Najlepszy odstraszacz na koty ultradźwiękowy

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jak wybrać najlepszy odstraszacz na koty? Dobrym sposobem na to, jest poznanie opinii innych konsumentów i dowiedzenie się, jakie modele są najczęściej polecane. Przydatne informacje możesz uzyskać, czytając przygotowany przez nas ranking. Zestawienie składa się z dokładnych opisów poszczególnych urządzeń i uwzględnia ich zalety, a także drobne wady. Na podstawie tekstu łatwiej będzie Ci podjąć ostateczną decyzję zakupową. Pierwsze miejsce w rankingu zdobył ultradźwiękowy odstraszacz na koty AnimalChaser o sporym zasięgu działania. Jest to niewielkie i łatwe w montażu urządzenie. Wysyłane przez nie sygnały nie wpływają w żadnym stopniu na sprawność innych sprzętów, jakie znajdują się w naszym domu. Odstraszacz działa efektywnie, czego dowodem są pozytywne opinie na jego temat. Kolejnym godnym uwagi modelem jest Floraland GR5108. To odstraszacz nie tylko na koty, ale psy i inne drobne zwierzęta. Sprzęt ma solidną obudowę i jest dostosowany do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odstraszacz na koty ultradźwiękowy wybrać?

 

Odstraszacz na koty to urządzenie, które przyda się każdemu, kto chce oduczyć swojego pupila zbliżania się do danego miejsca. Odpowiednio dobrany przyrząd nie tylko nauczy zwierzaka dyscypliny, ale również skutecznie odstraszy obce koty pojawiające się na posesji. Dużą popularnością cieszą się urządzenia ultradźwiękowe, które emitują nieprzyjemne dla kotów dźwięki, skutecznie je przeganiając. Jeśli nie wiesz, jaki produkt będzie dla Ciebie odpowiedni, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Wybierając ultradźwiękowy odstraszacz warto przyjrzeć się jego głośnikowi i czujnikowi ruchu, które odpowiadają za poprawne działanie sprzętu. W momencie, gdy kot wejdzie w zasięg podczerwonych promieni, urządzenie zaczyna emitować specyficzny, bardzo wysoki sygnał, który jest bardzo drażniący dla zwierząt. Dźwięk powinien być jednak obojętny dla ludzkiego ucha. Warto pamiętać, że najlepsze ultradźwiękowe odstraszacze na koty dysponują częstotliwością od 23 kHz do 25 kHz.

Tego typu sprzęt powinien mieć także spory zasięg, aby skutecznie przegonić obce zwierzęta nawet z bardzo oddalonego zakątka w ogrodzie. Producenci oferują przeróżne modele, jednak najlepiej sprawdzają się te, które działają na odległość do 50 metrów. Posiadacze kotów mogą zdecydować się na modele o mniejszym zasięgu, aby nie płoszyć własnego futrzaka.

Zwróćmy uwagę także na sposób zasilania. Do wyboru mamy urządzenia na baterie i wyposażone w akumulator. Pierwsze rozwiązanie lepiej sprawdzi się na dużych działkach, gdzie często występuje problem pojawiania się obcych zwierząt. Dzięki bateriom nie trzeba przerywać pracy sprzętu, aby je naładować. Wersje akumulatorowe są bardziej ekonomiczne i nadaje się do użytku domowego.

Najlepszy ultradźwiękowy odstraszacz na koty w 2020 roku ma dodatkowe funkcje, które usprawniają jego działanie. Jest to na przykład sygnał świetlny, który uruchamia się w momencie włączenia czujnika ruchu. Światło zazwyczaj zatacza kółka lub przesuwa się w poziomie drażniąc zwierzęta. Tego typu rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla osób mieszkających na przykład w pobliżu ruchliwej drogi. Koty żyjące w takich okolicach są bowiem mniej wyczulone na hałas.

 

 

Odstraszacze na koty ultradźwiękowe – Ranking

 

 

Ultradźwiękowy odstraszacz kotów AnimalChaser

 

Odstraszacz kotów AnimalChaser to odstraszacz ultradźwiękowy, dzięki któremu ochronimy swoje rośliny w ogrodzie czy trawniki przed niechcianymi wizytami obcych zwierząt.  Zasięg działania urządzenia to około 30 m. Wytwarza ono niesłyszalne dla człowieka ultradźwięki o częstotliwości od 18000 do 24000 Hz, które są drażniące dla psów, kotów, zająców i wiewiórek. Hałas wpływa na układ słuchowy i nerwowy zwierząt, jednak nie wyrządza żadnych szkód i jest bezpieczny.

Odstraszacz można zamocować na wiele sposobów dzięki załączonym do zestawu kołkom montażowym. Dodatkowo jest on odporny na działanie warunków atmosferycznych. Sprzęt posiada też diodę LED, która jest dodatkowym bodźcem dla zwierząt.

Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a jego wymiary to 14,5 cm x 13,8 cm x 8,2 cm. Warto wspomnieć też o pozytywnych opiniach konsumentów na temat tego modelu. Uważają oni, że przyrząd jest wydajny i prosty w obsłudze.

AnimalChaser to bardzo dobry ultradźwiękowy odstraszacz na koty do 200 zł. Jego zasięg ochronny wynosi do 500 m2.

Zalety
Łatwy montaż:

Urządzenie jest łatwe w montażu. Nie trzeba długo zastanawiać się, jak poprawnie zainstalować sprzęt, co mogłoby być denerwujące.

Efektywność działania:

Osoby, które zdecydowały się skorzystać z tego odstraszacza w swoim ogrodzie, twierdzą, że działa on efektywnie. Emitowane ultradźwięki sprawiają, że zwierzęta nawet nie zbliżają się do naszej posesji.

Duży obszar działania:

Na uwagę zasługuje to, że sprzęt ma szeroki zakres działania. Jak podaje producent, odstraszacz jest w stanie zabezpieczyć teren o powierzchni nawet 500 m2. Ma efektywnie działające, odpowiednio mocne głośniki.

Nie wpływa na pracę innych urządzeń:

Co istotne, prezentowany model w żadnym stopniu nie zakłóca działania innych sprzętów, z których korzystamy w domu, czyli telewizora, radia, systemów antywłamaniowych.

Kompaktowe wymiary:

Urządzenie jest małe i poręczne, więc nie trzeba długo szukać odpowiedniego miejsca do jego zamontowania.

Wady
Podatna na uszkodzenia obudowa:

Osoby, które kupiły ten odstraszacz na koty, zgodnie twierdzą, że obudowy nie można nazwać solidną. Już po krótkim czasie użytkowania na jej powierzchni pojawiają się zarysowania.

 

 

 

 

Floraland Odstraszacz Ultradźwiękowy na Psy, Koty GR5108

 

Polecamy Twojej uwadze ultradźwiękowy odstraszacz na koty Floraland GR5108. Chroni on naszą posesję także przed psami, lisami, łasicami, wiewiórkami i innymi mniejszymi zwierzętami, które mogłyby wyrządzić jakieś szkody w ogrodzie. Ma on czujnik ruchu wykorzystujący podczerwień i aktywowany pod wpływem ciepła.

Dokładne wymiary produktu to: 10,3 cm x 28 cm. Zakres częstotliwości wynosi od 15 Hz do 50 Hz. Zasięg działania to ok. 18 m. Urządzenie jest zasilane bateriami alkalicznymi typu AA. Sprzęt ma certyfikat CE, co oznacza, że został wyprodukowany z zachowaniem określonych przez prawo norm. Ultradźwięk aktywuje się na około 5 sekund. Jednocześnie emitowane jest światło z diody LED. 

Zapoznając się z opiniami na temat ultradźwiękowego odstraszacza na koty Floraland GR5108, można się domyślić, że jest to ceniony przez konsumentów model. Większość recenzji na jego temat jest pozytywna. Do najważniejszych zalet modelu zalicza się wysoka jakość wykonania. Sprzęt działa sprawnie nawet w przypadku słabych warunków atmosferycznych.

Floraland GR5108 to ultradźwiękowy odstraszacz na psy i koty. Urządzenie ma wymiary: 10,3 cm x 28 cm.

Zalety
Czujnik ruchu:

Sprzęt ma czujnik ruchu, który sprawnie działa. Potwierdzeniem na to jest przeprowadzony test odstraszaczy na koty. Działanie czujnika jest oparte na detekcji podczerwieni. Sprzęt reaguje na ciepło zwierząt.

Certyfikat:

Istotnym czynnikiem zachęcającym do zakupu tego urządzenia jest to, że ma ono certyfikat CE. Stanowi on gwarancję, że w procesie produkcji zastosowano odpowiednie rozwiązania i wysokiej jakości materiały.

Uniwersalność:

Sprzęt działa nie tylko na koty, ale też psy, kuny, zające, wiewiórki, lisy i inne szkodniki, które mogą pojawić się na naszej posesji, szczególnie w nocy.

Łatwa obsługa:

Osoby, które korzystają z tego odstraszacza, zapewniają, że jego obsługa nie jest skomplikowana.

Wady
Brak baterii w zestawie:

Trzeba pamiętać o tym, że w zestawie nie ma baterii. Jeśli chcemy zacząć korzystać ze sprzętu tuż po jego odpakowaniu, musimy je dokupić.

 

 

 

 

Defenders STV610 

 

Defenders STV610 to ultradźwiękowy odstraszacz na koty w dobrej cenie, który skutecznie odstrasza zwierzęta, a jednocześnie jest dla nich bezpieczny. Przyrząd emituje dźwięki o wysokiej częstotliwości, które są bardzo drażniące dla kotów. Urządzenie wyposażone jest w zaawansowaną fotokomórkę wykrywającą ruchy i uruchamiającą alarm. Całość wykonana jest z tworzywa sztucznego, które zapewnia trwałość sprzętu. Urządzenie ma także ochronę IP 44 potwierdzającą, że jest ono odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne.

Odstraszacz jest łatwy w obsłudze i montażu. Wyposażony został w akcesoria ułatwiające jego przymocowanie do ściany lub wbicie w ziemię. Model ten może być zasilany dwoma bateriami 9V lub przy użyciu zasilacza sieciowego. Sprzęt jest bezpieczny dla zwierząt, a także nie wpływa negatywnie na działanie urządzeń elektronicznych.

Osoby, które zdecydowały się na zakup odstraszacza Defenders STV610 są w pełni zadowolone z jego działania. W swoich opiniach podkreślają, że sprzęt jest skuteczny, bezpieczny i łatwy w obsłudze.

Defenders STV610 to ultradźwiękowy odstraszacz na koty zasilany sieciowo i bateriami. Zasięg ochrony wynosi do 120 m2.

Zalety
Prosta instalacja:

Montaż urządzenia nie jest trudny, wszystko zostało wyjaśnione w dołączonej do zestawu instrukcji. Odstraszacz powinien zostać przytwierdzony do ściany albo ułożony na ziemi (ok. 40 cm nad powierzchnią).

Dwa sposoby zasilania:

Co istotne, sprzęt jest zasilany na dwa sposoby. Aby móc zacząć z niego korzystać, można włożyć do obudowy 6 baterii alkalicznych lub zdecydować się na podpięcie zasilacza sieciowego.

Bezpieczeństwo i skuteczność działania:

Prezentowane urządzenie poprzez emitowane ultradźwięki skutecznie odstrasza koty, a ponadto jest w pełni bezpieczne dla zwierząt.

Wady
Brak diody LED:

Trzeba wiedzieć, że model nie ma diody LED. Pewna grupa konsumentów uważa, że ten element uczyniłby sprzęt bardziej funkcjonalnym.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Electronics Chasers Corporation Stacjonarny

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Electronics Chasers Corporation Stacjonarny. Jest to odstraszacz ultradźwiękowy słyszalny wyłącznie dla zwierząt, takich jak koty, psy, a także wiewiórki czy zające.  Sprzęt uruchamia się automatycznie po przejściu zwierzaka koło czujnika ruchu. Ten uaktywnia niesłyszalne dla człowieka ultradźwięki, które są nieznośne dla kotów.

Zasięg przyrządu to około 15 m i może on pracować zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. O działaniu urządzenia informuje wbudowana dioda LED. Wymiary tego modelu to 15,5 cm x 7,8 cm x 6,4 cm. Jest on zasilany baterią 9 V lub zasilaczem sieciowym 230 V. Jego obudowę wykonano z trwałego tworzywa sztucznego, odpornego na działanie warunków atmosferycznych.

Opinie konsumentów na temat odstraszacza Electronics Chasers Corporation Stacjonarny są pozytywne. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za prostą obsługę i skuteczność, a także szybki montaż.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany

 

Jaki odstraszacz gryzoni?

https://seedsandmore.net/12-best-ultrasonic-pest-repellers-reviews-analysis/

Jaki odstraszacz gryzoni do samochodu?

quora.com – Do ultrasonic rodent repellents actually work?

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
barbara palusińska
barbara palusińska
1 year ago

Dzień dobry. Proszę polecić mi odstraszacz dla kotka domowego traktującego piaskownicę jako kuwetę.Urządzenie powinno mieć jak najmniejszy zasięg, bo kot wchodzi do domu przez balkon, dzieci świetnie się z nim bawią w ogrodzie, chciałabym go całkowicie odstraszyć – Barbara

Zespół NR
Admin
1 year ago

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Electronics Chasers Corporation Stacjonarny w naszym zestawieniu ma zasięg 15 metrów i jest to urządzenie z jednym z mniejszych zasięgów. Ewentualnie może Pani rozważyć zakup odstraszacza w formie spray’u, np. https://tinyurl.com/yyz526gp.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status