Najlepsze akwarium domowe 200 l

Ostatnio aktualizowane: 26.05.20

 

Jakie akwarium domowe 200 l wybrać?

 

Zakup akwarium jest koniecznością, aby móc hodować w domu ryby. Czasami jednak trudno jest wybrać zbiornik, który okaże się odpowiedni. W tym artykule skupiliśmy się na dużych, 200-litrowych modelach. Można bez przeszkód hodować kilka różnych gatunków ryb i zapewnić im optymalne warunki do życia. Na końcu umieściliśmy ranking trzech akwariów, które mogą Cię zainteresować.

Jedną z największych zalet zakupu dużego zbiornika jest to, że pływające w środku ryby będą bardzo dobrze się czuły. My za to zyskamy możliwość ich komfortowej obserwacji, co sprzyja relaksowi i odstresowaniu się. Co więcej, w akwarium o pojemności 200 l znacznie łatwiej nam będzie utrzymać stabilne parametry wody niż w znacznie mniejszym. Choć według niektórych osób trudniejsze jest zaaranżowanie przestrzeni w zbiorniku, to na pewno uda nam się stworzyć miejsce w pełni przyjazne dla rybek i roślin.

200 l akwarium nie jest małe. Zanim więc je kupimy, warto porównać wymiary zbiornika do szafki, na której zamierzamy go postawić. Tego typu produkty mają prostokątny kształt, ich wysokość przeważnie nie przekracza 70 cm, szerokość – 100 cm, a głębokość – 60 cm. Przednia ścianka akwarium przeważnie jest płaska, choć w niektórych modelach możemy wymienić ją na owalną, żeby zbiornik wyglądał bardziej efektownie.

Najlepsze akwarium domowe 200 l w 2020 roku jest solidnie wykonane, ze szkła o grubości minimum 0,6 cm. Warto przyjrzeć się, w jaki sposób zostały połączone ze sobą ścianki. Zbiorniki w większych rozmiarach powinny być wyposażone w specjalne wsporniki, które zabezpieczają szyby przed uwypukleniem się w wyniku naporu wody. Do klejenia akwarium zwykle wykorzystywany jest silikon akwarystyczny (w czarnym, białym bądź bezbarwnym kolorze), który jest nietoksyczny, a tym samym w pełni bezpieczny dla ryb.

Mówi się, że najlepsze akwaria domowe 200 l mają w zestawie niezbędne akcesoria, takie jak grzałka do wody, zintegrowany z nią system filtracyjny czy belka oświetleniowa. Do części produktów jest też dołączona szafka, w efekcie czego nie musimy wybierać półki, na której stanie zbiornik. Nie do wszystkich akwariów są dołączone akcesoria, ale nie zawsze jest to wada. Doświadczeni akwaryści zyskują w ten sposób możliwość samodzielnego doboru filtrów, grzałki i innych produktów, które są potrzebne w zbiorniku.

 

 

Akwaria domowe 200 l – Ranking

 

 

Juwel Lido 

 

Prezentujemy Juwel Lido – model wyposażony w energooszczędną, wodoodporną belkę świetlną z żarówkami LED. Razem z akwarium otrzymujemy niezbędne akcesoria, czyli grzałkę oraz system zapewniający biologiczną i mechaniczną filtrację. Z uwagi na to, że zbiornik jest umieszczony na podstawie nie musimy podkładać pod niego maty ani stosować styropianu.

Akwarium jest w odpowiedni sposób zabezpieczone przed wstrząsami oraz uszkodzeniem krawędzi. Jego wymiary to: 71 cm x 51 cm x 65 cm. Cały zestaw waży 37 kg. Zbiornik ma prostokątny kształt i ma obudowę dostępną w 4 kolorach do wyboru: ciemne drewno, jasne drewno, czarny oraz biały.

Produkt został wykonany z grubego szkła, dlatego nie ma ryzyka, że szyby ulegną odkształceniu. Konsumenci przekonują, że zbiornik świetnie prezentuje się w salonie czy sypialni, może być doskonałą dekoracją. Poza tym ścianki akwarium zostały starannie sklejone nietoksycznym silikonem, więc nie musimy się martwić o ich szczelność.

 

 

 

 

Aquael Float Standard 

 

Produkt Aquael Float Standard waży ok. 50 kg i został wykonany ze ścianek o grubości 0,8 cm. Nie trzeba się obawiać ich uwypuklenia, gdy do zbiornika wlejemy wodę. Akwarium ma wymiary: 100 cm x 40 cm x 50 cm, a ze względu na prosty design z łatwością dopasujemy je do każdego wnętrza.

Zbiornik został sklejony przy pomocy czarnego silikonu akwarystycznego. Nie ma ryzyka, że do wody przenikną toksyczne substancje, które negatywnie wpłynęłyby na zdrowie rybek. Produkt ma szklane wsporniki, a szyby delikatny, zielony kolor.

Na podstawie opinii wydawanych przez konsumentów możemy wywnioskować, że to akwarium domowe 200 l w dobrej cenie, które jest wytrzymałe i eleganckie. Mimo dużej objętości zbiornik ma kompaktowe wymiary, dlatego z łatwością wybierzemy dla niego odpowiednie miejsce.

 

 

 

 

Juwel Lido Szafka 

 

Akwarium Juwel Lido Szafka to świetny wybór zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących akwarystów. Poza zbiornikiem w zestawie otrzymujemy również system filtracyjny (zapewniający filtrację mechaniczną i biologiczną), zintegrowaną z nim grzałkę oraz szafkę. Mebel ma wymiary: 71 cm x 51 cm x 80 cm, jego blat został zaimpregnowany.

Produkt wyposażono dodatkowo w wodoodporną belkę oświetleniową LED rozciągającą się na całej długości zbiornika. Emitowane przez diody światło pozwala na obserwowanie rybek. Akwarium jest umieszczone w ramce zapewniającej mu ochronę przed uszkodzeniami i wstrząsami.

Zbiornik zyskał uznanie konsumentów, ponieważ jest solidny i ma w komplecie wszystkie niezbędne akcesoria. Dołączona do zestawu szafka jest pojemna i z pewnością pomieści pokarm dla rybek, zapasowe filtry oraz inne przedmioty. Akwarium ma w pokrywie miejsce, w którym możemy umieścić automatyczny karmnik.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status