ᐅ Dobre obroże dla psów na kleszcze – rankingi i opinie

Najlepsza obroża dla psów na kleszcze

Ostatnio aktualizowane: 12.11.19

 

Jaką obrożę dla psów na kleszcze wybrać?

 

Co roku coraz więcej słyszy się o chorobach przenoszonych przez kleszcze. Problem ten nie dotyczy tylko ludzi, ale również zwierząt domowych. Dlatego też warto zawczasu zapobiec ewentualnym problemom naszych czworonogów i zaopatrzyć ich w specjalną obrożę odstraszającą kleszcze i inne insekty.

Do ochrony przed kleszczami możemy używać środków, takich jak spraye, kropelki i obroże. Aplikacje dwóch pierwszych trzeba powtarzać co miesiąc, natomiast obroże zakładamy raz i zdejmujemy je zwykle tylko do kąpieli. Często zdarza się, że substancje, które stopniowo uwalnia obroża, utrzymują się nawet do 8 miesięcy. Najlepsze obroże dla psów na kleszcze działają już dobę po ich nałożeniu.

Decydując się na założenie psu obroży antykleszczowej warto wiedzieć, że czasem traci ona swoje właściwości po kontakcie z wodą. W niektórych przypadkach deszcz i kąpiele znacznie skracają działanie substancji aktywnej, w związku z tym warto zaopatrzyć się w model wodoodporny.  Obroża musi być również starannie dopasowana. Obowiązują tutaj takie same zasady, jak w momencie zakupu zwykłej obroży dla psa – pod obrożą powinniśmy móc swobodnie zmieścić dwa palce. Wówczas mamy pewność, że pies nie będzie odczuwał bólu w trakcie noszenia obroży. Pamiętajmy również o odcięciu kawałka pozostającego po dopasowaniu smyczy – pies może chcieć odgryźć go samodzielnie, a to może być niebezpieczne dla jego zdrowia.

Większość modeli nie jest dostosowana do potrzeb szczeniaków oraz ciężarnych suczek lub karmiących. Pamiętajmy o tych kilku przypadkach czytając skład substancji aktywnych oddziałujących na owady. Najlepsza obroża dla psów na kleszcze w 2019 roku działa tak silnie, że nawet gdy uda mu się wczepić w zwierzaka samoczynnie odpadnie po upływie trzech dni. Oprócz tego coraz częściej spotykane są produkty uniwersalne – np. na kleszcze, które przy okazji odstraszają pchły. Pamiętajmy, aby po kontakcie naszej skóry z obrożą zawsze myć ręce. Produkt należy również chronić przed dziećmi, ponieważ substancje w nim zawarte mogą być dla nich silnie toksyczne.

 

 

Obroże dla psów na kleszcze – ranking

 

 

Bayer Foresto 

 

Bayer Foresto to bezzapachowy produkt skutecznie odstraszający kleszcze. Szary kolor jest bardzo uniwersalny, ponadto nie widać na nim zabrudzeń, a o nie nie trudno podczas spacerów po lesie.

Produkt ma również działanie przeciw pchłom. Skuteczność przeciwpchelną udaje się osiągnąć już chwilę po nałożeniu obroży. Środki zawarte w obroży wykazują działanie lecznicze w przypadku alergicznego, pchlego zapalenia skóry. Produkt zapobiega również osadzaniu roztoczy. Takie kompleksowe działanie produkt zapewnia aż przez 8 miesięcy. Model nie jest odpowiedni do stosowani u szczeniaków poniżej 7 tygodnia życia oraz u ciężarnych i karmiących suczek.

Opinie konsumentów potwierdzają wodoodporność produktu, jednak warto unikać długich kąpieli w obroży, ponieważ może to wpłynąć na znaczne skrócenie jej działania. Pamiętajmy, aby od czasu do czasu sprawdzić, czy model np. przypadkiem nie poluzował się lub nie przetarł.

 

 

 

 

Bayer Kiltix 53cm 

 

Stosując obrożę Bayer Kiltix 53 cm zapewniamy naszemu pupilowi skuteczną ochronę przeciw kleszczom do około pół roku po założeniu jej. Znikomość wchłaniania substancji przez skórę jest tak niska, że produkt jest bezpieczny dla zwierzaków. Działanie obroży zaczyna się już dobę po jej nałożeniu. Produkt chroni zwierzę także przed kleszczami.

Skuteczność preparatu jest zależna od tego, jak długą sierść ma nasz pupil. Zwykle u psów o nieco krótszej sierści obroża działa lepiej i dłużej. Zależy to również od intensywności atakowania zwierzaka przez kleszcze. Produkt zawiera dwie substancje czynne – flumetrynę oraz propoxur. Obroża nie jest przez to odpowiednia dla szczeniaków przed ukończeniem przez nich 7 tygodnia życia, a także dla suczek ciężarnych i karmiących.

Właściciele psów polecają zdejmować produkt na czas kąpieli oraz jej ponowne zakładanie, gdy sierść wyschnie. Skuteczność obroży jest bardzo wysoka – nawet jeśli jakiś kleszcz wczepi się w pieska, po kilku dniach odpada on samoczynnie.

 

 

 

 

Scalibor Protector Band 4%

 

Scalibor Protector Band 4% to produkt bezpieczny również dla suczek ciężarnych oraz karmiących. Dzięki zawartości naturalnych składników obroża może być stosowana tam, gdzie mogłoby to być niewskazane przy użyciu nieco innych środków.

Obroża wykazuje działanie owadobójcze około tydzień po jej nałożeniu. To bardzo dobrej jakości produkt, który uwalnia m. in. dwutlenek tytanu czy polichlorek winylu. Model nie jest odpowiedni dla małych szczeniaków przed ukończeniem 7 tygodnia życia. Obroża nie powoduje uczuleń u zwierząt, może natomiast być toksyczna dla człowieka, zwłaszcza dla małych dzieci. Najlepiej ograniczyć kontakt dziecka z obrożą. Zaleca się, aby po nałożeniu obroży umyć ręce.

W opinii właścicieli psów to dobrej jakości produkt nieco delikatniejszy od pozostałych dostępnych na rynku. Mimo to model jest skuteczny i doskonale sprawdzi się w czasie letnich wyjazdów, kiedy to pies jest narażony na kontakt z różnymi owadami.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status