Adaptery Bluetooth ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.02.20

 

Jeżeli potrzebujesz dobrego adaptera Bluetooth, to warto przyjrzeć się modelom prezentowanym w naszym zestawieniu i wybrać jeden z nich. Jednym z najlepszych na rynku jest Logitech 980-000912. Sprzęt umożliwia bezprzewodową transmisję muzyki. Akcesorium pomaga w przesłaniu plików z urządzenia przenośnego do głośników. Łączenie z adapterem po raz pierwszy jest bardzo szybkie, a każde kolejne parowanie odbywa się automatycznie. Łączność jest możliwa w bardzo dużej odległości od adaptera – nawet do 15 m. Odtwarzanie muzyki przez głośniki jest bezproblemowe i łatwo można sterować muzyką. Produkt jest niewielki, co ułatwia jego przenoszenie. Równie ciekawym i wartym uwagi urządzeniem jest TP-Link HA100, sprzęt można używać, aby przesłać muzykę z telefonu na głośnik. Produkt jest niewielki, więc nie zajmuje zbyt wiele miejsca na biurku. Model podłącza się do głośnika z pomocą kabla. Adapter łączy się bezprzewodowo z telefonem przy użyciu NFC lub Bluetooth. Sprzęt można bardzo szybko sparować ze smartfonem, ponieważ od razu go zapamiętuje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki adapter Bluetooth kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Adapter Bluetooth to niewielki sprzęt umożliwiający bezprzewodową komunikację między komputerem a innymi urządzeniami wyposażonymi w łączność Bluetooth. Mogą to być smartfony, tablety, głośniki bezprzewodowe itp. Osobom planującym zakup takiego produktu polecamy nasz poradnik. Po zapoznaniu się z umieszczonymi w nim informacjami znikną wątpliwości, jaki adapter Bluetooth wybrać.

Do czego służy adapter Bluetooth?

Przesyłanie plików ze smartfona na dysk twardy komputera przy użyciu kabla nie zawsze jest komfortowym rozwiązaniem. Nie wszystkie urządzenia mobilne mają takie samo wejście USB, w efekcie czego musimy zaopatrzyć się w przewody z kilkoma różnymi końcówkami, czyli np. mini-USB oraz micro-USB. Wiele osób woli przesyłać dane za pośrednictwem łączności bezprzewodowej, ponieważ odbywa się to bez używania kabli, wystarczy sparować ze sobą dwa sprzęty. Mając adapter Bluetooth, możemy podłączyć do komputera nie tylko smartfon czy tablet, ale też np. nowoczesną klawiaturę czy aparat fotograficzny. Tego typu produkt sprawia, że przesyłanie i dzielenie się plikami jest znacznie łatwiejsze.

Jedną z ważniejszych zalet adapterów Bluetooth, poza brakiem konieczności stosowania kabli, jest zmniejszone ryzyko uszkodzenia gniazd urządzeń poprzez częste podłączanie i odłączanie przewodu. Co więcej, podczas słuchania muzyki nie musimy podchodzić do komputera, aby zmienić poziom głośności dźwięków, ponieważ możemy to zrobić z poziomu smartfona czy tabletu. Większość adapterów pozwala na podłączenie kilku różnych urządzeń, dlatego możemy je swobodnie przełączać.

 

Zasięg

Biorąc pod uwagę zasięg, adaptery Bluetooth można zaliczyć do jednej z 3 klas, czyli I, II i III. Modele zaliczane do pierwszej wymienionej zapewniają najmocniejsze i jednocześnie najdalsze połączenie, bo nawet do 100 m. To oznacza, że nie musimy używać podłączonego przez Bluetooth sprzętu w tym samym pomieszczeniu, w którym znajduje się komputer. Możemy z nim bez przeszkód chodzić po całym domu, a często nawet wyjść na zewnątrz. Adaptery zaliczane do II klasy mają zasięg od 20 m do 50 m. Jest on więc nieco mniejszy, ale wciąż stosunkowo duży. Z kolei sprzęty należące do III klasy gwarantują stabilne bezprzewodowe połączenie na odległość do 20 m, przeważnie jest to ok. 10 m.

 

Wymiary i waga

Nie tylko zasięg decyduje o tym, jaki jest najlepszy adapter Bluetooth. Należy przyjrzeć się również całkowitym wymiarom sprzętu. Największą popularnością cieszą się obecnie modele, które swoim wyglądem przypominają zwykłe pendrive’y. Można je nosić w kieszeni spodni czy torebce. Jednak za wygodniejsze w użyciu uważa się adaptery miniaturowe, mające jedynie wtyk do gniazda USB. Są one tak małe, że nie wystają poza obudowę komputera. Jeżeli nie chcemy, aby niewielki sprzęt się zgubił, możemy zostawić go w porcie, a opcję komunikacji Bluetooth wyłączyć w ustawieniach systemowych komputera. Adaptery nie są nieporęcznymi ani ciężkimi sprzętami, gdyż przeważnie ważą nie więcej niż kilkadziesiąt gramów.

 

Prędkość transferu

Od prędkości transferu adaptera zależy szybkość przesyłania danych. Standardowo mieści się ona w zakresie od kilku do kilkuset megabitów na sekundę. To ważna kwestia, której nie należy pomijać, szukając odpowiedniego produktu. Niska prędkość transferu danych wpływa na wydłużenie czasu przesyłania plików i może to trwać znacznie dłużej niż przy przewodowym połączeniu urządzeń poprzez kabel.

 

Łatwe parowanie

Zakupiony adapter powinien zapewniać szybkie parowanie sprzętów. Nie może to zajmować dużo czasu ani być zbyt skomplikowane, gdyż szybko zniechęcimy się do korzystania z produktu. Zwykle jest tak, że po pierwszym sparowaniu każde kolejne połączenie jest nawiązywane automatycznie, a to pozwala zaoszczędzić czas. Jeżeli uda nam się znaleźć adapter wyposażony w moduł NFC, wówczas sparowanie go smartfonem czy tabletem będzie polegało jedynie na zbliżeniu obu urządzeń do siebie.

 

 

Dodatkowe gniazda

Niektóre modele są wyposażone nie tylko w moduł Bluetooth, ale również dodatkowe gniazda i wyjścia, takie jak np. RCA czy AUX. To daje nam możliwość przewodowego podłączenia do adaptera głośników, amplitunera czy domowego zestawu stereo, bez ryzyka pogorszenia jakości słyszanych dźwięków.

 

Kompatybilność z systemem operacyjnym

Nie każdy dostępny na rynku adapter jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi. Musimy o tym pamiętać, aby później nie okazało się, że wybraliśmy niewłaściwy model. Przeważnie adaptery Bluetooth można bez przeszkód podłączyć do komputera z oprogramowaniem Windows 7, 8, 8.1 i 10 (to najpopularniejsze wersje systemów). Zdecydowanie, jaki adapter Bluetooth jest najlepszy, może okazać się nieco trudniejsze w przypadku osób mających sprzęt z systemem operacyjnym Mac OS X. Niemniej jednak coraz częściej producenci oferują takie modele, które można podłączyć również do komputerów z innym oprogramowaniem niż Windows.

 

Adaptery Bluetooth w dobrych cenach

Nie zawsze zakup adaptera Bluetooth musi się wiązać z dużym wydatkiem. Jest wiele modeli, za które trzeba zapłacić mniej niż 100 zł. Warto przy tym mieć na uwadze, że zazwyczaj ich maksymalny zasięg to ok. 20 m, dlatego nie są dobrze przystosowane do użytku w pomieszczeniach o dużym metrażu, np. obszernej hali. Adaptery wyposażone w najnowszą wersję Bluetooth, których zasięg wynosi ponad 50 m, kosztują od 150 zł do 500 zł.

 

 

Najlepsze adaptery Bluetooth w 2020 roku

 

Poznaj ranking adapterów Bluetooth, który dla Ciebie przygotowaliśmy. W zestawieniu zawarliśmy kilka przydatnych modeli, które cechuje szybkie łączenie z telefonem.

 

Nasze zalecenia

 

Logitech 980-000912

 

Dobrym i wartym uwagi sprzętem, umożliwiającym wysyłanie muzyki, jest Logitech 980-000912. Adapter można podłączyć do swojego tabletu czy telefonu komórkowego. Istnieje możliwość podłączenia produktu do dowolnego głośnika np. komputerowego. Urządzenie działa w połączeniu z telefonem na odległość do 15 m. W zestawie jest zasilacz i kabelek do podłączenia.

Model można w łatwy sposób sparować z telefonem – wystarczy włączyć przycisk. Kolejne parowanie odbywa się automatycznie. Głośniki podłącza się przy pomocy wejścia RCA lub 3,5 mm. Wymiary produktu są równe 2,23 cm x 5,08 cm x 5,71 cm. Adapter waży 34 g. Konsumenci doceniają ten model za łatwość obsługi i dużą szybkość parowania z innymi sprzętami.

Adapter Bluetooth Logitech 980-000912 ma wymiary: 2,23 cm x 5,08 cm x 5,71 cm i waży 34 g. Maksymalny zasięg sprzętu to 15 m.

Zalety
Nieskomplikowane parowanie:

Parowanie adaptera z innym urządzeniem nie jest skomplikowane. Aby sprzęty nawiązały bezprzewodowe połączenie, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk.

Możliwość strumieniowego przesyłania dźwięków:

Model daje możliwość strumieniowego przesyłania dźwięków z wybranego sprzętu prosto do głośników.

Automatyczne ponowne parowanie:

Po sparowaniu adaptera z wybranym urządzeniem każde kolejne połączenie jest nawiązywane automatycznie.

Możliwość przewodowego podłączenia głośników:

Możemy podłączyć głośniki do sprzętu przez kabel, gdyż wyposażono go w gniazdo RCA i 3,5 mm jack.

Duży zasięg:

Biorąc pod uwagę zasięg modelu, możemy bez przeszkód oddalić się od niego ze sparowanym urządzeniem na dużą odległość.

Wady
Mało wytrzymała obudowa:

Na skutek częstego używania na obudowie adaptera szybko pojawiają się przetarcia i drobne zarysowania.

 

 

 

 

TP-Link HA100 

 

Sprzęt TP-Link HA100 umożliwia łatwe i szybkie przesłanie muzyki do głośników z telefonu z pomocą Bluetooth. Urządzenie można łatwo sparować z innymi, wystarczy włączyć na smartfonie Bluetooth lub użyć NFC i przynieść adapter w pobliże komórki. Sprzęt daje możliwość zapisania 8 telefonów lub tabletów.

Model działa w odległości do 20 m. Wymiary urządzenia to: 6,65 cm x 6,05 cm x 1,85 cm, więc jest on niewielki i ma owalny kształt. W zestawie jest zasilacz kabel AUX, kabel jack 3,5 mm i tag NFC. Użytkownicy twierdzą, że dźwięk ma bardzo dobrą jakość, mimo że przechodzi przez adapter.

TP-Link HA100 to model z zasięgiem do maksymalnie 20 m. Wymiary produktu to: 6,65 cm x 6,05 cm x 1,85 cm.

Zalety
Moduł NFC:

Ponieważ adapter ma moduł NFC, można go szybko sparować ze smartfonem (wystarczy zbliżyć go do obudowy sprzętu).

Możliwość podłączenia kilku urządzeń:

Model można sparować z maksymalnie 8 różnymi sprzętami, co zwiększa jego praktyczność.

Zapewnia dobrą jakość dźwięku:

Adapter można podłączyć do głośników czy amplitunera, nie wpływa na pogorszenie jakości dźwięku.

Szybki transfer danych:

Przeprowadzony test adapterów Bluetooth pozwolił nam się przekonać, że sprzęt gwarantuje szybki transfer danych.

Wady
Brak możliwości zabezpieczenia hasłem:

Niektórzy użytkownicy narzekają na to, że nie mogą zabezpieczyć adaptera hasłem.

 

 

 

 

GEMBIRD V4.0

 

GEMBIRD V4.0 to adapter, który umożliwia podłączenie bezprzewodowe różnych urządzeń, takich jak myszki, głośniki, klawiatury do komputera, a także telefon czy tablet. Model ma diodę, która informuje o jego pracy. Produkt ma wbudowaną antenę wewnętrzną, która dość dobrze wykrywa różne sprzęty. Urządzenie ma bardzo duży zasięg, ponieważ działa nawet do 50 m.

Ten dobry i tani adapter Bluetooth jest bardzo mały, jego wymiary to: 2,2 cm x 1,5 cm x 0,7 cm. Model jest malutki i ma USB. Sprzęt cechuje się bardzo szybkim transferem danych (do 24 Mbps). Konsumenci cenią ten produkt za niewielki rozmiar i możliwość łączenia z wieloma urządzeniami.

Model GEMBIRD V4.0 ma wymiary: 2,2 cm x 1,5 cm x 0,7 cm. Ten dobry adapter Bluetooth do 20 zł ma zasięg do 50 m.

Zalety
Niewielkie wymiary:

To mały sprzęt, który nie wystaje poza obudowę komputera. Wszystko ze względu na to, że ma on jedynie wtyk USB.

Nowoczesny moduł Bluetooth:

Adapter wykorzystuje łączność Bluetooth w standardzie 4.0, co zapewnia szybkie przesyłanie danych.

Niebieska dioda:

Model wyposażono w niebieską diodę, która sygnalizuje jego pracę.

Uniwersalność:

Za sprawą adaptera możemy bezprzewodowo podłączyć do komputera smartfon, tablet, klawiaturę, myszkę, głośniki i wiele innych urządzeń.

Wady
Może się zgubić:

Z uwagi na małe wymiary, sprzęt można łatwo zgubić, dlatego lepiej nie odłączać go od komputera, nawet jeśli nie zamierzamy go używać.

 

 

 

 

Asus BT400

 

Wiele osób jest zadowolonych z modelu Asus BT400, ponieważ po włożeniu do komputera pozwala on na podłączenie do niego różnych urządzeń. Sprzęt daje możliwość bezprzewodowego podłączenia głośników, myszki, drukarki czy klawiatury. Adapter ma wbudowaną technologię Bluetooth Low Energy, dlatego nie wykorzystuje dużej ilości prądu.

Wymiary produktu są równe 0,81 cm x 1,947 cm x 1,6 cm, więc jest niewielki i zajmuje mało miejsca. Maksymalna prędkość transmisji bezprzewodowej adaptera wynosi 3 Mbps. Zasięg urządzenia sięga 10 m. Model jest łatwy w obsłudze, parowanie odbywa się bardzo szybko. Użytkownicy cenią ten produkt za dobrą jakość dźwięku przy podłączeniu do głośników.

Sprzęt Asus BT400 ma zasięg do 10 m. Jego wymiary to: 0,81 cm x 1,947 cm x 1,6 cm. Adapter zapewnia transfer danych z prędkością do 3 Mbps.

Zalety
Kompatybilność z popularnymi systemami komputerowymi:

Model można podłączyć do każdego komputera z systemem operacyjnym Windows XP, 7, 8, 8.1 i 10, zarówno w wersji 32-bitowej, jak też 64-bitowej.

Technologia Bluetooth Low Energy:

Adapter został wyposażony w innowacyjną technologię Bluetooth Low Energy. Gwarantuje ona energooszczędną łączność bezprzewodową.

Zapewnia komfort korzystania z komputera:

To model o niewielkich wymiarach, który po podłączeniu do komputera PC czy laptopa z pewnością nie będzie przeszkadzać (nie wystaje poza obudowę urządzenia).

Wady
Nie wykrywa wszystkich urządzeń:

Czasami zdarza się, że adapter nie wykrywa wszystkich urządzeń z modułem Bluetooth. W takiej sytuacji należy poszukać odpowiednich sterowników i zainstalować je na komputerze.

 

 

 

 

NuForce BTR-100

 

Adapter Bluetooth NuForce BTR-100 umożliwia podłączenie go do telefonu. Jednocześnie sprzęt łączy się z głośnikami lub kinem domowym. Wykorzystanie urządzenia nie powoduje pogorszenia jakości muzyki. Zniekształcenia są na poziomie maksymalnie do 0,05%. Model ma wbudowany przetwornik analogowo-cyfrowy, dzięki czemu można słuchać muzyki z głośników.

Wymiary produktu są równe 15,5 cm x 15,7 cm x 3,8 cm, a jego waga to 103 g. Sprzęt działa bezprzewodowo na odległość do 10 m. Opinie o adapterach Bluetooth NuForce są pozytywne. Także o tym urządzeniu użytkownicy mają bardzo dobre zdanie. Konsumenci twierdzą, że model atrakcyjnie się prezentuje i jest niewielki.

Adapter NuForce BTR-100 waży 103 g, a jego wymiary to: 15,5 cm x 15,7 cm x 3,8 cm. Maksymalny zasięg sprzętu wynosi 10 m.

Zalety
Nie zniekształca dźwięku:

Model świetnie nadaje się do sparowania z bezprzewodowymi głośnikami, słuchawkami czy zestawem kina domowego. Nie przyczynia się on do zniekształcenia słyszanych dźwięków.

Kompaktowe wymiary:

Z uwagi na kompaktowe wymiary, adapter będzie prawie niezauważalny po ustawieniu go na półce czy biurku. Nie powinien on więc przeszkadzać żadnemu z domowników.

Uniwersalny system komunikacji Bluetooth:

Sprzęt może nawiązać bezprzewodowe połączenie z każdym urządzeniem wyposażonym w funkcję łączności Bluetooth.

Wady
Podatna na uszkodzenia obudowa:

Obudowa produktu nie jest zbyt solidna, dlatego powinniśmy ostrożnie obchodzić się z adapterem. Inaczej szybko pojawią się na niej nieestetyczne ślady użytkowania, takie jak zarysowania.

 

 

 

 

Focal 3339

 

Ciekawym produktem, który jest chętnie używany do przesyłania muzyki czy podcastów z telefonu na głośniki, jest Focal 3339. Sprzęt podłącza się bezprzewodowo przy użyciu Bluetooth, co jest bardzo łatwe. Transmisja jest na wysokim poziomie, dlatego dźwięk w głośnikach nie ma szumów, jest wyraźny, ma odpowiednią głośność i dynamikę.

Model waży 22 g, a jego wymiary to: 6 cm x 5 cm x 1,4 cm. Zasięg adaptera sięga 10 m, kiedy nie ma żadnych przeszkód na drodze. Użytkownicy wypowiadają się o sprzęcie pozytywnie, ponieważ, jak twierdzą, nie zacina się, nawet jeśli chodzi się z telefonem po mieszkaniu. Osoby, które korzystały z modelu, są zadowolone, ponieważ dźwięk jest mocny i głęboki.

Focal 3339 to model o wymiarach: 6 cm x 5 cm x 1,4 cm, który waży 22 g. Adapter zapewnia łączność bezprzewodową z innymi urządzeniami na odległość do 10 m.

Zalety
Kodek apt-X:

Sprzęt ma wgrane niezbędne kodeki, takie jak apt-X. Z tego względu może on osiągać współczynnik kompresji dźwięku 4:1 i pozwala na słuchanie muzyki w jakości zbliżonej do płyty CD.

Stabilne bezprzewodowe połączenie:

Adapter gwarantuje stabilne bezprzewodowe połączenie. Możemy swobodnie chodzić po domu z podłączonym do niego urządzeniem, bez ryzyka nagłego przerwania łączności.

Kompatybilny z większością urządzeń:

Model jest kompatybilny z większością sprzętów z modułem Bluetooth. Mowa tu o smartfonach, tabletach, kinie domowym, głośnikach, amplitunerach itp.

Wady
Parowanie trwa zbyt długo:

Są osoby, które twierdzą, że parowanie adaptera z innym sprzętem trwa zbyt długo.

Zbyt prosty design:

Według niektórych konsumentów design sprzętu jest zbyt prosty, więc wolą go zakryć bibelotami albo innym urządzeniem, żeby nie był widoczny.

 

 

 

 

Lexton BT100

 

Podczas poszukiwań odpowiedniego dla swoich potrzeb adaptera Bluetooth, warto zainteresować się modelem Lexton BT100. Urządzenie jest niewielkie i wyglądem przypomina pamięć przenośną USB. Sprzęt podłącza się do komputera przy użyciu USB. Na obudowie produktu jest wyjście 3,5 mm jack, a do zestawu dołączono odpowiedni kabel. Telefon lub tablet łączy się z adapterem poprzez Bluetooth.

Wiele osób używa urządzenia w samochodzie do podłączenia zestawów głośnomówiących lub aby włączyć ulubioną muzykę. Istnieje możliwość użycia sprzętu w domu, aby dźwięk był odtwarzany przez wieżę czy głośniki komputerowe. Model działa w zasięgu do 10 m. Użytkownicy uważają adapter za bezproblemowy i szybki w działaniu.

Produkt Lexton BT100 jest wyposażony nie tylko w port USB, ale i gniazdo 3,5 mm jack. To model, którego maksymalny zasięg wynosi 10 m.

Zalety
Możliwość używania w samochodzie:

Adapter jest przystosowany do używania w samochodzie. Można sparować go z telefonem i wykorzystywać jako zestaw głośnomówiący, ewentualnie podłączyć do radioodbiornika i słuchać muzyki prosto ze smartfona czy tabletu.

Niezawodne działanie:

Sprzęt działa niezawodnie w domu i aucie. Adapter nie zacina się i nie dochodzi do nagłego zerwania połączenia.

Wady
Może przeszkadzać podczas jazdy autem:

Część kierowców uważa, że podłączony do radia sprzęt przeszkadza podczas jazdy samochodem, zwłaszcza przy zmienianiu biegów.

Niekiedy zniekształca dźwięk:

Czasami zdarza się, że adapter zniekształca dźwięki, przez co słuchanie muzyki nie jest tak przyjemne.

 

 

 

 

Jak podłączyć adapter Bluetooth do telewizora?

 

Urządzenia z technologią Bluetooth stają się coraz bardziej popularne, pozwalają na przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami, bez konieczności podłączania kolejnych kabli. Wiedząc, jaki adapter Bluetooth jest polecany, stworzyliśmy krótki przewodnik o tym, jak podłączać tego typu urządzenia do telewizora.

 

 

Proste sposoby podłączania adaptera Bluetooth

Za pomocą większości urządzeń Bluetooth, możemy przesyłać pliki dźwiękowe i graficzne do każdego sprzętu, który obsługuje dany format. Adapter zwykle podłącza się do gniazda typu SCART (popularnie zwanego Eurozłączem), by móc na ekranie przeglądać zdjęcia, słuchać muzyki lub przenosić pliki na pamięć urządzeń peryferyjnych.

Niektóre adaptery Bluetooth są podłączane za pomocą kabla mini Jack 3,5 mm. Na rynku możemy również spotkać modele z wyjściem RCA. Nie musimy się obawiać o brak odpowiednich końcówek, gdyż zwykle zestawy zawierają kilka różnych typów.

 

Czy adapter ładuje się samoczynnie po podłączeniu?

Większość adapterów warto naładować przed rozpoczęciem podłączania, gdyż same się nie ładują. Do niektórych adapterów nie są dołączane ładowarki, ale nie musisz się obawiać – bez trudu naładujesz urządzenie za pomocą zwykłego kabla USB.

 

Czas potrzebny do podłączenia adaptera

Zwykle do zestawu z adapterem dołączonych jest kilka krótkich kabli, za pomocą których podłączamy urządzenie do telewizora i innych sprzętów. Dzięki temu możemy podłączyć nasz adapter w zaledwie kilka minut. Następnie wystarczy przytrzymać palcem przycisk zasilania, wtedy sprzęt znajdzie się w odpowiednim trybie. Potem wyszukujemy w menu telewizora adapter, wybieramy dane urządzenie i już możemy cieszyć się jego funkcjonalnością.

 

Jak dowiemy się, czy prawidłowo podłączyliśmy adapter?

Po podłączeniu adaptera zwykle zapala się dioda. Jeśli urządzenie jej nie ma, zapewne na ekranie telewizora zobaczysz komunikat o podłączeniu urządzenia peryferyjnego. Diody zwykle są bardzo praktycznym wskaźnikiem na sprzęcie, ponieważ jednocześnie wskazują poziom naładowania akumulatora.

 

 

Przełączniki na adapterach

Dzięki adapterom Bluetooth możemy nie tylko odtwarzać i przesyłać pliki z urządzeń na ekran telewizora, ale również za pomocą przycisków na urządzeniu, przełączyć je np. na tryb TX, dzięki któremu możemy przesyłać dźwięk z telewizora do słuchawek. Co ciekawe, dzięki tej funkcji, możemy również przesyłać dźwięk np. ze smartfona do wieży.

 

Jakość transmisji

Im więcej urządzeń wykorzystuje nasz adapter jako nadajnik, tym gorzej. Zalecamy raczej parowanie sprzętów tak, by strumień działał nieprzerwanie. W praktyce oznacza to tyle, że nie powinniśmy przesyłać danych na kilka urządzeń w jednym momencie, bo może to prowadzić do zawieszania i w efekcie nieefektywnego procesu przesyłania.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status