Najlepsza obroża przeciw kleszczom dla kota

Ostatnio aktualizowane: 15.07.20

 

Jaką kupić obrożę przeciw kleszczom dla kota?

 

Kleszcze stanowią dla kotów ogromne zagrożenie, gdyż przenoszą mnóstwo chorób bakteryjnych i wirusowych. Wszystkie choroby odkleszczowe trudno się leczą, a niektóre z nich mogą okazać się śmiertelne. Dla człowieka istnieje ryzyko zarażenia się od kota zoonozą, której bakteria znajduje się w jego ślinie. Zarazić się można poprzez kocie ugryzienie lub zadrapanie. Te groźne insekty rozpoczynają żerowanie wiosną.

 

 

Wówczas następuje ich największy wysyp, kolejny – jesienią. „Złapać” kleszcza można o każdej porze roku, kiedy tylko temperatura wzrasta powyżej +4 stopni C.  A tak się składa, że koty uwielbiają przebywać w miejscach ulubionych także przez kleszcze… Dlatego zabezpieczenie kota przed kleszczami jest koniecznością i przejawem zdrowego rozsądku.

Popularnym rozwiązaniem jest stosowanie obroży ochronnej. Jej działanie polega na przenikaniu przez skórę na karku substancji czynnych, uwalnianych stopniowo. Są one następnie rozpuszczane w tłuszczu i  rozprowadzane po całym ciele, w ten sposób zapewniając ochronę. Obroże nasączone olejkami eterycznymi działają na insekty głównie odstraszająco. Jest to więc dobre rozwiązanie profilaktyczne, nie w przypadku, kiedy kot ma już na skórze pasożyty. Najlepsze obroże przeciw kleszczom dla kota muszą zawierać substancje dla niego bezpieczne.

Silnie toksyczną substancją dla kotów jest permetryna stosowana często w obrożach dla psów. Dlatego nie wolno stosować dla kotów psich obróżek nie znając ich składu. Obrożę należy dobrze dopasować. Musi być ona zapięta tak, by nie uciskała szyi, a równocześnie na tyle ciasno, by nie ryzykować, że kot przypadkowo zaczepi nią o gałąź i się udusi. Najlepsza obroża przeciw kleszczom dla kota w 2020 roku ochroni go także przed innymi insektami, bo substancje aktywne są trujące dla wszystkich stawonogów. Jednak przede wszystkim musi być ona bezpieczna i wygodna dla naszego kota.

 

 

Obroże przeciw kleszczom dla kota – ranking

 

 

PCHEŁKA 20-30cm

 

Obroża przeciw pchłom i kleszczom Pchełka 20-30 cm przeznaczona jest dla kotów w wieku powyżej trzeciego miesiąca życia. Posiada regulację obwodu szyi 20-30 cm, 1 cm szerokości i proste zapięcie na klamerkę. Ma przyjemny dla człowieka ziołowy zapach, którego insekty nie tolerują.  Obroża jest taśmą polipropylenową z warstwą wodoodpornego polimeru nasączonego olejkami eterycznymi.

Uwalniają się one stopniowo i odstraszają pasożyty. Produkt ten wspomaga walkę z owadami bytującymi na skórze i w sierści zwierzęcia. Długość obroży należy dokładnie wyregulować dostosowując ją do obwodu szyi kota. Działanie obroży jest skuteczne w ciągu trzech miesięcy od chwili rozpakowania. Nie należy jej stosować dla kotów chorych lub alergicznych. Jest to produkt firmy Laboratorium Organiczne LAB, która specjalizuje się w produkcji m. in. artykułów dla zwierząt i środków chemicznych na owady.

W opinii opiekunów kotów, którzy kupili ten produkt, jest to obroża przeciw kleszczom dla kota w dobrej cenie, skutecznie walczy z insektami, a jej zapach jest przyjemny dla człowieka.

 

 

 

 

Beaphar BH84A 

 

Obroża ochronna Beaphar BH84A odstraszająca insekty przeznaczona jest dla kociąt i dorosłych kotów. Okres jej równomiernego działania to cztery miesiące. Obroża nasączona jest kompozycją naturalnych olejków eterycznych i wydziela ziołowy zapach, który skutecznie zniechęca kleszcze i pchły do zagnieżdżenia się w sierści lub skórze kota.

Wykazuje ona także działanie łagodzące podrażnienia skóry ograniczając u kota drapanie się i swędzenie. W skład mieszanki zapachów wchodzą m. in. olejek lawendowy i linalol (o zapachu konwalii). Obroża ma długość 35 cm. Należy dokładnie dopasować ją do obwodu szyi zwierzęcia, a zbędną część odciąć. W przypadku młodych kotów należy uwzględnić ich ciągły wzrost i pozostawić odpowiedni zapas na powiększenie obwodu. Jest to produkt wodoodporny, skuteczny jako środek profilaktyczny w walce z insektami.

W opinii klientów, którzy zabezpieczyli swoje koty obrożą przeciw kleszczom Beaphar BH84A, jest ona niedrogim i skutecznym środkiem do walki z uciążliwymi owadami. Obroża ma ładny, ciemnozielony kolor i przyjemny dla człowieka świeży, ziołowy zapach.

 

 

 

 

Happs 35cm 

 

Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla małych psów i kotów Happs 35cm nasączona jest silnie toksycznymi dla insektów substancjami. Okres działania obroży zawierającej w składzie DIAZYNON wynosi 4 miesiące. Ta obroża może być zastosowana dla kota. Są też obroże Happs o dłuższym działaniu – do 6 miesięcy, ale jedną z substancji aktywnych jest PERMETRYNA, która jest szkodliwa dla kotów. Przy zakupie należy więc na to zwrócić uwagę, jeśli wybieramy obrożę dla kota!

Długość obroży wynosi 35 cm i należy ją dokładnie dopasować do obwodu szyi zwierzęcia, a niepotrzebną końcówkę odciąć. Przed założeniem obrożę należy skręcić w spiralę, aby uwolnić substancję aktywną. Obroża ma nie tylko działanie profilaktyczne, ale likwiduje zagnieżdżone już na skórze jaja i larwy owadów. Jest ona wodoodporna i zwierzak powinien ją nosić stale, przez cały okres działania. Nie zaburza ona zmysłu powonienia i jej zapach nie jest dla kota uciążliwy.

Klienci, którzy dla swoich zwierzaków kupili obrożę przeciw pchłom i kleszczom Happs 35cm, polecają ją jako bardzo niedrogi i skuteczny środek zabezpieczający przed insektami ich koty i psy.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status