Najlepszy odstraszacz na koty w ogrodzie

Ostatnio aktualizowane: 04.08.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odstraszacz na koty w ogrodzie wybrać?

 

Koty nie zawsze są pożądanymi gośćmi w naszych ogrodach, zwłaszcza gdy mamy w nich np. mnóstwo delikatnych roślin, które mogłyby zostać zniszczone przez czworonogi. W naszym poradniku zakupowym zamieściliśmy informacje o najpopularniejszych odstraszaczach dla kotów powodujące, że te zwierzęta już nie naprzykrzają się ani nie niszczą przestrzeni w ogrodzie.

Odstraszacz na koty musi być przede wszystkim bezpieczny dla zwierzęcia. Nie chodzi nam w końcu o to, aby coś mu się stało, ale o to, aby przestał przychodzić w dane miejsce. Jeśli sprzęt emituje dźwięki, powinny one być niesłyszalne dla ludzi. Jeśli z kolei ma emitować zapach, nie powinien on w żaden sposób szkodzić ludziom. Najlepsze odstraszacze na koty w ogrodzie są na tyle małe, aby nie przeszkadzały w ogrodzie ani nie zabierały zbyt dużo przestrzeni w ogrodzie. Dobrze, aby sprzęt maksymalnie wtapiał się w otoczenie.

Z zebranych przez nas opinii wynika, że najlepszy odstraszacz na koty w ogrodzie w 2020 roku jest również bardzo solidnym urządzeniem, które jest odporne na działanie warunków atmosferycznych, a zwłaszcza promieniowania UV. Nie zaszkodzi mu również silny deszcz oraz delikatne uszkodzenia mechaniczne.

Psy i koty słyszą dźwięki na poziomie nawet 80000 Hz. To znacznie wyższe tony, niż te, które może usłyszeć człowiek. Jesteśmy więc nieporównywalnie mniej narażeni na odczuwanie nieprzyjemnych bodźców wywołanych ultradźwiękami niż zwierzęta. Jednak tak wysokie tony nie wyrządzają zwierzęciu krzywdy. W żaden sposób nie uszkadzają też jego słuchu. Wysokie częstotliwości nie są słyszalne dla człowieka, więc urządzenia je emitujące są ludziom zupełnie obojętne. Wodne odstraszacze pryskają zwierzęta wodą. Nie szkodzi im to w żaden sposób, a skutecznie odstrasza zwłaszcza futerkowe stworzenia, które nie umieją pływać lub się tego unikają.

Dobrze, aby odstraszacz działał nie tylko na koty, ale i na inne zwierzęta, które mogłyby uszkodzić rośliny w ogrodzie. Urządzenie nie powinno angażować zbytnio naszej uwagi. Raz uruchomione powinno spełniać swoje zadanie.

 

 

Odstraszacze na koty w ogrodach – ranking

 

 

Defenders Jet Spray StV414

 

Defenders Jet Spray StV414 działa nie tylko na koty, ale również na zające, wiewiórki, lisy oraz ptaki. Sprzęt można ustawić np. w oczku wodnym lub w każdym innym miejscu, w którym nie chcemy szkodników.

Sprzęt podłączamy do węża ogrodowego. Gdy w pobliżu pojawi się zwierzę, zostaje ono opryskane wodą. Urządzenie więc nie uszkadza zwierząt w żaden sposób. Zasięg urządzenia jest dość mały, bo to około 10 metrów w linii prostej.

Osoby, które zakupiły sprzęt, są bardzo zadowolone ze sposobu odstraszania zwierząt. Produkt ma dobry stosunek jakości do ceny. Nie jest to zbyt drogi model, więc warto w niego zainwestować, aby cieszyć się pięknym ogrodem, bez obecności nieproszonych gości. Kupujący polecają ten produkt zwłaszcza osobom, które zamieszkują wiejskie tereny.

 

 

 

 

Defenders STV610

 

Defenders STV610 to urządzenie, które odstrasza koty za pomocą ultradźwięków. Nie drażnią one ludzi, ale działają na koty. Odstraszacz jest odporny na wodę i działanie innych czynników zewnętrznych. Przetrwa on nawet ulewne opady deszczu i śniegu. Produkt jest również łatwy w obsłudze i konserwacji. Co ważne, w żaden sposób nie wpływa on negatywnie na zdrowie zwierząt.

Sprzęt jest małym aparatem, który możemy ustawić w ogródku, np. obok drzewa, na którym kot lubi ostrzyć swoje paznokcie lub obok rabatki z kwiatami, które wyjątkowo łatwo uszkodzić.

Jeśli ustawisz urządzenie w odpowiednim miejscu w ogrodzie, jest szansa, że ultradźwięki odstraszą również inne szkodniki – np. szopy czy kuny. Należy umiejscowić sprzęt blisko miejsca, gdzie przebywają zwierzaki. Każdy z kupujących potwierdza działanie urządzenia oraz jego bezproblemową obsługę.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

P3 International P7806

 

Konsumenci pytani o odstraszacz na koty w dobrej cenie wymieniali często P3 International P7806. To urządzenie działające na koty, szopy i psy. Sprzęt jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Błyski światła, które emituje na wielu częstotliwościach, skutecznie odstraszają zwierzęta.

Zasięg sprzętu wynosi 50 m2. To dość duża odległość jednak miejmy na uwadze, że produkt nie zadziała na każde zwierzę z taką samą skutecznością. Urządzenie wygląda estetycznie i jest wykonane z tworzywa sztucznego. Urządzenie zasilane jest pięcioma bateriami AA.

Sprzęt zadziałał z sukcesem u użytkowników zamieszkujących tereny w okolicy lasu, gdzie małe zwierzęta występują wyjątkowo często i niszczą grządki lub rośliny w ogródkach. Co ważne, produkt działa w momencie, kiedy zwierzę jest jeszcze daleko od niego. Warto ustawić model w taki sposób, aby żaden żywopłot nie zakłócał wysyłanych przez niego fal.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status