Drukarki laserowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.01.20

 

Statystyki zakupów drukarek laserowych dowodzą, że najlepszym modelem roku 2020 jest Brother HL-1210WE. Również opinie, jakie konsumenci pozostawili w sklepach internetowych i na forach, pokazują, że większość osób jest zadowolona z wyboru sprzętu. Drukarka monochromatyczna marki Brother ma podajnik papieru na 150 kartek i drukuje z prędkością 20 str./min. Urządzenie jest lekkie i ma niewielkie wymiary, dlatego na pewno nie zajmie zbyt dużo miejsca na biurku. To idealny model zarówno do biura, jak i domu. Sprzęt został wyposażony w specjalne wałki zapobiegające zagnieceniu dokumentów. Atutem produktu jest również to, że nie generuje dużego hałasu podczas pracy. Drugą, równie popularną drukarką 2020 roku jest Samsung SL-M2070 – model 3w1, który pełni też funkcję kopiarki oraz skanera. Sprzęt jest więc wyjątkowo praktyczny, a dodatkowo łatwo się go obsługuje. W naszym rankingu opisaliśmy także kilka innych drukarek laserowych, które są godne uwagi. Jesteśmy pewni, że wśród nich znajduje się urządzenie, które spełnia wszystkie Twoje oczekiwania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką drukarkę laserową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zakup drukarki laserowej dla laika, to nie lada wyzwanie. Bogactwo modeli, nazewnictwa, duże ilości materiałów eksploatacyjnych – to wszystko może przyprawić o zawrót głowy. Jaką drukarkę laserową wybrać? Który z modeli będzie miał odpowiednie parametry, cenę, a także przyzwoite koszty eksploatacji? Postaramy się w dzisiejszym poradniku przybliżyć problem, opisując cechy, jakie powinna mieć dobra drukarka laserowa, aby sprawdziła się w Twoim domu lub w biurze.

Laserowa drukarka kolorowa, czy monochromatyczna

Najbardziej popularne są drukarki monochromatyczne i to one są głównie kupowane przez małe firmy ze względu na szybki i wydajny druk. Jest to też stosunkowo tanie urządzenie. Drukarki laserowe w dobrych cenach możemy kupić już za ok. 300 zł będą miały szybkość druku 15-20 kartek na minutę, oraz zasobnik na mniej więcej 250 kartek. Takie tanie modele również posiadają możliwość druku w różnych formatach: A4, A5, A6, B5. Bardziej zaawansowane urządzenia monochromatyczne, to koszt już 5 – 10 tysięcy złotych. Takie modele mają znacznie szybsze tempo druku, bo ma minutę są zdolne wydrukować od 30 do 60 stron. Również oferują druk dwustronny, z sortowaniem kartek, a obsługiwany format zaczyna się od A3.

Kolorowe drukarki laserowe też już można kupić w cenie ok. 300 złotych. Ale ich tempo druku spada w stosunku do monochromatycznej czterokrotnie. Dzieje się tak dlatego, że tanie modele to drukarki czteroprzebiegowe i każdy kolor jest drukowany w osobnym przebiegu. Droższe modele drukują metodą jednoprzebiegową i prędkość drukowania wynosi w nich, w zależności od modelu, do 50 stron na minutę. Jednak zawsze koszt eksploatacji drukarek laserowych kolorowych jest wysoki. Koszt jednego tonera to zwykle wydatek w okolicach 200 zł. Mając na uwadze, że takich tonerów do jednego, kolorowego urządzenia musimy zakupić 4 sztuki, to koszt okazuje się spory. Zatem koszt eksploatacji takiej drukarki może się zwrócić tylko w przypadku naprawdę bardzo dużej ilości wydruków.

 

Komunikacja z komputerem

Tańsze modele zwykle do komunikacji z komputerem wykorzystują port USB. Zatem drukarkę podłączamy bezpośrednio do komputera za pomocą przewodu z końcówką USB. Im droższe urządzenie, tym więcej możliwości komunikacyjnych będzie posiadało. Na przykład dzięki wbudowanemu w drukarkce portowi LAN, można ją udostępnić w domowej, czy firmowej sieci LAN. Dzięki temu każdy użytkownik sieci będzie miał do niej dostęp.

Kolejną, przydatną metodą komunikacji jest Wi-Fi. Drukarki laserowe posiadające moduł Wi-Fi pozwalają na zdalne połączenie z drukarką. Dzięki tej technologii możesz wydrukować materiały nie tylko z komputera, ale też z każdego przenośnego urządzenia (np. tablet, smartfon), które wykryje drukarkę i uzyska kod dostępu.

 

Przenośna drukarka laserowa

Wspominaliśmy już o małych i tanich drukarkach laserowych, a także dużych i drogich, wykorzystywanych w dużych biurach do ciągłego druku. Ale istnieje też typ małych, przenośnych drukarek laserowych, które sprawdzają się wszędzie tam, gdzie praca odbywa się w terenie. Przenośnie urządzenia, to modele monochromatyczne, które łączą się z komputerem za pomocą technologii Bluetooth. Tu najważniejszym parametrem jest wydajność akumulatora. Wydrukowanie ok. 500 stron na jednym ładowaniu uznaje się za bardzo dobre parametry. Niestety, tonery do tego typu drukarek są trudno dostępne i przed zakupem takiego modelu lepiej się zorientować, gdzie się potem dokupi materiały eksploatacyjne.

 

Koszty eksploatacyjne

Kupowana drukarka laserowa, często ma zamontowany tak zwany toner startowy. Jest to toner o najmniejszej, możliwej wydajności nieprzekraczającej 1000 stron druku. Nie jest to mało, jednak, gdy dowiemy się, że standard dla takich drukarek to możliwość druku 2000 stron, przy zaczernieniu 5% powierzchni, to już tak dobrze ten starter nie wygląda. Niestety często już po zakupie konkretnego modelu drukarki, użytkownik dowiaduje się, że zakup tonera standardowego prawie dorównuje cenie nowego sprzętu.

Dlatego bardzo ważne jest, aby przyglądnąć się nie tylko cenom samych drukarek, ale również ich tonerom. Najlepiej cenowo wychodzą tonery o zwiększonej objętości, które choć nieco droższe od standardowych, pozwalają na wydrukowanie 3 – 4 tysięcy stron.

Urządzenia wielofunkcyjne i funkcje dodatkowe

Drukarki laserowe, podobnie jak i atramentowe, mogą być jedynie z funkcją druku, lub mieć szersze zastosowanie. Najczęściej jest to urządzenie połączone ze skanerem, kopiarką, a także faksem.

Małe urządzenia przeważnie ograniczają się do posiadania skanowania i kopiowania, natomiast te większe, biurowe dodatkowo posiadają faks. Faks też często znajduje się w niewielkich urządzeniach specjalistycznych, instalowanych, na przykład, w ciężarówkach dostawczych.

Ponadto drukarki laserowe niejednokrotnie oferują nam różne tryby druku. Najczęściej dotyczy to jakości i oszczędności. Są to opcje „normalne” i „eco”, gdzie z poziomu użytkownika można zdecydować o ustawieniach.

Większość drukarek przyjmuje druk na papierze określonej gramaturze, papierze fotograficznym, lub specjalnej folii. Ale są również urządzenia oferujące druk na płytach CD, czy grubym kartonie. Jeśli taka opcja jest dla Ciebie interesująca sprawdzaj, jakie rozwiązania oferuje model przez Ciebie wybrany.

Kolejna funkcja dotyczy tych drukarek laserowych, które posiadają panel sterowania. Często obsługa drukarki jest dostępna zarówno z poziomu komputera, jak i z panelu sterowania. Te najnowsze modele oferują dotykowy panel sterowania, za pomocą którego użytkownik może ustawić swoją drukarkę.

 

Podsumowanie

Kończąc nasz opis drukarek laserowych mamy nadzieję, że udało nam się przekazać to, jaka jest najlepsza drukarka laserowa. Oczywiście wybór zawsze będzie indywidualny, ale należy pamiętać o kilku zasadach, aby wybrać mądrze.

 

 

Najlepsze drukarki laserowe w 2020 roku

 

W tym rankingu znajdziesz odpowiedź na pytanie, jaką drukarkę laserową kupić. Przyjrzymy się najlepszym modelom kolorowym oraz monochromatycznym.

 

Nasze zalecenia

 

Brother HL-1210WE 

 

Urządzenie Brother HL-1210WE drukuje z prędkością 20 str./min (dokumenty monochromatyczne). Sprzęt wyposażono w podajnik papieru mieszczący 150 kartek, dlatego nie trzeba go za często uzupełniać. Drukarka nadaje się do użytku w domu, jak i niewielkim biurze. Model ten waży 4,6 kg, a jego wymiary to: 34 cm x 18,9 cm x 23,8 cm.

Czas wydruku pierwszej strony po przejściu z trybu uśpienia na tryb gotowości wynosi niecałe 10 sekund. Jednostka bębna i kartridż z tonerem to dwa osobne elementy, sprzęt ma też specjalne wałki, które chronią drukowane dokumenty przed zakrzywieniami oraz zagnieceniami. Drukarka ma port USB 2.0, może też łączyć się bezprzewodowo z innymi urządzeniami przez Wi-Fi.

Wielu konsumentów przekonuje, że model marki Brother jest bardzo łatwy w obsłudze, a do tego funkcjonalny. Sprzęt szybko drukuje nawet obszerne dokumenty i nie generuje przy tym zbyt dużego hałasu. Ważne jest też to, że drukarka nie ogranicza wolnej przestrzeni na blacie biurka.

Drukarka Brother HL-1210WE ma wymiary: szerokość – 34 cm, wysokość – 18,9 cm i głębokość – 23,8 cm. Prędkość monochromatycznego druku sprzętu wynosi 20 str./min, a maksymalna rozdzielczość to: 2400 dpi x 600 dpi.

Zalety
Łączność Wi-Fi:

Urządzenie może łączyć się z innymi sprzętami (np. smartfonem czy tabletem) przez Wi-Fi, w efekcie czego nie musimy podłączać kabla USB.

Kompaktowe wymiary:

Drukarka nie jest duża, więc można ją bez obaw ustawić na niewielkim biurku lub stoliku.

Pojemny podajnik papieru:

W podajniku papieru zmieści się 150 kartek, dlatego nawet przy codziennym drukowaniu nie musimy go często uzupełniać.

Niezawodność:

Czas wydruku pierwszej strony wynosi mniej niż 10 sekund. Produkt ma specjalne wałki zapobiegające zagnieceniu dokumentów, poza tym nie jest zbyt hałaśliwy.

Łatwa konfiguracja:

Konfiguracja sprzętu po podłączeniu go nie zajmuje dużo czasu i z pewnością sobie z tym poradzimy.

Wady
Brak wyświetlacza:

Drukarka nie została wyposażona w wyświetlacz, dlatego wybór odpowiednich parametrów wydruku może okazać się kłopotliwy.

 

 

 

 

Samsung SL-M2070

 

3. Samsung SL-M2070W naszym rankingu znalazły się także urządzenia 3 w 1 – pozwalające na drukowanie oraz ze skanerem. Jeśli chodzi o mono drukarki laserowe, opinie o bardzo pozytywnym wydźwięku zbiera ten nowy model firmy Samsung. Nie są to zresztą tylko miłe komentarze Klientów, ale też międzynarodowe wyróżnienia – produkt został bowiem nagrodzony za bardzo wydajny sterownik Easy Eco.

Pozwala on na zaoszczędzenie około 20% tuszu – dzięki konwersji formatów plików oraz usuwaniu niepotrzebnych fragmentów tekstu. Inne zalety urządzenia to między innymi możliwość drukowania bezpośrednio ze smartfonu. W czasach, kiedy wszyscy korzystają już z tych mobilnych sprzętów, będzie to bardzo cenna opcja.

Przydatną funkcją jest Print Screen – przycisk na drukarce, który rozpoczyna drukowanie aktualnie wyświetlanego na ekranie monitora obrazu. Znacznie przyspieszy to komunikację w biurze. Pamięć urządzenia to aż 128 MB, co w praktyce przekłada się na szybsze drukowanie. To najmniejsze urządzenie tego typu w katalogu Samsunga, co czyni je wprost idealnym do małych biur.

Kolejnym urządzeniem jest drukarka laserowa firmy Samsung – model SL-M2070. Jest to produkt 3w1, który łączy w sobie funkcje drukarki, kopiarki i skanera. Na wstępie należy zaznaczyć, że ta drukarka mono laserowa jest zupełną nowością firmy Samsung.

Zalety
Easy Eco:

Samsung SL-M2070 wyposażony jest w sterownik, który pozwala zaoszczędzić około 20% tuszu. Jest to możliwe za sprawą konwersji formatów plików oraz usuwaniu niepotrzebnych fragmentów w tekście.

Print Screen:

Jest to przycisk, który znajduje się na drukarce. Po jego kliknięciu rozpoczyna się drukowanie aktualnie wyświetlanego na ekranie monitora obrazu.

Wielofunkcyjność:

Jest to urządzenie 3w1, czyli w swojej pracy łączy funkcję aż trzech różnych sprzętów. W tym wypadku jest to drukarka, kopiarka oraz skaner. Naturalnie, posiadanie jednego urządzenia, które może zastąpić pracę trzech, jest dużą oszczędnością zarówno miejsca w biurze, jak i funduszy.

Wady
Hałas:

Kłopotliwy może okazać się hałas generowany przez niniejszy sprzęt. Jeśli drukujemy pojedynczy dokument, to nie stanowi to problemu. Niestety, gdy drukarka pracuje non stop przez kilka godzin, poziom hałasu może być ciężki do zniesienia.

 

 

 

 

HP LaserJet Pro M12W T0L46A 

 

Model HP LaserJet Pro M12W T0L46A zapewnia wydruki w rozdzielczości: 600 dpi x 600 dpi. Urządzenie nie jest duże, dlatego idealnie pasuje do małego biura, również domowego (wymiary drukarki to: 34,9 cm x 41 cm x 22,8 cm). Produkt waży 5,2 kg. Prędkość wydruku sprzętu wynosi do 18 str./min.

Drukarka ma funkcję łączności bezprzewodowej, co oznacza, że możemy z łatwością udostępniać i drukować dokumenty. To model 2w1, który może też pełnić funkcję kopiarki. Urządzenie wyposażono w podajnik papieru na 150 kartek oraz odbiornik papieru na 100 arkuszy. Sprzęt ma fabrycznie zainstalowany wkład z tonerem HP LaserJet, dlatego od razu po rozpakowaniu i przeprowadzeniu konfiguracji jest gotowy do użycia.

Wydawane przez konsumentów opinie o prezentowanej drukarce są pozytywne. Urządzenie doceniono przede wszystkim za estetyczny wygląd i wydajność. Produkt gwarantuje szybkie drukowanie ze sprzętów mobilnych bez potrzeby łączności przez kabel USB. Drukowane z pomocą modelu dokumenty mają dobrą jakość i wyróżniają się wyrazistą czernią.

Sprzęt HP LaserJet Pro M12W T0L46A drukuje z prędkością 18 str./min (monochromatyczne dokumenty). Produkt ma wymiary: 34,9 cm x 41 cm x 22,8 cm. Drukarka waży 5,2 kg.

Zalety
Oszczędność energii:

Urządzenie nie pobiera zbyt dużo prądu. Technologia HP Auto-On/Auto-Off pozwala na zaoszczędzenie energii. Nie trzeba się więc obawiać wzrostu rachunków za zużycie energii elektrycznej.

Drukowanie z urządzeń mobilnych:

Sprzęt łączy się bezprzewodowo z tabletami, smartfonami itp., dlatego nie musimy sięgać po kabel USB. To znacząco podnosi wygodę użytkowania.

Model 2w1:

Produkt pełni funkcję drukarki, a także kopiarki. Z tego względu urządzenie z pewnością przyda się w każdym biurze. Istotne jest też to, że drukarka ma zamontowany wkład z tonerem, dlatego od razu po zakupie jest gotowa do użycia.

Wady
Kłopotliwa konfiguracja Wi-Fi:

Według konsumentów konfiguracja sprzętu z siecią Wi-Fi nie jest prosta, ponieważ nie opisano jej dokładnie w instrukcji. Musimy więc sami poradzić sobie z tą czynnością lub poprosić o pomoc fachowca.

 

 

 

 

Xerox Phaser

 

4. Xerox PhaserTrudno znaleźć lepszą niż ten model Xerox propozycję w kategorii dobre i tanie drukarki laserowe czarno białe. Niska cena sprawia, że będzie to doskonały sprzęt na start dla małej firmy. Co więcej, jest to urządzenie bardzo wydajne i wytrzymałe, ponieważ umożliwia wydruk aż 30 tysięcy stron miesięcznie. Możliwości tej niezwykłej drukarki to 26 stron A4 na minutę, dzięki czemu model sprosta potrzebom szybko działającego biura.

To także narzędzie ekonomiczne – wykorzystuje bowiem materiały eksploatacyjne o wydajności aż 3 tysięcy stron. A jak wiadomo, tak duże tonery są w dłuższej perspektywie znacznie tańsze.

Technologia Apple AirPrint pozwala na wydruk dowolnego dokumentu z każdego urządzenia tej renomowanej firmy. Sam fakt współpracy ze sławnym producentem może świadczyć o klasie sprzętu Xerox.

Ta mała, tania drukarka oferuje oczywiście takie podstawowe funkcje, jak łączność WiFi, która umożliwia wydruk z każdego miejsca w zasięgu sieci, bez konieczności użycia kabli. Klienci cenią sobie też małą głośność tego produktu.

Kolejną pozycją w naszym zestawieniu jest niezwykle wydajna czarno-biała drukarka laserowa Xerox Phaser. Niska cena oraz duża wydajność sprawiają, że będzie to idealny model do małego biura.

Zalety
Technologia Apple AirPrint:

Funkcja ta pozwala na wydruk dowolnego dokumentu z każdego urządzenia firmy Apple.

Wydajność:

Jedną z najważniejszych cech drukarki Xerox Phaser jest jej wydajność. W ciągu jednej minuty jest ona w stanie wydrukować aż 26 stron A4. Jeśli weźmiemy pod uwagę jej małe gabaryty jest to tym bardziej imponujące.

Cena:

Jest to godna polecenia dobra drukarka laserowa do 300 zł.

Wady
Nagrzewanie:

Choć model ten cechuje się imponującą szybkością druku, należy zwrócić uwagę na to, że urządzenie szybko przegrzewa się w czasie pracy. Dlatego należy robić regularne przerwy podczas jego pracy.

Ceny tonerów:

Niestety, choć samo urządzenie jest tanie, to niezbędne do pracy tonery już nie.

 

 

 

 

Brother HL-3140CW

 

5. Brother HL-3140CWTa drukarka laserowa kolorowa firmy Brother będzie doskonałym narzędziem do domu oraz do biura. Ze względu na zainstalowany w niej moduł WiFi pozwoli na szybki wydruk zarówno każdemu domownikowi, jak i każdemu pracownikowi biura. To także urządzenie bardzo wielofunkcyjne, dzięki temu, że może drukować na arkuszach A4, A5, A6 oraz innych, mniej znanych formatach.

Duży podajnik papieru – mieści się w nim aż 250 kartek – pozwala użytkownikowi na spory komfort. Pojemnika nie trzeba przecież dzięki temu zbyt często napełniać, a to także duża oszczędność czasu dla osób zapracowanych. Ze względu na rozdzielczość 2400 x 600 dpi (jeśli chodzi o wydruki czarno-białe) sprzęt doskonale sprawdzi się w każdej firmie, która w ramach swojej działalności drukuje głównie dokumenty i raporty.

Warto dodać, że tonery do urządzeń firmy Brother są bardzo tanie, przez co spadną znacznie koszty użytkowania drukarki. Użytkownicy cenią sobie łatwość obsługi produktu oraz dołączany w zestawie program antywirusowy McAfee Internet Security.

Ostatnim urządzeniem w naszym zestawieniu jest kolorowa drukarka marki Brother  – model HL-3140CW. Jest to produkt idealny zarówno do niewielkiego biura, jak i do użytku domowego. Jak wiele modeli na rynku, ten również posiada zainstalowany moduł Wi-Fi.

Zalety
Jakość wydruku:

Ze względu na wyjątkowo dużą rozdzielczość, która w przypadku wydruków czarno-białych wynosi aż 2400 x 600 dpi, sprzęt ten doskonale sprawdza w każdej  firmie.

Wielofunkcyjność:

Urządzenie firmy Brother oferuje możliwość wydruku na arkuszach A4, A5, A6 oraz innych, mniej popularnych formatach.

Niska cena tonerów:

W porównaniu do innych urządzeń na naszej liście, tonery marki Brother charakteryzują się najniższą ceną.

Wady
Gabaryty:

Prezentowana drukarka jest dość dużym urządzeniem. Jej wymiary to szerokość – 41 cm, wysokość - 24 cm oraz głębokość – 465 cm. Co więcej waga produktu wynosi 17,4 kg. Ze względu na te gabaryty, jest on wyjątkowo nieporęczny.

Cena:

Jest to stosunkowo drogie urządzenie, co ma związek z możliwością druku w kolorze.

 

 

 

 

Jak działa drukarka laserowa?

 

W domach i biurach coraz częściej pojawiają się innowacyjne drukarki laserowe, które wyróżniają się małym poborem prądu, oszczędnością papieru, a także wyjątkowo łatwą obsługą. Zdarza się jednak, że użytkownicy takich urządzeń mają problem z wyjaśnieniem, jak dokładnie działa wybrany przez nich sprzęt. Jeżeli Ty również nie wiesz, jak wygląda proces drukowania w przypadku tego typu produktów, zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym tekstem.

 

 

Budowa urządzeń laserowych

Na budowę drukarek laserowych składa się kilka podstawowych elementów. Są to: bęben światłoczuły, podajnik papieru (może być ich kilka), system transportujący kartki papieru, zespół elektrod, pojemnik zawierający toner oraz zespół utrwalający wydruk. Takie drukarki wyposażone są też w elektronikę odpowiadającą za komunikację z innymi urządzeniami, przy pomocy których przesyłamy pliki do wydruku.

 

Jak działa drukarka laserowa?

Drukarka laserowa jest bardziej zaawansowana technologicznie w porównaniu do tradycyjnego modelu atramentowego. Niemniej jednak sposób działania sprzętu można wyjaśnić w stosunkowo łatwy sposób. W momencie, gdy wybieramy na komputerze czy tablecie opcję wydruku dokumentów, umieszczony w drukarce bęben światłoczuły zostaje naładowany elektrostatycznie w taki sposób, aby przyciągnął cząsteczki tonera. Następnie następuje proces naświetlania laserem, podczas którego światło pada na bęben w wyniku odbicia od wirującego lustra. W oświetlonych miejscach ładunek elektrostatyczny ulega zmianie, w efekcie czego nie przykleja się do nich toner. Stworzony w ten sposób obraz jest przenoszony z bębna na kartkę. Żeby cząsteczki tonera przywarły trwale do papieru i nie starły się konieczne jest utrwalenie druku w wysokiej temperaturze. Odbywa się to za sprawą fusera, czyli specjalnych wałków grzejnych. Przechodzący przez wspomniany element papier rozgrzewa się do 200 st. C, dlatego znajdujący się na nim toner scala się z powierzchnią. Wałki są na bieżąco pokrywane cienką warstwą oleju silikonowego, co zapobiega przywieraniu tonera do fusera i tym samym zniszczeniu drukowanych dokumentów.

 

Jakie zalety ma drukarka laserowa?

Wiele osób twierdzi, że drukarki laserowe są bardziej nowoczesne i efektywne niż urządzenia atramentowe. Jednym z najważniejszych atutów tego rodzaju sprzętów jest prędkość druku, która wynosi średnio ok. 20 stron/min (zarówno w przypadku dokumentów monochromatycznych, jak i kolorowych). Oznacza to, że w krótkim czasie przygotujemy nawet bardzo obszerne umowy czy innego rodzaju pisma. Szacuje się, że koszt wydrukowania jednej strony wynosi od 1 gr do 8 gr (lub 32 gr, jeśli dokument jest kolorowy), natomiast w przypadku modelu atramentowego zwykle jest to ponad 15 gr.

Warto dodać, że drukarka laserowa wyjątkowo cicho pracuje. Z tego względu sprzęt ten dobrze sprawdza się w biurze i w domu.

 

 

Parametry dobrej drukarki

Jaka drukarka laserowa jest polecana jeśli chodzi o parametry? Kupując urządzenie laserowe powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jedna z nich to wymiary. Drukarka nie może być zbyt duża, gdyż wtedy będziemy mieli problem z ustawieniem jej we właściwym miejscu. Sprawdźmy też rozmiar podajnika na papier, gdyż im jest większy, tym rzadziej musimy go uzupełniać (zwykle mieści się w nim ok. 150 kartek).

Jeżeli chcemy mieć możliwość drukowania dokumentów nie tylko z komputera, ale i urządzeń mobilnych, wybierzmy sprzęt z modułem Wi-Fi lub NFC. Za sprawą tych technologii drukarka łączy się z innymi sprzętami bezprzewodowo. Nie musimy więc szukać i odplątywać kabli, ani instalować specjalnych sterowników.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

HP LaserJet Pro P1102w

 

1. HP LaserJet Pro P1102wTa stosunkowo tania drukarka firmy HP jest urządzeniem monochromatycznym, co oznacza, że drukuje tylko z użyciem czarnego atramentu. Będzie zatem doskonałym modelem do wykorzystań biurowych, zwłaszcza że oferuje też atrakcyjne tryby drukowania na kopertach, pocztówkach, etykietach czy kartonach.

Jest urządzeniem bardzo ekonomicznym, dzięki funkcji oszczędzania energii (aktywowanej w ustawieniach sprzętu, tryb „automatyczne wyłączanie”). Technologia bezprzewodowa WiFi umożliwia korzystanie z urządzenia przez każdą osobę na terenie całego biura. Wystarczy wcześniej wirtualnie połączyć ze sobą komputer i sprzęt HP.

Co więcej, drukarka jest kompatybilna z urządzeniami mobilnymi, zatem drukować można nawet z iPhone’a czy tabletu! Ciekawą funkcją dodatkową jest możliwość ustalenia priorytetowych arkuszy, które urządzenie ma zadrukowywać. W specjalnym podajniku przeznaczonym do tego celu mieści się aż 10 kartek. W zestawie otrzymujesz również kabel USB, dzięki czemu drukarka może zostać też podłączona w tradycyjny sposób.

Na uwagę zasługuje technologia Smart Print, dzięki której wydruki z Internetu będą pozbawione błędów, takich jak puste strony.

Podstawą wyposażenia każdego biura są drukarki. Okazują się one niezbędne nie tylko, gdy drukujemy potrzebne dokumenty, ale również podczas umieszczania adresu na kopertach, pocztówkach czy kartonach. Pierwszy model, na który warto zwrócić uwagę to HP LaserJet Pro P1102w. Jest to najlepsza drukarka laserowa w 2020 roku.

Zalety
Smart Print:

Jest to wyjątkowo przydatna funkcja. Urządzenie samo analizuje kartki, które ma wydrukować i eliminuje puste strony. Jest to dość istotne podczas drukowania dokumentów z Internetu, które pełne są błędów.

Bezprzewodowe urządzenie:

Dzięki bezprzewodowej technologii Wi-Fi nie musisz już podłączać komputera do drukarki. Rozwiązanie to jest niezwykle pomocne w biurach, gdzie każdy pracownik za pomocą sieci może połączyć się z urządzeniem i wydrukować dowolny plik.

Ekonomiczność:

Model ten posiada funkcję oszczędzania energii, którą bardzo prosto można aktywować w ustawieniach sprzętu. Dzięki temu, gdy nie jest on używany przez długi czas, nie pobiera prądu.

Urządzenie monochromatyczne:

Oznacza to, że pracuje ono jedynie z użyciem czarnego atramentu. Jest to niezwykle przydatne dla właścicieli biur, którzy nie drukują żadnych dokumentów w kolorze. Należy nadmienić, że jest to dość duża oszczędność.

Ustawienie priorytetu:

Niekiedy pomocna może okazać się funkcja ustawienia priorytetu, dzięki czemu urządzenie będzie wiedziało, który plik wydrukować jako pierwszy.

Wady
Hałas:

Niestety podczas pracy urządzenie generuje spory hałas. Jeśli akurat drukujemy bardzo dużo dokumentów, wytworzony dźwięk może być zbyt uciążliwy.

 

 

Canon i-SENSYS LBP7110CW

 

2. Canon i-SENSYS LBP7110CWJeśli zastanawiasz się natomiast, jaka jest najlepsza drukarka laserowa kolorowa, to warto zwrócić uwagę na ten model firmy Canon. Bardzo dużym atutem urządzenia jest szybkość drukowania – aż 14 stron na minutę. W warunkach biurowych, pod dużą presją czasu, jest to niewątpliwie pożądane cecha.

Co więcej, ten produkt jest wyróżniony dodatkową, 3-letnią gwarancją, dzięki czemu przez długi czas nie musisz narażać się na koszty naprawy (w razie nieprzewidzianych awarii). Duża rozdzielczość drukowania (maksymalnie 1200 x 1200 dpi) pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnych wydruków.

Każda firma, która przygotowuje czasami istotne, eleganckie dokumenty, powinna docenić ten wysoki parametr. Masz do wyboru aż trzy opcje podłączenia drukarki – za pomocą szybkiego modułu USB 2.0, w sieci Ethernet oraz z wykorzystaniem Wifi. Ta wielość możliwości z pewnością zostanie doceniona przez młodych pracowników.

To sprzęt ciekawy także ze względu na jego estetyczny wygląd oraz budowę – produkt jest dosyć mały oraz niski, dzięki czemu nie będzie zagracał przestrzeni biurowej.

Drugim produktem w naszym zestawieniu jest kolorowa drukarka laserowa, marki Canon – model i-SENSYS LBP7110CW. Podobnie jak inne urządzenia tego producenta, to również cechuje się dużą wydajnością i eleganckim designem.

Zalety
Wygląd:

Jest to sprzęt, który charakteryzuje się wyjątkowo estetycznym wyglądem. Co więcej, produkt jest stosunkowo niewielki, dzięki czemu nie będzie zagracał przestrzeni biurowej.

Trzy opcje podłączenia:

Urządzenie może zostać podłączone na trzy różne sposoby -za pomocą szybkiego modułu USB 2.0, za pomocą sieci Ethernet oraz z wykorzystaniem Wi-Fi.

Rozdzielczość drukowania:

W warunkach biurowych parametry tego typu są niezwykle istotne. Należy zatem zaznaczyć, że model ten charakteryzuje się wyjątkowo dużą rozdzielczością drukowania. Maksymalnie wynosi ona 1200 x 1200 dpi. Dzięki czemu wszelkie wydruki są bardzo precyzyjne.

Czas drukowania:

Dużą zaletą tego modelu jest to, że potrafi wydrukować aż 14 stron w ciągu jednej minuty. Jest to wyjątkowo przydatne podczas pracy w biurze.

Wady
Cena:

Niestety ze względu na wysoką jakość wydruków urządzenie to jest dość drogie.

 

 

Myslimy, ze ponizsze artykuly beda dla Ciebie interesujace, jesli spodobal Ci sie ten, który wlasnie przeczytales:

 

Najlepsze słuchawki nauszne w 2020 roku

Odkurzacz samochodowy tani i dorby

Trymery do brody ranking

Myjka do okien

 

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
najlepszerankingi.plmilek Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
milek
Guest
milek

Kupujecie zamienniki tuszów? Jakie polecacie?

najlepszerankingi.pl
Admin

Dzień dobry,

Mamy nadzieje, że któryś z naszych czytelników udzieli Panu odpowiedzi.My z naszej strony możemy obiecać, że przyjrzymy się tematowi tuszów do drukarek i stworzymy ich ranking w niedalekiej przyszłości.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 4.56 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status