Najlepszy filtr do akwarium 200l

Ostatnio aktualizowane: 23.09.20

 

 

Aquael Versamax FZN-2 to najlepszy filtr do akwarium 200 l dostępny obecnie w sklepach. Skąd wiemy, że to właśnie ten model zasługuje na pierwsze miejsce w naszym rankingu? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Prezentowany produkt jest najczęściej wybierany przez konsumentów, a dodatkowo bardzo dobrze przez nich oceniany. Sugeruje to, że spełnia on oczekiwania użytkowników. Model sprzedawany jest w zestawie z dodatkowym wkładem, który znacznie polepsza jakość wody, usuwając z niej szkodliwe substancje. Atutem produktu są również kompaktowe wymiary i łatwy system obsługi. Warto zwrócić uwagę na to, że filtr został zrobiony z wytrzymałych i bezpiecznych tworzyw. W efekcie jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne. W naszym rankingu znajdują się także opisy innych, ciekawych urządzeń. Wśród nich warto wyróżnić filtr do akwarium 200 l Aquael Unifilter 500, który zajął drugie miejsce w zestawieniu. Model jest łatwy w montażu i ma dwa wkłady gąbkowe. Ich czyszczenie jest proste.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki filtr do akwarium 200 l wybrać?

 

Obserwowanie rybek w akwarium, ich pielęgnacja i rozbudowywanie samego zbiornika wodnego o nowe rośliny i urządzenia, to bardzo ciekawe hobby. Wymaga ono jednak od nas dbania o środowisko znajdujące się we wnętrzu. Niestety, ryby wydalają amoniak, który bardzo zanieczyszcza wodę. Z tego powodu, polecamy zainwestowanie w najlepszy filtr do akwarium 200 l w 2020 roku, który będzie dobrze dostosowany do pojemności zbiornika. W wybraniu właściwego sprzętu pomoże Ci nasz poradnik.

Udając się do sklepu, na pewno zauważysz, że każdy z filtrów posiada pewien wkład, który kieruje pracą urządzenia. Do wyboru masz trzy typy sprzętów: mechaniczne, biologiczne i chemiczne. Pierwszy rodzaj usuwa z wody resztki fizycznych zanieczyszczeń, takich jak brud i pozostałości po przemianie materii ryb. Drugim typem są filtry chemiczne, które wykorzystują aktywny węgiel, co pomaga w usunięciu wszystkich związków chemicznych w wodzie, które są niepożądane. Trzecim rodzajem są sprzęty biologiczne, które zmieniają amoniak w nieszkodliwe azotany. W tym filtrze znajdują się bakterie nie filtracyjne, które gwarantują jego skuteczność, a jednocześnie neutralizują wszelkie szkodliwe, chemiczne związki.

Najlepsze filtry do akwariów 200 l muszą być wydajne. Niestety, jeśli urządzenie nie poradzi sobie z oczyszczaniem wody, może zagrozić życiu żyjących w zbiorniku ryb. W przypadku modeli liczących 200 l wydajność nie może być mniejsza niż 400 l/h.

Ważne jest również miejsce zamontowania urządzenia. Pierwszym typem są sprzęty wewnętrzne, które są stosunkowo tanie oraz energooszczędne. Niestety mają duże gabaryty, w konsekwencji czego ryby nie mają wystarczającej przestrzeni do pływania. Drugim rodzajem jest filtr kubełkowy, który montowany jest poza akwarium. Jest to bardzo wydajne urządzenie, do tego proste w konserwacji. W zależności od wkładu, model może działać w oparciu o mechanicznie, biologicznie lub chemicznie filtrowanie. Ostatnim typem są produkty kaskadowe, które również umieszcza się poza akwarium, najczęściej na tylnej lub bocznej szybie. Zaletą takich filtrów jest niewielkie zapotrzebowanie na energię oraz łatwość konserwacji.

 

 

Filtry do akwarium 200 l – ranking

 

 

Aquael Filtr Versamax Fzn-2

Wszystkim właścicielom dużych akwariów polecamy zakup Aquael Filtr Versamax Fzn-2. Jest to wysokiej jakości urządzenia przeznaczone do filtrowania wody w zbiorniku o pojemności do 200 l. Wydajność maszyny to aż 800 l/h, więc inwestując w model masz pewność, że woda będzie przezroczysta i ładnie pachnąca.

Największym atutem modelu jest stosunek tempa pracy do jego wymiarów. Mimo niewielkich gabarytów (22,8 cm x 11,7 cm x 23 cm) sprzęt oferuje szybką pracę. Równocześnie zużycie energii nie przekracza 7,2 W. Urządzenie składa się z pokrywy, zespołu przelewowego oraz pojemnika z gąbką. Ostatni element służy do filtrowania oraz przechwytywania wszelkich typów zabrudzeń.

Woda jest pobierana przez pompę w tym modelu, następnie poddawana jest intensywnemu procesowi oczyszczenia i ponownie wpuszczona do zbiornika. Pozwala to na wyeliminowanie wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych, biologicznych i chemicznych.

Prosta obsługa oraz duża wydajność to powody, dla których konsumenci zdecydowali się zainwestować w sprzęt. Do tego możesz regulować wydajność oraz kierunek przepływu wody. Z tego powodu ten filtr do akwarium 200 l w dobrej cenie to bardzo dobra inwestycja.

Aquael Versamax FZN-2 to filtr do akwarium o pojemności od 40 l do 200 l. Moc urządzenia wynosi 7,2 W, a jego wydajność to 800 l/h.

Zalety
Biozeolit:

Dodatkowy wkład biozeolit bardzo dobrze wpływa na jakość wody. Pochłania azotany, jony amonowe i inne, szkodliwe związki chemiczne. Zeolit poprawia równowagę biologiczną w zbiorniku wody i reguluje pH.

Kompaktowe wymiary:

Wielu konsumentów docenia to, że filtr ma kompaktowe wymiary, dlatego nie wpływa negatywnie na estetykę akwarium. Istotną zaletą jest również to, że urządzenie montuje się na zewnątrz zbiornika, więc nie zabiera ono rybom miejsca.

Cicha praca:

Po przeczytaniu recenzji na temat Aquael Versamax FZN-2 można dojść do wniosku, że model nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy.

Jakość wykonania:

Wykorzystane do produkcji filtra materiały mają bardzo dobrą jakość. Ceramiczny trzpień jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne zapewniając tym samym bezawaryjną pracę urządzenia.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Model wykonano zgodnie z obowiązującymi normami prawa, więc jego użytkowanie jest bezpieczne.

Wady
Wylot:

Użytkownicy zwracają uwagę na to, że wylot modelu umieszczony jest zbyt wysoko, dlatego podczas pracy urządzenia słyszalny jest charakterystyczny chlupot wody. Po pewnym czasie staje się to nieco irytujące.

 

 

 

 

Aquael Unifilter 500 

 

Model Aquael Unifilter 500 to filtr do akwariów, których pojemność nie przekracza 200 l. Urządzenie efektywnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia w zbiorniku, tak, by zapewnić przyjazne środowisko dla rozwoju dla ryb. Sprzęt montowany jest we wnętrzu akwarium, co zapewnia szybszą i wydajniejszą pracę.

Maszyny usuwa wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne, biologiczne oraz chemiczne, które powstały w wyniku przemiany materii zwierząt. Równocześnie, specjalny wkład pozwala na usunięcie przykrych zapachów. Jest to bardzo ważne nie tylko dla ryb, ale również dla nas.

Dużym atutem sprzętu jest komora wirnika ułożona poziomo, która bardzo ułatwia wymianę oraz czyszczenie filtra. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, więc po odpowiednim przeszkoleniu nawet dzieci poradzą sobie z czyszczeniem. W tym modelu mamy możliwość samodzielnego dopasowania wydajności oraz kierunku wylotu wody w zakresie od 1 st. do 90 st.

Za sprawą wydajnej pracy wielu konsumentów zdecydowało się na zakup tego produktu. Filtr może być bowiem używany nie tylko w akwariach, ale też w terrariach z żółwiami, gdyż może pracować w pozycji poziomej.

Aquael Unifilter 500 to dobry filtr do akwarium 200 l do 70 zł. Wymiary modelu są następujące: 5,8 cm x 8,7 cm x 22,2 cm. Wydajność urządzenia wynosi 500 l/h.

Zalety
Montaż:

Jak wskazuje producent, filtr można przytwierdzić do ściany akwarium na dwa sposoby - dłuższym lub krótszym bokiem. W efekcie możliwe jest schowanie urządzenia za dekoracją czy roślinami, tak aby nie zwracało ono większej uwagi.

Regulacja ustawień:

Użytkownik może z łatwością regulować wydajność filtra, jak również ustawiać kierunek wylotu wody. To pozwala lepiej dostosować sprzęt do własnych potrzeb.

Dwa wkłady gąbkowe:

W zestawie znajdują się 2 niezależne wkłady gąbkowe, które można czyścić pojedynczo. Jest to o tyle istotne, że pozwala skutecznie zapobiec niszczeniu dobrych baterii, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej higieny.

Wytrzymała obudowa:

Mechanizm modelu został zabezpieczony solidną obudową, która wykazuje odporność na wodę i uszkodzenia mechaniczne.

Wady
Głośność pracy:

Po pewnym czasie urządzenie zaczyna generować większy hałas niż na początku.

 

 

 

 

Eheim Liberty 200 

 

Wydajny i prosty w obsłudze filtr Eheim Liberty 200 to bardzo dobry sprzęt do akwariów o pojemności między 100 l a 200 l. Jest to model kaskadowy, który należy umieścić poza zbiornikiem. Najlepszym miejscem na montaż jest tylna lub boczna szyba. Wymiary urządzenia to: 18 cm x 19,5 cm x 13,5 cm.

Wydajność pracy pompy waha się między 320 l/h a 760 l/h, co gwarantuje szybkie i dokładne usuwanie wszystkich typów zabrudzeń. Za sprawą prostej konstrukcji, woda łatwo przepływa przez wkład, zostaje oczyszczona, a następnie wraca z powrotem do akwarium. Każdy użytkownik może samodzielnie regulować wydajność produktu oraz kąt wylotu wody. Do tego praca filtra jest bardzo cicha, gdyż woda rozprowadzana jest za pomocą płaskiego strumienia.

Powodem, dla którego tak wiele osób zdecydowało się na zakup modelu, jest jego duża energooszczędność, co oznacza, że nie naraża nas na duże koszty. Równocześnie, produkt jest bardzo prosty w konserwacji.

Eheim Liberty 200 2042 to filtr do akwariów o pojemności do 200 l. Moc modelu jest równa 4 W. Jego wydajność wynosi od 320 do 760 l/h.

Zalety
Pełne wyposażenie:

Produkt jest w pełni wyposażony, co oznacza, że można przystąpić do korzystania z Eheim Liberty 200 2042 tuż po jego rozpakowaniu.

Pokrywa filtra:

Należy docenić to, że pokrywa filtra ma formę tacki, co oznacza, że w trakcie wyjmowania i przenoszenia wkładów nie musimy się martwić o to, że brudna woda będzie kapać na podłogę.

Montaż:

Chcąc zamontować filtr w akwarium wystarczy poświęcić na to dosłownie kilka chwil. Model można z łatwością zawiesić na bocznej ściance zbiornika.

Wady
Design:

Niektórzy twierdzą, że design produktu nie jest najlepszy. Model zwraca na siebie zbyt dużą uwagę.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status