Zestaw głośnomówiący ranking

Ostatnio aktualizowane: 08.07.20

 

Wybór odpowiedniego zestawu głośnomówiącego może być trudnym zadaniem. Ułatwiliśmy je, sprawdzając opinie na temat każdego produktu. W taki sposób wyłoniliśmy najlepszy model – jest nim Jabra Bluetooth Drive. Do zestawu możemy podłączyć dwa różne urządzenia: 2 telefony lub komórkę i GPS lub MP3. W rezultacie możemy słuchać muzyki lub głosu GPS podczas prowadzenia rozmowy telefonicznej. Obsługa tego sprzętu jest bardzo łatwa. Instrukcje zostały nagrane na urządzenie i pomagają nam w prawidłowym sparowaniu telefonu z zestawem głośnomówiącym. Model pozwala nam na prowadzenie rozmowy przez około 20 godzin. Czas czuwania tego urządzenia wynosi nawet do 30 dni. Na drugie miejsce według opinii użytkowników zasługuje Parrot MINIKIT Neo 2 HD. Ten zestaw głośnomówiący pozwala nam na sterowanie głosem. Zabieg ten zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki zestaw głośnomówiący kupić??

 

Przewodnik zakupowy

Rozmowa przez telefon podczas jazdy samochodem może skończyć się otrzymaniem wysokiego mandatu. Prowadząc auto, nie powinniśmy trzymać w dłoni komórki, możemy jednak korzystać z zestawu głośnomówiącego. Jednak który z dostępnych w sklepach sprzęt jest odpowiedni? To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników. Jeżeli Ty także szukasz informacji o tym, jaki zestaw głośnomówiący wybrać, doskonale trafiłeś. Na tej stronie umieściliśmy poradnik zakupowy, który rozwieje Twoje wątpliwości.

Model przenośny

Wśród zestawów głośnomówiących niezwykle popularne są sprzęty przenośne, montowane najczęściej na przeciwsłonecznej osłonie. Do takiego urządzenia mamy bardzo łatwy dostęp, a w razie konieczności możemy szybko zainstalować je w innym miejscu. Poza tym tego typu produkt jest niewielki i z pewnością nie będzie nam przeszkadzać w trakcie jazdy samochodem. Dodatkową zaletą przenośnych modeli jest to, że niektóre z nich mogą obsługiwać nie jeden, ale dwa smartfony równocześnie, w efekcie czego stają się bardziej funkcjonalne.

 

Model montowany na stałe

Zestaw głośnomówiący montowany na stałe należy podłączyć do instalacji elektrycznej auta. Przez to nie można wyjąć urządzenia i zabrać go ze sobą do domu lub przenieść do innego pojazdu. Jednocześnie możemy zapomnieć o konieczności ładowania baterii, co dla większości użytkowników jest dużym udogodnieniem. Co więcej, smartfon łączy się z zestawem automatycznie, gdy tylko znajdzie się w jego zasięgu. Nie musimy więc zmieniać ustawień telefonu.

 

Sposób łączności ze smartfonem

Istotny wpływ na to, jaki zestaw głośnomówiący jest najlepszy, ma wygoda użytkowania. W tej kwestii dużą rolę odgrywa sposób komunikacji sprzętu ze smartfonem. Modele wymagające połączenia kablem nie sprawdzają się zbyt dobrze, ponieważ ograniczają swobodę ruchów i często utrudniają skupienie się na prowadzeniu pojazdu. Z tego powodu polecamy zestawy bezprzewodowe, nawiązujące połączenie ze smartfonem przy użyciu modułu Bluetooth. To nowoczesne urządzenia, których konfiguracja zajmuje zaledwie kilka minut.

 

Budowa

Wybrany zestaw powinien być niewielki, aby nie przeszkadzał kierowcy czy pasażerowi. Sprzęt może być wyposażony w praktyczny wyświetlacz, który ułatwia obsługę oraz zmianę ustawień. W mniej zaawansowanych technologicznie urządzeniach na obudowie znajdują się jedynie przyciski, odpowiadające m.in. za zwiększanie i zmniejszanie poziomu głośności dźwięków.

 

Czas pracy

Kupując model zasilany bateriami, koniecznie sprawdźmy, jak długo sprzęt może działać, zanim całkowicie się rozładuje. Zazwyczaj jest to ok. 20 godzin (nawet do 30 godzin w trybie czuwania). W trakcie jazdy możemy w razie potrzeby podłączyć zestaw do gniazda zapalniczki, niemniej jednak kabel może nam przeszkadzać. Najlepiej więc wybrać produkt z baterią o dużej pojemności, która nie rozładuje się za szybko.

 

Jakość dźwięków

Według kierowców dobry sprzęt głośnomówiący to taki, który zapewnia świetną jakość dźwięków. Podczas rozmowy nie mogą powstawać zakłócenia, nie powinniśmy również mieć problemu ze zrozumieniem swojego rozmówcy. Wynika więc z tego, że najlepszy zestaw głośnomówiący jest wyposażony w głośniki o dużej mocy, minimum to 2 W. W przypadku małych, osobowych aut, nie ma potrzeby inwestowania w drogi i mocny model. Jednak osoby jeżdżące większymi pojazdami (np. ciężarowymi), powinny poszukać urządzenia o dużej mocy, aby nic nie przeszkadzało im w prowadzeniu telefonicznych rozmów. W kabinie dużego auta ciężarowego panuje spory hałas.

Za jakość dźwięku odpowiadają nie tylko głośniki, ale również mikrofon. Dobrze, jeśli będzie to model o charakterze wielokierunkowym, ponieważ docierają do niego dźwięki ze wszystkich kierunków. To daje nam pewność, że nasz rozmówca usłyszy i zrozumie, co do niego mówimy, nawet jeśli podczas jazdy będziemy często poruszać głową i rozglądać się na boki.

 

Pamięć

Jeżeli zestaw będzie miał wbudowaną pamięć, unikniemy konieczności samodzielnego wpisywania numerów telefonów za każdym razem, gdy będziemy chcieli do kogoś zadzwonić. To duże ułatwienie, gdyż w czasie prowadzenia auta możemy skupić się wyłącznie na tym, co dzieje się na drodze. Pamięć RAM zestawów głośnomówiących wynosi zazwyczaj ok. 256 Mb, choć czasem możemy też podłączyć do sprzętu dodatkową kartę microSD.

Sterowanie głosowe

Szukając idealnego urządzenia, z pewnością spotkamy produkty umożliwiające sterowanie głosem. Po wypowiedzeniu konkretnego hasła (np. nazwy producenta), uaktywnia się rozpoznawanie mowy. Wtedy wystarczy wypowiedzieć komendę lub nazwę kontaktu, do którego chcemy zadzwonić. Nie musimy więc zdejmować rąk z kierownicy, aby obsługiwać sprzęt.

 

Odtwarzanie muzyki

Zestawy głośnomówiące mogą być produktami 2w1 i pełnić jednocześnie funkcję transmitera. To pozwala nam słuchać swoich ulubionych piosenek niezależnie od tego, czy mamy podłączoną antenę radiową lub przebywamy w miejscu, w którym dobrze odbierany jest sygnał stacji FM. Co ważne, tak funkcjonalny sprzęt odtwarza pliki we wszystkich najpopularniejszych formatach – m.in. MP3 i WMA.

 

Zestawy głośnomówiące w dobrych cenach

Za łatwy w obsłudze i działający bez zakłóceń zestaw głośnomówiący zapłacimy od 50 zł do 400 zł. Najdroższe są produkty wyposażone w nowoczesne technologie podnoszące komfort użytkowania, przykładowo wspomniane już wybieranie głosowe czy redukcja hałasu i echa. Na cenę takich urządzeń wpływa również kilka innych kwestii: moc głośnika, wydajność baterii, możliwość sparowania kilku telefonów itp.

 

 

Najlepsze zestawy głośnomówiące w 2020 roku

 

Poniżej znajdziesz ranking zestawów głośnomówiących. Skoro już wiesz, czym charakteryzuje się dobry produkt tego typu, to z pewnością chciałbyś porównać kilka modeli. W tym artykule opisaliśmy 5 zestawów głośnomówiących.

 

Nasze zalecenia

 

Jabra Bluetooth Drive 

 

Jeżeli od zestawu głośnomówiącego oczekujesz bardzo czystego dźwięku, wybierz Jabra Bluetooth Drive. Prezentowane urządzenie ma funkcję redukcji szumów. Dźwięk wydobywający się ze sprzętu jest więc bardzo wyraźny. Produkt  umożliwia nam prowadzenie rozmów przez 20 godzin. Jeżeli jednak nie używamy zestawu, to będzie on w gotowości przez 30 dni.

Produkt łączy się z innymi urządzeniami z pomocą Bluetooth. Ciekawą funkcją jest to, że prezentowany zestaw ma możliwość sparowania się z więcej niż jednym sprzętem. Dlatego możemy rozmawiać z kimś przez telefon, a jednocześnie słuchać muzyki z MP3 lub  poleceń głosu z GPS. Obsługa tego sprzętu jest bardzo łatwa. Został on wyposażony w instruktarz głosowy, który mówi nam po kolei, co zrobić, aby np. sparować urządzenia.

Opisywany zestaw głośnomówiący dostępny jest w kilku kolorach. Użytkownicy szczególnie cenią możliwość podłączenia dwóch różnych urządzeń do produktu. Zadowoleni są oni także z czystego dźwięku, jaki nam oferuje produkt.

 

 

 

 

Parrot MINIKIT Neo 2 HD 

 

Osobom, które chcą zachować maksimum bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem polecamy Parrot MINIKIT Neo 2 HD. Jest to urządzenie, którym możemy sterować  głosem. W rezultacie, aby odebrać telefon nie musimy dotykać ani komórki ani zestawu głośnomówiącego. W efekcie nasza jazda jest o wiele bezpieczniejsza.

Jest to produkt, który możemy sparować z dwoma telefonami. W tym wypadku zestaw głośnomówiący będzie miał dostęp do książek telefonicznych obu urządzeń. Używając naszego głosu możemy więc wybrać kontakt, a potem wykonać połączenie. Sprzęt ten oferuje nam wysoką jakość dźwięku. W efekcie głos mówiącego brzmi bardzo naturalnie i wyraźnie, my też jesteśmy dobrze słyszani.

Urządzenie montujemy z pomocą zaczepu. Element ten wykonany został z dobrego plastiku i niezależnie od grubości szyby dobrze się na niej trzyma. Użytkownicy  chwalą funkcję sterowania głosem, dzięki której możemy jednocześnie skupić się na drodze i wykonać połączenie.

 

 

 

 

Xblitz X300 

 

Dla kierowców, którzy podczas jazdy lubią słuchać swojej własnej muzyki  mamy bardzo ciekawą propozycję. Jest to Xblitz X300. Prezentowany zestaw głośnomówiący ma wejście na kartę microSD, a także podwójne wejście USB – umożliwiają nam one podłączenie do urządzenia swojej własnej ścieżkę dźwiękowej. Oprócz tego USB pozwala nam na ładowanie innych urządzeń elektronicznych, takich jak telefon czy tablet.

W przypadku przychodzącego połączenia zestaw głośnomówiący automatycznie zatrzymuje muzykę. Z pomocą wbudowanego mikrofonu możemy spokojnie prowadzić rozmowę telefoniczną. Opisywany produkt obsługujemy przekręcając pokrętło. Możemy bardzo szybko odnaleźć interesujące nas ustawienia, więc obsługa urządzenia nie zagraża naszemu bezpieczeństwu na drodze.

Prezentowany zestaw głośnomówiący można bardzo łatwo zaczepić na kratce wentylacyjnej lub w innym miejscu deski rozdzielczej. Według opinii wielu użytkowników jest to dobry produkt, który umożliwia nam słuchanie muzyki ze swoich własnych źródeł, takich jak pendrive czy karta pamięci. Oprócz tego konsumenci uważają, że zestaw jest solidnie wykonany.

 

 

 

 

Motorola Sonic Rider 

 

Motorola Sonic Rider to z pewnością urządzenie dla osób, które lubią prowadzić długie rozmowy telefoniczne. Jest to model, który pozwala nam 45 godzin ciągłych rozmów. Jeżeli chodzi o czas czuwania, to wynosi on 5 miesięcy. Wyniki te są jednymi z najwyższych spotykanych na rynku.

Prezentowane urządzenie jest łatwe w obsłudze . Zostało ono wyposażone w 4 duże przyciski, których obsługa nie sprawi, że stracimy kontrolę nad pojazdem. Oprócz tego opisywany produkt może być sparowany z dwoma telefonami komórkowymi. W rezultacie możemy odbierać połączenia z naszego prywatnego i firmowego telefonu.

Z kolei funkcja redukcji echa i szumów sprawia, że dźwięk, który słyszymy jest bardzo czysty. Jest to właśnie cecha, którą najczęściej chwalą użytkownicy. Opinie o zestawach głośnomówiących tej marki są bardzo pochlebne. Internauci w swoich komentarzach wspominają o bardzo długim czasie pracy produktu oraz o łatwej obsłudze sprzętu podczas jazdy.

 

 

 

 

Nokia CK-100 

 

Nokia CK-100 to dobry i tani zestaw głośnomówiący. Jest to urządzenie, którego obsługa nie wymaga odrywania wzroku od szosy. Produkt obsługujemy z pomocą specjalnego przycisku. W rezultacie nie musimy obawiać się, że przez próbę zmiany ustawień stracimy skupienie nad prowadzeniem pojazdu.

Prezentowane urządzenie ma funkcję cyfrowej obróbki dźwięku. Dzięki temu możemy cieszyć się wysoką jakością muzyki i rozmową bez szumów. Urządzenie  może być sparowane z kilkoma telefonami. W efekcie z pomocą zestawu głośnomówiącego możemy odbierać połączenia z co najmniej dwóch różnych komórek – np. prywatnej i służbowej. Produkt możemy bardzo łatwo zamontować do naszej deski rozdzielczej lub do kratki wentylacyjnej, wszystko zależy od położenia radia oraz naszych preferencji.

Opisywane urządzenie zyskało bardzo wiele pozytywnych komentarzy Internautów na wielu portalach. W swoich opiniach bardzo często chwalą oni kompaktowe wymiary zestawu oraz możliwość sparowania go z wieloma telefonami. Nie bez znaczenia okazała się także prosta obsługa sprzętu, która wymaga jedynie przyciskania i kręcenia kółkiem.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status