Ranking 5 najlepszych odstraszaczy dla psów w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Odstraszacz dla psów – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Odstraszacze dla psów przyjmują różne formy, ale najważniejsze jest to, aby były skuteczne – po zapoznaniu się z opiniami konsumentów znaleźliśmy kilka rodzajów, które sprawdziły się u użytkowników na co dzień. Naszą pierwszą propozycją jest Solar Animal Repeller BY-D480, czyli odstraszacz nie tylko dla psów, ale też kotów, ptaków, lisów czy zajęcy. Co istotne, można z niego korzystać nie tylko w ogrodzie, ale też w innych miejscach: w garażu, na strychu, działce czy w piwnicy. Model ma 5 różnych trybów częstotliwości dostosowanych do różnych grup zwierząt. Jeśli taka forma odstraszania nie do końca Ci odpowiada, to może druga propozycja bardziej przypadnie Ci do gustu. Urządzenie DAZER II działa poprzez wysyłanie sygnału o wysokiej częstotliwości, niesłyszalnej dla ludzkiego ucha, a strasznie nieprzyjemnej dla zwierząt. Model wystarczy nakierować na czworonoga i nacisnąć przycisk – dioda świecąca się na czerwono informuje, że ultradźwięk został wysłany. Urządzenie można nosić dla swojego bezpieczeństwa lub używać do tresury.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odstraszacz dla psów kupić?

 

Nie wszystkie psy są przyjaźnie nastawione do ludzi. Spotkanie z agresywnym zwierzęciem może zakończyć się pogryzieniem, dlatego warto nosić przy sobie odstraszacz umożliwiający powstrzymanie czworonoga przed atakiem. Na rynku dostępne są różne rodzaje takich produktów. Jeśli wahasz się, jaki odstraszacz dla psów wybrać, zapoznaj się z informacjami zawartymi w poradniku.

 

 

Komu przyda się odstraszacz?

Odstraszacz dla psów przyda się przede wszystkim tym osobom, które na co dzień mają kontakt z wolno biegającymi zwierzętami. Dotyczy to nie tylko listonoszy, ale także np. policjantów, kuratorów sądowych, a nawet rowerzystów czy biegaczy. W taki produkt powinny zaopatrzyć się również osoby bojące się psów na skutek dawnych, niemiłych doświadczeń (przykładowo pogryzienia przez agresywne, obce czworonogi). Nigdy nie wiemy, kiedy odstraszacz może się nam przydać. Nawet na spacerze w parku możemy spotkać zwierzę mogące nas zaatakować. Warto podkreślić, że niektóre odstraszacze mogą okazać się pomocne w pokazaniu własnemu pupilowi, w których miejscach w domu czy na posesji nie powinien przebywać. Są to więc produkty mające różne zastosowania.

 

Odstraszacz w sprayu

Odstraszacze w formie sprayu są bardzo łatwe i wygodne w użytkowaniu. Mając taki preparat, wystarczy spryskać te miejsca, których pies powinien unikać. Po rozpyleniu produkt zostawia na powierzchni przedmiotów czy mebli nieprzyjemny zapach, który skutecznie zniechęca zwierzęta do zbliżania się do nich. Warto sięgnąć po taki odstraszacz, jeśli chcemy pokazać swoim czworonogom, gdzie nie powinny zostawiać odchodów. Wynika więc z tego, że preparat w sprayu może nam pomóc w wychowywaniu pupila. Przeważnie odstraszacz można stosować nie tylko wewnątrz budynków, ale i na zewnątrz.

Wśród produktów w sprayu możemy wyróżnić takie, które działają podobnie jak odświeżacze powietrza z czujnikiem ruchu. Gdy tylko w pobliżu urządzenia pojawi się pies, natychmiast rozpylana jest mgiełka o nieprzyjemnym zapachu. To powinno odstraszyć zwierzę. Często produkty te stosowane są choćby przez rodziców chcących mieć pewność, że pod ich nieobecność czworonogi nie zbliżą się do łóżeczka dziecka.

 

Odstraszacz ultradźwiękowy

Często w odpowiedzi na pytanie: jaki odstraszacz dla psów jest najlepszy, można usłyszeć, że to urządzenie ultradźwiękowe. Sprzęty te emitują sygnały ultradźwiękowe – dla nas są niesłyszalne, jednak psy słyszą je doskonale. Działające w ten sposób produkty można wykorzystać nie tylko w celu odstraszenia psów, ale także kotów, kun, lisów, uciążliwych gryzoni, a nawet dzików.

Odstraszacze ultradźwiękowe mogą być zasilane akumulatorowo lub sieciowo. Część z nich to modele stacjonarne, inne są przenośne, czyli można nosić je przez cały czas przy sobie. Maksymalny zasięg działania tego typu produktów to zwykle kilkadziesiąt metrów. Co ważne, najlepszy odstraszacz dla psów w tym przypadku daje możliwość swobodnej regulacji zakresu częstotliwości ultradźwięków. Musimy pamiętać, że poszczególne zwierzęta odczuwają fale ultradźwiękowe na innej częstotliwości. Jeśli sprzęt skutecznie działa na kota, nie oznacza to, że będzie tak samo efektywny przy spotkaniu z psem.

 

Gaz pieprzowy

Gaz pieprzowy także może być dobrym odstraszaczem dla psów. Trzeba jednak kupić środek przystosowany do użytku w obecności zwierząt, gdyż ten dla ludzi może być dla czworonogów niebezpieczny (z uwagi na zbyt wysokie stężenie kapsaicyny). Nie należy się obawiać, że gaz pieprzowy wpłynie negatywnie na zdrowie psa. Dobrze dobrany środek wywoła jedynie chwilowy dyskomfort u czworonoga i zniechęci go do zaatakowania nas. Mówi się, że gaz pieprzowy nierzadko okazuje się skuteczniejszy niż odstraszacz ultradźwiękowy. Wynika to z tego, że u psów najważniejszym, a jednocześnie najbardziej czułym zmysłem jest właśnie węch, a nie słuch.

 

Przeznaczenie

Zanim kupimy odstraszacz, musimy zastanowić się, w jaki sposób i gdzie zamierzamy go używać. Modele przenośne mają mniejsze gabaryty i zwykle mieszczą się w kieszeni, poza tym nie wymagają podłączenia do prądu. Produkty te muszą mieć wytrzymałą obudowę i być poręczne. Z kolei sprzęty stacjonarne, zwłaszcza te przeznaczone do użytku na zewnątrz, powinny wykazywać odporność na działanie wilgoci, zmiennych temperatur oraz innych niekorzystnych czynników zewnętrznych.

 

 

Zasilanie

W większości odstraszacze dla psów są zasilane bateriami (AA, ewentualnie AAA). Dobrze, jeśli produkt będzie miał wskaźnik informujący o konieczności ich wymiany na nowe. Bardzo często modele przeznaczone do montażu w ogrodzie są solarne, a więc ich baterie ładują się dzięki promieniom słonecznym.

 

Sposób użytkowania

To, w jaki sposób będziemy używać odstraszacza, zależy od tego, jaki produkt kupiliśmy. Wspomnieliśmy wcześniej, że preparatami w sprayu wystarczy spryskać wybrane obiekty czy miejsca. Jak obsługuje się sprzęty ultradźwiękowe? Należy wycelować urządzenie w kierunku psa i wcisnąć przycisk na obudowie wyzwalający fale ultradźwiękowe. Modele przystosowane do montażu na zewnątrz mają specjalny czujnik, który wykrywa znajdujące się w pobliżu zwierzęta. Taki odstraszacz jest więc bezobsługowy, nie musimy wciąż kontrolować, czy obce psy przebywają na naszej posesji.

 

Odstraszacze dla psów w dobrych cenach

Do najtańszych odstraszaczy dla psów możemy zaliczyć preparaty w sprayu oraz gaz pieprzowy. Na ich zakup wydamy przeciętnie nie więcej niż 20 zł. Sprzęty ultradźwiękowe są droższe, gdyż kosztują od 50 zł do 200 zł, zależnie od marki. Czasem jednak inwestycja w dobry odstraszacz jest słuszną decyzją, ponieważ to pozwala czuć się bezpieczniej w otoczeniu psów.

 

5 najlepszych odstraszaczy dla psów. Opinie w 2021

 

Jeżeli masz problem z uciążliwymi, bezpańskimi psami, które wchodzą na Twoje podwórko lub z tresurą Twojego pupila, to nasze propozycje pomogą Ci w ich rozwiązaniu. Poniższy ranking odstraszaczy dla psów zawiera pozycje, które są bardzo skuteczne.

 

1. Odstraszacz Zwierząt Solarny BY-D480

 

Solar Animal Repeller BY-D480 to odstraszacz o dużym możliwościach zastosowania. Przydaje się wtedy, kiedy chcemy zabezpieczyć swój ogród nie tylko przed psami, ale też kotami, ptakami, dzikami, lisami, zającami czy wiewiórkami. Ze sprzętu można korzystać zarówno w ogrodzie, jak i w lesie, na działce, w piwnicy, na strychu czy w garażu. Odstraszacz działa w ten sposób, że generuje niesłyszalny dla ludzi dźwięk, który zwierzęta bardzo dobrze słyszą (jest on dla nich irytujący).

Zasięg czujnika wynosi do 10 m. Urządzenie działa sprawnie zarówno w dzień, jak i w nocy. Użytkownik może wybrać 1 z 5 trybów częstotliwości, w zależności od tego, z jakim zwierzęciem ma problem. Obudowa odstraszacza jest wodoodporna, konstrukcja odznacza się trwałością. Sprzęt działa sprawnie także przy słabych warunkach pogodowych.

Odstraszacz Solar Animal Repeller BY-D480 zdobywa dobre opinie użytkowników. Doceniają oni to, że jest on zasilany dzięki akumulatorowi, a dodatkowo panelowi słonecznemu. To ekologiczne rozwiązanie.

Solar Animal Repeller BY-D480 to odstraszacz dla psów i innych zwierząt. Zasięg czujnika ruchu wynosi do 10 m.

Zalety
Wodoodporna konstrukcja:

Sprzęt ma wodoodporną konstrukcję, dlatego też odznacza się trwałością. Można go bez obaw zamontować w miejscu, gdzie będzie narażony na działanie wilgoci, nie obawiając się przy tym o awarię.

Czujnik ruchu:

Urządzenie jest wyposażone w sprawnie działający czujnik ruchu, który automatycznie wykrywa znajdujące się w pobliżu zwierzę. Zasięg czujnika wynosi 10 m. Odstraszacz działa sprawnie w dzień i w nocy.

Możliwość dostosowania do potrzeb:

Sprzęt daje możliwość dostosowywania parametrów w zależności od potrzeb. Użytkownik może ustawić czułość, zasięg pracy i częstotliwość działania.

Zasilanie:

Odstraszacz dla psów jest zasilany nie tylko dzięki dołączonemu do zestawu akumulatorowi, ale także panelowi słonecznemu.

Szerokie możliwości zastosowania:

Konsumenci decydują się na zakup tego modelu także dlatego, że daje on szerokie możliwości pod względem wyboru miejsca jego przeznaczenia. Z odstraszacza można korzystać nie tylko w ogrodzie, ale też na działce, strychu, piwnicy czy w garażu.

Wady
Mało skuteczny w przypadku gołębi:

W jednej z opinii można przeczytać, że sprzęt nie odstrasza skutecznie gołębi, szczególnie jeśli jest ich dużo w danym miejscu.

 

 

 

 

2. Odstraszacz Psów DAZER II

 

Urządzeniem, które można mieć zawsze przy sobie do odstraszania psów, jest DAZER II. Model został zaprojektowany dla osób, które mają styczność z czworonogami w codziennej pracy np. listonoszy czy policjantów. Odstraszacza chętnie używają także inne osoby, które boją się zwierząt, i wolą nie mieć z nimi styczności podczas spaceru. Co ciekawe, treserzy mogą stosować sprzęt do karcenia zwierzęcia.

Produkt jest bardzo lekki (53 g) i mieści się w torebce lub plecaku (12 cm x 7 cm). Urządzenie działa poprzez wysyłanie fal dźwiękowych o częstotliwości, która dla człowieka jest praktycznie niesłyszalna (20 kHz – 25 kHz). Warto wspomnieć, że sprzęt jest bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i zwierząt i nie robi im krzywdy.

Odstraszacz ma na obudowie niewielki klips, więc możesz go przyczepić do swojego ubrania. Zwierzę reaguje na dźwięk, kiedy znajduje się w odległości do ok. 8 m od urządzenia. Użytkownikom spodobał się ten produkt przez wzgląd na jego prostą konstrukcję, twierdzą też, że podczas spacerów czują się z nim bezpieczniej.

Odstraszacz dla psów DAZER II ma wymiary: 12 cm x 7 cm, a jego waga wynosi 53 g. Urządzenie działa na częstotliwości 20 – 25 kHz.

Zalety
Łatwa obsługa:

Jak potwierdził przeprowadzony test odstraszaczy dla psów, model DAZER II jest łatwy w obsłudze. Sprzęt wystarczy skierować w stronę zwierzęcia i nacisnąć przycisk.

Kompaktowe wymiary:

Urządzenie marki DAZER to przenośny odstraszacz dla psów, z którego można korzystać np. podczas tresury. Ma on kompaktowe wymiary i jest lekki. Na obudowie znajduje się klips pozwalający na zawieszenie przy spodniach.

Dioda:

Odstraszacz wyposażono w diodę, która informuje, kiedy urządzenie emituje ultradźwięki. Jeśli świeci ona słabo, oznacza to, że bateria wymaga wymiany.

Wytrzymała konstrukcja:

Producent zadbał o wytrzymałość sprzętu. Do produkcji zostały użyte wysokiej jakości materiały i komponenty. Nawet jeśli odstraszacz przypadkowo wypadnie nam z dłoni, nie powinno dojść do jego trwałego uszkodzenia.

Wady
Zasięg pracy:

Część osób przyznaje, że zasięg urządzenia mógłby być nieco większy.

 

 

 

 

3. Odstraszacz 1-Drive Solarny

 

1-Drive Solarny pomoże Ci się rozprawić z grasującymi po podwórku gryzoniami, ptakami kotami, a nawet lisami i psami. Sprzęt emituje sygnał dźwiękowy oraz błyskowy. Obudowa produktu jest wodoodporna (IP44), dlatego nic się nie stanie, kiedy się lekko zachlapie, ale lepiej go schować, gdy spadnie deszcz. Odstraszacz można ustawić na słupku lub zawiesić w dowolnym miejscu np. na drzewie.

Urządzenie nie wymaga wymiany baterii – wystarczy, że postawisz go w nasłonecznionym miejscu, a naładuje się samo. Jednocześnie, jeśli pogoda nie sprzyja, możesz podłączyć gadżet do prądu, aby napełnić akumulator. Częstotliwość wysyłanego sygnału ultradźwiękowego mieści się w zakresie od 13,5 kHz do 23,5 kHz.

Sprzęt wyposażono w system regulacji, dlatego możesz zdecydować, pod jakim kątem ma on działać, a także wybrać tryb – czy tylko poszczególne zwierzęta powinny być odstraszane, czy wszystkie. Model ma czujnik ruchu, dlatego włącza się, kiedy w jego pobliżu coś się rusza. Konsumenci uważają, że produkt jest idealny dla osób ceniących wygodę – wystarczy go ustawić w mocno nasłonecznionym miejscu i nie trzeba pamiętać o ładowaniu czy wymianie baterii.

1-Drive Solarny to odstraszacz dla psów i innych zwierząt. Można go używać w ogrodzie, garażu, na strychu czy na działce.

Zalety
Idealne dopasowanie do potrzeb:

Urządzenie ma regulowaną czułość, zasięg i częstotliwość. Do wyboru jest 5 różnych trybów pracy. Wybieranie ustawień nie jest trudne. W razie potrzeby można szukać wskazówek w instrukcji.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Odstraszacz dla psa jest bezpieczny w użytkowaniu. Nie stanowi on zagrożenia ani dla znajdujących się w pobliżu zwierząt, ani dla ludzi.

Aluminiowy stojak:

W zestawie znajdują się dodatkowe akcesoria, które są niezbędne do użytkowania sprzętu. Jednym z nich jest aluminiowy stojak, który można wbić w ziemię. Gwarantuje on stabilność całej konstrukcji.

Wady
Słaba wydajność akumulatorów:

W komplecie można znaleźć akumulatorki AA, które stosunkowo szybko się wyczerpują. Trzeba je często wymieniać.

 

 

 

 

4. Odstraszacz Psów Ultradźwiękowy Treser 3w1

 

Treser 3w1, jak nietrudno domyślić się po nazwie, to urządzenie łączące w sobie kilka funkcji: odstraszacza, tresera i latarki. Sprzęt jest lekki i ma kompaktowe wymiary: 13 cm x 4 cm x 2,5 cm, więc można mieć go zawsze pod ręką. Gadżet jest zasilany baterią 9 V stanowiącą jeden z elementów zestawu. 

Ten odstraszacz dla psów działa na zasadzie ultradźwięków, wbudowany głośnik emituje sygnał na poziomie 150 dB. Jest on niesłyszalny dla ludzi. Co warto podkreślić, korzystanie z tego gadżetu jest w pełni bezpieczne dla zwierząt i człowieka. Produkt ma niebieską obudowę i certyfikat CE. 

Osoby, które postanowiły kupić Treser 3w1 i miały okazję go przetestować przyznają, że działa on sprawnie, a jego obsługa nie jest skomplikowana. Do niepodważalnych atutów urządzenia można zaliczyć: kompaktowe wymiary i to, że łączy w sobie kilka funkcji.

Treser 3w1 to ultradźwiękowy odstraszacz psów z zasięgiem do 15 m. Wymiary sprzętu to: 13 cm x 4 cm x 2,5 cm.

Zalety
Przeznaczenie:

Urządzenie jest chętnie wykorzystywane przez właścicieli psów, jako gadżet, który ułatwia tresurę. Ponadto sprzęt sprawdza się jako odstraszacz dla zwierząt, używają go np. listonosze, rowerzyści czy osoby, które często spacerują.

Emitowany dźwięk:

Producent zapewnia, że generowany przez sprzęt dźwięk jest bezpieczny dla zwierząt i ludzi. Działa on nieco drażniąco na psy, ale nie stanowi dla nich zagrożenia.

Wbudowana latarka:

Odstraszacz ma wbudowaną latarkę LED, która świeci intensywnym światłem i przydaje się podczas spacerowania po zmroku.

Wady
Skuteczność działania:

Pewne osoby wskazują, że odstraszacz nie działa na psy w każdym przypadku.

Obudowa:

Gadżet ma niewielką, poręczną obudowę, która jest jednak podatna na zarysowania i szybko traci początkowy wygląd.

 

 

 

 

5. Certech Akyszek Odstraszacz Spray 350Ml

 

Produkt Certech Akyszek spray szybko i skutecznie odstrasza psy z miejsc, w których nie powinny się one znajdować. Możesz go rozpylić tam, gdzie Twój czworonożny przyjaciel wyrządza największe szkody lub w pomieszczeniach, do których nie chcesz, aby wchodził. Przykładowo używając preparatu, możesz nauczyć pupila, aby przestał się załatwiać na podłogę lub dywan.

Ten dobry i tani odstraszacz dla psów możesz używać zarówno w domu, jak i na dworze. Środek wystarczy zastosować w miejscach, które tego wymagają. Istotne jest, aby środek rozpylać na oczyszczone powierzchnie, szczególnie gdy stosujesz go w domu, żeby inne zapachy nie wpływały na jego działanie.

W opakowaniu znajduje się 400 ml płynu. Środek jest bardzo wydajny – długo utrzymuje się w danym miejscu i nie trzeba go wiele stosować. Posiadacze zwierząt zauważyli, że produkt jest ciekawym rozwiązaniem, które ułatwia tresurę pupila bez szkody dla jego zdrowia.

Certech Akyszek to dobry odstraszacz dla psów do 10 zł. Produkt jest dostępny w 400 ml opakowaniu.

Zalety
Przeznaczenie:

Spray jest przeznaczony zarówno do stosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Można nim zabezpieczyć np. kanapę w salonie, a także wypoczynek na tarasie.

Wydajność:

Istotną zaletą jest to, że jedno opakowanie starcza na długo. Nie trzeba co chwilę kupować nowej butelki. Co więcej, koszt produktu nie przekracza zwykle 10 zł.

Wady
Mało przyjemny zapach:

Jak podaje producent, odstraszacz ma lekko cytrusowy zapach. Nie wszystkim przypadnie on do gustu, a trzeba podkreślić, że jest wyczuwalny przez człowieka.

Nie działa na każdego psa:

Pewna grupa konsumentów przyznaje, że preparat nie zawsze działa na ich psa.

 

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Animal-Away Plus

 

Produktem, który pomoże Ci w odstraszaniu zarówno psów, jak i kotów, jest Animal-Away Plus. Urządzenie jest szczególnie przydatne, gdy masz nieogrodzony teren lub zwierzęta same znajdują drogę do niego np. przez płot i niszczą Twoją posiadłość. Rodzice chętnie ustawiają sprzęt przy piaskownicy malucha, aby zabezpieczyć ją przed odchodami różnych stworzeń.

Urządzenie działa poprzez wysyłanie sygnałów świetlnych: stroboskopowych. Jednocześnie, oprócz świateł model emituje dźwięk, który jest bardzo nieprzyjemny dla ucha zwierzęcia, dlatego nie zbliża się ono do jego źródła. Warto wspomnieć, że koty i psy mają dużo bardziej wyczulony słuch niż ludzie.

Model ma wbudowany czujnik ruchu i włącza się, tylko gdy w pobliżu wykryje ruch. Produkt można ustawić w dowolnym miejscu – jest dość lekki (255 g) i mobilny. Zasięg urządzenia wynosi 25 m. Wymiary obudowy to: 10 cm x 10 cm x 9,5 cm. Konsumenci cenią ten sprzęt za łatwość obsługi.

 

Innotek SSScat

 

Polecamy zapoznanie się z modelem Innotek SSScat, którego działanie opiera się na wpływanie na delikatny zmysł węchu zwierząt. Co istotne środek nie jest niebezpieczny dla czworonożnych stworzeń ani ludzi – woń jest dla nich po prostu nieprzyjemna. Specyfik, który jest rozpylany, jest hipoalergiczny – nie powinien powodować alergii.

Produkt jest przeznaczony dla kotów, ale okazuje się, że ma również bardzo dobre działanie w odstraszaniu psów. Preparat można używać zarówno w domu, jak i na dworze – w miejscach, które chcesz zabezpieczyć. Odstraszacz można używać podłączony do prądu lub bezprzewodowo – wystarczy włożyć do środka baterię.

Urządzenie ma wbudowany detektor, który reaguje na ruch do kilku metrów od niego – czujnik włącza się, gdy w jego zasięgu coś zaczyna się ruszać. Chcielibyśmy przybliżyć Ci również opinie o odstraszaczach dla psów producenta Innotek. Jak twierdzą konsumenci, nie jest to znana firma, ale produkuje skuteczne sprzęty. Użytkownicy uważają, że model działa bardzo dobrze i doceniają, że jest bezpieczny dla zdrowia.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir