to, więc np. Boost, albo „Turbo”. Technologie te automatycznie zwiększają taktowanie rdzenia graficznego, gdy zachodzi taka potrzeba.

Również symbole dodane do nazwy karty jak: „overlocked”, „superclocked” „AMP” albo „DC” świadczą o zwiększonym taktowaniu. Ponadto wydajniejsze modele tej samej serii są oznaczane literkami „Ti”. Zatem karta GeForce 980 Ti będzie wydajniejsza od karty GeForce 980. Często też te najwydajniejsze modele najnowszej generacji mają oznaczenie „Titan”.

 

Pamięć RAM

Tutaj zwracamy uwagę na typ karty, pojemność i szynę danych podaną w bitach. Nie zalecamy dla graczy, aby wartość szyny była niższa niż 256 bitów. Taka wartość pozwala na grę w rozdzielczości Full HD. Przy wartości 384 i 512 bit rozszerzamy funkcjonalność o rozdzielczości QHD  i 4D. Można oczywiście również kupić karty z szyną 4096 bit, jest to najwyższa wartość i obsługuje topowe produkty dla najbardziej wymagających graczy oraz 4K.

Ponadto rodzaje pamięci, jakie są dostępne to DDR3, GDDR3 i GDDR5. Karty najnowszej generacji mają pamięć typu DDR5. Najwydajniejsze modele, jak karty AMD Radeon R9 Fury i Nano, są wyposażone w nowoczesną pamięć HBM. Różnica wydajności karty GDDR3 i GDDR5 dla gracza będzie odczuwalna. Jeśli więc Twój budżet pozwala na wydatek 400 zł to poszukaj karty pamięci GDDR5, bo w tej cenie już da się je znaleźć.

Przyglądając się właściwościom karty zwróć uwagę jeszcze na dwa parametry. Jest to SP (StreamProcessors) – są to procesory strumieniowe i odpowiadają za wydajność karty graficznej. Im jest ich więcej, tym lepiej. Oraz TDP (Thermal Design Power), który określa, jaka jest potrzebna maksymalna moc wymagana do obsługi układu graficznego.

 

Układ chłodzenia karty graficznej

Karta graficzna, nie tylko do gier, podczas pracy mocno się nagrzewa i niezbędne jest jej chłodzenie. Jak wiadomo chłodzenie to coś, co generuje hałas w naszym komputerze. Dlatego producenci starają się wprowadzać coraz to nowsze rozwiązania, aby sprostać wymaganiom użytkowników. Z resztą każdy z nich wprowadza własne rozwiązania i nazewnictwo w tym zakresie.

Na przykład ASUS ma DirectCU, firma MSI ma Twin Frozr, a firma Gigabyte nazywa swoje chłodzenie Windforce. Chłodzenie może być rozwiązane za pomocą wentylatorów z radiatorami, albo też komponenty mogą być chłodzone cieczą. Z zasady autorskie rozwiązania poszczególnych producentów są lepsze od standardowego.

 

Obsługa wielu monitorów

Wielu zaawansowanych graczy nie zadowala się jednym monitorem podczas gry. Obecne karty graficzne w większości umożliwiają podłączenie dwóch monitorów. Można do tego użyć portów DVI i HDMI, portów HDMI oraz HDMI lub portów HDMI i Display Port. Kupując, więc kartę graficzną sprawdź, w jakie porty jest ona wyposażona.

Jednak dwa monitory sprawdzają się głównie w trybie 2D. W trybie 3D lepiej sprawdzają się karty przystosowane do obsługi trzech lub sześciu monitorów. Informację o tym, czy karta potrafi obsługiwać trzy monitory znajdziesz w „danych technicznych” pod pozycją: zaawansowane technologie – AMD Eyefinity.

Jaka jest najlepsza karta graficzna do gier?

Niestety nie odpowiemy na to pytanie jednoznacznie. Przedstawiliśmy już najważniejsze parametry karty graficznej dla graczy. Dla pełnego obrazu, abyś to Ty właśnie mógł wybrać najlepszą dla siebie kartę graficzną do gier, chcemy przedstawić kilka kolejnych funkcjonalności, jakie przydałyby się Twojej karcie. Sprawdź kompatybilność karty graficznej, którą zamierzasz kupić z płytą główną komputera. Akcelerator graficzny jest podłączany do magistrali PCI-Express. Koniecznie trzeba sprawdzić jej wersję – dla karty graficznej oraz dla płyty głównej. Zbyt niska wersja nie poradzi sobie ze sprawną obsługą karty. Ważnym jest pobór mocy, a więc posiadanie odpowiedniego zasilacza, który da sobie radę z dużym zapotrzebowaniem na energię. Polecamy zasilacz o mocy od 400 W, ale zdarzają się karty, które potrzebują zasilacza o mocy 500W i więcej.

Ilość portów multimedialnych również ma znaczenie. Dobrze, aby karta dysponowała przynajmniej takimi, jak port DisplayPort, HDMI czy DVI. Pozwala to używać komputera na przykład z kinem domowym.

Ponadto dobra karta graficzna powinna obsługiwać różne efekty graficzne. Najważniejszymi z nich będą teselacja, efekty fizyczne PhysX czy wygładzanie krawędzi.

I ostatnim parametrem, który trzeba sprawdzić przed zakupem, to rozmiary karty graficznej.  Można kupić karty o niskim albo pełnym profilu. Bardziej wydajne są te o pełnym profilu, ale też są większe. Dlatego przed zakupem upewnij się, czy Twój komputer ma na tyle miejsca, aby zmieścić wybraną kartę graficzną.

Na koniec, gdy rozważamy, jakie modele możemy nazwać kartami graficznymi do gier w dobrych cenach, chcemy przypomnieć, że można kupić kartę graficzną w cenie do 200 zł, jednak żadna taka karta nie pozwoli na grę w rozdzielczości FULL HD. Dlatego dla prawdziwych graczy polecamy karty od 400 złotych. Taka karta już nie powinna mieć spadków płynności grafiki. Najlepsze modele potrafią kosztować nawet 5 – 6 tys. zł. Są to karty dwurdzeniowe, z olbrzymią wydajnością. Jednak porównując poszczególne właściwości można znaleźć bardzo dobre parametry płacąc na przykład 800 zł.

 

Najlepsze karty graficzne do gier w 2020 roku

 

Tematem naszego rankingu są dziś karty graficzne dla graczy. Najlepsza karta graficzna do gier pasjonatów tego typu rozrywek to podstawa. Przedstawimy, więc pięć różnych kart graficznych, opisując ich funkcje i możliwości. To, jaką wybierzesz – zależy od Ciebie. Zapraszamy do lektury.

 

Nasze zalecenia

 

MSI Geforce GTX 1070 Gaming X

 

Pierwszy model to SI Geforce GTX 1070 Gaming X. Jest to zaawansowana gamingowa karta graficzna. Jest to karta typu DDR5 z pamięcią RAM 8192 MB, częstotliwością rdzenia 8108 MHz oraz częstotliwością pamięci RAM 1607 MHz. Szyna danych natomiast ma 256 bitów.

Karta obsługuje rozdzielczość monitora do wartości 7680 x 4320. Producent wyposażył ten model w 3 wyjścia DisplayPort, oraz po jednym wyjściu DV-I, oraz HDMI. Karta została zaopatrzona w aplikację MSI Afterburner, które to oprogramowanie pozwala na pełną kontrolę nad kartą graficzną. Użytkownik dzięki temu oprogramowaniu może dokonać sprawdzania i diagnozowania sprzętu.

Natomiast aplikacja MSI Gaming App automatycznie ustawi wszystkie kluczowe komponenty Twojej maszyny w tryb wysokiej wydajności, a także sprawdzi, czy już uruchomione aplikacje nie będą miały wpływu na wydajność gry. Natomiast technologia NVIDIA G-SYNC ™ zadba o synchronizację z układem GPU i częstotliwość odświeżania obrazu.

Dzięki temu eliminuje ona rozchodzenie się obrazu, a także minimalizuje opóźnienia wyświetlanych treści. Atrakcyjności wizualnej dodaje podświetlenie karty diodami LED, kontrolowane z poziomu oprogramowania NVIDIA GeForce Experience. Użytkownicy potwierdzają wysoką jakość karty graficznej. Jej niezwykłą wydajność i brak jakichkolwiek zacięć obrazu.

MSI Geforce GTX 1070 Gaming X to karta graficzna o pojemności 8 GB RAM. Produkt ma złącze typu PCI-Express x16. Wymiary modelu to: wysokość – 14 cm, szerokość – 27,9 cm i głębokość – 14 cm.

Zalety
Aplikacja MSI Gaming App:

Prezentowane urządzenie współpracuje z aplikacją MSI Gaming App, która przystosowuje komputer do użytku w wirtualnej rzeczywistości. Pozwala za pomocą jednego kliknięcia zwiększyć wydajność sprzętu.

Chłodzenie TwinFrozr IV:

Jak zapewniają konsumenci, zastosowane w tym modelu chłodzenie TwinFrozr IV jest niezwykle skuteczne. Produkt nie przegrzewa się, co mogłoby doprowadzić do jego uszkodzenia.

Cicha praca:

Wiele osób podkreśla, że prezentowana karta graficzna niezwykle cicho pracuje. Nie musimy się obawiać, że nasz komputer będzie zbyt głośny, co z pewnością wpłynęłoby negatywnie na komfort jego użytkowania.

Wysoka jakość:

Wszystkie użyte przy produkcji materiały są wysokiej jakości. Ciepłowody są grube i bardziej wydajne, zaś wentylatory odpowiednio wyprofilowane.

Dla graczy:

Prezentowana karta graficzna będzie odpowiednia nawet dla bardzo wymagających graczy komputerowych. Obraz jest płynny, nie zacina się, ani nie migocze, co ma duże znaczenie, szczególnie wtedy, kiedy gramy online.

Wady
Kompatybilność z monitorami:

Przed zakupem produktu warto sprawdzić, czy jest kompatybilny z naszym monitorem.

 

 

 

 

Asus Geforce GTX 1060 STRIX

 

Ranking kart graficznych do gier kontynuujemy modelem Asus Geforce GTX 1060 STRIX. Jest to model karty typu GDDR5 z częstotliwością rdzenia 1645/1873 MHz i maksymalną rozdzielczością obsługiwaną na poziomie 7680 x 4320. Wielkość pamięci RAM w tej karcie to 6144 MB, częstotliwość to 8208 MHz, a szyna danych ma 192 bity.

Karta została wyposażona w dwa porty DisplayPort, dwa wyjścia HDMI oraz jedno wyjście DVI. Producent podaje, że zastosowano tu unikatowe wentylatory o specjalnej konstrukcji skrzydeł, zapewniające doskonałe chłodzenie. A zastosowana technologia DirectCU III szybko odprowadza ciepło z procesora GPU.

Funkcja Gaming Booster za pomocą jednego kliknięcia zwiększa wydajność karty usuwając zbędne procesy i przydzielając automatycznie wszystkie dostępne zasoby. Równocześnie udostępnia użytkownikowi informacje o zegarze GPU, temperaturze i wykorzystaniu modułu VRM w czasie rozgrywki. Karta oferuje również spersonalizowany system podświetlenia, który każdy z użytkowników może ustawić według własnych preferencji.

Wymiary karty wynoszą: wysokość 40 mm, szerokość 298 mm i głębokość 134 mm, a maksymalny pobór mocy potrzebny do pracy to 120 W. Opinie o kartach graficznych do gier Asus Geforce GTX 1060 STRIX przekazują, że karta pozwala grać na maksymalnych ustawieniach, a temperatura nie przekracza 65 stopni. Również hałas, jaki wytwarza wentylator jest pomijalny nawet w stresie.

Asus Geforce GTX 1060 STRIX to karta graficzna z pamięcią RAM 6 GB. Maksymalny pobór energii przez model wynosi 120 W. Wymiary produktu to ok. 4 cm x 30 cm x 13,5 cm.

Zalety
Interfejs GPU Tweak II:

Urządzenie jest łatwe w obsłudze za sprawą interfejsu GPU Tweak II. Umożliwia on zwiększenie wydajności procesora, a także szybkie usunięcie zbędnych procesów w komputerze.

Wykonanie:

Komponenty tej karty graficznej zostały wykonane z dobrego gatunkowo aluminum. Są one odporne na odkształcenia i działanie wysokich temperatur. To daje pewność, że sprzęt będzie nam służył przez długi czas.

Układ chłodzenia:

Wiele osób, które przetestowało produkt twierdzi, że układ chłodzenia jest niezwykle wydajny. Nie musimy się martwić, że sprzęt przegrzeje się w trakcie pracy i dojdzie do jego awarii.

Detale:

Karta pozwala na wybranie najbardziej zaawansowanych ustawień gry, co pozwala uchwycić wszystkie detale i zapewnia niesamowitą rozrywkę.

Wady
Głośność:

Niektóre osoby zauważyły, że po kilku godzinach intensywnego użytkowania produkt zaczyna głośniej pracować, co może być trochę uciążliwe.

 

 

 

 

Gigabyte Geforce GT 730

 

Gigabyte Geforce GT 730 to najtańszy model z prezentowanych. Jest to model typu DDR 3 o wielkości pamięci ram 2048 MB, częstotliwością pamięci RAM 1600 MHZ i szyną danych 128 bitów. Częstotliwość rdzenia wynosi 700 MHz, a maksymalna obsługiwana rozdzielczość wynosi 2560 x 1600 pikseli.

Karta została wyposażona w wyjścia HDMI, DVI oraz D-Sub.  Producent zapewnił tu użytkownikowi intuicyjny interfejs i możliwość ustawienia prędkości taktowania procesora graficznego, pamięci i napięcia układu graficznego, a także prędkości obrotowej wiatraków oraz wiele innych.

Za częstotliwość odświeżania obrazu jest odpowiedzialna funkcja NVIDIA AdaptiveVerticalSync zapewniająca płynność obrazu. Natomiast technologia NVIDIA PhysX sprawia, że gracz pełniej odczuwa wrażenia i emocje związane z rozgrywką, dzięki interakcji z otoczeniem i naturalnemu wyglądowi grafiki.

Wymiary karty graficznej przedstawiają się następująco: wysokość 35 mm, szerokość 185 cm i głębokość 126 mm. Według użytkowników jest to dobra i tania karta graficzna do gier. Karta się nie zacina, grafika jest na dobrym poziomie i nie ma problemu z tym, aby jakaś gra nie chciała z tą kartą działać.

Gigabyte Geforce GT 730 to dobra karta graficzna do gier do 300 zł z pamięcią RAM 2 GB. Urządzenie ma następujące wymiary: wysokość – 3,5 cm, szerokość – 18,5 cm i głębokość 12,6 cm.

Zalety
Cena:

Niewątpliwą zaletą tej karty graficznej jest jej niska cena. Produkt kosztuje ok. 300 zł. Biorąc pod uwagę koszty zakupu innych, dostępnych na rynku modeli, ten sprzęt ma bardzo atrakcyjną cenę.

Interfejs:

Opinie użytkowników wskazują, że to urządzenie ma intuicyjny interfejs, który pozwala szybko ustawić komputer tak, aby zwiększyć jego wydajność, a tym samym poprawić komfort w trakcie gry.

NVIDIA AdaptiveVerticalSync:

Technologia NVIDIA AdaptiveVerticalSync zapewnia większą częstotliwość odtwarzania obrazu i skutecznie chroni przed jego zacinaniem.

Cicha praca:

Wśród atutów tej karty wyróżnia się cichą pracę. Nawet wtedy, kiedy korzystamy z komputera cały dzień produkt nie generuje dużego hałasu.

Wady
Wydajność:

Część osób uważa, że karta mogłaby być bardziej wydajna. Jednak mając na uwadze jej niską cenę, jest to bardzo atrakcyjna propozycja.

 

 

 

 

MSI Geforce GTX 1060 Gaming X

 

Kolejnym opisywanym produktem z serii GDDR5 jest karta SI Geforce GTX 1060 Gaming X. Model ten oferuje użytkownikowi wielkość pamięci RAM 6144 MB, częstotliwość pamięci 8000/8100 MHz, oraz szynę danych z 192 bitami. Natomiast częstotliwość rdzenia wynosi 1708/1809 MHz, a maksymalna obsługiwana rozdzielczość to 7680 x 4320.

Producent zadbał o wyposażenie karty w trzy wyjścia DisplayPort, oraz po jednym HDMI i DVI. Dzięki architekturze NVIDIA Pascal rozgrywka jest płynna, a karta wykazuje się dużą wydajnością. Karta ta wykorzystuje technologię FinFET oraz funkcję DirectX 12, dzięki którym cechuje ją wysoka energooszczędność połączona z wysoką wydajnością.

Za chłodzenie odpowiada MSI TORX 2.0 Fan, a technologia ZeroFrozr odpowiada za wyeliminowanie hałasu chłodzenia do minimum. Nawet w stresie układ chłodzący jest wydolny bez emitowania hałasu. Atrakcyjnym też jawi się użycie aplikacji MSI Gaming App do sterowania podświetlenia karty.

Każdy użytkownik może wybrać kolor podświetlenia oraz rytm, w jakim ma się światło pojawiać. Może ono być generowane przez muzykę, grę, czy inne dźwięki. Użytkownicy tego modelu karty dla graczy potwierdzają, że jest ona super cicha i to było głównym powodem zakupu właśnie tego modelu.

MSI Geforce GTX 1060 Gaming X to karta graficzna dla graczy z pamięcią 6 GB. Produkt ma następujące wymiary: wysokość – 3,9 cm, szerokość – 27,7 cm i głębokość – 14 cm.

Zalety
NVIDIA Pascal:

Użyta w tym urządzeniu technologia NVIDIA Pascal sprawia, że obraz jest płynny. Dzięki temu gra na komputerze staje się przyjemniejsza.

Wentylatory MSI TORX:

Zastosowane w karcie graficznej wentylatory MSI TORX zostały zrobione z dobrych gatunkowo tworzyw. Dzięki temu zapewniają efektywne chłodzenie i dobrze chronią przed przegrzaniem urządzenia.

ZeroFrozr:

Technologia ZeroFrozr sprawia, że wentylatory nie generują nieprzyjemnego szumu, który mógłby nas rozpraszać w trakcie ważnej rozgrywki.

Wady
Obraz:

Pewna grupa konsumentów zauważyła, że czasami obraz zacina się. Trzeba jednak podkreślić, że takie sytuacje zdarzają się sporadycznie.

 

 

 

 

Sapphire Radeon RX 580 NITRO+

 

Jesteś graczem komputerowym i chcesz kupić sprawdzoną kartę graficzną? Jeśli tak, zachęcamy do zapoznania się z opisem Sapphire Radeon RX 580 NITRO+. Jest to karta z wbudowaną pamięcią RAM 8GB. Na urządzeniu znajduje się złącze PCI-E 16x 3.

W prezentowanej karcie graficznej zastosowano chłodzenie Dual-X. Wiatrak wyposażony jest w miedziane przewody termiczne, które są małe, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce. Płynny przepływ obrazu zapewnia technologia AMD Freesync, która automatycznie dopasowuje częstotliwość urządzenia do naszych aktualnych potrzeb. Sprzęt ma także system HDR, który sprawia, że obraz dobrze odwzorowuje wszystkie kolory. Konsumenci chwalą także intuicyjny interfejs.

W Internecie można znaleźć wiele pozytywnych komentarzy na temat Sapphire Radeon RX 580 NITRO+. Duże zainteresowanie tym modelem wynika z tego, że jest on wykonany w oparciu o najnowszej technologie. Dodatkowo użyte do jego produkcji materiały są odporne na zniszczenia, co daje gwarancję, że sprzęt będzie nam służył przez długi czas.

Karta o pojemności 8 GB to Sapphire Radeon RX 580 NITRO+. Jest to urządzenie ze złączem PCI-E 16x 3. Wymiary produktu to 4,3 cm x 26 cm x 13,4 cm.

Zalety
Technologia HDR:

W urządzeniu zastosowano technologię HDR, która wpływa na jakość odtwarzanego obrazu - ma on zachowane odpowiednie kolory i kontrast. Dzięki temu oglądanie filmów czy gra zapewniają niesamowite efekty wizualne.

Wydajność:

Wielu graczy komputerowych podkreśla, że Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ to bardzo dobra karta graficzna dostępna w tym przedziale cenowym (ok. 2000 zł).

Wady
Głośność:

Niektóre osoby twierdzą, że urządzenie mogłoby generować mniejszy szum. Po paru godzinach gry dźwięk ten może okazać się nieco męczący.

Chłodzenie:

Niekiedy system chłodzenia zawodzi - szczególnie jeśli spędzamy przed komputerem kilka godzin i gramy, ustawiając najlepsze parametry techniczne.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

XFX RX 470

 

Ostatnia karta to model, który można zakupić do 1000 zł: X Radeon RX 470 RS. Główne parametry tej karty są następujące: Rodzaj karty CGDDR5, wielkość pamięci RAM 4096MB, częstotliwość 6600 MHz, a szyna danych ma 265 bitów.

Jeśli chodzi o częstotliwość rdzenia to jest to 1226 MHz, a maksymalna rozdzielczość, jaką karta może obsłużyć wynosi 4096 x 2160. Karta ta również posiada 3 wyjścia DisplayPort, oraz po jednym wyjściu HDMI oraz DVI. Producent podkreśla zastosowanie wytrzymałego backplate. Jest to aluminiowy element z tyłu karty, chroniący ją przed odkształceniem pod wpływem wysokiej temperatury.

Obraz na monitorze wygląda niezwykle naturalnie ze względu na zastosowaną technologię Vulkan API, która dba o płynność obrazu. Szczególnie jest to ważne przy korzystaniu z wyświetlacza Premium HDR lub 4K. O płynność obrazu dba także AMD EyeFinity. Dodatkowo technologia ta umożliwia podłączenie 6 monitorów, które tworzą panoramiczny podgląd pola walki.

Producent również podkreśla, że Karta graficzna XFX Radeon RX 470 zapewnia maksymalną moc od razu po instalacji, gdyż została zaprojektowana dla graczy właśnie. Jest, więc specjalnie podkręcona na poziomie BIOS-u i zoptymalizowana pod kątem gier. Użytkownicy natomiast mówią, że jest to bardzo dobra i tania karta. Świetnie radzi sobie z najnowszymi grami, choć nie jest najcichszym z modeli.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status