Najlepsza karma ratunkowa dla świnki morskiej

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaką karmę ratunkową dla świnki morskiej wybrać?

 

Świnka morska jest roślinożernym gryzoniem żywiącym się w naturze głównie różnymi gatunkami traw i ziół. W warunkach domowych zapewnienie takiej diety naszemu pupilowi nie zawsze jest możliwe. Poza tym zdarza się, że zwierzątka borykają się z brakiem łaknienia. Dlatego też pomocne są różnego rodzaju ratunkowe posiłki dla gryzoni. Co powinna zawierać i jaka jest najlepsza karma ratunkowa dla świnki morskiej w 2020 roku?

Pożywienie ratunkowe ma działanie, które wspomaga proces leczenia. W skład preparatu wchodzą wyłącznie surowce roślinne. Karma zalecana jest dla zwierząt z silnymi problemami stomatologicznymi lub przy stanach bólowych w sytuacjach, kiedy zwierzęta nie chcą, lub nie mogą samodzielnie pobierać pokarmu w normalnej postaci. Brak łaknienia może zdarzyć się, gdy nasz gryzoń jest osłabiony, po zabiegu lub w momencie, gdy jest niedożywiony. W tych przypadkach pomocna będzie właśnie karma ratunkowa.

Najważniejszą informacją jest to, że rodzina świnek morskich jest wyłącznie roślinożerna.  Układ pokarmowy i uzębienie gryzoni są przystosowane do trawienia warzyw i owoców. Co więcej, karma powinna być sucha i twarda, aby uzębienie zwierzaka mogło się ścierać. Ważne jest to, aby znaleźć optymalny produkt dla swojego gryzonia. Jest to istotne, gdyż świnki morskie już od pierwszych dni życia wykształcają nawyki żywieniowe. Wraz z rozwojem przyzwyczajają się do nich do takiego stopnia, że zmiana karmy może mieć negatywne skutki.

Przy wyborze pokarmu istotne są jego składniki. Najlepsze karmy ratunkowe dla świnek morskich zawierają celulozę i błonnik. Dzięki temu nasz pupil będzie wypróżniał się bez utrudnień. Poza tym pierwszy składnik działa dodatkowo na strukturę zęba. W karmie powinny znaleźć się również tłuszcze, które pomagają w budowie tkanki ochronnej. Owa tkanka izoluje ciało i chroni przed zimnem. Natomiast, aby dostarczyć zwierzakowi witaminę C warto inwestować w karmę, która w swoim składzie ma takie składniki, jak: rośliny liściaste, brokuły, szpinak i kapustę. Zbilansowany posiłek powinien przede wszystkim być bogaty w zielone warzywa, jak brokuł czy pietruszka. Oprócz tego inne wartości odżywcze zapewnia: czerwona i zielona papryka, ziele mniszka, rzodkiew, buraki, jak również brukselka, kalafior, liście gorczycy, kolendra, sałata rzymską oraz słodkie ziemniaki.

 

 

Karmy ratunkowe dla świnki morskiej – Ranking

 

 

Dr Ziętek 250G 

 

Jeśli szukasz produktu, który przywróci apetyt Twojemu pupilowi, koniecznie zapoznaj się z ofertą Dr Ziętek 250G Karma ratunkowa podstawowa. Jest to produkt przeznaczony dla zwierząt roślinożernych. Świadczy o tym zielona etykieta na opakowaniu. Wszystkie składniki pożywienia pochodzą od sprawdzonych dostawców, którzy uzyskali odpowiednie certyfikaty jakości.

Produkt w składzie ma zioła, które stymulują apetyt oraz w łagodny sposób pobudzają perystaltykę jelit. W produkcie znajdziemy: krwawnik, lucernę, tymotkę, babkę lancetowatą, młody jęczmień, mieszankę ziół łąkowych oraz zbóż. Karma sprzedawana jest w opakowaniu o pojemności 250 g.

Właściciele gryzoni pozytywnie wypowiadają się na temat tego produktu, gdyż jest wyjątkowo drobny, więc zwierzak nie będzie miał żadnych problemów podczas jego spożywania. Co więcej, jest skuteczny i po kuracji tym produktem świnki morskie szybko odzyskują apetyt.

 

 

 

 

Dr Ziętek Ambulatorium Drobnych Ssaków

 

Chcemy polecić produkt Dr Ziętek Ambulatorium Drobnych Ssaków Karma ratunkowa hepatoprotektyczna. Pożywienie zalecane jest dla gryzoni do stymulacji pracy i regeneracji wątroby w sytuacji, gdy zwierzak nie jest w stanie lub nie chce samodzielnie jeść. Ten produkt wspomaga proces leczenia.

Ta karma ratunkowa dla świnki morskiej w dobrej cenie łączy w sobie zarówno zalety podstawowego pożywienia ratunkowego, jak i ziół, które wpływają na regenerację wątroby. Wśród nich możemy wymienić: karczoch, czarcie żebro i ostropest plamisty. Oprócz tego w składzie znajdziemy też: pastewne rośliny łąkowe, mieszankę zbóż oraz mieszankę 10 ziół. Całe opakowanie zawiera 100 g produktu.

Hodowcy świnek twierdzą, karma jest skuteczna i zwierzak odzyskuje apetyt, a do tego sierść gryzonia jest ładna i błyszcząca. Ponadto pozytywnie wpływa na metabolizm, więc zapewnia utrzymanie prawidłowej wagi. Dodatkowo jest smaczna, co potwierdza fakt, że jest szybko wyjadana.

 

 

 

 

RodiCare instant puszka 

 

RodiCare instant puszka to karma ratunkowa dla roślinożernych zwierząt domowych w żywieniu tymczasowym w przypadku braku łaknienia. Duża zawartość lekkostrawnych, surowych włókien jest podstawą szybkiej regeneracji flory jelitowej oraz pobudza perystaltykę. Ponadto szybko dostępna energia z tego pożywienia zapewnia podtrzymanie delikatnego metabolizmu wątroby.

Opakowanie zawiera 170 g gotowego produktu. Zawarte w karmie fruktooligosacharydy wspomagają florę jelita grubego. Substancje mineralne i witaminy zapobiegają powstawaniu deficytów, które wynikają z nieodpowiedniej diety i przebytych przez świnkę morską chorób. Z kolei korzeń tataraku i nasiona kozieradki pobudzają apetyt i trawienie. Kurkuma wspomaga działanie jelita i wątroby. Liście mięty i kwiat rumianku łagodzą skurcze i stany zapalne. Kumin i koper włoski zapobiegają skurczom i wzdęciom, a korzeń lukrecji zmniejsza podrażnienia śluzówki żołądka.

Właściciele gryzoni, którzy zdecydowali się na zakup karmy ratunkowej dla świnki morskiej wydają same pozytywne komentarze na jej temat. Twierdzą, że produkt zapewnia utrzymanie prawidłowej wagi. Ponadto pożywienie jest smaczne i zwierzaki chętnie je jedzą.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status