Odstraszacze na koty ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.11.20

 

Po dogłębnym przeanalizowaniu trendów zakupowych, jak również opinii wydawanych w Internecie przez konsumentów, udało nam się wytypować najlepsze odstraszacze na koty. Produkty tego typu powinny być skuteczne, a jednocześnie bezpieczne dla zwierząt, o czym także nie zapomnieliśmy podczas dokonywania wyboru. Okazało się, że najpopularniejszy obecnie jest model Safety First Led II 280101, który emituje drażniące dla czworonogów ultradźwięki. Ponieważ urządzenie jest zasilane bateriami, można je użytkować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Sprzęt skutecznie wystraszy nie tylko koty, ale i psy czy gryzonie. Co więcej, dla ludzi jest on niesłyszalny, a czworonogom nie wyrządza krzywdy, dlatego mogą go zainstalować także osoby dbające o środowisko. Drugie miejsce należy natomiast do produktu Super Benek 350ml. To odstraszacz w sprayu o nieprzyjemnym zapachu. Dzięki niemu można skutecznie zniechęcić koty do odwiedzania i zanieczyszczania konkretnych miejsc w domu lub wokół niego. Do zalet produktu należy zaliczyć łatwość użycia, skuteczność, a także dużą pojemność.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odstraszacz na koty kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Problem związany z pojawianiem się obcych kotów na podwórku dotyka coraz więcej osób. Na ulicach wyraźnie da się zauważyć, że liczba bezdomnych zwierząt stale się powiększa. Głodne i przestraszone czworonogi próbują znaleźć schronienie w gospodarstwach domowych. Pozornie zdrowe kotki często noszą w sobie różnego rodzaju, niebezpieczne dla ludzkiego życia choroby, takie jak toksoplazmoza czy wścieklizna. Jeśli więc chcesz ochronić swoją rodzinę przed bardzo poważnym ryzykiem związanym z utratą zdrowia, powinieneś zastanowić się, jaki odstraszacz na koty wybrać, aby okazał się najlepszym rozwiązaniem w walce z nieproszonymi gośćmi. Urządzenie okaże się również bardzo pomocne, jeśli chcesz oduczyć swojego pupila drapania mebli czy firanek. Odpowiednio dobrany preparat jest funkcjonalnym i pożytecznym sposobem na wytresowanie i zdyscyplinowanie zwierzaka.

 

Rodzaj – jaki odstraszacz na koty jest najlepszy?

Obecnie na rynku znajdziemy kilka rodzajów odstraszaczy dla kotów. W zależności od tego, jaki cel chcemy osiągnąć, używając tego typu rozwiązania, możemy wybrać spray rozpylający zapach lub urządzenie wytwarzające ultradźwięki.

Pierwszy wariant przeznaczony jest do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. W sklepie znajdziemy produkty zarówno automatyczne, jak i ręczne. Ich działanie jest bardzo podobne. Co jakiś czas należy bowiem spryskać daną powierzchnię substancją, tak, aby nabrała specyficznego zapachu. Tego rodzaju woń jest niezwykle drażniąca dla zwierząt. Kotek będzie czuł nieprzyjemny, gorzkawy posmak w pyszczku i drapanie w gardle. Wszystkie te dolegliwości są jednak w pełni bezpieczne dla jego zdrowia. Oprócz poczucia dyskomfortu, zwierzę nie odczuje żadnych skutków ubocznych. Tego rodzaju produkty stosuje się najczęściej do opryskiwania mebli i innych przedmiotów, które nasz pupil może zniszczyć. Podchodząc np. do spryskanej aerozolem sofy kocurek automatycznie zostanie spłoszony charakterystyczną wonią. Co więcej, nauczy się, aby nie zbliżać się do pewnych miejsc, ponieważ wkroczenie na dany teren grozi np. drażnieniem w gardle. Należy jednak pamiętać, że substancja jest odczuwalna nie tylko przez zwierzęta, ale również przez ludzi. Oczywiście, dla nas woń będzie znacznie delikatniejsza i wręcz obojętna, jednak osoby o wrażliwym węchu mogą w pewnym zakresie źle reagować na substancję. Jeśli zbyt mocno spryskamy niewielkie mieszkanie, nie tylko zrobimy ogromną krzywdę kotkowi, ale również narazimy siebie na ból głowy czy delikatne nudności.

Aby uniknąć kontaktu z chemicznymi płynami, producenci wprowadzili na rynek złożone urządzenia o znacznie bardziej zaawansowanej technologii. Najważniejszymi częściami sprzętu jest głośnik i czujniki ruchu. Są one ze sobą ściśle połączone. W momencie, gdy kot wejdzie w pole zasięgu promieni podczerwonych, automatycznie zostaje uruchomiony specyficzny dźwięk, który jest bardzo uciążliwy dla zwierząt. Ów sygnał jest niczym innym, jak falami dźwiękowymi, które nadawane są w wyjątkowo wysokiej rozdzielczości. Z racji tego, że koty mają wyostrzone działanie wielu zmysłów (węch, słuch) ten rodzaj tonacji jest dla nich trudny do wytrzymania. W momencie, gdy zwierze wzbudzi swoim ruchem czujnik i uruchomi urządzenie, z pewnością w ciągu kilku sekund opuści dane miejsce.

 

Decybele i megaherce

Najczęściej wybieranymi przez konsumentów odstraszaczami są sprzęty ultradźwiękowe. Charakteryzują się niezwykle wysoką skutecznością, ponieważ drapieżniki są bardzo wrażliwe na wytwarzane przez urządzenie wibracje. Jest to spowodowane tym, że uszy kotów posiadają dodatkową komorę, dzięki której są one w stanie usłyszeć tony obojętne dla człowieka. Obserwując zachowanie zwierząt producenci ustalili, jakie wartości decybeli i megaherców będą idealne, aby drażnić drapieżniki, jednocześnie nie robiąc im krzywdy. Lata badań pokazały, że najlepszy odstraszacz dla kotów to taki, który dysponuje minimalną mocą na poziomie ok. 110 dB i pracuje z częstotliwością od ok. 23 kHz do 25 kHz.

 

Zakres działania

Zakup odstraszacza powinieneś dostosować przede wszystkim do powierzchni, na jakiej będziesz go stosować. Zbyt mocne urządzenia zainstalowane np. w pokoju mogą uszkodzić słuch naszego kotka. W takim przypadku lepiej zastanowić się nad delikatnym rozpylaczem. Jednak, jeśli poszukujesz rozwiązania ogrodowego, warto poszukać mocnego urządzenia o szerokim zasięgu. Do wyboru mamy przeróżne modele, które działają nawet do 700 m 2.

 

Zasilanie

Dość ważnym czynnikiem jest zasilanie urządzenia. Dotyczy to zarówno modeli odstraszających zwierzęta nieprzyjemnym zapachem, jak i uciążliwym dźwiękiem. Przeważnie w sklepach dostępne są produkty, które działają na baterie lub akumulatory. To, jaką opcję wybierzesz powinno być uzależnione od Twoich potrzeb i możliwości. Jeśli mieszkasz z dala od miasta lub poszukujesz sprzętu na działkę dobrym pomysłem będzie zakup urządzenia na akumulator. W każdej chwili możesz go bowiem podłączyć do prądu, bez konieczności zaopatrywania się w cały zestaw zamiennych baterii. Poza tym jest to dość ekonomiczne rozwiązanie, gdyż naładowanie zużytego akumulatora to szybkie i tanie zadanie. Z drugiej strony, osobom, które mają stały problem z przychodzącymi na podwórze kotami konsumenci radzą wybór sprzętu na baterie. Dzięki temu przy odpowiedniej kontroli, praca urządzenia będzie ciągle podtrzymywana, bez konieczności robienia przerwy na ładowanie.

Innowacyjnym produktem, który zyskuje coraz szersze grono zadowolonych użytkowników jest odstraszacz zasilany energią słoneczną. Najważniejszą zaletą takiego modelu jest jego niemal całodobowa praca. Niewielkie akumulatory solarne zbudowane w korpusie sprzętu gromadzą tak dużo energii, aby wystarczyła ona zarówno w dzień, jak i w nocy. Oczywiście, w pochmurną pogodę ryzyko, że urządzenie wyłączy się jest dość wysokie, nie mniej jednak biorąc pod uwagę opinię konsumentów, taki rodzaj ochrony jest wyjątkowo skuteczny.

 

Światło

Niektóre odstraszacze zaopatrzone zostały w dodatkowe funkcje, które w dużym stopniu przyczyniają się do efektywnego działania sprzętu. Jednym z nich jest sygnał świetlny. Niewielka lampka umieszczona w korpusie zapala się w momencie uruchomienia się czujnika ruchu. Zwykle zatacza ona koła lub przesuwa się w poziomie, drażniąc koty dodatkowym bodźcem. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne dla osób, które mieszkają w pobliżu ruchliwej drogi lub innego, hałaśliwego miejsca. Zwierzęta żyjące w tego typu okolicach są bowiem bardziej odporne na sygnały dźwiękowe.

 

 

Bezpieczeństwo

Kupując odstraszacz na koty, zwróć uwagę na certyfikację produktu. Na rynku można bowiem znaleźć modele bardzo słabej jakości, które nie tylko szybko się psują, ale również są uciążliwe w użytkowaniu. Wiele urządzeń wytwarza np. dość głośne, irytujące dźwięki, które z pewnością zaburzą przyjemną atmosferę podczas grillowania.

Warto również sprawdzić stopień odporności sprzętu na czynniki zewnętrzne. Wiatr, deszcz czy śnieg mogą uszkodzić delikatną obudowę, dlatego też jeśli poszukujesz rozwiązania na podwórko, koniecznie zaopatrz się w odstraszacz ze wzmocnionym korpusem.

 

Odstraszacze na koty w dobrych cenach

Skuteczność działania i sposób pracy to czynniki, które w głównej mierze wpływają na cenę odstraszaczy na koty. Najprostsze środki, służące głównie do wychowywania i tresowania zwierząt kosztują ok. 7 zł. Najlepszej jakości urządzenia przeznaczone do ochraniania dużych powierzchni kosztują znacznie więcej, a ich cena może sięgać nawet 200 zł.

 

 

Najlepsze odstraszacze na koty w 2020 roku

 

Jeśli po przeczytaniu naszego poradnika dalej nie wiesz, czym się kierować podczas wyboru, nic straconego. Twoje wątpliwości z pewnością rozwieje nasz ranking odstraszaczy na koty, do którego wytypowaliśmy 5 sprawdzonych produktów tego typu.

 

Nasze zalecenia

 

Safety First Led II 280101 

 

Przedstawiamy urządzenie Safety First Led II 280101, które służy do odstraszania nie tylko kotów, ale również psów i innych zwierząt. Jego działanie opiera się na emisji ultradźwięków. Sprzęt jest przenośny i ma kompaktowe wymiary, dlatego można go wszędzie ze sobą zabrać, by czuć się bezpiecznym w każdej sytuacji.

Produkt jest bezpieczny w użytkowaniu. Posiada on kilka trybów działania i jest zasilany bateriami. Ponieważ prezentowany model ma wbudowaną diodę LED, może z powodzeniem służyć jako latarka, kiedy zapadnie zmrok. Co więcej, odstrasza on koty czy psy z odległości nawet 15 m.

Jak wynika z opinii konsumentów, sprzęt Safety First Led II 280101 jest godny polecenia. To niewielkie urządzenie nie tylko podnosi nasze bezpieczeństwo, ale może też ułatwić wychowanie czworonożnego pupila. Wszystko dzięki wbudowanej funkcji tresury. Płynące z urządzenia ultradźwięki drażnią uszy zwierząt, ale nie wpływają negatywnie na ich stan zdrowia, co jest jednym z największych atutów opisanego wyżej produktu.

Safety First Dogchaser Led II to odstraszacz na psy i koty. Wymiary produktu to: 121 mm x 45 mm x 24 mm, a jego waga jest równa 55 g.

Zalety
Dioda LED:

Urządzenie zostało wyposażone w diodę LED, która może nam służyć jako latarka. Zdaniem konsumentów jest to bardzo przydatna opcja, która sprawia, że prezentowany produkt jest bardziej funkcjonalny.

Kompaktowość:

Odstraszacz ma kompaktowe wymiary, dlatego możemy mieć go zawsze pod ręką. Model zmieści się nawet do niewielkiej kieszeni.

Wykonanie:

Do produkcji sprzętu wykorzystano m.in. dobrej jakości aluminium i tworzywa sztuczne. Materiały te wykazują dużą odporność na uszkodzenia. Z racji tego możemy mieć pewność, że odstraszacz nie ulegnie szybko awarii.

Obsługa:

Wiele osób podkreśla, że obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Na obudowie znajduje się zaledwie 3 przyciski. Są one odpowiednio duże i nie zacinają się.

Niewielki uchwyt na obudowie:

Z uwagi na to, że na obudowie umieszczono bardzo mały uchwyt, możemy do niego przymocować smycz na szyję czy linkę. To sprawi, że przenoszenie produktu będzie łatwiejsze i nie będziemy musieli sięgać do kieszeni, aby odstraszyć koty czy psy.

Wady
Zaczep do baterii:

Część osób wskazuje, że zaczep do baterii mógłby być solidniej zrobiony.

 

 

 

 

Super Benek Akyszek 350ml 

 

Super Benek 350ml to odstraszacz w formie sprayu, który pozwoli uchronić meble i inne przedmioty przed zniszczeniami spowodowanymi przez koty. Zapach powyższego preparatu zniechęca zwierzęta do drapania, jak również zanieczyszczania spryskanego terytorium. Produkt można stosować zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak również na otwartym terenie.

Odstraszacz jest dostępny w butelce o pojemności 350 ml, dlatego wystarcza na długi czas, nawet przy częstym stosowaniu. Pozwala on szybko i skutecznie zniechęcić koty do przebywania w miejscach, które są dla nich nieodpowiednie. Użycie sprayu jest niezwykle proste, gdyż wystarczy dokładnie spryskać określoną powierzchnię. Jeśli wybrane przez nas miejsce jest zanieczyszczone najpierw należy dokładnie je wyczyścić, aby produkt okazał się w pełni skuteczny.

Według konsumentów jest to dobry i tani odstraszacz na koty. Nie wpływa on negatywnie na zdrowie zwierząt, a jednocześnie szybko działa. Poza tym preparat jest bardzo łatwy w użyciu, a jego zapach drażni wyłącznie czworonogów, nie ludzi.

Akyszek to bardzo dobry odstraszacz na koty do 10 zł. Produkt jest sprzedawany w 400 ml opakowaniu. Spray można stosować w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Zalety
Skuteczność:

W wielu opiniach można przeczytać, że odstraszacz skutecznie działa. Po zaaplikowaniu na meblach czy fotelu nie musimy się martwić o to, że nasze koty będą drapać w tych miejscach i wyrządzą szkody.

Opakowanie:

Na uwagę zasługuje solidnie wykonane opakowanie. Jest ono dobrze wyprofilowane i ma wygodny uchwyt, dzięki czemu rozpylanie preparatu jest łatwe. Należy również dodać, że opakowanie jest szczelne, więc znajdujący się w środku płyn zachowuje swoje właściwości.

Nie pozostawia plam:

Konsumenci wskazują, że po zastosowaniu odstraszacza nie musimy się obawiać, że na powierzchni mebli pozostaną tłuste, trudne do usunięcia plamy.

Wydajność:

Pojemność produktu to 400 ml. Internauci zaznaczają, że jedno opakowanie starcza na długo. Wszystko przez to, że nie trzeba rozpylać zbyt dużo preparatu, aby ten zaczął działać.

Wady
Zapach:

Pojedyncze osoby zauważyły, że preparat ma nieprzyjemny zapach, który rozchodzi się po całym domu. Jest on drażniący nie tylko dla kotów, ale także ludzi.

 

 

 

 

Solar Animal Repeller BY-D480 

 

Pomyśl o zakupie odstraszacza na koty Solar Animal Repeller BY-D480. To dobry wybór biorąc pod uwagę to, że urządzenie można wykorzystać także do płoszenia innych zwierząt: psów, ptaków, lisów, dzików czy jeleni. Sprzęt znajdzie zastosowanie nie tylko w ogrodzie, ale też na działce, strychu, garażu czy w piwnicy.

Odstraszacz ma kilka trybów działania  poprzez szeroki zakres częstotliwości. Jest on wyposażony w czujnik ruchu o zasięgu do 10 m, który automatycznie wykrywa ruch i aktywuje urządzenie. Zasięg czujnika, jak również czułość są regulowane. Sprzęt jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Zasilanie odstraszacza następuje poprzez panel słoneczny, a także znajdujące się w zestawie akumulatory.

Opinie na temat prezentowanego odstraszacza na koty są w większości pozytywne. Montaż, a także obsługa urządzenia nie są trudne. Atutem jest to, że sprzęt można wykorzystać do płoszenia różnych zwierząt, nie tylko kotów. Świadczy to o jego uniwersalności. Zielona obudowa to dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki niej urządzenie nie jest zbyt widoczne.

Solar Animal Repeller BY-D480 to odstraszacz na koty sprzedawany w zestawie z aluminiowym stojakiem. Sprzęt znajdzie zastosowanie także do innych zwierząt.

Zalety
Automatyczne wykrywanie ruchu:

Odstraszacz wyposażono w sprawnie działający czujnik ruchu PIR, który jest aktywowany wtedy, kiedy to konieczne. Warto dodać, że urządzenie działa efektywnie zarówno w dzień, jak i w nocy.

Zasilanie:

Sprzęt jest zasilany na dwa sposoby: przy wykorzystaniu panelu słonecznego i akumulatorów, które znajdują się w zestawie. Baterii nie trzeba wymieniać, a jedynie regularnie ładować.

Możliwości zastosowania:

Prezentowany odstraszacz można zamontować nie tylko w ogrodzie, ale też w lesie czy na działce. Część osób decyduje się na instalację sprzętu w innych miejscach: w garażu, piwnicy i na strychu.

Wady
Słaba odporność na warunki atmosferyczne:

W pojedynczych komentarzach można przeczytać, że sprzęt wykazuje słabą odporność na działanie czynników zewnętrznych (np. intensywny deszcz).

 

 

 

 

PetSafe sssCat 

 

Chcielibyśmy zaprezentować PetSafe sssCat, a więc produkt pozwalający w bezpieczny sposób wystraszyć zarówno koty, jak i psy. Wyposażono go w detektor ruchu, który po wykryciu obecności zwierzęcia wypuszcza sprężone powietrze. Szybko zniechęca to czworonogów do przebywania w danym miejscu.

Urządzenie jest zasilane czterema bateriami AA. W zależności od miejsca ustawienia, detekcja ruchu może działać na odległość do 1 metra. Co ważne, odstraszacz nie wydziela zapachów, które mogłyby być drażniące także dla ludzi. Poza tym jest on dyskretny i nie zajmuje wiele miejsca, dlatego można go ustawić w domu czy innym budynku.

Konsumenci chwalą powyższy sprzęt za praktyczność i łatwość użycia. Średnio wystarcza on na 80 aplikacji, niekiedy nawet na 100 aplikacji. Oznacza to, że produkt działa bardzo długo i nie trzeba go często wymieniać. Wiele osób docenia go również za to, że nie wyrządza on krzywdy zwierzętom.

Odstraszacz na koty PetSafe sssCat jest zasilany 4 bateriami AAA. Jeden spray wystarcza na ok. 100 aplikacji. Model wyposażono w czujnik ruchu.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Prezentowany odstraszacz jest bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Możemy więc korzystać ze sprzętu nie martwiąc się, że wpłynie on negatywnie na funkcjonowanie naszego organizmu.

Wykrywacz ruchu:

Produkt ma czujnik ruchu o zasięgu ok. 100 m. Jeśli w pobliżu pojawi się kot, urządzenie automatycznie się uruchomi i odstraszy zwierzaka wypuszczając w jego kierunku sprężone powietrze.

Design:

Zdaniem użytkowników model ładnie wygląda. Produkt ma kremowy kolor, dlatego wtapia się w otoczenie.

Wady
Baterie:

Niewielka grupa Internautów wskazuje, że baterie stosunkowo szybko się wyczerpują, więc trzeba je często wymieniać.

Dźwięk:

Pewna część osób uważa, że wydawany przy wypuszczaniu powietrza dźwięk jest mało przyjemny.

 

 

 

 

Kemo M094N 

 

Nasz ranking nie byłby kompletny, gdyby zabrakło w nim urządzenia Kemo M094N. To odstraszacz ultradźwiękowy, który jest słyszalny wyłącznie dla zwierząt. Działa on na koty, psy, a także: ptaki, pełzające pasożyty, insekty i różne gryzonie. Atutem prezentowanego sprzętu jest to, że użytkownik może swobodnie regulować częstotliwość ultradźwięków (w zakresie od 10 kHz do 40 kHz), decydując jednocześnie o skuteczności sprzętu.

W zestawie znajdują się 4 głośniki z aluminiową membraną, które należy samodzielnie rozmieścić na wybranym przez siebie terenie (na odległość nie większą niż 50 m). Zapewniają one możliwość odpowiedniego rozkładu dźwięku, w efekcie czego niechciane zwierzęta szybko zniechęcą się do ponownych odwiedzin domu czy ogrodu.

Opinie o odstraszaczach na koty marki Kemo są bardzo pozytywne. Także model M094N cieszy się dużym zaufaniem wśród konsumentów. Wszystko za sprawą bezpieczeństwa użytkowania, zarówno dla czworonogów, jak i ludzi. Poza tym sprzęt ma kompaktowe wymiary i można go umieścić w dowolnym miejscu.

Odstraszacz ultradźwiękowy Kemo M094N ma wymiary: 60 mm x 45 mm x 23 mm. Produkt można podłączyć do zasilacza sieciowego 12 V.

Zalety
Obudowa:

Z uwagi na solidne wykonanie obudowy możemy mieć pewność, że znajdujący się w środku mechanizm ma zapewnioną najwyższą ochronę. W związku z tym nie ma obaw o awarię sprzętu.

Skuteczność:

Pozytywne opinie użytkowników stanowią dowód na to, że model skutecznie działa. Produkt odstrasza nie tylko koty, ale także psy czy gryzonie.

Wady
Obsługa:

Zdaniem części Internautów prezentowany model nie ma łatwego systemu obsługi. Dlatego też na początku jego użytkowanie może być trudne.

Montaż:

Konsumenci, którzy kupili produkt wskazują, że jego montaż zajmuje dużo czasu i wymaga użycia narzędzi (konieczność samodzielnego zamontowania głośników).

 

 

 

 

Defenders STV610

 

Polecamy Twojej uwadze odstraszacz na koty Defenders STV610. Większość publikowanych w Internecie opinii na temat tego produktu jest pozytywnych. Pozwala to sądzić, że urządzenie jest solidnie wykonane. Dowodem na to jest szczelność IP44 – model wykazuje odporność na opady atmosferyczne i niesprzyjające warunki pogodowe.

Odstraszacz na koty należy zamontować w ogrodzie. Urządzenie można zainstalować na ogrodzeniu, jak również wbić w ziemię, zależnie od naszych potrzeb. Konsumenci wskazują, że montaż nie jest czasochłonny. Produkt ma zasilanie sieciowo-bateryjne (baterie 9V lub zasilacz sieciowy). Model w celu odstraszenia kotów emituje ultradźwięki. Nie są one jednak szkodliwe dla zwierząt.

Większość osób twierdzi, że odstraszacz na koty Defenders STV610 jest wart zakupu. Choć produkt nie należy do najtańszych, jest solidnie wykonany i skuteczny, co sprawia, że dobrze spełnia swoje zadanie i nie ulega awariom. Model ma zieloną obudowę, dlatego wtapia się w otoczenie i jest niemal niewidoczny.

Defenders STV610 to odstraszacz na koty z zasilaniem sieciowo-bateryjnym. Produkt ma zielony kolor. Model przeznaczony jest do montażu w ogrodzie.

Zalety
Łatwy montaż:

Prezentowany odstraszacz jest przeznaczony do ogrodów. Można go przymocować do płotu czy ogrodzenia, jak również wbić w ziemię. W zestawie znajdują się wszystkie, potrzebne do montażu akcesoria.

Jakość wykonania:

Urządzenie zostało zrobione z wytrzymałych tworzyw. Jak zapewnia producent, obudowa wykazuje dużą odporność na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych np. deszczu czy intensywnego słońca.

Bezpieczeństwo:

Emitowane przez odstraszacz dźwięki, mimo że odstraszają koty, są dla nich bezpieczne. Nie ma więc obaw o to, że użytkując sprzęt wyrządzimy krzywdę zwierzakom.

Wady
Fotokomórka:

Część konsumentów zauważyło, że fotokomórka przeznaczona do wykrywania ruchu kotów nie zawsze dobrze działa. Może się więc zdarzyć, że jeśli w okolicy naszego domu pojawi się mały kot, urządzenie go nie wykryje.

 

 

 

 

Czy odstraszacze na koty działają?

 

Obce koty przebywające na naszej posesji to duży problem, zwłaszcza gdy np. boją się ich nasze domowe zwierzęta lub przez ich mocz żółkną rośliny w ogrodzie. Zakup odstraszacza (inaczej repelentu) wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, ale czy zawsze tak jest? Postanowiliśmy przekonać się, czy tego typu produkty są skuteczne. Sprawdź, jaki odstraszacz na koty jest polecany przez osoby, którym udało się pozbyć niechcianych czworonogów.

Środki chemiczne

Najtańszymi produktami służącymi do odstraszania kotów są środki chemiczne. To zazwyczaj preparaty w formie sprayu, którymi należy spryskać te miejsca w domu lub na zewnątrz, gdzie zwierzęta nie powinny przebywać. W składzie takich odstraszaczy znajdziemy głównie naturalne olejki eteryczne, dlatego nie trzeba się obawiać, że wyrządzimy czworonogom krzywdę. Niemniej jednak repelenty chemiczne nie zawsze okazują się tak skuteczne, jak oczekiwaliśmy. Nie wszystkie koty są tak samo wrażliwe na poszczególne zapachy, dlatego niektóre z nich mogą nie czuć lub nie bać się środka, którego użyliśmy.

Wiele osób przekonuje, że większą skutecznością wyróżniają się produkty przeznaczone do użytku w domu. Może to być spowodowane tym, że w pomieszczeniach zapachy utrzymują się dłużej i są bardziej wyczuwalne. Na zewnątrz nawet najbardziej nieprzyjemna woń może szybko się ulotnić lub na tyle osłabić, że nie będzie przeszkadzać zwierzętom.

 

Odstraszacze w formie kolców

Aby zniechęcić koty do wchodzenia na balkon czy okno, możemy wypróbować specjalną matę z kolcami wykonaną z polipropylenu. Czworonogi z pewnością przez nią nie przejdą, ale jednocześnie nie zranią się w łapki. Tego typu rozwiązanie jest ciekawą alternatywą dla środków chemicznych, ponieważ wyróżnia się bardziej efektywnym działaniem. Co prawda z czasem zwinniejsze czworonogi mogą nauczyć się przeskakiwać przez ułożoną przeszkodę, ale zajmie im to dużo czasu. Poza tym nie wszystkie koty są na tyle zdeterminowane, aby mimo pojawiających się nowych przeszkód wciąż wracać do wybranego miejsca.

Czy odstraszacze ultradźwiękowe działają na koty?

Repelenty emitujące ultradźwięki także mogą być niezwykle skuteczne. Choć my nie będziemy słyszeć, jak odstraszacz pracuje, zwierzęta bez wątpienia szybko go zauważą. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że koty pod wpływem ultradźwięków szybko oddalą się od naszej posesji. Zwierzęta te, podobnie jak psy, mają wyostrzony zmysł słuchu i mogą usłyszeć dźwięki o częstotliwości od 45 Hz do 64 000 Hz.

Ultradźwiękowe odstraszacze powinny być używane wyłącznie na zewnątrz. Jeśli włączymy sprzęt w pomieszczeniu, w którym nasz pupil nie powinien przebywać, może to negatywnie wpłynąć na jego poczucie bezpieczeństwa. Koty w czasie ucieczki szukają cichego miejsca, w którym mogłyby się schronić. Pod wpływem stresu zwierzę może mieć trudność ze zlokalizowaniem właściwej kryjówki. Poza tym narażanie czworonoga na długotrwałe działanie ultradźwięków wpływa negatywnie na jego zdrowie.

 

Kiedy specjalistyczne repelenty nie działają

Czasem nawet drogi repelent ultradźwiękowy nie odstraszy kotów. W tej sytuacji nie musimy się jednak poddawać i akceptować obce zwierzęta na posesji. Możemy wypróbować działanie domowych odstraszaczy, jednym z nich jest zwykły zraszacz ogrodowy. Jeśli włączymy go w godzinach, w których przeważnie pojawiają się niechciane czworonogi, niemal na pewno uda nam się je wystraszyć. Koty nie lubią wody i uciekają jak najdalej od jej źródła. Jeżeli nie mamy zraszacza, możemy użyć zwykłego węża ogrodowego. Niespodziewana kąpiel na pewien czas zniechęci zwierzęta do ponownych odwiedzin naszego terenu.

 

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany:

https://seedsandmore.net/12-best-raccoon-repellents-reviews-analysis/

Jak zrobić domowy odstraszacz dla kotów

Homepade Cat Repellent

deccoria.pl

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Floraland GR5108

 

Produkt Floraland GR5108 służy do odstraszania kotów, psów, jak też łasic czy borsuków. Ma on szerokie zastosowanie i jest niezwykle praktyczny. Urządzenie wytwarza ultradźwięki, które drażnią zwierzęta i dają im do zrozumienia, aby jak najszybciej oddaliły się od danego terenu. Służy ono głównie do użytku na zewnątrz, zwłaszcza w ogrodzie i na polu.

Przedstawiony odstraszacz dla ludzi jest niesłyszalny, w dodatku nie wyrządzi nikomu krzywdy. Został on wyposażony w specjalny czujnik oparty na detekcji podczerwieni. Działa on tylko wtedy, gdy wyczuje ciepło zwierząt. Produkt jest zasilany 4 bateriami AA. Jego obudowę wykonano z tworzyw sztucznych, dlatego warunki atmosferyczne z pewnością nie wpłyną negatywnie na jego działanie.

Sprzęt Floraland GR5108 cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów, czego dowodem są pochlebne opinie na jego temat. Wiele osób za największy atut powyższego odstraszacza uznaje możliwość szybkiej instalacji. Wystarczy wbić w ziemię długą szpilkę, na której umieszczona została głowica, czyli główny element urządzenia.

 

 

Jaki odstraszacz kotów z czujnikiem ruchu wybrać?

 

Jeśli na Twojej działce ciągle pojawiają się  bezdomne koty, na pewno zastanawiasz się, co zrobić, jak odgonić zwierzęta, aby im nie szkodzić i nie tracić czasu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie odstraszacza kotów z czujnikiem ruchu. Czy wiesz jednak, co jest istotne przy kupnie odpowiedniego produktu tego typu? Jeżeli się nad tym zastanawiasz,  przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim wskazówki, jaki odstraszacz kotów z czujnikiem ruchu wybrać.

 

Na rynku znajdziemy sprzęty, które emitują ultradźwięki, spryskują zwierzęta wodą lub odstraszają zapachem. Najlepszy odstraszacz kotów z czujnikiem ruchu w 2020 roku to taki, który wytwarza dźwięki niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Jego moc powinna wynosić około 100 hz. Koty przy takim hałasie będą omijać miejsce, z którego usłyszą dźwięki i nie będą wchodzić na naszą działkę.

Jeżeli chodzi o czujnik ruchu, to warto zastanowić się jaki zasięg powinno mieć urządzenie. Chcąc zabezpieczyć całą działkę i powinniśmy wybrać produkt z jak największym zasięgiem. Niektóre odstraszacze reagują nawet przypadku, w którym kot pojawia się w zasięgu 50 m. Jeżeli jednak ochraniamy mniejsze miejsce, to nie potrzebujemy urządzenia z aż tak dużym zasięgiem.

Dobrym pomysłem jest wybór odstraszacza, który wyposażony został w sygnał świetlny. Wiele zwierząt boi się gwałtownego światła w nocy i reaguje na nie ucieczką. Takie rozwiązanie zwiększy skuteczność odstraszacza.

Nie zapomnijmy również o jakości wykonania. Najlepsze odstraszacze kotów z czujnikiem ruchu odporne są na działanie warunków atmosferycznych takich jak mocny wiatr, śnieg czy deszcz. Obudowa dobrego odstraszacza nie powinna przepuszczać wody do wnętrza.

Istotne jest również zasilanie danego urządzenia. Najpopularniejsze są modele zasilane akumulatorami. Waga takich produktów jest znaczna, lecz możemy postawić je w każdym miejscu. Coraz częściej wybierane są produkty zasilane energią słoneczną, bo są ekologiczne, ale trzeba pamiętać, że bateria solarna musi stać w nasłonecznionym miejscu i taki sprzęt jest najwydajniejszy w okresie letnim, przy dużym nasłonecznieniu.

 

Odstraszacze kotów z czujnikiem ruchu – ranking

 

Animal-Away 

 

Osobom szukającym niewielkiego, lecz skutecznego urządzenia, polecamy Animal-Away. Jest to odstraszacz kotów, który waży jedynie 255 g. Wymiary odstraszacza wynoszą 100 mm x 100 mm x 95 mm.

Zasięg tego produktu wynosi 25 m. Jest więc on odpowiedni do ochrony przed kotami niewielkiej działki. W przypadku pojawienia się zwierzęcia w zasięgu sprzętu, odstraszacz zaczyna emitować dźwięk przez 30 sekund. W zależności od naszych preferencji możemy ustawić dźwięk słyszalny przez nas lub niesłyszalny. Oprócz odstraszającego hałasu włącza się także migające światło stroboskopowe. Połączenie światła z dźwiękiem z pewnością odstraszy wszystkie koty w pobliżu.

Prezentowany produkt odporny jest na działanie warunków atmosferycznych takich jak deszcz, czy ostre słońce. Użytkownicy wspominają o wysokiej skuteczności tego urządzenia. Uważają oni, że od czasu zakupu odstraszacza problem bezdomnych kotów znacznie się zmniejszył.

 

 

 

 

Defenders STV606 

 

Jeżeli szukasz urządzenia, które pozwoli Ci pozbyć się wszystkich kotów próbujących dostać się na Twoją posesję, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Jest to odstraszacz kotów Defenders STV606. Produkt możemy podłączyć do zasilania sieciowego. Odstraszacz działa również na baterie, więc możemy postawić go w wybranym przez nas miejscu.

Prezentowane urządzenie ma zasięg około 20 m. Jeżeli kot wejdzie w pole jego działania, to produkt zaczyna emitować ultradźwięki, które nie są dla nas słyszalne. Nie musimy się więc martwić, że odstraszacz obudzi nas w środku nocy. Ponadto dźwięki nie są niebezpieczne dla kotów. Sprawiają jedynie, że zwierzak czuje się niespokojnie i po prostu odejdzie.

Produkt jest odporny na deszcz, a także na wilgoć. Nie musimy więc chować urządzenia podczas deszczu. Użytkownicy cenią efektywne działanie opisywanego modelu. Według ich opinii jest to solidny odstraszacz kotów z czujnikiem ruchu w dobrej cenie.

 

 

 

Electronic Chasers Corporations 

 

Electronic Chasers Corporations to urządzenie, które odstraszy nie tylko koty, ale także zające, kuny i inne mniejsze zwierzęta. Jest to idealny produkt dla osób, które mieszkają na wsi lub w okolicy lasów. Ultradźwięki, jakie emituje opisywany model nie są niebezpieczne dla człowieka, ani dla zwierząt. Słyszalne są jednak przez te ostatnie, co budzi w zwierzętach niepokój.

Waga prezentowanego odstraszacza wynosi około 180 g. Jego transport nie sprawi nam więc zbyt dużo problemów. Instalacja produktu również nie jest zbyt trudna. Do zestawu dołączone zostały śrubki, które pozwalają nam na zamontowanie odstraszacza na ścianie domu. Zasięg czujnika ruchu tego urządzenia wynosi około 20 m. Jest to wystarczające, aby ochronić średniej wielkości posesję.

Model jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Możemy zamontować go więc na zewnątrz, jak i wewnątrz naszego domu. Użytkownicy uważają, że jest to solidnie wykonany produkt. Skutecznie odstrasza on koty i inne zwierzęta w okolicy.

 

 

 

 

Ultradźwiękowy odstraszacz kotów AnimalChaser

 

Odstraszacz kotów AnimalChaser to odstraszacz ultradźwiękowy, dzięki któremu ochronimy swoje rośliny w ogrodzie czy trawniki przed niechcianymi wizytami obcych zwierząt.  Zasięg działania urządzenia to około 30 m. Wytwarza ono niesłyszalne dla człowieka ultradźwięki o częstotliwości od 18000 do 24000 Hz, które są drażniące dla psów, kotów, zająców i wiewiórek. Hałas wpływa na układ słuchowy i nerwowy zwierząt, jednak nie wyrządza żadnych szkód i jest bezpieczny.

Odstraszacz można zamocować na wiele sposobów dzięki załączonym do zestawu kołkom montażowym. Dodatkowo jest on odporny na działanie warunków atmosferycznych. Sprzęt posiada też diodę LED, która jest dodatkowym bodźcem dla zwierząt.

Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a jego wymiary to 14,5 cm x 13,8 cm x 8,2 cm. Warto wspomnieć też o pozytywnych opiniach konsumentów na temat tego modelu. Uważają oni, że przyrząd jest wydajny i prosty w obsłudze.

AnimalChaser to bardzo dobry ultradźwiękowy odstraszacz na koty do 200 zł. Jego zasięg ochronny wynosi do 500 m2.

Zalety
Łatwy montaż:

Urządzenie jest łatwe w montażu. Nie trzeba długo zastanawiać się, jak poprawnie zainstalować sprzęt, co mogłoby być denerwujące.

Efektywność działania:

Osoby, które zdecydowały się skorzystać z tego odstraszacza w swoim ogrodzie, twierdzą, że działa on efektywnie. Emitowane ultradźwięki sprawiają, że zwierzęta nawet nie zbliżają się do naszej posesji.

Duży obszar działania:

Na uwagę zasługuje to, że sprzęt ma szeroki zakres działania. Jak podaje producent, odstraszacz jest w stanie zabezpieczyć teren o powierzchni nawet 500 m2. Ma efektywnie działające, odpowiednio mocne głośniki.

Nie wpływa na pracę innych urządzeń:

Co istotne, prezentowany model w żadnym stopniu nie zakłóca działania innych sprzętów, z których korzystamy w domu, czyli telewizora, radia, systemów antywłamaniowych.

Kompaktowe wymiary:

Urządzenie jest małe i poręczne, więc nie trzeba długo szukać odpowiedniego miejsca do jego zamontowania.

Wady
Podatna na uszkodzenia obudowa:

Osoby, które kupiły ten odstraszacz na koty, zgodnie twierdzą, że obudowy nie można nazwać solidną. Już po krótkim czasie użytkowania na jej powierzchni pojawiają się zarysowania.

 

 

Electronics Chasers Corporation Stacjonarny

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Electronics Chasers Corporation Stacjonarny. Jest to odstraszacz ultradźwiękowy słyszalny wyłącznie dla zwierząt, takich jak koty, psy, a także wiewiórki czy zające.  Sprzęt uruchamia się automatycznie po przejściu zwierzaka koło czujnika ruchu. Ten uaktywnia niesłyszalne dla człowieka ultradźwięki, które są nieznośne dla kotów.

Zasięg przyrządu to około 15 m i może on pracować zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. O działaniu urządzenia informuje wbudowana dioda LED. Wymiary tego modelu to 15,5 cm x 7,8 cm x 6,4 cm. Jest on zasilany baterią 9 V lub zasilaczem sieciowym 230 V. Jego obudowę wykonano z trwałego tworzywa sztucznego, odpornego na działanie warunków atmosferycznych.

Opinie konsumentów na temat odstraszacza Electronics Chasers Corporation Stacjonarny są pozytywne. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za prostą obsługę i skuteczność, a także szybki montaż.

 

 

Defenders Jet Spray StV414

 

Defenders Jet Spray StV414 działa nie tylko na koty, ale również na zające, wiewiórki, lisy oraz ptaki. Sprzęt można ustawić np. w oczku wodnym lub w każdym innym miejscu, w którym nie chcemy szkodników.

Sprzęt podłączamy do węża ogrodowego. Gdy w pobliżu pojawi się zwierzę, zostaje ono opryskane wodą. Urządzenie więc nie uszkadza zwierząt w żaden sposób. Zasięg urządzenia jest dość mały, bo to około 10 metrów w linii prostej.

Osoby, które zakupiły sprzęt, są bardzo zadowolone ze sposobu odstraszania zwierząt. Produkt ma dobry stosunek jakości do ceny. Nie jest to zbyt drogi model, więc warto w niego zainwestować, aby cieszyć się pięknym ogrodem, bez obecności nieproszonych gości. Kupujący polecają ten produkt zwłaszcza osobom, które zamieszkują wiejskie tereny.

 

 

 

P3 International P7806

 

Konsumenci pytani o odstraszacz na koty w dobrej cenie wymieniali często P3 International P7806. To urządzenie działające na koty, szopy i psy. Sprzęt jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Błyski światła, które emituje na wielu częstotliwościach, skutecznie odstraszają zwierzęta.

Zasięg sprzętu wynosi 50 m2. To dość duża odległość jednak miejmy na uwadze, że produkt nie zadziała na każde zwierzę z taką samą skutecznością. Urządzenie wygląda estetycznie i jest wykonane z tworzywa sztucznego. Urządzenie zasilane jest pięcioma bateriami AA.

Sprzęt zadziałał z sukcesem u użytkowników zamieszkujących tereny w okolicy lasu, gdzie małe zwierzęta występują wyjątkowo często i niszczą grządki lub rośliny w ogródkach. Co ważne, produkt działa w momencie, kiedy zwierzę jest jeszcze daleko od niego. Warto ustawić model w taki sposób, aby żaden żywopłot nie zakłócał wysyłanych przez niego fal.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status