Klatki dla gryzoni ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.10.20

 

Produkt Ferplast Casita 100 to według konsumentów najlepsza klatka dla gryzoni wśród wszystkich obecnie dostępnych na rynku. Tak wynika z analizy opinii i trendów zakupowych, którą przeprowadziliśmy. Model ten idealnie nadaje się dla świnek morskich oraz królików. Czyszczenie go nie jest zbyt trudne, ponieważ wystarczy otworzyć dach, aby dotrzeć do wszystkich zakamarków. Klatka elegancko wygląda, a poza tym nie ogranicza wolnej przestrzeni na biurku czy półce. Do produktu dołączono kilka akcesoriów, które są niezbędne osobom hodującym gryzonie. Mowa tu o: misce, poidełku, paśniku oraz domku ze schodkami. Jeśli potrzebujesz modelu odpowiedniego dla małych chomików dżungarskich czy myszek, z pewnością spodoba Ci się klatka Zolux Duo Rodylounge. To produkt wyróżniający się 2-poziomową konstrukcją, który w razie potrzeby można rozbudować o dodatkowe moduły. Model ma w zestawie nie tylko poidełko i miskę, ale również kołowrotek, zewnętrzny domek, wygięte rurki i łączniki. Klatka ma wysoką kuwetę, dlatego nie musisz się obawiać, że gryzonie będą wysypywać ściółkę na zewnątrz.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką klatkę dla gryzoni kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Gdy zdecydujesz się na hodowlę zwierzątka w domu, często pada wybór na gryzonia. Choć nie wymaga on codziennych spacerów, to jednak należy mu zapewnić warunki godziwego życia. Dla wszystkich tych, którzy rozpoczynają przygodę z hodowlą chomika, myszy, czy fretki stworzyliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaką klatkę dla gryzoni wybrać. Zapraszamy do lektury.

Wybór klatki dla konkretnego gryzonia.

Naturalnie wybór klatki musi być ściśle dopasowany do zwierzątka, jakie chcemy hodować. Na przykład klatka dla chomika, albo myszek powinna mieć małe odstępy między prętami, bo są to stosunkowo małe zwierzęta. Dla takich zwierząt wystarczająca może już być klatka o wymiarach 37 x 25 x 21 cm. Naturalnie, im więcej chcemy naszej myszce czy chomikowi zapewnić rozrywek, na przykład rozbudowany plac zabaw, tym większą klatkę powinniśmy wybrać.

Fretka to nieco większy gryzoń i potrzebuje więcej przestrzeni, dlatego minimalne wymiary klatki dla tego gryzonia nie mogą być mniejsze niż 70 x 65 x 75 cm. Fretka to też takie zwierzątko, które często wypuszczamy, aby pobiegało po mieszkaniu, ale jeśli nie mamy w zamiarze tego robić, to również temu gryzoniowi przydadzą się zabawki w klatce. Może to być hamak, półka czy domek. Wtedy klatka musi być odpowiednio większa, aby pomieściła wszystkie akcesoria.

Królikowi, albo śwince morskiej natomiast komfort zapewni już klatka o wymiarach 71 x 41 x 35 cm. Dla tych zwierząt rzadziej montuje się w klatkach place zabaw. Najczęściej wystarcza im domek i paśniki na sianko.

 

Jaka jest najlepsza klatka dla gryzoni

Choć przyjęło się, że gryzonie można hodować zarówno w klatkach, jak i w terrariach, to będziemy Państwa zachęcać do zainwestowania w klatkę. Zasadniczą przewagą klatki nad szklanym terrarium jest to, że zapewnia ona bezproblemowy przepływ powietrza, co dla zwierzaka jest ważne. Kupując klatkę dla naszego zwierzaka, warto najpierw trochę poczytać o zwyczajach zwierzątka, które zamierzamy kupić. Chomiki, na przykład, to zwierzątka, które lubią wędrówki i to nie tylko naziemne. Często drążą tunele, w których czują się znakomicie. Jeśli zapewnisz swojemu zwierzątku takie warunki, które dyktowane są jego potrzebami, to zwierzątko będzie się dobrze chować, nie będzie chorować, a także nie będzie uciążliwe dla domowników.

Jeśli zdecydujesz się na chomika Roborowskiego, to pamiętaj, żeby pręty klatki były co 0,5 cm inaczej Twoje zwierzątko samodzielnie klatkę opuści. Dla zwykłego chomika rozstaw prętów co 1 cm będzie wystarczający. Chomiki nie bardzo lubią się wspinać, choć nie zaszkodzi im zbudowanie pięterka w klatce, dla urozmaicenia warunków. Jeśli natomiast pięterka nie budujesz, to klatka nie musi być zbyt wysoka, ale dobrze, aby od góry była również zamknięta.

Gdy zdecydujesz się na klatkę, a nie terrarium, to dobrze jest, aby kuweta miała podwyższone brzegi. Dzięki temu zwierzątko, które będzie intensywnie grzebało w ściółce będzie ją w znacznie mniejszym stopniu rozsypywać poza klatkę, niż przy posiadaniu niskiej kuwety. Dodatkowo, na przykład, chomik uwielbia drążyć tunele, więc mamy właściwie wpisane w jego zachowanie, że ściółka będzie rozsypywana. Dobrze jest też, aby kuweta była odczepiana od prętów klatki. Dzięki temu będzie można ją wziąć do łazienki i porządnie w zlewie umyć. A jest to czynność powtarzana wielokrotnie w hodowli, więc dobrze, aby nie sprawiała trudności.

Klatka też powinna być wykonana z prętów ocynkowanych, ale niemalowanych. Gryzonie to zwierzęta, które ścierają wciąż rosnące siekacze. Dlatego klatka pomalowana farbą będzie powodować zjadanie przez gryzonia tej farby podczas piłowania i ścierania siekaczy o pręty klatki.

Kolejnym elementem dobrej klatki to wygodne drzwiczki. Najlepsze są te, które można otwierać na różne sposoby, na przykład otwierając do przodu, gdy nam to pasuje, albo do góry, gdy taki sposób będzie lepszy w danym momencie.

Wyposażenie klatki dla chomika

Aby twój chomik, albo myszka były zadowolone, to koniecznie wyposaż jego klatkę w kołowrotek. Jest to urządzenie, które pozwala zaspokoić instynkt wędrówek i zapewnić gryzoniowi odpowiednią dawkę ruchu. Zawsze kołowrotek musi być dostosowany do wielkości gryzonia, jakiego mamy,  na przykład w przypadku chomików syryjskich będzie to 20 cm, a dla chomików Roborowskiego –wystarczy 11 cm. Obok kołowrotka możemy klatkę wyposażyć w hamak, tunel, czy huśtawkę.

Dobrze też, gdy klatka ma w swoim wyposażeniu domek, w którym zwierzak może się schować. Dodatkowo, gdy będzie drewniany, gryzoń będzie mógł go bez szkody dla zdrowia podgryzać. Oczywiście żadna klatka nie może istnieć bez poidełka i miseczki na karmę, a także pojemnika, które zwierzaczek może przeznaczyć na toaletę. W sklepach zoologicznych dostaniemy specjalne kuwety w odpowiednich wielkościach dla każdego z gryzoni.

 

Klatki dla gryzoni w dobrych cenach

Najmniejsze i najprostsze klatki można już kupić za około 30 złotych, jednak są to bardzo małe egzemplarze nieprzekraczające wielkości 37 x 25 x 21 cm. Gdy chcemy naszemu zwierzakowi zapewnić sporo przestrzeni, a także urządzeń, które spowodują, że jego życie będzie ciekawsze, to musimy się liczyć z wydatkiem 200 – 300 złotych. Nie mniej możliwy jest również zakup eleganckiej klatki, o chromowanych prętach za cenę 500 zł.

 

 

Najlepsze klatki dla gryzoni w 2020 roku

 

Zwierzątko w domu to marzenie nie jednego dziecka. Oprócz psów i kotów, ogromną popularnością cieszą się również gryzonie, w tym przede wszystkim świnki morskie, chomiki, czy króliki. W przeciwieństwie do dużych zwierząt, te małe potrzebują specjalnej klatki. Dlatego też prezentujemy ranking klatek dla gryzoni dla zwierzątek o różnej wielkości.

 

Nasze zalecenia

 

Ferplast Casita 100

 

1-ferplast-casita-100Ferplast Casita 100 to idealna, duża klatka dla królika, świnki morskiej lub innych, trochę większych gryzoni. Nasza pierwsza propozycja wyróżnia się wysokością, która jest o 20% większa od innych, podobnych modeli. Ze względu na długość – 100 cm – zwierzak zyskuje więcej przestrzeni do życia i może być bardziej aktywny. Dlaczego jest to najlepsza klatka dla gryzoni?

Jako pierwszy powód nasuwa się nam większa przestrzeń i wysoka jakość materiału, z jakiego wykonano ten produkt. Nie można też zapomnieć, że klatka została wyposażona w niezbędne dla każdego gryzonia akcesoria, czyli miskę, paśnik i pojnik.

Nie zabrakło też świetnego domku ze schodkami, który będzie stanowił schronienie dla naszego zwierzaka. Wielu użytkowników tego produktu zauważyło też, że klatka jest bardzo łatwa w czyszczeniu – wystarczy otworzyć dach, aby mieć dostęp do wszystkich jej części.

System montażu SaveSpace Packing sprawia, że klatę można całkowicie złożyć i przetransportować. Jest to wygodna i bezpieczna propozycja dla każdego większego gryzonia.

Klatka Ferplast Casita 100 idealnie nadaje się do hodowli królików lub świnek morskich. Model ma wymiary: 57 cm x 56 cm x 96 cm.

Zalety
Zestaw akcesoriów:

Razem z produktem otrzymujemy niezbędne akcesoria: pojnik, miskę, paśnik, a także domek ze schodkami.

Łatwe czyszczenie:

Czyszczenie klatki nie jest kłopotliwe. Wystarczy otworzyć dach, aby pozbyć się zanieczyszczeń ze wszystkich zakamarków.

Komfortowe otwieranie klatki:

Model ten wyposażono w przesuwane, a nie odchylane drzwiczki. Tego typu rozwiązanie sprawia, że otwieranie klatki jest komfortowe.

Elegancki wygląd:

Produkt jest solidny, a do tego świetnie się prezentuje. Z tego powodu model może bez przeszkód stać w doskonale widocznym miejscu.

Nie zajmuje dużo miejsca:

Mimo że zwierzę ma w klatce dużo wolnej przestrzeni, to jednak nie będziemy narzekać na zbyt mało miejsca na stole lub biurku. To model o kompaktowych wymiarach.

Wady
Emaliowane druty:

Druty klatki zostały pokryte emalią. Zwierzęta mogą ją z łatwością zetrzeć ząbkami i połknąć, co może przyczynić się do pogorszenia ich stanu zdrowia.

 

 

 

 

Zolux Duo Rodylounge

 

2-zolux-duo-rodyloungeZolux Klatka DUO RodyLounge to niezwykle atrakcyjna propozycja dla chomików, myszek i myszoskoczków. Zmieszczą się w niej 2-3 gryzonie, ale trzeba pamiętać, że produkt ma możliwość rozbudowania poprzez dołączenie kolejnych modeli tego producenta.

Jest to wysokiej jakości klatka z możliwością pionowego ustawiania, dzięki czemu zajmuje niezbyt dużo miejsca. Użytkownicy tego produktu docenili przede wszystkim fakt, że klatki RodyLounge mogą być łączone ze sobą w nieograniczoną liczbę kombinacji.

Jeśli więc szukamy rozwiązania, które w przyszłości pozwoli nam rozbudować hodowlę, jest to model, na który warto zwrócić uwagę. Zestaw zawiera: domek zewnętrzny, karmnik, butelkę do karmienia o pojemności 170 ml, kołowrotek, dwie płaskie pokrywy, a do tego 7 łączników i 5 wygiętych rurek.

Wymiary produktu to 400 mm x 260 mm x 400 mm. Natomiast waga – 2 kg- sprawia, że klatkę możemy swobodnie przewozić. Ponadto jest to model łatwy w czyszczeniu, dzięki czemu pielęgnacją zwierzątka może zająć się nawet dziecko.

Zolux Duo Rodylounge to model przeznaczony dla myszek, chomików dżungarskich i podobnych gryzoni. Wymiary klatki to: 40 cm x 26 cm x 40 cm.

Zalety
2-poziomowa konstrukcja:

To produkt 2-poziomowy, który w razie konieczności można rozbudować o kolejne moduły. Zwierzęta z pewnością znajdą w środku miejsce nie tylko do zabawy, ale i wypoczynku.

Kompaktowe wymiary:

Model jest niewielki, dlatego nie należy się obawiać, że ograniczy wolną przestrzeń na dziecięcym biurku czy szafce.

Pełne wyposażenie:

Razem z klatką otrzymujemy w komplecie pełne wyposażenie, czyli: zewnętrzny domek, kołowrotek, karmnik, poidełko, 7 łączników, 2 pokrywki oraz 5 wygiętych rurek.

Wysoka kuweta:

W dolnej części produktu znajduje się wysoka kuweta. Nie ma ryzyka, że zwierzęta będą rozsypywać ściółkę poza klatkę.

Wady
Delikatny materiał wykonania:

Model został wykonany z delikatnego tworzywa sztucznego. Należy uważać, aby nie uszkodzić klatki podczas jej składania lub czyszczenia, ponieważ sklejenie pękniętych ścianek może okazać się niemożliwe.

 

 

 

 

Ferplast Casita 80

 

3-ferplast-casita-80Ferplast Casita 80 to kolejne, świetne mieszkanie dla gryzonia. W wyposażeniu znajdziemy poidełko, karmnik, miskę i atrakcyjny domek. Dzięki otwieranej i zdejmowanej górnej części, klatka jest prosta w obsłudze i łatwa w utrzymaniu czystości. Zapewnia gryzoniom komfort, co jest zasługą większej wysokości.

Model ten ma przesuwane drzwi boczne, a ponadto można go rozmontować na części, dzięki czemu jest łatwiejszy w transporcie i zajmuje mniej miejsca. Produkt ma wygodne, powlekane kratki, które pomalowano farbą odporną na uszkodzenia, również skrobanie pazurkami. Wymiary produktu to 78 cm x 48 cm x 50 cm. Warto też wspomnieć, że opinie o klatkach dla gryzoni tego producenta są niezwykle pozytywne.

Doceniono je za świetną budowę, stabilną konstrukcję oraz wyposażenie. Ogromną zaletą jest też możliwość składania klatki, a dodatkowo wszystkie sprzęty bardzo łatwo się montuje i demontuje.

Domek dołączony do zestawu jest niezastąpionym miejscem, w który gryzoń będzie mógł spać, wychowywać młode lub przechowywać zapasy. Natomiast kołowrotek pozwala spalać kalorie. Dzięki temu gryzoń jest zdrowszy i nie rozleniwia się.

Produkt Ferplast Casita 80 ma wymiary: 48 cm x 58 cm x 70 cm. To idealna klatka do hodowania świnek morskich lub innych średniej wielkości gryzoni.

Zalety
Szybki montaż:

Montaż modelu nie zajmuje dużo czasu. Wpływa na to wykorzystanie systemu SaveSpace Packing. Klatkę możemy bez trudu rozłożyć i złożyć, aby np. przewieźć ją w inne miejsce lub schować, gdy nie jest potrzebna.

Wygodne otwieranie drzwiczek:

Przesuwane drzwiczki gwarantują łatwe otwieranie klatki – z tą czynnością z pewnością poradzą sobie nawet dzieci. Produkt może stać otwarty przez długi czas, aby zwierzę mogło swobodnie wychodzić i wchodzić do środka.

Odpowiednia wysokość kuwety:

Kuweta ma odpowiednią wysokość, dlatego nie należy się obawiać, że przebywające w klatce zwierzę będzie wysypywać ściółkę na stół.

Wady
Brak zabawek:

Co prawda do modelu dołączono miseczkę, paśnik, poidełko i domek ze schodkami, jednak część konsumentów uważa, że w zestawie powinny znaleźć się również zabawki dla gryzoni, np. kołowrotek.

 

 

 

 

Inter-Zoo 60

 

4-inter-zoo-krolik-60Inter-Zoo 60 to dobra i tania klatka dla gryzoni, która znalazła się na czwartym miejscu naszego rankingu. Produkt ma dwie pary drzwiczek, a ponieważ składa się z dwóch części, jest łatwy w demontażu. Taka konstrukcja ułatwia również czyszczenie wnętrza klatki. Wymiary to 58 cm x 38 cm x 31 cm, a rozstaw prętów wynosi 2,2 cm. W efekcie jest to propozycja dla nieco większych gryzoni, na przykład chomików.

Niestety w przeciwieństwie do poprzednich modeli, nie ma ona tak bogatego wyposażenia. Dołączono jedynie paśnik, ale wszystkie pasujące elementy bez problemu znajdziemy w każdym sklepie zoologicznym. Klatkę wykonano z metalowych prętów pokrytych nietoksyczną farbą, która jest w pełni bezpieczna dla zwierząt.

Poza tym odznacza się ona dużą odpornością na ścieranie. Model ten przeznaczony jest przede wszystkim dla chomików i królików, czyli zwierzaków, które potrzebują nieco więcej miejsca niż myszki. Warto również wspomnieć, że klatka uznana została przez użytkowników za trwałą i niezwykle atrakcyjną ze względu na niską cenę.

Inter-Zoo 60 to dobra klatka dla gryzoni do 100 zł, która jest przeznaczona głównie dla królików. To model o wymiarach: 38 cm x 31 cm x 58 cm.

Zalety
Komfortowe czyszczenie:

Mycie produktu nie jest kłopotliwe i nie zajmuje dużo czasu. Górną część klatki z prętami możemy z łatwością zdjąć z kuwety, aby dotrzeć do wszystkich zakamarków.

Cynkowane galwanicznie pręty:

Z uwagi na to, że pręty zostały ocynkowane galwanicznie, znacząco zmniejsza się ryzyko odpryskiwania powłoki. To sprawia, że nie powinno dojść do pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia, nawet jeśli zacznie gryźć klatkę.

Paśnik w komplecie:

Do kompletu dołączono paśnik, który jest niezbędny do tego, aby podawać królikowi siano. Nie trzeba kupować tego elementu osobno.

Wady
Trudne otwieranie drzwiczek:

Otwieranie drzwiczek nie jest proste, dlatego możemy mieć problem z szybkim wyjęciem swojego pupila ze środka.

Za mało wolnej przestrzeni:

Część osób uważa, że mieszkający w klatce królik ma do dyspozycji zbyt mało wolnej przestrzeni.

 

 

 

 

Inter-Zoo Twister G175

 

5-inter-zoo-twister-g175Inter-Zoo Klatka Twister 617 to ostatni produkt w naszym zestawieniu. Ta czarna klatka o wymiarach 42 cm x 29 cm x 49 cm i rozstawie prętów 0,9 cm została stworzona dla małych gryzoni. Model ten składa się z dwóch części, dzięki czemu szybko zdejmiemy górną przykrywkę oraz dolną kuwetę i w łatwy sposób wyczyścimy jego wnętrze. W zestawie znalazły się też niezbędne elementy wyposażenia klatki.

Przede wszystkim znajdziemy tutaj domek, w którym gryzoń może przechowywać zapasy, odpoczywać, jak również wychowywać potomstwo. Komplet zawiera też dwie półki oraz dwie kładki, a także domek z tunelami i karuzela. Elementy te stanowią świetne rozwiązanie zapewniające naszym zwierzątkom sporą ilością miejsca do zabawy.

Tym samym nie musimy obawiać się, że nasz gryzoń rozleniwi się i przybierze na wadze, co jest częstym problemem tych zwierzątek. Jest to wysokiej jakości produkt polskiego producenta, który zyskał uznanie wielu konsumentów. Przede wszystkim doceniono jego trwałość, świetną jakość materiałów oraz doskonałą budową i kolorystykę.

Klatka Inter-Zoo Twister G175 jest przystosowana do hodowli małych gryzoni, takich jak chomiki i myszki. Wymiary produktu to: 29 cm x 42 cm x 49 cm.

Zalety
Malowana proszkowo konstrukcja:

Górna część budowy klatki (z prętami) została pomalowana metodą proszkową. To zapobiega szybkiemu odpryskiwaniu farby, również na skutek gryzienia prętów przez zwierzęta.

Duży zestaw akcesoriów:

Za sprawą dołączonych do kompletu akcesoriów możemy w odpowiedni sposób urządzić klatkę gryzoniom. Razem z produktem otrzymujemy: 2 kładki, 2 półki, dwa domki (jeden zewnętrzny z prowadzącymi do niego tunelami), a także karuzelę.

Wady
Za mała:

Nie jest to dobry wybór dla osób hodujących całe stado myszek czy podobnych gryzoni. To mały model, dlatego zwierzęta mogą nie mieć w nim odpowiednio dużo miejsca do zabawy i wypoczynku.

Kłopotliwe mycie:

Konsumenci narzekają, że mycie klatki zajmuje dużo czasu, zwłaszcza gdy pojawi się konieczność wyczyszczenia tuneli i domków (to elementy o niestandardowych kształtach).

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką klatkę dla gryzoni 100 cm wybrać?

 

Małe zwierzątka i gryzonie są całkowicie zależne od człowieka. Należy więc zadbać, aby miały odpowiednie warunki do funkcjonowania i można było cieszyć się ich obecnością przez lata. Takie zwierzęta mają różne potrzeby, jednak ich klatka powinna być zawsze bezpieczna, przestronna i solidnie wykonana. Jak znaleźć odpowiedni produkt? Tego dowiesz się z lektury poniższego poradnika.

Stając przed wyborem odpowiedniego mieszkanka dla naszego pupila powinniśmy najpierw dowiedzieć się czegoś na temat jego zwyczajów i upodobań. Biorąc pod uwagę aspekty często wspominane przez hodowców można stwierdzić, że najlepsze klatki dla gryzoni 100 cm są wykonane z odpowiednich, bezpiecznych i mocnych materiałów. Gryzonie to zwierzęta, które nieustannie ścierają rosnące siekacze, dlatego też klatka, w której mają mieszkać, musi być wykonana z prętów niemalowanych, ale ocynkowanych. Elementem dobrej klatki są jej drzwiczki. Odpowiednie są takie, które będą się otwierać na różne sposoby, w zależności od potrzeb.

Wielkość danego produktu jest niezwykle ważna. Producenci oferują różnej wielkości modele. Przede wszystkim należy dostosować klatkę do wielkości gryzonia, jego upodobań i potrzeb. Gabaryty tego produktu zależą też w dużej mierze od wyposażania oraz zabawek, jakie chcemy umieścić w środku, szczególnie popularne są modele o wymiarach ok. 100 cm x 50 cm x 50 cm. Odstępy między prętami również powinny być dostosowane do wielkości gryzonia. Mały osobnik może przecisnąć się między prętami, dorosły gryzoń tego samego gatunku już nie. Rozstawienie mieści się w przedziale od 0,5 cm do 1,1 cm. Dużym atutem jest lekka konstrukcja klatek. Dzięki temu można ją przenieść w dowolne miejsce. Zwykle produkty dla gryzoni łatwo się czyści, zarówno z zewnątrz, jak i od środka, gdyż każdy element można przemyć wodą.

Najlepsza klatka dla gryzoni 100 cm w 2020 roku jest wyposażona w dodatkowe elementy do zabawy i rozwoju pupila. Taki domek dla gryzonia koniecznie trzeba wyposażyć w kołowrotek. Ten produkt w pełni zaspokaja jego instynkt wędrówek oraz gwarantuje odpowiednią ilość ruchu. Należy mieć na uwadze, że element ten musi być dostosowany do wielkości pupila. Dla większych gryzoni potrzebny będzie kołowrotek o średnicy 20 cm, a dla mniejszych starczy kołowrotek o średnicy 11 cm. Dodatkowo możemy wyposażyć domek w huśtawkę, tunel czy też hamak. Innym elementem, w który warto zainwestować,  jest domek. Oprócz tego każda klatka musi być wyposażona w miseczkę na karmę oraz poidełko do wody, a także kuwetę.

 

 

Klatki dla gryzoni 100 cm – Ranking

 

 

Ferplast Casita 100 

 

Klatka Ferplast Casita 100 jest przeznaczona dla królików bądź większych gryzoni. Możliwe jest odchylenie całego sufitu, a duży otwór daje lepszy dostęp do naszego pupila. Co więcej, dzięki plastikowym zaciskom system otwierania i zamykania klatki jest bardzo łatwy.

Wymiary produktu to 96 cm x 57 cm x 56 cm. Został on wyposażony w niezbędne elementy, takie jak: pojnik, paśnik, miskę, 1 kg trocin oraz drewniany podest z kładką, który pełni funkcję domku.

Klatka ma przesuwne drzwiczki boczne. Konsumenci zgodnie uznają, że ten domek dla zwierząt jest solidnie wykonany. Można go rozmontować na części, co znacznie ułatwia transport. Poza tym po złożeniu produkt zajmuje o wiele mniej miejsca podczas przechowywania. Użytkownicy pozytywnie wypowiadają się też na temat zdejmowanego dachu. Ułatwia on sprzątanie i utrzymanie porządku i sprawia, że w szybki sposób możemy wyciągnąć zwierzaka.

 

 

 

 

Zolux Classic 

 

Jeśli szukasz dużej klatki, która z łatwością pomieści królika lub 2 świnki morskie, koniecznie zapoznaj się z modelem Zolux Classic. Górna część produktu wykonana została ze stalowej kratki, pokrytej epoksydową i bezołowiową farbą w kolorze szarym. Co ważne, materiał ten jest bezpieczny dla zwierząt, dlatego może on bezpiecznie ostrzyć zęby. Wymiary tego domku to 103 cm x 63 cm x 39,5 cm.

Jeden z dłuższych boków ma drzwiczki, a na drugim znajduje się plastikowy, czerwony paśnik. Ta klatka dla gryzoni 100 cm w dobrej cenie jest łatwa w utrzymaniu czystości. Wystarczy zdjąć całą górną część, która jest przypięta do podstawy plastikowymi klipsami.

Kuweta jest na tyle głęboka, że wsypana do niej ściółka nie rozsypuje się. Doceniają to w swoich komentarzach wszyscy Internauci. Co więcej, uważają, że cały model jest solidnie wykonany. Oprócz tego wszystkie plastikowe elementy można myć prysznicem, a metalowe pręty nie korodują, gdyż pokryte są specjalną farbą.

 

 

 

 

PPI Sky 

 

PPI Sky to klasyczna klatka dla gryzoni. Wykonana jest z dobrej jakości drutu stalowego pokrytego farbą proszkową. Produkt jest dwupiętrowy i wyposażony w przejście z jednej wysokości na drugą.

Ten domek dla małych pupili ma mniejsze drzwiczki oraz dwie szerokie klapy, które ułatwiają dostęp do zwierzątka i utrzymanie całości w czystości. Wymiary tej klatki to: 100 cm x 85,5 cm x 62 cm. Dodatkowo w wyposażeniu znajdziemy 2 drewniane drabinki o szerokości 15 cm i długości 50 cm i 65 cm. Oprócz tego ma też drewniane pięterko oraz zewnętrzny, plastikowy paśnik w kolorze białym.

Hodowcy gryzoni, którzy zdecydowali się na zakup tego produktu pozytywnie go oceniają. Podkreślają, że klatka jest duża, więc zwierzak będzie swobodnie się po niej poruszał. Co więcej, jest bardzo ładna i solidnie wykonana. Jak uważają Internauci, dużą zaletą jest to, że produkt ma dodatkowe, drewniane elementy.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
paullla
paullla
2 years ago

pisał to ktoś z zerową wiedzą o zwierzętach, połowa tych klatek to totalna pomyłka

DMCA.com Protection Status