Obroże dla psów ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeżeli szukasz odpowiedniej obroży dla swojego psa, na tej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Biorąc pod uwagę opinie konsumentów wyłoniliśmy najlepszy model w 2021 roku. Obroża przeciw kleszczom i innym pasożytom Bayer Foresto okazała się najpopularniejszym wyborem wśród Internautów. Produkt ten jest uznawany za niezawodny. Zawarte w obroży substancje działają przez około pół roku, dlatego nie trzeba zbyt często wymieniać obroży, aby zapewnić naszemu psu odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Dużą zaletą produktu jest fakt, że jest on wodoodporny. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że po kąpieli pupila lub gwałtownym deszczu obroża przestanie działać. Jeżeli jednak chcesz poznać inne propozycje, przejdź do rankingu. Model Patento Pet Sport to obroża, która znalazła się na drugim miejscu w zestawieniu. Produkt można kupić w kilku rozmiarach, dlatego nie będziesz miał problemu, z jego dopasowaniem do wielkości Twojego pupila. Obroża ma wyciągany uchwyt (niewielka smycz) służący do tego, aby w razie potrzeby zatrzymać psa blisko siebie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką obrożę dla psa kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Obroża to jeden z najważniejszych akcesoriów dla psa. Dzięki niej możemy wyprowadzać go na spacery pośród ludzi i nie musimy się martwić, że nam ucieknie. Wybór dobrej obroży nie jest łatwy. Na rynku znajdziemy wiele jej typów i rozmiarów. Od niej będzie głównie zależał komfort pupila i nasz. Aby pomóc Ci w zakupie, stworzyliśmy poradnik, który podpowie, jaką obrożę dla psa wybrać.

Materiał wykonania

Najczęściej spotykane są obroże wykonane ze skóry. Cechują się one dużą wytrzymałością. Jeżeli jednak nie będziemy ich konserwować w odpowiedni sposób, to mogą się całkiem szybko zniszczyć. Oprócz tego, do wyboru mamy obroże metalowe. Mogą być one jednak mniej wygodne od tych wykonanych ze skóry. W sprzedaży znajdziemy również obroże materiałowe. Nie musimy się martwić, że poranią one szyję psa. Mogą być one jednak stosunkowo mniej wytrzymałe niż pozostałe dwa typy.

 

Obwó

Pamiętaj, aby obroża nie uciskała szyi psa. Z drugiej strony, nie może ona być zbyt luźna, ponieważ pies może ją sobie łatwo wtedy ściągnąć. Przed zakupem najlepiej zmierzmy obwód szyi psa i tak przygotowani wybierzmy dobry rozmiar obroży. Jeżeli wybieramy produkt dla szczeniaka i chcemy, aby posłużył mu jak najdłużej, to dobrym wyborem są modele regulowane. Nie zapominajmy, aby obwód obroży półzaciskowej był trochę większy od obwodu szyi psa, ponieważ zakładana jest przez jego głowę.

 

Pasek

Uważajmy, aby pasek obroży nie był zbyt szeroki w stosunku do szyi psa. Może go w ten sposób uwierać, a także przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się. Z kolei zbyt wąski pasek, może okazać się słaby, a także wbijać się w szyję psa. Jest on jednak dobry dla mniejszych pupili. Najlepsza obroża dla psa o większych gabarytach, to taka, która jest szeroka – ma co najmniej 2 cm.

 

Wielkość psa

Wiele zależy od wielkości psa. Jeżeli jest on małych gabarytów, to należy pamiętać, by obroża nie była zbyt wąska, aby pupil mógł swobodnie poruszać głową. Dla pewności, po zmierzeniu obwodu szyi, wybierzmy obrożę, która jest o 1 cm szersza. Dla dużego psa lepszy będzie raczej model, który jest wytrzymały, a także taki, który posiada szeroki pasek. Zwróćmy uwagę na zapięcie do smyczy. Powinno być ono solidne. Jeżeli chodzi o szczeniaka, to najlepszym wyborem jest obroża regulowana. W takim przypadku nie będziemy musieli zbyt często jej wymieniać, ponieważ będzie rosnąć wraz z pupilem. Pamiętajmy, żeby obroża go nie uciskała, ponieważ może zaszkodzić to we wzroście i prawidłowym rozwoju psa.

 

Regulacje

Jeżeli chodzi o obroże z regulacją, to mamy do wyboru dwie opcje. Pierwszą z nich jest regulacja na sprzączkę. Jej największym atutem jest jej niezawodność. Nie ma sytuacji, w której odpięłaby się niespodziewanie i spadła z szyi psa. Jej jedynym mankamentem jest to, że posiada tylko kilka poziomów regulacji. Druga opcja to obroża na klips. Ten typ ma więcej poziomów regulacji, ale nie jest aż tak wytrzymały, jak regulacja na sprzączkę. Jest jednak płynniejszy i łatwiej się go reguluje.

 

 Typy – jaka obroża dla psa jest najlepsza?

Wyróżniamy różne typy obroży dla psów. Wśród nich znajdziemy modele:

Półzaciskowe – jest to najluźniejszy typ obroży, ponieważ wkłada go się przez głowę psa. Działa na zasadzie zaciskania się na szyi zwierzęcia, podczas gdy próbuje się z niej wyszarpać. Jest to więc idealna propozycja dla właścicieli psów, które dopiero uczą się chodzić w obroży lub dla tych, które są wciąż niezdyscyplinowane. Zazwyczaj wykonane są one z materiału lub ze skóry, aby nie podrażnić szyi psa. Przed zakupem wypróbujmy obrożę na naszym pupilu, aby mieć pewność, że przy zaciskaniu nie będzie przez nią podduszany.  

Zaciskowe – inaczej nazwane dławikiem. Obroża tego typu zazwyczaj nie ma żadnej regulacji, dlatego jest duże ryzyko, że będzie podduszać psa. Gdyż zaciska się maksymalnie na szyi przy szarpnięciu zwierzęcia. Niepolecana jest dla szczeniaków, które nie mają dużo doświadczenia z chodzeniem w obroży.

Odblaskowa – jest to idealna opcja dla osób, które lubią spacerować ze swoimi pupilami wieczorami lub nocą. Dzięki temu zawsze będziemy je mieli w zasięgu naszego wzroku. Jest to dobra opcja, jeżeli zwierzę niespodziewanie wybiegnie na ścieżkę rowerową lub jezdnię. Wtedy może łatwiej zostać zauważone przez nadciągające pojazdy. Innym rozwiązaniem jest dokupienie odblaskowych części do normalnej obroży. Musimy jednak pamiętać, że mogą one odpaść, zwłaszcza wtedy, gdy pies jest bardzo energiczny i dużo się rusza.

Obroża lecznicza – jeżeli mieszkasz na wsi lub chodzisz z psem na spacery po lesie, to z pewnością przyda Ci się ten gadżet. Działa on na takiej samej zasadzie, jak krople przeciw insektom. Skutecznie chroni naszego pupila przed atakiem kleszczy lub pcheł. Jedynym mankamentem obroży tego typu jest stosunkowo krótka trwałość. Po jakimś czasie wszystkie substancje znajdujące się w obroży się ulotnią, a więc musimy pilnować daty jej użyteczności. Pamiętajmy również, że niektóre psy mogą źle reagować na niektóre ze składników.  

 

 

Elektryczna – jest to specjalna obroża, która została stworzona, aby oduczyć psa wycia i sprawić, by stał się bardziej posłuszny. Działa na zasadzie emitowania nieprzyjemnych dźwięków lub wysyłania elektrycznych impulsów. Jest szczególnie polecana dla osób, które zajmują się tresurą psów lub nie radzą sobie używając tradycyjnych sposobów szkolenia.

Obroża z GPS – jest to idealna opcja dla osób, które posiadają bardzo energicznego psa. Jeżeli jest on często wypuszczany wolno, aby wystarczająco się wybiegał, to warto zainwestować w obrożę z wbudowanym GPS. Wtedy bez problemu będziemy mogli go namierzyć i odnaleźć.

Uzdowa – jest to obroża, która ma za zadanie pomóc w tresurze psa. Działa ona na zasadzie zmuszania zwierzaka do obrotu w stronę człowieka, który pociągnął za smycz. Wszystko dlatego, że obejmuje ona oprócz szyi także jego pysk. Jest to ciekawe rozwiązanie dla zwierząt o trudnym charakterze, i które trudno przechodzą zwykłe treningi. Nie zapominajmy jednak, że wraz z obrożą tego typu, niezdyscyplinowany pies potrzebuje intensywnego szkolenia i opieki.  

 

Obroże dla psa w dobrych cenach

Najtańsze są obroże zrobione z materiału. Ich cena waha się od 10 zł do około 30 zł. Za dobry jakościowo produkt zrobiony ze skóry zapłacimy nie mniej niż 50 zł. Możemy znaleźć tańsze wersje, lecz nie będą one zbyt trwałe. Cena zależy również od obwodu produktu. Inaczej sprawa ma się z obrożami elektrycznymi. Ich cena może sięgać nawet 1 000 zł. Wszystko zależy od funkcji, w jakie zostały wyposażone.

 

 

Najlepsze obroże dla psów w 2021 roku

 

Obroże służą do zabrania czworonoga ze sobą na spacer. Znajdziesz także modele, które ułatwią Ci ochronę pupila przed pasożytami lub pomogą Ci w jego tresurze. W zależności od potrzeb możesz wybrać produkt właściwy dla swojego psa. Nasz ranking obroży dla psów zawiera najciekawsze modele dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Bayer Foresto 70cm 8kg 

 

Bayer Foresto 70cm 8kg to model, który przeznaczony jest dla dużych psów powyżej 8 kg. Obroża ma wiele zastosowań. Służy ona przede wszystkim do ochrony przed kleszczami i pchłami. Sprzęt sprawdza się także przy zabezpieczeniu przed wieloma innymi pasożytami. Model ten ma kolor szary.

Obroża została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Zawarte w niej substancje sprawiają, że pchły, kleszcze, wszy, a także inne pasożyty są odstraszane lub zabite. Co więcej, sprzęt ten jest wodoodporny, więc zmoczenie nie wpływa na skuteczność jego działania.

Produkt ten nie powinien być stosowany przez szczenięta do 7 miesiąca życia. Najlepiej zaczynać go używać przed rozpoczęciem wiosny, gdy kleszczy jeszcze nie ma. Jeżeli zwierzę ma jakiegoś pasożyta na ciele, lepiej pozbyć się go przed założeniem obroży. Ponadto produkt działa przez około 8 miesięcy. Następnie należy go wymienić. Użytkownicy uważają ten model za skuteczny. Twierdzą także, że sprzęt warto dodatkowo zabezpieczyć opaską uciskową, aby się nie zerwał.

Bayer Foresto to obroża dla psów zabezpieczająca przed kleszczami i pchłami. Produkt przeznaczony jest dla czworonogów o wadze powyżej 8 kg. Długość obroży jest równa 70 cm.

Zalety
Skuteczność:

Czytając opublikowane w Internecie opinie na temat prezentowanej obroży nietrudno dojść do wniosku, że jest ona skuteczna. Właściciele psów zapewniają, że produkt odstrasza kleszcze i pchły, dzięki czemu pupile cieszą się zdrowiem, a my nie musimy rezygnować z długich spacerów po lesie.

Wykonanie:

Model został zrobiony z wytrzymałych materiałów. Nie musimy się więc obawiać o to, że obroża zerwie się i będziemy musieli wydać pieniądze na kolejny produkt.

Odporna na wodę:

Z informacji umieszczonej na opakowaniu wynika, że produkt jest wodoodporny. Dzięki temu nie musimy za każdym razem ściągać obroży, jeśli kąpiemy naszego psa. Co więcej, możemy być pewni, że model w kontakcie z wodą nie straci swoich właściwości.

Szybkość działania:

Obroża zaczyna działać zaraz po jej założeniu. W związku z tym nie musimy pamiętać o jej zakupie długo przed rozpoczęciem wiosny, aby zagwarantować naszemu psu ochronę.

Czas ochrony:

Produkt jest skuteczny nawet do 8 miesięcy od momentu założenia. Konsumenci uważają, że jest to zadowalający wynik.

Wady
Regulacja:

Pojedyncze osoby uważają, że regulacja obroży niekiedy jest skomplikowana.

 

 

 

 

Patento Pet Sport 

 

Patento Pet Sport to obroża dla psów polecana osobom, które chcą kupić dobrej jakości produkt w przystępnej cenie. Model występuje w 3 rozmiarach: M, L i XL. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz produkt odpowiadający potrzebom Twojego pupila. Obroża ma czarny kolor, dlatego jeśli na jej powierzchni pojawią się zabrudzenia nie będą one zbyt widoczne.

Niewątpliwą zaletą produktu jest jego funkcjonalność. Prezentowana obroża ma wyciągany uchwyt (krótka smycz), dzięki czemu możemy łatwo zatrzymać psa koło siebie bez konieczności zapinania używanej na co dzień smyczy. Model został wykonany z nylonu, czyli materiału odpornego na przetarcia, a dodatkowo łatwego w czyszczeniu. Długość produktu można regulować.

Zdaniem większości Internautów obroża Patento Pet Sport jest warta uwagi. Produkt ma prosty design, jest solidnie zrobiony, a co najważniejsze zapewnia naszemu psu odpowiedni poziom komfortu. Elastyczny materiał, z którego wykonano model nie uciska zbyt mocno szyi, a w konsekwencji nie powoduje bolesnych podrażnień.

Patento Pet Sport to bardzo dobra obroża dla psów do 50 zł. Produkt jest dostępny w sklepach w rozmiarze: M, L i XL. Model ma czarny kolor.

Zalety
Smycz:

Konsumenci doceniają, że obroża została wyposażona w krótką, wyciąganą smycz, która pozwala przytrzymać pupila przy sobie w razie potrzeby. Smycz przydaje się w wielu sytuacjach np. podczas spaceru w lesie, kiedy nasz pupil biega wolno.

Materiał wykonania:

Produkt zrobiono z grubego nylonu. Materiał ten wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne - nie przeciera się, dzięki czemu mamy pewność, że obroża nie zerwie się w trakcie użytkowania.

Czyszczenie:

Model jest łatwy w czyszczeniu. Obroża ma zdejmowaną podkładkę, którą można prać w pralce. W efekcie pielęgnacja produktu nie jest czasochłonna.

Regulacja:

Z uwagi na regulowany pasek dostosowanie wielkości produktu do potrzeb naszego pupila nie jest trudne. Warto również dodać, że materiał wykonania obroży jest elastyczny, co sprawia, że produkt nie uciska zbyt mocno szyi.

Wady
Metalowe elementy:

W niektórych komentarzach można przeczytać, że na metalowych elementach pojawia się rdza.

 

 

 

 

Bayer Kiltix

 

Bayer Kiltix to model przeznaczony do ochrony Twojego pupila przed kleszczami i innymi pasożytami. Zwalcza pchły, które są na ciele psa, a także pozbywa się kolejnych, gdyż równomiernie wydziela substancje szkodliwe dla pasożytów. Obroża przeznaczona jest dla średniej wielkości psów.

Sprzęt wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Wśród wykorzystanych substancji znalazły się propoksur i flumetryna, które przez okres 6 miesięcy uwalniane są z produktu. W rzeczywistości okres skuteczności może być, krótszy, gdyż zależy od długości sierści psa i ilości kleszczy i pcheł. Jednakże zapewnia psu długotrwałą ochronę. Ponadto środki te są bezpieczne do użycia przez Twojego zwierzaka.

Na działanie modelu negatywnie wpływa woda. Dlatego też należy unikać zawilgocenia obroży. Produkt ma długość 53 cm i należy go stosunkowo luźno założyć na szyję psa. Jeżeli zwierzę będzie miało reakcję alergiczną na którykolwiek ze składników należy przerwać używanie. Opinie o obrożach dla psów producenta Bayer są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za jego trwałość.

Obroża przeciw pchłom i kleszczom Bayer Kiltix ma długość równą 53 cm. Produkt jest przeznaczony dla średniej wielkości psów.  

Zalety
Bezpieczeństwo:

Przytoczone przez producenta informacje potwierdzają, że użytkowanie obroży jest w 100% bezpieczne dla psów. Nie ma więc obawy o to, że stosując model zaszkodzimy zdrowiu naszego pupila.

Opakowanie:

Konsumenci doceniają to, że opakowanie produktu jest solidnie wykonane. W związku z tym znajdująca się w środku obroża jest dobrze zabezpieczona. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia modelu, a w konsekwencji jego ograniczonej skuteczności.

Zapach i wielkość:

Produkt nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, który mógłby okazać się drażniący zarówno dla właściciela psa, jak i samego czworonoga. Dodatkowo model jest cienki, a przez to mało widoczny.

Wady
Konieczność ściągania do kąpieli:

Niektórzy Internauci narzekają na to, że obrożę należy ściągać do kąpieli (łatwo o tym zapomnieć). Produkt należy także chronić przed deszczem.

 

 

 

 

Zolux antyszczekowa

 

Zolux antyszczekowa to obroża, która skierowana jest do dużych psów. Produkt ten ma wbudowaną stymulację dźwiękową i czujnik wibracji. Gdy zwierzę skowycze lub wyje urządzenie reaguje na drgania na szyi i automatycznie wysyła impuls. W ten sposób może on nauczyć Twojego pupila, aby nie szczekał zbyt dużo.

Wymiary urządzenia służącego do wytwarzania wibracji to 2,5 cm × 7 cm × 3,7 cm. Do niego dołączona jest taśma, którą można z łatwością założyć psu na szyję. Mimo dużej ilości elementów technicznych sprzęt jest stosunkowo lekki i waży jedynie 85 g. Produkt ten jest bezpieczny w użyciu. Niewielkie wibracje powodują jedynie dyskomfort dla psa, ucząc go właściwych zachowań.

Produkt ten zasilany jest bateriami. Do zestawu dołączone są potrzebne sztuki, więc można od razu rozpocząć tresurę czworonoga. Użytkownicy twierdzą, że model ten skutecznie uczy psa, aby zbyt dużo nie szczekał. Ponadto uważają oni, że sprzęt wygląda estetycznie.

Zolux 904346 to obroża antyszczekowa w kolorze czarnym. Produkt jest zasilany bateriami LR44. Model będzie odpowiedni dla psów ważących powyżej 10 kg.

Zalety
Skuteczność:

Wielu właścicieli czworonogów przyznaje, że obroża dobrze spełnia swoje zadanie - pozwala w łatwy sposób odzwyczaić psa od nadmiernego szczekania. Jest przy tym delikatna dla zwierzęcia.

Wykonanie:

Produkt jest zrobiony z miękkich materiałów. W rezultacie na skórze czworonoga nie pojawią się podrażnienia. Warto również dodać, że miejsce przeznaczone na baterie jest odporne na uszkodzenia.

Waga:

Mimo że model jest zasilany bateriami, co stanowi dodatkowe obciążenie, obroża jest wyjątkowo lekka. Dzięki temu jest niemal niewyczuwalna przez psa.

Wady
Dźwięk:

Pewna grupa konsumentów twierdzi, że uwalniający się z obroży dźwięk nie jest przyjemny.

Baterie:

W opiniach Internautów można znaleźć informacje sugerujące, że baterie stosunkowo szybko się wyczerpują, dlatego trzeba je często wymieniać.

 

 

 

 

Pet Safe 100M Trainer 

 

Pet Safe 100M Trainer to model przeznaczony do tresowania psów zarówno średnich, jak i dużych. Powinien być użytkowany przez zwierzęta o wadze powyżej 18 kg. Nie musisz oddawać swojego pupila do szkoły, a zamiast tego możesz szkolić go przy pomocy tej obroży. Produkt ten jest bardzo łatwy w użyciu, więc tresura przez właścicieli nie będzie stanowić problemu. Zasięg działania sprzętu wynosi 100 m od pilota.

Model wyposażony jest w regulację długości do 70 cm, więc można dostosować go do obwodu szyi psa. Ponadto taśma ma niewielki ekran LCD, na którym można sprawdzić poziom rozładowania baterii. To elektryczne urządzenie wyposażone jest w 16 poziomów intensywności wysyłanych impulsów. To oznacza, że zależnie od zachowania psa można go strofować słabiej lub silniej. Ponadto pozwala to na użytkowanie zależnie od wielkości zwierzęcia.

Dodatkowo model wyposażony jest w funkcję Booster, która pozwala na użycie silnego impulsu i ostrzeżenia dźwiękowego w wyjątkowych sytuacjach. Użytkownicy doceniają ten produkt za możliwość tresury psa w domu.

Obroża elektryczna Pet Safe 100M Trainer została stworzona z myślą o dużych psach (powyżej 18 kg). Produkt jest zasilany bateriami. Maksymalna długość modelu wynosi 70 cm.

Zalety
Wodoodporność:

Prezentowana obroża jest wodoodporna, co pozwala nie martwić się o to, że jeśli podczas szkolenia spadnie deszcz, produkt się zniszczy i przestanie należycie działać.

Pilot:

Wiele osób docenia jakość wykonania pilota - ma on trwałą obudowę, a dodatkowo jest dobrze wyprofilowany. Zaletą okazuje się także niewielki ekran LCD, na którym wyświetlone są informacje m.in. na temat poziomu naładowania urządzenia.

Wady
Zasięg:

Choć informacje na opakowaniu wskazują, że zasięg urządzenia to 100 m, niektórzy konsumenci uważają, że jest on nieco mniejszy.

Obsługa:

Zdaniem części Internatów na początku obsługa sprzętu wydaje się skomplikowana.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Świecąca LED

 

Wyróżniającym się modelem jest obroża Świecąca LED, gdyż sprawia ona, że zwierzę jest widoczne w ciemności. Ta dobra i tania obroża dla psów pozwala na dostrzeżenie go z odległości około 500 m. Sprzęt dostępny jest w rozmiarach od XS do XL.

Produkt ten wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Model jest nylonowy, a taśmę, która świeci, zrobiono z poliestru. Dodatkowo motyw na materiale wzbogacono o łapki i kości. Warto podkreślić, że obroża jest odporna na działanie warunków atmosferycznych, więc można ją używać zarówno w zimie, jak i w lecie.

Sprzęt zapinany jest na plastikowy klips, który jest wytrzymały i mocny. Ponadto dzięki metalowemu oczku właściciel psa może doczepić smycz. Dodatkowo istnieje możliwość regulowania długość obroży i dopasowania jej do swojego psa. Do zestawu dołączony jest kabel USB, który pozwala na ładowanie produktu, aby świecił w ciemności. Sprzęt może świecić światłem ciągłym (2,5 h) i migającym (6 h) wolnym lub szybkim. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość wykonania i łatwość obsługi.

 

 

 

Jaką obrożę dla psów na kleszcze wybrać?

 

Co roku coraz więcej słyszy się o chorobach przenoszonych przez kleszcze. Problem ten nie dotyczy tylko ludzi, ale również zwierząt domowych. Dlatego też warto zawczasu zapobiec ewentualnym problemom naszych czworonogów i zaopatrzyć ich w specjalną obrożę odstraszającą kleszcze i inne insekty.

Do ochrony przed kleszczami możemy używać środków, takich jak spraye, kropelki i obroże. Aplikacje dwóch pierwszych trzeba powtarzać co miesiąc, natomiast obroże zakładamy raz i zdejmujemy je zwykle tylko do kąpieli. Często zdarza się, że substancje, które stopniowo uwalnia obroża, utrzymują się nawet do 8 miesięcy. Najlepsze obroże dla psów na kleszcze działają już dobę po ich nałożeniu.

Decydując się na założenie psu obroży antykleszczowej warto wiedzieć, że czasem traci ona swoje właściwości po kontakcie z wodą. W niektórych przypadkach deszcz i kąpiele znacznie skracają działanie substancji aktywnej, w związku z tym warto zaopatrzyć się w model wodoodporny.  Obroża musi być również starannie dopasowana. Obowiązują tutaj takie same zasady, jak w momencie zakupu zwykłej obroży dla psa – pod obrożą powinniśmy móc swobodnie zmieścić dwa palce. Wówczas mamy pewność, że pies nie będzie odczuwał bólu w trakcie noszenia obroży. Pamiętajmy również o odcięciu kawałka pozostającego po dopasowaniu smyczy – pies może chcieć odgryźć go samodzielnie, a to może być niebezpieczne dla jego zdrowia.

Większość modeli nie jest dostosowana do potrzeb szczeniaków oraz ciężarnych suczek lub karmiących. Pamiętajmy o tych kilku przypadkach czytając skład substancji aktywnych oddziałujących na owady. Najlepsza obroża dla psów na kleszcze w 2021 roku działa tak silnie, że nawet gdy uda mu się wczepić w zwierzaka samoczynnie odpadnie po upływie trzech dni. Oprócz tego coraz częściej spotykane są produkty uniwersalne – np. na kleszcze, które przy okazji odstraszają pchły. Pamiętajmy, aby po kontakcie naszej skóry z obrożą zawsze myć ręce. Produkt należy również chronić przed dziećmi, ponieważ substancje w nim zawarte mogą być dla nich silnie toksyczne.

 

 

Obroże dla psów na kleszcze – ranking

 

 

Bayer Foresto 

 

Bayer Foresto to bezzapachowy produkt skutecznie odstraszający kleszcze. Szary kolor jest bardzo uniwersalny, ponadto nie widać na nim zabrudzeń, a o nie nie trudno podczas spacerów po lesie.

Produkt ma również działanie przeciw pchłom. Skuteczność przeciwpchelną udaje się osiągnąć już chwilę po nałożeniu obroży. Środki zawarte w obroży wykazują działanie lecznicze w przypadku alergicznego, pchlego zapalenia skóry. Produkt zapobiega również osadzaniu roztoczy. Takie kompleksowe działanie produkt zapewnia aż przez 8 miesięcy. Model nie jest odpowiedni do stosowani u szczeniaków poniżej 7 tygodnia życia oraz u ciężarnych i karmiących suczek.

Opinie konsumentów potwierdzają wodoodporność produktu, jednak warto unikać długich kąpieli w obroży, ponieważ może to wpłynąć na znaczne skrócenie jej działania. Pamiętajmy, aby od czasu do czasu sprawdzić, czy model np. przypadkiem nie poluzował się lub nie przetarł.

 

 

 

 

Bayer Kiltix 53cm 

 

Stosując obrożę Bayer Kiltix 53 cm zapewniamy naszemu pupilowi skuteczną ochronę przeciw kleszczom do około pół roku po założeniu jej. Znikomość wchłaniania substancji przez skórę jest tak niska, że produkt jest bezpieczny dla zwierzaków. Działanie obroży zaczyna się już dobę po jej nałożeniu. Produkt chroni zwierzę także przed kleszczami.

Skuteczność preparatu jest zależna od tego, jak długą sierść ma nasz pupil. Zwykle u psów o nieco krótszej sierści obroża działa lepiej i dłużej. Zależy to również od intensywności atakowania zwierzaka przez kleszcze. Produkt zawiera dwie substancje czynne – flumetrynę oraz propoxur. Obroża nie jest przez to odpowiednia dla szczeniaków przed ukończeniem przez nich 7 tygodnia życia, a także dla suczek ciężarnych i karmiących.

Właściciele psów polecają zdejmować produkt na czas kąpieli oraz jej ponowne zakładanie, gdy sierść wyschnie. Skuteczność obroży jest bardzo wysoka – nawet jeśli jakiś kleszcz wczepi się w pieska, po kilku dniach odpada on samoczynnie.

 

 

 

 

Scalibor Protector Band 4%

 

Scalibor Protector Band 4% to produkt bezpieczny również dla suczek ciężarnych oraz karmiących. Dzięki zawartości naturalnych składników obroża może być stosowana tam, gdzie mogłoby to być niewskazane przy użyciu nieco innych środków.

Obroża wykazuje działanie owadobójcze około tydzień po jej nałożeniu. To bardzo dobrej jakości produkt, który uwalnia m. in. dwutlenek tytanu czy polichlorek winylu. Model nie jest odpowiedni dla małych szczeniaków przed ukończeniem 7 tygodnia życia. Obroża nie powoduje uczuleń u zwierząt, może natomiast być toksyczna dla człowieka, zwłaszcza dla małych dzieci. Najlepiej ograniczyć kontakt dziecka z obrożą. Zaleca się, aby po nałożeniu obroży umyć ręce.

W opinii właścicieli psów to dobrej jakości produkt nieco delikatniejszy od pozostałych dostępnych na rynku. Mimo to model jest skuteczny i doskonale sprawdzi się w czasie letnich wyjazdów, kiedy to pies jest narażony na kontakt z różnymi owadami.

 

 

 

 

Jaką kupić obrożę przeciw kleszczom dla kota?

 

Kleszcze stanowią dla kotów ogromne zagrożenie, gdyż przenoszą mnóstwo chorób bakteryjnych i wirusowych. Wszystkie choroby odkleszczowe trudno się leczą, a niektóre z nich mogą okazać się śmiertelne. Dla człowieka istnieje ryzyko zarażenia się od kota zoonozą, której bakteria znajduje się w jego ślinie. Zarazić się można poprzez kocie ugryzienie lub zadrapanie. Te groźne insekty rozpoczynają żerowanie wiosną.

 

 

Wówczas następuje ich największy wysyp, kolejny – jesienią. „Złapać” kleszcza można o każdej porze roku, kiedy tylko temperatura wzrasta powyżej +4 stopni C.  A tak się składa, że koty uwielbiają przebywać w miejscach ulubionych także przez kleszcze… Dlatego zabezpieczenie kota przed kleszczami jest koniecznością i przejawem zdrowego rozsądku.

Popularnym rozwiązaniem jest stosowanie obroży ochronnej. Jej działanie polega na przenikaniu przez skórę na karku substancji czynnych, uwalnianych stopniowo. Są one następnie rozpuszczane w tłuszczu i  rozprowadzane po całym ciele, w ten sposób zapewniając ochronę. Obroże nasączone olejkami eterycznymi działają na insekty głównie odstraszająco. Jest to więc dobre rozwiązanie profilaktyczne, nie w przypadku, kiedy kot ma już na skórze pasożyty. Najlepsze obroże przeciw kleszczom dla kota muszą zawierać substancje dla niego bezpieczne.

Silnie toksyczną substancją dla kotów jest permetryna stosowana często w obrożach dla psów. Dlatego nie wolno stosować dla kotów psich obróżek nie znając ich składu. Obrożę należy dobrze dopasować. Musi być ona zapięta tak, by nie uciskała szyi, a równocześnie na tyle ciasno, by nie ryzykować, że kot przypadkowo zaczepi nią o gałąź i się udusi. Najlepsza obroża przeciw kleszczom dla kota w 2021 roku ochroni go także przed innymi insektami, bo substancje aktywne są trujące dla wszystkich stawonogów. Jednak przede wszystkim musi być ona bezpieczna i wygodna dla naszego kota.

 

 

Obroże przeciw kleszczom dla kota – ranking

 

 

PCHEŁKA 20-30cm

 

Obroża przeciw pchłom i kleszczom Pchełka 20-30 cm przeznaczona jest dla kotów w wieku powyżej trzeciego miesiąca życia. Posiada regulację obwodu szyi 20-30 cm, 1 cm szerokości i proste zapięcie na klamerkę. Ma przyjemny dla człowieka ziołowy zapach, którego insekty nie tolerują.  Obroża jest taśmą polipropylenową z warstwą wodoodpornego polimeru nasączonego olejkami eterycznymi.

Uwalniają się one stopniowo i odstraszają pasożyty. Produkt ten wspomaga walkę z owadami bytującymi na skórze i w sierści zwierzęcia. Długość obroży należy dokładnie wyregulować dostosowując ją do obwodu szyi kota. Działanie obroży jest skuteczne w ciągu trzech miesięcy od chwili rozpakowania. Nie należy jej stosować dla kotów chorych lub alergicznych. Jest to produkt firmy Laboratorium Organiczne LAB, która specjalizuje się w produkcji m. in. artykułów dla zwierząt i środków chemicznych na owady.

W opinii opiekunów kotów, którzy kupili ten produkt, jest to obroża przeciw kleszczom dla kota w dobrej cenie, skutecznie walczy z insektami, a jej zapach jest przyjemny dla człowieka.

 

 

 

 

Beaphar BH84A 

 

Obroża ochronna Beaphar BH84A odstraszająca insekty przeznaczona jest dla kociąt i dorosłych kotów. Okres jej równomiernego działania to cztery miesiące. Obroża nasączona jest kompozycją naturalnych olejków eterycznych i wydziela ziołowy zapach, który skutecznie zniechęca kleszcze i pchły do zagnieżdżenia się w sierści lub skórze kota.

Wykazuje ona także działanie łagodzące podrażnienia skóry ograniczając u kota drapanie się i swędzenie. W skład mieszanki zapachów wchodzą m. in. olejek lawendowy i linalol (o zapachu konwalii). Obroża ma długość 35 cm. Należy dokładnie dopasować ją do obwodu szyi zwierzęcia, a zbędną część odciąć. W przypadku młodych kotów należy uwzględnić ich ciągły wzrost i pozostawić odpowiedni zapas na powiększenie obwodu. Jest to produkt wodoodporny, skuteczny jako środek profilaktyczny w walce z insektami.

W opinii klientów, którzy zabezpieczyli swoje koty obrożą przeciw kleszczom Beaphar BH84A, jest ona niedrogim i skutecznym środkiem do walki z uciążliwymi owadami. Obroża ma ładny, ciemnozielony kolor i przyjemny dla człowieka świeży, ziołowy zapach.

 

 

 

 

Happs 35cm 

 

Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla małych psów i kotów Happs 35cm nasączona jest silnie toksycznymi dla insektów substancjami. Okres działania obroży zawierającej w składzie DIAZYNON wynosi 4 miesiące. Ta obroża może być zastosowana dla kota. Są też obroże Happs o dłuższym działaniu – do 6 miesięcy, ale jedną z substancji aktywnych jest PERMETRYNA, która jest szkodliwa dla kotów. Przy zakupie należy więc na to zwrócić uwagę, jeśli wybieramy obrożę dla kota!

Długość obroży wynosi 35 cm i należy ją dokładnie dopasować do obwodu szyi zwierzęcia, a niepotrzebną końcówkę odciąć. Przed założeniem obrożę należy skręcić w spiralę, aby uwolnić substancję aktywną. Obroża ma nie tylko działanie profilaktyczne, ale likwiduje zagnieżdżone już na skórze jaja i larwy owadów. Jest ona wodoodporna i zwierzak powinien ją nosić stale, przez cały okres działania. Nie zaburza ona zmysłu powonienia i jej zapach nie jest dla kota uciążliwy.

Klienci, którzy dla swoich zwierzaków kupili obrożę przeciw pchłom i kleszczom Happs 35cm, polecają ją jako bardzo niedrogi i skuteczny środek zabezpieczający przed insektami ich koty i psy.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status