Ranking 5 najlepszych drukarek laserowych kolorowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 05.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Drukarka laserowa kolorowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Sprawdziliśmy, jaka kolorowa drukarka laserowa jest obecnie uznawana za najpopularniejszą. Analiza opinii kupujących pokazała, że to model Brother HL-L3210CW. Nadaje się on do domowego biura, a także niewielkiej firmy. Prędkość druku wynosi 18 stron na minutę, a generowany przy tym hałas nie jest uciążliwy. Sprzęt ma kompaktowe wymiary i jest łatwy w obsłudze, ponadto łączy się bezprzewodowo z Internetem. Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje drukarka HP Color Laser 150nw, która drukuje w rozdzielczości 600 x 600 dpi. Sprzęt daje możliwość tworzenia dokumentów i ulotek zarówno w formacie A6, jak i większym A4. Model bardzo szybko reaguje, dlatego zaraz po tym, jak na komputerze wybierzemy “drukuj”, sprzęt zaczyna pracę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką drukarkę laserową kupić?

 

W domu, w szkole lub w biurze nie możemy sobie wyobrazić braku drukarki. W dzisiejszych czasach jest to urządzenie, bez którego nie można się praktycznie obejść. Wybór takiego sprzętu nie jest także łatwym zadaniem. Producenci zadbali o to, aby drukarki jak najlepiej spełniały swoje zadanie. Dlatego są one nieustannie ulepszane. Stworzyliśmy poradnik o tym, jaką drukarkę laserową kolorową wybrać, aby Ci pomóc w zakupie.

 

 

Dlaczego drukarka laserowa kolorowa?

Drukarki atramentowe są tańsze w zakupie. Dzięki nim można również wydrukować dobrej jakości zdjęcia, plakaty lub wizytówki. Natomiast drukarka laserowa jest jednak tańsza w eksploatacji i szybsza w działaniu. Taki druk jest też odporny na wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne. Pamiętajmy jednak, że drukarki tego typu zużywają stosunkowo dużo prądu. Wówczas wybierzmy taki model, który jest energooszczędny.

 

Miejsce wydruku

Jeżeli zamierzamy kupić urządzenie tego typu do biura, to nie ma lepszego, niż drukarka laserowa kolorowa. Sprawi ona, że dokumenty zostaną wydrukowane bardzo szybko. Jest idealna w przypadku, kiedy potrzebujemy wydrukować wiele dokumentów na raz. Zrobi to sprawnie i szybko. Jeżeli jednak zamierzasz drukować zdjęcia, to bardziej odpowiednia może okazać się drukarka atramentowa. Jednak to ta laserowa pomoże nam w zaoszczędzeniu na jej eksploatacji, a także wydajności.

 

Prosta drukarka, czy wielofunkcyjny kombajn?

Wybór takiego urządzenia zależy od Twoich osobistych potrzeb. Na drukowanie pojedynczych stron co jakiś czas wystarczy Ci w zupełności proste urządzenie, które nie posiada wielu funkcji. Jeżeli jednak jesteś bardziej wymagający, to potrzebny Ci przyrząd nieco bardziej zaawansowany. Dlatego takim osobom polecamy kombajn. Różni się on od zwykłych drukarek o wiele większym rozmiarem i ilością funkcji. Znajdziemy w nim najczęściej skaner, faks i kopiarkę. Takie urządzenie jest idealnie przygotowane do pełnienia swoich zadań w biurach.

 

Szybkość druku – jaka jest najlepsza drukarka laserowa kolorowa?

Szybkość druku jest ważnym parametrem szczególnie wtedy, kiedy często drukujemy duże ilości dokumentów. Aby dowiedzieć się, jak szybki jest upatrzony przez nas sprzęt, to sprawdźmy, ile stron drukuje on w minutę. Musimy jednak uważać, ponieważ szybkość pracy może sprawić, że jakość wydruku znacznie zmaleje. Większość drukarek posiada prędkość wynoszącą od 4 do 10 stron na minutę. Nie jest to wiele, zatem polecamy taki sprzęt głównie do domów, gdzie bardziej zależy nam na jakości, niż na szybkości wydruku.

Przyrządy, które drukują od 10 do 30 stron na minutę, możemy spokojnie zakupić do małych firm. Jest to dość dobry wynik, który nie powinien opóźnić pracy w biurze. Najszybsze drukarki laserowe potrafią drukować ponad 40 stron na minutę. Jest to idealny sprzęt do dużych biur, w których liczy się czas i ilość wydrukowanych dokumentów.

 

Drukowanie bezprzewodowe

Możliwość drukowania bezprzewodowego może znacznie ułatwić nam pracę. Takie urządzenie wystarczy skonfigurować z routerem Wi-Fi, a wszystkie osoby, które mają dostęp do tej sieci będą w stanie korzystać ze sprzętu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy również postawić urządzenie w dowolnym miejscu. Nie musi już ono, tak jak drukarka przewodowa, stać tuż przy komputerze.

Znacznie ułatwia nam to korzystanie ze sprzętu takiego typu. Najlepsza drukarka laserowa kolorowa  posiada możliwość połączenia ze smartfonem lub tabletem, dzięki łączności NFC. Pozwoli to nam również pracować ze wspomnianymi urządzeniami. Aby to zrobić, należy przyłożyć dane urządzenie do naszej drukarki.

 

Koszty eksploatacji drukarki

Jest to jedna z najważniejszych kwestii przy wyborze dobrej drukarki laserowej kolorowej. Nie sugerujmy się w tym przypadku ceną samego urządzenia. Czasem najtańszy przyrząd może być bardzo drogi w eksploatacji. Dlatego też warto wybrać drukarkę laserową. Nie musimy jej napełniać tak często jak drukarki atramentowej, a także koszt wydruku jest mniejszy. Cena wydruku je wynosi od 1 gr do 10 gr.  Zwróćmy jednak uwagę na cenę tonera, który pasuje do danego typu. Niekoniecznie najtańszy produkt, faktycznie będzie najbardziej ekonomiczny w użytkowaniu.

 

Normatywne obciążenie drukarki

Przy bardzo dużej eksploatacji drukarki, obciążenie jest bardzo ważnym parametrem. Liczy się go w liczbie wydruków, które sprzęt może wykonać w ciągu jednego miesiąca. To istotne, jeżeli szukasz dobrego urządzenia do swojego biura. Jeżeli dana drukarka wykonuje poniżej 3 000 wydruków, to będzie ona najlepsza do wykorzystania w domu. Dla małej firmy polecamy urządzenie, które wykonuje co najmniej 10 000 wydruków miesięcznie. Jest to optymalna liczba w tym zakresie. Istnieją także typy, które są w stanie wydrukować około 100 000 dokumentów. Takie urządzenia znajdą swoje przeznaczenie w bardzo dużych firmach lub centrach obsługi klienta.

 

 

Dodatkowe funkcje w drukarkach laserowych kolorowych

Zwróćmy uwagę, czy upatrzone przez nas urządzenie posiada czytnik kart pamięci. W ten sposób możemy łatwo wydrukować dowolny plik z naszego komputera lub aparatu. Może do tego przydać się również port USB. Jeżeli wybierzemy drukarkę przewodową, to obecność takich wejść okaże się bardzo przydatna. Wybierzmy model, który posiada intuicyjny panel sterowania. Dzięki temu nawet osoby, które nie mają wiele wspólnego z technologią będą mogły bez problemu wydrukować potrzebne dokumenty. Jest ono bardziej przejrzyste i posiada większe oraz czytelne ikony.

Ciekawym rozwiązaniem są modele, które mają możliwość rozbudowy. Możemy spersonalizować i ulepszyć w ten sposób nasze urządzenie, dołączając do niego na przykład dysk twardy, czy podajnik papieru o większej pojemności. Warto wybrać model, który posiada funkcję cichego drukowania, a także nie ma długiego inicjowania drukowania.

 

Drukarki laserowe kolorowe w dobrej cenie

Drukarki tego typu to nieco większy wydatek, lecz może nam się on zwrócić w przyszłości. Ich ceny zwykle zaczynają się od około 500 zł. Wspomniany przez nas kombajn, który posiada wiele różnych funkcji może kosztować nawet 8 000 zł.

 

 

5 najlepszych drukarek laserowych kolorowych. Opinie w 2021 roku

 

Posiadanie własnej drukarki jest wygodnym rozwiązaniem. Dzięki niej nie musimy za każdym razem wybierać się do punktu ksero, gdy musimy coś wydrukować. Ponadto można dostosować ustawienia pracy do swoich potrzeb. Dużym atutem drukarek laserowych jest możliwość natychmiastowego użytku. Przy wyborze modelu dla siebie, zwróć uwagę na prędkość pracy. Poza tym, ważny jest koszt wymiany tonerów, gdyż kompatybilne z urządzeniem mogą mieć wysoką cenę. Ten ranking drukarek laserowych kolorowych stworzono z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie wysokiej jakości sprzęt.

 

1. Drukarka Laserowa Brother HL-L3210CW

 

Kolorowa drukarka Brother HL-L3210CW sprawdzi się zarówno w niewielkiej firmie, jak i biurze domowym. Szybkość druku (w kolorze, jak i czerni) wynosi 18 stron na minutę. Sprzęt nie generuje dużego hałasu podczas pracy, maksimum to ok. 45 dB. Wymiary urządzenia są równe: Wysokość – 25,2 cm, szerokość – 41 cm oraz głębokość – 46,1 cm.

Prezentowany model może nawiązywać bezprzewodową łączność z Internetem i pozwala na bezpośrednie drukowanie dokumentów z urządzeń mobilnych. Co więcej, obsługuje on takie usługi, jak Google Cloud Print 2.0 czy AirPrint. Drukarka jest kompatybilna z wybranymi systemami operacyjnymi Windows, a także Linux i Mac OS X.

Dlaczego sprzęt marki Brother trafił do rankingu? Konsumenci pochlebnie wypowiadają się na jego temat. Z ich recenzji wynika, że urządzenie działa szybko i cicho, a w dodatku nie zajmuje dużo miejsca na biurku. Poza tym drukarka jest łatwa w obsłudze.

Brother HL-L3210CW to sprzęt o wymiarach: 25,2 cm x 41 cm x 46,1 cm. Drukuje on z prędkością 18 stron na minutę. Rozdzielczość dokumentów to 600 x 600 dpi.

Zalety
Cicha praca:

Drukarka nie jest hałaśliwa, głośność jej pracy nie przekracza 45 dB. Nie powinniśmy więc narzekać, że sprzęt przeszkadza nam w wypełnianiu obowiązków.

Drukowanie ze smartfona:

Urządzenie daje możliwość drukowania dokumentów bezpośrednio ze smartfona i tabletu.

Nieskomplikowana obsługa:

Obsługa drukarki nie jest uznawana za skomplikowaną. Ma ona jednoliniowy wyświetlacz LCD, a także dobrze oznaczone przyciski.

Łączność Wi-Fi:

Sprzęt łączy się bezprzewodowo z Internetem, a to oznacza, że nie musimy podłączać do niego dodatkowego kabla.

Kompatybilność z różnymi systemami:

Model jest kompatybilny nie tylko z wybranymi systemami operacyjnymi Windows, ale również Mac OS X oraz Linux.

Wady
Brak automatycznego druku dwustronnego:

Ponieważ sprzęt nie ma opcji automatycznego druku dwustronnego, samodzielnie musimy przewracać kartki podczas drukowania dokumentów.

 

 

 

 

2. Drukarka do domu i biura HP Color Laser 150nw

 

Firmy HP nie potrzeba chyba nikomu przedstawiać. Jako bardzo popularna drukarka tej firmy jawi się sprzęt do domu i biura HP Color Laser 150nw. Ma on stosunkowo niewielkie rozmiary wynoszące: wysokość – 211 mm, szerokość 382 mm, głębokość 309 mm i wagę, wynoszącą 10 kg. Biała obudowa skrywa podajnik papieru na 150 arkuszy i odbiornik na 50 szt. Sprzęt został wyposażony w złącza:

Apple AirPrint, Ethernet i USB 2.0. Ponadto drukarka współpracuje z WiFi. Producent w specyfikacji podaje, że druk w kolorze to 4 strony na minutę, a w czerni 18 stron i odpowiednio pierwsza strona po przesłaniu kolorowego wydruku do drukarki pojawi się po 25,3 sekundach, a wydruk w czerni po 12,4, dzieje się tak za sprawą wbudowanej pamięci 64 MB. Zarówno kolorowy jak i druk czarny charakteryzuje rozdzielczość 600 x 600 dpi rozdzielczości. Ustawienia można robić z pozycji komputera lub wyświetlacza znajdującego się na górnej części panelu.

Kupując zestaw użytkownik otrzymuje obok samego urządzenia kabel zasilający, tonery startowe, kabel USB, a także instrukcję obsługi w j. polskim i kartę gwarancyjną producenta. Małe biuro lub domowy kącik biurowy dobrze uzupełnić o sprzęt do drukowania. Sprawdza się w tym charakterze drukarka do domu i biura HP Color Laser 150nw.

Zalety
Druk w kolorze:

HP Color Laser 150nw może tworzyć zarówno czarne wydruki jak i kolorowe. Sprzęt w momencie zakupu jest wyposażony w tonery startowe, więc zaraz po jego rozpakowaniu można przystąpić do pracy. 

Wyświetlacz:

Zarządzanie urządzeniem odbywa się z pozycji komputera bądź wyświetlacza umieszczonego na górnej płycie drukarki. To wygodne rozwiązanie. 

Niewielkie rozmiary:

Wysokość 211 mm, szerokość 382 mm, głębokość 309 mm to rozmiary, które sprawiają, że sprzęt zmieści się w każdym niewielkim biurze i w domowym zaciszu.

Prędkość druku:

Według specyfikacji przy druku czarnym drukarka generuje 18 stron na minutę, a kolorowym 4 strony. To optymalny wynik przy tej klasie urządzenia.

WiFi:

Ponieważ drukarka została wyposażona w moduł WiFi możliwe jest jej użytkowanie z różnych urządzeń jak telefon czy tablet. Aby zarządzać takim wydrukiem producent opracował aplikację HP Smart, która w łatwy sposób zarządza wydrukami zdalnymi. 

Wady
Jednostronnie:

HP Color Laser 150nw nie jest wyposażona w automatyczny druk dwustronny. Aby w taki sposób zadrukować kartki, trzeba je ręcznie przekładać do podajnika.

 

 

 

 

3. Brother HL-L3270CDW Kolorowa Drukarka LED A4

 

Warto przemyśleć zakup kolorowej drukarki laserowej Brother HL-L3270CDW, która umożliwia łatwy i szybki druk dwustronny. Urządzenie działa z zadowalającą prędkością, jest w stanie wydrukować nawet 24 strony w ciągu jednej minuty. Sprzęt o takich parametrach z pewnością spełni potrzeby osób prowadzących biuro, które kompletują potrzebną dokumentację i często korzystają z drukarki.

Dokładne wymiary sprzętu są następujące: 25,2 cm x 43,9 cm x 46,1 cm. Waży on trochę ponad 18 kg. Rozdzielczość wydruku, zarówno kolorowego, jak i monochromatycznego, wynosi 600 x 2400 dpi. Minimalna gramatura papieru to: 60 g/m2, a maksymalna 163 g/m2. W podajniku papieru mieści się do 250 arkuszy, a w tacy odbiorczej 150 stron.

Brother HL-L3270CDW to dobra, kolorowa drukarka laserowa ułatwiająca codziennie funkcjonowanie w biurze. Sprzęt jest wykonany z dobrych gatunkowo materiałów. Wygodnie się z niego korzysta i nie generuje on dużego hałasu w trakcie pracy, co wpływa na komfort osób przebywających w tym samym pomieszczeniu.

Brother HL-L3270CDW to kolorowa drukarka o wymiarach: 25,2 cm x 43,9 cm x 46,1 cm. Jej waga wynosi 18,3 kg. Prędkość wydruku osiąga do 24 stron na minutę.

Zalety
Zadowalająca jakość wydruków:

Urządzenie zapewnia wysoką jakość wydruków, co jest ważne dla każdego użytkownika. Rozdzielczość wydrukowanych strony wynosi 600 x 2400 dpi. Dzięki zastosowanej w drukarce technologii LED wydruki są bardziej czytelne.

Stosunkowo tania eksploatacja:

Producent zapewnia, że eksploatacja sprzętu nie jest zbyt kosztowna. Wszystko dlatego, że do drukarki przystosowane są wysokowydajne tonery, których nie trzeba zbyt często wymieniać. Koszty wydruku jednej strony, nawet w kolorze, nie są duże.

Wysoka wydajność pracy:

Do zakupu tej drukarki zachęca również to, że działa ona z dużą prędkością, w ciągu minuty jest w stanie wydrukować nawet do 24 stron. Co warto podkreślić, nie generuje przy tym nadmiernego hałasu.

Wady
Waga:

Sprzęt jest ciężki, a ze względu na to jego przenoszenie może nie być wygodne.

 

 

 

 

4. Drukarka Kolorowa Laserowa HP Color Laser 150nw

 

Opinie na temat kolorowej drukarki laserowej HP Color Laser 150nw są pozytywne i z tego właśnie powodu zdecydowaliśmy się zamieścić ją w naszym zestawieniu. Sprzęt jest polecany szczególnie do domowego zastosowania, przyda się studentom i uczniom. Urządzenie ma białą obudowę, która będzie dobrze komponowała się z resztą znajdujących się w pokoju przedmiotów.

Prędkość drukowania w przypadku biało-czarnych dokumentów wynosi do 18 stron na minutę. Kolorowy wydruk zajmuje więcej czasu. Wydajność urządzenia w tym przypadku wynosi do 4 stron na minutę. Dokładne wymiary modelu to: 38,2 cm x 30,9 cm x 21,15 cm. Urządzenie jest przystosowane do wydruków w formacie A4. Podajnik papieru mieści 150 arkuszy.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy kupować tę drukarkę laserową, warto, abyś poznał opinie użytkowników na jej temat. Zdaniem konsumentów sprzęt dobrze sprawdza się do domowego zastosowania, nie generuje uciążliwego hałasu i łatwo się z niego korzysta.

Drukarka HP Color Laser 150nw ma wymiary: 38,2 cm x 30,9 cm x 21,15 cm. Maksymalny format wydruku to A4.

Zalety
Możliwość połączenia z aplikacją:

Drukarkę można połączyć z pobraną na telefon aplikacją HP Smart. Z jej poziomu łatwo wybiera się przeznaczone do druku dokumenty. Nie trzeba uruchamiać komputera ani podłączać żadnych przewodów. Łączność bezprzewodowa zapewnia komfort użytkowania.

Kompaktowe wymiary:

Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu, dlatego można umieścić go nawet w niewielkim pokoju. Dodatkowo nie jest on zbyt ciężki (łatwe przenoszenie).

Kompatybilność:

Polecana w naszym zestawieniu drukarka laserowa współpracuje z różnymi systemami operacyjnymi, a to oznacza, że jest uniwersalna. Nie powinno być żadnego problemu z jej konfiguracją.

Wady
Zarysowania na obudowie:

Pojedyncze osoby zauważyły, że obudowa jest podatna na drobne zarysowania.

Prędkość drukowania kolorowych stron:

Jeśli chcemy wydrukować strony w kolorze, musimy liczyć się z tym, że zajmie nam to sporo czasu. Urządzenie drukuje ok. 4 strony w ciągu minuty.

 

 

 

 

5. Kyocera-Mita Drukarka kolorowa 1102PS3NL0

 

Model Kyocera-Mita 1102PS3NL0 cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Sprawdzi się on w domach i firmach najbardziej wymagających osób. Dzięki wykorzystaniu technologii Multi-bit, ta dobra i tania drukarka laserowa kolorowa pozwala na stworzenie wysokiej jakości wydruków.

Produkt ten pracuje z prędkością 21 str/min, zarówno w formacie monochromatycznym, jak i w kolorze. Urządzenie daje możliwość druku dwustronnego. Sprzęt można bezprzewodowo podłączyć do komputera i telefonu za pomocą wifi. Do produkcji urządzenia wykorzystano wysokiej jakości komponenty, które cechują się dużą żywotnością.

Wymiary tego modelu to 39 cm x 52,3 cm x 37 cm, więc sprawdzi się dobrze na biurkach o dużych rozmiarach. Przyrząd cechuje się niskim poziomem hałasu, co daje duży komfort użytkowania. Produkt pozwala na utrzymanie niskich kosztów druku. Konsumenci twierdzą, że jest to dobrej jakości model, który sprawnie pracuje.

Sprzęt Kyocera ECOSYS P6021cdn drukuje w kolorze z prędkością do 21 stron/min. Całkowite wymiary produktu to: 39 cm x 52,3 cm x 37 cm.

Zalety
Niski poziom hałasu:

Z uwagi na to, że drukarka pracuje bardzo cicho doskonale sprawdza się zarówno w biurze, jak i w domu. Generowany przez urządzenie hałas nie przeszkadza współpracownikom ani domownikom, dlatego każdy może skupić się na swoich obowiązkach.

Efektywne działanie:

Czas nagrzewania sprzętu od momentu włączenia wynosi 32 sekundy. Po wyłączeniu trybu czuwania drukowanie rozpoczyna się po upływie ok. 10,5 sekundy. To powoduje, że szybko otrzymamy potrzebne dokumenty i nie stracimy zbyt dużo czasu na czekanie.

Wady
Nieelegancki design:

Choć drukarka jest wydajna i energooszczędna część konsumentów narzeka na zbyt prosty i tym samym niezbyt elegancki design. Urządzenie może więc źle prezentować się w biurze.

Brak modułu Wi-Fi:

Z uwagi na brak modułu Wi-Fi smartfon lub tablet musimy połączyć z siecią Ethernet, aby móc wydrukować przechowywane w ich pamięci dokumenty.

 

 

 

 

FAQ

 

P1: Jaka kolorowa drukarka laserowa do domu?

Kolorowa drukarka laserowa przeznaczona do użytku w domu powinna przede wszystkim mieć kompaktowe wymiary. Tego typu sprzęt nie może zajmować dużo miejsca na biurku, inaczej szybko zacznie przeszkadzać podczas pracy czy korzystania z komputera w innym celu, np. grania w gry. Ważne jest też to, aby urządzenie było mało hałaśliwe oraz łatwe w obsłudze dla wszystkich domowników, wówczas wydrukowanie dokumentów nie zajmie dużo czasu. Dobra kolorowa drukarka laserowa do domu powinna mieć kilka przydatnych funkcji, m.in. drukowanie bezpośrednio ze smartfona czy bezprzewodowa łączność z Internetem.

 

P2: Jak działa kolorowa drukarka laserowa?

Kolorowa drukarka laserowa działa w podobny sposób co kserokopiarka. Proces drukowania składa się z kilku etapów, a pierwszym z nich jest naelektryzowanie bębna, nazywanego również wałkiem światłoczułym. Następnie dochodzi do procesu naświetlania laserem (w naświetlanych miejscach dochodzi do utraty ładunku elektrycznego). Później na bęben nanoszony jest toner, przykleja się do tych fragmentów, których nie naświetlił laser. Na koniec przenoszony jest on na arkusz papieru za pomocą pasa transmisyjnego, a wydruk utrwala się poprzez przechodzenie między rozgrzanymi wałkami. Co ciekawe, kolorowa drukarka wykorzystuje nie jeden, ale cztery tonery CMYK, są w niej także cztery bębny i lasery.

P3: Ile kosztuje kolorowa drukarka laserowa?

Średnio za kolorową drukarkę laserową zapłacimy od 500 do 1000 zł, jednak modele oferowane przez znane marki mogą okazać się nieco droższe. Dotyczy to w szczególności sprzętów przystosowanych do bardziej intensywnej eksploatacji, np. w biurze. Choć zakup laserowej drukarki początkowo może wydawać się dużym wydatkiem, to tego typu rozwiązanie ma swoje zalety. Sprzęt ten zapewnia szybki wydruk dobrej jakości dokumentów, jest też tani w eksploatacji i wyróżnia się dużą wydajnością. To odpowiedni wybór w szczególności dla osób, które często drukują różne pliki. Szacuje się, że w porównaniu do zwykłego sprzętu atramentowego koszt wydruku dokumentu za pomocą drukarki laserowej jest nawet o 20% niższy.

 

P4: Gdzie kupić kolorową drukarkę laserową?

Kolorowa drukarka laserowa jest dostępna w każdym sklepie RTV AGD, nierzadko można znaleźć ją również np. w hipermarketach. Co prawda w takich miejscach często organizowane są akcje promocyjne, dzięki którym można sporo zaoszczędzić, ale problemem może być ograniczony asortyment. Zanim kupimy drukarkę stacjonarnie, sprawdźmy też, co znajduje się w ofercie sklepów online. Nierzadko okazuje się, że ilość dostępnych urządzeń jest większa, dlatego łatwiej można znaleźć model dobrze dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakupy online pozwalają na uniknięcie tłumów w sklepach czy stania w korkach, ponadto zamówiony sprzęt zostanie nam dostarczony na wskazany przez nas adres.

 

P5: Jaka drukarka laserowa kolorowa tania w eksploatacji?

Zapewne większość osób kupujących kolorową drukarkę laserową chce, aby była ona tania w eksploatacji. Niemniej jednak warto pamiętać, że cena nie ma na tę kwestię istotnego wpływu. Często zdarza się, że niedrogi sprzęt po pewnym czasie okazuje się tak naprawdę drogi w utrzymaniu, dlatego nie powinniśmy nadmiernie oszczędzać na zakupie takiego urządzenia. Na tanią eksploatację wpływa przede wszystkim koszt tonerów i to, jak często trzeba je wymieniać. Są modele pozwalające na korzystanie zarówno z elementów oryginalnych, jak i tzw. zamienników, które kosztują mniej, ale zapewniają równie dobrą jakość wydruków.

 

 

Inne popularne artykuly napisane przez naszych kolegów:

Dobry soundbar

Słuchawki bezprzewodowe ranking

Jakie słuchawki nauszne kupić?

WD Elements Portable 1TB opinie

Seagate Expansion 1tb opinie

Czym jest dysk SSD?

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Drukarka laserowa HP ColorLJ M254dw T6B60A

 

Doskonałą wydajność 21 str./min wydrukowanych w kolorze jak i w czerni w rozdzielczości 600 x 600 dpi oferuje HP LaserJet Pro Color M254DW. Praca przebiega płynnie również ze względu na szybki przesył danych (jest ona zaopatrzona w procesor 800 MHz) do drukarki i w ok. 11 sekund zaczyna ona wydruki czarno-białe i w 11 kolorowe. Do komputera przyłączymy drukarkę za pomocą Wi-Fi, ale możemy nią zarządzać również z poziomu kolorowego panelu dotykowego o przekątnej 2.7″.

Za pomocą tego sprzętu użytkownik zadrukuje dwustronnie nie tylko zwykłe kartki A4, ale tez może ja użyć do druku na papierze fotograficznym, bezdrzewnym, makulaturowym, broszurowym, a także wydrukuje adres na kopertach jak i przygotuje etykiety. Podajnik jest przystosowany do ułożenia w nim 250 arkuszy papieru A4, a odbiornik przechowa 100 arkuszy. 

Drukarka jest szczególnie polecana dla tych użytkowników, których potrzeby druku w jednym miesiącu wynoszą od 150 do 2500 stron. Jest to również sprzęt przystosowany do pracy w sieci, z protokołami zdalnego zarządzania SNMP 1, SNMP 3, HTTP, HTTPS, SLP. Użytkownicy podkreślają, że istotnym jest to, że wraz z zakupem drukarki otrzymuje się tonery kolorowe (cyjan, magenta i żółty) wystarczające na wydruk do 700 stron i toner czarny z wydajnością 800 stron.

Zalety
Inteligentne zarządzanie energią:

Drukarka została wyposażona w funkcję Auto-On/Auto-Off, dzięki której pracuje tylko wtedy, gdy jest aktywnie wykorzystywana, pozostały czas pozostaje w uśpieniu nie zużywając energii.

Łatwa obsługa:

Model ten obsługuje się w sposób intuicyjny za pomocą aplikacji HP Smart lub ekranu dotykowego. Za pomocą Wi-Fi każdy z użytkowników wyśle do drukarki pliki z komputera, tabletu albo smartfonu.

Wszechstronność wykorzystania:

Drukarka nie tylko może być wykorzystywana do wydruków z różnych urządzeń, ale też obsługuje różne rodzaje nośniki. Papier o gramaturze od 60 g/m² do 220 g/m² może być błyszczący (fotograficzny), bądź makulaturowy, czy też bezdrzewny.

Podajnik i duplex:

Urządzenie umożliwia załadowanie 250 arkuszy przygotowanych do zadrukowania, a taca odbiorcza przyjmie 100 stron. Cenne jest również to, że model automatycznie odwraca strony do druku obustronnego.

Parametry techniczne:

HP LaserJet Pro Color M254DW to urządzenie, które wyposażono w zainstalowaną pamięć RAM 256 MB i procesor 800 MHz. Parametry te sprawiają, że sprzęt dobrze sobie radzi z przetworzeniem dużej ilości dokumentów do druku i czas oczekiwania na pierwsza kartkę jest niewielki.

Wady
Głośność pracy:

Niektórzy z użytkowników przekazują, że głośność pracy jest duża i druk wielu arkuszy za jednym razem jest irytująca i mecząca dla postronnych osób.

 

 

Drukarka kolorowa OKI C332dn A4 46403102

 

Model OKI C332DN przydaje się zarówno w domach, jak i w niewielkich przedsiębiorstwach. Urządzenie umożliwia drukowanie kartek w formacie A4. Sprzęt przydaje się do drukowania dokumentów, a także materiałów kolorowych.

Istnieje możliwość drukowania dwustronnego, co jest bardzo wygodne dla użytkownika. Rozdzielczość wydruku wynosi 1200 x 600 dpi lub 600 x 600 dpi, a więc jakość wydruków jest bardzo wysoka. Prędkość drukowania stron monochromatycznych jest równa 30 stron na minutę, a w kolorze 26 stron na minutę. Czas nagrzewania drukarki wynosi 60 sekund, a reaguje ona po 9 sekundach.

Wymiary urządzenia są równe 50,4 cm x 41 cm x 24,2 cm, dlatego bez problemu zmieści się na biurku. Model ma wbudowaną pamięć 1024 MB, co umożliwia polecenie wydrukowania większych plików. Pojemność podajnika wejściowego wynosi 350 arkuszy, a wyjściowego 150. Użytkownicy są zadowoleni, że bardzo łatwo można zainstalować oprogramowanie. Przedsiębiorcy doceniają model za dużą szybkość pracy przy drukach kolorowych.

Urządzenie OKI C332Dn to drukarka, której można używać do drukowania stron kolorowych i monochromatycznych. Model ma moc równą 540 W. Sprzęt ma wymiary 50,4 cm x 41 cm x 24,2 cm.

Zalety
Szybkość druku:

Urządzenie drukuje strony w odcieniach szarości w tempie 30 stron na minutę, a kolorowe - 26 stron na minutę, więc bardzo szybko można wydrukować zestaw dokumentów.

Łatwość instalacji:

Oprogramowanie można łatwo i szybko zainstalować na komputerze i od razu pracować. Podłączenie do sieci LAN również nie powinno sprawić trudności.

Wysoka jakość wydruku:

Istnieje możliwość drukowania stron w rozdzielczości 1200 x 600 dpi. Wydruk wygląda atrakcyjnie i widać na nim wiele szczegółów.

Druk dwustronny:

Istnieje możliwość ustawienia drukowania dwustronnego, dzięki czemu nie trzeba przestawiać pojedynczo wszystkich kartek, aby drukowały się z drugiej strony.

Wady
Tonery:

Dołączone do zestawu tonery startowe nie są w 100% wypełnione pigmentem, a jedynie częściowo. To sprawia, że bardzo szybko trzeba zakupić nowy zestaw.

 

 

Drukarka Brother HL-3140CW laserowa kolor

 

Wartym uwagi modelem jest Brother HL-3140CW. Przyrząd ten wyróżnia się bezprzewodowym interfejsem. To pozwala na drukowanie bez konieczności podłączania do komputera za pomocą kabla. Produkt jest kompatybilny także z telefonami komórkowymi i tabletami przy pomocy odpowiedniej aplikacji. Drukarka przeznaczona jest do użytku domowego. Sprawdzi się ona także w przypadku niewielkich firm.

Prędkość pracy w trybie monochromatycznym i kolorowym wynosi 18 str/min. Drukarkę cechuje wysoka jakość powstałego druku w przypadku zarówno dokumentów, jak i zdjęć. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, w której tonery i bęben są od siebie oddzielone, sprzęt jest przyjazny dla środowiska.

Wykorzystany w tym modelu toner pozwala na drukowanie 2200 stron. Wymiary tego urządzenia to 41 cm x 46,5 cm x 24 cm. Dzięki niewielkim rozmiarom, przyrząd można wygodnie ustawić na biurku. Konsumenci doceniają ten produkt za niską głośność pracy.

Model Brother HL-3140CW to drukarka laserowa z prędkością druku do 18 stron/min (w kolorze). Urządzenie ma wymiary: 41 cm x 46,5 cm x 24 cm.

Zalety
Wydajność:

Zastosowane tonery pozwalają na wydrukowanie do 2200 stron (z zachowaniem bardzo dobrej jakości), co powoduje, że nie musimy ich za często wymieniać. W ten sposób możemy więc sporo zaoszczędzić.

Wygoda użytkowania:

Sprzęt został wyposażony w podajnik papieru mieszczący 250 arkuszy. Co ważne, drukarka może bezprzewodowo połączyć się z urządzeniami mobilnymi z systemem iOS, Android, Windows i Blackberry.

Niskie zużycie energii:

Urządzenie jest energooszczędne, co potwierdzają przyznane mu certyfikaty (Energy Star i Nordic Swan). Z tego względu częste użytkowanie produktu nie powinno mieć zbyt dużego wpływu na wysokość rachunków za prąd. To dobry wybór dla osób dbających o środowisko naturalne.

Wady
Brak opcji automatycznego druku dwustronnego:

Ponieważ drukarka nie ma opcji automatycznego druku dwustronnego po pewnym czasie możemy zauważyć szybsze zużycie papieru.

 

 

Xerox Drukarka kolorowa Phaser 6020

 

Urządzenie Xerox Phaser 6020 idealnie nadaje się do domowego biura lub niewielkich firm. Obsługiwany format druku to A4, A5 i A6. Istnieje możliwość podłączenia sprzętu do sieci z pomocą Wi-Fi, w efekcie czego wydruk można wykonać z telefonu czy tabletu.

Urządzenie drukuje w rozdzielczości 1200 x 2400 dpi, więc jakość druku jest bardzo dobra. Prędkość drukowania monochromatycznego wynosi 12 stron na minutę, a w kolorze 10 stron na minutę. W podajniku mieści się 150 kartek.

Wymiary drukarki są równe 39,4 cm x 23,4 cm x 30,4 cm, więc jest niewielka i przydaje się podczas spotkań z klientami. Pamięć modelu wynosi 128 MB, co pozwala na drukowanie różnej wielkości plików. Sprzęt waży 10,4 kg i ma 1 interfejs USB. Konsumenci doceniają ten produkt za dużą intensywność i nasycenie kolorowych stron.

Xerox Phaser 6020 to drukarka laserowa, która drukuje z prędkością 10 stron na minutę dla stron kolorowych i 12 dla monochromatycznych.

Zalety
Jakość druku:

Urządzenie drukuje w rozdzielczości 1200 x 2400 dpi, dlatego umożliwia tworzenie zdjęć w bardzo dobrej jakości z wieloma detalami.

Niewielkie wymiary:

Wymiary drukarki wynoszą 39,4 cm x 23,4 cm x 30,4 cm, więc są niewielkie, dlatego drukarka przyda się podczas spotkań z klientami w terenie. Sprzęt można mieć przy sobie w samochodzie, a podczas spotkania podłączyć do prądu i wydrukować wybrany dokument.

Druk Wi-Fi:

Model można podłączyć do sieci Wi-Fi i drukować pliki z tabletu, laptopa, czy telefonu. Taka możliwość przydaje się szczególnie podczas spotkania, kiedy do umowy czy danego dokumentu potrzeba wprowadzić szybkie poprawki.

Wady
Dupleks ręczny:

Drukarka nie ma automatycznego dupleksu, a więc drukowania obustronnego. Trzeba poszczególne kartki ręcznie wyciągać i wkładać, jeżeli jest taka potrzeba lub drukować jednostronnie, co przyczynia się do marnotrawienia papieru.

 

 

Brother HL-3170CDW

 

Sprzęt Brother HL-3170CDW nadaje się do użytku domowego, jak i biurowego. To niewielka drukarka (jej wymiary to: 41 cm x 46,5 cm x 24 cm), która drukuje dokumenty z prędkością do 22 stron na minutę w formacie A4. Produkt ma wbudowany moduł Wi-Fi, więc może nawiązywać zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe połączenie z Internetem.

Co ważne, urządzenie daje możliwość bezpośredniego drukowania plików przechowywanych w pamięci tabletu, smartfona lub innego sprzętu mobilnego. Model można z powodzeniem podłączyć do dowolnego komputera, gdyż jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows, Mac OS X oraz Linux. Drukarka zapewnia wydruki o rozdzielczości do 2400 dpi x 600 dpi.

Z recenzji wydawanych przez konsumentów wynika, że sprzęt Brother jest łatwy w obsłudze i cicho pracuje, dlatego nie powinien przeszkadzać w wykonywaniu codziennych obowiązków w pracy. Drukarka ma funkcję bezpiecznego drukowania, czyli zabezpieczonego kodem PIN i hasłem. Produkt ma obudowę wykonaną z materiałów, które nadają się do recyklingu.

Drukarka Brother HL-3170CDW ma wymiary: 41 cm x 46,5 cm x 24 cm. Sprzęt drukuje z prędkością do 22 str./min, a maksymalny format wydruków to A4.

Zalety
Drukowanie ze smartfona:

Urządzenie pozwala na drukowanie plików ze smartfonów, tabletów, a także innych sprzętów mobilnych (z wykorzystaniem aplikacji Brother iPrint&Scan lub usług, takich jak Google Cloud Print).

Pojemny podajnik papieru:

Podajnik papieru pomieści 250 kartek, dlatego nie trzeba często go uzupełniać. To dobry wybór do biura.

Bezprzewodowa łączność z Internetem:

Aby podłączyć drukarkę do Internetu nie musimy sięgać po kabel. Model może nawiązać też łączność bezprzewodową.

Automatyczny druk dwustronny:

Produkt jest wyposażony w duplex, czyli automatyczny druk dwustronny, w efekcie czego możemy zmniejszyć zużycie papieru (a tym samym lepiej zadbać o środowisko naturalne).

Wady
Za mały format wydruków:

Nie jest to idealna propozycja do biura, w którym drukuje się dokumenty w dużych formatach, takich jak A3. W tego typu miejscach sprzęt może okazać się mało praktyczny.

 

 

OKI C301dn

 

Ciekawym modelem, na który warto zwrócić uwagę jest drukarka kolorowa OKI C301dn. Sprzęt sprawdzi się zarówno w domu, jak i przy prowadzeniu niewielkich firm. Bardzo dobrze drukuje dokumenty biznesowe, a także fotografie. Produkt wyposażony jest w technologię High Definition Color, która pozwala na sprawne, dwustronne tworzenie materiałów. Prędkość pracy jest równa 22 str/min przy kartkach mono i 20 str/min w przypadku kolorowych.

W drukarce wykorzystano cyfrową technologię wysokiej rozdzielczości kolorowego druku, która pozwala na tworzenie materiałów wysokiej jakości. Sprzęt jest przyjazny środowisku i nie pobiera dużej ilości prądu, gdyż wyposażony jest w funkcję oszczędzania energii.

Jednocześnie model ma tryb automatycznego wyłączania. Dzięki niemu urządzenie wyłącza się, gdy nie jest używane. Ponadto przyrząd posiada także tryb hibernacji, w którym drukarka włącza się jedynie przy rozpoczęciu drukowania. Użytkownicy doceniają ten model za szybkość pracy.

OKI C301dn to dobra drukarka laserowa kolorowa do 500 zł. Wymiary urządzenia to: 24,2 cm x 41 cm x 50,4 cm. Szybkość druku w kolorze to 20 stron/min.

Zalety
Wbudowana karta sieciowa:

Sprzęt ma wbudowaną kartę sieciową. Takie rozwiązanie pozwala na skonfigurowanie produktu z 5 komputerami połączonymi z jedną siecią.

Tryb Auto-Off:

Zastosowanie trybu Auto-Off sprawia, że urządzenie automatycznie się wyłącza po dłuższym czasie bezczynności. W ten sposób zmniejsza się zużycie energii, a tym samym wysokość rachunków za prąd.

Intuicyjny panel sterowania:

Obsługa drukarki jest intuicyjna, dlatego z łatwością uda nam się wydrukować wszystkie dokumenty wybierając m.in. odpowiedni format i rozdzielczość.

Automatyczny druk dwustronny:

Funkcja automatycznego druku dwustronnego pozwala nie tylko na szybsze drukowanie dokumentów, ale również oszczędność papieru.

Wady
Zbyt dużo waży:

Choć sprzęt ma stosunkowo niewielkie gabaryty wielu użytkowników uważa, że jest za ciężki. Przez to możemy mieć problem z przeniesieniem produktu w inne miejsce.

 

 

HP Color LaserJet Pro 200 M252dw

 

HP Color LaserJet Pro 200 M252dw to niewielkich rozmiarów typ o dużej mocy. Sprzęt przeznaczony jest do niewielkich firm. Sprawdzi się także do użytku domowego. Urządzenie wyposażone jest w Interfejs Ethernet oraz daje możliwość łączności bezprzewodowej. W ten sposób nie ma potrzeby wykorzystywania kabli do połączenia go z komputerem. Ponadto można drukować poprzez połączenie sprzętu z tymi mobilnymi, bez konieczności wykorzystywania aplikacji.

Produkt pozwala na drukowanie wysokiej jakości kolorowych dokumentów. Oprócz tego wyposażony jest on w funkcję druku dwustronnego, który zapewnia oszczędność czasu. Przyrząd pracuje z prędkością 18 str/min.

Użytkownik może korzystać także z trybu uśpienia, który umożliwia zaoszczędzenie energii. Ponadto przejście do trybu gotowości zajmuje drukarce bardzo niewiele czasu. Do zestawu dołączony jest kabel zasilający, USB, oprogramowanie oraz tonery startowe. Wymiary tego modelu to 39,2 cm x 23,6 cm x 41,2 cm. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za duże możliwości drukowania z różnych nośników.

Urządzenie HP Color LaserJet Pro 200 M252dw ma wymiary: 39,2 cm x 100,2 cm x 28,5 cm. Prędkość druku w kolorze wynosi do 18 stron/min.

Zalety
Druk z urządzeń przenośnych:

Drukarka pozwala na drukowanie dokumentów z urządzeń przenośnych bez konieczności korzystania z kabla. Wystarczy, aby tablet lub smartfon był wyposażony w moduł NFC.

Bezproblemowa obsługa:

Sprzęt jest wyposażony w praktyczny wyświetlacz LCD, który umożliwia wybranie właściwych parametrów druku. Co więcej, opisywany model umożliwia szybkie drukowanie dokumentów MS Word i MS PowerPoint bezpośrednio z napędu USB.

Dobra jakość druku:

Urządzenie drukuje dokumenty w rozdzielczości 600 dpi x 600 dpi. Wszystkie szczegóły są więc doskonale widoczne. Na dobrą jakość druku wpływa też zastosowanie specjalnego tonera HP ColorSphere 3.

Wady
Generuje za duży hałas:

Dźwięki wydawane przez drukarkę są zbyt głośne, co zmniejsza zadowolenie z użytkowania.

Zajmuje zbyt dużo miejsca:

Niektórzy konsumenci twierdzą, że produkt zajmuje zbyt dużo miejsca na biurku i ogranicza wolną przestrzeń.

 

 

HP LaserJet Pro CP1025

 

HP LaserJet Pro CP1025 to dobrej jakości model, który drukuje precyzyjnie z zachowaniem dużej ostrości. Sprzęt ten sprawdzi się zarówno do użytku domowego, jak i biurowego. Drukowanie w czerni pozwala na utrzymanie niskich kosztów. W trybie monochromatycznym prędkość pracy to 16 str/min. Natomiast szybkość druku kolorowych kartek wynosi 4 str/min.

Sprzęt jest energooszczędny, a jego moc w trakcie użytkowania to 195 W. Urządzenie wyposażone jest w technologię Instant-On, która służy oszczędzaniu energii. W trakcie czuwania model pobiera minimalną ilość energii.

Produkt jest prosty i szybki w instalacji. Ponadto montaż i wymiana wkładów nie sprawia trudności. A firma Hp umożliwia bezpłatne i łatwe zutylizowanie zużytych wkładów. Urządzenie to cechuje się wysoką jakością wykonania, która zapewnia mu dużą żywotność i wydajność. Opinie o drukarkach laserowych kolorowych producenta HP są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za niewielkie rozmiary i jakość wydruku.

 

 

HP Color LaserJet Enterprise M651n

 

Drukarka laserowa HP Color LaserJet Enterprise M651n to doskonały wybór nie tylko do małych, ale również dużych firm. Wszystko przez to, że może mieć do niej bezprzewodowy dostęp nawet 30 osób przynależących do jednej grupy sieciowej. Sprzęt zapewnia wysoką jakość wydruków (o rozdzielczości 1200 dpi x 1200 dpi). To powoduje, że możemy bez przeszkód drukować dowolne rodzaje dokumentów.

Urządzenie marki HP zostało wyposażone we wkłady o dużej pojemności oraz podajniki do papieru, które mogą pomieścić do 3100 arkuszy. W razie konieczności możemy zabezpieczyć ważne dane poprzez wykorzystanie zaawansowanych ustawień i zaszyfrowanie dysku twardego. Po wyłączeniu stanu czuwania, produkt rozpoczyna drukowanie po upływie 9 sekund. Oznacza to, że nie musimy zbyt długo czekać, aby otrzymać potrzebne dokumenty.

Jak przekonują konsumenci, największą zaletą drukarki jest niezwykle łatwa obsługa. Wpływa na to m.in. obecność kolorowego wyświetlacza LCD o przekątnej 4,3 cala. Wiele osób docenia sprzęt również za możliwość drukowania dokumentów w kilku formatach.

Drukarka HP Color LaserJet Enterprise M651n to urządzenie o wymiarach: 55 cm x 45,5 cm x 52 cm. Szybkość druku monochromatycznego wynosi do 42 str/min.

Zalety
Oprogramowanie HP FutureSmart:

Z uwagi na zastosowanie oprogramowania HP FutureSmart możemy szybko zaktualizować sprzęt w przypadku pojawienia się nowych opcji i rozwiązań.

Możliwość druku z urządzeń mobilnych:

Urządzenie pozwala na łatwe drukowanie plików z urządzeń mobilnych, takich jak tablety i smartfony (bez konieczności konfiguracji, ani instalowania specjalnych aplikacji). Wystarczy, aby posiadane sprzęty miały moduł NFC.

Szybkie drukowanie dokumentów:

Ze względu na opcję druku dwustronnego możemy w bardzo krótkim czasie wydrukować nawet wyjątkowo obszerne dokumenty.

Kompaktowe wymiary:

Drukarka nie zajmuje zbyt dużo miejsca, dlatego bez przeszkód możemy ustawić ją na biurku.

Łatwa obsługa:

Wbudowany wyświetlacz LCD znacząco ułatwia obsługę urządzenia i pozwala szybko znaleźć odpowiednią opcję druku.

Wady
Generuje zbyt duży hałas:

Opisywany model jest dość hałaśliwy. Wydawane przez sprzęt dźwięki mogą przeszkadzać domownikom lub współpracownikom.

 

 

Jaką drukarkę laserową kolorową Brother wybrać?

 

Brother to firma japońska, która została założona 1908 roku. Na rynku europejskim pojawiła się ponad 50 lat temu. Firma zajmuje się głównie produkcją maszyn i akcesoriów biurowych, między innymi, drukarek. W Polsce Brother w 2005 roku utworzyła swój oficjalny oddział, którym przewodziło Brother International Austria GmbH Sp. z o.o., które bardzo szybko, bo już 3 lata później zostało przekształcone w Brother Polska Sp. z o.o.

Drukarki laserowe sprawdzają się perfekcyjnie w biurze, czy domu. Bardzo dużą zaletą tych urządzeń jest to, że nie musisz się już martwić o zakup tuszu. Produkt taki jak drukarka laserowa, to bardzo wydajne urządzenie.Drukarki laserowe pomimo wysokiej eksploatacji działają długo. Zamiennik tonera przy dużej ilości druku, wymienisz najprawdopodobniej najwcześniej za pół roku. Przy okazji nie są one bardzo drogie. Stąd drukarki laserowe mają mocną przewagą nad atramentowymi. Taki sprzęt jest po prostu bardzo wydajny. Z pozoru płacisz więcej, bo samo urządzenie jest droższe od drukarki atramentowej, ale po jakimś czasie zwróci się różnica zakupu, a nawet zaoszczędzisz. Ponadto najlepsze drukarki laserowe kolorowe Brother mają dużo ładniejszą jakość druku. Przy zwykłych “atramentówkach” może się zdarzyć brzydki efekt zachlapania atramentem lub jego rozmazanie. Drukarka laserowa pozwoli Ci uniknąć tego problemu.

Obecnie prawie wszystkie urządzenia tego typu posiadają łączność możliwą dzięki połączeniu z siecią WiFi. Pozwala to na komfortowe połączenie się na odległość z innymi urządzeniami, które mają dostęp do Internetu w biurze lub domu. Najlepsza drukarka laserowa kolorowa Brother w 2021 roku powinna mieć także wysoką rozdzielczość druku w kolorze, wynoszącą przynajmniej 600 x 600 dpi. Tu warto wiedzieć, iż większa rozdzielczość pozwala na lepszą jakość wydruku. Przykładowo wyżej podana rozdzielczość powinna idealnie oddawać szczegóły każdego dokumentu, w szczególności tych o mniejszych rozmiarach. Dlatego też wysoka rozdzielczość pozwoli nam w dobrej jakości wydrukować nawet zdjęcie. Wybierając drukarkę laserową, musimy także pamiętać o tym, że każde urządzenie ma trochę inne tempo drukowania. W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie, jak dużo będziemy drukować. Jeżeli drukarka ma znaleźć się w biurze, to dobrze, aby jej czas drukowania nie był mniejszy, niż 18 stron na minutę.

 

Drukarki laserowe kolorowe Brother – Ranking

 

Brother HL-3170CDW

 

Brother HL-3170CDW to drukarka laserowa wysokiej jakości, która sprawdzi się nie tylko w każdym biurze, ale też domu. Urządzenie jest uniwersalne, a swoją wszechstronność zawdzięcza możliwości połączenia się z innymi sprzętami dzięki sieci WiFi. Design produktu jest prosty i elegancki. Drukarka posiada także wyświetlacz LCD z możliwością kontrolowania jej pracy. Waga sprzętu wynosi 18,1 kg, a wymiary to: 597 mm szerokości, 521 mm głębokości oraz 364 mm wysokości.

Prędkość druku urządzenia wynosi 22 strony na minutę przy druku czarno-białym i kolorowym. W dodatku HL-3170CDW umożliwia drukowanie w najwyższej jakości. Jej rozdzielczość jest równa 2400 x 600 dpi dla druku monochromatycznego, a także tego w kolorze. Urządzenie posiada możliwość automatycznego druku dwustronnego. Jego podajnik na papier mieści w sobie maksymalnie 250 arkuszy. Oprócz wcześniej wspomnianego WiFi, drukarka oferuje możliwość drukowania z wszystkich urządzeń, które mają opcję połączenia się z siecią, np. smartfonem, tabletem, czy laptopem. Producent wydał także własną aplikację do obsługi urządzenia, która działa na sprzęcie z systemem Windows i Mac OS.

Konsumenci chwalą sobie to urządzenie za szybkość druku. W swoich opiniach piszą także, że drukarka jest  wydajna.

 

 

Brother DCP-9020CDW

 

Brother DCP-9020CDW to najwyższej jakości urządzenie, które pozwala na drukowanie w kolorze. Drukarka jest bardzo łatwa w obsłudze, a kolorowy, dotykowy wyświetlacz LED umożliwia bezpośredni dostęp do jej ustawień. Design drukarki jest prosty, ale elegancki. Urządzenie drukuje z prędkością 18 stron na minutę z możliwością druku dwustronnego. Parametry te dotyczą zarówno druku monochromatycznego, jak i w kolorze. Czas oczekiwania na wydruk pierwszej strony, to 16 sekund. Przez wzgląd na prędkość drukarki i jakość wydruku, znajdzie ona swoje miejsce w każdym biurze. W dodatku urządzenie posiada pojemny podajnik na papier, który zmieści aż 250 arkuszy.

Rozdzielczość dla obu opcji kolorystycznych jest taka sama i wynosi 2400 x 600 dpi. Charakteryzuje się ona wysoką jakością i pozwala na drukowanie najmniejszych szczegółów. Kolejnym udogodnieniem, które świetnie sprawdzi się w biurze jest możliwość połączenia z innymi urządzeniami dzięki sieci WiFi. Istnieje też możliwość ściągnięcia aplikacji, która pozwala sterować pracą drukarki w bardzo wygodny sposób z każdego telefonu.

Opinie użytkowników po zakupie drukarki są pozytywne. Większość dobrych ocen poparta jest argumentami, które traktują o dobrej jakości druku urządzenia oraz jego prędkości.

 

 

Brother HL-3140CW

 

Brother HL-3140CW to świetnej jakości urządzenie, które spełni wymogi każdego biura lub klienta indywidualnego. Drukarka jest przeznaczona do druku monochromatycznego oraz w kolorze. Jej prędkość drukowania wynosi dokładnie 18 stron na minutę, a pierwsza strona zacznie się drukować po upływie 16 sekund. Podane dane dotyczą druku czarno-białego i w kolorze. Waga urządzenia jest równa 17,4 kg, a jej wymiary wynoszą: 240 mm wysokości, 410 mm szerokości oraz 465 mm głębokości.

Z pewnością znajdziesz miejsce dla tej drukarki w każdym biurze. Oba warianty kolorystyczne są drukowane z maksymalną rozdzielczością, wynoszącą 2400 x 600 dpi. Jest to wysoka jakość druku. Podajnik na papier drukarki jest w stanie pomieścić 250 arkuszy, czyli jedną czwartą ryzy. Ponadto urządzenie ma możliwość połączenia bezprzewodowego z innymi sprzętami za pośrednictwem sieci WiFi. Dodatkowa, darmowa aplikacja firmy Brother sprawia, że obsługa drukarki jest prosta i wygodna.

Klienci, którzy zakupili to urządzenie docenili  prędkość i wysoką jakość druku. Według opinii użytkowników, model HL-3140CW to drukarka laserowa kolorowa Brother w dobrej cenie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
2 years ago

Drukarka OKIC301dn jest niedostępna. Proszę zaktualizować ten ranking.

addek
addek
2 years ago

A co sądzicie o zamiennikach tonerów? Czy warto i jakie?

komuszek
komuszek
2 years ago

Pewnie, że warto drukować na zamiennikach tylko zwróć uwagę na markę bo nie każde będą takie dobre. Spróbuj active jetów, dla mnie są na prawdę rewelacyjne.

najlepszerankingi.pl
Admin
2 years ago
Reply to  komuszek

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i opinię.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir