ᐅ Klatki dla królika.  Opinie i recenzje

Klatki dla królika ranking

Ostatnio aktualizowane: 11.12.19

 

Jeśli szukasz klatki dla swojego królika, jesteś w odpowiednim miejscu. Chcąc doradzić Ci w wyborze najlepszego produktu, przeanalizowaliśmy oferty rynkowe i w ten sposób wyłoniliśmy 5 najlepszych modeli. Wśród nich znalazła się klatka Ferplast Casita 80. Jest ona odpowiednia nie tylko dla królików, ale też innych, większych gryzoni, na przykład świnek morskich. Jest dość duża, bo prawie 80 cm, więc z całą pewnością Twój zwierzak będzie się w niej czuł komfortowo. Została wykonana z bezpiecznych materiałów, które są wysoce odporne na zarysowania. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy potrzebne króliczkowi, czyli poidło, karmnik i miseczkę. System demontażu elementów jest bardzo łatwy, więc pielęgnacja zwierzaka oraz czyszczenie kuwety nie będzie kłopotliwe. Jeśli jednak szukasz czegoś większego, na przykład dla kilku gryzoni, wybierz Ferplast Rabbit 100 o długości prawie 100 cm. Jest ona sprzedawana w zestawie z paśnikiem, miseczką, domkiem oraz dużym, bo aż 600 ml poidłem. Produkt wykonano z dobrych jakościowo materiałów, które są wolne od szkodliwych dla zdrowia zwierząt substancji.

 

 

Jaką klatkę dla królika kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Króliki są niezwykle wymagającymi zwierzątkami. Wbrew pozorom, to co jedzą i w jakich warunkach przebywają w znacznym stopniu wpływa na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Z tego względu powinieneś skupić się na kilku kwestiach, które z perspektywy króliczka są najważniejszymi aspektami życia. Jednym z podstawowych czynników warunkujących dobre samopoczucie zwierzaka jest jego klatka. Domek stanowi bowiem swego rodzaju azyl, gdzie futrzak odnajduje spokój i bezpieczeństwo. W zależności od rasy i wielkości Twojego pupila możesz zdecydować się na malutkie lub bardziej rozbudowane warianty. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli, dlatego też ciężko jest jednoznacznie ocenić, jaką klatkę dla królika wybrać, by okazała się najlepszym rozwiązaniem. W niniejszym poradniku zwróciliśmy więc uwagę na najważniejsze właściwości, które wpływają na funkcjonalność i wytrzymałość poszczególnych produktów.

 

 

Rozmiar – jaka klatka dla królika jest najlepsza?

Pierwszą i właściwie najważniejszą decyzją, jaką musisz podjąć jest określenie rozmiaru klatki. Nie zaleca się, aby podczas wyboru kierować się jedynie własnymi preferencjami. Często konsumenci popełniają błąd sugerując się takimi czynnikami, jak wielkość mieszkania czy wygoda w przenoszeniu produktu.

Kupując klatkę dla swojego króliczka powinieneś przede wszystkim wziąć pod uwagę jego wielkość i rasę oraz czas, jaki zwierzątko może spędzać poza swoim domem. Opierając się na tych warunkach możesz śmiało określić minimalne wymiary idealnej klatki.

Malutkie zajęczaki tzw. miniaturki, które przez przynajmniej 4 h w ciągu doby mają możliwość swobodnego poruszania po mieszkaniu z pewnością świetnie odnajdą się w domku o bokach 40 cm x 70 cm. Jeśli większość czasu spędzasz w pracy lub oprócz królika masz jeszcze kota i boisz się, że drapieżnik może zrobić krzywdę malutkiemu futrzakowi, powinieneś zdecydować się na większe gabaryty produktu. W tym przypadku minimalne wymiary klatki to 45 cm x 85 cm.

Właścicielom większych zajęczaków, których waga przekracza nawet 2,5 kg proponujemy zakup dużych boksów o bokach min. 50 cm x 80 cm. Takie gabaryty będą odpowiednie dla zwierzaka, który ma możliwość wychodzenia ze swojej klatki. Jeśli nie możesz wypuszczać swojego futrzaka z jego domku, musisz zaopatrzyć go w znacznie większą klatkę, której wymiary nie powinny być mniejsze niż 50 cm x 100 cm.

Podobnie, jak w przypadku mieszkań dla ludzi, nie da się kupić zbyt dużego boksu dla zajęczaków. Im większe wymiary domku, tym zwierzak będzie czuł się wygodniej i swobodniej. Warto więc zainwestować w produkt o maksymalnie dużych gabarytach. Jedynym ograniczeniem, jakim możesz się sugerować jest wysokość. Zaleca się, aby klatki były niższe niż 50 cm. W przeciwnym razie króliczek zacznie skakać wewnątrz swojego domku, co jest nie tylko niebezpieczne dla jego zdrowia, ale również uciążliwe dla właściciela. Takie zachowanie generuje bowiem dość duży hałas, który bywa dość irytujący.

 

Materiał

Najczęściej spotykanym modelem jest klatka złożona z metalowego korpusu i plastikowej podstawy. Użytkownicy twierdzą, że takie rozwiązanie gwarantuje królikowi odpowiednią wentylację bez ryzyka nagłego wzrostu temperatury. Niestety, decydując się na taki model musisz przygotować się na częste sprzątanie powierzchni wokół domku.

Inną klatką wybieraną przez konsumentów jest akwarium. W przypadku tego domku problem rozsypanych trotów przestaje być aktualny. Pamiętaj jednak, że promienie słoneczne i wysoka temperatura bardzo mocno oddziaływają na szkło. Z tego powodu wewnątrz domku mogą zapanować warunki, podobne, jak w szklarni. Jest to wyjątkowo niebezpieczna sytuacja, której powinieneś za wszelką cenę unikać.

W sklepach dostępne są również klatki zrobione z drewna. Tego typu domek wygląda bardzo elegancko i może stanowić ciekawy element dekoracyjny Twojego mieszkania. Jeśli zależy Ci na tym, aby zapewnić swojemu pupilowi maksymalną wygodę, możesz zastanowić się nad zakupem klatki połączonej np. z mini placem zabaw.

 

Bezpieczeństwo

Kupując klatkę dla królika powinieneś dokładnie sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie model jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu. W tym celu obejrzyj wszelkie krawędzie i zakończenia. Jeśli zauważysz wystające druciki, które mogą skaleczyć Twojego pupila, zrezygnuj z zakupu. W momencie dużego stresu króliczek będzie wykonywać w domku bardzo energiczne ruchy bez zwracania uwagi na znajdujące się w pobliżu elementy. Mocne uderzenie o ostry drut może zakończyć się poważnym uszkodzeniem ciała lub nawet śmiercią.

Na bezpieczeństwo Twojego pupila w dużym stopniu wpływa również podłoga. Jeśli klatka wyposażona została w śliską, plastikową podstawę, istnieje ryzyko, że króliczek będzie się ślizgał. Trudności w utrzymaniu równowagi i niestabilne ruchy obniżają koordynację ciała, przez co zwierzę może odczuwać ogromny dyskomfort.

 

 

Otwarcie

W zależności od rozmiarów Twojego pupila, powinieneś zastanowić się nad sposobem otwierania klatki. Jeśli jesteś właścicielem dużego królika, musisz znaleźć model z większymi drzwiczkami, przez które zwierzak bez problemu się przeciśnie.

Zwróć również uwagę na sposób podnoszenia metalowej części. Bardzo ważne jest, aby korpus był stabilnie przymocowany do podstawy. Według konsumentów najlepsza klatka dla królika to taka, która wyposażona została w kilka zatrzasków na każdym boku.

 

Klatki dla królików w dobrych cenach

Klatki dla królików możemy kupić w przeróżnych cenach. Najprostsze modele kosztują niecałe 60 zł. Osobom, które poszukują jednak profesjonalnych rozwiązań proponujemy rozważenie zakupu nieco bardziej rozbudowanego kompleksu. Za domek wyposażony dodatkowo w mini plac zabaw dla zajęczaków będziemy musieli zapłacić prawie 600 zł. Jest to oczywiście dość drogie rozwiązanie, jednak z pewnością najlepsze z możliwych dla wyjątkowo wymagających króliczków.

 

 

Najlepsze klatki dla królika w 2019 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking klatek dla królika. Mamy nadzieję, że znajdziesz w nim produkt, który sprosta Twoim potrzebom. Wybierając modele do zestawienia braliśmy pod uwagę nie tylko ich cechy, ale też oceny konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Ferplast Casita 80

 

Prezentujemy klatkę Ferplast Casita 80. Jest to niewielki model o wymiarach: długość – 78 cm, szerokość – 48 cm i wysokość – 50 cm. Stanowi odpowiednie mieszkanko dla królika lub świnki morskiej.

Ponieważ prezentowany model ma otwierany sufit, łatwiej jest nam wyjąć nasze zwierzątko, oczyścić wnętrze i wymienić wodę pitną dla naszego pupila. Produkt składa się z oddzielnej kuwety, co dodatkowo sprzyja zachowaniu higieny wewnątrz klatki.

Plastikowe zaciski sprawiają, że otwieranie i zamykanie produktu jest łatwe, a poza tym możemy mieć pewność, że nasz zwierzak sam nie wyjdzie z wnętrza swojego mieszanka.

Zestaw zawiera podest z kładką (pełniący też funkcję domku), poidło, karmnik na sianko i  miseczkę na karmę. Nie musisz więc dokupować dodatkowych elementów.

Osoby, które wybrały prezentowaną klatkę dla swoich zwierzątek uważają, że jest wygodna, bardzo łatwa w pielęgnacji i pięknie się prezentuje.

 

 

 

 

Ferplast Rabbit 100

 

Ferplast Rabbit 100 to klatka dla gryzoni – odpowiednia dla królika oraz świnki morskiej. Sprzedawana jest w zestawie z paśnikiem, który montuje się na zewnątrz, co znacznie ułatwia karmienie zwierzątka. Zewnętrzny paśnik sprawia, że ten nie zajmuje miejsca wewnątrz i nasza świnka czy króliczek ma więcej miejsca. Komplet zawiera też miskę z tworzywa sztucznego, poidło z wentylem kulkowym 600 ml oraz domek.

Produkt wykonano z dobrych jakościowo materiałów – tworzyw sztucznych i stali nierdzewnej. Farba pokrywająca elementy klatki wyprodukowana jest na bazie wody, a więc jest w pełni bezpieczna dla zwierząt. Wymiary tego modelu to: długość – 97 cm, szerokość – 60 cm i wysokość 45,5 cm.

Opinie o klatkach dla królika marki Ferplast są pochlebne. Wiele osób podkreśla, że ta włoska firma oferuje wyłącznie dobre jakościowo produkty, w które warto inwestować. Konsumenci docenili to, że prezentowany model jest w pełni bezpieczny dla gryzoni.

 

 

 

 

Inter-Zoo G071 

 

Inter-Zoo G071 to standardowa klatka dla królika. Produkt ma następujące wymiary: 580 mm x 380 mm x 310 mm – klatka i 580 mm x 380 mm x 120 mm kuweta. Całość konstrukcji waży 2,2 kg.

Rozstaw między drutami jest równy 2,2 cm, więc łapki zwierzaka z całą pewnością nie utkną między nimi. Jeśli będziesz chciał wyjąć zwierzątko lub dołożyć mu pożywienia, jest to możliwe poprzez użycie jednych z dwóch drzwiczek.

Malowana proszkowo klatka jest wykonana z solidnych materiałów. Farba użyta do malowania jest pozbawiona niebezpiecznych substancji, które mogłyby zagrażać życiu zwierzęcia, nawet jeśli często drapie ono elementy klatki.

Konsumenci pozytywnie odnoszą się do wykonania produktu, uważają, że jest solidny, bardzo atrakcyjny i wygodny. Poza tym podkreślają, że to dobra i tania klatka dla królika.

 

 

 

 

Hecht Molly

 

Drewniana konstrukcja Hecht Molly to nie tylko domek dla zwierzaka, ale też jego miejsce zabaw. Jest to klatka odpowiednia dla większej ilości zwierząt, odpowiednia, gdy masz hodowlę.

Model wykonano z bardzo mocnego i trwałego drewna z sosny. Dodatkowo ma wysuwaną, plastikową szufladę. Dach jest pokryty asfaltem, dzięki czemu nie przecieka. Między elementami domku znajdują się przejścia, które można zamknąć. Królik mieszkający w domku może się komfortowo przemieszczać między elementami klatki.

Wymiary produktu to: 146,5 cm x 52 cm x 85,5 cm. Został on przystosowany do ustawienia na dworze. Wszystkie elementy są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych. Warto jednak regularnie dbać o drewno, aby domek służył nam jak najdłużej. Należy podkreślić, że domek można samodzielnie pomalować.

Materiały wykorzystane do produkcji nie są toksyczne, więc Twój zwierzak będzie bezpieczny. Produkt zyskał uznanie konsumentów ze względu na atrakcyjny design oraz ilość miejsca, jaką zapewnia króliczkom. Chociaż jest to dość droga propozycja, została wybrana przez wiele osób.

 

 

 

 

Inter-Zoo Rabbit 80 

 

Klatka standardowa dla królika Inter-Zoo Rabbit 80 to produkt o wymiarach 78 cm x 48 cm x 47,5 cm (kuweta ma 13,5 cm głębokości, a klatka 34 cm wysokości). Model ten waży 3,1 kg.

Powłoka siatki jest malowana proszkowo. Farba użyta do pomalowania klatki nie jest toksyczna, dlatego też możemy mieć pewność, że nasze zwierzątko jest w niej bezpieczne.

Aby ułatwić nam wyjmowanie zwierzątka z wnętrza klatki, zastosowano w niej drzwiczki. Odłączanie kuwety od klatki przebiega bezproblemowo. Warto podkreślić, że czyszczenie produktu też nie jest trudne.

Dużo miejsca wewnątrz klatki pozwala nam na ustawienie domku lub zabawek dla króliczka. Biorąc pod uwagę zawartość zestawu część osób uważa, że cena proponowana przez producenta jest wysoka. Z drugiej strony należy zauważyć, że jest to model wysokiej jakości, odporny na uszkodzenia.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status