ᐅ Dobre obroże dla psów przeciw kleszczom – rankingi i opinie 

Najlepsza obroża dla psów przeciw kleszczom

Ostatnio aktualizowane: 19.11.19

 

Jaką obrożę dla psów przeciw kleszczom wybrać?

 

Kleszcze mogą poważnie zaszkodzić nie tylko ludziom, ale również zwierzętom, w których skórę się wczepiają. Te pajęczaki stanowią zagrożenie dla naszych pupili nie tylko na terenach leśnych, ale także w mieście. Aby ustrzec naszego zwierzaka przed chorobami przenoszonymi przez te owady, warto zaopatrzyć się w obrożę przeciw kleszczom.

Jeśli pies ma na sobie obrożę nasączoną środkiem przeciw kleszczom, to nawet  w momencie, kiedy jakiś insekt wczepi się w sierść zwierzaka niedługo później odpadnie. Pod wpływem zapachu wydzielanego przez to praktyczne akcesorium, nie ma ochoty na ssanie krwi. Nasz zwierzak jest więc bezpieczny. Najlepsze obroże dla psów przeciw kleszczom działają znacznie dłużej niż popularne kropelki., przy których musimy pamiętać o częstej aplikacji. Nakładając psu obrożę nie musimy się tym martwić. Zakładając dany model czworonogowi jeszcze przed rozpoczęciem żerowania kleszczy (czyli w marcu) mamy pewność, że nasz pupil zyska ochronę na nawet 8 miesięcy.

Dobierając model dla naszego zwierzaka pamiętajmy, aby nie był on zbyt długi. W razie konieczności musimy mieć możliwość odcięcia zbędnego kawałka. Najlepsza obroża dla psów przeciw kleszczom w 2019 roku ma zawartość substancji czynnych dostosowaną do wagi zwierzaka. W końcu mniejsze psy potrzebują nieco mniejszych stężeń niż psy dużych ras. Dlatego też obroże mają rozmiary. Przed udaniem się na zakupy warto więc zważyć naszego pupila.

W składzie większości dostępnych na rynku obroży znajdują się dwie substancje czynne – zazwyczaj jest to imidaklopryd stosowany zamiennie z propoksurem. Mają one za zadanie działać na układ nerwowy owadów w taki sposób, aby straciły zainteresowanie jedzeniem i kąsaniem zwierząt, na których zwykle żerują. Środki mają także działanie roztoczobójcze. Polecamy sprawdzić, jakie substancje zawarte są w obroży, którą wybraliśmy dla naszego zwierzaka. Produkt musi być również dopasowany do danego gatunku, ponieważ różne substancje mogą wywoływać reakcje alergiczne u niektórych zwierząt lub poważniejsze problemy, typu efekt neurotoksyczny objawiający się porażeniem ruchowym. Obroża powinna być również wodoodporna, aby w razie niespodziewanej kąpieli nadal spełniała swoją rolę.

 

 

Obroże dla psów przeciw kleszczom – ranking

 

 

Bayer Foresto  

 

Dobrze, aby obroża miała uniwersalne działanie, które ochroni Twojego psa lub kota również przed pchłami. W taki sposób działa produkt Bayer Foresto. Bezzapachowe, szare akcesorium zawiera w swoim składzie imidaklopryd oraz flumetrynę.

Obrożę nakładamy psu lub kotu przed sezonem wzmożonej aktywności kleszczy. Produktu można używać również o każdej innej porze roku do zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry. Środki zawarte w modelu działają na kleszcze odstraszająco, a także roztoczobójczo niszcząc nawet ich larwy. Produkt działa aż do 8 miesięcy.

W opinii właścicieli psów to bardzo praktyczny produkt, który bardzo dobrze spełnia swoją rolę. Nie powinno się stosować obroży u szczeniaków przed 7 tygodniem życia – ze względu na dość duże stężenie substancji czynnych. Dla kotów i małych psów o masie ciała około 8 kg odpowiedni będzie model o długości 38 cm.

 

 

 

 

Bayer Kiltix 

 

Bayer Kiltix jest produktem zawierającym dwie substancje czynne – propoksur będący pochodną kwasu karbaminowego, a także flumetrynę. Podczas noszenia obroży przez zwierzaka substancje uwalniane są stopniowo i roznoszą się po sierści w sposób ciągły, nawet do 7 miesięcy po założeniu obroży.

Nie musimy bać się o bezpieczeństwo naszego zwierzaka – żaden ze składników nie jest bezpośrednio szkodliwy dla psów lub kotów. Działanie obroży zaczyna się już dobę po jej założeniu. Pamiętajmy, aby nie stosować modelu u chorych psów, ze zranieniami oraz takich będących w okresie rekonwalescencji.

Właściciele psów wybierając ten model obroży kierują się zwykle dobrym stosunkiem jakości do ceny produktu. Poza tym zakładanie obroży jest bardzo proste – po wyjęciu z pudełka, wystarczy lekko rozciągnąć w dłoniach produkt, następnie nałożyć zwierzęciu luźno na szyję, a potem przeciągnąć przez klamerkę. Nawet w razie inwazji kleszczy, gdy któryś wczepi się mimo wszystko w skórę zwierzęcia odpadnie maksymalnie po  upływie 3 dni.

 

 

 

 

Scalibor Protector Band 4% 

 

Scalibor Protector Band 4% to obroża dla psów przeciw kleszczom w dobrej cenie, która zawiera substancję aktywną – deltametrynę. Zwalcza ona skutecznie komary, kleszcze oraz inne owady przez około 5 miesięcy od założenia obroży.

Ze względu na zawartość składników, takich jak mieszanka mydła wapniowo-cynkowego, dwutlenek tytanu czy polichlorek winylu, obroża może być stosowana u ciężarnych suk oraz w okresie karmienia szczeniaków. Są to substancje w większości naturalne, które w żaden sposób nie oddziałują szkodliwie na układ nerwowy psa ani też nie powodują reakcji alergicznych.

Kupujący zauważyli, że obroża działa na owady po upływie tygodnia od jej nałożenia. Warto również zapobiegać kontaktowi dzieci ze smyczą – coś, co nie szkodzi psu, może w tym przypadku zaszkodzić małemu człowiekowi. Pilnujmy również, aby pies nie próbował zjeść zdjętej obroży, ponieważ również u niego może ona wówczas wywołać silne zatrucie. Produkt należy zdjąć psu przed kąpielą w jeziorze lub innym zbiorniku wodnym.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status