Ranking 5 najlepszych drukarek laserowych kolorowych w 2020

Ostatnio aktualizowane: 18.01.20

 

Drukarka laserowa kolorowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

HP LaserJet Pro Color M254DW to najlepsza kolorowa drukarka laserowa wśród wszystkich urządzeń, jakie obecnie są dostępne na rynku. Skąd to wiemy? Taki wniosek nasunął nam się po tym, jak przeanalizowaliśmy setki opinii opublikowanych przez konsumentów robiących zakupy w tym segmencie rynku. Okazało się, że model marki HP zyskał najwięcej pochlebnych komentarzy. Wpływ na to ma nie tylko wyjątkowo łatwa obsługa (z uwagi na dotykowy, kolorowy wyświetlacz), ale i kompaktowe wymiary. Produkt nie zajmuje zbyt dużo miejsca, więc można go bez przeszkód ustawić na biurku. Warto wspomnieć, że urządzenie daje możliwość druku dwustronnego, co wpływa na oszczędność papieru. Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje drukarka OKI C332DN, która drukuje w rozdzielczości 1200 x 600 dpi. Sprzęt daje możliwość tworzenia dokumentów i ulotek zarówno w formacie A6, jak i większym A4. Model bardzo szybko reaguje, dlatego zaraz po tym, jak na komputerze wybierzemy “drukuj”, sprzęt zaczyna pracę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką drukarkę laserową kupić?

 

W domu, w szkole lub w biurze nie możemy sobie wyobrazić braku drukarki. W dzisiejszych czasach jest to urządzenie, bez którego nie można się praktycznie obejść. Wybór takiego sprzętu nie jest także łatwym zadaniem. Producenci zadbali o to, aby drukarki jak najlepiej spełniały swoje zadanie. Dlatego są one nieustannie ulepszane. Stworzyliśmy poradnik o tym, jaką drukarkę laserową kolorową wybrać, aby Ci pomóc w zakupie.

 

 

Dlaczego drukarka laserowa kolorowa?

Drukarki atramentowe są tańsze w zakupie. Dzięki nim można również wydrukować dobrej jakości zdjęcia, plakaty lub wizytówki. Natomiast drukarka laserowa jest jednak tańsza w eksploatacji i szybsza w działaniu. Taki druk jest też odporny na wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne. Pamiętajmy jednak, że drukarki tego typu zużywają stosunkowo dużo prądu. Wówczas wybierzmy taki model, który jest energooszczędny.

 

Miejsce wydruku

Jeżeli zamierzamy kupić urządzenie tego typu do biura, to nie ma lepszego, niż drukarka laserowa kolorowa. Sprawi ona, że dokumenty zostaną wydrukowane bardzo szybko. Jest idealna w przypadku, kiedy potrzebujemy wydrukować wiele dokumentów na raz. Zrobi to sprawnie i szybko. Jeżeli jednak zamierzasz drukować zdjęcia, to bardziej odpowiednia może okazać się drukarka atramentowa. Jednak to ta laserowa pomoże nam w zaoszczędzeniu na jej eksploatacji, a także wydajności.

 

Prosta drukarka, czy wielofunkcyjny kombajn?

Wybór takiego urządzenia zależy od Twoich osobistych potrzeb. Na drukowanie pojedynczych stron co jakiś czas wystarczy Ci w zupełności proste urządzenie, które nie posiada wielu funkcji. Jeżeli jednak jesteś bardziej wymagający, to potrzebny Ci przyrząd nieco bardziej zaawansowany. Dlatego takim osobom polecamy kombajn. Różni się on od zwykłych drukarek o wiele większym rozmiarem i ilością funkcji. Znajdziemy w nim najczęściej skaner, faks i kopiarkę. Takie urządzenie jest idealnie przygotowane do pełnienia swoich zadań w biurach.

 

Szybkość druku – jaka jest najlepsza drukarka laserowa kolorowa?

Szybkość druku jest ważnym parametrem szczególnie wtedy, kiedy często drukujemy duże ilości dokumentów. Aby dowiedzieć się, jak szybki jest upatrzony przez nas sprzęt, to sprawdźmy, ile stron drukuje on w minutę. Musimy jednak uważać, ponieważ szybkość pracy może sprawić, że jakość wydruku znacznie zmaleje. Większość drukarek posiada prędkość wynoszącą od 4 do 10 stron na minutę. Nie jest to wiele, zatem polecamy taki sprzęt głównie do domów, gdzie bardziej zależy nam na jakości, niż na szybkości wydruku.

Przyrządy, które drukują od 10 do 30 stron na minutę, możemy spokojnie zakupić do małych firm. Jest to dość dobry wynik, który nie powinien opóźnić pracy w biurze. Najszybsze drukarki laserowe potrafią drukować ponad 40 stron na minutę. Jest to idealny sprzęt do dużych biur, w których liczy się czas i ilość wydrukowanych dokumentów.

 

Drukowanie bezprzewodowe

Możliwość drukowania bezprzewodowego może znacznie ułatwić nam pracę. Takie urządzenie wystarczy skonfigurować z routerem Wi-Fi, a wszystkie osoby, które mają dostęp do tej sieci będą w stanie korzystać ze sprzętu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy również postawić urządzenie w dowolnym miejscu. Nie musi już ono, tak jak drukarka przewodowa, stać tuż przy komputerze.

Znacznie ułatwia nam to korzystanie ze sprzętu takiego typu. Najlepsza drukarka laserowa kolorowa  posiada możliwość połączenia ze smartfonem lub tabletem, dzięki łączności NFC. Pozwoli to nam również pracować ze wspomnianymi urządzeniami. Aby to zrobić, należy przyłożyć dane urządzenie do naszej drukarki.

 

Koszty eksploatacji drukarki

Jest to jedna z najważniejszych kwestii przy wyborze dobrej drukarki laserowej kolorowej. Nie sugerujmy się w tym przypadku ceną samego urządzenia. Czasem najtańszy przyrząd może być bardzo drogi w eksploatacji. Dlatego też warto wybrać drukarkę laserową. Nie musimy jej napełniać tak często jak drukarki atramentowej, a także koszt wydruku jest mniejszy. Cena wydruku je wynosi od 1 gr do 10 gr.  Zwróćmy jednak uwagę na cenę tonera, który pasuje do danego typu. Niekoniecznie najtańszy produkt, faktycznie będzie najbardziej ekonomiczny w użytkowaniu.

 

Normatywne obciążenie drukarki

Przy bardzo dużej eksploatacji drukarki, obciążenie jest bardzo ważnym parametrem. Liczy się go w liczbie wydruków, które sprzęt może wykonać w ciągu jednego miesiąca. To istotne, jeżeli szukasz dobrego urządzenia do swojego biura. Jeżeli dana drukarka wykonuje poniżej 3 000 wydruków, to będzie ona najlepsza do wykorzystania w domu. Dla małej firmy polecamy urządzenie, które wykonuje co najmniej 10 000 wydruków miesięcznie. Jest to optymalna liczba w tym zakresie. Istnieją także typy, które są w stanie wydrukować około 100 000 dokumentów. Takie urządzenia znajdą swoje przeznaczenie w bardzo dużych firmach lub centrach obsługi klienta.

 

 

Dodatkowe funkcje w drukarkach laserowych kolorowych

Zwróćmy uwagę, czy upatrzone przez nas urządzenie posiada czytnik kart pamięci. W ten sposób możemy łatwo wydrukować dowolny plik z naszego komputera lub aparatu. Może do tego przydać się również port USB. Jeżeli wybierzemy drukarkę przewodową, to obecność takich wejść okaże się bardzo przydatna. Wybierzmy model, który posiada intuicyjny panel sterowania. Dzięki temu nawet osoby, które nie mają wiele wspólnego z technologią będą mogły bez problemu wydrukować potrzebne dokumenty. Jest ono bardziej przejrzyste i posiada większe oraz czytelne ikony.

Ciekawym rozwiązaniem są modele, które mają możliwość rozbudowy. Możemy spersonalizować i ulepszyć w ten sposób nasze urządzenie, dołączając do niego na przykład dysk twardy, czy podajnik papieru o większej pojemności. Warto wybrać model, który posiada funkcję cichego drukowania, a także nie ma długiego inicjowania drukowania.

 

Drukarki laserowe kolorowe w dobrej cenie

Drukarki tego typu to nieco większy wydatek, lecz może nam się on zwrócić w przyszłości. Ich ceny zwykle zaczynają się od około 500 zł. Wspomniany przez nas kombajn, który posiada wiele różnych funkcji może kosztować nawet 8 000 zł.

 

 

5 najlepszych drukarek laserowych kolorowych. Opinie w 2020 roku

 

Posiadanie własnej drukarki jest wygodnym rozwiązaniem. Dzięki niej nie musimy za każdym razem wybierać się do punktu ksero, gdy musimy coś wydrukować. Ponadto można dostosować ustawienia pracy do swoich potrzeb. Dużym atutem drukarek laserowych jest możliwość natychmiastowego użytku. Przy wyborze modelu dla siebie, zwróć uwagę na prędkość pracy. Poza tym, ważny jest koszt wymiany tonerów, gdyż kompatybilne z urządzeniem mogą mieć wysoką cenę. Ten ranking drukarek laserowych kolorowych stworzono z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie wysokiej jakości sprzęt.

 

1. Drukarka laserowa HP ColorLJ M254dw T6B60A

 

Doskonałą wydajność 21 str./min wydrukowanych w kolorze jak i w czerni w rozdzielczości 600 x 600 dpi oferuje HP LaserJet Pro Color M254DW. Praca przebiega płynnie również ze względu na szybki przesył danych (jest ona zaopatrzona w procesor 800 MHz) do drukarki i w ok. 11 sekund zaczyna ona wydruki czarno-białe i w 11 kolorowe. Do komputera przyłączymy drukarkę za pomocą Wi-Fi, ale możemy nią zarządzać również z poziomu kolorowego panelu dotykowego o przekątnej 2.7″.

Za pomocą tego sprzętu użytkownik zadrukuje dwustronnie nie tylko zwykłe kartki A4, ale tez może ja użyć do druku na papierze fotograficznym, bezdrzewnym, makulaturowym, broszurowym, a także wydrukuje adres na kopertach jak i przygotuje etykiety. Podajnik jest przystosowany do ułożenia w nim 250 arkuszy papieru A4, a odbiornik przechowa 100 arkuszy. 

Drukarka jest szczególnie polecana dla tych użytkowników, których potrzeby druku w jednym miesiącu wynoszą od 150 do 2500 stron. Jest to również sprzęt przystosowany do pracy w sieci, z protokołami zdalnego zarządzania SNMP 1, SNMP 3, HTTP, HTTPS, SLP. Użytkownicy podkreślają, że istotnym jest to, że wraz z zakupem drukarki otrzymuje się tonery kolorowe (cyjan, magenta i żółty) wystarczające na wydruk do 700 stron i toner czarny z wydajnością 800 stron.

Zalety
Inteligentne zarządzanie energią:

Drukarka została wyposażona w funkcję Auto-On/Auto-Off, dzięki której pracuje tylko wtedy, gdy jest aktywnie wykorzystywana, pozostały czas pozostaje w uśpieniu nie zużywając energii.

Łatwa obsługa:

Model ten obsługuje się w sposób intuicyjny za pomocą aplikacji HP Smart lub ekranu dotykowego. Za pomocą Wi-Fi każdy z użytkowników wyśle do drukarki pliki z komputera, tabletu albo smartfonu.

Wszechstronność wykorzystania:

Drukarka nie tylko może być wykorzystywana do wydruków z różnych urządzeń, ale też obsługuje różne rodzaje nośniki. Papier o gramaturze od 60 g/m² do 220 g/m² może być błyszczący (fotograficzny), bądź makulaturowy, czy też bezdrzewny.

Podajnik i duplex:

Urządzenie umożliwia załadowanie 250 arkuszy przygotowanych do zadrukowania, a taca odbiorcza przyjmie 100 stron. Cenne jest również to, że model automatycznie odwraca strony do druku obustronnego.

Parametry techniczne:

HP LaserJet Pro Color M254DW to urządzenie, które wyposażono w zainstalowaną pamięć RAM 256 MB i procesor 800 MHz. Parametry te sprawiają, że sprzęt dobrze sobie radzi z przetworzeniem dużej ilości dokumentów do druku i czas oczekiwania na pierwsza kartkę jest niewielki.

Wady
Głośność pracy:

Niektórzy z użytkowników przekazują, że głośność pracy jest duża i druk wielu arkuszy za jednym razem jest irytująca i mecząca dla postronnych osób.

 

 

 

 

2. Drukarka kolorowa OKI C332dn A4 46403102

 

Model OKI C332DN przydaje się zarówno w domach, jak i w niewielkich przedsiębiorstwach. Urządzenie umożliwia drukowanie kartek w formacie A4. Sprzęt przydaje się do drukowania dokumentów, a także materiałów kolorowych.

Istnieje możliwość drukowania dwustronnego, co jest bardzo wygodne dla użytkownika. Rozdzielczość wydruku wynosi 1200 x 600 dpi lub 600 x 600 dpi, a więc jakość wydruków jest bardzo wysoka. Prędkość drukowania stron monochromatycznych jest równa 30 stron na minutę, a w kolorze 26 stron na minutę. Czas nagrzewania drukarki wynosi 60 sekund, a reaguje ona po 9 sekundach.

Wymiary urządzenia są równe 50,4 cm x 41 cm x 24,2 cm, dlatego bez problemu zmieści się na biurku. Model ma wbudowaną pamięć 1024 MB, co umożliwia polecenie wydrukowania większych plików. Pojemność podajnika wejściowego wynosi 350 arkuszy, a wyjściowego 150. Użytkownicy są zadowoleni, że bardzo łatwo można zainstalować oprogramowanie. Przedsiębiorcy doceniają model za dużą szybkość pracy przy drukach kolorowych.

Urządzenie OKI C332Dn to drukarka, której można używać do drukowania stron kolorowych i monochromatycznych. Model ma moc równą 540 W. Sprzęt ma wymiary 50,4 cm x 41 cm x 24,2 cm.

Zalety
Szybkość druku:

Urządzenie drukuje strony w odcieniach szarości w tempie 30 stron na minutę, a kolorowe - 26 stron na minutę, więc bardzo szybko można wydrukować zestaw dokumentów.

Łatwość instalacji:

Oprogramowanie można łatwo i szybko zainstalować na komputerze i od razu pracować. Podłączenie do sieci LAN również nie powinno sprawić trudności.

Wysoka jakość wydruku:

Istnieje możliwość drukowania stron w rozdzielczości 1200 x 600 dpi. Wydruk wygląda atrakcyjnie i widać na nim wiele szczegółów.

Druk dwustronny:

Istnieje możliwość ustawienia drukowania dwustronnego, dzięki czemu nie trzeba przestawiać pojedynczo wszystkich kartek, aby drukowały się z drugiej strony.

Wady
Tonery:

Dołączone do zestawu tonery startowe nie są w 100% wypełnione pigmentem, a jedynie częściowo. To sprawia, że bardzo szybko trzeba zakupić nowy zestaw.

 

 

 

 

3. Xerox Drukarka kolorowa Phaser 6020

 

Urządzenie Xerox Phaser 6020 idealnie nadaje się do domowego biura lub niewielkich firm. Obsługiwany format druku to A4, A5 i A6. Istnieje możliwość podłączenia sprzętu do sieci z pomocą Wi-Fi, w efekcie czego wydruk można wykonać z telefonu czy tabletu.

Urządzenie drukuje w rozdzielczości 1200 x 2400 dpi, więc jakość druku jest bardzo dobra. Prędkość drukowania monochromatycznego wynosi 12 stron na minutę, a w kolorze 10 stron na minutę. W podajniku mieści się 150 kartek.

Wymiary drukarki są równe 39,4 cm x 23,4 cm x 30,4 cm, więc jest niewielka i przydaje się podczas spotkań z klientami. Pamięć modelu wynosi 128 MB, co pozwala na drukowanie różnej wielkości plików. Sprzęt waży 10,4 kg i ma 1 interfejs USB. Konsumenci doceniają ten produkt za dużą intensywność i nasycenie kolorowych stron.

Xerox Phaser 6020 to drukarka laserowa, która drukuje z prędkością 10 stron na minutę dla stron kolorowych i 12 dla monochromatycznych.

Zalety
Jakość druku:

Urządzenie drukuje w rozdzielczości 1200 x 2400 dpi, dlatego umożliwia tworzenie zdjęć w bardzo dobrej jakości z wieloma detalami.

Niewielkie wymiary:

Wymiary drukarki wynoszą 39,4 cm x 23,4 cm x 30,4 cm, więc są niewielkie, dlatego drukarka przyda się podczas spotkań z klientami w terenie. Sprzęt można mieć przy sobie w samochodzie, a podczas spotkania podłączyć do prądu i wydrukować wybrany dokument.

Druk Wi-Fi:

Model można podłączyć do sieci Wi-Fi i drukować pliki z tabletu, laptopa, czy telefonu. Taka możliwość przydaje się szczególnie podczas spotkania, kiedy do umowy czy danego dokumentu potrzeba wprowadzić szybkie poprawki.

Wady
Dupleks ręczny:

Drukarka nie ma automatycznego dupleksu, a więc drukowania obustronnego. Trzeba poszczególne kartki ręcznie wyciągać i wkładać, jeżeli jest taka potrzeba lub drukować jednostronnie, co przyczynia się do marnotrawienia papieru.

 

 

 

 

4. Drukarka Brother HL-3140CW laserowa kolor

 

Wartym uwagi modelem jest Brother HL-3140CW. Przyrząd ten wyróżnia się bezprzewodowym interfejsem. To pozwala na drukowanie bez konieczności podłączania do komputera za pomocą kabla. Produkt jest kompatybilny także z telefonami komórkowymi i tabletami przy pomocy odpowiedniej aplikacji. Drukarka przeznaczona jest do użytku domowego. Sprawdzi się ona także w przypadku niewielkich firm.

Prędkość pracy w trybie monochromatycznym i kolorowym wynosi 18 str/min. Drukarkę cechuje wysoka jakość powstałego druku w przypadku zarówno dokumentów, jak i zdjęć. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, w której tonery i bęben są od siebie oddzielone, sprzęt jest przyjazny dla środowiska.

Wykorzystany w tym modelu toner pozwala na drukowanie 2200 stron. Wymiary tego urządzenia to 41 cm x 46,5 cm x 24 cm. Dzięki niewielkim rozmiarom, przyrząd można wygodnie ustawić na biurku. Konsumenci doceniają ten produkt za niską głośność pracy.

Model Brother HL-3140CW to drukarka laserowa z prędkością druku do 18 stron/min (w kolorze). Urządzenie ma wymiary: 41 cm x 46,5 cm x 24 cm.

Zalety
Wydajność:

Zastosowane tonery pozwalają na wydrukowanie do 2200 stron (z zachowaniem bardzo dobrej jakości), co powoduje, że nie musimy ich za często wymieniać. W ten sposób możemy więc sporo zaoszczędzić.

Wygoda użytkowania:

Sprzęt został wyposażony w podajnik papieru mieszczący 250 arkuszy. Co ważne, drukarka może bezprzewodowo połączyć się z urządzeniami mobilnymi z systemem iOS, Android, Windows i Blackberry.

Niskie zużycie energii:

Urządzenie jest energooszczędne, co potwierdzają przyznane mu certyfikaty (Energy Star i Nordic Swan). Z tego względu częste użytkowanie produktu nie powinno mieć zbyt dużego wpływu na wysokość rachunków za prąd. To dobry wybór dla osób dbających o środowisko naturalne.

Wady
Brak opcji automatycznego druku dwustronnego:

Ponieważ drukarka nie ma opcji automatycznego druku dwustronnego po pewnym czasie możemy zauważyć szybsze zużycie papieru.

 

 

 

 

5. Kyocera-Mita Drukarka kolorowa 1102PS3NL0

 

Model Kyocera-Mita 1102PS3NL0 cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Sprawdzi się on w domach i firmach najbardziej wymagających osób. Dzięki wykorzystaniu technologii Multi-bit, ta dobra i tania drukarka laserowa kolorowa pozwala na stworzenie wysokiej jakości wydruków.

Produkt ten pracuje z prędkością 21 str/min, zarówno w formacie monochromatycznym, jak i w kolorze. Urządzenie daje możliwość druku dwustronnego. Sprzęt można bezprzewodowo podłączyć do komputera i telefonu za pomocą wifi. Do produkcji urządzenia wykorzystano wysokiej jakości komponenty, które cechują się dużą żywotnością.

Wymiary tego modelu to 39 cm x 52,3 cm x 37 cm, więc sprawdzi się dobrze na biurkach o dużych rozmiarach. Przyrząd cechuje się niskim poziomem hałasu, co daje duży komfort użytkowania. Produkt pozwala na utrzymanie niskich kosztów druku. Konsumenci twierdzą, że jest to dobrej jakości model, który sprawnie pracuje.

Sprzęt Kyocera ECOSYS P6021cdn drukuje w kolorze z prędkością do 21 stron/min. Całkowite wymiary produktu to: 39 cm x 52,3 cm x 37 cm.

Zalety
Niski poziom hałasu:

Z uwagi na to, że drukarka pracuje bardzo cicho doskonale sprawdza się zarówno w biurze, jak i w domu. Generowany przez urządzenie hałas nie przeszkadza współpracownikom ani domownikom, dlatego każdy może skupić się na swoich obowiązkach.

Efektywne działanie:

Czas nagrzewania sprzętu od momentu włączenia wynosi 32 sekundy. Po wyłączeniu trybu czuwania drukowanie rozpoczyna się po upływie ok. 10,5 sekundy. To powoduje, że szybko otrzymamy potrzebne dokumenty i nie stracimy zbyt dużo czasu na czekanie.

Wady
Nieelegancki design:

Choć drukarka jest wydajna i energooszczędna część konsumentów narzeka na zbyt prosty i tym samym niezbyt elegancki design. Urządzenie może więc źle prezentować się w biurze.

Brak modułu Wi-Fi:

Z uwagi na brak modułu Wi-Fi smartfon lub tablet musimy połączyć z siecią Ethernet, aby móc wydrukować przechowywane w ich pamięci dokumenty.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Brother HL-3170CDW

 

Sprzęt Brother HL-3170CDW nadaje się do użytku domowego, jak i biurowego. To niewielka drukarka (jej wymiary to: 41 cm x 46,5 cm x 24 cm), która drukuje dokumenty z prędkością do 22 stron na minutę w formacie A4. Produkt ma wbudowany moduł Wi-Fi, więc może nawiązywać zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe połączenie z Internetem.

Co ważne, urządzenie daje możliwość bezpośredniego drukowania plików przechowywanych w pamięci tabletu, smartfona lub innego sprzętu mobilnego. Model można z powodzeniem podłączyć do dowolnego komputera, gdyż jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows, Mac OS X oraz Linux. Drukarka zapewnia wydruki o rozdzielczości do 2400 dpi x 600 dpi.

Z recenzji wydawanych przez konsumentów wynika, że sprzęt Brother jest łatwy w obsłudze i cicho pracuje, dlatego nie powinien przeszkadzać w wykonywaniu codziennych obowiązków w pracy. Drukarka ma funkcję bezpiecznego drukowania, czyli zabezpieczonego kodem PIN i hasłem. Produkt ma obudowę wykonaną z materiałów, które nadają się do recyklingu.

Drukarka Brother HL-3170CDW ma wymiary: 41 cm x 46,5 cm x 24 cm. Sprzęt drukuje z prędkością do 22 str./min, a maksymalny format wydruków to A4.

Zalety
Drukowanie ze smartfona:

Urządzenie pozwala na drukowanie plików ze smartfonów, tabletów, a także innych sprzętów mobilnych (z wykorzystaniem aplikacji Brother iPrint&Scan lub usług, takich jak Google Cloud Print).

Pojemny podajnik papieru:

Podajnik papieru pomieści 250 kartek, dlatego nie trzeba często go uzupełniać. To dobry wybór do biura.

Bezprzewodowa łączność z Internetem:

Aby podłączyć drukarkę do Internetu nie musimy sięgać po kabel. Model może nawiązać też łączność bezprzewodową.

Automatyczny druk dwustronny:

Produkt jest wyposażony w duplex, czyli automatyczny druk dwustronny, w efekcie czego możemy zmniejszyć zużycie papieru (a tym samym lepiej zadbać o środowisko naturalne).

Wady
Za mały format wydruków:

Nie jest to idealna propozycja do biura, w którym drukuje się dokumenty w dużych formatach, takich jak A3. W tego typu miejscach sprzęt może okazać się mało praktyczny.

 

 

OKI C301dn

 

Ciekawym modelem, na który warto zwrócić uwagę jest drukarka kolorowa OKI C301dn. Sprzęt sprawdzi się zarówno w domu, jak i przy prowadzeniu niewielkich firm. Bardzo dobrze drukuje dokumenty biznesowe, a także fotografie. Produkt wyposażony jest w technologię High Definition Color, która pozwala na sprawne, dwustronne tworzenie materiałów. Prędkość pracy jest równa 22 str/min przy kartkach mono i 20 str/min w przypadku kolorowych.

W drukarce wykorzystano cyfrową technologię wysokiej rozdzielczości kolorowego druku, która pozwala na tworzenie materiałów wysokiej jakości. Sprzęt jest przyjazny środowisku i nie pobiera dużej ilości prądu, gdyż wyposażony jest w funkcję oszczędzania energii.

Jednocześnie model ma tryb automatycznego wyłączania. Dzięki niemu urządzenie wyłącza się, gdy nie jest używane. Ponadto przyrząd posiada także tryb hibernacji, w którym drukarka włącza się jedynie przy rozpoczęciu drukowania. Użytkownicy doceniają ten model za szybkość pracy.

OKI C301dn to dobra drukarka laserowa kolorowa do 500 zł. Wymiary urządzenia to: 24,2 cm x 41 cm x 50,4 cm. Szybkość druku w kolorze to 20 stron/min.

Zalety
Wbudowana karta sieciowa:

Sprzęt ma wbudowaną kartę sieciową. Takie rozwiązanie pozwala na skonfigurowanie produktu z 5 komputerami połączonymi z jedną siecią.

Tryb Auto-Off:

Zastosowanie trybu Auto-Off sprawia, że urządzenie automatycznie się wyłącza po dłuższym czasie bezczynności. W ten sposób zmniejsza się zużycie energii, a tym samym wysokość rachunków za prąd.

Intuicyjny panel sterowania:

Obsługa drukarki jest intuicyjna, dlatego z łatwością uda nam się wydrukować wszystkie dokumenty wybierając m.in. odpowiedni format i rozdzielczość.

Automatyczny druk dwustronny:

Funkcja automatycznego druku dwustronnego pozwala nie tylko na szybsze drukowanie dokumentów, ale również oszczędność papieru.

Wady
Zbyt dużo waży:

Choć sprzęt ma stosunkowo niewielkie gabaryty wielu użytkowników uważa, że jest za ciężki. Przez to możemy mieć problem z przeniesieniem produktu w inne miejsce.

 

 

HP Color LaserJet Pro 200 M252dw

 

HP Color LaserJet Pro 200 M252dw to niewielkich rozmiarów typ o dużej mocy. Sprzęt przeznaczony jest do niewielkich firm. Sprawdzi się także do użytku domowego. Urządzenie wyposażone jest w Interfejs Ethernet oraz daje możliwość łączności bezprzewodowej. W ten sposób nie ma potrzeby wykorzystywania kabli do połączenia go z komputerem. Ponadto można drukować poprzez połączenie sprzętu z tymi mobilnymi, bez konieczności wykorzystywania aplikacji.

Produkt pozwala na drukowanie wysokiej jakości kolorowych dokumentów. Oprócz tego wyposażony jest on w funkcję druku dwustronnego, który zapewnia oszczędność czasu. Przyrząd pracuje z prędkością 18 str/min.

Użytkownik może korzystać także z trybu uśpienia, który umożliwia zaoszczędzenie energii. Ponadto przejście do trybu gotowości zajmuje drukarce bardzo niewiele czasu. Do zestawu dołączony jest kabel zasilający, USB, oprogramowanie oraz tonery startowe. Wymiary tego modelu to 39,2 cm x 23,6 cm x 41,2 cm. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za duże możliwości drukowania z różnych nośników.

Urządzenie HP Color LaserJet Pro 200 M252dw ma wymiary: 39,2 cm x 100,2 cm x 28,5 cm. Prędkość druku w kolorze wynosi do 18 stron/min.

Zalety
Druk z urządzeń przenośnych:

Drukarka pozwala na drukowanie dokumentów z urządzeń przenośnych bez konieczności korzystania z kabla. Wystarczy, aby tablet lub smartfon był wyposażony w moduł NFC.

Bezproblemowa obsługa:

Sprzęt jest wyposażony w praktyczny wyświetlacz LCD, który umożliwia wybranie właściwych parametrów druku. Co więcej, opisywany model umożliwia szybkie drukowanie dokumentów MS Word i MS PowerPoint bezpośrednio z napędu USB.

Dobra jakość druku:

Urządzenie drukuje dokumenty w rozdzielczości 600 dpi x 600 dpi. Wszystkie szczegóły są więc doskonale widoczne. Na dobrą jakość druku wpływa też zastosowanie specjalnego tonera HP ColorSphere 3.

Wady
Generuje za duży hałas:

Dźwięki wydawane przez drukarkę są zbyt głośne, co zmniejsza zadowolenie z użytkowania.

Zajmuje zbyt dużo miejsca:

Niektórzy konsumenci twierdzą, że produkt zajmuje zbyt dużo miejsca na biurku i ogranicza wolną przestrzeń.

 

 

HP LaserJet Pro CP1025

 

HP LaserJet Pro CP1025 to dobrej jakości model, który drukuje precyzyjnie z zachowaniem dużej ostrości. Sprzęt ten sprawdzi się zarówno do użytku domowego, jak i biurowego. Drukowanie w czerni pozwala na utrzymanie niskich kosztów. W trybie monochromatycznym prędkość pracy to 16 str/min. Natomiast szybkość druku kolorowych kartek wynosi 4 str/min.

Sprzęt jest energooszczędny, a jego moc w trakcie użytkowania to 195 W. Urządzenie wyposażone jest w technologię Instant-On, która służy oszczędzaniu energii. W trakcie czuwania model pobiera minimalną ilość energii.

Produkt jest prosty i szybki w instalacji. Ponadto montaż i wymiana wkładów nie sprawia trudności. A firma Hp umożliwia bezpłatne i łatwe zutylizowanie zużytych wkładów. Urządzenie to cechuje się wysoką jakością wykonania, która zapewnia mu dużą żywotność i wydajność. Opinie o drukarkach laserowych kolorowych producenta HP są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za niewielkie rozmiary i jakość wydruku.

 

 

HP Color LaserJet Enterprise M651n

 

Drukarka laserowa HP Color LaserJet Enterprise M651n to doskonały wybór nie tylko do małych, ale również dużych firm. Wszystko przez to, że może mieć do niej bezprzewodowy dostęp nawet 30 osób przynależących do jednej grupy sieciowej. Sprzęt zapewnia wysoką jakość wydruków (o rozdzielczości 1200 dpi x 1200 dpi). To powoduje, że możemy bez przeszkód drukować dowolne rodzaje dokumentów.

Urządzenie marki HP zostało wyposażone we wkłady o dużej pojemności oraz podajniki do papieru, które mogą pomieścić do 3100 arkuszy. W razie konieczności możemy zabezpieczyć ważne dane poprzez wykorzystanie zaawansowanych ustawień i zaszyfrowanie dysku twardego. Po wyłączeniu stanu czuwania, produkt rozpoczyna drukowanie po upływie 9 sekund. Oznacza to, że nie musimy zbyt długo czekać, aby otrzymać potrzebne dokumenty.

Jak przekonują konsumenci, największą zaletą drukarki jest niezwykle łatwa obsługa. Wpływa na to m.in. obecność kolorowego wyświetlacza LCD o przekątnej 4,3 cala. Wiele osób docenia sprzęt również za możliwość drukowania dokumentów w kilku formatach.

Drukarka HP Color LaserJet Enterprise M651n to urządzenie o wymiarach: 55 cm x 45,5 cm x 52 cm. Szybkość druku monochromatycznego wynosi do 42 str/min.

Zalety
Oprogramowanie HP FutureSmart:

Z uwagi na zastosowanie oprogramowania HP FutureSmart możemy szybko zaktualizować sprzęt w przypadku pojawienia się nowych opcji i rozwiązań.

Możliwość druku z urządzeń mobilnych:

Urządzenie pozwala na łatwe drukowanie plików z urządzeń mobilnych, takich jak tablety i smartfony (bez konieczności konfiguracji, ani instalowania specjalnych aplikacji). Wystarczy, aby posiadane sprzęty miały moduł NFC.

Szybkie drukowanie dokumentów:

Ze względu na opcję druku dwustronnego możemy w bardzo krótkim czasie wydrukować nawet wyjątkowo obszerne dokumenty.

Kompaktowe wymiary:

Drukarka nie zajmuje zbyt dużo miejsca, dlatego bez przeszkód możemy ustawić ją na biurku.

Łatwa obsługa:

Wbudowany wyświetlacz LCD znacząco ułatwia obsługę urządzenia i pozwala szybko znaleźć odpowiednią opcję druku.

Wady
Generuje zbyt duży hałas:

Opisywany model jest dość hałaśliwy. Wydawane przez sprzęt dźwięki mogą przeszkadzać domownikom lub współpracownikom.

 

 

Inne popularne artykuly napisane przez naszych kolegów:

 

Drukarka laserowa

Dobry soundbar

Słuchawki bezprzewodowe ranking

Jakie słuchawki nauszne kupić?

 

6
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
najlepszerankingi.plkomuszekZespół NRaddekPaweł Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
Paweł
Guest
Paweł

Drukarka OKIC301dn jest niedostępna. Proszę zaktualizować ten ranking.

addek
Guest
addek

A co sądzicie o zamiennikach tonerów? Czy warto i jakie?

komuszek
Guest
komuszek

Pewnie, że warto drukować na zamiennikach tylko zwróć uwagę na markę bo nie każde będą takie dobre. Spróbuj active jetów, dla mnie są na prawdę rewelacyjne.

najlepszerankingi.pl
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i opinię.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status