Odstraszacze na koty ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.07.18

 

Po dogłębnym przeanalizowaniu trendów zakupowych, jak również opinii wydawanych w Internecie przez konsumentów, udało nam się wytypować najlepsze odstraszacze na koty. Produkty tego typu powinny być skuteczne, a jednocześnie bezpieczne dla zwierząt, o czym także nie zapomnieliśmy podczas dokonywania wyboru. Okazało się, że najpopularniejszy obecnie jest model Safety First Led II 280101, który emituje drażniące dla czworonogów ultradźwięki. Ponieważ urządzenie jest zasilane bateriami, można je użytkować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Sprzęt skutecznie wystraszy nie tylko koty, ale i psy czy gryzonie. Co więcej, dla ludzi jest on niesłyszalny, a czworonogom nie wyrządza krzywdy, dlatego mogą go zainstalować także osoby dbające o środowisko. Drugie miejsce należy natomiast do produktu Super Benek 350ml. To odstraszacz w sprayu o nieprzyjemnym zapachu. Dzięki niemu można skutecznie zniechęcić koty do odwiedzania i zanieczyszczania konkretnych miejsc w domu lub wokół niego. Do zalet produktu należy zaliczyć łatwość użycia, skuteczność, a także dużą pojemność.

 

 

Jaki odstraszacz na koty kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Problem związany z pojawianiem się obcych kotów na podwórku dotyka coraz więcej osób. Na ulicach wyraźnie da się zauważyć, że liczba bezdomnych zwierząt stale się powiększa. Głodne i przestraszone czworonogi próbują znaleźć schronienie w gospodarstwach domowych. Pozornie zdrowe kotki często noszą w sobie różnego rodzaju, niebezpieczne dla ludzkiego życia choroby, takie jak toksoplazmoza czy wścieklizna. Jeśli więc chcesz ochronić swoją rodzinę przed bardzo poważnym ryzykiem związanym z utratą zdrowia, powinieneś zastanowić się, jaki odstraszacz na koty wybrać, aby okazał się najlepszym rozwiązaniem w walce z nieproszonymi gośćmi. Urządzenie okaże się również bardzo pomocne, jeśli chcesz oduczyć swojego pupila drapania mebli czy firanek. Odpowiednio dobrany preparat jest funkcjonalnym i pożytecznym sposobem na wytresowanie i zdyscyplinowanie zwierzaka.

 

Rodzaj – jaki odstraszacz na koty jest najlepszy?

Obecnie na rynku znajdziemy kilka rodzajów odstraszaczy dla kotów. W zależności od tego, jaki cel chcemy osiągnąć, używając tego typu rozwiązania, możemy wybrać spray rozpylający zapach lub urządzenie wytwarzające ultradźwięki.

Pierwszy wariant przeznaczony jest do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. W sklepie znajdziemy produkty zarówno automatyczne, jak i ręczne. Ich działanie jest bardzo podobne. Co jakiś czas należy bowiem spryskać daną powierzchnię substancją, tak, aby nabrała specyficznego zapachu. Tego rodzaju woń jest niezwykle drażniąca dla zwierząt. Kotek będzie czuł nieprzyjemny, gorzkawy posmak w pyszczku i drapanie w gardle. Wszystkie te dolegliwości są jednak w pełni bezpieczne dla jego zdrowia. Oprócz poczucia dyskomfortu, zwierzę nie odczuje żadnych skutków ubocznych. Tego rodzaju produkty stosuje się najczęściej do opryskiwania mebli i innych przedmiotów, które nasz pupil może zniszczyć. Podchodząc np. do spryskanej aerozolem sofy kocurek automatycznie zostanie spłoszony charakterystyczną wonią. Co więcej, nauczy się, aby nie zbliżać się do pewnych miejsc, ponieważ wkroczenie na dany teren grozi np. drażnieniem w gardle. Należy jednak pamiętać, że substancja jest odczuwalna nie tylko przez zwierzęta, ale również przez ludzi. Oczywiście, dla nas woń będzie znacznie delikatniejsza i wręcz obojętna, jednak osoby o wrażliwym węchu mogą w pewnym zakresie źle reagować na substancję. Jeśli zbyt mocno spryskamy niewielkie mieszkanie, nie tylko zrobimy ogromną krzywdę kotkowi, ale również narazimy siebie na ból głowy czy delikatne nudności.

Aby uniknąć kontaktu z chemicznymi płynami, producenci wprowadzili na rynek złożone urządzenia o znacznie bardziej zaawansowanej technologii. Najważniejszymi częściami sprzętu jest głośnik i czujniki ruchu. Są one ze sobą ściśle połączone. W momencie, gdy kot wejdzie w pole zasięgu promieni podczerwonych, automatycznie zostaje uruchomiony specyficzny dźwięk, który jest bardzo uciążliwy dla zwierząt. Ów sygnał jest niczym innym, jak falami dźwiękowymi, które nadawane są w wyjątkowo wysokiej rozdzielczości. Z racji tego, że koty mają wyostrzone działanie wielu zmysłów (węch, słuch) ten rodzaj tonacji jest dla nich trudny do wytrzymania. W momencie, gdy zwierze wzbudzi swoim ruchem czujnik i uruchomi urządzenie, z pewnością w ciągu kilku sekund opuści dane miejsce.

 

Decybele i megaherce

Najczęściej wybieranymi przez konsumentów odstraszaczami są sprzęty ultradźwiękowe. Charakteryzują się niezwykle wysoką skutecznością, ponieważ drapieżniki są bardzo wrażliwe na wytwarzane przez urządzenie wibracje. Jest to spowodowane tym, że uszy kotów posiadają dodatkową komorę, dzięki której są one w stanie usłyszeć tony obojętne dla człowieka. Obserwując zachowanie zwierząt producenci ustalili, jakie wartości decybeli i megaherców będą idealne, aby drażnić drapieżniki, jednocześnie nie robiąc im krzywdy. Lata badań pokazały, że najlepszy odstraszacz dla kotów to taki, który dysponuje minimalną mocą na poziomie ok. 110 dB i pracuje z częstotliwością od ok. 23 kHz do 25 kHz.

 

Zakres działania

Zakup odstraszacza powinieneś dostosować przede wszystkim do powierzchni, na jakiej będziesz go stosować. Zbyt mocne urządzenia zainstalowane np. w pokoju mogą uszkodzić słuch naszego kotka. W takim przypadku lepiej zastanowić się nad delikatnym rozpylaczem. Jednak, jeśli poszukujesz rozwiązania ogrodowego, warto poszukać mocnego urządzenia o szerokim zasięgu. Do wyboru mamy przeróżne modele, które działają nawet do 700 m 2.

 

Zasilanie

Dość ważnym czynnikiem jest zasilanie urządzenia. Dotyczy to zarówno modeli odstraszających zwierzęta nieprzyjemnym zapachem, jak i uciążliwym dźwiękiem. Przeważnie w sklepach dostępne są produkty, które działają na baterie lub akumulatory. To, jaką opcję wybierzesz powinno być uzależnione od Twoich potrzeb i możliwości. Jeśli mieszkasz z dala od miasta lub poszukujesz sprzętu na działkę dobrym pomysłem będzie zakup urządzenia na akumulator. W każdej chwili możesz go bowiem podłączyć do prądu, bez konieczności zaopatrywania się w cały zestaw zamiennych baterii. Poza tym jest to dość ekonomiczne rozwiązanie, gdyż naładowanie zużytego akumulatora to szybkie i tanie zadanie. Z drugiej strony, osobom, które mają stały problem z przychodzącymi na podwórze kotami konsumenci radzą wybór sprzętu na baterie. Dzięki temu przy odpowiedniej kontroli, praca urządzenia będzie ciągle podtrzymywana, bez konieczności robienia przerwy na ładowanie.

Innowacyjnym produktem, który zyskuje coraz szersze grono zadowolonych użytkowników jest odstraszacz zasilany energią słoneczną. Najważniejszą zaletą takiego modelu jest jego niemal całodobowa praca. Niewielkie akumulatory solarne zbudowane w korpusie sprzętu gromadzą tak dużo energii, aby wystarczyła ona zarówno w dzień, jak i w nocy. Oczywiście, w pochmurną pogodę ryzyko, że urządzenie wyłączy się jest dość wysokie, nie mniej jednak biorąc pod uwagę opinię konsumentów, taki rodzaj ochrony jest wyjątkowo skuteczny.

 

Światło

Niektóre odstraszacze zaopatrzone zostały w dodatkowe funkcje, które w dużym stopniu przyczyniają się do efektywnego działania sprzętu. Jednym z nich jest sygnał świetlny. Niewielka lampka umieszczona w korpusie zapala się w momencie uruchomienia się czujnika ruchu. Zwykle zatacza ona koła lub przesuwa się w poziomie, drażniąc koty dodatkowym bodźcem. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne dla osób, które mieszkają w pobliżu ruchliwej drogi lub innego, hałaśliwego miejsca. Zwierzęta żyjące w tego typu okolicach są bowiem bardziej odporne na sygnały dźwiękowe.

 

 

Bezpieczeństwo

Kupując odstraszacz na koty, zwróć uwagę na certyfikację produktu. Na rynku można bowiem znaleźć modele bardzo słabej jakości, które nie tylko szybko się psują, ale również są uciążliwe w użytkowaniu. Wiele urządzeń wytwarza np. dość głośne, irytujące dźwięki, które z pewnością zaburzą przyjemną atmosferę podczas grillowania.

Warto również sprawdzić stopień odporności sprzętu na czynniki zewnętrzne. Wiatr, deszcz czy śnieg mogą uszkodzić delikatną obudowę, dlatego też jeśli poszukujesz rozwiązania na podwórko, koniecznie zaopatrz się w odstraszacz ze wzmocnionym korpusem.

 

Odstraszacze na koty w dobrych cenach

Skuteczność działania i sposób pracy to czynniki, które w głównej mierze wpływają na cenę odstraszaczy na koty. Najprostsze środki, służące głównie do wychowywania i tresowania zwierząt kosztują ok. 7 zł. Najlepszej jakości urządzenia przeznaczone do ochraniania dużych powierzchni kosztują znacznie więcej, a ich cena może sięgać nawet 200 zł.

 

 

Najlepsze odstraszacze na koty w 2018 roku

 

Jeśli po przeczytaniu naszego poradnika dalej nie wiesz, czym się kierować podczas wyboru, nic straconego. Twoje wątpliwości z pewnością rozwieje nasz ranking odstraszaczy na koty, do którego wytypowaliśmy 5 sprawdzonych produktów tego typu.

 

Nasze zalecenia

 

Safety First Led II 280101 

 

Przedstawiamy urządzenie Safety First Led II 280101, które służy do odstraszania nie tylko kotów, ale również psów i innych zwierząt. Jego działanie opiera się na emisji ultradźwięków. Sprzęt jest przenośny i ma kompaktowe wymiary, dlatego można go wszędzie ze sobą zabrać, by czuć się bezpiecznym w każdej sytuacji.

Produkt jest bezpieczny w użytkowaniu. Posiada on kilka trybów działania i jest zasilany bateriami. Ponieważ prezentowany model ma wbudowaną diodę LED, może z powodzeniem służyć jako latarka, kiedy zapadnie zmrok. Co więcej, odstrasza on koty czy psy z odległości nawet 15 m.

Jak wynika z opinii konsumentów, sprzęt Safety First Led II 280101 jest godny polecenia. To niewielkie urządzenie nie tylko podnosi nasze bezpieczeństwo, ale może też ułatwić wychowanie czworonożnego pupila. Wszystko dzięki wbudowanej funkcji tresury. Płynące z urządzenia ultradźwięki drażnią uszy zwierząt, ale nie wpływają negatywnie na ich stan zdrowia, co jest jednym z największych atutów opisanego wyżej produktu.

 

 

 

 

Super Benek 350ml 

 

Super Benek 350ml to odstraszacz w formie sprayu, który pozwoli uchronić meble i inne przedmioty przed zniszczeniami spowodowanymi przez koty. Zapach powyższego preparatu zniechęca zwierzęta do drapania, jak również zanieczyszczania spryskanego terytorium. Produkt można stosować zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak również na otwartym terenie.

Odstraszacz jest dostępny w butelce o pojemności 350 ml, dlatego wystarcza na długi czas, nawet przy częstym stosowaniu. Pozwala on szybko i skutecznie zniechęcić koty do przebywania w miejscach, które są dla nich nieodpowiednie. Użycie sprayu jest niezwykle proste, gdyż wystarczy dokładnie spryskać określoną powierzchnię. Jeśli wybrane przez nas miejsce jest zanieczyszczone najpierw należy dokładnie je wyczyścić, aby produkt okazał się w pełni skuteczny.

Według konsumentów jest to dobry i tani odstraszacz na koty. Nie wpływa on negatywnie na zdrowie zwierząt, a jednocześnie szybko działa. Poza tym preparat jest bardzo łatwy w użyciu, a jego zapach drażni wyłącznie czworonogów, nie ludzi.

 

 

 

 

PetSafe sssCat 

 

Chcielibyśmy zaprezentować PetSafe sssCat, a więc produkt pozwalający w bezpieczny sposób wystraszyć zarówno koty, jak i psy. Wyposażono go w detektor ruchu, który po wykryciu obecności zwierzęcia wypuszcza sprężone powietrze. Szybko zniechęca to czworonogów do przebywania w danym miejscu.

Urządzenie jest zasilane czterema bateriami AA. W zależności od miejsca ustawienia, detekcja ruchu może działać na odległość do 1 metra. Co ważne, odstraszacz nie wydziela zapachów, które mogłyby być drażniące także dla ludzi. Poza tym jest on dyskretny i nie zajmuje wiele miejsca, dlatego można go ustawić w domu czy innym budynku.

Konsumenci chwalą powyższy sprzęt za praktyczność i łatwość użycia. Średnio wystarcza on na 80 aplikacji, niekiedy nawet na 100 aplikacji. Oznacza to, że produkt działa bardzo długo i nie trzeba go często wymieniać. Wiele osób docenia go również za to, że nie wyrządza on krzywdy zwierzętom.

 

 

 

 

Kemo M094N 

 

Nasz ranking nie byłby kompletny, gdyby zabrakło w nim urządzenia Kemo M094N. To odstraszacz ultradźwiękowy, który jest słyszalny wyłącznie dla zwierząt. Działa on na koty, psy, a także: ptaki, pełzające pasożyty, insekty i różne gryzonie. Atutem prezentowanego sprzętu jest to, że użytkownik może swobodnie regulować częstotliwość ultradźwięków (w zakresie od 10 kHz do 40 kHz), decydując jednocześnie o skuteczności sprzętu.

W zestawie znajdują się 4 głośniki z aluminiową membraną, które należy samodzielnie rozmieścić na wybranym przez siebie terenie (na odległość nie większą niż 50 m). Zapewniają one możliwość odpowiedniego rozkładu dźwięku, w efekcie czego niechciane zwierzęta szybko zniechęcą się do ponownych odwiedzin domu czy ogrodu.

Opinie o odstraszaczach na koty marki Kemo są bardzo pozytywne. Także model M094N cieszy się dużym zaufaniem wśród konsumentów. Wszystko za sprawą bezpieczeństwa użytkowania, zarówno dla czworonogów, jak i ludzi. Poza tym sprzęt ma kompaktowe wymiary i można go umieścić w dowolnym miejscu.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Floraland GR5108

 

Produkt Floraland GR5108 służy do odstraszania kotów, psów, jak też łasic czy borsuków. Ma on szerokie zastosowanie i jest niezwykle praktyczny. Urządzenie wytwarza ultradźwięki, które drażnią zwierzęta i dają im do zrozumienia, aby jak najszybciej oddaliły się od danego terenu. Służy ono głównie do użytku na zewnątrz, zwłaszcza w ogrodzie i na polu.

Przedstawiony odstraszacz dla ludzi jest niesłyszalny, w dodatku nie wyrządzi nikomu krzywdy. Został on wyposażony w specjalny czujnik oparty na detekcji podczerwieni. Działa on tylko wtedy, gdy wyczuje ciepło zwierząt. Produkt jest zasilany 4 bateriami AA. Jego obudowę wykonano z tworzyw sztucznych, dlatego warunki atmosferyczne z pewnością nie wpłyną negatywnie na jego działanie.

Sprzęt Floraland GR5108 cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów, czego dowodem są pochlebne opinie na jego temat. Wiele osób za największy atut powyższego odstraszacza uznaje możliwość szybkiej instalacji. Wystarczy wbić w ziemię długą szpilkę, na której umieszczona została głowica, czyli główny element urządzenia.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.67 out of 5)
Loading...