Gamepady ranking

Ostatnio aktualizowane: 11.08.20

 

Poszukujesz gamepada do swojej konsoli lub komputera? Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze, dobrze trafiłeś. Na naszej stronie znajdziesz wskazówki, w jaki sposób dobrać odpowiedni model. Stworzyliśmy też ranking, który zawiera produkty cieszące się dużym powodzeniem wśród użytkowników. Wśród nich znalazł się Xbox 360 JR9-00010. Sprzęt przystosowany jest do intensywnego użytku, dlatego też wykonano go z wytrzymałych materiałów. Co więcej, oznaczenia na przyciskach zostały wtopione, aby się nie przetarły. Urządzenie jest stosunkowo lekkie, dlatego nie męczy ręki, nawet po wielu godzinach gry. Oprócz tego gamepad bardzo szybko reaguje, co jest ważne w trakcie dynamicznie zmieniającej się sytuacji podczas rozgrywki. Jeżeli ten model Ci nie pasuje, zachęcamy do zapoznania się z opisem produktu Sony DualShock 4 v2, który przeznaczony jest do korzystania z PlayStation. Gamepad jest bezprzewodowy i można z niego korzystać nawet w znacznej odległości od konsoli. Urządzenie wyposażone jest w wibracje, które włączają się w trakcie gry. Dzięki nim odczucia są bardzo realistyczne. Dodatkowo model ma wbudowany głośnik.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki gamepad kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Gamepad – wygodny dodatek dla pasjonatów gier komputerowych oraz na konsoli. Czy wiesz jak go wybrać, aby spełniał swoje zadanie, zapewniał Ci komfort i był jak najmniej awaryjny? Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, jaki gamepad wybrać, zapraszamy do lektury poniższego tekstu.

 

 

Kompatybilność z urządzeniami

Zacznijmy od kwestii, która już na samym początku zawęża nasz wybór – chodzi o kompatybilność gamepada z innymi sprzętami, czyli komputerem lub konsolą. Część dostępnych na rynku produktów jest dedykowana konkretnym urządzeniom. Jeśli mamy już w domu konsolę, np. Xbox, musimy kupić taki model gamepada, który będzie z nią współpracował. Na szczęście, coraz trudniej jest trafić na sprzęt nieuniwersalny, większość gamepadów, współpracuje ze wszystkim urządzeniami – niemniej jednak warto zweryfikować tę kwestię.

 

Przewodowy czy bezprzewodowy?

Kolejne pytanie dotyczy tego, jak gamepad będzie połączony na przykład z konsolą. Mamy wybór między modelami przewodowymi oraz bezprzewodowymi. Pierwsze z nich – te z kablem – są skuteczne i gwarantują jak najmniej opóźnień w reakcjach, dlatego wybierane są przez osoby, które grają w gry wymagające precyzji. Modele z kablem nie potrzebują też źródła zasilania, co jest wygodne, bo nie musimy pamiętać o regularnym ładowaniu gamepada czy wymianie baterii na nowe. Minusem sprzętów przewodowych jest kabel, który ogranicza nasze ruchy – musimy usiąść bliżej telewizora czy komputera. Jeśli więc kochasz grać na kanapie, dalej od monitora, to może to być niewygodne. Przed zakupem produktu z przewodem, polecamy zweryfikować długość kabla – zwykle to ok. 2 m, ale nie brakuje też modeli z 0,5 m przewodem.

Alternatywą są produkty bezprzewodowe, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, a to dlatego, że nas nie ograniczają. Kabel nie przeszkadza w grze i my możemy wygodnie usiąść na kanapie, nawet jeśli ta jest oddalona od telewizora na odległość 4 m. Niestety, zdarzają się gamepady, które mają słaby zasięg i trzeba też zauważyć, że czasem Bluetooth potrafi mieć opóźnienie w przesyle danych, co może wpłynąć na rozgrywkę. Jednocześnie, w przypadku urządzeń bezprzewodowych należy upewnić się, jak długo urządzenie działa na pełnym akumulatorze, aby w czasie gry nagle gamepad się nie rozładował.

 

Wygoda

Wszyscy gracze potwierdzają, że najlepszy gamepad jest dobrze wyprofilowany i lekki. Często gramy nie kilka minut, a kilka godzin, trzymając urządzenie w dłoni, dlatego tak ważne jest aby było on dobrze wyprofilowane. Nie może być też zbyt ciężkie, aby w trakcie rozgrywek nie rozbolały nas nadgarstki.

 

Przyciski – jaki gamepad jest najlepszy?

Dobór gamepada zależy od tego, w jakie gry gramy i jakich przycisków potrzebujemy. Niektórzy gracze preferują proste modele, które mają niewiele funkcji, jedynie pozwalają się nam poruszać, ale jest też grupa użytkowników, dla której gamepad ma być centrum dowodzenia, powinien umożliwiać łatwą zmianę opcji w grze, podgłaśnianie czy ściszanie efektów. Niezależnie, jak wiele przycisków potrzebujemy, powinno być dla nas ważne ich wykonanie, płynność pracy oraz jasny opis, do czego służą.

Produkt musi być solidny, zarówno jeśli chodzi o obudowę, jak i przyciski, które ciągle są naciskane. Nie mogą być poluzowane, ani podatne na uszkodzenia. Wspomnieliśmy też o kwestii płynność ich pracy – wyczujemy to podczas prostego testu. Jeśli jakikolwiek z przycisków zacina się – taki sprzęt może nie spełnić naszych oczekiwań.

Kolejny aspekt to jasny opis funkcji – jeśli jeden przycisk służy do wykonania kilku czynności, użytkowanie gamepada może być trudne, zwłaszcza dla dzieci. Dobrze, aby urządzenie dla mniejszych graczy miało kolorowe przyciski.

 

Dodatkowe funkcje

Coraz częściej, producenci gamepadów, wyposażają je w dodatkowe funkcje, jak chociażby wibracje czy odrzut. Ich celem jest urealnienie rozgrywki. Wibracje gamepada, gdy upadamy, czy odrzut w czasie zderzenia, pozwalają nam poczuć się tak, jakbyśmy byli w grze.

 

 

Wykonanie

Pisaliśmy już o wykonaniu, pisząc o przyciskach, ale musimy też wspomnieć o całej konstrukcji gamepada. Już w momencie, gdy bierzemy sprzęt do ręki, wyczujemy, czy został dobrze wykonany i po kilku rozgrywkach nie rozpadnie się. Warto uwzględnić to, że takie niewielkie urządzenie może nam łatwo upaść, dlatego solidna obudowa jest tak ważna.

 

Gamepady w dobrych cenach

Koszt zakupu gamepada zależy od kilku kwestii – po pierwsze popularności marki. Producenci znanych konsoli do gier, mają w swojej ofercie nieco droższe kontrolery. Te są kompatybilne z różnymi wersjami urządzeń, a do tego zwykle są bardzo solidne. Ich cena może sięgać nawet 1000 zł. Najtańsze produkty znajdziemy w sklepach już za ok. 100 zł. Zwykle są one mniej zaawansowane, ale nie są uznawane za awaryjne. Jeśli gramy sporadycznie, taki sprzęt z pewnością nam wystarczy. Osobom grającym regularnie polecamy modele droższe, cenione przez profesjonalnych graczy, które pozwalają na bardziej precyzyjną grę.

 

 

Najlepsze gamepady w 2020 roku

 

Teraz zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem. Poniższy ranking gamepadów zawiera najciekawsze modele, przeznaczone do różnych konsoli i komputerów.

 

Nasze zalecenia

 

Microsoft Xbox 360 JR9-00010

 

Kontroler Microsoft Xbox 360 JR9-00010 umożliwia wygodną grę na Xbox’ie. Model szybko reaguje, przez co utrzymuje się dobrą pozycję w trakcie rozgrywki. Urządzenie jest właściwie wyprofilowane, aby dopasowywało  się do dłoni.

Sprzęt jest bezprzewodowy, więc okablowanie nie będzie Ci przeszkadzać. Możesz usiąść w znacznej odległości od ekranu i swobodnie grać. Model wyposażony jest w duży przycisk Xbox Guide, który umożliwia dostęp do funkcji konsoli. Ma on także gałki oraz guziki. Wszystkie elementy wykonane są precyzyjnie, zapewniając łatwą kontrolę.

Przyciski są oznaczone literami, które w nie wtopiono, w ten sposób nie ścierają się one z powierzchni guzików. Gamepad wyposażony jest w wibracje – mają one na celu oddać w większym stopniu wirtualną rzeczywistość. Kontroler niewiele waży (256 g), więc nawet po wielu godzinach gry komfortowo trzyma się go w ręku. Dlatego też cieszy się powodzeniem wśród użytkowników. Zauważyli oni także, że sprzęt jest wytrzymały, co jest ważne w trakcie gry w kilka osób.

 

 

 

 

Sony DualShock 4 v2 

 

Urządzenie Sony DualShock 4 v2 jest przeznaczone dla osób korzystających z PlayStation. Kontroler działa bezprzewodowo (Bluetooth), więc nie musisz martwić się o kabel i grając możesz usiąść w dowolnym miejscu. Gamepad jest zasilany akumulatorkami, które zapewniają nam wiele godzin rozrywki. Sprzęt wyposażony jest w czujniki ruchu, w efekcie czego konsola rozpoznaje, gdzie znajduje się kontroler. Wykorzystanie wibracji sprawia, że gracz może poczuć się częścią wirtualnego świata.

Sprzętem Sony DualShock 4 v2 steruje się dotykowo. W obudowie znajduje się głośnik, który dostarcza Ci wyraźny dźwięk. Z tego względu, nawet jeżeli siedzisz w dużej odległości od monitora, usłyszysz, co dzieje się w trakcie rozgrywki.

Gamepad wykonany jest z dużą precyzją, co daje nam gwarancję niezawodności. Ponadto jest on lekki, co zapewnia duży komfort graczowi. Produkt steruje się za pomocą guzików ustawionych krzyżowo, a także gałek analogowych. Konsumenci twierdzą, że są one odpowiednio rozstawione. Dzięki temu łatwo przyzwyczaić do nich dłonie.

 

 

 

 

Logitech F310

 

Sprzęt Logitech F310 umożliwia obsługę na nowym poziomie – można go dostosować do swoich potrzeb. W zestawie znajduje się oprogramowanie, które pozwala użytkownikowi zmieniać polecenia. W ten sposób przyciski kontrolera można dopasować do każdej gry. Urządzenie wykonane zostało na wzór modeli przeznaczonych do konsoli, ale wykorzystuje się je w trakcie gry na komputerze.

Ten dobry i tani gamepad działa przewodowo. Wyposażony jest w 1,8 m kabel, co nie ogranicza zbytnio naszych ruchów i możemy usiąść w znacznej odległości od ekranu. Jednocześnie  nie musisz pamiętać o naładowaniu baterii.

Urządzenie jest odpowiednio wyprofilowane, więc dobrze trzyma się je w dłoni. Ma to na celu umożliwienie przeprowadzenia długiej i komfortowej rozgrywki. Ponadto gamepad wyposażony jest w gumowe uchwyty. Z tego względu gamepad nie ślizga się w dłoni. Konsumenci doceniają ten model za jakość wykonania. Guziki i analogi dobrze reagują w trakcie gry.

 

 

 

 

Nintendo Switch Pro

 

Gamepad Nintendo Switch Pro ma wiele zastosowań. Można z niego korzystać jak ze zwykłego kontrolera do gier, jak i konsoli. Po rozłożeniu użytkownik ma do dyspozycji wygodny ekran. Możliwość przenoszenia urządzenia sprawia, że grą można cieszyć się w dowolnym miejscu, także w podróży. W zależności od wymagań sprzętowych poszczególnych gier, konsola może działać nawet przez około 6 godzin.

Kontroler jest kompatybilny z konsolą Nintendo. Podłącza się go bezprzewodowo, przy pomocy Bluetooth. Rozmieszczenie przycisków jest wygodne i pozwala na intuicyjną obsługę. Gamepad komfortowo trzyma się w dłoniach, zapewniając mnóstwo zabawy.

Urządzenie wykonano z wysokiej jakości materiałów. Przyciski i kontrolery są wytrzymałe i precyzyjne. Reagują one na najdelikatniejsze dotknięcie. Opinie o gamepadach Nintendo są bardzo pozytywne. Pochlebne komentarze zyskał także ten model – konsumenci twierdzą, że Switch Pro jest bardzo wytrzymały. Uważają oni również, że produkt  nie niszczy się, nawet przy intensywnym użytkowaniu.

 

 

 

 

Razer Raiju

 

Razer Raiju to model, który spodoba się osobom grającym na PlayStation. Wykonany jest on z wytrzymałych materiałów. Użycie aluminium sprawia, że kontroler jest lekki i odpowiednio wyważony, a do tego wytrzymały. Urządzenie stworzone zostało z myślą o e-sportowcach, ale może być używane przez każdego.

Gamepad wyposażony jest w panel kontroli – z pomocą jednego guzika można mieć dostęp do najpotrzebniejszych funkcji. Dodatkowo model ma 4 przyciski funkcyjne, do których można przypisać odpowiednią rolę. Mają one na celu umożliwić spersonalizowanie produktu i dostosowanie go do gracza.

Kontroler ma w zestawie wytrzymałe etui. Przy korzystaniu z niego między przyciskami nie zbiera się kurz. Gamepad możesz zabrać ze sobą na wspólną rozgrywkę u znajomych. Urządzenie działa przewodowo, wyposażone jest w 3 metrowy kabel. Użytkownicy gamepada podkreślają, że sprzęt jest wygodny w obsłudze.  Twierdzą oni, że obsługa, a także dodatkowe funkcje dobrze się sprawdzają.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status