Tabletki na odrobaczanie dla psa ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Co kilka miesięcy powinniśmy podawać swojemu psu tabletki na odrobaczanie, aby zapobiec namnażaniu się w jego organizmie tasiemców i nicieni. Jednak który preparat jest całkowicie bezpieczny dla naszych czworonogów? Po naszej analizie trendów zakupowych i opinii konsumentów okazało się, że jest to Bayer PLUS FLAVOUR – środek, który nie wymaga wprowadzania głodówki ani zmiany diety psa przed podaniem preparatu. Co więcej, poddawane odrobaczaniu zwierzę nie musi być izolowane od innych czworonogów zamieszkujących dom. W opakowaniu znajdziemy dwie tabletki, każda z nich ma dawkę substancji aktywnych przypadającą na 10 kg masy ciała zwierzęcia. Konsumenci chętnie kupują produkt marki Bayer, ponieważ nie wywołuje skutków ubocznych u psów i już jedna dawka wystarcza, aby skutecznie zwalczyć pasożyty. Drugi pod względem popularności jest środek Cestal Dog Plus Flavour, który można pokruszyć i wymieszać z posiłkiem pupila. W opakowaniu jest 10 tabletek. Preparat może być podawany suczkom w okresie ciąży, co świadczy o jego bezpieczeństwie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Tabletki skutecznie zwalczają tasiemce, glisty, tęgoryjce oraz włosogłówki. Z pomocą produktu możemy samodzielnie zwalczyć pasożyty u naszego ulubieńca, bez potrzeby odwiedzania weterynarza (co dla zwierząt często jest stresującym przeżyciem). Preparat można podać po wymieszaniu z karmą.

Wady

Tabletki mają fabryczne wgłębienia, aby można było je podzielić na 4 części. Właściciele psów uważają, że trzeba być bardzo uważnym podczas samodzielnego dzielenia tabletek, ponieważ mogą się one łatwo pokruszyć.

Podsumowanie

Jest to specyfik na odrobaczanie psów. W opakowaniu znajdują się 24 tabletki. Substancjami aktywnymi leku są pyranteli embonas, febantelum i praziquantelum. Pojedyncza dawka leku to 150 mg i dobieramy ją w zależności od wagi psa (1 tabletka na 10 kilogramowego pieska).

Drugi wybór

Zalety

Przed zastosowaniem preparatu nie ma potrzeby wprowadzania nowej diety dla pupila czy przestrzegania głodówki. Środek zwalcza i zapobiega dalszemu namnażaniu się nicieni i tasiemców. Co ważne, tabletki można stosować w okresie ciąży u zwierząt.

Wady

W przypadku czworonogów ważących mniej niż 5 kg tabletkę trzeba podzielić na mniejsze części. Niemniej jednak przekrojenie jej jest trudne, gdyż jest bardzo twarda. To utrudnia też pokruszenie preparatu i dodanie do posiłku.

Podsumowanie

Produkt ma w składzie 3 substancje – embonian pyrantelu, prazikwantel oraz fenbendazol. Z tego powodu już po podaniu jednej tabletki pies jest odrobaczony i nie ma potrzeby powtarzania kuracji częściej niż co trzy miesiące.

Rozważ też

Zalety

Jest to bardzo skuteczny lek dla psów na odrobaczanie. Wystarczy kilka dawek, a pupil będzie zupełnie zdrowy. Tabletki mają smak mięsa, więc pies nie będzie próbował uniknąć zażycia leku. Specyfik jest bardzo wydajny i wystarcza dla kilku pupili.

Wady

Tabletki mają fabryczne wgłębienia, aby można było je podzielić na 4 części. Właściciele psów uważają, że trzeba być bardzo uważnym podczas samodzielnego dzielenia tabletek, ponieważ mogą się one łatwo pokruszyć.

Podsumowanie

Jest to specyfik na odrobaczanie psów. W opakowaniu znajdują się 24 tabletki. Substancjami aktywnymi leku są pyranteli embonas, febantelum i praziquantelum. Pojedyncza dawka leku to 150 mg i dobieramy ją w zależności od wagi psa (1 tabletka na 10 kilogramowego pieska).

 

 

Jakie tabletki na odrobaczanie dla psa kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Psy powinny być odrobaczane zarówno z pasożytów żyjących na skórze i sierści, jak też tych wewnętrznych, żyjących w ich układzie pokarmowym. Do tego potrzebne są odpowiednie preparaty. Weterynarze polecają w szczególności tabletki, ponieważ działają szybko i przede wszystkim skutecznie. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jaki środek wybrać dla swojego pupila, zachęcamy do lektury poniższego poradnika.

 

 

Po co tabletki na odrobaczanie dla psa?

Niezależnie od rasy czy wieku, u naszych psów może pojawić się problem z robaczycą – zakażeniem pasożytami wewnętrznymi. Tasiemce i glisty rozwijają się zarówno w organizmach starszych zwierząt, jak i szczeniąt. Bardzo ważne jest więc systematyczne odrobaczanie, aby nasi ulubieńcy byli zdrowi i pełni energii do zabawy.

Pasożyty szkodzą psom na wiele sposobów. Po pierwsze, wywołują one nieprzyjemne dolegliwości, takie jak: wzdęcia brzucha, czkawka, apatia, biegunki, wymioty, ciężki oddech, senność itp. Po drugie, żyjące w układzie pokarmowym pasożyty zabierają psu cenne składniki odżywcze znajdujące się w podawanych mu posiłkach. Przez to zwierzę szybko traci na wadze i traci siłę, staje się osłabione. Po trzecie, składane przez robaki jaja mogą wędrować po całym organizmie pupila i zagnieździć się w różnych miejscach. Czasami zdarza się, że kiedy larwy podrosną, zaczynają uciskać albo blokować ważne organy – np. mózg, co może mieć poważne konsekwencje.

Na rynku jest wiele środków do odrobaczania psów, jednak tabletki są najbardziej popularne. Wynika to z ich efektywności (mają najszersze spektrum działania) oraz łatwego podawania. Poza tym preparaty w formie tabletek często można kupić bez recepty weterynarza i samodzielnie podać pupilowi w domu, bezpiecznie i bez ryzyka pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia.

 

Skład

W dokonaniu wyboru, jakie tabletki na odrobaczanie dla psa wybrać, pomoże nam dokładna analiza składu produktów. Jeżeli zapoznamy się z informacjami podanymi na opakowaniach preparatów, zauważymy, że tego typu środki mają zazwyczaj dwie lub trzy substancje. Najczęściej są to:

* prazikwantel – składnik jest dobrze wchłaniany z układu pokarmowego i łatwo metabolizowany w wątrobie. Substancja ta powoduje u pasożytów spastyczne porażenie mięśniówki, więc są wydalane z organizmu psa razem z kałem. Prazikwantel działa głównie na tasiemce i przywry;

* fenbendazol – działa na dorosłe pasożyty, prowadzi do naruszenia transportowej funkcji komórek absorpcyjnych. Składnik oddziałuje na nicienie oraz niektóre tasiemce, hamuje dodatkowo rozwój jajeczek obleńców;

embonian pyrantelu – działa głównie na nicienie, blokuje ich przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. U pasożytów dochodzi do porażenia, przez co zwierzę może wydalić je razem z kałem. Embonian pyrantelu oddziałuje na osobniki dorosłe i we wczesnej formie rozwoju, nie powstrzymuje migrowania larw do tkanek.

 

Opakowanie – jakie tabletki na odrobaczanie dla psa są najlepsze?

W zależności od producenta, w jednym opakowaniu może znaleźć się jedna, dwie lub więcej tabletek, czasami 10 lub 20. W tej kwestii istotne znaczenie ma to, ile razy musimy podać psu preparat. Jeżeli odrobaczanie trzeba przeprowadzić jedynie raz, a nasz pupil waży 20 kg lub mniej, prawdopodobnie wystarczy nam opakowanie z 2 tabletkami. Jeśli jednak mamy w domu kilka psów lub zwierzę jest bardzo duże, będzie nam potrzebna większa ilość preparatu.

 

Sposób podania

Zanim podamy czworonogom środek, musimy sprawdzić, jak należy go dawkować i aplikować. Najlepsze tabletki na odrobaczanie dla psa to takie, które można wymieszać z jedzeniem czworonoga. Wtedy z pewnością nie będziemy mieli problemu z podaniem środka zwierzęciu – preparat można włożyć do mięsa, pokruszyć i wymieszać z mokrą karmą itp. Jeśli metody te zawiodą, konieczne jest zaaplikowanie tabletki prosto do jamy ustnej psa, co może wymagać cierpliwości i stosunkowo dużej siły.

Przed odrobaczaniem należy też sprawdzić, czy przed kuracją musimy zmienić zwierzęciu dietę na lekkostrawną lub przeprowadzić głodówkę. Może się też zdarzyć, że poddawany odrobaczaniu czworonóg będzie musiał być odizolowany na czas kuracji od innych zwierząt domowych. Postępując zgodnie z zaleceniami producenta, nie musimy się obawiać, że preparat nie zadziała tak, jak powinien i pies wciąż będzie miał problem z pasożytami w jego układzie pokarmowym.

 

 

Ile tabletek należy podać zwierzęciu?

To, jak dużo środka na odrobaczanie należy podać psu, zależy głównie od jego wagi. Przeważnie w jednej tabletce jest taka dawka substancji aktywnych, która odpowiada 10 kg masy ciała zwierzęcia. Wynika z tego, że dla czworonoga ważącego np. 5 kg w zupełności wystarcza połowa tabletki. Z kolei dla znacznie cięższego psa musimy zastosować znacznie większą dawkę, aby przeprowadzić skuteczne odrobaczanie. Większość środków wystarczy podać tylko raz, aby zneutralizować pasożyty. Niektóre preparaty wymagają jednak stosowania przez trzy dni lub powtórzenia kuracji po upływie 14 dni. Gdy o tym zapomnimy, u psa ponownie pojawią się tasiemce bądź nicienie.

 

Tabletki na odrobaczanie dla psa w dobrych cenach

Za preparaty na odrobaczanie dostępne w małych opakowaniach zapłacimy maksymalnie 30 zł, a w większych, z 10 lub 20 tabletkami – od 50 zł do 150 zł. Kupując taki produkt, nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną. Najważniejsze jest to, aby wybrać preparat bezpieczny dla zwierząt, który zwalczy pasożyty oraz pozwoli naszym ulubieńcom wrócić do pełni sił i zdrowia.

 

 

Najlepsze tabletki na odrobaczanie dla psa w 2021 roku

 

Chcesz, aby Twój pupil był zdrowy i pełen energii? Sprawdź poniższy ranking tabletek na odrobaczanie dla psa i przekonaj się, który preparat jest odpowiedni dla czworonogów. Produkty opisane w zestawieniu są skuteczne, ale też bezpieczne dla zwierząt.

 

Nasze zalecenia

 

Bayer PLUS FLAVOUR

 

Tabletki Bayer PLUS FLAVOUR są przeznaczone  dla psów dużych ras. Zaletą tego produktu jest to, że można je aplikować samodzielnie w domu bez konieczności wizyty u weterynarza. Preparat zwalcza takie pasożyty jak: nicienie, glisty i tasiemce.

Warto pamiętać, że tabletek nie należy podawać szczeniętom poniżej 2 tygodnia życia, a także sukom w pierwszych miesiącach ciąży. Jeśli zwierzak przed zastosowaniem preparatu znajduje się w stanie silnego zarobaczenia, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Po zaaplikowaniu środka odrobaczającego naszemu pupilowi, trzeba pamiętać, aby dokładnie umyć ręce.

Opakowanie zawiera dwie powlekane tabletki, przeznaczone dla psów ważących ok. 35 kg. Środek przeciwpasożytniczy, aplikuje się jednorazowo na przykład poprzez dodanie odpowiedniej dawki do pokarmu. Aby zniwelować ryzyko ponownego nawrotu pasożytów zaleca się powtórzyć zabieg co 3 miesiące. Według opinii konsumentów Bayer Plus Flavour to bardzo skuteczny preparat, który pozwala cieszyć się naszym psiakom dobrą formą przez długi czas.

Tabletki na odrobaczanie Bayer Drontal Plus są przeznaczone dla psów ważących powyżej 35 kg. W opakowaniu znajdują się 2 kapsułki.

Zalety
Skuteczność działania:

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego preparatu i zastosowały go u swojego czworonoga potwierdzają jego skuteczność działania. Tabletki chronią m.in. przed tasiemcami i nicieniami w przewodzie pokarmowych.

Można mieszać z karmą:

Docenić należy to, że kapsułkę można podać wraz z jedzeniem bez obawy, że straci ona swoje właściwości i w związku z tym okaże się mniej skuteczna.

Bezpieczny skład:

Producent zapewnia, że wszystkie składniki użyte do produkcji Bayer Drontal Plus są w pełni bezpieczne dla psa.

Pozwala zadbać o czworonoga bez odwiedzania weterynarza:

Kupując te tabletki możesz skutecznie zadbać o zdrowie swojego pupila bez wychodzenia z domu. Warto pamiętać, że wizyta u weterynarza niejednokrotnie przysparza psu sporo stresu.

Stosowanie:

Przed podaniem kapsułki nie trzeba szczególnie dbać o dietę czworonoga.

Wady
Trudno namówić psa do jedzenia:

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że niektóre zwierzaki niechętnie zjadają tabletkę i czasami trzeba wkładać ją do pyska na siłę.

 

 

 

 

Cestal Dog Plus Flavour 

 

Preparat Cestal Dog Plus Flavour jest odpowiedni dla psów borykających się z problemami pasożytniczymi (tasiemce, obleńce, glisty, tęgoryjce włosogłówki). Środek jest przeznaczony dla zwierząt  powracających z wystaw i wyjazdów jak również zwierząt nowo nabytych. Dużym atutem leku jest możliwość stosowania go u suk w okresie ciąży.

Opakowanie zawiera dwie powlekane tabletki, które powinno podawać się po zmieszaniu z pokarmem lub bezpośrednio doustnie. Ponadto nie należy przekraczać 1 tabletki na 10 kg masy ciała naszego pupila. Tabletki można aplikować niezależnie od rodzaju diety jak też wcześniejszej głodówki.

Cestal Plus zawiera trzy substancje czynne, gdzie każda z nich ma inny mechanizm działania, oraz oddziałuje na różne rodzaje pasożytów. Ponieważ nie robimy badań każdemu psu i nie zawsze wiemy z jakim schorzeniem mamy styczność, to najlepiej podać lek, który zwalczy każdy rodzaj  robaków. Te dobre i tanie tabletki na odrobaczanie dla psa wyróżniają się pozytywnym stosunkiem ceny do jakości. Posiadacze psów uważają, że produkt Cestal Dog Plus Flavour jest skuteczny, wydajny i bezpieczny dla zwierząt.

Cestal Dog Plus Flavour to bardzo dobre tabletki na odrobaczanie dla psa do 15 zł. W opakowaniu znajdziemy 5 kapsułek.

Zalety
Odpowiedni dla suk w ciąży:

Preparat może być stosowany u suk w ciąży, co pozwala sądzić, że jest on w pełni bezpieczny dla zdrowia zwierzaka.

Skuteczność:

Prezentowane tabletki na odrobaczanie skutecznie zwalczają glisty, tasiemce, tęgoryjce i włosogłówki. Wybierając ten produkt masz gwarancję, że zapewniasz swojemu pupilowi odpowiednią ochronę.

Można stosować u szczeniąt:

Na zakup Cestal Dog Plus Flavour możesz się zdecydować, nawet jeśli jesteś właścicielem szczenięcia.

Podawanie:

Tabletkę można podawać psu bezpośrednio. Jeśli jednak nasz pupil niechętnie zjada kapsułki, możemy wymieszać ją z jedzeniem. Najlepsza do tego będzie mokra karma.

Wady
Dzielenie tabletki na mniejsze części:

Jeśli mamy małego pieska, który waży niewiele, będziemy musieli podzielić tabletkę na mniejsze części. Konsumenci przyznają, że sprawia to nieco problemów, ponieważ kapsułka jest twarda.

 

 

 

 

Bayer Drontal Dog Flavour

 

Z uwagi na to, że tabletki na odrobaczanie dla psów Bayer Drontal Dog Flavour są uznawane za jedne z najbardziej skutecznych, nie mogło ich zabraknąć w naszym zestawieniu. Jeśli zależy Ci na zdrowiu Twojego czworonoga i chcesz mu zapewnić maksymalną ochronę, zastanów się nad zakupem tego preparatu.

W opakowaniu znajdują się 2 kapsułki. Jedna tabletka jest odpowiednia na 10 kg masy ciała psa. Produkt jest odpowiedni dla dorosłych psów. Jeśli mamy w domu szczeniaka, przed podaniem musimy mieć pewność, że ukończył on 2 miesiące. Tabletki skutecznie zwalczają różnego rodzaju pasożyty (glisty, tasiemce i nicienie).

Właściciele psów chętnie decydują się na zakup Bayer Drontal Dog Flavour, co wynika m.in. z tego, że tabletki smakują czworonogom. Można je podać, jako smakołyk lub wymieszać z jedzeniem. Docenić należy również to, że preparat nie powoduje skutków ubocznych.

W opakowaniu Bayer Drontal Dog Flavour znajdują się 2 tabletki na odrobaczanie dla psa. 1 kapsułka przypada na 10 kg wagi zwierzęcia.

Zalety
Łatwe podawanie:

Produkt można podać razem z jedzeniem lub jako smakołyk. Przed podaniem nie trzeba robić psu głodówki.

Brak skutków ubocznych:

Test tabletek na odrobaczanie dla psów potwierdził, że rekomendowany przez nas preparat nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Nie musimy się martwić, że u naszego pupila wystąpi biegunka lub pojawią się inne problemy.

Dobry smak:

Kapsułka ma dobry smak, czego dowodem może być to, że większość psów chętnie ją zjada. Nie trzeba więc na siłę wkładać tabletki do pyska czworonoga, co mogłoby powodować u niego dodatkowy stres.

Wady
Przeciwwskazania:

Produkt nie jest odpowiedni dla szczeniąt poniżej 2. tygodnia życia. Nie można go także stosować u ciężarnych suk.

 

 

 

 

Animedica Aniprazol 

 

Tabletki Animedica Aniprazol pozwalają na zwalczanie pasożytów w układzie pokarmowym nie tylko psów, ale i kotów. Skład preparatu oparty jest na dwóch substancjach – prazikwantelu oraz fenbendazolu. Środek można podawać czworonogom bezpośrednio do jamy ustnej albo po wymieszaniu z karmą. Przed przeprowadzeniem kuracji nie ma potrzeby zmiany dotychczasowej diety pupila.

W opakowaniu znajduje się 10 tabletek, a jedna zawiera dawkę substancji czynnej przypadającą na 10 kg masy ciała zwierzęcia. Produkt należy zastosować w momencie stwierdzenia inwazji pasożytów u naszego czworonoga, spowodowanej przez nicienie (np. Trichuris vulpis) lub tasiemce. Przekroczenie zalecanej dawki środka nie powinno wywołać u psów uciążliwych dolegliwości takich jak biegunka czy wymioty.

Jak przekonują konsumenci, tabletki działają szybko i skutecznie. Z uwagi na to, że preparat możemy wymieszać z posiłkiem pupila, jego podawanie nie powinno być kłopotliwe. Dodatkową zaletą produktu jest to, że poddawany odrobaczaniu pies nie musi być izolowany na czas kuracji od innych zwierząt domowych.

Opakowanie Animedica Aniprazol zawiera 10 tabletek na odrobaczanie dla psa. Jedna kapsułka przypada na 10 kg wagi zwierzęcia.

Zalety
Bez konieczności zmiany diety:

Chcąc podać naszemu pupilowi tabletki nie musimy przed tym zmieniać mu diety czy stosować głodówki.

Przeznaczenie:

Konsumenci doceniają to, że preparat można podawać nie tylko psom, ale także kotom.

Opakowanie:

Produkt jest zamknięty w szczelnym, solidnie wykonanym opakowaniu. Nie ma obaw, że przy wyciąganiu jednej tabletki uszkodzimy cały blister.

Wady
Zwierzęta niechętnie je jedzą:

W niektórych opiniach można przeczytać, że niektóre zwierzaki niechętnie jedzą tabletki. Czasami nie pomaga nawet wymieszanie ich z ulubioną karmą.

Dzielnie tabletki:

Jeśli nasz pupil waży mniej niż 10 kg, musimy podzielić kapsułkę, co nie zawsze jest łatwe.

 

 

 

 

Jak podawać tabletki na odrobaczanie dla psa?

 

Z lektury naszego rankingu dowiedziałeś się, jakie tabletki na odrobaczanie psa są polecane przez lekarzy weterynarii. Mamy nadzieję, że wybór odpowiedniego preparatu dla Twojego czworonoga nie będzie już stanowił żadnego problemu. Aby tabletki przyniosły oczekiwane efekty, a co najważniejsze, ich stosowanie było bezpieczne, trzeba zachować odpowiednie środki ostrożności. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego odrobaczanie jest ważne, jak często należy go dokonywać i jak dobrze je przeprowadzić, zachęcamy do przeczytania tego artykułu.

Dlaczego trzeba odrobaczać psa?

Na początku warto przekonać się do tego, że regularne odrobaczanie psa jest ważne. Dzięki odpowiednio dobranym tabletkom można wyeliminować z organizmu zwierzęcia pasożyty, które wpływają negatywnie na pracę jego organizmu. Pies, który jest narażony na ich działanie, może wykazywać znacznie mniejszą odporność. Co więcej, pasożytami mogą zarazić się także domownicy, szczególnie jeśli pupil przebywa większość czasu w domu, śpi na tym samym łóżku, często jest przytulany i głaskany. Zarażone zwierzę stanowi szczególne zagrożenie dla małych dzieci, które nie mają jeszcze tak dobrej odporności jak dorośli. Jeśli pies ma w organizmie wiele pasożytów, zazwyczaj zaczyna chudnąć, staje się osowiały i pojawiają się inne dolegliwości świadczące o jego złym stanie zdrowia. 

 

Jak często odrobaczać psa?

Zacznijmy od pierwszego odrobaczania, które powinno zostać przeprowadzone, kiedy szczeniak ma ok. 3-4 tygodnie. Zadbajmy o to, aby udać się z małym zwierzakiem do weterynarza, który poinstruuje nas, jakie szczepienia i tabletki będą wymagane, aby zapewnić pupilowi i domownikom maksymalną ochronę. Odrobaczanie u dorosłych psów należy przeprowadzać zależnie od potrzeb. Profilaktycznie powinno się to robić co pół roku. Jeśli jednak nie chcemy, aby nasz pies zjadał tabletki, które nie są mu niezbędne, możemy zdecydować się na regularne badanie kału, z którego to dowiemy się, czy w organizmie zwierzaka zadomowiły się pasożyty. Wyniki pozwolą nam określić, czy stosowanie tabletek jest konieczne. Aby wykonać badanie musimy pobrać kał. W tym celu należy zakupić w aptece specjalne opakowanie, które niewiele kosztuje.

 

Tabletki na odrobaczanie dla psa – jak podawać?

Przejdźmy do tematu głównego, czyli sposobu, w jaki należy podawać psu tabletki na pasożyty. Przede wszystkim przed rozpoczęciem kuracji należy dokładnie przeczytać dołączoną do opakowania ulotkę, szczególnie jeśli kupowaliśmy produkt samodzielnie, nie korzystając z rad weterynarza. Z ulotki dowiemy się, czy tabletkę należy podać w całości, czy podzielić na mniejsze porcje odpowiednio do wagi naszego pupila. Zazwyczaj preparat można podawać samodzielnie lub wraz z jedzeniem. Jeśli nasz pies niechętnie przyjmuje tabletki, dobrym sposobem będzie dodanie do miski mokrej karmy. Tabletka wmiesza się w jedzenie i bardzo możliwe, że nasz pupil nawet jej nie poczuje. Pasożyty są wydalane z organizmu z kałem. Jeśli jednak zauważymy, że po przyjęciu tabletki nasz pies będzie miał biegunkę lub pojawią się wymioty, lepiej skonsultować się z lekarzem. Podając dobrej jakości tabletki nie powinno jednak być problemu z takimi skutkami ubocznymi. Przed podaniem preparatu i tuż po powinniśmy dokładnie wyczyścić dłonie. Zadbajmy też, aby produkt był przechowywany w suchym i bezpiecznym miejscu, do którego dzieci nie mają dostępu.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Dehinel Plus

 

Lek Dehinel Plus jest przeznaczony do profilkatyki oraz zwalczania tasiemców i nicieni żołądkowo – jelitowych. Producent podkreśla, że produktu nie należy podawać sukom przez pierwsze 2 trymestry ciąży.

Zaleca się podawanie preparatu doustnie lub poprzez zmieszanie z karmą. W razie dużego zarobaczenia dawkę można powtórzyć po upływie dwóch tygodni. Natomiast profilaktycznie lek można regularnie stosować co 3 miesiące. Substancje zawarte w tym preparacie są całkowicie bezpieczne dla czworonoga, a pierwsze efekty zauważalne są, krótko po zastosowaniu.  

Opinie o tabletkach na odrobaczanie dla psa tego producenta są pozytywne. Również produkt Dehinel Plus cieszy się uznaniem konsumentów ze względu na jakość i skuteczność. Dodatkową zaletą  tych tabletek jest to, że nie stwierdzono działań niepożądanych po ich zastosowaniu.

 

 

Vet Agro Inpar

 

Vet Agro Inpar to środek dostępny w opakowaniu zawierającym 20 tabletek. W składzie preparatu znajdziemy kilka substancji: embonian pyrantelu, prazykwantel oraz fenbendazol. Produkt jest przeznaczony do zwalczania pasożytów u dorosłych psów – nicieni i tasiemców.

Jedna tabletka ma dawkę substancji aktywnych przypadającą na 10 kg masy ciała psa, co oznacza, że w przypadku mniejszych zwierząt trzeba ją podzielić. Podczas rutynowego leczenia jednorazowe podanie środka w zupełności wystarcza, aby zadbać o zdrowie swojego ulubieńca. Jeżeli jednak u czworonoga rozpoznano robaczycę, kurację należy powtórzyć po upływie 14 dni.

Konsumenci, którzy wydają opinie o tabletkach na odrobaczanie dla psa, są zadowoleni z zakupu preparatu Vet Agro Inpar. Uważają oni, że to bezpieczny dla zwierząt środek, który efektywnie zwalcza tasiemce, glisty, tęgoryjce itp. Z uwagi na duże opakowanie, możemy zapewnić kurację wszystkim zwierzętom domowym.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir