Głośniki komputerowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Tym razem postanowiliśmy wyszukać najlepsze głośniki komputerowe. Wyszukując najlepszy model braliśmy pod uwagę jego parametry, cenę, a także zadowolenie klientów posiadających dany model, jak również popularność, jaką konkretny sprzęt ma wśród kupujących. Po analizie wszystkich danych doszliśmy do wniosku, że najlepszymi głośnikami dostępnymi obecnie na rynku jest model Logitech Z-906 THX.  Jest on zgodny ze standardem THX, który zapewnia kinowej jakości dźwięk przestrzenny podczas oglądania filmów, grania i słuchania muzyki. Dzieje się tak również dzięki  500 watowej mocy zestawu 5.1.  Pełną kontrolę zaś zapewniają cyfrowe i analogowe wejścia, kaskadowa i wygodna w odczycie konsola sterowania oraz bezprzewodowy pilot. Jest to system wszechstronny, który możesz podłączyć do sześciu źródeł dźwięku, bez problemu połączysz go na przykład z telewizorem, odtwarzaczem Blu-ray™/DVD, rejestratorem DVR, konsolą Xbox 360®, konsolą PLAYSTATION®3, konsolą Wii™, urządzeniem iPod, oraz z komputerem PC. Drugie urządzenie, który wybraliśmy w razie, gdyby nasz model numer jeden stał się niedostępny to Creative Inspire A120. Warto się zapoznać również z jego parametrami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie głośniki komputerowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Głośniki komputerowe to nie jest sprzęt pierwszej potrzeby. Dużo osób całkowicie rezygnuje z zakupu takiego urządzenia. Jeśli jednak komputer odgrywa bardzo ważną rolę w Twoim życiu, to na pewno zastanawiałeś się nad zakupem takich głośników. Sprzęt ten będzie w szczególności przydatny osobom grającym na komputerze takim, które spędzają godziny oglądając firmy, lub osób pracujących z dźwiękiem.

Tych niezdecydowanych na zakup głośników komputerowych może przekonać fakt, że sprzęt ten możemy wielorako zastosować. Urządzenie oprócz pracy z komputerem bez problemu podłączymy również do telewizora, wieży stereo czy odtwarzacza MP3. Jeśli więc chcesz kupić taki sprzęt to pewnie się zastanawiasz, jaki głośnik komputerowy wybrać. Mamy nadzieję, że pomożemy Ci w podjęciu decyzji. W naszym poradniku postaramy się opisać dostępne modele i funkcje, tak byś mógł podjąć właściwą decyzję przy zakupie. Zapraszamy do lektury.

Ile głośników?

Przed zakupem głośników komputerowych, a nawet przed przejściem do analizy technicznych parametrów powinniśmy zastanowić się, jak duży zestaw chcemy nabyć. W sprzedaży znajdziemy zarówno modele z dwoma głośnikami, lub takie bardziej rozbudowane. Produkowane są zestawy głośników komputerowych, które składają się z basowego głośnika centralnego oraz kilku głośników satelitarnych. Niekiedy w zestawie znajduje się również subwoofer czy konsola sterowania.

To jak duży zestaw wybierzemy powinno być podyktowane naszymi potrzebami oraz częstością użytkowania sprzętu. Jeśli, na przykład, codziennie odtwarzamy muzykę z komputera podczas wykonywania domowych obowiązków, to warto jest zainwestować w bardziej rozbudowany sprzęt, który będzie charakteryzować się wysokiej jakości dźwiękiem. Z kolei, gdy używasz głośniki sporadycznie, to możesz pokusić się o zakup mniej bogatego zestawu. Natomiast, jeśli mieszkasz ze współlokatorem to zdecydowanie powinieneś zakupić głośniki komputerowe z wejściem na słuchawki. Takie wejście słuchawkowe również zaoszczędzi Ci czasu. Nie będziesz musiał przełączać słuchawek i głośników przy komputerze, co często jest również utrudnione, gdyż zazwyczaj znajdują się one z tyłu obudowy wieży.

Nie bez znaczenia jest także miejsce, jakim dysponujemy. Duże zestawy wymagają więcej miejsca. Również każdy z głośników musi zostać umieszczony w odpowiednim miejscu by uzyskać pełne brzmienie. Zazwyczaj oznacza to także przeprowadzenie kabli naokoło pokoju. Jeśli więc kablowanie nas irytuje to powinniśmy się zastanowić, czy takie rozwiązanie będzie nam odpowiadać.

 

Moc głośników

Jest to ważny parametr głośników. Niestety wiele osób jest zdezorientowana mocą podawaną przez producenta. A po kupnie jest zawiedziona ich pracą. Jest to związane z tym, że producenci często podają moc dwojako i jeśli osoba kupująca o tym nie wie, to łatwo ją wprowadzić w błąd. Przez producentów wyróżniane są:

  • PMPO, czyli Peak Music Power Output, oznacza maksymalną moc sygnału, jaką głośnik może przyjąć przez krótką chwilę,
  • RMS, czyli Root Mean Square, jest to moc skuteczna, oznacza moc jaką głośnik może przyjąć podczas pracy, ten parametr powinniśmy sprawdzać podczas zakupu urządzenia.

 

Pasmo przenoszenia

Jest to parametr, który mówi nam, jaki zakres tonów głośnik jest w stanie przekazać. Im większe pasmo przenoszenia tym większy zakres dźwięków urządzenie odtwarza. Tutaj możemy wyróżnić:

Dwudrożne – zazwyczaj składają się z dwóch głośników w jednej kolumnie, jeden z nich przekazuje pasma wysokotonowe, a drugi niskotonowe.

Trójdrożne – takie modele pozwalają na odtwarzanie dźwięków szerokopasmowych. Głośniki trójdrożne to profesjonalne głośniki.

 

Impedancja

Ten parametr określa wytrzymałość głośnika. By zapewnić długą żywotność naszym głośnikom musimy upewnić się, że impedancja naszych głośników odpowiada impedancji wzmacniacza, który będzie z nimi współpracować.

W sprzedaży znajdziemy głośniki komputerowe w dobrych cenach o dobrej impedancji. Musimy tylko pamiętać, by nie była ona niższa od impedancji wzmacniacza, który będziemy używać. By głośniki ze wzmacniaczem dobrze działały powinniśmy dobrać taki wzmacniacz, którego moc będzie wynosić około 80% mocy głośników.

 

Głośniki komputerowe do grania

Jeśli swój nowy zestaw głośników będziesz wykorzystywać do gry na komputerze to koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

Podłączenie słuchawek – jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie będziemy musieli, co chwila przełączać przy komputerze głośników i słuchawek.

Okablowanie oraz długość kabli – jest to ważne zwłaszcza, jeśli decydujemy się na zakup większego zestawu głośników komputerowych.

Regulacja – jeśli kupujemy komplet kilku głośników z subwooferem to koniecznie powinien być on wyposażony w osobną regulację niskich tonów, natomiast jeśli decydujemy się na mniejszy zestaw to sprawdźmy czy ma zewnętrzną regulację głośności.

 

 

Głośniki komputerowe do słuchania muzyki

Gdy poszukujesz zestawu głośników komputerowych, które chcesz wykorzystać głównie do słuchania muzyki to powinieneś zwrócić uwagę na:

Zakres częstotliwości – zakres częstotliwości powinien pozwolić nam na słuchanie każdego rodzaju muzyki.

Okablowanie – powinno być wysokiej jakości, w przeciwnym razie może powodować zniekształcenie dźwięku.

Gniazda – powinny być pozłacane, by oddać jak najlepszą jakość dźwięku.

 

Głośniki komputerowe do oglądania filmów

Jeśli jesteś kinomanem, który długie godziny spędza na oglądaniu filmów na komputerze to koniecznie zwróć uwagę przy zakupie zestawu głośników komputerowych na:

  • Jakość kabli – ma ona wpływ na jakość dźwięków.
  • Regulację głośności.
  • Sposób montażu – przy oglądaniu filmów ważne jest,  by otrzymać efekt dźwięku przestrzennego.

 

Jaki jest najlepszy głośnik komputerowy?

Jeśli przy wyborze głośnika komputerowego będziesz kierować się swoimi potrzebami to na pewno będziesz w stanie zakupić najlepszy głośnik komputerowy dla siebie. Pamiętaj, by przed pójściem do sklepu dokładnie przeanalizować swoje oczekiwania. Jak się dobrze przygotujesz dobrze do zakupów to łatwiej będzie Ci dobrać odpowiedni sprzęt.

 

 

Najlepsze głośniki komputerowe w 2021 roku

 

Głośniki komputerowe przydadzą się w każdym domu. Jednak duża liczba dostępnych modeli utrudnia wybór odpowiedniego produktu. Przeczytaj nasz ranking, w którym przedstawiamy kilka różnych głośników.

 

Nasze zalecenia

 

Logitech Z-906 THX

 

1.Logitech Z-906 THX (5.1)Zestawienie rozpoczniemy najdroższym produktem w naszym rankingu – Logitech Z-906 THX (5.1). Urządzenie to posiada certyfikat THX. Certyfikat ten jest głównie wydawany kinom. Gwarantuje on, że dźwięk odtwarzany jest wiernie z założeniem reżysera. A słuchacz powinien mieć wrażenie, że siedzi w studiu nagraniowym. W Polsce tylko dwa kina mogą pochwalić się certyfikatem THX.

Kupując ten produkt otrzymamy: 4 głośniki satelitarne, głośnik centralny, każdy o mocy 67 RMS (W) oraz subwoofer o mocy 165 RMS (W). W zestawie znajdziemy również bezprzewodowy pilot wraz z 3 bateriami AAA, kabel do głośników i do podłączenia wszystkich urządzeń, oraz kaskadową konsolę sterowania. Oprócz technologii THX, sprzęt obsługuje także Dolby Digital 5.1 i dekodowanie DTS. Urządzenie posiada również funkcję 3D Stereo.

Głośniki z powodzeniem posłużą nam do odtwarzania dźwięku z komputera, jak i konsoli PlayStation, Xbox 360, Wii. Sprzęt również jest kompatybilny z telewizorem, odtwarzaczami Blu-Ray, DVD czy takimi urządzeniami jak iPod. Ponieważ jest to zestaw wieloelementowy, użytkownie ułatwi możliwość podłączenia do sześciu sprzętów dzięki 6-kanałowemu wejściu bezpośredniemu zainstalowanemu przez producenta.

Urządzenie dodatkowo posiada m.in. wejście audio, koncentryczne, dwa wejścia optyczne czy RCA. Można powiedzieć, że są to najlepsze głośniki komputerowe 5.1, których bogate wyposażenie pozwala na wykorzystanie ich również na innych urządzeniach. Konsumenci również są zadowoleni z tego sprzętu. Bardzo wysoko jest oceniana jakość dźwięku, dodatkowo użytkownicy w swoich opiniach chwalą łatwość obsługi oraz ładny wygląd głośników.

Zestaw głośników Logitech Z906 5.1, to model wykonany z najwyższymi standardami zapewniający dźwięk na najwyższym poziomie. Można nawet powiedzieć, że są to najlepsze głośniki 2021 roku. Takie przynajmniej opinie pozostawiają użytkownicy.

Zalety
Moc:

Głośniki Logitech Z-906 THX (5.1) posiadają olbrzymią moc. Moc szczytowa to 1000 W/moc RMS 500 W. Dzięki temu odtwarzają dźwięk przestrzennie od szeptu do krzyku.

Wszechstronność połączeń:

Użytkownik jednocześnie może obsłużyć wiele wejść: do sześciu urządzeń przy użyciu złącza 3,5 mm, mamy tu dwa wejścia RCA, 6-kanałowe wejście bezpośrednie, wejścia S/PDIF i jedno wejście liniowe audio.

Wygodna konsola sterowania:

Użytkownik ma pełną kontrolę nad głośnością, zasilaniem, ustawianiem wejść i innymi funkcjami dostępnymi za pomocą konsoli sterowania lub za pomocą pilota. Możliwość sterowania głośnikami z wyborem dźwięku przestrzennego 2.1, 4.1 lub 3D.

Wszechstronność wykorzystania:

Głośniki dobrze spisują się zarówno w kinie domowym, jako dźwięk z komputera, dźwięk z dekodera satelitarnego oraz z konsoli PS4.

Ładny design:

Użytkownicy opisują, że podoba im się wygląd zewnętrzny głośników. Sprzęt ma ładną kolorystykę, która doskonale uzupełnia zestaw kina domowego.

Wady
Cena:

Wielu użytkowników podnosi temat ceny, jako wadę produktu uważając, że tej jakości głośniki mogłyby być nieco tańsze.

 

 

 

 

Creative Inspire A120

 

2.Creative Inspire A120 (2.1)Creative Inspire A120 (2.1) to następna nasza propozycja. Ten zestaw w kolorze czarnym został wykonany z drewna, a składa się z głośnika niskotonowego o mocy 4 W (RMS) oraz dwóch głośników satelitarnych o mocy 2,2 W (RMS) każdy. Sterowanie urządzeniem powinien ułatwić dołączony przewodowy pilot, którym łatwo możemy dostosować poziom głośności. Model ten jest uniwersalny.

Możemy więc bez przeszkód użytkować go wraz z komputerem, laptopem czy odtwarzaczem MP3 i cieszyć się doskonałym dźwiękiem. Producent zapewnia, ze głośniki doskonale odtworzą dźwięk gier, muzyki czy oglądanego filmu. A poprzez odpowiednie ułożenie głośników możemy uzyskać efekt dźwięku przestrzennego. Urządzenie to jest najtańszym w naszym zestawieniu.

Jednak, czy jego użytkownicy uważają, że są to dobre i tanie głośniki do komputera? Osoby, które zakupiły ten produkt wyrażają się na jego temat pozytywnie. Ich opinie mówią, że odtwarzany z głośników dźwięk jest dobrej jakości. Dodatkowo koszt tego zestawu nie jest wysoki, a jego jakość odpowiada użytkownikom tego sprzętu.

Głośniki komputerowe 2.1 Creative Inspire A120 (2.1), to mniejszy zestaw składający się z 2 głośników i subwoofera.

Zalety
Estetyczny wygląd:

Użytkownicy uważają, że sprzęt jest ładnie wykonany, głośniki są odpowiedniej wielkości i całość ładnie się prezentuje.

Dobra jakość dźwięku:

Głośniki pracujące w częstotliwości od 20 do 50 kHz i mocy tonów niskich 4 W są wystarczające do emitowania ładnego dźwięku, który stanowczo jest wystarczający jakościowo do słuchania muzyki.

Atrakcyjna cena:

Jakość dźwięku, jaką oferują te dobre głośniki do 100 zł, trudno jest znaleźć przy innych modelach z tej półki cenowej.

Tryb oszczędzania energii:

Gdy głośniki pozostają w bezruchu przełączają się na tryb oszczędzania energii, dzięki temu nie musisz ich wyłączać po skończeniu oglądania filmu.

Sterowanie pilotem:

Model ten jest wyposażony w system sterowania pilotem przewodowym. Za pomocą niego można dokonać wszystkich ustawień potrzebnych do obsługi sprzętu.

Wady
Brak regulacji basów:

Niestety producent nie przewidział regulacji poziomu basów ani innych dźwięków. Dla osób wyczulonych na dźwięki, może to być nie do przyjęcia, gdy nie da się dźwięków zestroić pod „swoje ucho”.

 

 

 

 

Genius SW-HF5.1 6000

 

3.Genius SW-HF5.1 6000 (5.1)Kolejny produkt w naszym rankingu to Genius SW-HF5.1 6000 (5.1). Sprzęt ten plasuje się na środkowej półce pod względem ceny. Sprzęt jest wykonany z drewna i prezentuje się dostojnie w kolorze brązowo – czarnym. Zdecydowanie oprócz funkcji głośników mogą one stanowić dekorację pomieszczenia.

Kupując to urządzenie otrzymamy 4 głośniki satelitarne i głośnik centralny o mocy 20 W (RMS) każdy, oraz subwoofer z przetwornikiem typu long – throw o mocy 100 W (RMS). Dodatkowo w wyposażeniu otrzymamy bezprzewodowy pilot z bateriami oraz kable podłączeniowe. Model ten może współpracować z odtwarzaczami DVD, MPR3 czy CD, lub kartą dźwiękową PC.

Producent wyposażył sprzęt w 6 gniazd RCA dla dźwięku 5.1 – kanałowego oraz 3 pary gniazd RCA dla dźwięków dwukanałowych. Osoby, które zakupiły ten produkt są zadowolone z nabytku. Interesującą cechą, która zyskała swoich zwolenników są zawieszki zamontowane na głośnikach, które umożliwiają ich zawieszenie na ścianie. Użytkownicy komplementowali również ładne, drewniane wykonanie głośników oraz dobrą jakość odtwarzanego dźwięku.

Genius SW-HF5.1 6000 (5.1) to głośniki zapewniające dobrej jakości dźwięk i przeznaczone są do słuchania muzyki, oglądania filmów DVD oraz gier.

Zalety
Liczba głośników:

Model ten jest wyposażony w system dźwięku 5.1, co znaczy, że ma 5 głośników satelitarnych i jeden subwoofer. Pozwala to na dobre rozmieszczenie głośników w pomieszczeniu i uzyskanie dźwięku surround.

Moc głośników:

Łączna moc muzyczna zestawu (RMS) wynosi 200 W. Przy czym głośniki centralny, przedni i surround to 20 W RMS mocy maksymalnej przypadającej na kanał.

Sterowanie pilotem:

Wielofunkcyjny pilot pozwala użytkownikowi siedzieć wygodnie i regulować głośność całego układu, stan gotowości, wyciszać oraz wybierać rodzaj wejścia.

Porty i połączenia:

Model ten ma 6 gniazd RCA dla dźwięku 5.1-kanałowego i jedno 9-wtykowe złącze DIN do łączenia z odtwarzaczem DVD, konsolą do gier, odtwarzaczem MP3, odtwarzaczem CD lub kartą dźwiękową PC.

Atrakcyjny wygląd:

Użytkownicy zdecydowanie są zadowoleni z wyglądu głośników i tego, jak się prezentują w ich domu.

Wady
Brak pamięci ustawień:

Niestety użytkownicy przekazują, że model ten nie pozwala na zapisanie wcześniej ustawionych parametrów, za każdym razem trzeba je od nowa ustawiać.

Nieprzemyślane działanie pilota:

Użytkownicy podają, że system klawiszy w pilocie jest słabo przemyślany i nie są ustawione intuicyjnie.

 

 

 

 

Razer Leviathan Soundbar

 

4.Razer Leviathan SoundbarNastępna propozycja to Razer Leviathan Soundbar. Urządzenie wykonane jest z tworzywa, a swoim wyglądem dopasuje się do nowoczesnych wnętrz. Zestaw ten składa się z głośnika soundbar o mocy 30 W (RMS), który jest złożony z dwóch głośników pełnozakresowych, oraz dwóch głośników wysokotonowych. W zestawie znajduje się również subwoofer również o mocy 30 W (RMS).

Małe wymiary sprzętu powinny przypaść do gustu osobom, które mają ograniczoną przestrzeń w domu. Głośnik subwoofera skierowany jest do dołu, co ma powodować wierniejsze odtworzenie niskich dźwięków. Sprzęt posiada wejścia audio, AUX oraz wejście optyczne. Producent przewidział też możliwość łączenia się z głośnikami bezprzewodowo.

Jeśli posiadamy smartphone możemy połączyć się z głośnikami poprzez Bluetooth 4.0 czy NFC. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w systemy Dolby Pro Logic II, Dolby Digital z funkcją Dolby Virtual Speaker. A jakie opinie o tych głośnikach komputerowych pojawiają się wśród klientów?

Użytkownicy cenią sobie możliwość łączenia się z urządzeniem bezprzewodowo. Pojawiają się też opinie osób zadowolonych z wyglądu sprzętu. Konsumenci zgodnie piszą, że odtwarzany dźwięk jest dobrej jakości.

Kompaktowe wymiary modelu Razer Leviathan Soundbar z pewnością znajdzie wielu użytkowników, którzy zechcą umieścić go pod monitorem.

Zalety
Sterowanie za pomocą BLUETOOTH:

Razer Leviathan Soundbar bez problemu łączy się z innymi urządzeniami wyposażonymi w technologię Bluetooth w zasięgu 10 metrów i pamięta raz sparowane urządzenie. Dzięki temu możesz odtwarzać muzykę prosto ze smartfonu.

Dźwięk przestrzenny:

Model ten oferuje, dzięki nagradzanemu systemowi Dolby® Virtual Speakers, dźwięk przestrzenny 5.1 bez względu na źródło jego pochodzenia. Idealnie więc się nadaje do gier i filmów.

Głębokie basy:

Urządzenie posiada dedykowany subwoofer dla głębokich basów. Potężny, dedykowany, 5.25 calowy, niskotonowy głośnik przeznaczony do dokładnej reprodukcji basu i dostrojony do tworzenia dźwięku wolnego od zniekształceń w niższych częstotliwościach.

Regulowane kąty pochylenia:

Mamy tu regulowane kąty pochylenia (0⁰, 15⁰, 18⁰) dla  osiągnięcia optymalnego dźwięku i jego odsłuchu.

Wady
Brak pilota:

Niestety model ten nie został wyposażony w pilota, więc ustawienia odbywają się bezpośrednio z panelu urządzenia.

Wysoka cena:

Użytkownicy podkreślają, że cena tego modelu z oferowanymi parametrami powinna być nieco niższa.

 

 

 

 

Creative GigaWorks T20 Series II

 

5.Creative GigaWorks T20 Series II (2.0)Nasz ranking głośników komputerowych zamkniemy produktem Creative GigaWorks T20 Series II (2.0). Jest to sprzęt skierowany do użytkowania jako odtwarzacz dźwięku przy komputerze. Zestaw, wykonany z plastiku koloru czarnego, składa się z dwóch głośników o mocy 14 W (RMS) każdy. Ponieważ w zestawie nie ma subwoofera, głośniki pełnią jego funkcję.

Jest to możliwe dzięki technologii Creative BasXPort, która wzmacnia basy bez dodatkowego głośnika niskotonowego. Natomiast użytkownik sam może regulować poziom basu i wysokich tonów poprzez pokrętła umieszczone z przodu głośnika.

Również z przodu głośnika znajduje się wejście do podłączenia słuchawek. Jeśli urządzenie jest podłączone do komputera nie musimy nurkować w poszukiwania wejścia słuchawkowego. Słuchawki komfortowo podłączymy do głośników. Ponieważ urządzenie posiada dwa wejścia audio możemy podłączyć dwa źródła dźwięku jednocześnie. Ci, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu, wyrażają się o nim pozytywnie w swoich opiniach.

Bardzo często wspominane są małe rozmiary głośników, które powodują, że można ich używać w nawet najmniejszym pomieszczeniu. Dodatkowo użytkownicy stwierdzają, że sprzęt jest łatwy do podłączenia a odtwarzany dźwięk jest zadowalającej jakości.

Zestaw głośników Creative GigaWorks T20 Series II (2.0) wyróżnia się dużą mocą, regulatorami na przednim panelu i dwoma wejściami umożliwiającymi jednoczesne podłączenie różnych źródeł dźwięku.

Zalety
Mocne dynamiczne basy:

Technologia Creative BasXPort zapewnia mocne i dynamiczne basy. Uzupełnieniem tej technologii są najwyższej jakości przetworniki tonów średnich i wysokich dla doskonałej równowagi akustycznej.

Wejścia:

Dwa wejścia pozwalają podłączyć jednocześnie komputer i odtwarzacz MP3 bez konieczności przełączania kabli.

Sterowanie:

Z przodu urządzenia umieszczono pokrętła sterujące, które pozwalają na ustawienia zestawu.

Wady
Brak Bluetooth:

Urządzenie nie posiada technologii Bluetooth, i nie można w związku z tym podłączyć się do smartfonu czy tabletu.

Design:

Użytkownicy podają, że na obudowie znajduje się mocno świecąca dioda, która przeszkadza swoim jaskrawym światłem.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jakie głośniki komputerowe Creative wybrać?

 

Posiadacze komputera wiedzą, jak ważne jest to, aby wybrać dobrej jakości głośniki. Zakupione urządzenie musi mieć odpowiednie parametry, tak aby odtwarzany dźwięk był czysty i zapewniał odpowiedni komfort w trakcie słuchania muzyki, oglądania filmów czy grania. Pojawia się więc pytanie – jaki model wybrać? Jeśli i Ty się nad tym zastanawiasz, polecamy Ci ten artykuł. Znajdziesz w nim wiele cennych informacji, które okażą się niezwykle przydatne podczas wizyty w sklepie. Aby nieco ułatwić podjęcie decyzji przygotowaliśmy także ranking prezentujący najlepsze głośniki komputerowe Creative.

 

 

Część osób może się zastanawiać, dlaczego w naszym tekście skupiliśmy się na produktach marki Creative. Stało się tak, ponieważ jest to firma z długoletnim doświadczeniem, która cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Co za tym idzie, wielu użytkowników ma w swoich domach sprzęty Creative, które według nich są jednymi z najlepszych urządzeń muzycznych dostępnych obecnie na rynku. Kupując głośniki tej marki, możesz mieć pewność, że będzie to dobra inwestycja.  

Jedną z najważniejszych kwestii w trakcie zakupów jest sprawdzenie mocy głośników. To od tego parametru zależy, czy produkt spełni nasze oczekiwania. Poleca się wybór modeli z jak największą mocą (od 15 W wzwyż). Najlepsze głośniki komputerowe Creative w 2021 roku mają także łatwy system obsługi. Zazwyczaj na obudowie znajduje się pokrętło umożliwiające regulację głośności. Według konsumentów dużym ułatwieniem jest pilot, który niekiedy jest dołączony do zestawu. Dzięki temu możemy np. słuchać muzyki odtwarzanej z komputera w wygodnym łóżku bez konieczności wstawania w celu zmiany piosenki czy regulacji głośności.

Przed zakupem konkretnego modelu warto sprawdzić, czy można podłączyć do niego także inne urządzenia np. telefon komórkowy. Warto, aby produkt który kupimy posiadał dwa wejścia – jedno na komputer, drugie na dodatkowy sprzęt. Dzięki temu nie będziemy musieli za każdym razem odłączać głośników i przypinać ich z powrotem.

Należy mieć też na uwadze jakość wykonania urządzenia. Produkt powinien wykazywać odporność na uszkodzenia i zarysowania. Membrana musi być zrobiona z dobrych gatunkowo włókien, które zapewnią odpowiednią jakość dźwięku.

 

 

Głośniki komputerowe Creative – ranking

 

 

Creative T3300 

 

Chcesz kupić głośniki komputerowe Creative w dobrej cenie? Jeśli tak, zachęcamy do zapoznania się z dokładnym opisem modelu Creative T3300. W zestawie otrzymujemy głośnik satelitarny o wymiarach 8,6 cm x 17,7 cm x 9,3 cm i mocy 5,5 W, a także subwoofer o wymiarach 16 cm x 21,4 cm x 24,3 cm i mocy 16 W.

Prezentowany model został zaprojektowany w technologii Creative IFP (Image Focusing Plate), która wykorzystuję płytkę skupiającą, dzięki czemu jakość dźwięku, a także wyrazistość basu są bardzo dobre. W efekcie sprzęt zadowoli nawet bardzo wymagających użytkowników. Użytkownik ma także możliwość regulacji natężenia basów, co pozwala dostosować głośniki do naszych aktualnych potrzeb. Do kompletu dołączony jest pilot, który ułatwia sterowanie urządzeniem.

Z pojawiających się w Internecie opinii na temat Creative T3300 wynika, że jest to model, który warto kupić. Przede wszystkim dostępny jest w stosunkowo niskiej cenie, co znacznie zwiększa jego atrakcyjność. Produkt został wykonany z solidnych tworzyw, a obudowa wykazuje odporność na zarysowania.

 

 

 

 

Creative GigaworkS T20 Series II

 

Przedstawiamy Creative GigaworkS T20 Series II, czyli głośniki komputerowe o mocy 14 W. Zostały one wyprodukowane przy użyciu dobrych gatunkowo tworzyw, co daje pewność, że produkt będzie nam służył przez długi czas. Nie musimy się także martwić o to, że wygląd sprzętu po pewnym czasie stanie się mało atrakcyjny (np. pojawią się zarysowania czy odbarwienia).

Creative GigaworkS T20 Series II składa się z zestawu 2 głośników. Zastosowane w produkcie przetworniki tonów średnich i wysokich zapewniają odpowiednią równowagę akustyczną, co sprawia, że jakość odtwarzanego dźwięku jest na bardzo dobrym poziomie. Model ten wyposażony jest w dwa wejścia, które umożliwiają jednoczesne podłączenie głośników do komputera, a także odtwarzacza MP3.

Pozytywne opinie o Creative GigaworkS T20 Series II sprawiają, że urządzenie sprzedaje się bardzo szybko. Na jego zakup decyduje się wielu konsumentów, ponieważ obsługa sprzętu jest łatwa, a wydobywający się z głośników dźwięk czysty.

 

 

 

 

Creative GigaWorks T40 Seria II

 

Produktem, który cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników jest Creative GigaWorks T40 Seria II. Ten zestaw głośników komputerowych gwarantuje niesamowitą jakość odtwarzanego dźwięku, dlatego polecany jest także bardzo wymagającym konsumentom (np. fanom muzyki).

Każdy z głośników został wyposażony w przetworniki tonów średnich i wysokich. Membrany z włókna szklanego i tekstylne sprawiają, że wydobywający się z urządzenia dźwięk jest klarowny i wyjątkowo czysty. Na obudowie znajdują się 2 wejścia umożliwiające podłączenie 2 różnych urządzeń. Konsumenci doceniają także łatwą obsługę – pokrętła sterujące są odpowiednio duże i znajdują się w widocznym miejscu.

Jak zapewniają użytkownicy warto zainwestować w Creative GigaWorks T40 Seria II. Jest to model, który spełni oczekiwania każdego. Do jego produkcji wykorzystano jedynie solidne materiały, co w konsekwencji daje pewność, że głośniki nie zniszczą się zbyt szybko.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status