fbpx

Dysk zewnętrzny 1 TB ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.08.19

 

Jeżeli szukasz dysku zewnętrznego o pojemności 1 TB, to bardzo możliwe, że znajdziesz produkt do kupienia dzięki naszemu zestawieniu. Nasz ranking składa się z modeli, które są bardzo wysoko oceniane przez korzystające z nich osoby. Na szczególną uwagę zasłużył produkt Samsung M3 Portable – ten dysk HDD jest bardzo lekki, gdyż waży jedynie 151 g. Urządzenie ma w zestawie kabel USB. Interfejsem w tym modelu jest USB 3.0. Obudowa dysku wykonana jest z tworzywa sztucznego, które jest dość wytrzymałe. Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze i wystarczy tylko podłączenie go do komputera i od razu można przesyłać pliki. Jeżeli ten produkt nie do końca Ci odpowiada, to warto sięgnąć po naszą drugą propozycję – Toshiba Canvio Basics. Dysk zewnętrzny umożliwia szybkie przesyłanie danych na dysk i na komputer. Aby podłączyć model do komputera, można stosować USB 3.0 i USB 2.0. Produkt ma gumowe podkładki, które chronią przed wstrząsami i zniszczeniem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki dysk zewnętrzny 1 TB kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Przechowujesz na komputerze wiele ważnych plików i zauważyłeś, że przez to jego wydajność pracy się zmniejszyła? Pomyśl o zakupie dysku zewnętrznego o dużej pojemności, np. 1 TB. To przenośne urządzenie, w którego pamięci możesz zapisać wszystkie zdjęcia, filmy, pliki muzyczne i wszystko to, co jest dla Ciebie ważne. W tym poradniku zakupowym podpowiadamy, jaki dysk zewnętrzny 1 TB wybrać.

SDD czy HDD?

Dyski zewnętrzne (choć te wewnętrzne również) dzielimy na modele SDD i HDD. Różnią się one między sobą budową, szybkością pracy, jak również wytrzymałością. Za bardziej nowoczesne uznaje się sprzęty SDD, których konstrukcja jest oparta na pamięci flash. Nie ma tu ruchomych części, a więc ryzyko utraty istotnych danych w wyniku np. upadku dysku na podłogę jest zmniejszone do minimum. Poza tym modele SDD gwarantują szybsze działanie, a więc nie musimy zbyt długo czekać na przesłanie plików. Niemniej jednak urządzenia o pojemności 1 TB są stosunkowo drogie, dlatego nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup.

Dyski HDD mają ruchome części budowy, mowa tu o głowicy i talerzach. Są one pwrażliwe na wibracje i uderzenia, dlatego znacznie łatwiej w tym przypadku o utratę ważnych plików. Jednak sprzęty HDD są tanie (również te o dużej pojemności) i jeśli zachowamy ostrożność, produkt może długo nam służyć.

 

Rozmiar

Pod względem rozmiaru wyróżnia się urządzenia 2,5-calowe i 3,5-calowe. Najlepszy dysk zewnętrzny 1 TB to taki, który jest lekki i łatwy w przenoszeniu. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli nosimy sprzęt przy sobie, a nie chcemy nadmiernie obciążać torby czy plecaka. 2,5-calowy model jest zasilany przez port USB, co oznacza, że nie potrzebuje dodatkowego zasilacza. Do tego jest to energooszczędny sprzęt, który cicho pracuje. Dysk 3,5-calowy jest nieco większy i cięższy, ale też szybko działa. Wadą tego typu produktów jest konieczność korzystania z zewnętrznego zasilacza.

 

Interfejs

Interfejs dysku to sposób, w jaki łączy się z komputerem (ewentualnie z innym urządzeniem), aby zapisać i odczytać pliki. Standardowo jest to USB w standardzie 2.0 lub 3.0. Ten drugi jest przez wiele osób uważany za lepszy, ponieważ zapewnia większą prędkość przesyłania danych, co jest ważne w sytuacji, gdy mamy wiele danych do przesłania i zależy nam na czasie.

Profesjonaliści często kupują dyski z interfejsem FireWire i eSATA, ponieważ pozwalają na dużą oszczędność czasu podczas kopiowania znacznej ilości plików. Są też modele Thunderbolt (w wersji 1, 2 i 3), są one przeznaczone do współpracy przede wszystkim z urządzeniami z systemem operacyjnym MAC OS X.

 

Prędkość obrotowa

Jeśli zdecydujemy się na zakup sprzętu HDD, koniecznie musimy sprawdzić jego prędkość obrotową. Do wyboru mamy dwie opcje: 5400 obr./min i 7200 obr./min. Jaki dysk zewnętrzny 1 TB jest najlepszy pod tym względem? Wyższa prędkość obrotowa wiąże się z szybszym odczytywaniem i zapisywaniem plików, ale jednocześnie z głośniejszą pracą. Hałas wydawany przez urządzenie może być uciążliwy, jednak nie ma wpływu na efektywność działania sprzętu.

 

Obudowa

Materiał wykonania obudowy jest bardzo ważny, ponieważ decyduje o jej wytrzymałości. Zazwyczaj jest to tworzywo sztuczne. Co ważne, niektóre modele są wodoodporne i pyłoszczelne, dlatego nie trzeba się obawiać o utratę cennych danych w wyniku narażenia dysku na działanie wilgoci lub innych niekorzystnych czynników zewnętrznych.

 

Waga

2,5-calowe urządzenia przeważnie ważą nie więcej niż ok. 300 g. Możemy więc nosić sprzęt przy sobie codziennie, bez narzekań na zbyt ciężką torbę. Taki problem może się jednak pojawić, jeżeli kupimy 3,5-calowy model. Tak jak już wspomnieliśmy, to dysk wymagający podłączenia do zewnętrznego zasilacza, więc także musimy go ze sobą nosić.

Konfiguracja z komputerem

Zanim użyjemy dysku, trzeba go skonfigurować z komputerem czy laptopem. Część sprzętów jest automatycznie rozpoznawana przez urządzenia z systemem operacyjnym Windows. Oznacza to, że nie musimy przeprowadzać instalacji, wystarczy podłączyć dysk, aby móc przenieść pliki do jego pamięci.

 

Prędkość odczytu i zapisu danych

Prędkość odczytywania i zapisywania danych produktów HDD wynosi zwykle ok. 100 MB/s, a SDD – ponad 400 MB/s. Trzeba pamiętać, że to zależy nie tylko od rodzaju dysku, ale przede wszystkim zastosowanego interfejsu. Jeśli kupujemy sprzęt z USB w standardzie 3.0 (z uwagi na szybką pracę), upewnijmy się, że jest kompatybilny także z USB 2.0, bo w takie porty są wyposażone starsze komputery.

 

Dyski zewnętrzne 1 TB w dobrych cenach

Dyski HDD nawet o bardzo dużej pojemności są stosunkowo tanie. Za model mieszczący do 1 TB danych zapłacimy nie więcej niż 300 zł, a więc nie powinniśmy bać się o nadwyrężenie swojego budżetu. Sprzęty SDD kosztują ponad 700 zł i wiele osób uważa, że są zbyt drogie. Warto mieć na uwadze, że takie dyski nie tylko szybko działają, ale też nie zniszczą się w wyniku uderzenia czy upadku na podłogę.

 

 

Najlepsze dyski zewnętrzne 1 TB w 2019 roku

 

Polecamy zapoznanie się z naszym zestawieniem, które jest stworzone, aby łatwiej było Ci znaleźć odpowiedni dla siebie sprzęt. Poniższy ranking dysków zewnętrznych 1 TB składa się z urządzeń, które przydadzą się każdemu.

 

Nasze zalecenia

 

Samsung M3 Portable

 

Samsung M3 Portable to magnetyczny dysk zewnętrzny HDD, który wyróżnia się wykonaniem z dbałością o detale. Produkt ma wagę równą 151 g. Wymiary tego sprzętu wynoszą: szerokość – 8,2 cm, wysokość – 1,96 cm i głębokość – 11,2 cm. Maksymalna prędkość pracy sięga 614 MB/s.

Urządzenie ma interfejs USB 3.0, o większej przepustowości niż jego poprzednik USB 2.0. Do zestawu dołączono kabel USB. Obudowa produktu wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego w kolorze czarnym, które nie rysuje się zbyt łatwo, chociaż warto trzymać go dysk w pokrowcu.

Model jest kompatybilny z systemem Windows i nie ma potrzeby instalowania do niego żadnego dodatkowego oprogramowania na komputerze. Na tym dysku zewnętrznym znajduje się oprogramowanie do backupu. Konsumenci doceniają ten produkt za dużą szybkość i sprawność działania.

 

 

 

 

Toshiba Canvio Basics 

 

Wartym uwagi produktem jest Toshiba Canvio Basics. Model pozwala na przechowywanie różnych danych – przenoszenie plików jest łatwe i szybkie (max 637 MB/s). Transfer danych dysku odbywa się poprzez interfejs USB 3.0, ale urządzenie jest także zgodne z USB 2.0.

Produkt można od razu używać po podłączeniu do komputera. Waga tego sprzętu jest równa 230 g, więc nie jest on zbyt ciężki. Obudowa modelu jest wykonana z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym, które cechuje duża wytrzymałość na wstrząsy, dzięki czemu obudowa chroni głowicę i cały dysk. Wymiary produktu są równe: 11,9 cm x 7,9 cm x 1,5 cm.

Warto wspomnieć, że opinie o dyskach zewnętrznych 1 TB Toshiba są bardzo dobre. Także prezentowany sprzęt jest bardzo doceniany przez użytkowników. Konsumenci cenią ten produkt za cichą pracę, a także podobają im się gumowe podkładki, chroniące przed wibracjami.

 

 

 

 

Seagate Expansion Portable 

 

Jeżeli szukasz ciekawego dysku zewnętrznego, to Seagate Expansion Portable może Cię zainteresować. Ten dobry i tani dysk zewnętrzny 1 TB ma interfejs USB 3.0, ale jest kompatybilny również z USB 2.0.

Wymiary produktu wynoszą: wysokość – 1,48 cm, szerokość – 8 cm i głębokość – 11,17 cm. Sprzęt waży jedynie 170 g, więc nie jest zbyt ciężki. Model jest szybki, transfer sięga nawet 640 MB/s. Dysk zewnętrzny jest łatwy w obsłudze – nie potrzeba żadnego oprogramowania na komputerze, aby go użyć. Urządzenie może być używane na systemach: Windows 7 i Windows 8.

Do zestawu dołączony jest kabel o długości 46 cm. Obudowa sprzętu ma kolor czarny. Oprócz pojemności 1 TB dostępne są także modele o pojemności 500 GB, 2 TB lub 4 TB. Konsumenci doceniają ten produkt za bardzo elegancki design – dobrze prezentuje się on na biurku.

 

 

 

 

WD Elements Portable USB 3.0

 

Dyskiem zewnętrznym, który umożliwia szybkie zapisanie różnych danych, jest WD Elements Portable USB 3.0. Prędkość zapisu i odczytu modelu wynosi 640 MB/s. Produkt jest bardzo przydatny – kiedy nie masz zbyt wiele miejsca na dysku komputera, możesz część danych przenieść na to urządzenie.

Model jest bardzo starannie wykonany, dzięki czemu jest wytrzymały i ładnie się prezentuje. Obudowa zrobiona jest z tworzywa w kolorze czarnym. Dysk wykazuje dużą odporność na wstrząsy, więc możesz bez problemu nosić go w torbie.

Sprzęt bardzo łatwo się używa – wystarczy podłączyć do komputera. Dysk waży 134 g. Model obsługuje zarówno interfejs USB 3.0, jak i USB 2.0. Wymiary produktu są równe: 8,2 cm x 11,1 cm x 1,63 cm. Użytkownicy twierdzą, że dysk działa bardzo cicho, co jest ich zdaniem dużym plusem.

 

 

 

 

Adata SD700 External Durable 

 

Adata SD700 External Durable to dysk zewnętrzny, który sprawdził się już w wielu domach. W modelu zastosowano pamięć Flash NAND 3D. Prędkość odczytu oraz zapisu plików na dysku może sięgać 440 MB/s. Do zestawu dołączono kabel USB.

Sprzęt jest dość cienki, a na jego obudowie znajduje się gumowe zabezpieczenie. Sprzęt można dostać w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu dysk jest bardziej spersonalizowany. Model jest bardzo lekki –  jego waga to 100 g.

Zastosowana ochrona zapewnia urządzeniu wodoodporność (IP68), więc nie musisz się zastanawiać, czy dysk wziąć ze sobą na wycieczkę jachtem lub bać się, że coś na niego przypadkiem wylejesz. Jednocześnie produkt wykazuje wysoką odporność na wstrząsy. Sprzęt ma kwadratowy kształt. Wymiary modelu są równe: 8,4 cm x 8,4 cm x 1,4 cm. Konsumenci doceniają ten dysk za dużą wytrzymałość.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status