Kamery internetowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaka kamera internetowa jest najlepsza? Odpowiedź na to pytanie chce znać wielu konsumentów. Z przeprowadzonej przez nas analizy wynika, że godnym uwagi modelem jest Logitech C930E. To właśnie ta kamera internetowa znalazła się na 1. miejscu w przygotowanym przez nas zestawieniu. Zyskała ona najwięcej pozytywnych recenzji, co daje pewność, że spełnia ona oczekiwania wielu osób. Sprzęt nagrywa wideo w zadowalającej jakości. Docenić należy szerokie pole widzenia. Atutem modelu jest bez wątpienia solidnie zrobiony obiektyw, który automatycznie ustawia ostrość. Urządzenie ma kompaktowe wymiary i jest lekkie. W rezultacie można łatwo przenosić produkt, a jego przechowywanie, nawet w niewielkiej szufladzie w biurku, nie stanowi problemu. Jeśli jednak prezentowany model nie do końca odpowiada Twoim potrzebom, poznaj nasze pozostałe propozycje. Drugie miejsce w rankingu należy do kamery internetowej Microsoft HD-3000. Konfiguracja urządzenia zajmuje kilka minut, co doceniają w szczególności osoby, które nie korzystały wcześniej z tego typu sprzętów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kamerę internetową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zdarzają się takie sytuacje, kiedy nasi bliscy znajdują się daleko od domu. Rozmowa telefoniczna nie wystarcza, żeby oddać uczucia i emocje. Chcielibyśmy się z daną osobą zobaczyć. W tym celu można zaopatrzyć się w kamerę internetową. Może ona też służyć do nagrywania filmików, prowadzenia rozmów biznesowych czy gry w sieci. W sklepach możesz znaleźć różnego rodzaju modele. Każdy jest inny i trudno jest nam samodzielnie stwierdzić, który sprzęt spełni nasze oczekiwania. Dlatego powstał ten poradnik, który doradzi Ci, jaką kamerę internetową wybrać, żeby Twoja rozmowa była najbardziej zbliżona do takiej na żywo.

Dlaczego warto kupić kamerę internetową?

Jest wiele powodów, dla których opłaca się zainwestować w to urządzenie. Szczególnie przyda się osobom mającym komputer stacjonarny lub laptop, który nie jest wyposażony w kamerę. Oczywiście, znajdziemy wiele urządzeń z wbudowaną kamerą, ale takie modele często cechują się kiepską jakością. Obraz, który przekazują jest niewyraźny. Warto wtedy pomyśleć o dokupieniu kamerki.

Kamerka internetowa służy głównie do wideo rozmowy. Dzięki niej możesz poczuć obecność drugiej osoby, a także pozostać w kontakcie, nawet, jeśli nie widzieliście się przez długi czas. Wystarczy, że oboje będziecie mieli połączenie internetowe i komputer.

Kamera internetowa sprawdza się również w biznesie. Spotkania z pracownikami z oddziałów w innym mieście czy kraju, mogą odbywać się w formie wideokonferencji. Często negocjacje między firmami przeprowadzane są w ten sposób. Dzięki temu nic nas nie ogranicza w prowadzeniu interesów za granicą.

Ponadto, wiele szkół języków obcych i korepetytorów oferuje naukę poprzez komunikatory internetowe. Dzięki temu możesz dokładnie widzieć swojego nauczyciela i właściwie wypowiadać trudne słowa. Jest to bardzo wygodna forma nauki z dowolnego miejsca na świecie bez wychodzenia z domu.

Produkt ten może też okazać się przydatny, kiedy chcesz zrobić film lub zdjęcia. Ostatnimi czasy bardzo popularne jest prowadzenie wideoblogów, a także bycie youtuberem. Dzięki kamerze możesz nagrać filmik w odpowiedniej jakości na komputerze. Oprócz tego, od razu widzisz, jak wyglądasz na dużym ekranie.

Dodatkowo, jest to urządzenie bardzo przydatne w domu. Można je wykorzystać do monitorowania pomieszczenia. Kiedy jesteś na zewnątrz domu, możesz sprawdzić, czy w środku pomieszczenia nic się nie dzieje. Dzięki temu nawet w trakcie wakacji masz możliwość kontroli domu. Dodatkowo, możesz wykorzystać kamerkę jako elektroniczną nianię i sprawdzać, co dzieje się w pokoju dziecięcym.

W dzisiejszych czasach technologia rozwija się bardzo dynamicznie. Istnieją aplikacje, które za pomocą kamerki skanują Twoje ciało. Następnie możesz wybrać ubranie, które Ci się podoba i sprawdzić, jak będziesz w nim wyglądać.

 

Mikrofon

Jeżeli kamera wyposażona jest w nagrywanie dźwięku jest to ogromne ułatwienie dla użytkownika. Nie musisz wtedy oddzielnie dokupywać mikrofonu. Oprócz tego, dodatkowy sprzęt nie będzie zajmował miejsca na Twoim biurku. Sprawdź tylko, czy będzie przekazywać dźwięk wysokiej jakości. Jest to bardzo ważna kwestia w trakcie rozmów, nagrywania filmów, a także przy nauce języków obcych.

 

Regulacja ostrości i tryb nocny

Na rynku możesz znaleźć modele, które automatycznie regulują ostrość nagrania, a także takie, w których ustawiasz ją ręcznie. Jeżeli kamera wyposażona jest w regulację ostrości, możesz mieć wyraźny obraz niezależnie od odległości, w jakiej siedzisz. Dodatkowo, możliwość ustawienia trybu nocnego pozwala na rozmowę czy grę, nawet przy przyciemnionym świetle. Nawet wtedy rozmówca lub inni gracze wciąż będą widzieli Cię bardzo wyraźnie. Ponadto, dzięki kamerze możesz robić zdjęcia na komputerze, a funkcja wyszukiwania twarzy sprawi, że Twoja buzia będzie zawsze w centrum kadru.

 

System podłączenia do komputera

Przy zakupie kamerki masz możliwość wyboru przewodowego lub bezprzewodowego modelu. Jeżeli chcesz rozsiąść się na kanapie, która jest w pewnej odległości od komputera stacjonarnego, to wygodniejszym rozwiązaniem będzie inwestycja w sprzęt bezprzewodowy. Ponadto, pozwoli Ci na nagrywanie filmików na YouTube w całym domu. Pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę, w jakiej odległości od komputera powinna się znaleźć kamerka, żeby nie stracić zasięgu. Natomiast, jeśli boisz się, że kamera się zagubi lub wiesz, że potrzebujesz jej tylko w jednym miejscu, przewodowy model będzie bardziej praktyczny.

 

Mocowanie

Kamery internetowe są wyposażone w różnego rodzaju uchwyty. To sprawia, że można je ustawić na monitorze. Niektóre modele mają specjalny klips, który zapewnia stabilne mocowanie. Występują też takie kamerki, które najlepiej postawić na półce. Przed zakupem zastanów się, gdzie znajdziesz miejsce na kamerę – na biurku czy na monitorze. Ponadto, zwróć uwagę na solidność wykonania uchwytu.

Szybkość transmisji

Szybkość transmisji jest jedną z najważniejszych kwestii, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze kamery internetowej. Dzięki niej mamy informację o tym, jaka będzie jakość rozmowy. Powinna wynosić ponad 30 klatek na sekundę (30 ftp). Dzięki temu obraz będzie płynny i nie będzie się zacinał. Przy niższych wartościach, jakość rozmowy będzie niekomfortowa. Osobom, które planują korzystać z urządzenia nie tylko do wideokonferencji, ale też do nagrywania swoich filmów, polecamy szybszy sprzęt – 30 klatek i więcej.

 

Rozdzielczość – jaka kamera internetowa jest najlepsza?

Rozdzielczość jest bardzo ważną kwestią, przy wyborze kamery. Jej wielkość powinna zależeć od przeznaczenia sprzętu. Jeżeli planujesz korzystać z urządzenia do monitoringu, powinna wystarczyć rozdzielczość równa 320 x 240 pikseli. Natomiast takie, które będzie używane w rozmowie przez Internet, nie powinno mieć rozdzielczości niższej niż 640 x 480 pikseli. Od tego czynnika będzie zależeć jakość rozmowy online. Jeżeli planujesz nagrywać własne filmiki i umieszczać je w Internecie, lepszym rozwiązaniem będą większe rozdzielczości. Sprzęty, które wyposażone są w nagrywanie w jakość HD, umożliwią nam uzyskanie lepszego obrazu. Musisz pamiętać, że jakość rozmowy zależeć będzie też od połączenia internetowego, jakim dysponujesz.

Jeżeli  połączenie jest słabe, program nie będzie w stanie przesłać wyraźnego obrazu. Wtedy rozdzielczość automatycznie się zmniejszy. Jednakże, przy dobrym połączeniu, druga osoba będzie widzieć Cię wyraźnie. Ponadto, do uzyskania wysokiej jakości obrazu, potrzebny jest wydajny komputer. W przeciwnym razie obraz będzie się zacinał.

 

Kamery internetowe w dobrych cenach

Ważną kwestią dotyczącą wyboru odpowiedniego sprzętu jest cena. Na rynku możesz znaleźć wiele modeli. Im więcej funkcji ma dany produkt i lepszą jakość nagrań do zaoferowania, tym więcej kosztuje. Najtańsze kamery można znaleźć nawet za 9 zł. Jednakże pamiętaj, że najprostsze urządzenia nie są zbyt solidne, więc nie posłużą Ci zbyt długo. Natomiast najdroższy sprzęt kosztuje nawet 3000 zł. Jeżeli masz do dyspozycji ograniczoną ilość funduszy, zastanów się, na jakich funkcjach najbardziej Ci zależy. Dzięki temu zawęzisz krąg poszukiwań i na pewno znajdziesz właściwy dla siebie model.

 

 

Najlepsze kamery internetowe w 2021 roku

 

Dzięki oprogramowaniu pozwalającemu na wideorozmowy, łączenie się z daleką rodziną lub przyjaciółmi stało się prostsze. Pojawia się jednak pytanie, czy można czerpać radość z rozmów przy kiepskiej jakości przekazu z kamerki? Zła rozdzielczość i zacinający się obraz to znikoma przyjemność. Dlatego przygotowaliśmy ranking najlepszych kamer internetowych, które sprawią, że rozmowy z najbliższymi będą jeszcze przyjemniejsze. A może dzięki jednej z nich zostaniesz sławnym videoblogerem?

 

Nasze zalecenia

 

Logitech C930E

 

1.Logitech C930ENasz ranking kamer internetowych otwiera model C930e znanego producenta Logitech. Jest to kamera Full HD 1080p o maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080, dzięki czemu przekaz jest jeszcze bardziej wyraźny. Ta kamera z mikrofonem ma wygodny klips za pomocą którego łatwo zamontujemy ją na monitorze komputera stacjonarnego lub laptopa. Jednocześnie model ten można zamocować na statywie.

Produkt ten posiada podwójne mikrofony stereo i ma funkcją automatycznej redukcji zakłóceń, dlatego też uznaliśmy, że jest to najlepsza kamera internetowa. Wykorzystuje kompresję wideo H.264, czyli standard wideo o jakości HD. Urządzenie ma wygodne, szerokie kąty widzenia, dzięki czemu bez obaw możemy nakręcać świetne filmy. Umożliwia to również rozmowę w większych grupach.

Technologia Logitech RightLight 2 z autofocusem to świetne rozwiązanie zastosowane w tym modelu, które umożliwi regulację szybkość klatek, a to zwiększa czas ekspozycji kamery.

Jednocześnie sensor przechwytuje więcej światła. Kamerka ma również 4 x cyfrowy zoom Full HD. Warto też wspomnieć, że produkt ma wiele opinii zadowolonych użytkowników, również fanów nagrywania filmików.

Logitech C930E to kamerka internetowa pozwalająca na nagrywanie w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Model ma wymiary: 24 mm x 29 mm x 94 mm, a jego waga to 162 g.

Zalety
Montaż:

Prezentowana kamera została wyposażona w praktyczny klips, dzięki któremu możemy zamontować sprzęt na monitorze komputera czy laptopa. Warto dodać, że model można także umieścić na statywie.

Mikrofony:

Po bokach sprzętu znajdują się 2 wbudowane mikrofony stereo, więc nie ma konieczności dokupowania tych elementów. Dodatkowo każdy z nich ma funkcję automatycznej redukcji zakłóceń.

Szerokie pole widzenia:

Model gwarantuje szerokie pole widzenia (90 stopni). W związku z tym kamera będzie odpowiednia nie tylko do prywatnych zastosowań, ale także do firm (pozwala uchwycić sporą grupę osób).

Obiektyw:

Na uwagę zasługuje szklany obiektyw, który automatycznie ustawiania ostrość. Nie tracimy więc czasu w trakcie wideorozmowy na poprawienie ustawienia kamery.

Wysoka jakość:

Wiele osób zwraca uwagę na bardzo dobrą jakość obrazu nawet przy słabym oświetleniu. Jest to możliwe za sprawą technologii RightLight 2.

Wady
Wybieranie ustawień:

Oprogramowanie przeznaczone do wybierania ustawień urządzenia jest słabo rozbudowane i mało przejrzyste.

 

 

 

 

Microsoft HD-3000

 

2.Microsoft HD-3000Doskonałej jakości kamera internetowa Microsoft HD-3000 to nasza druga propozycja. Rozdzielczości HD zapewnia jasny przekaz wideo i łatwiejsze publikowanie filmów na stronach społecznościowych. Ta dobra i tania kamera internetowa umożliwi wykonywanie wideorozmów i organizowanie wirtualnych konferencji w doskonałej jakości obrazu. Rozdzielczość obrazu to HD 720p.

Ponadto urządzenie świetnie rejestruje wideo w rozdzielczości HD z prędkością do 30 klatek/sekundę i umożliwia nagrywanie filmów w fantastycznym formacie kinowym. Technologia TrueColor to kolejna zaleta tego urządzenia – pozwala nam na jasny i barwny przekaz przy każdym oświetleniu.

Niewątpliwym atutem tego modelu jest też mikrofon z systemem eliminacji zakłóceń, dzięki czemu możemy cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem bez żadnych szmerów. Model Microsoft HD-3000 ma uniwersalny uchwyt, co pozwala na jego użytkowanie z komputerem stacjonarnym lub przenośnym. Regularnie korzystasz z portali społecznościowych, jak Messenger, Facebook, YouTube lub Twitter?

Jeśli tak, jest to idealna propozycja, który ułatwi przesyłanie plików. Zaledwie jeden przycisk dzieci Cię od kręcenia filmów, a następnie przesłania panoramicznego obrazu do wybranego portalu.

Kamerka internetowa Microsoft HD-3000 ma rozdzielczość 1280 x 720 pikseli. Model ma wbudowany mikrofon i uniwersalną podstawkę.

Zalety
Szybka konfiguracja:

Urządzenie działa zaraz po jego podłączeniu do komputera. Nie trzeba wykonywać skomplikowanej konfiguracji, która jak wiadomo, czasami zajmuje sporo czasu.

Mikrofon:

Istotną zaletą jest to, że model ma wbudowany mikrofon wielokierunkowy, więc nie musimy kupować tego sprzętu dodatkowo. Co więcej, mikrofon ma funkcję redukcji zakłóceń, co sprawia, że dźwięk jest czysty.

Budowa:

Produkt ma solidną podstawkę. Jest ona dobrze wyprofilowana i odpowiednio wyważona, co sprawia, że kamera nie przechyla się na boki. W związku z tym jej użytkowanie jest wygodne.

Wykonanie:

Wysokiej jakości materiały wykorzystane do produkcji urządzenia są gwarancją solidności. Na obudowie nie pojawiają się zarysowania ani inne ślady po uszkodzeniach mechanicznych.

Wady
Niezadowalająca jakość przy słabym świetle:

Konsumenci wskazują, że przy słabym oświetleniu prezentowany na ekranie obraz nie jest dobrej jakości.

 

 

 

 

Tracer Prospecto TRAKAM42947

 

3. Tracer Prospecto TRAKAM42947Kamerka internetowa Tracer Prospecto TRAKAM42947 z serii Exclusive to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Urządzenie ma elegancki klasyczny design i trwałą metalową obudowę. W zestawie znajdziemy klips mocujący kamerkę do monitorów LCD oraz przetwornik 1,3M pikseli. W efekcie jest to niezwykła propozycja zapewniająca niezawodność użytkowania i wysoką jakość wideo oraz wykonywanych zdjęć.

Model nie wymaga użycia sterowników – wystarczy go podłączyć i można cieszyć się świetnym przesyłem. Standardowa rozdzielczości video to 1280×1024, a szybkość transmisji wynosi 30 klatek/sekundę. Jest to naprawdę dobra i tania kamera internetowa z funkcją aparatu cyfrowego.

Urządzenie ma wbudowany interfejs USB 2.0 oraz mikrofon. Nie można też zapomnieć o 1,4 m kablu, który ułatwia podłączenie kamerki do komputera. Sprzęt ten współpracuje z większością systemów Windows – od Milenium po Windows 10, więc nawet po zmianie systemu operacyjnego kamerka będzie działać bez zarzutów.

Opinie o kamerach internetowych Tracer są bardzo pozytywne. Użytkownicy modeli tej marki doceniają przede wszystkim wysoką jakość przesyłanych zdjęć oraz wideo.

Tracer Prospecto TRAKAM42947 to dobra kamera internetowa do 50 zł. Rozdzielczość modelu wynosi 1280 x 1024 pikseli. Długość przewoduu wynosi 1,4 m.

Zalety
Metalowa obudowa:

Urządzenie ma metalową obudowę, która dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm. Jest ona bardzo wytrzymała, co stanowi gwarancję, że nawet jeśli będziemy regularnie korzystać z kamerki, zachowa ona estetyczny wygląd.

Instalacja bez sterowników:

Sporym ułatwieniem jest to, że do instalacji sprzętu nie potrzebujemy żadnych dodatkowych sterowników. W rezultacie podłączenie modelu do komputera zajmuje dosłownie kilka chwil.

Kompatybilność:

Kamera jest kompatybilna z różnymi systemami Windows (zarówno starszymi, jak i nowszymi), dzięki czemu uznaje się ją za uniwersalną. Nawet jeśli zmienimy komputer na nowszy, prawdopodobnie będziemy mogli nadal korzystać z Tracer Prospecto TRAKAM42947.

Wady
Słaba funkcjonalność:

Urządzenie nie ma dużej ilości funkcji, a w związku z tym może nie spełnić oczekiwań osób poszukujących profesjonalnego sprzętu.

 

 

 

 

Logitech C270

 

4.Logitech C270Nasza czwarta propozycja to dobra i tania kamerka internetowa Logitech C260 z wbudowanym mikrofonem. Dzięki wyjątkowej technologii RightSound, którą wzbogacono mikrofon, urządzenie umożliwia prowadzenie krystalicznie czystych rozmów. Wyjątkowym rozwiązaniem jest też technologia RightLight. Umożliwia ona automatyczne dostosowanie obrazu podczas rozmowy.

W efekcie, nawet przy gorszym oświetleniu przekaz wideo jest na najwyższym poziomie. Ta niezwykła propozycja współpracuje z programami typu: Skype, Windows Live Messenger, Messenger itp. Ze względu na współpracę Logitecha z firmą MAGIX, użytkownicy tego sprzętu mogą korzystać z oprogramowania Photo Manager 9 i MAGIX Video Easy za darmo.

Wideo nagrywane jest w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, a zdjęcia wykonywane w jakości do 3,0 megapikseli. Wysoka jakość nagrań, dobry przesył wideo i jakość dźwięku to najczęściej wymieniane zalety tego urządzenia.

Konsumenci wspominają też o poręczności kamerki oraz uniwersalności zaczepu, dzięki czemu pasuje do różnych monitorów. Warto również wspomnieć, że model ten ma certyfikat zgodności ze standardem Hi-Speed USB 2.0.

Kamera internetowa Logitech C270 nagrywa w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Sprzęt ma wbudowany mikrofon z technologią Logitech RightSound.

Zalety
Edycja wideo:

Użytkownik ma możliwość skorzystania z darmowego oprogramowania MAGIX Photo Manager 9 i MAGIX Video Easy. Pozwalają one na prostą edycję filmów.

Mikrofon:

Model ma dobrej jakości mikrofon, który zapewnia odpowiednią jakość dźwięku. Nie ma obaw o to, że podczas prowadzenia rozmowy online ze znajomymi, będziemy słyszeć nieprzyjemne szumy.

Kompaktowe wymiary:

Z uwagi na to, że urządzenie ma kompaktowe wymiary, można go z łatwością zmieścić do szuflady w biurku. Ułatwia to przechowywanie.

Wady
Dla mniej wymagających użytkowników:

Logitech C270 nie jest zaawansowaną kamerą, dlatego prawdopodobnie spodoba się jedynie mniej wymagającym użytkownikom.

Klips do mocowania:

Konsumenci wskazują, że klips do mocowania kamerki nie jest solidnie wykonany, przez co ustawienie urządzenia na monitorze laptopa jest trudne.

 

 

 

 

Creative Live! Cam Sync

 

5.Creative Live! Cam SyncLive Cam Sync od Creative to propozycja, która zamyka nasz ranking kamerek internetowych. Jest to proste w użyciu urządzenie pozwalające na prowadzenie rozmów wideo w rozdzielczości HD! Świetnym rozwiązaniem jest przede wszystkim funkcja „Plug & Chat” umożliwiająca prowadzenie rozmów bez konieczności instalacji oprogramowania. Ta dobra i tania kamerka internetowa pozwala na szybkie nagrywania i udostępnianie filmów w rozdzielczości 720P.

Nie mogło też zabraknąć mikrofonu z funkcją redukcji szumów, dzięki której dźwięk jest jeszcze bardziej klarowny. We współczesnym świecie nie brakuje hakerów włamujących się do kamer internetowych. Dlatego urządzenie zabezpieczono hasłem.

Umożliwia to zablokowanie dostępu do obrazu przesyłanego przez kamerę. Działanie kamerki i wszystkie wejścia do niej można monitorować za pośrednictwem urządzeń przenośnych lub komputera. Opinie o kamerkach internetowych Creative są bardzo pozytywne, co potwierdzają również bardzo dobre oceny użytkowników modelu Creative Live! Cam Sync.

Jest to zasługą dobrej rozdzielczości, redukcji hałasów i szybkiego, klarownego przekazu. Młodzi użytkownicy, często korzystający z portali społecznościowych docenili też możliwość udostępniania zdjęć i filmów w serwisach Facebook i YouTube.

Creative Live! Cam Sync to kamera internetowa umożliwiająca nagrywanie wideo w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Długość kabla wynosi 1,5 m.

Zalety
Zabezpieczenie hasłem:

Istnieje możliwość zabezpieczenia urządzenia hasłem. To pozwala skutecznie chronić się przed sytuacją, w której to osoby nieuprawnione będą korzystały z zakupionego przez nas sprzętu.  

Mocowanie:

Model ma solidnie wykonany klips, który pozwala na odpowiednie mocowanie kamery do ekranu. Nie ma obaw o to, że urządzenie w trakcie użytkowania upadnie nam na biurko czy podłogę i się zniszczy.

Wady
Jakość obrazu:

W niektórych opiniach można przeczytać, że jakość obrazu zarejestrowanego przez kamerę nie jest dobra, szczególnie przy słabym oświetleniu.

Mikrofon:

Mimo zapewnień producenta, czasami podczas rozmów słychać szumy. Odbierają one przyjemność z prowadzenia konwersacji np. przez Skype.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Jaką kamerę internetową Full HD wybrać?

 

Kamera internetowa to sprzęt niezbędny do tego, aby prowadzić wideo-rozmowy przez komunikatory. Takie urządzenie jest wykorzystywane także do nagrywania filmików publikowanych na różnych portalach. W tym artykule doradzamy, jak znaleźć odpowiednią kamerę Full HD. Nasze wskazówki, podobnie jak ranking trzech popularnych modeli, z pewnością ułatwią Ci zakup.

 

Urządzenie nagrywające pliki wideo w jakości Full HD (czyli w rozdzielczości 1920 pikseli x 1080 pikseli) doskonale nadaje się do prowadzenia rozmów przez wideo-komunikatory, ale nie tylko. Tego typu sprzęt jest też chętnie wykorzystywany np. przez lektorów języków obcych, którzy prowadzą swoje zajęcia w trybie online, czy streamerów, czyli osób transmitujących na żywo wideo z wybranej gry komputerowej. Kamera Full HD może nam także posłużyć jako sprzęt do monitorowania domu na czas naszej nieobecności. Jak widać, produkty te mają szerokie zastosowanie.

Jaka jest najlepsza kamera internetowa Full HD w 2021 roku? Urządzenie musi być wykonane z solidnych materiałów, które nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli wybierzemy model o słabej konstrukcji, szybko mogą pojawić się problemy z trzeszczeniem przy regulacji położenia produktu czy ciągłym opadaniem obiektywu (co z pewnością będzie nas irytować).

Wybrany przez nas sprzęt powinien mieć możliwość regulowania ostrości obrazu – ręcznego lub automatycznego. Bardzo ważne jest także sprawdzenie, ile klatek na sekundę może przechwytywać kamera – im więcej, tym płynny i lepszy jakościowo obraz będzie zapewniać. W przypadku modeli Full HD za standard uznaje się 30 klatek na sekundę. Trzeba ponadto zwrócić uwagę na to, czy produkt został wyposażony w mikrofon. Jeśli nie, trudno nam będzie prowadzić rozmowy ze znajomymi, bliskimi, uczniami itd.

Aby móc użytkować internetową kamerę trzeba ją najpierw w odpowiedni sposób przymocować do monitora. Z tego względu należy przyjrzeć się uchwytowi produktu. Większość urządzeń ma uniwersalny zaczep pasujący do laptopów, jak również różnych monitorów – nie tylko LCD, ale i CRT. Niektóre modele mają rozkładany statyw bądź wygodną podstawę umożliwiającą ustawienie ich na biurku.

Nie można zapomnieć także o dodatkowych, często wyjątkowo przydatnych funkcjach sprzętu, które zwiększają komfort użytkowania. Może to być np. automatyczna korekta natężenia światła, tryb nocny czy przycisk do robienia zdjęć. Powinniśmy również sprawdzić, czy kamera jest kompatybilna z systemem operacyjnym zainstalowanym na komputerze. Jeśli nie jest, nie będziemy mogli z niej korzystać.

 

Kamery internetowe Full HD – Ranking

 

Logitech C920

 

Sprzęt Logitech C920 przechwytuje 30 klatek na sekundę i pozwala na nagrywanie świetnej jakości, panoramicznych filmów. Urządzenie wyposażono w funkcję automatycznego regulowania ostrości, więc nie musimy samodzielnie jej zmieniać. Produkt ma stabilny klips mocujący pokryty gumowymi osłonami, który z łatwością przypniemy do monitora.

Najlepsze kamery internetowe Full HD gwarantują standard wideo H.264. To samo można powiedzieć o prezentowanym modelu. To oznacza, że możemy z łatwością nagrać i szybko przesłać filmiki do mediów społecznościowych. Tego typu rozwiązanie zapewnia też płynne odtwarzanie plików wideo oraz lepszą jakość obrazu przy mniejszym obciążeniu komputera.

Urządzenie ma dwa mikrofony umieszczone po obu stronach obudowy. Automatyczna korekcja natężenia światła zapewnia wyraźny i odpowiednio jasny obraz, niezależnie od pory nagrywania filmów. Konsumentom spodobało się też to, że produkt ma solidną konstrukcję.

 

Logitech Pro Stream C922

 

Kamera Logitech Pro Stream C922 pozwala na strumieniowe przesyłanie i nagrywanie wideo w dwóch rozdzielczościach – Full HD 1080p (przy 30 klatkach na sekundę) lub 720p (przy 60 klatkach na sekundę). Model ten pozwala na kompresję plików H.264. Ponieważ urządzenie ma dwa wielokierunkowe mikrofony, może rejestrować dźwięki.

Ciekawą opcją sprzętu jest możliwość zastępowania tła podczas prowadzenia wideo-rozmów. Produkt automatycznie dostosowuje natężenie światła oraz ostrość obrazu, co zwiększa komfort użytkowania. Poza tym urządzenie nowocześnie się prezentuje. W zestawie jest podstawka, dlatego możemy ustawić kamerę na biurku.

Produkt jest chwalony przez konsumentów za kompatybilność z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi (m.in. Windows). Sprzęt ma niewielkie wymiary i nie jest podatny na uszkodzenia. Co więcej, urządzenie pozwala na robienie dobrej jakości zdjęć.

 

A4 TECH PK-910H

 

Sprzęt A4 TECH PK-910H to kamera internetowa Full HD w dobrej cenie, która ma wbudowany mikrofon. Produkt jest kompatybilny z komputerami z systemem operacyjnym Windows XP, Vista, 7 i 8, a także Mac OS 10.4. Urządzenie wyposażono w technologię Plug & Play, co oznacza, że zaraz po podłączeniu do wybranego sprzętu można zacząć go używać.

Cechą wyróżniającą ten model jest technologia Anti Glare, za sprawą której nie musimy się martwić o refleksy świetlne podczas nagrywania. Kamera ma diody LED, dlatego zapewnia dobrej jakości obraz także w nocy.

Jak przekonują konsumenci, urządzenie świetnie się prezentuje i można je bez trudu przymocować do monitora czy laptopa (lub ustawić na biurku). Produkt nie wymaga przeprowadzania skomplikowanej konfiguracji, a do tego zapewnia odpowiednio ostry obraz. To sprzęt z wytrzymałą obudową, dlatego nie musimy obawiać się ciągłego opadania obiektywu czy szybkiego pojawienia się nieestetycznych śladów użytkowania.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status