Ładowarki do telefonu ranking

Ostatnio aktualizowane: 05.06.20

 

Szukasz dobrej ładowarki samochodowej? Zainwestuj w Xiaomi Roidmi 3S. Według konsumentów jest ona jednym z najlepszych sprzętów tego typu. Popularność  urządzenia w znacznej mierze jest rezultatem tego, że pasuje do każdego rodzaju zapalniczki samochodowej. Inną kwestią jest z pewnością możliwość użycia transmitera dołączonego do zapalniczki, jako połączenia do odtwarzania muzyki z telefonu lub innego odtwarzacza. Z pomocą transmitera można również bez problemu prowadzić rozmowy. Wiele osób chwali ten model za to, że ładuje nawet szybciej, niż oryginalne ładowarki dołączone do telefonów. W przypadku, kiedy potrzebujesz modelu do domu albo do pracy, to warto wybrać Samsung EP-PG920IBEGWW. Ta ładowarka indukcyjna sprawia, że ładowanie przebiega bezproblemowo oraz szybko. Sam sprzęt nie potrzebuje zbyt dużo czasu, aby był zupełnie naładowany. Poziom ładowania jest wyraźnie widoczny na wyświetlaczu LED.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką ładowarkę do telefonu kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Każdy telefon komórkowy wymaga regularnego ładowania baterii, aby wciąż działał. Jeśli przebywamy w domu, możemy podłączyć urządzenie do tradycyjnej ładowarki sieciowej. Jednak co zrobić, gdy bateria telefonu jest bliska rozładowania, a my jesteśmy w miejscu bez dostępu do energii elektrycznej? Warto być przygotowanym na każdą okoliczność, dlatego zachęcamy Cię do przeczytania naszego poradnika pełnego wskazówek, jaką ładowarkę do telefonu wybrać. Sprawdź koniecznie, co musisz wziąć pod uwagę, robiąc zakupy.

 

 

Ładowarka samochodowa

Poza zwykłymi ładowarkami, które podłącza się do gniazdka, bardzo często kupowane są też modele samochodowe. Z ich pomocą nawet podczas długiej podróży możemy naładować baterię w telefonie, co jest praktyczne zwłaszcza dla osób, które korzystają ze smartfona w trakcie jazdy (np. włączają aplikację do nawigacji). Ładowarka samochodowa ma zwykle jedno lub dwa gniazda USB. Jej cechą wyróżniającą jest spiralny kabel.

 

Ładowarka przenośna

Produkty przenośne to inaczej powerbanki. Te mniejsze często mają postać breloczków, ale wiele osób narzeka, że zbyt wolno ładują baterie telefonów. Czasami więc lepiej wybrać duży model, gdyż wystarczy nam na więcej cykli ładowania. Ładowarki przenośne same wymagają ładowania, aby potem mogły przekazywać energię do baterii telefonu. Nie powinien to być jednak duży problem, zwłaszcza że dzięki nim możemy uniknąć całkowitego rozładowania smartfona, niezależnie od tego, w jakim miejscu jesteśmy. Najlepsza ładowarka do telefonu w formie przenośnej jest przystosowana do użytku w wielu różnych okolicznościach – w samochodzie, szkole, pracy, na zakupach itp. Musimy tylko podłączyć swój telefon przez kabel USB i odłożyć na stół, ewentualnie schować do torebki czy plecaka.

 

Ładowarka solarna

Osoby lubiące podróżować z pewnością docenią ładowarki solarne, które są wyposażone w panele zmieniające światło słoneczne w energię. Jedną z największych wad tego typu produktów jest to, że nie będą działać w odpowiedni sposób, gdy zepsuje się pogoda. Niemniej jednak jest to jedno z lepszych rozwiązań, gdy nie możemy skorzystać ze zwykłej, samochodowej ani nawet przenośnej ładowarki, czyli np. na kilkudniowym biwaku w lesie czy górach. Warto mieć na uwadze, że im większa jest powierzchnia solarnych paneli, tym efektywniej przebiega proces ładowania smartfona.

 

Ładowarka na ogniwo paliwowe

Model na ogniwo paliwowe to kolejna propozycja dla osób chcących wykorzystywać alternatywne źródła energii. Produkty te są obecnie stosunkowo drogie, ponieważ wciąż są testowane i sprawdzane pod kątem skuteczności działania. Źródłem zasilania ładowarki może być np. gaz, co oznacza, że gdy się zużyje,  można później uzupełnić.

 

Ładowarka indukcyjna

Ładowarka indukcyjna, inaczej bezprzewodowa, składa się z płytki ładującej oraz kabla, który podłącza się do prądu. Żeby naładować baterię w smartfonie, trzeba jedynie ułożyć swój sprzęt na płytce i odczekać kilkadziesiąt minut. Zaletą modeli indukcyjnych jest to, że nie ma potrzeby korzystania z dodatkowego kabla USB do telefonu. Aby móc naładować w ten sposób baterię, nasz smartfon musi mieć moduł z cewką – taka sama jest umieszczona w płytce ładującej. Kiedy położymy telefon na ładowarce, przepływający przez nią prąd zacznie wytwarzać pole magnetyczne, w efekcie czego dojdzie do indukcji energii w cewce urządzenia.

 

Natężenie prądu ładowania i napięcie

Ładowarki mają różne natężenie prądu ładowania. Jego wartość zależy od tego, do jakich urządzeń jest przeznaczony dany produkt. W przypadku zwykłych modeli jest to zazwyczaj 1000 mA, a to w zupełności wystarcza, aby w stosunkowo krótkim czasie naładować baterię większości nowoczesnych smartfonów. Niektóre ładowarki mają nieco niższy prąd ładowania, o wartości 500 mA, a więc taki sam jak porty USB. Musimy pamiętać, że zbyt wysokie natężenie może przyczyniać się do nadmiernego rozgrzania baterii telefonu.

Przeważnie napięcie produktów sieciowych wynosi 5 V, ale w przypadku modeli samochodowych jest to zakres od 3,6 V do 20 V (przy natężeniu od 700 mA do 4800 mA). Zależy to głównie od ilości portów ładowania – im więcej ich jest, tym bardziej wzrasta wartość natężenia prądu i napięcia. Z kolei produkty indukcyjne mają napięcie od 5 V do 9 V.

 

 

Liczba portów

Tradycyjne ładowarki mogą w tym samym czasie naładować tylko jedną baterię w telefonie. Modele samochodowe i przenośne często są wyposażone w dwa porty, czasami nawet więcej. Może się zdarzyć, że proces ładowania przebiegnie szybciej, gdy do ładowarki będzie podłączony tylko jeden smartfon. Przy dwóch czy trzech urządzeniach na naładowanie baterii prawdopodobnie trzeba będzie poczekać nieco dłużej.

 

Długość kabla

Jeżeli kupujemy produkt wymagający podłączenia kabla do telefonu, zwróćmy szczególną uwagę na jego długość. Jeśli będzie krótszy niż 1 m, możemy mieć problem z położeniem smartfona na blacie biurka czy stolika nocnego, co szybko zacznie nas irytować. Z tego powodu to właśnie długość kabla często ma istotny wpływ na to, jaka ładowarka do telefonu jest najlepsza. Nie jest to jedyna ważna kwestia, ale może znacząco wpłynąć na wygodę użytkowania produktu.

 

Ładowarki do telefonu w dobrych cenach

Zwykłe ładowarki sieciowe kosztują zwykle maksymalnie kilkanaście złotych. Ceny za modele samochodowe mieszczą się w przedziale od 5 zł do 50 zł, a za indukcyjne – od 30 zł do 500 zł. Chcąc kupić dobry powerbank, musimy przygotować się na wydatek rzędu 100 zł. To, ile kosztuje ładowarka, zależy więc w dużej mierze od rodzaju produktu.

 

 

Najlepsza ładowarka do telefonu w 2020 roku

 

Ten ranking ładowarek do telefonu przybliży Ci kilka produktów, które są często polecane przez użytkowników smartfonów. Z poniższych opisów dowiesz się dokładnie, jakie parametry ma każda z ładowarek do telefonów.

 

Nasze zalecenia

 

Xiaomi Roidmi 3S

 

Xiaomi Roidmi 3S to ładowarka samochodowa, która pasuje do każdej zapalniczki samochodowej. Dlatego nie trzeba się przejmować, że będziemy musieli dokupować inne złącza. Warto również wspomnieć, że dzięki nowoczesnym technologiom sprzęt ładuje nawet dwa razy szybciej niż standardowe modele.

Ładowarka jest wyposażona w specjalny transmiter. Przy użyciu transmitera można prowadzić rozmowy telefoniczne. Wiele osób potwierdza, że jakość dźwięku jest całkiem niezła. Z pomocą tego elementu można słuchać muzyki nie tylko z telefonu, ale też z innych odtwarzaczy. Maksymalna moc wyjściowa sprzętu wynosi 15,5 W. Specjalny system zapobiega przeładowaniu urządzenia, a także jego przegrzaniu. Ładowanie jest zupełnie bezpieczne.

Oprócz tego instalacja tego sprzętu nie zajmuje zbyt długo. Jedną z zalet jest podświetlenie i możliwość wyboru z aż 4 kolorów. Ładowarką steruje się z pomocą specjalnej aplikacji, a nawigowanie nią nie jest żadnym problemem, co chwali wiele osób.

 

 

 

 

Samsung EP-PG920IBEGWW

 

Samsung EP-PG920IBEGWW to bezprzewodowa ładowarka. Dużą zaletą takiego sprzętu jest to, że nie musimy używać kabli, które czasem przeszkadzają oraz ograniczają ładowanie. Jest to akcesorium, które może połączyć się z prawie każdym telefonem marki Samsung. Używanie ładowarki jest bardzo łatwe – wystarczy położyć telefon na jej grzbiet.

Ładowarka jest okrągła i dostępna w dwóch kolorach: czarnym oraz białym. Sprzęt prezentuje się bardzo estetycznie, a szklane, przezroczyste boki potęgują to wrażenie. Ładowarka waży jedynie 87 g, więc można ją wszędzie ze sobą zabrać. Jej średnica to 97 mm, a grubość 16 mm. Wielu konsumentom podobają się niewielkie gabaryty ładowarki.

Stan ładowania urządzenia jest pokazany na wyświetlaczu LED z pomocą kolorów. Jeżeli zauważymy mocną zieleń, to oznacza, że sprzęt jest zupełnie naładowany. Osoby zaopatrzone w tę ładowarkę najbardziej są zadowolone z jej eleganckiego wyglądu oraz tego, że nie muszą męczyć się z kablami oraz odległością od gniazdka podczas ładowania telefonu.

 

 

 

 

Huawei AP81

 

Chcielibyśmy zaprezentować Huawei AP81, czyli ładowarkę przeznaczoną głównie do telefonów marki Huawei. Jednak z jej pomocą możemy naładować również komórki marki LG, Xiaomi, Samsung oraz HTC. Oznacza to, że dzięki jednemu sprzętowi można naładować telefony w całym domu. Wystarczy, że dana komórka ma złącze typu C.

Jest to ładowarka z funkcją szybkiego ładowania (Super Charger). Taka technologia pozwala na naładowanie danego urządzenia do 60% w niecałe pół godziny. Zależy to jednak od urządzenia oraz warunków zewnętrznych. Kabel prezentowanej ładowarki jest bardzo mocny i nie ulega uszkodzeniu, jeżeli zawsze ustawia się go w linii prostej. Musimy jednak uważać, aby go nie zginać.

Sprzęt jest biały. Kabel jest stosunkowo długi, więc ładowanie nie powinno sprawiać zbyt dużo problemów. Sprzętu można używać jako kabla USB. Możemy z niego korzystać w ten sposób po odłączeniu główki. Opinie o ładowarkach do telefonu tej marki są bardzo pochlebne. Wielu osobom podoba się funkcja szybkiego ładowania sprzętów. Internauci są również zadowoleni z wytrzymałości ładowarki.

 

 

 

 

Quick Charge 3.0 USB Turbo Power

 

Quick Charge 3.0 USB Turbo Power to ładowarka, w którą powinien się zaopatrzyć każdy pasjonat technologii. Co wyróżnia ją na tle  innych? Przede wszystkim to, że ma aż trzy wejścia w główce. Dlatego umieszczenie trzech różnych kabli nie jest problemem i tym samym można też ładować 3 różne urządzenia.

Specjalna technologia sprawia, że ładowanie urządzenia odbywa się nawet 4 razy szybciej, niż sprzętem innego typu. Jest to cecha, którą chwali wielu konsumentów i osób zadowolonych z zakupu. Oprócz tego wielu z użytkowników wspomina o dobrej jakości wykonania akcesorium i jego niskiej awaryjności.

Jest to inteligentny sprzęt, który sam dobiera najwyższą, dostępną prędkość ładowania. Nie musimy się martwić, że nasza komórka zostanie uszkodzona. Warto dodać, że ładowarka jest odporna na działanie wysokich temperatur. Sprzęt ma certyfikaty potwierdzające, że nie zagraża naszemu bezpieczeństwu.

 

 

 

 

ORYG MCS-04ER + EAD62329704 

 

Chcielibyśmy zaprezentować ORYG MCS-04ER + EAD62329704, czyli ładowarkę z kablem o długości aż 1 m. Dlatego korzystanie z telefonu nawet wtedy, kiedy jest do niej podpięty, jest swobodne. Jest to sprzęt typu slim, więc dobrze się prezentuje.

Kabel ma 5 złączy, dlatego jednocześnie można podłączyć wiele różnych telefonów. Mimo że ładowarka powstała oryginalnie dla komórek LG, to z jej pomocą można naładować telefony marki Sony, Samsung, HTC oraz Huawei. Właśnie dlatego sprzęt jest tak często wybierany przez wiele osób.

Ładowarka jest wykonana z dobrych jakościowo materiałów, a poszczególne części się nie odłączają (oprócz kabla i główki). Użytkownikom podoba się też fakt, że ta dobra i tania ładowarka do telefonu jest mała i ma długi kabel.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status