fbpx

Czytniki kart ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.08.19

 

Jaki czytnik kart pamięci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Czytnik kart pamięci to przydatne urządzenie elektroniczne, którego zadaniem jest odczytanie plików tekstowych, audio i wideo, które zostały nagrane na kartę. Należy pamiętać, że używając aparatu fotograficznego, kamery, drona, smartfonu, czy innych urządzeń wymagane jest przez nie obsługiwanie kart pamięci, na które nagrywane są zdjęcia i inne pliki. Jednak na rynku dostępnych jest wiele różnych urządzeń tego typu. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jakie czytniki kart pamięci wybrać.

 

 

Rodzaje – jakie są najlepsze czytniki kart pamięci?

Czytniki pamięci dostępne są w sklepach w wielu wariantach. Dlatego, aby wybrać odpowiedni model, warto przyjrzeć się najpierw wszystkim rodzajom. Wśród nich wyróżniamy czytniki:

Wbudowane w sprzęt elektroniczny – występują przede wszystkim w urządzeniach, które posiadają specjalny slot obsługujący karty pamięci. Znajdziemy je w telefonach i tabletach, gdzie zdjęcia, filmy, czy muzyka zapisują się na karcie. W przypadku drukarek z czytnikami, nie jest konieczne podłączanie ich do komputera, gdyż wystarczy jedynie włożyć odpowiednią kartę. W aparatach i kamerach, czytniki umożliwiają zapisywanie plików zdjęciowych i filmowych na karty pamięci, jak również ich późniejsze odczytywanie. Wiele modeli laptopów również posiada czytniki kart pamięci, co pozwala na zgranie plików np. z telefonu, aparatu lub kamery na dysk komputera.

Wewnętrzne – to urządzenia, które umożliwiają szybką transmisję danych. Ponadto taki przyrząd obsługuje wiele rodzajów kart pamięci. Świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy chcemy nagrać na raz pliki z różnych kart pamięci.

Zewnętrzne – to urządzenia, które umożliwiają odczyt plików z rozładowanego sprzętu, takiego jak telefon, kamera, czy aparat. Tego rodzaju czytnik dzieli się na urządzenia all in one, czyli modele z możliwością odczytu kilkudziesięciu różnych kart pamięci. To sprawdzi się u osób, które posiadają różnego rodzaju przyrząd elektroniczny obsługujący różne karty. W przypadku modeli dedykowanych, możliwy jest odczyt tylko jednego rodzaju karty pamięci.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Rodzaje kart pamięci

Wybierając czytnik, warto również zwrócić uwagę na to, jakie rodzaje kart pamięci dany model obsługuje. W przypadku, gdy posiadamy wiele urządzeń od różnych producentów, dobrze jest się zdecydować na sprzęt typu All in one. Wśród kart pamięci wyróżniamy następujące modele:

SD – do niedawna jeden z najbardziej popularnych modeli kart pamięci. Takie karty są powszechnie stosowane przede wszystkim w aparatach fotograficznych oraz kamerach.

SDHC – to rozwinięta wersja kart SD, która różni się od nich tym, że ma większą pojemność, sięgającą nawet 32 GB.

Memory Stick – to rodzaj kart pamięci, który używany jest wyłącznie przez urządzenia firmy Sony.

MicroSD – to karty pamięci stosowane w telefonach komórkowych i tabletach.

Micro SDHC – to rozwinięta wersja kart microSD. Mają powiększoną pojemność nawet do 32 GB.

 

Prędkość transmisji danych

Decydując się na zakup takiego urządzenia, koniecznie zwróć uwagę na prędkość transmisji danych, jaką oferuje dany model. Najlepszy czytnik kart to taki, który dopasowany jest do naszych oczekiwań. W przypadku zgrywania dokumentów tekstowych, nie jest wymagana duża prędkość. Jednak, jeżeli chcemy z naszej karty przenieść na inne urządzenie zdjęcia, filmy, czy muzykę, szczególnie w dużym formacie lub ilości, jest to bardzo ważny parametr. Kilka filmów może zajmować nawet 15 Gb. Dlatego w przypadku zgrywania większej ilości, proces ten może przebiegać bardzo długo. Najlepiej jest wybrać taki model, którego prędkość wynosi co najmniej 5 Gb/s. To z pewnością zapewni nam stosunkowo szybkie przesyłanie danych z karty na komputer.

 

Technologia Plug & Play

Technologia Plug & Play polega na zdolności do pracy naszego laptopa lub komputera z innymi urządzeniami elektrycznymi krótko po ich podłączeniu. Dlatego nie musimy instalować żadnych sterowników, aby móc używać danego sprzętu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie w przypadku, gdy często podłączamy do naszego czytnika nowe urządzenia.

 

Standard USB

Wybierając czytnik kart pamięci, koniecznie zwróć uwagę na standard USB, jaki posiada dany model. Może on występować w kilku wariantach: 1.0, 2.0, 3.0, itd. Należy pamiętać, że im wyższa jego wartość, tym nowocześniejsze jest dane urządzenie. Poza tym możemy się spodziewać szybszego przesyłania danych.

 

 

Funkcje USB

Niektóre czytniki kart pamięci działają również jako dodatkowe złącza USB. W przypadku, gdy do swojego komputera stacjonarnego lub laptopa masz podłączonych wiele urządzeń, taki przyrząd z pewnością Ci się przyda. Oprócz slotów na różnego rodzaju karty pamięci, znajdziesz również tradycyjne gniazda USB. W ten sposób będziesz mógł podłączyć myszkę, klawiaturę, głośniki, czy jakikolwiek inny sprzęt. Co więcej, za pomocą takiego czytnika dodatkowo naładujesz swój telefon, odtwarzacz mp3, odtwarzacz mp4, czy tablet. Taki model polecamy więc wszystkim tym, którzy używają jednocześnie wielu urządzeń i mają problem z jednoczesnym podłączeniem ich do komputera.

 

Czytniki kart pamięci w dobrych cenach

Cena czytników kart pamięci zależy nie tylko od rodzaju, ale także od możliwości danego urządzenia. Najtańsze to modele dedykowane, obsługujące tylko jeden rodzaj. W przypadku przyrządów All in one, cena takiego sprzętu może wynosić 100 złotych.

 

 

Najlepsze czytniki kart w 2019 roku

 

Coraz częściej zapisujemy swoje dokumenty, muzykę, zdjęcia na rozmaitych nośnikach elektronicznych. Coraz też częściej rozmaite urządzenia zapisują wynik pracy na kartach pamięci. Wiele posiadanych przez nas urządzeń, takich jak aparaty fotograficzne, telefony, iPod-y jest produkowana przez różnych producentów i posiada różnego rodzaju rozwiązania techniczne. Ale wszystkie te elektroniczne dokumenty w końcu chcemy zapisać w jednym miejscu. Do tego służy czytnik kart. Im więcej formatów Twój czytnik obsługuje, tym szersza jego funkcjonalność.

Jednak najlepszy czytnik kart, to taki, który dla Ciebie jest użyteczny i niezastąpiony.  Poniżej przedstawiamy ranking czytników kart, w którym zawarliśmy informacje o funkcjonalności i zadowoleniu użytkowników.

 

Nasze zalecenia

 

Sandisk Imagemate All-in-One SDDR-289-X20

 

Pierwszy w naszym rankingu jest model Sandisk Imagemate All-in- One SDDR-289- X20. Jego prędkość przesyłania danych, zarówno zapisu, jak odczytu, wynosi do 500 MB/s. Urządzenie to ma 4 gniazda do kart, które obsługują wszystkie, najbardziej popularne formaty kart.

Wśród obsługiwanych są: microSDHC, microSDXC, Memory Stick, Memory Stick Duo, Memory Stick PRO, Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, SD, SDHC, SDXC, miniSD, miniSDHC, MultiMediaCard, MMCplus, MMCmobile, RS-MMC, RS-MMC DV, CompactFlash.

Odczyt i zapis jest opracowany w oparciu o interfejs USB 3.0, ale urządzenie jest również zgodne z standardem USB 2.0. Dodatkowo model ten ma elegancką, pionową konstrukcję w kolorze biało-srebrnym, która może stanowić ozdobę Twojego biurka.

Wymiary zewnętrze tego modelu to szerokość 41 mm, głębokość 10 mm, wysokość 119 mm, natomiast waga wynosi 79 g. Według użytkowników, model ten nie tylko charakteryzuje się ładnym wykonaniem, ale też bardzo szybko można zgrać pliki z karty, co czyni go najlepszym czytnikiem kart obecnie oferowanym przez rynek.

 

 

 

 

Kingston FCR-MLG4

 

Drugi z modeli, jaki chcemy opisać, to produkt firmy Kingston. Firmy chyba nie trzeba przedstawiać nikomu i chyba niewiele osób by się znalazło, które by nie potwierdziły tezy, że firma ta jest kojarzona z solidnością i długowiecznością swoich produktów. Model Kingston FCR-MLG4 to wielofunkcyjny czytnik kart umieszczony w metalowej, niewielkiej obudowie.

Wymiary tego urządzenia wynoszą 52 mm x 33 mm x 9 mm. Czytnik jest zgodny z następującymi systemami operacyjnymi: Windows® 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Windows Vista® (SP2), Mac OS X v.10.8.x lub nowszym, Linux v.2.6.x lub nowszym oraz Chrome OS™.

Ponadto czytnik ten jest zgodny z standardem USB 3.0, ale również może obsługiwać porty USB 2.0. Dodatkowo model ten jest przystosowany do obsługi kart SD, SDHC, SDXC, UHS-II i microSD/SDHC/SDXC oraz UHS-I. Producent udziela na swój produkt dwuletniej gwarancji, w czasie której oferuje również bezpłatną pomoc techniczną.

 Ciekawostką jest również, że czytnik ten wytrzymuje bardzo zróżnicowane temperatury, bo od -20°C do +70°C. A temperatura pracy zawiera się w wartościach 0°C do 60°C. Według użytkowników jest to dobry i tani czytnik kart. Pracuje na pełnej prędkości, obudowa dobrze odprowadza ciepło i nie wymaga adaptera do rozmiaru micro.

 

 

 

 

Kingston Hi-Speed FCR-HS4

 

Na trzeciej pozycji mamy również produkt firmy Kingston, tym razem jest to model Kingston Hi-Speed FCR-HS4. Wymiary tego urządzenia wynoszą 93,3 mm x 52,68 mm x 16 mm. Temperatura pracy wynosi od 0 ºC do 60 ºC, natomiast przechowywania od 20 ºC do +85 ºC. Czytnik jest wyposażony w technologię USB 3.0 i aby uzyskać największą wydajność czytnika, potrzeba komputera, który również posiada port USB 3.0.

Szybkość transferu, jaką można uzyskać wynosi do 5 Gb/s. Obsługiwane formaty kart przez ten model to: CompactFlash: CF typu I i II (UDMA 0-7), Secure Digital: SD/SDHC UHS I-II/SDXC UHS I-II, microSD: microSD/microSDHC, UHS-I/microSDXC UHS-I, Memory Stick: Memory Stick PRO/Duo/PRO Duo/ PRO-HG Duo. Czytnik jest on zgodny z systemami operacyjnymi Windows® 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Windows Vista® (SP2), Mac OS X v.10.8.x lub nowszym, Linux v.2.6.x lub nowszym, Chrome OS™.

W zestawie z urządzeniem, użytkownik otrzymuje przewód USB 3.0. Opinie o czytnikach kart Kingston Hi-Speed FCR-HS4 pozostawione przez użytkowników, przekazują, że model ten sprawuje się bezproblemowo, jest szybki funkcjonalny i ładny.

 

 

 

 

Modecom CR-108

 

Modecom CR-108, to najtańszy czytnik w naszym zestawieniu, bo można go już nabyć za niewiele więcej niż 30 zł. Jest to, w przeciwieństwie do poprzednio opisywanych, wewnętrzny czytnik kart pamięci wyposażony w dwa wejścia USB o standardzie USB 2.0 oraz USB 1.1.

Czytnik jest przystosowany do instalacji w zatoce 3,5’’ w obudowie komputerowej. Czytnik nie wymaga instalacji sterowników ani dodatkowego zasilania. Czytnik współpracuje z następującymi kartami pamięci: CFI,CFII, Extreme CF,Extreme III CF, xD, Microdrive, SD,SDHC,Mini-SD,Micro SD/T-Flash, MMC, RS-MMC, MS,MS Pro, MS Duo,MS Pro Duo , Magic Gate.

Ma również możliwość wymiany danych pomiędzy poszczególnymi slotami pamięci, których ma pięć.

Dla użytkowników, jest to dobry czytnik, ze względu na łatwość instalacji i łatwość podłączenia, a także stabilność odczytu. Czytnik także bezproblemowo kopiuje dane pomiędzy różnymi kartami. Jednym słowem czytnik, jak na tak niską cenę, spisuje się bardzo dobrze.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

A-Data AMFICRWH

 

A-Data AMFICRWH, to ostatni, prezentowany model. Jest to zewnętrzny czytnik, koloru białego o wadze 10 g i wymiarach zewnętrznych 132 x 39 x 8 mm. Czytnik jest przystosowany do kart pamięci SD i micro SD o standardzie pamięci SD, SDHC, SDXC.

Interfejs urządzenia to Lightining, czyli złącze firmy Apple służące do podłączania urządzeń korzystających z systemu od iOS 6 do iOS 9. Co za tym idzie, czytnik nadaje się do obsługi przez systemy operacyjne iOS, czyli wszystkich produktów, które wyszły spod skrzydeł Apple.

Czytnik działa zgodnie z technologią Plug & Play. Nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania. Po prostu wkładasz kartę do gniazda czytnika, łączysz z np. telefonem i zaczynasz transfer. Urządzenie posiada na przednim panelu 1 złącze Micro SD i 1 złącze SD.

Dla użytkowników urządzeń Apple jest to wygodny czytnik, o bardzo przyjemnym designie oraz funkcjonalności.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status