Najlepsza obroża przeciw kleszczom dla psów

Ostatnio aktualizowane: 06.07.20

 

Jaką obrożę przeciw kleszczom dla psów wybrać?

 

Kleszcze są tak samo niebezpieczne dla ludzi i dla zwierząt. My mamy różne spraye i maści przeciw insektom, natomiast zwierzęta możemy wyposażyć w obroże, które chronią zwierzaki przed robactwem przenoszącym groźne choroby. Poniższym poradnikiem przybliżymy Ci temat, jakim są obroże przeciw kleszczom i pomożemy wybrać taki produkt, który ochroni Twojego czworonoga również przed pchłami i innymi pasożytami.

Nie można traktować obroży przeciw kleszczom, jako zbędnego wydatku. Nie wszyscy wiedzą, że gdy zwierzak ma na sobie ten produkt i kleszcz wczepi w skórę zwierzęcia to samoistnie odpadnie po 1-2 dniach. Nie wysysa on również krwi czworonoga. Zakładając psu obrożę dajemy mu ochronę na blisko 8 miesięcy. Musimy jedynie pamiętać, aby nałożyć ją przed rozpoczęciem “sezonu kleszczowego”. Najlepsze obroże przeciw kleszczom dla psów mają dość uniwersalną długość, którą można dopasować do obwodu szyi naszego pupila. Jeśli po zapięciu obroży zostaje dłuższy kawałek, możemy go po prostu odciąć.

Zawartość substancji czynnych w produkcie może być różna – istnieje rozróżnienie produktów uwzględniające wagę psa. Większe i cięższe zwierzaki potrzebują większego stężenia substancji ochronnej, niż psy małych ras, takich jak np. ratlerki. Substancje, o których mowa to zwykle imidaklopryd oraz flumetryna. W połączeniu ze sobą działają na układ nerwowy owadów będąc równocześnie obojętnymi dla ssaków. Warto wiedzieć, że flumetryna ma nie tylko działanie insektobójcze, ale również roztoczobójcze. Zwracajmy uwagę na nazwy substancji zawartych w danej obroży, ponieważ niektóre z modeli dostępnych na rynku mają w swoim składzie środki, które mogą wywołać u psa efekt neurotoksyczny. Najlepsza obroża przeciw kleszczom dla psów w 2020 roku jest również wodoodporna. W razie niespodziewanej kąpieli substancje w niej zawarte nie zostaną w żaden sposób zmyte. Jeśli natomiast kąpiemy psa w domu, lepiej na ten czas zdjąć psu obrożę i nałożyć ją dopiero wtedy, kiedy jego sierść wyschnie. Obroże przeciw insektom zwykle wydzielają specyficzny zapach. Możemy jednak zaopatrzyć się w produkt, którego woń będzie mało wyczuwalna.

 

 

Obroże przeciw kleszczom dla psów – ranking

 

 

Bayer Foresto

 

Bayer Foresto to obroża antypasożytnicza, której skład został opracowany przez jedną z najbardziej znanych firm z branży ochrony zdrowia zwierząt. Produkt jest odpowiedni również dla kotów.

Model zmniejsza ryzyko zarażenia chorobami przenoszonymi przez kleszcze. Substancje aktywne zawarte w obroży to imidaklopryd i flumetryna, które są całkowicie bezpieczne dla ssaków. Obrożę można nałożyć kociętom powyżej 10 tygodnia życia, natomiast psom po upływie 7 tygodnia życia.

Z opinii kupujących wynika, że warto zaopatrzyć się w ten produkt, ponieważ jest bardzo skuteczny. Zwierzę może spokojnie spacerować po łące i lesie, bez ryzyka zarażenia się chorobami przenoszonymi przez insekty. Uniwersalność produktu czyni z niego jedną z najlepszych obroży owadobójczych dostępnych na naszym rynku. Produkt ma aż 70 cm długości, dzięki czemu można go nałożyć nawet największemu psu. Po nałożeniu produktu nasz pupil będzie bezpieczny nawet przez 8 miesięcy.

 

 

 

 

Bayer Kiltix 53Cm 

 

Jeśli poszukujesz skutecznej obroży przeciw insektom, Bayer Kiltix sprawdzi się idealnie. Produkt zawiera propoksur będący substancją czynną pochodną od kwasu karbaminowego oraz flumetrynę. Substancje uwalniają się stopniowo i rozprzestrzeniają się po sierści zwierzaka pełniąc funkcję ochronną.

Ta obroża zapinana na klamerkę jest bardzo wygodna dla zwierzaka. Ma ona być noszona przez zwierzaka cały czas, z wyjątkiem kąpieli. Możemy ją założyć ponownie, kiedy sierść zwierzaka wyschnie. Zdarza się, że podczas noszenia obroży nastąpi wczepienie się pojedynczego insekta, jednak odpadnie on samoczynnie po kilku dniach nie zarażając zwierzęcia żadną chorobą.

Kupujący cenią obrożę za jej skuteczność. Podkreślają również atrakcyjną cenę oraz estetyczny wygląd. Należy jednak pamiętać, aby z produktem nie miały styczności małe dzieci. Po nałożeniu obroży na szyję psa należy dokładnie umyć ręce. Pies początkowo może odczuwać swędzenie i nieco bardziej intensywnie niż zwykle zacząć się drapać, nie należy się jednak tym przejmować.

 

 

 

 

Bros Happs 

 

Happs to obroża przeciw kleszczom dla psa w dobrej cenie, która ochroni Twojego pupila przed niemiłymi konsekwencjami po ukąszeniu kleszczy i pcheł. Produkt jest bardzo skuteczny i prosty w założeniu, dzięki czemu każdy właściciel czworonoga poradzi sobie z jego aplikacją.

Produkt działa nawet do 6 miesięcy po założeniu zapobiegając między innymi namnażaniu pcheł, niszcząc ich jaja i larwy. Zapach, jaki wydziela ten model w żaden sposób nie drażni nozdrzy psa. Jest to produkt wodoodporny, dzięki czemu nawet w razie niespodziewanej kąpieli środek nie przestanie być skuteczny.

Właściciele czworonogów polecają ten produkt nie tylko ze względu na jego atrakcyjną cenę, ale również uniwersalną długość, którą można dopasować do szyi pupila. Produkt jest odpowiedni dla psów powyżej 3 miesiąca życia. Zakłada się go bardzo łatwo – wystarczy skręcić model kilkukrotnie, założyć luźno na szyję psa, a następnie odciąć wystający nadmiar.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status