Klatki dla chomika ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeśli szukasz klatki dla chomika, dobrze trafiłeś. W przygotowanym przez nas artykule znajdziesz porady dotyczące zakupu tego typu produktu. Poza tym chcemy przedstawić Ci zestawienie, które otwiera Inter-Zoo Pinky 3 Color. Jest to mobilna klatka z uchwytem, idealna dla osób, które często podróżują ze swoim zwierzakiem.  Prezentowany model składa się z głębokiej , wygodnej kuwety oraz klatki, która ma aż 3 drzwiczki ułatwiające dostęp do gryzonia. Produkt wykonano z bardzo dobrych jakościowo materiałów, które nie zawierają toksycznych substancji, więc są bezpieczne dla naszego zwierzaka. Jeśli jednak wolałbyś coś innego, polecamy Ci Teddy Lux Rocky. Jest to dobrze wyposażona klatka, która w środku ma tunele, pięterka, domek oraz kołowrotek. Model jest dostępny w wielu ciekawych kolorach i jest on dobrze wykonany. Właścicielom chomików podoba się to, że mają do nich łatwy dostęp, ponieważ w klatce są dość duże drzwiczki.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką klatkę dla chomika kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dla ludzi dom jest jednym z najważniejszych miejsc na świecie. Tutaj możemy spokojnie zrelaksować się i odpocząć. Podobne zachowanie zauważamy u zwierząt. Nasi mali pupile bardzo mocno przywiązują się do swojego otoczenia. Poznając każdy zakamarek klatki czy akwarium, nabierają coraz więcej zaufania, w efekcie czego czują się bezpieczne i odprężone. Świetnym przykładem domatora jest chomik. Gryzoń potrafi spędzać długie godziny na wykonywaniu jednej czynności bez znudzenia i zmęczenia. Jest to dowód na to, że w danym pomieszczeniu czuje się prawdziwym gospodarzem. Aby jednak zapewnić swojemu pupilowi pełen komfort powinieneś dobrze zastanowić się nad tym, jaką klatkę dla chomika wybrać, by stała się dla niego ciepłym gniazdkiem. W artykule przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje, które z pewnością ułatwią Ci dokonanie zakupu.

 

 

Rozmiar – jaka klatka dla chomika jest najlepsza?

Kupując klatkę dla chomika w pierwszej kolejności powinieneś zdecydować, jaki ma mieć rozmiar. Jest to bardzo istotna właściwość, ponieważ od niej zależy, czy Twój pupil będzie czuł się swobodnie w swoim domu. Gryzonie są zwierzętami terytorialnymi. To oznacza, że bardzo mocno dbają o przestrzeń, na której się znajdują. W klatce ściśle określają miejsce spania, ukrywania jedzenia i wypróżniania się. Są to na tyle czyste zwierzaki, że za wszelką cenę będą starały się oddzielić od siebie każdą sferę życia. Jeśli więc kupisz pupilowi zbyt małą klatkę, możesz być pewny, że Twój chomik stanie się osowiały i zmęczony. Nie będzie bowiem umiał poradzić sobie z trudną w podzieleniu powierzchnią.

Oprócz tego musisz pamiętać, że gryzonie są wręcz stworzone do biegania. W naturalnych warunkach przemierzają kilometry w poszukiwaniu jedzenia. Z tego powodu musisz zaopatrzyć pupila w na tyle dużą klatkę, aby dała mu maksymalne poczucie swobody i wolności.

Według konsumentów najlepsza klatka dla chomika powinna mieć boki o wymiarach 30 cm x 30 cm x 45 cm. Świetnym zabiegiem na powiększenie powierzchni jest zakup produktu 2 piętrowego. Tym sposobem Twój zwierzak będzie miał dwa razy więcej miejsca do biegania. Decydując się na tak rozbudowany model sprawdź jednak, jak wygląda górne zabezpieczenie podłogi. Młode chomiki mogą nie wiedzieć, że upadek z dużej wysokości może skończyć się poważnym uszkodzeniem ich ciała.

 

Materiał

Jeśli poszukujesz dobrej jakości domku dla swojego pupila, powinieneś zastanowić się nad materiałem, z jakiego będzie on zrobiony. W sklepach znajdziesz produkty wykonane z metalu, plastiku i drewna.

Najbardziej popularnymi klatkami są domki, których górną część stanowią metalowe pręciki, a dolną – podstawa z tworzywa sztucznego. Taki układ jest dość przyjaznym dla zwierzątka rozwiązaniem, ponieważ ma on jasno określoną granicę swojego terytorium i jednocześnie nie jest całkowicie odseparowany od otoczenia. Świetna wentylacja, duże pole widzenia i przepływ zapachów powodują, że chomik szybko przyzwyczai się do otoczenia. Wybierając tego typu rozwiązanie sprawdź jednak, jakiej jakości są poszczególne druciki. Jeśli uginają się pod naciskiem palca, możesz być niemal pewny, że gryzoń prędzej czy później przegryzie pręty i ucieknie. Z tego względu warto zdecydować się na zakup domku o grubych i mocnych ściankach.

Innym materiałem stosowanym w produkcji klatek jest plastik. Domki wykonane w całości z tworzywa sztucznego przeznaczone są głównie do transportu chomików. Konstrukcją przypominają nieco akwarium, ponieważ wszystkie ściany są zabudowane. Z tego względu ryzyko, że nasz pupil zabrudzi powierzchnię dookoła klatki jest minimalne. Kupując plastikową klatkę musisz zwrócić uwagę na 2 właściwości: jakość materiału oraz otwory w korpusie. W ulotce dołączonej do opakowania poszukaj więc informacji o certyfikatach i atestach, jakimi został objęty dany produkt. Jeśli producent nie dysponuje żadnymi dokumentami potwierdzającymi jakość danego przedmiotu, zastanów się nad wyborem innego modelu. Zdarza się, że niektóre  plastiki zawierają w swoim składzie szkodliwe dla zdrowia substancje, które mogą wywołać u naszego pupila reakcje alergiczne.

Nieco bardziej eleganckim rozwiązaniem jest zakup domku zrobionego z drewna. Materiał pochodzi z obróbki naturalnego surowca, dlatego też jest w pełni bezpieczny dla zwierząt. Gryzonie dość szybko przyzwyczajają się do charakterystycznego zapachu, dzięki czemu jeszcze bardziej identyfikują się ze swoim domem. Wystarczy, że np. po wizycie u weterynarza włożysz zwierzątko do klatki, a niemal natychmiastowo uspokoi się i wyciszy.

 

 

Drzwiczki

Drzwiczki są jednym z najważniejszych zabezpieczeń w domku pupila. Z tego względu sprawdź, czy są odpowiednio zamontowane. Wielu konsumentów uważa, że klatka powinna mieć zamknięcie, którego skrzydło otwiera się w dół. Dzięki temu gryzoń będzie mógł spokojnie wyjść ze swojego domu, bez konieczności zeskakiwania z dużej wysokości.

Oprócz sposobu otwierania, dość ważną rolę odgrywa samo zamknięcie. Musi być wystarczająco skomplikowane, aby chomik nie poradził sobie z nim samodzielnie.

 

Klatki dla chomików w dobrych cenach

Producenci wprowadzają na rynek klatki wykonane z różnej jakości materiałów. Od tego czynnika w głównym stopniu uzależniona jest cena produktu. Najprostsze modele kupisz już za niecałe 40 zł. Jeśli jednak zależy Ci na rozbudowanym domku dla swojego pupila, musisz przygotować się na wydatek nawet 90 zł.

 

 

Najlepsze klatki dla chomika w 2021 roku

 

Powyżej przedstawiliśmy Ci najistotniejsze kwestie dotyczące wyboru klatki dla chomika. Teraz zapraszamy Cię do dalszej części – prezentujemy tam ranking klatek dla chomików.

 

Nasze zalecenia

 

Teddy Lux Rocky 

 

Osobom chcącym zagwarantować swojemu chomikowi jak najlepsze mieszkanie polecamy Teddy Lux Rocky, klatkę, która jest wyposażona we wszystko, czego potrzebuje zwierzątko. Całkowita wysokość modelu to 53 cm, szerokość to 27 cm, a długość 41 cm. Ze względu na duże wymiary nawet dwa zwierzaki będą miały wystarczająco dużo miejsca. 

Właścicielom chomików podoba się to, że klatka ma dwie pary drzwiczek. Dzięki nim dostanie się do zwierzaków nie jest utrudnione. Wymiary drzwiczek to 11 cm x 12 cm, więc można przez nie łatwo wsunąć rękę i miseczkę z wodą lub przysmak. Klatka jest wykonana z drutu oraz z plastiku (kuweta). 

Tym, co najbardziej doceniają osoby kupujące model jest jego wyposażenie. W środku klatki znajdują się tunele, platforma, kołowrotek, miseczka, kilka pięterek oraz domek, w którym chomiki mogą się schować. Nie musisz już dokupować dodatkowych elementów, a zwierzątka będą miały okazję potrenować oraz się pobawić. Klatka jest dostępna w kilku kolorach. 

Teddy Lux Rocky to klatka dla chomików o wymiarach 53 cm x 27 cm x 41 cm, z kolei drzwiczki mają wymiary 11 cm x 12 cm.

Zalety
Wyposażenie klatki:

Wraz z klatką każdy dostaje cały zestaw dodatkowych elementów, które z pewnością docenią właściciele chomików. Wśród nich znajdują się pięterka, tunele oraz inne udogodnienia dla pupili.

Dobre wykonanie:

Klatka jest wykonana z dobrego gatunkowo drutu. Jego wycięcie czy przegryzienie jest praktycznie niemożliwe. Z kolei dół klatki to odporne na zabawy zwierzątek tworzywo sztuczne, które łatwo się czyści.

Wymiary:

Klatka ma wymiary wynoszące 53 cm x 27 cm x 41 cm, co jest w zupełności wystarczające dla dwóch chomików. Będą one mogły poruszać się swobodnie na całej powierzchni.

Drzwiczki:

W modelu zastosowano dwie pary drzwiczek, oba wystarczająco duże, aby swobodnie włożyć do środka dłoń, podać zwierzakom pokarm oraz pozwolić im wyjść. Drzwiczki mają solidne zamknięcie.

Łatwe opróżnianie kuwety:

Aby opróżnić kuwetę wystarczy najpierw wyjąć z klatki zwierzaki, a następnie odpiąć dół konstrukcji. Test klatek dla chomików potwierdza, że kuwetę łatwo się czyści.

Wady
Piszczący kołowrotek:

Niestety kołowrotek jest dość hałaśliwy. Jeżeli zwierzątko postanowi potrenować w środku nocy, to jest szansa, że Cię obudzi.

 

 

 

 

Vitapol 30X23X31 

 

Vitapol to klatka dla małego gryzonia – chomika lub myszki. Wymiary produktu to:  30 cm x 23 cm x 31 cm. Jest on sprzedawany w zestawie z domkiem, miską, poidłem i kołowrotkiem. Zarówno klatka, jak i inne elementy kompletu, wykonane są z solidnych, bezpiecznych materiałów, które nie zawierają szkodliwych substancji mogących zagrażać zdrowiu, a nawet życiu małego zwierzaczka.

Prezentowany model składa się z solidnej postawy z tworzywa sztucznego oraz zewnętrznej klatki wykonanej ze stali. Jest on dość obszerny, więc mały zwierzak nie będzie miał problemu z poruszaniem się po klatce.

Metalowy uchwyt do przenoszenia ułatwi Ci transportowanie zwierzaka, na przykład do weterynarza. Klatka nie jest zbyt ciężka, więc nie będzie stanowić dużego obciążenia.

Warto wspomnieć, że produkt dostępny jest w kilku atrakcyjnych wersjach kolorystycznych. Konsumenci, którzy zdecydowali się na ten model bardzo pozytywnie oceniają jego solidne wykonanie i atrakcyjny wygląd. Poza tym w swoich recenzjach niejednokrotnie podkreślają, że to dobra i tania klatka dla chomika.

Dobrym wyborem dla chomików jest Vitapol 30X23X31. Jego wymiary wynoszą 30 cm x 23 cm x 20 cm. Ta klatka dla chomika do 50 zł jest dobrze wyposażona. Jest ona wykonana z plastiku oraz z metalu.

Zalety
Wykonanie:

Model jest wykonany z dobrego gatunkowo plastiku, który w żadnym stopniu nie jest niebezpieczny dla zwierzątek. Z kolei stosunkowo gruby drut siatki nie przerwie się pod wpływem gryzienia lub innych niedogodności.

Wygoda wyciągania ściółki:

Dolną część klatki można wyciągnąć tak, jak szufladę. Dlatego możesz bardzo łatwo pozbyć się ściółki oraz innych nieczystości po pupilach.

Wyposażenie:

W środku znajduje się kilka elementów, które z pewnością przydadzą się chomikom. Jest to między innymi miseczka, kołowrotek oraz pojnik.

Konstrukcja klatki:

Wysoka kuweta sprawia, że ściółka nie wydostaje się poza nią, dzięki czemu można utrzymać dom w czystości. Pręty są ustawione gęsto, aby zwierzątko przez przypadek nie utknęło pomiędzy nimi.

Wady
Drzwiczki:

Użytkownicy uważają, że drzwiczki czasem się zacinają. W rezultacie korzystanie z klatki może być trochę utrudnione, szczególnie jeśli chcesz coś zrobić bardzo szybko, np. dać pupilowi jeść.

 

 

 

 

Model drut ocynk

 

Na naszej liście znajduje się Model Drut Ocynk o wymiarach: wysokość – 45 cm, szerokość – 33 cm i długość – 51 cm. Model zapewnia pupilom dość dużo miejsca do zabawy oraz biegania. Z kolei wysokość kuwety wynosi 11 cm i jest to wystarczające, aby ze środka na podłogę nie wysypywała się ściółka. 

Posiadacze chomików chwalą wykonanie prezentowanego modelu. Ocynkowany drut jest wytrzymały, jego przegryzienie jest praktycznie niemożliwe. Nie musisz się martwić o to, że w klatce chomiki nie będą bezpieczne. Dolna część modelu jest wykonana z tworzywa sztucznego. Służy ona jako kuweta, a dzięki łatwemu mechanizmowi demontażu można ją swobodnie wsuwać i wysuwać. 

Wyposażenie klatki to miseczka, kołowrotek, 3 drabinki, po których chomiki mogą się wspinać, oraz domek. W środku znajduje się również tunel, przez który pupile przechodzą. Jego średnica wynosi 4 cm. Właścicielom bardzo podoba się wyposażenie. 

Model Drut Ocynk jest dobrą klatką dla chomików, której wymiary to 45 cm x 33 cm x 51 cm. Jest on wykonany z drutu (pokrytego ocynkiem) oraz tworzywa sztucznego. Klatka jest dobrze wyposażona.

Zalety
Ciekawe wyposażenie:

Dzięki wyposażeniu, na które składa się tunel, miseczka, pięterka, domek i inne elementy, chomik czuje się, jak w domu. Może się łatwo schronić, a Ty nie musisz dokupować dodatkowych elementów.

Solidne wykonanie:

Ocynkowany drut jest solidny, nie można go łatwo uszkodzić. Masz pewność, że przez długi czas nie straci swojego kształtu, tak samo, jak kuweta z tworzywa sztucznego.

Wymiary:

Klatka jest duża, chomik ma dużo miejsca do biegania i z pewnością będzie się w niej dobrze czuł.

Wady
Umieszczenie tunelu:

Właściciele chomików uważają, że tunel nie jest dobrze przytwierdzony. Można to naprawić samemu (lepsze mocowania), lecz na to potrzeba trochę czasu.

 

 

 

 

Zolux Indoor Vision

 

Prezentujemy piękną klatkę Zolux Indoor Vision . Jest ona odpowiednia dla: chomików, myszoskoczków i myszy. Wymiary produktu to: 28 cm x 38 cm x 55 cm. Szerokość między pręcikami wynosi zaledwie 7 mm, więc Twoje zwierzątko nie zdoła samo opuścić wnętrza.

Jest to atrakcyjny model, w szaro-pomarańczowym kolorze, który zyskał uznanie posiadaczy zwierząt. Nie jest to najtańszy produkt, ale wiele osób zdecydowało się na jego zakup, głównie ze względu na solidne wykonanie. Głęboka, plastikowa kuweta jest łatwa pielęgnacji. Górną część stanowi przezroczyste plexi, więc wiórki z klatki nie wysypują się na zewnątrz, a do tego nasze dzieci mogą obserwować swojego pupila, a my nie musimy obawiać się, że zostaną pogryzione.

Zestaw zawiera: domek, kołowrotek, miseczkę i kładkę, czyli wszystko to, co jest potrzebne zwierzątkom, aby miały trochę ruchu. Żeby łatwiej nam było wyjąć gryzonia, na górze klatki znajduje się kratka pomalowana bezpieczną farbą.

Polecamy Zolux Indoor Vision, klatkę o wymiarach 24 cm x 34 cm x 50 cm. Model jest szaro-pomarańczowy. Dolna część klatki jest jednocześnie kuwetą.

Zalety
Duże drzwiczki:

Duże drzwiczki, które znajdują się w górnej części klatki sprawiają, że wkładanie pokarmu oraz dostanie się do samych zwierzaków nie stanowi żadnego problemu.

Wyposażenie:

W środku klatki znajduje się kilka przydatnych elementów, jak kołowrotek poidełko i inne. Dzięki ich obecności oszczędzasz swój czas.

Widoczność:

Na bokach klatki nie ma prętów. W rezultacie można łatwo obserwować, co w danym momencie robi chomik i zawsze mieć go na oku.

Wady
Kołowrotek:

Niektórzy właściciele gryzoni zauważyli, że kołowrotek ociera się o jeden z prętów klatki. Jest on przymocowany na stałe, więc nie można go przestawić.

Wykonanie:

Użytkownicy uważają, że plastik, z którego wykonano model jest dość delikatny, więc trzeba szczególnie uważać, aby go nie uszkodzić.

 

 

 

 

Ferplast Mini Duna 

 

Chcemy Ci przedstawić Ferplast Mini Duna, czyli klatkę o wymiarach: 55 cm x 39 cm x 27 cm. Jest ona odpowiednia dla chomika oraz innych gryzoni. Produkt wykonano z tworzyw sztucznych oraz metalu.

Klatka zyskała uznanie posiadaczy chomików, bo jest duża, a do tego łatwa w utrzymaniu czystości. System klipsów bocznych sprawia, że górny i dolny element są dobrze przytwierdzone, a ich rozłączenie w celu oczyszczenia wnętrza nie stanowi problemu.

Prezentowany model dostępny jest w wielu atrakcyjnych kolorach, więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego do swoich wnętrz. Opinie o klatkach dla chomika tego producenta są bardzo pozytywne. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Wiele osób uważa, że produkt jest solidnie wykonany, bezpieczny i wygodny w obsłudze. Warto w niego zainwestować.

Ferplast Mini Duna to klatka dla chomików oraz dla trochę większych gryzoni. Wymiary modelu wynoszą 55 cm x 39 cm x 27 cm. Sprzęt jest wykonany z tworzywa sztucznego.

Zalety
Łatwe oddzielanie części:

Górną oraz dolną część produktu oddzielają solidne klipsy. Można je łatwo odpiąć, kiedy zdecydujesz, że czas wysprzątać kuwetę.

Możliwość obserwacji:

Model nie zawiera żadnych szczebelków, jest to przezroczysty plastik, więc można cały czas obserwować, co aktualnie robi chomik.

Wady
Wykonanie:

Klatka jest w całości wykonana z plastiku. Niektórzy uważają, że łatwo powstają na niej rysy.

Brak wyposażenia:

W środku klatka jest pusta, producent nie gwarantuje żadnych dodatków w postaci tuneli lub kołowrotków, te trzeba zakupić samemu.

 

 

 

 

Źródła informacji:

https://petsinuniform.com – large hamster cages

Jaka wielkość klatki dla chomika?

Jak zrobić klatkę dla chomika?

DIY Hamster Cage

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Inter-Zoo Pinky 3 Color

 

Prezentujemy klatkę dla chomika Inter-Zoo Pinky 3 Color, która ma następujące wymiary: 50 cm x 33 cm x 45,5 cm. Kuweta ma natomiast wymiary: 50 cm x 33 cm x 11 cm. Całość produktu waży 3 kg. Model jest więc stosunkowo duży, a jednocześnie mobilny, idealny dla osób, które często podróżują.

Rozstaw między drutami wynosi 0,9 cm, dlatego jest to model odpowiedni dla mniejszych zwierzątek, nie tylko chomików. Ponieważ klatka ma 3 drzwiczki, mamy łatwiejszy dostęp do zwierzątek, ich zabawek oraz miseczki z jedzeniem.

Produkt wykonano z bezpiecznych materiałów, niezawierających toksyn. To daje nam pewność, że nasze zwierzątko jest bezpieczne, nawet gdy ma tendencję do drapania klatki. Warto też podkreślić, że elementy klatki nie ulegają korozji, a plastik jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Konsumenci uważają, że prezentowany model jest bardzo wygodny i stosunkowo duży. Jego czyszczenie nie stanowi większego problemu, a wygląd jest bardzo atrakcyjny.

 

 

Inter-Zoo Alex

 

Nowoczesna klatka Inter-Zoo Alex to produkt polecany osobom, które mają bardzo ruchliwe zwierzątka. W tradycyjnych modelach kratka otacza całą kuwetę i przez nie wypadają trociny i resztki jedzenia. Żeby temu zapobiec stworzono model, który obudowany jest plastikiem i tylko na górze ma kratkę.

Wymiary prezentowanego produktu to: 58 cm x 38 cm x 25 cm. Klatka ma jedne drzwiczki ułatwiające wyjęcie zwierzaka. Model ten składa się z dwóch części: kuwety oraz klatki. Dzięki zaciskom jego rozmontowanie jest łatwe, a całość konstrukcji dobrze się trzyma. Nawet, gdy często przenosisz klatkę, nie musisz obawiać się o poluzowanie zacisków.

Zestaw zawiera półkę, karuzelę oraz miskę. Chociaż nie jest to najtańszy produkt w naszym zestawieniu, wiele osób wybrało ten model, gdyż wygląda atrakcyjnie, jest wygodny, dobrze wykonany i bezpieczny dla małych gryzoni.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
LenJa
LenJa
1 month ago

Totalna nie prawda! Chomik powinien mieszkać w klatce bez pięter! Może sobie coś zrobić, spaść albo inne gorsze rzecy. Minimum dla chomika dżungarskiego albo hybrydy to 5000cm2 a dla syryjskiego tak samo albo najlepiej więcej. Kołowrotek syryjczyk 28 min. a hybryda minimum 20 cm. Karma tylko i wyłącznie Mixerama lub Futter Paradise. Chomiki źle odżywiane żyją krócej i w męczarniach. Ziół minimum 5 rodzaji (Ja mam 20 rodzaji ziół, mixeramę, klatkę 100×54) I nie przesadzam w takich klatkach chomik może sobie coś zrobić. Kule też są złe. Słaba celkulacja powietrza. Nie kupuj! Adoptuj! Wpiszecie w internet minimum lokum dla chomiczka… Read more »

Zespół NR
Admin
1 month ago
Reply to  LenJa

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir