Najlepsza duża klatka dla gryzoni

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Jaką dużą klatkę dla gryzoni wybrać?

 

Dla właścicieli gryzoni dobra klatka jest jednym z najważniejszych przedmiotów. To właśnie ona sprawia, że mały pupil nie biega po domu i nie może się schować w kąty, z których potem trudno go wyciągnąć. Oprócz tego klatka jest swoistym domem dla zwierzaka, który może w nim spokojnie zjeść oraz spać. Z tego artykułu dowiesz się, co jest najważniejsze podczas wybierania odpowiedniej klatki, jakie kryteria powinna spełniać i wiele innych przydatnych informacji.

Wielu właścicieli zwierząt przyznaje, że najlepsza duża klatka dla gryzoni w 2020 roku jest dobrze wykonana. Polecane są modele ze stali, rzadziej z aluminium. Plastikowe wykonanie nie gwarantuje trwałości, bo gryzoń z łatwością uszkodzi taki model. Można jednak zaopatrzyć się w klatki z plastikowymi dodatkami, jak poidełko, wybieg, mały domek, ponieważ te nie są narażone na większe zniszczenia.

Nie jest również tajemnicą, że najlepsze duże klatki dla gryzoni zapewniają zwierzakowi odpowiednio dużą ilość miejsca. Zwierzę umieszczone w klatce musi się swobodnie poruszać oraz mieć miejsce, w którym może schować. Wiele klatek ma specjalnie wybrzuszony dach, dzięki czemu gryzoń ma więcej miejsca dla siebie.

Ważne jest, aby klatka była dobrze zabezpieczona. Uważa się, że odległość pomiędzy szczebelkami nie może być zbyt duża, ponieważ zwierzę mogłoby się łatwo przecisnąć. Inną kwestią jest wejście. Powinno być na tyle duże, aby wkładanie oraz wyciąganie zwierzaka było komfortowe. Sam gryzoń nie powinien też mieć większych problemów z wyjściem, kiedy klatka jest otwarta. Z kolei drzwiczki muszą mieć solidnie wykonane zapięcie, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że zwierzak otworzy i opuści klatkę. Niektóre modele mają dwa wejścia, szczególnie jeżeli klatka jest duża.

Kolejną kwestią są dodatki. Jeżeli zdecydujesz się na zakup klatki z elementami takimi jak poidełko, korytko, kuweta, tunel oraz domek, to oszczędzisz sobie dodatkowych zakupów później. Oprócz tego jesteś pewien, że wszystkie elementy do siebie pasują. Niektóre osoby wolą jednak mieć wybór i każdą część klatki zakupują osobno.

 

 

Klatki dla gryzoni duże- ranking

 

 

Ferplast Casita 120

 

Ferplast Casita 120 to klatka, w której możesz umieścić królika, a nawet większego gryzonia. Prezentowany model pozwala na swobodne wyciąganie zwierzaka ze środka. Dzieje się tak, ponieważ sufit jest otwierany. Wymiary klatki to: 119 cm x 58 cm x 61 cm.

Klatkę zamyka się plastikowymi zaciskami. My możemy otworzyć je jedną ręką, lecz nie musimy się bać, że zwierzę może zrobić to samo. Przyjrzyjmy się wyposażeniu klatki. W środku znajduje się poidełko, karmnik, miska, a także specjalny podest, pod którym królik może się schować i spać. Kuweta oraz klatka są oddzielone, więc oczyszczenie wnętrza to kwestia kilku minut.

Odstępy pomiędzy poszczególnymi szczebelkami są bardzo małe i nie ma możliwości, aby zwierzątko uciekło. Wielu właścicieli gryzoni uważa, że klatka jest dobrze wykonana i nie niszczy się nawet wtedy, kiedy pupil mieszka w niej przez dłuższy czas. Chwalą oni również to, że model jest wyjątkowo duży.

 

 

 

 

PPI Maxi 

 

PPI Maxi to klatka, która ma prostą konstrukcję i ładnie się prezentuje. Jej wymiary to: 120 cm x 59 cm x 47 cm. Odstępy pomiędzy szczebelkami to jedynie 2,7 cm, więc zwierzątko nie ma szansy, aby opuścić klatkę. Model jest przeznaczony dla dużych świnek morskich oraz królików.

Ta duża klatka dla gryzoni w dobrej cenie jest łatwa w obsłudze. W górnej części znajdują się specjalne uchwyty, dzięki którym przenosimy klatkę, bez potrzeby łapania za szczebelki i straszenia pupila. Uchwyty bardzo podobają się właścicielom zwierzątek i twierdzą oni, że są użyteczne. Oprócz tego chwalą oni dobre wykonanie klatki i jej estetyczny wygląd.

Dodatkami są małe poidełko oraz paśnik. Łatwe otwieranie klatki umożliwia szybkie wyciągnięcie zwierzaka oraz włożenie go z powrotem. Model nie jest zbyt ciężki, a poza tym łatwo się go przenosi także z gryzoniem w środku.

 

 

 

 

Zolux Indoor Mini Loft 

 

Zolux Indoor Mini Loft to klatka, w której pupil poczuje się jak w domu. Jest ona zaprojektowana w taki sposób, aby zaoszczędzić zwierzakom stresu. Klatka jest przystosowana do potrzeb królików, myszoskoczków, myszy oraz szynszyli. Mogą się też w niej znaleźć chomiki i świnki morskie. Wymiary produktu wynoszą: 43 cm x 72 cm x 73 cm.

Warto wspomnieć, że klatka nie zawiera żadnych niebezpiecznych substancji, takich jak ołów. Jest ona wykonana z plastiku i metalu oraz jest pomalowana specjalną farbą epoksydową. Wielu właścicielom podoba się to, że produkt nie zagraża zdrowiu ich pupili.

Zaletą, którą podkreśla wiele osób, jest obecność kółek. Nie musisz już dźwigać klatki, lecz po prostu możesz ją delikatnie popychać tam, gdzie chcesz, aby stała. Dwa z kółek mają hamulce, więc nie musisz się obawiać, że klatka odjedzie z pupilem w środku.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status