Najlepsza elektryczna obroża dla psów

Ostatnio aktualizowane: 28.06.20

 

Jaką elektryczną obrożę dla psów wybrać?

 

Czasem zdarza się, że nasz pies jest wyjątkowo nieposłuszny i potrzebuje tresury nieco bardziej intensywnej. Wówczas możemy się zdecydować na elektryczną obrożę, która może być bardzo pomocna. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni model dostosowany do Twoich potrzeb.

Bardzo ważny jest wiek i wielkość Twojego czworonoga. Najlepsze elektryczne obroże dla psów można stosować już od 6 miesiąca życia czworonoga. Dla zwierząt o wadze około 10 kg, max do 50 kg jest dostosowana większość modeli dostępnych na rynku. Wybór urządzenia dla piesków będących przedstawicielami małych ras lub skrajnie dużych warto przedyskutować ze sprzedawcą. Kolejnym, ważnym aspektem jest zasięg obroży. Zwykle wynosi on około 200 m – 1000 m. Jeśli mamy psa myśliwskiego, wówczas zdecydujmy się na obrożę o nieco większym zasięgu. Pamiętaj jednak, że jeśli psiak porusza się po nierówno ukształtowanym terenie, sygnał może nie być aż tak wyraźny.

Wybieraj takie modele, które umożliwiają korygowanie impulsu wysyłanego do psa. Warto również uwzględnić sygnały dźwiękowe i wibracje. Dostępne na rynku urządzenia mają zwykle 3 poziomy ostrzegania zwierzaka: najpierw zwierzę słyszy sygnał dźwiękowy, potem odczuwa wibracje i dopiero na samym końcu delikatny impuls elektryczny. Oczywiście musi on być odpowiednio dostosowany do stanu zdrowia psa, jego wielkości oraz wieku. Nasz pupil bardzo szybko zaczyna rozumieć, które z jego zachowań wywołują przykre dla niego skutki i zaczyna ich unikać.

Wśród modeli dostępnych na rynku możemy wyróżnić m. in. obroże antyszczekowe, które wysyłają ultradźwięki. Reagują one na drganie strun głosowych psa. Najpierw wysyłają sygnał dźwiękowy, chwilę po tym delikatny impuls elektryczny, który nie jest bolesny dla psa, a raczej nieprzyjemny. Pies po pewnym czasie ograniczy szczekanie i wycie. Możemy nabyć również produkty wysyłające ultradźwięki lub kilkustopniowe impulsy elektryczne. Samodzielnie możemy wybierać czynności, przy których pies ma odczuwać nieprzyjemny impuls.

Kupujący wskazujący nam swoje ulubione produkty zgodnie stwierdzili, że najlepsza elektryczna obroża dla psów w 2020 roku jest nie tylko skuteczna, ale również łatwa w obsłudze. Nawet początkującemu w tresurze właścicielowi psa nie będzie sprawiało kłopotów obsługiwanie urządzenia. Dobrze, aby produkt był również wodoszczelny. Dużym udogodnieniem jest szybkie ładowanie produktu – przerwa w tresurze bywa niezbyt korzystna dla powodzenia całego procesu.

 

 

Elektryczne obroże dla psów – ranking

 

 

DOGtrace D-CONTROL 400 

 

Obroża Dog Trace D-control 400 umożliwia ustawienie impulsu elektrycznego na aż 20 różnych poziomach. Informacja o natężeniu impulsu, wraz ze stanem baterii oraz transmisją impulsu, pokazują się na wbudowanym wyświetlaczu LCD.

Ciekawą opcją jest możliwość ustawienia dodatkowego impulsu korekcyjnego na nieco innym poziomie od głównego – może on być np. o około 5 stopni silniejszy. Obroża jest polecana dla nieposłusznych zwierzaków, również w sytuacjach ekstremalnych. Nadajnik ma zasięg 250 m w wolnej przestrzeni. Oprócz impulsu elektrycznego, przez obrożę emitowany jest również sygnał dźwiękowy. Do pilota dołączony jest praktyczny klips, dzięki czemu możemy zawiesić akcesorium na naszym pasku. Urządzenie sterujące jest kompatybilne z wieloma innymi nadajnikami dostępnymi na rynku.

W opinii użytkowników to bardzo skuteczne urządzenie służące do tresury czworonogów. Nie robi bezpośrednio krzywdy zwierzęciu, a jedynie oducza pewnych zachowań, które mogą być uciążliwe dla otoczenia.

 

 

 

 

Petrainer Pet854 

 

Petrainer Pet854 to elektryczna obroża dla psów w dobrej cenie. Model ten przeznaczony jest dla średnich i dużych psów. Produkt jest zasilany akumulatorem, który szybko naładujemy za pomocą ładowarki dołączonej do zestawu.

Dużą zaletą obroży jest możliwość zanurzania jej w wodzie na głębokość około 1 m. Obroża reaguje na wibracje strun głosowych, przez co niemożliwe jest jej uruchomienie pod wpływem szczekania psów w pobliżu. Intensywność impulsów elektrostatycznych zwiększa się, jeśli szczekanie psa nie ustaje. Owe impulsy możemy regulować na 7 poziomach. Wadą urządzenia może być brak sygnału dźwiękowego, jednak jest on zastępowany impulsami pomocniczymi.

Właściciele psów cenią produkt za bezawaryjność, możliwość regulacji do 65 cm oraz małe wymiary i lekkość (56 mm x 41mm x 27 mm; waga przedmiotu to 52 g).

 

 

 

 

EasyPet NoBark 40 

 

EasyPet NoBark 40 jest obrożą przeciw uporczywemu szczekaniu, która przez swoje niewielkie wymiary i niską wagę może być stosowana u psów o wadze 3,5 kg wzwyż. Wysyłane przez urządzenie impulsy można bezpiecznie dostosować do wielkości, wieku i stanu zdrowia naszego czworonoga.

Pasek obroży jest regulowany od 15 cm do aż 65 cm. W niej zamontowany jest czujnik wibracji krtani, który zapobiega samoistnemu wysyłaniu impulsów elektrycznych, wówczas gdy np. inny pies zaszczeka gdzieś w pobliżu. Produkt wykrywa uporczywe szczekanie i podaje impuls korekcyjny. W sprzęcie można ustawić również czułość odbiornika drgań strun głosowych psa. Można tego dokonać za pomocą potencjometru i to na 5 poziomach.

Poznając opinie kupujących utwierdzamy się w przekonaniu, że jest to dobry jakościowo sprzęt. Produkt jest odporny na deszcz i śnieg, można go więc używać w każdych warunkach.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status