Klatki dla gryzoni ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.10.18

 

Jaką klatkę dla gryzoni kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Gdy zdecydujesz się na hodowlę zwierzątka w domu, często pada wybór na gryzonia. Choć nie wymaga on codziennych spacerów, to jednak należy mu zapewnić warunki godziwego życia. Dla wszystkich tych, którzy rozpoczynają przygodę z hodowlą chomika, myszy, czy fretki stworzyliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaką klatkę dla gryzoni wybrać. Zapraszamy do lektury.

Wybór klatki dla konkretnego gryzonia.

Naturalnie wybór klatki musi być ściśle dopasowany do zwierzątka, jakie chcemy hodować. Na przykład klatka dla chomika, albo myszek powinna mieć małe odstępy między prętami, bo są to stosunkowo małe zwierzęta. Dla takich zwierząt wystarczająca może już być klatka o wymiarach 37 x 25 x 21 cm. Naturalnie, im więcej chcemy naszej myszce czy chomikowi zapewnić rozrywek, na przykład rozbudowany plac zabaw, tym większą klatkę powinniśmy wybrać.

Fretka to nieco większy gryzoń i potrzebuje więcej przestrzeni, dlatego minimalne wymiary klatki dla tego gryzonia nie mogą być mniejsze niż 70 x 65 x 75 cm. Fretka to też takie zwierzątko, które często wypuszczamy, aby pobiegało po mieszkaniu, ale jeśli nie mamy w zamiarze tego robić, to również temu gryzoniowi przydadzą się zabawki w klatce. Może to być hamak, półka czy domek. Wtedy klatka musi być odpowiednio większa, aby pomieściła wszystkie akcesoria.

Królikowi, albo śwince morskiej natomiast komfort zapewni już klatka o wymiarach 71 x 41 x 35 cm. Dla tych zwierząt rzadziej montuje się w klatkach place zabaw. Najczęściej wystarcza im domek i paśniki na sianko.

 

Jaka jest najlepsza klatka dla gryzoni

Choć przyjęło się, że gryzonie można hodować zarówno w klatkach, jak i w terrariach, to będziemy Państwa zachęcać do zainwestowania w klatkę. Zasadniczą przewagą klatki nad szklanym terrarium jest to, że zapewnia ona bezproblemowy przepływ powietrza, co dla zwierzaka jest ważne. Kupując klatkę dla naszego zwierzaka, warto najpierw trochę poczytać o zwyczajach zwierzątka, które zamierzamy kupić. Chomiki, na przykład, to zwierzątka, które lubią wędrówki i to nie tylko naziemne. Często drążą tunele, w których czują się znakomicie. Jeśli zapewnisz swojemu zwierzątku takie warunki, które dyktowane są jego potrzebami, to zwierzątko będzie się dobrze chować, nie będzie chorować, a także nie będzie uciążliwe dla domowników.

Jeśli zdecydujesz się na chomika Roborowskiego, to pamiętaj, żeby pręty klatki były co 0,5 cm inaczej Twoje zwierzątko samodzielnie klatkę opuści. Dla zwykłego chomika rozstaw prętów co 1 cm będzie wystarczający. Chomiki nie bardzo lubią się wspinać, choć nie zaszkodzi im zbudowanie pięterka w klatce, dla urozmaicenia warunków. Jeśli natomiast pięterka nie budujesz, to klatka nie musi być zbyt wysoka, ale dobrze, aby od góry była również zamknięta.

Gdy zdecydujesz się na klatkę, a nie terrarium, to dobrze jest, aby kuweta miała podwyższone brzegi. Dzięki temu zwierzątko, które będzie intensywnie grzebało w ściółce będzie ją w znacznie mniejszym stopniu rozsypywać poza klatkę, niż przy posiadaniu niskiej kuwety. Dodatkowo, na przykład, chomik uwielbia drążyć tunele, więc mamy właściwie wpisane w jego zachowanie, że ściółka będzie rozsypywana. Dobrze jest też, aby kuweta była odczepiana od prętów klatki. Dzięki temu będzie można ją wziąć do łazienki i porządnie w zlewie umyć. A jest to czynność powtarzana wielokrotnie w hodowli, więc dobrze, aby nie sprawiała trudności.

Klatka też powinna być wykonana z prętów ocynkowanych, ale niemalowanych. Gryzonie to zwierzęta, które ścierają wciąż rosnące siekacze. Dlatego klatka pomalowana farbą będzie powodować zjadanie przez gryzonia tej farby podczas piłowania i ścierania siekaczy o pręty klatki.

Kolejnym elementem dobrej klatki to wygodne drzwiczki. Najlepsze są te, które można otwierać na różne sposoby, na przykład otwierając do przodu, gdy nam to pasuje, albo do góry, gdy taki sposób będzie lepszy w danym momencie.

Wyposażenie klatki dla chomika

Aby twój chomik, albo myszka były zadowolone, to koniecznie wyposaż jego klatkę w kołowrotek. Jest to urządzenie, które pozwala zaspokoić instynkt wędrówek i zapewnić gryzoniowi odpowiednią dawkę ruchu. Zawsze kołowrotek musi być dostosowany do wielkości gryzonia, jakiego mamy,  na przykład w przypadku chomików syryjskich będzie to 20 cm, a dla chomików Roborowskiego –wystarczy 11 cm. Obok kołowrotka możemy klatkę wyposażyć w hamak, tunel, czy huśtawkę.

Dobrze też, gdy klatka ma w swoim wyposażeniu domek, w którym zwierzak może się schować. Dodatkowo, gdy będzie drewniany, gryzoń będzie mógł go bez szkody dla zdrowia podgryzać. Oczywiście żadna klatka nie może istnieć bez poidełka i miseczki na karmę, a także pojemnika, które zwierzaczek może przeznaczyć na toaletę. W sklepach zoologicznych dostaniemy specjalne kuwety w odpowiednich wielkościach dla każdego z gryzoni.

 

Klatki dla gryzoni w dobrych cenach

Najmniejsze i najprostsze klatki można już kupić za około 30 złotych, jednak są to bardzo małe egzemplarze nieprzekraczające wielkości 37 x 25 x 21 cm. Gdy chcemy naszemu zwierzakowi zapewnić sporo przestrzeni, a także urządzeń, które spowodują, że jego życie będzie ciekawsze, to musimy się liczyć z wydatkiem 200 – 300 złotych. Nie mniej możliwy jest również zakup eleganckiej klatki, o chromowanych prętach za cenę 500 zł.

 

 

Najlepsze klatki dla gryzoni w 2018 roku

 

Zwierzątko w domu to marzenie nie jednego dziecka. Oprócz psów i kotów, ogromną popularnością cieszą się również gryzonie, w tym przede wszystkim świnki morskie, chomiki, czy króliki. W przeciwieństwie do dużych zwierząt, te małe potrzebują specjalnej klatki. Dlatego też prezentujemy ranking klatek dla gryzoni dla zwierzątek o różnej wielkości.

 

Nasze zalecenia

 

Ferplast Casita 100

 

1-ferplast-casita-100Ferplast Casita 100 to idealna, duża klatka dla królika, świnki morskiej lub innych, trochę większych gryzoni. Nasza pierwsza propozycja wyróżnia się wysokością, która jest o 20% większa od innych, podobnych modeli. Ze względu na długość – 100 cm – zwierzak zyskuje więcej przestrzeni do życia i może być bardziej aktywny. Dlaczego jest to najlepsza klatka dla gryzoni?

Jako pierwszy powód nasuwa się nam większa przestrzeń i wysoka jakość materiału, z jakiego wykonano ten produkt. Nie można też zapomnieć, że klatka została wyposażona w niezbędne dla każdego gryzonia akcesoria, czyli miskę, paśnik i pojnik.

Nie zabrakło też świetnego domku ze schodkami, który będzie stanowił schronienie dla naszego zwierzaka. Wielu użytkowników tego produktu zauważyło też, że klatka jest bardzo łatwa w czyszczeniu – wystarczy otworzyć dach, aby mieć dostęp do wszystkich jej części.

System montażu SaveSpace Packing sprawia, że klatę można całkowicie złożyć i przetransportować. Jest to wygodna i bezpieczna propozycja dla każdego większego gryzonia.

 

 

 

 

Zolux Duo Rodylounge

 

2-zolux-duo-rodyloungeZolux Klatka DUO RodyLounge to niezwykle atrakcyjna propozycja dla chomików, myszek i myszoskoczków. Zmieszczą się w niej 2-3 gryzonie, ale trzeba pamiętać, że produkt ma możliwość rozbudowania poprzez dołączenie kolejnych modeli tego producenta.

Jest to wysokiej jakości klatka z możliwością pionowego ustawiania, dzięki czemu zajmuje niezbyt dużo miejsca. Użytkownicy tego produktu docenili przede wszystkim fakt, że klatki RodyLounge mogą być łączone ze sobą w nieograniczoną liczbę kombinacji.

Jeśli więc szukamy rozwiązania, które w przyszłości pozwoli nam rozbudować hodowlę, jest to model, na który warto zwrócić uwagę. Zestaw zawiera: domek zewnętrzny, karmnik, butelkę do karmienia o pojemności 170 ml, kołowrotek, dwie płaskie pokrywy, a do tego 7 łączników i 5 wygiętych rurek.

Wymiary produktu to 400 mm x 260 mm x 400 mm. Natomiast waga – 2 kg- sprawia, że klatkę możemy swobodnie przewozić. Ponadto jest to model łatwy w czyszczeniu, dzięki czemu pielęgnacją zwierzątka może zająć się nawet dziecko.

 

 

 

 

Ferplast Casita 80

 

3-ferplast-casita-80Ferplast Casita 80 to kolejne, świetne mieszkanie dla gryzonia. W wyposażeniu znajdziemy poidełko, karmnik, miskę i atrakcyjny domek. Dzięki otwieranej i zdejmowanej górnej części, klatka jest prosta w obsłudze i łatwa w utrzymaniu czystości. Zapewnia gryzoniom komfort, co jest zasługą większej wysokości.

Model ten ma przesuwane drzwi boczne, a ponadto można go rozmontować na części, dzięki czemu jest łatwiejszy w transporcie i zajmuje mniej miejsca. Produkt ma wygodne, powlekane kratki, które pomalowano farbą odporną na uszkodzenia, również skrobanie pazurkami. Wymiary produktu to 78 cm x 48 cm x 50 cm. Warto też wspomnieć, że opinie o klatkach dla gryzoni tego producenta są niezwykle pozytywne.

Doceniono je za świetną budowę, stabilną konstrukcję oraz wyposażenie. Ogromną zaletą jest też możliwość składania klatki, a dodatkowo wszystkie sprzęty bardzo łatwo się montuje i demontuje.

Domek dołączony do zestawu jest niezastąpionym miejscem, w który gryzoń będzie mógł spać, wychowywać młode lub przechowywać zapasy. Natomiast kołowrotek pozwala spalać kalorie. Dzięki temu gryzoń jest zdrowszy i nie rozleniwia się.

 

 

 

 

Inter-Zoo 60

 

4-inter-zoo-krolik-60Inter-Zoo 60 to dobra i tania klatka dla gryzoni, która znalazła się na czwartym miejscu naszego rankingu. Produkt ma dwie pary drzwiczek, a ponieważ składa się z dwóch części, jest łatwy w demontażu. Taka konstrukcja ułatwia również czyszczenie wnętrza klatki. Wymiary to 58 cm x 38 cm x 31 cm, a rozstaw prętów wynosi 2,2 cm. W efekcie jest to propozycja dla nieco większych gryzoni, na przykład chomików.

Niestety w przeciwieństwie do poprzednich modeli, nie ma ona tak bogatego wyposażenia. Dołączono jedynie paśnik, ale wszystkie pasujące elementy bez problemu znajdziemy w każdym sklepie zoologicznym. Klatkę wykonano z metalowych prętów pokrytych nietoksyczną farbą, która jest w pełni bezpieczna dla zwierząt.

Poza tym odznacza się ona dużą odpornością na ścieranie. Model ten przeznaczony jest przede wszystkim dla chomików i królików, czyli zwierzaków, które potrzebują nieco więcej miejsca niż myszki. Warto również wspomnieć, że klatka uznana została przez użytkowników za trwałą i niezwykle atrakcyjną ze względu na niską cenę.

 

 

 

 

Inter-Zoo Twister G175

 

5-inter-zoo-twister-g175Inter-Zoo Klatka Twister 617 to ostatni produkt w naszym zestawieniu. Ta czarna klatka o wymiarach 42 cm x 29 cm x 49 cm i rozstawie prętów 0,9 cm została stworzona dla małych gryzoni. Model ten składa się z dwóch części, dzięki czemu szybko zdejmiemy górną przykrywkę oraz dolną kuwetę i w łatwy sposób wyczyścimy jego wnętrze. W zestawie znalazły się też niezbędne elementy wyposażenia klatki.

Przede wszystkim znajdziemy tutaj domek, w którym gryzoń może przechowywać zapasy, odpoczywać, jak również wychowywać potomstwo. Komplet zawiera też dwie półki oraz dwie kładki, a także domek z tunelami i karuzela. Elementy te stanowią świetne rozwiązanie zapewniające naszym zwierzątkom sporą ilością miejsca do zabawy.

Tym samym nie musimy obawiać się, że nasz gryzoń rozleniwi się i przybierze na wadze, co jest częstym problemem tych zwierzątek. Jest to wysokiej jakości produkt polskiego producenta, który zyskał uznanie wielu konsumentów. Przede wszystkim doceniono jego trwałość, świetną jakość materiałów oraz doskonałą budową i kolorystykę.

 

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRpaullla Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
paullla
Guest
paullla

pisał to ktoś z zerową wiedzą o zwierzętach, połowa tych klatek to totalna pomyłka

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 4.72 out of 5)
Loading...