Kuwety dla kotów ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.12.18

 

Jaką kuwetę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wybór kuwety czy wyściółki jest dla właścicieli kotów bardzo ważną decyzją. Między innymi od tych elementów zależy komfort naszego życia prywatnego i towarzyskiego. Musimy dołożyć wszelkich starań, aby osoby z naszego otoczenia nie odczuwały dyskomfortu podczas składanych wizyt. Szybka adaptacja do zapachu sprawi, że przestaniemy czuć nieprzyjemną woń. Nie oznacza to jednak, że problem się ulotnił. Ponadto niewygodne urządzenia sanitarne zmuszają naszego kotka do poszukiwania innych, wygodnych miejsc do zaspokajania potrzeb fizjologicznych. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy ten oto poradnik. Podpowiemy Ci w nim, jaką kuwetę wybrać.

Rodzaje kuwet

Najprostszym wariantem jest prosta, plastikowa skrzynka o prostokątnym kształcie z niezbyt wysokimi burtami. Ten model jest idealny dla młodych kociąt, ponieważ, ze względu na budowę, łatwo w niego wejść. Poza tym jest kompaktowa, wygodna w użyciu i utrzymaniu czystości kuweta oraz jest bardzo ekonomiczna. Niestety, ta konstrukcja wymaga od nas ciągłego wymieniania piasku, ponieważ kotki bez trudu wysypują go na zewnątrz, a utrzymujący się zapach nie jest blokowany przez żadne ścianki.

Kolejnym modelem jest kuweta z siatką – wierzchnia warstwa zabudowana jest plastikową kratką. Kocie odchody spływają do podstawki, co zabezpiecza łapki przed zabrudzeniem. Niektóre kotki nie tolerują żwirku i w takim wypadku model będzie najlepszy. Po każdym użyciu siatkę należy ściągnąć i oczyścić, a podstawkę opróżnić i przemyć. Sterylność tej toalety wymaga od nas wiele wysiłku, a plastikowa kratka często rani łapki kotka, podświadomie przyzwyczajonego do zakopywania odchodów.

Jeśli nasz kot nie toleruje zamkniętych toalet, a ciągle otaczający kuwetę piasek jest trudny do usunięcia, warto przemyśleć zakup prostokątnej skrzynki wzbogaconej o dodatkowe podwyższenie bocznych ścianek. Dzięki wysokiej nakładce żwirek nie opuszcza kuwety, pozostawiając porządek wokół toalety.

Najbardziej zabudowanym typem kuwety jest konstrukcja kryta. Swoją budową przypomina domek, jednocześnie spełniając tożsamą funkcję. Taki rodzaj toalety daje kotkom poczucie bezpieczeństwa i odosobnienia, dlatego jest tolerowany przez większość pupili. Natomiast ze względu na estetykę i higienę, właściciele upodobali sobie kuwetki zabudowane. Ściany blokują zapach powstały wewnątrz oraz uniemożliwiają wysypywanie się piasku poza miejsce jego przeznaczenia.  

Ostatnim dostępnym typem toalety jest kuweta automatyczna – najnowszy hit wśród kocich akcesoriów. Jest to kompleksowy produkt wzbogacony o opcję samooczyszczania oraz automatycznego uzupełniania żwirku. Ten rodzaj kuwety znajduje poparcie wśród osób, które mało czasu spędzają w domu. Dodatkowo specjalna chemia używana do czyszczenia (całkowicie bezpieczna dla zwierząt) obniża ryzyko zachorowań wskutek zakażenia bakteriami kałowymi.

 

Wielkość – jaka kuweta jest najlepsza dla Twojego kota?

Bardzo istotne jest, aby kotek swobodnie mieścił się w swojej kuwetce – nie może być ona zbyt ciasna, szczególnie w przypadku konstrukcji krytej. Ponadto, wiele zwierzaków wykazuje „higieniczne preferencje”. Jedne czują się swobodnie w zamkniętych toaletach, inne będą unikać ograniczonych przestrzeni. Jeśli wasz pupil jest wyjątkowo kapryśny, będziecie musieli wypróbować kilka wariantów, aby odnaleźć ten najlepszy.

 

Dodatki

Zaplanuj, jak będzie wyglądać otoczenie kuwety. Toaleta powinna być łatwa w demontażu, tak by czyszczenie jej nie było skomplikowanym zadaniem. Jeśli kuweta będzie ustawiona na dywanie, lub w miejscu gdzie rozsypany piasek będzie trudny do usunięcia, wybierz wysokie burty lub zaopatrz się w matę. Pomyśl wcześniej o doborze wyściółki. Jeśli wolisz uniknąć piasku, możesz wybrać kuwetkę z siatką, która nie wymaga uzupełniania żwirku.

 

Solidne wykonanie

Niezależnie od tego, jaki typ kuwety wybierzesz, ważne jest to, aby produkt był solidnie wykonany, odporny na zadrapania oraz uszkodzenia mechaniczne. Koty często drapią różne rzeczy, a więc dobry produkt powinien być odporny na takie zadrapania.

Atesty

Bardzo istotną rolę odgrywają atesty, które potwierdzają, że produkt nie zawiera niebezpiecznych substancji. Jeśli nasz kociak będzie miał kontakt z materiałami, które mogą wywoływać choroby nowotworowe, w przyszłości może zachorować, a to wiąże się z drogim leczeniem, a nawet utratą naszego pupila.

 

Kuwety w dobrych cenach

Drożej nie oznacza lepiej, jednak na tym produkcie również nie opłaca się przesadnie oszczędzać. Jedna kuwetka czasami towarzyszy kotu całe życie, dlatego wybierz coś solidnego ze średniej półki cenowej. Najtańsze toalety kupimy za 15-20 zł. Są to zazwyczaj plastikowe skrzynki z podwyższoną burtą. Jeśli możesz zainwestować więcej pieniędzy, zdecyduj się na toaletę zabudowaną. W zależności od użytych do produkcji materiałów (plastik, drewno, guma), ceny wahają się od 30 zł do 200 zł. Z reguły najdroższe są produkty znanych marek, które wyróżniają się często jedynie odpowiednim znaczkiem. Solidną kuwetę kupisz za ok. 70 zł, lub nawet mniej. Zwróć szczególną uwagę na materiał kuwety.

Jeśli pokryta jest delikatnymi tkaninami, możesz być niemal pewny, że po roku będziesz zmuszony do nowego zakupu. Kotki uwielbiają drapać, dlatego poszukaj produktu o wzmocnionej odporności na mechaniczne uszkodzenia. Dodatkowo, jeśli zauważysz, że pupil stroni od swojej toalety, często się liże i ma problemy z odżywianiem, pomyśl, czy nie jest uczulony, na któryś z elementów materiału. Wybieraj certyfikowane produkty, które potwierdzają, że plastiki są wolne od niebezpiecznych substancji.

 

 

Najlepsze kuwety dla kota w 2018 roku

 

Jeśli masz w domu pupila, wiesz, że ma swoje potrzeby, również fizjologiczne. Kot w przeciwieństwie do psa nie potrzebuje długich spacerów, w czasie których może te potrzeby załatwić. Dlatego też warto zapewnić mu odpowiednie do tego miejsce, czyli kuwetę. Nasz ranking zawiera najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Curver z Filtrem 

 

1-kuweta-curver-z-filtrem-dla-kotaNasz ranking kuwet dla kota otwiera Curver z Filtrem. To niezastąpione rozwiązanie, idealne dla kotów, które wolą zabudowane kuwety. Wszystkich posiadaczy futrzaków powinno zainteresować to, że całkowita zabudowa z wahadłowymi drzwiczkami umożliwiającymi wejście, zapobiega wydostawaniu się żwirku na zewnątrz.

Dzięki temu możemy zapomnieć o regularnym zmiataniu kociego żwirku – nasz kot ma zapewnione odpowiednie miejsce do załatwiania swoich potrzeb, a my porządek w domu. Ta najlepsza kuweta dla kota to estetyczny, praktyczny model. Jego wymiary to 51 cm × 38,5 cm × 40 cm.

Został wykonany z materiału, który przypomina rattan, dlatego świetnie się prezentuje i jednocześnie jest naprawdę łatwy w utrzymaniu czystości. Dzięki temu, że szufladka na żwirek jest wysuwana, łatwo wymienimy go na czysty. Model ten zawiera również schowek na akcesoria, czyli łopatkę i matę czyszczącą łapki.

Poza tym w komplecie znajdziemy filtr przeciw zapachowy, który podnosi komfort użytkowania. Konsumenci wysoko ocenili też sam wygląd produktu – kolor beżowy sprawia, że domek może także stanowić ciekawy element dekoracyjny naszych wnętrz.

 

 

 

 

Savic Nestor

 

2-kuweta-savic-nestorKuweta z wysokim spodem Savic Nestor to świetny, nowoczesny produkt, w pięknej kolorystyce. Model ten jest lekki i szybki w sprzątaniu. Ma aktywny filtr węglowy, który zatrzymuje nieprzyjemny zapach. Przy regularnej wymianie filtra zapomnimy o tym problemie.

Wymiary produktu to długość – 56 cm, szerokość – 39 cm, wysokość – 38,5 cm. Bardzo duża tacka na żwirek została tak zaprojektowana, aby nieprzyjemny zapach nie roznosił się po mieszkaniu, a żwirek nie wysypywał na zewnątrz. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla kotów sikających na stojąco.

Pokrywa ma uchwyt przymocowany do tacki, który ułatwi nam przenoszenie kuwety. Dostępna jest w kolorze białym z kolorowy elementami dekoracyjnymi. Wygodne drzwiczki ułatwią nam czyszczenie jej wnętrza. Konsumenci, którzy wybrali ten model dla swojego futrzaka wysoko ocenili jego bardzo dobre wykonanie.

Jak zauważają, wysokie boki uniemożliwiają roznoszenie się żwirku, a świetny filtr węglowy pozwala nam zapomnieć o tym, że w pomieszczeniu znajduje się kuweta.

 

 

 

 

Trixie Delio

 

3-trixie-z-ramka-delio-35x20x48cmTrixie Deli to kuweta z szerokim wejściem i wysokimi bokami. Takie rozwiązanie sprawia, że żwirek nie wysypuje się na zewnątrz, gdy kot korzysta z toalety. Ramkę kuwety można w każdej chwili zdjąć, gdyż jest zapinana za pomocą zatrzasków.

Model ten posiada plastikowe sitko – wychodząc z kuwety kot wyciera łapki, żwirek zostaje w środku i nie jest roznoszony po domu. Wymiary produktu to: długość – 48 cm, szerokość – 35 cm, wysokość – 20 cm, wysokość progu – 12 cm. Ze względu na spore rozmiary jest idealna dla kotów wszystkich ras, o różnej wielkości.

Obniżony próg ułatwia wejście kociętom i starszym kotom. Produkt ten został wykonany z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, które jest bardzo odporne na uszkodzenia. Ponadto całość jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Brązowo-kremowa kolorystyka sprawia, że model ten poza funkcjonalnością jest też bardzo ładny.

Osoby, które wybrały ten produkt potwierdzają, że sitko i wysoki rant ograniczają wysypywanie się żwirku na zewnątrz.

 

 

 

 

Savic Oscar

 


4-kuweta-savic-oscar-dla-kotaSavic Oscar to kuweta kryta, z obrotowymi drzwiczkami, zapewniająca naszemu pupilowi komfortowy azyl w czasie załatwiania swoich potrzeb. Ma ona praktyczny uchwyt umożliwiający łatwe przenoszenie produktu – może stanowić świetny model turystyczny.

W zestawie znajduje się specjalny filtr węglowy, który niweluje brzydkie zapachy (aby osiągnąć jak największą efektywność, należy go regularnie wymieniać).  Wymiary produktu to: długość – 50 cm, szerokość – 37 cm, wysokość – 39 cm. Jest więc idealny również dla nieco większych zwierzaków.

Ta elegancka i praktyczna propozycja stanowi idealne rozwiązanie do Twojego domu. Kuwetę można szybko zdemontować i zamontować, co ułatwi nam jej użytkowanie. Obrotowe drzwiczki umożliwiają Twojemu kotu, bezproblemowe korzystanie z kuwety i jednocześnie wpuszczają do wnętrza sporą ilość światła.

Można je też łatwo odpiąć, co może okazać się szczególnie przydatne, gdy mamy kocięta, jeszcze nieprzyzwyczajone do korzystają z drzwiczek. Model ten zyskał przychylność wielu posiadaczy kotów. Uważany jest za trwały i bardzo funkcjonalny.

 

 

 

 

MPS Netta

 

5-mps-kuweta-netta-bialo-zielonaMPS Netta to dobra i tania kuweta dla kota. Jej wymiary to długość – 54 cm, szerokość – 39 cm, wysokość – 40 cm. Model ten został wykonany z mocnego, niezwykle trwałego tworzywa, dlatego jest to solidna, bezpieczna propozycja dla nas i naszego kota. Wyróżnia ją atrakcyjny design i kształt, a także biało-zielona kolorystyka.

Produkt ten ma bardzo wygodny uchwyt do otwierania, który ułatwia oczyszczanie jego wnętrza. W zestawie znajduje się filtr węglowy minimalizujący nieprzyjemne zapachy oraz łopatka do żwirku.

Praktyczny próg wejściowy pozwala nam zachować porządek – kot wychodząc pozostawia resztki żwirku na progu, nie roznosząc go po domu. Opinie o kuwetach dla kota tej włoskiej firmy są bardzo pochlebne.

Ma ona wieloletnie doświadczenie w produkcji tego typu produktów dla zwierząt. Konsumenci docenili świetne wykonanie kuwety, ale również wymiary, dzięki którym mogą z niej korzystać zarówno mniejsze, jak i większe koty.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.75 out of 5)
Loading...