Kojce dla psów ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.06.18

 

Jaki kojec dla psa kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kojec dla psa jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, którego podstawowym zadaniem jest zadbanie o bezpieczeństwo nie tylko obcych ludzi, lecz również Twojego pupila. Z tego względu produkt musi być dobrany przede wszystkim do indywidualnych cech fizycznych i psychicznych zwierzaka. Wbrew pozorom, decyzję musisz dokładnie przemyśleć, aby klatka stała się dla pieska miejscem relaksu i odpoczynku. Na rynku znajdziemy bardzo wiele modeli kojców. Różnią się od siebie wielkością, kształtem i użytymi w produkcji materiałami. Z pewnością, jedno z najbardziej nurtujących Cię pytań dotyczy tego, jaki kojec dla psa wybrać, aby spełnił zarówno Twoje oczekiwania, jak i był wygodny dla zwierzątka. W niniejszym poradniku postaramy się pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru.

 

 

Rozmiar – jaki kojec dla psa jest najlepszy?

Niewątpliwie, wybór odpowiedniego kojca powinieneś zacząć od określenia jego rozmiaru. Wbrew pozorom, pieski spędzają dość dużo czasu w zamkniętej klatce. Umieszczamy je tam na czas podróży, czasami gdy przychodzą goście oraz wtedy, kiedy boimy się, że ucieknie przez otwartą bramę. Z tego względu powinna być na tyle wygodna, aby zwierzątko z chęcią do niej wchodziło.

Idealny kojec to taki, w którym piesek spokojnie może zmieniać pozy, siedzieć z wyprostowanym kręgosłupem, stać na 4 łapach oraz wyciągnąć się i wygodnie położyć. Nietrudno się domyśleć, że klatka może zajmować dość sporo miejsca, jednak, jeśli zależy Ci na komforcie Twojego pupila, nie oszczędzaj na powierzchni. Z drugiej zaś strony, nie inwestuj w największą klatkę, jeśli Twój pupil ma 20 cm wzrostu.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki możemy mniej więcej określić wymiary klatki dla konkretnej rasy psa. Jeśli jesteś właścicielem okazałego bernardyna powinieneś szukać kojców o minimalnej długości 140 cm, szerokości 60 cm i wysokości 70 cm. Jesteśmy przekonani, że taka przestrzeń będzie wystarczająca dla dużego zwierzaka. Podobnej, lecz nieco mniejszej powierzchni potrzebuje owczarek niemiecki. Jest to pies szczuplejszy od bernardyna, jednak mimo wszystko wciąż zaliczany jest to dużych ras. Minimalne wymiary klatki dla owczarka to 120 cm x 40/50 cm x 50 cm. Podobnej wielkości kojec możemy kupić dla dobermana, dalmatyńczyka itp. Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem bulteriera, powinieneś rozważyć zakup kojca o minimalnej długości 90 cm, szerokości od 40 cm do 50 cm oraz wysokości 40 cm.

 

Rodzaje

Z pewnością większość z nas kojarzy kojce dla psów z wielkimi domkami, zajmującymi bardzo dużo miejsca. Idąc tym tropem, mieszkańcy bloków automatycznie rezygnują z zakupu klatki dla swojego pupila. Jest to błędne myślenie, które powoli zaczyna ulegać zmianie. Producenci bardzo szybko rozwinęli rynek akcesoriów dla psów, tak aby zaspokoić potrzeby wszystkich konsumentów.

Rozpoczynając od najmniejszych, pierwszym rodzajem kojców są klatki. Jak sama nazwa wskazuje zbudowane są zazwyczaj z kilku stałych ścian i jednej ruchomej (wejście). Są dość funkcjonalne, ponieważ możemy ich używać zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Przy zakupie tego rodzaju kojca zwróć szczególną uwagę na dno. Jeśli nie posiada żadnej wyściółki i stanowi taką samą konstrukcję jak sufit, pomyśl od razu na odpowiednim wkładem, który da naszemu pupilowi poczucie miękkości i ciepła. Niektóre tego typu klatki wyposażone są w podwójne dno. Jest to szczególnie przydatny dodatek, gdy mamy zamiar przewozić szczeniaki. Jak wiemy, młode zwierzątka nie potrafią panować nad swoimi fizjologicznymi potrzebami, dlatego zdarza im się zrobić siku, czy nawet zwymiotować. W przypadku tej klatki, wszystkie zanieczyszczenia spływają do dolnej części, gdzie gromadzone są w plastikowym, odpinanym pojemniku. Takie rozwiązanie zabezpieczy naszą tapicerkę przed nieprzyjemnymi zabrudzeniami oraz ochroni zwierzaki przed kontaktem z wydzielinami.

Innym rodzajem kojców są klatki zewnętrzne. Są one przeznaczone do zamykania zwierząt na dłuższy czas. Zazwyczaj wyglądają jak szopki, które zamiast pełnych ścian posiadają kratę. Jest to idealny gadżet dla właścicieli psów, które nie lubią obcych i mogą stanowić zagrożenie dla gości przebywających w domu. Poza tym ograniczą możliwości ucieczki pupila np. przez niedomkniętą bramkę. Decydując się na ten rodzaj klatki zastanów się przede wszystkim nad jej wielkością. Tutaj zasada złotego środka nie obowiązuje i im większy kojec wybierzesz tym bardziej uszczęśliwisz swojego pupila. Niektóre modele posiadają kilka dość funkcjonalnych dodatków takich, jak poidełka, czy obrotowe drzwiczki do podawania jedzenia. Wbrew pozorom i na przekór staraniom, niektóre pieski bywają dość groźne.

Posiadają jednego właściciela i wszyscy inni domownicy stanowią dla nich zagrożenie. W takim wypadku obrotowy podajnik jedzenia jest idealnym rozwiązaniem, gdy opiekun musi wyjechać. Innym, ważnym elementem jest przejście do budy. Niektóre modele posiadają specjalny otwór i zatrzaski, które łączą domek naszego psiaka z kojcem. To bezpieczne i eleganckie rozwiązanie, które znacznie zwiększa powierzchnię użytkową.

 

Materiał

Kojce dla psów zazwyczaj wykonane są z metalowych prętów. W zależności od wielkości klatki charakteryzują się one różną twardością. Im mocniejszy materiał, tym produkt jest bardziej odporny na uderzenia, ale również stanie się o wiele cięższy. Ten czynnik nie jest istotny jeśli poszukujesz kojca stacjonarnego. Jednak w przypadku, gdy planujesz przenosić w klatce swojego pupila zwróć szczególną uwagę na wagę samej klatki.

Często spotykanym połączeniem w przypadku rozbudowanych kojców jest zestawienie metali z drewnem. Taki design prezentuje się bardzo elegancko, przytulnie i przy okazji daje dodatkowe zabezpieczenie dla pupila.

Właściciele malutkich piesków decydują się często na kojce wykonane z plastiku. Są one kolorowe, ładne, lecz dość kruche i mało odporne na złamania. Nadają się tylko dla słabych pupili, które nie przewrócą delikatnej konstrukcji.

 

 

Zadaszenie

Najlepszy kojec dla psa to taki, który będzie użyteczny w różnych warunkach pogodowych. Z tego względu, dość istotną kwestią w wyborze odpowiedniego kojca jest decyzja o zadaszeniu. Takie rozwiązanie posiada zarówno plusy, jak i minusy. Z pewnością, zakup klatki z dachem wiąże się z dużym wydatkiem, którym możemy zminimalizować wybierając prostszą wersję kojca. Z drugiej jednak strony, klatka jest inwestycją na wiele lat i wprowadzanie zmian i ulepszeń później skutkuje poniesieniem znacznie większych kosztów. Dach ochroni naszego psiaka przed warunkami atmosferycznymi. Zablokuje nie tylko deszcz, czy śnieg, ale również da cień w upalne dni.

Poza tym jest dodatkowym zabezpieczeniem przed ewentualną ucieczką. Wiele zwierząt bardzo szybko nauczy się wspinaczki po kracie, przez co w najmniej oczekiwanym momencie może wydostać się poza obręb naszego podwórka. Oprócz tego, kojec z dachem wygląda estetycznie i zwykle stanowi ozdobę naszego podwórka. Możemy przymocować do niego kwiaty lub inne ozdoby, co nada otoczeniu ciepła i domowego klimatu.

 

Kojce dla psów w dobrych cenach

Cena kojców dla psów uzależniona jest przede wszystkim od wielkości klatki oraz użytych materiałów. Najprostsze klatki kosztują ok. 50 zł. Jeśli zależy Ci na nieco bardziej solidnej konstrukcji, przeznaczonej dla większych piesków musisz przygotować się na wydatek 200 zł. Najbardziej profesjonalne kojce, wyposażone w szereg dodatkowych gadżetów mogą kosztować nawet 2 tyś zł.

 

 

Najlepsze kojce dla psów w 2018 roku

 

Nie każdy jest zwolennikiem trzymania psa w domu, ale przywiązanie go do budy też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dlatego najlepiej zdecydować się na ustawienie kojca, aby nasz czworonóg miał swobodę ruchu, ale jednocześnie nie mógł biegać po całym podwórku. Aby ułatwić Państwu wybór przedstawiamy ranking kojców dla psa.

 

Nasze zalecenia

 

Maritom 3M x 2M

 

Nasza pierwsza propozycja to wysokiej jakości kojec Maritom. Jest to estetyczny, trwały produkt, w pełni bezpieczny dla zwierzaka. Model ten został wykonany z ocynkowanych profili, które nie mają ostrych krawędzi. Dzięki temu nie musisz obawiać się o to, że Twój psiak skaleczy się o obudowę kojca. Wymiary produktu to: szerokość – 3 m, długość – 2 m oraz wysokość z przodu – 1,7 m i tyłu – 1,5 m.

Dzięki takiej pojemności jest to odpowiednia propozycja dla posiadaczy większych psów. Szczeble rozmieszczone są co 10 cm i mają wymiary 20 cm x 20 cm. Spad dachu klatki sprawia, że w okresie zimowym nie musisz przejmować się odśnieżaniem. Trapezowa blacha na dachu jest ocynkowana. Produkt ma też drzwiczki z ryglem, a więc pies sam z niego nie wyjdzie.

Ten najlepszy kojec dla psa to solidna, wykonana z wysokiej jakości materiałów propozycja, która cieszy się wieloma pozytywnymi ocenami konsumentów. Bardzo dobrze oceniają oni nie tylko stabilną konstrukcję tego modelu, ale też jego wymiary, które dają psu swobodę ruchu. 

 

 

 

 

Savic Dog Park 1

 

Dobry i tani kojec dla psa Savic Dog Park 1 to doskonałe zewnętrzne ogrodzenie dla zwierząt wykonane z metalu. Odstęp między elementami klatki wynosi 4 cm, a więc pies nie przeciśnie się między nimi. Solidna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo psu, a także nam. Dzięki temu, że model ten posiada zakotwiczenie, nawet w czasie porywistego wiatru

nie będzie stwarzał zagrożenia. Jest to produkt sprzedawany bez dachu – z każdej strony jest obudowany klatką.

Zatem jeśli chcesz stworzyć bezpieczny dom dla swojego psiaka, w którym będzie chroniony przed zmienną pogodą, musisz dokupić zadaszenie. Jednocześnie jest to świetna propozycja do domu. Kojec dostępny jest w różnych wersjach – również bardzo małych, dzięki czemu będzie idealny także dla mniejszych czworonogów.

W sklepach oferujących ten model znajdziesz kojec o wymiarach 61 cm x 61 cm, 61 cm x 91 cm oraz 61 cm x 107 cm. Konsumenci wysoko ocenili świetny stosunek ceny do jakości produktu, a także to, że może stanowić klatkę nie tylko dla psów, ale wielu innych zwierząt.

 

 

 

 

Transtal 2,90X2,00M

 

Kojec Transtal bez podłogi, z oblachowaniem po bokach dachu, to nasza druga propozycja. Jest to model pomalowany proszkowo na kolor czarny (metodą piecową). Dzięki temu powierzchnia lakieru jest wysoce odporna na promienie UV, nie blaknie i pięknie prezentuje się nawet przez kilkanaście lat.

Dostępne są również inne wersje kolorystyczne tego produktu – zieleń, brąz i srebro. Dzięki zamkniętym profilom o dużych przekrojach i wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia konstrukcja jest bardzo stabilna. Ponadto kojec jest zadaszony blachą ocynkowaną, która zabezpieczy psa w czasie złych warunków pogodowych.

Co więcej dach ma spadek do tyłu. Wymiary produktu to: szerokość – 2,90 m i długość – 2,00 m. Model ten ma solidne zamknięcie ze sprężyną. Produkt można zakupić z dodatkową zabudową boków. Kojec ten ceniony jest za jakość wykonania oraz spore wymiary zapewniające swobodę ruchu większym pupilom.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Transtal 2,35×2,00M

 

Kojec ocynkowany Transtal bez podłogi, to nasza kolejna propozycja. Konstrukcja tego produktu została pospawana i wykonana z czarnego materiału. Następnie poddano ją metodzie cynkowania zanurzeniowego. Gwarantuje to wysoką odporność na uszkodzenia.

Poza tym zastosowane profile zamknięte o dużych przekrojach zapewniają wysoką wytrzymałość konstrukcji i stabilność. Kojec jest zadaszony blachą ocynkowaną, a więc zapewnia psu odpowiednie warunki, nawet podczas złej pogody.

Dach posiada spadek do tyłu, ale istnieje możliwość konfiguracji tego elementu. Model ten ma solidne zamknięcie ze sprężyną uniemożliwiające wydostanie się psa na zewnątrz. Wymiary produktu to: szerokość – 2,35 m, długość – 2,00 m. Jak podkreślają konsumenci jest to wysokiej jakości produkt, który został estetycznie wykończony.

 

 

 

Transtal 1,74×1,80M

 

Kojec Transtal o wymiarach 1,74 m x 1,80 m bez podłogi to nasz numer trzeci. Jest on pomalowany proszkowo, metodą piecową. Dzięki temu powierzchnia lakieru jest odporna na działanie promieni UV. W efekcie, piękny, zielony kolor nie blaknie (dostępne są też inne wersje kolorystyczne produktu).

Model ten cechuje się wyjątkową stabilnością konstrukcji, co ma związek z zastosowaniem profili zamkniętych o dużych przekrojach, a także wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia. Kojec ten sprzedawany jest w zestawie z dachem, który został wykonany z blachy ocynkowanej. Dzięki temu stwarzasz swojemu pupilowi odpowiednie miejsce do spędzania czasu na zewnątrz, nawet w deszczowe dni.

Dach kojca posiada spadek do tyłu, ale dostępne są również inne konfiguracje. Produkt ten ma solidne zamknięcie ze sprężyną. Opinie o kojcach dla psa tego producenta są bardzo pochlebne. Produkty tej marki uważane są za solidne i niezwykle wytrzymałe.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...