Najlepsza karma dla kotów Royal Canin

Ostatnio aktualizowane: 03.07.20

 

Jaką karmę dla kotów Royal Canin wybrać?

 

Osoby posiadające w domu kota często mają problem ze znalezieniem odpowiedniej karmy dla swojego pupila. Wynika to nie tylko z szerokiej gamy produktów dostępnych w sklepach, ale również braku dostatecznej wiedzy na temat sposobu odżywiania czworonogów. W poniższym artykule zawarliśmy najistotniejsze informacje na temat doboru właściwej, pełnowartościowej karmy. Podpowiadamy, na czym się skupić robiąc zakupy. W umieszczonym na końcu rankingu przedstawiliśmy 3 produkty Royal Canin z dobrze zbilansowanym składem.

 

 

Marka Royal Canin została założona przez francuskiego lekarza weterynarii szukającego skutecznych sposobów na wyleczenie problemów skórnych u swojego psa. Obecnie firma ma swoje siedziby na kilku kontynentach. W ofercie Royal Canin znajdziemy powstające w oparciu o innowacyjne rozwiązania karmy, które zaspokajają wszystkie potrzeby żywieniowe zwierząt. To powoduje, że nasi ulubieńcy są pełni zdrowia, energii i chęci do zabawy.

Warto pamiętać, że karmy dla kotów dzielimy na mokre i suche. Te pierwsze są dostępne w niewielkich saszetkach lub puszkach i często traktowane są jako podstawa diety czworonoga. Dobrym uzupełnieniem są produkty suche, które powinno się podawać w odpowiednich ilościach (w zależności od wieku i wagi kota). Niezależnie od rodzaju karmy warto pamiętać, aby przy wyborze pokarmu nie kierować się wyłącznie ceną. Może się okazać, że tańszy produkt zawiera zbyt duże ilości składników mających negatywny wpływ na zdrowie pupila. Mowa tu m.in. o zbożach, takich jak: jęczmień, pszenica, proso i owies. Podawanie kotu złej jakości pokarmu może doprowadzić do alergii lub poważnych problemów z nerkami.

Czym wyróżnia się najlepsza karma dla kotów Royal Canin w 2020 roku? Dobry produkt jest przede wszystkim dostosowany do wieku i kondycji zdrowotnej czworonoga. W sklepach znajdziemy pokarmy przeznaczone wyłącznie dla kociąt, zwierząt powyżej 1. roku życia, a także dla dorosłych pupili. Niektóre karmy zawierają w składzie substancje, które pomagają w leczeniu schorzeń dróg moczowych lub problemów trawiennych. Aby mieć pewność, że produkt w pełni pokryje dzienne zapotrzebowanie kota na witaminy i minerały, możemy zdecydować się na zakup karmy dedykowanej konkretnej rasie, przykładowo ragdollom czy persom. Wówczas nie musimy się martwić, że podawany pokarm nie zawiera wszystkich potrzebnych czworonogi składników.

 

 

Karmy dla kotów Royal Canin – ranking

 

 

Royal Canin Diet Urinary S/O LP34

 

Karma sucha Royal Canin Veterinary Diet Urinary S/O LP34 jest przeznaczona dla kotów dorosłych ze schorzeniami dróg moczowych. W składzie znajdziemy m.in.: ryż, białko drobiowe i duże ilości witamin oraz minerałów. Produkt przyczynia się do obniżenia stężenia jonów w moczu, co skutecznie zapobiega powstawaniu kamieni struwitowych i oksalatowych.

Ta karma dla kotów Royal Canin w dobrej cenie jest dostępna w opakowaniach o wadze: 0,4 kg, 1,5 kg, 7 kg i 9 kg. Regularne podawanie pokarmu pupilowi pozytywnie wpływa na kondycję zdrowotną i samopoczucie. Produkt ma formę niewielkich, chrupiących kostek.

Jak przekonują konsumenci karma smakuje kotom i szybko łagodzi problemy z oddawaniem moczu i zalegającymi w przewodach kamieniami. Dostępność dużych opakowań powoduje, że pokarm wystarcza na długi czas i nie musimy zbyt często chodzić na zakupy. To dobre uzupełnienie dla produktów mokrych.

 

 

 

 

Royal Canin Digestive Care

 

Przedstawiamy Royal Canin Digestive Care, czyli suchą karmę dla dorosłych kotów z wrażliwym układem pokarmowym. Produkt pozwala złagodzić problem nieprawidłowo przebiegającego procesu trawienia, który wpływa na zwiększenie ilości odchodów i zmianę ich konsystencji. Forma pokarmu (niewielkie kosteczki) powoduje, że zwierzę je wolniej, co także wpływa pozytywnie na pracę żołądka i jelit.

Karma jest bogata w witaminy, minerały, jak również w białka i tłuszcze. Przez to procesy trawienne przebiegają w prawidłowy sposób, a oddawany przez kota stolec ma właściwą konsystencję. Produkt jest dostępny w opakowaniach o wadze: 0,4 kg, 2 kg, 4 kg i 10 kg.

Opinie na temat produktu Digestive Care są pozytywne. Konsumenci chwalą go głównie za wydajność oraz skuteczne działanie. Już po kilku dniach możemy zaobserwować wyraźną poprawę stanu zdrowia i samopoczucia pupila. Najlepsze karmy dla kotów Royal Canin wystarczają na długi czas. To samo możemy powiedzieć o opisanym wyżej pokarmie.

 

 

 

 

Royal Canin British Shorthair Adult

 

Produkt Royal Canin British Shorthair Adult jest przeznaczony dla kotów brytyjskich krótkowłosych powyżej 1. roku życia. Skład został skomponowany tak, aby zawarte substancje pozytywnie wpływały na stan zdrowia i kondycję pupila. Codzienne podawanie pokarmu wpływa na zwiększoną ochronę stawów i zębów zwierzęcia, jak również wspomaga funkcje serca.

Koty brytyjskie krótkowłose mają krótką i gęstą sierść oraz krępą budowę ciała. Przedstawiciele wspomnianej rasy, w porównaniu do innych czworonogów, są bardziej narażone na choroby serca, dlatego tak istotne jest podawanie odpowiedniej karmy. Prezentowany produkt ma formę małych krokiecików. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na zakup opakowania o wadze od 0,4 kg do 10 kg.

Najważniejszą zaletą karmy jest dobrze zbilansowany skład. Znajdziemy w nim nie tylko białka i tłuszcze, ale również: biotynę, minerały (cynk, wapń, magnez, mangan) i witaminy (B2, B3, B5, B6, B12 i D3). Pokarm został dostosowany do wielkości szczęk kotów brytyjskich krótkowłosych, co ułatwia chwytanie i rozgryzanie go.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status