ᐅ Dobre grzałki do akwarium 200l - ranking i opinie

Najlepsza grzałka do akwarium 200l

Ostatnio aktualizowane: 10.12.19

 

Jaką grzałkę do akwarium 200l wybrać?

 

Niezależnie od tego, czy nasze ryby są słonowodne czy też może słodkowodne musimy pamiętać o utrzymaniu odpowiedniej temperatury wewnątrz zbiornika. Optymalna temperatura wody to ok. 24 stopnie C. Aby ją utrzymać musimy mieć grzałkę. Producenci bezustannie udoskonalają swoje produkty chcąc zapewnić dokładne pomiary, a tym samym bezpieczeństwo ryb. W tym artykule powiemy, na czym skupić się podczas zakupów grzałki oraz przedstawimy kilka modeli odpowiednich do zbiorników o pojemności 200 l.

Utrzymanie odpowiedniej temperatury jest niezbędne, by zapewnić rybom zdrowie. Zbyt zimna woda nie tylko skraca ich życie i powoduje utratę ubarwienia. Sprawia ona, że ryby są bardziej podatne na infekcje i choroby. Dlatego powinniśmy pilnować temperatury wody i zmieniać ją w dwóch cyklach: rocznym i dobowym.

W sprzedaży pojawiają się coraz to dokładniejsze i zaawansowane technologicznie grzałki, które nie tylko są odpowiedzialne za pomiar temperatury, ale również dostosowują ją wedle naszych ustawień. Najlepsze grzałki do akwarium o pojemności 200 l są proste w instalacji i mogą być całkowicie zanurzone w wodzie. Mimo że dostępne są modele bez termostatu, zwykle odradza się ich zakup, ponieważ prędzej czy później uzupełnimy akwarium o to urządzenie. Termostat automatycznie będzie włączał i wyłączał spiralę grzewczą, a my nie będziemy musieli sprawdzać temperaturę kilkukrotnie w ciągu dnia, chcąc zapewnić rybom jak najlepsze warunki.

Moc urządzenia dobiera się względem pojemności akwarium. Najczęściej przyjmuje się, że na jeden litr wody przypada od 0,5 do 1 W mocy. W związku z tym do akwarium o pojemności 200 l należy kupić produkt o mocy 100 W – 200 W. Ponadto możemy wybrać modele z termostatem wbudowanym przy grzałce lub zewnętrznym, który może obsługiwać dwie grzałki jednocześnie. Na takie rozwiązanie zwykle decydują się właściciele bardzo dużych zbiorników chcąc w ten sposób szybciej i płynniej otrzymywać pożądaną temperaturę. Najlepsza grzałka do akwarium o pojemności 200 l w 2019 roku jest odporna na stłuczenia oraz utlenianie się metalowych części, dzięki czemu będzie zakupem na lata.

 

 

Grzałki do akwarium 200l – ranking

 

 

Aquael Comfort Zone Gold 200W 

 

Aquael Comfort Zone Gold 200W to grzałka wykonana ze szkła. Chcąc zapewnić maksymalne bezpieczeństwo termiczne ryb znajdujących się w zbiorniku model rozbudowano o nowoczesny termostat z dokładnością pomiaru temperatury do 1 stopnia C.

Model marki Aquael składa się z 3 głównych części: styków, termostatu oraz spirali grzewczej. Termostat jest odpowiedzialny za pomiar temperatury panującej wewnątrz akwarium i w razie potrzeby zawiera lub rozwiera styki. Te z kolei włączają spiralę grzewczą. Dla maksymalnego wydłużenia żywotność styków pokryto je warstwą złota. Metal ten nie utlenia się, dzięki czemu chroni delikatne części przed działaniem słodkiej i słonej wody. Wymiary produktu to: szerokość – 29 mm, głębokość – 29 mm i wysokość – 312 mm.

Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat produktu. Według nich jest łatwy w montażu i przede wszystkim bezpieczny dla ryb. Moc urządzenia to 200 W, dzięki czemu idealnie nadaje się do zbiorników o pojemności 200 l.

 

 

 

 

Jäger 3617

 

Jager 3617 to grzałka przeznaczona do akwariów zarówno słono-, jak i słodkowodnych. Produkt ma powłokę ze szkła laboratoryjnego, co zdecydowanie zwiększa powierzchnię grzewczą i równomiernie rozprowadza ciepło w wodzie. Ponadto szklana powłoka służy również, jako osłona termiczna, dzięki czemu jest bezpieczna dla ryb.

Grzałkę można całkowicie zanurzyć w wodzie, a termostat o dokładności 0,5 stopnia C pozwoli nam na ustawienie wymaganej temperatury w zakresie od 18 do 34 stopni C. Grzałka ma także wbudowany pierścień do dokładnej kalibracji oraz kontrolkę pracy. Urządzenie jest przystosowane do ciągłej pracy. Jego wymiary to: długość – 406 mm i średnica – 36 mm. Model ma moc 200 W, dzięki czemu jest idealny do zbiorników 200 l.

Produkt cieszy się pozytywną oceną właścicieli akwariów. Konsumenci chwalą sobie jego intuicyjny montaż oraz jakość materiałów, z których został wykonany. Szkło użyte w konstrukcji sprawia, że idealnie wkomponuje się w zbiornik.

 

 

 

 

Aquael AQN Gold 200W

 

Aquael AQN Gold 200W to grzałka do akwarium o pojemności 200 l w dobrej cenie. Wbudowany termostat zapewnia utrzymanie wybranej temperatury w zakresie od 19 do 32 stopni C. Model powstał w ramach projektu badawczo-rozwojowego marki Aquael. Ponadto, by zapewnić jak najwyższą jakość produkt został przetestowany komputerowo w warunkach laboratoryjnych.

Styki grzałek są ich najdelikatniejszą częścią, które wskutek utleniania ulegają zanieczyszczeniu i zniszczeniu. W produktach firmy Aquael styki wykonane są ze stali galwanicznej i zostały pokryte ochronną warstwą złota, dzięki czemu okres bezpiecznego użytkowania został znacznie wydłużony. Wbudowany termostat o dokładności do 1 stopnia C włącza i wyłącza powierzchnię grzewczą. Parametry urządzenia to: wysokość – 31 cm, długość kabla zasilającego – 1,5 m, moc – 200 W.

Opinie na temat produktu są bardzo pozytywne. Właściciele akwariów cenią sobie wysoką jakość wykonania produktu w połączeniu ze stosunkowo niewielką ceną. Ciemna obudowa tego modelu sprawia, że łatwo można je ukryć w pomiędzy roślinnością obecną w zbiorniku.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status