Najlepsze akwarium domowe 300 l

Ostatnio aktualizowane: 01.10.20

 

Jakie akwarium domowe 300 l wybrać?

 

Akwarystyka to hobby ciekawe, ale zarazem wymagające. Aby ryby miały odpowiednie warunki, a rośliny rozwijały się we właściwy sposób przede wszystkim konieczne jest dobrze dobrane akwarium. Stworzenie jednocześnie odpowiednio funkcjonującego i estetycznego akwenu domowego dla ryb nie jest łatwe. Jakie jest najlepsze akwarium domowe 300 l? Tego dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Dostępne są zbiorniki w przeróżnych kształtach: profilowane, narożne, prostokątne czy w kształcie kuli. Za najlepsze uznaje się te prostokątne, gdyż można w nich stworzyć dla ryb dobre warunki do wzrostu i rozmnażania. Profilowane mają wygiętą przednią szybę, co sprawia, że wydają się większe. Wybierane są najczęściej do biur. Narożne modele kupują zwykle osoby, które mają miejsce na ustawienie takiego modelu. Takie akwarium ma bardzo wyeksponowaną przednią szybę.

Skupmy się na wykonaniu. Wielu akwarystów zauważa, że najlepsze akwarium domowe 300 l w 2020 roku powinno cechować się właściwym sposobem szlifowania i odpowiednim, dokładnym klejeniem. Akweny domowe dla ryb produkowane są z dwóch rodzajów szkła: Float oraz OptiWhite. Ten pierwszy to idealnie płaska i gładka tafla szkła, która nie ma żadnych wad i zniekształceń optycznych,  o grubości między 0,1 mm a 19 mm. Natomiast druga wersja szyby ma obniżoną zawartość żelaza, dlatego jest praktycznie bezbarwna. Sprawia to, że rośliny i ryby widziane są w naturalnych kolorach. Poza tym przepuszcza światło oraz ciepło. Grubość tego szkła wynosi od 2 mm do 19 mm. Dokonując wyboru trzeba zastanowić się nad wielkością zbiornika. Jedna rybka powinna mieć do dyspozycji 5 litrów wody. Możemy wyróżnić małe akwaria domowe na kilka rybek, ale i większe o pojemności na przykład 300 l, 320 l lub 350 l, których przykłady znajdziesz w poniższym rankingu.

Na koniec powinniśmy zdecydować też o zakupie osprzętu. Jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w tej dziedzinie, możemy zakupić zbiornik, który będzie już wyposażony we wszystkie niezbędne elementy. Z czasem, gdy nabierzemy doświadczenia będziemy mogli dokupić różnego rodzaju dodatki.

 

 

Akwaria domowe 300 l – Ranking

 

 

Juwel Rio

 

Juwel Rio to ekskluzywny, prostokątny zestaw akwarystyczny. Dostępny jest w 4 wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, w kolorze ciemnego oraz jasnego drewna. Akwarium umieszczone jest w ramce, która stabilizuje konstrukcję i zabezpiecza przed wstrząsami oraz zabezpiecza krawędzie przed uszkodzeniami, więc nie ma konieczności podkładania żadnych dodatkowych mat.

Zbiornik ma 350 l pojemności. Pozostałe wymiary to 121 cm x 51 cm x 66 cm. Akwarium wyposażono w system filtracyjny, który zintegrowany jest z grzałką. Akwen dla ryb ma filtr, który gwarantuje dwuetapową filtrację: mechaniczną oraz biologiczną. Warto też zauważyć, że zbiornik jest oświetlony na całej jego długości.

Pozytywne opinie konsumentów na temat tego zbiornika wynikają z faktu, że belka oświetleniowa, w którą jest wyposażony, to element całkowicie wodoodporny. Dlatego też nawet po przypadkowym zanurzeniu zachowuje szczelność. Poza tym konsumenci chwalą sobie również łatwy dostęp do mediów filtracyjnych.

 

 

 

 

Aquael Owal 

 

Warto zapoznać się z produktem Aquael Owal. To akwarium z profilowaną, owalną szybą wykonane ze szkła typu float. Zbiornik został sklejony silikonem w kolorze czarnym, który nie wpływa negatywnie na ryby.

Pojemność tego akwarium to 320 l. Jego wymiary to 150 cm x 50 cm x 50 cm. Grubość szkła, z którego został wykonany ten zbiornik dla ryb to 10 mm. Produkt sprzedawany jest z i bez dodatkowego osprzętu.

Internauci pozytywnie recenzują to akwarium chwaląc je za profilowaną szybę, gdyż bardzo dobrze eksponuje wnętrze oraz wszystkie ryby znajdujące się w środku. Poza tym pozytywnie oceniają jakość szkła, z którego zostało wykonane to akwarium. Nie ma też żadnych negatywnych komentarzy odnośnie łączeń szyb. Wręcz przeciwnie, użytkownicy twierdzą, że całość jest solidnie wykonana.

 

 

 

 

Zestaw akwarium 120x50x50 + Pokrywa z oświetleniem

 

Zestaw akwarium + pokrywa z oświetleniem to produkt o pojemności 300 l. Jest to model ze szkła o grubości 8 mm. Wyposażony jest w wieko w kolorze czarnym.  Wymiary zbiornika to 120 cm x 50 cm x 50 cm. Szkło, z którego jest wykonany, charakteryzuje się dużą przejrzystością oraz wytrzymałością.

Pokrywa ma dwie świetlówki o mocy 30 W każda. Poza tym wyposażona jest w dwie klapki, które ułatwiają karmienie rybek. Oprócz tego umieszczono w wieku również wypust, który sprawia, że możemy zamontować filtr i grzałkę.

To akwarium domowe 300 l w dobrej cenie jest zabezpieczone podwójnymi łączeniami silikonowymi. Jest to produkt pozytywnie oceniany przez użytkowników, ponieważ jego prostokątny kształt bardzo dobrze się prezentuje w każdym pomieszczeniu. Co więcej, pokrywa w tym zestawie jest solidnie wykonana.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zarażona akwarystyką
Zarażona akwarystyką
1 year ago

Totalny nowicjusz – chciałam założyć akwarium 300-360 l i zamierzałam kupić gotowy zestaw z szafką(120 cm), ale wszystkie te szafki są bez stelażu – nisza – nie ma ofert ze stelażem. Czemu? Akwaryści z dziada pradziada sami montują stelaże, bo twierdzą, że w życiu by na takiej szafce nie postawili takiej pojemności, a sprzedawcy twierdzą, że szafki wytrzymują – oferując 2 lata gwarancji na nie ( a co po tych 2 latach ? ), a fora, aż huczą od rozlanych akwariów.

Zespół NR
Admin
1 year ago

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się swoimi przemyśleniami.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status