Grzałki do akwarium ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.10.20

 

Kompletując akcesoria do akwarium dla rybek, nie możesz zapomnieć o grzałce. To niewielki sprzęt, który podgrzewa wodę w zbiorniku do optymalnej temperatury i pozwala ją utrzymać na tym samym poziomie. Które urządzenie jest polecane przez doświadczonych hodowców? Największą popularnością cieszy się model AquaelEasyHeater 25W, który pasuje do akwariów o pojemności do 20 l. Grzałka nie zajmuje dużo miejsca w zbiorniku, a w dodatku jest całkowicie bezpieczna dla rybek. Ma ona nienagrzewającą się obudowę wykonaną z solidnych materiałów. Sprzęt ma moc 25 W i umożliwia podgrzanie wody do 36 st. C. Regulacja temperatury nie stanowi problemu z uwagi na duże i wygodne pokrętło. Potrzebujesz mocniejszego urządzenia przystosowanego do instalacji w znacznie większym akwarium? W takim razie przyjrzyj się modelowi Aquael Comfort Zone Gold 200W. Ma on pozłacane styki, w efekcie czego jest trwały i mniej podatny na awarie. Sprzęt wyposażono w elektroniczny przekaźnik pozwalający na precyzyjne ustawienie temperatury.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką grzałkę do akwarium kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Temperatura wody to jeden z najważniejszych czynników wpływających na prawidłowy rozwój żywych organizmów w akwarium. Odpowiednie warunki są szczególnie potrzebne rybom tropikalnym lub takim, które preferują nieco cieplejsze klimaty. Z tego względu producenci wprowadzili na rynek specjalne grzałki, które podnoszą temperaturę wody. O prawidłowe warunki w akwarium powinniśmy szczególnie dbać w okresie zimowym, kiedy nie trudno o wychłodzenie. W przeciwnym razie żywe organizmy mogą być narażone na poważne choroby lub nawet śmierć. Dziś większość amatorów akwarystyki zdaje sobie sprawę z konieczności używania ogrzewania, jednak wciąż zastanawia się, jaką grzałkę do akwarium wybrać, aby spełniła swoje zadanie. W niniejszym artykule postaramy się znaleźć odpowiedzi na wszelkie pytania.

 

 

Rodzaje – jaka grzałka do akwarium jest najlepsza

Grzałki akwariowe możemy podzielić na dwie podstawowe grupy: niezanurzalne i zanurzalne. Pierwszy rodzaj, jak sama nazwa wskazuje, jedynie częściowo znajduje się w wodzie. Najważniejsza część, czyli element grzewczy znajduje się pod taflą, natomiast pozostała powinna być wynurzona. Zazwyczaj na ściance urządzenia rozrysowana jest specjalna podziałka, która informuje o najlepszej pozycji dla grzałki. Ten rodzaj sprzętu świetnie nadaje się do niewielkich akwariów, gdzie zanurzenie całego korpusu byłoby problematyczne.

Z biegiem czasu producenci opracowali nową technologię dla ogrzewania wody i wprowadzili na rynek grzałki całkowicie zanurzalne. Konsumenci docenili je za niezwykłą funkcjonalność, która jest szczególnie zauważalna podczas sprzątania. Wylewając płyn ze szklanego pojemnika nie musimy pozbywać się urządzenia. Jest ono bowiem stabilnie przymocowane do jednej ze ścianek. Jedyne o czym musimy pamiętać to to, aby wyłączyć grzałkę. W przeciwnym razie dość duża temperatura uwalniająca się z urządzenia może zacząć oddziaływać na kruchy materiał. W takim wypadku istnieje ryzyko, że ścianka pęknie i akwarium będzie do wyrzucenia.

 

Termoregulacja

Większość grzałek nowej generacji wyposażona jest w specjalny termoregulator, który utrzymuje stałą temperaturę wody. Za jego pomocą jesteśmy w stanie stworzyć idealne warunki cieplne dla bardzo wrażliwych rybek. Dzięki wbudowanym mechanizmom urządzenie może samo dobierać odpowiednią temperaturę i wspomagać jej utrzymanie. To oznacza, że po osiągnięciu ustawionej przez Ciebie wartości, sprzęt automatycznie się wyłącza, kontrolując proces obniżania się temperatury. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo wygodne i bezpieczne, ponieważ nie wymaga ciągłej kontroli.

Najlepsza grzałka do akwarium nie dopuści do przegrzania się wody, co jest często głównym powodem umieralności ryb. Oczywiście w sklepach spotkamy się jeszcze z grzałkami bez termoregulatora. Wybierane są one zazwyczaj przez właścicieli niewielkich akwariów, gdzie nie jest trudno o szybkie podgrzanie wody. Posiadają one bardzo małą moc, przez co są znacznie mniej efektywne, niż ich odpowiedniki z termoregulatorem.

 

Moc

Grzałki różnią się od siebie również mocą. Jest to bardzo ważny parametr, dlatego też warto zapoznać się z kilkoma zasadami. Przede wszystkim w przypadku podgrzewaczy zasada: “im więcej tym lepiej” nie obowiązuje. To oznacza, że moc sprzętu należy dobierać konkretnie do swojego akwarium. Jeśli jesteś właścicielem kilkulitrowego szklanego naczynia, w żadnym wypadku nie możesz kupić najsilniejszej w sklepie grzałki.

Gadżet będzie ciągle podgrzewał wodę po to, aby za kilka sekund się wyłączyć. Po paru dniach takiej pracy urządzenie będzie zużyte i prawdopodobnie będziesz zmuszony je wyrzucić. Analogicznie powinniśmy postępować w przypadku bardzo dużych akwariów. One wymagają sporej mocy, która zdoła ogrzać wodę w każdym zakamarku. Bardzo często na opakowaniu produktu znajdziesz informacje o idealnej objętości dla danego modelu podgrzewacza. To dobra wskazówka, którą warto wziąć pod uwagę. Przyjmuje się, że objętość wody powinna odpowiadać mocy grzałki.

Dlatego też dla akwariów od 10 l do 25 l zaleca się zakup sprzętu o mocy 25 W. 50 W jest idealne dla pojemności od 30 l do 60 l. Biorąc pod uwagę bardzo duże akwaria (np. od 280 l do 350 l), powinniśmy sięgnąć po urządzenie o mocy 300 W. Jeśli jesteś właścicielem jeszcze większego akwenu, zastanów się nie czy nie warto wyposażyć go w dwie grzałki. Będzie to korzystnie nie tylko dlatego, że cała powierzchnia zostanie ogrzana, ale również ciepłe prądy będą rozchodzić się równomiernie nie powodując gromadzenia się ryb tylko w jednym miejscu.

 

Grzałka z filtrem

W profesjonalnych sklepach akwarystycznych znajdziesz urządzenia, które łączą w sobie dwie technologie: filtrację oraz ogrzewanie. Zazwyczaj przeznaczone są one do bardzo dużych akwariów o pojemności ponad 300 l. Taki sprzęt zapewnia użytkownikom pełen komfort w utrzymywaniu wody w czystości, przy jednoczesnym dbaniu o panujące w niej warunki. Jeśli nie jesteś gotowy na tego typu rozwiązanie, możesz poszukać grzałki przepływowej, która jest kompatybilna z różnymi systemami filtracyjnymi. Tym sposobem możesz nieco zredukować koszty przy zachowaniu podobnej jakości.

 

Bezpieczeństwo

Bardzo ważnym detalem w każdej grzałce do akwarium jest specjalna osłonka. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona delikatnych ryb przed bezpośrednim kontaktem z rozgrzanym metalem. Oczywiście żywe stworzenia unikają niebezpieczeństwa, dlatego też dawniej trudno było spotkać urządzenie z tego typu zabezpieczeniem. Jednak dziś, gdy technologia bardzo się rozwinęła, producenci dokładają wszelkich starań, aby obniżyć ryzyko uszkodzenia delikatnej, żywej tkanki.

Warto również zwrócić uwagę na produkty o podwyższonej czułości na bezpośredni kontakt z innymi przedmiotami. Jak wiadomo wewnątrz akwarium oprócz żywych stworzeń, znajdują się również liczne elementy dekoracyjne bardzo ważne w procesie hodowli ryb. Jako że woda jest w ciągłym lecz stabilnym ruchu, zbyt słabo przymocowane gadżety mogą się oderwać. W przypadku delikatnych grzałek, uderzenie kamykiem lub innym masywniejszym elementem może zakończyć się zniszczeniem przedmiotu. Z tego względu warto zastanowić się nad urządzeniem, którego ścianki zostały dodatkowo wzmocnione.

Pamiętaj, aby zamontować w swoim akwarium dodatkowy termometr. Każda grzałka może ulec nagłemu zniszczeniu, dlatego też warto podwójnie kontrolować warunki panujące w wodzie. Bezpieczeństwo Twoich stworzeń jest kwestią priorytetową, dlatego też nie ryzykuj minimalnym wyposażeniem.

 

Design

Drugorzędną, lecz również istotną cechą grzałki jest jej wygląd. Zastanów się więc, w jakim stylu planujesz wyposażyć swoje akwarium. Z racji tego, że w sklepach znajdziesz urządzenia w różnych kolorach i kształtach, warto dobrać element w taki sposób, aby spełniał nie tylko rolę termoregulacji, ale również był ciekawą dekoracją.

 

Grzałki do akwarium w dobrych cenach

Ceny grzałek do akwarium są bardzo zróżnicowane. Przede wszystkim wpływa na nie moc urządzenia oraz producent. Dodatkowo wartość podnoszą wszelkie dodatki, dlatego też wybierając odpowiedni dla siebie model pomyśl, co tak naprawdę będzie Ci potrzebne. Najprostszy sprzęt 100 W kupisz już za 20 zł. Jednak jeśli zależy Ci na profesjonalnym wyposażeniu, musisz przygotować się na wydatek rzędu nawet 200 zł.

 

 

Najlepsze grzałki do akwariowe w 2020 roku

 

Kiedy ma się akwarium z rybkami, żółwiami lub innymi zwierzętami wodnymi, trzeba pamiętać, że potrzebują one odpowiedniej temperatury. W naturalnym środowisku poziom ciepła w zbiornikach wodnych nie zmienia się zbyt gwałtownie. Aby rybki lub inne zwierzęta miały zapewnione warunki zbliżone do tych zgodnych z ich naturą, trzeba im zapewnić odpowiedni sprzęt regulujący ciepło w zbiorniku. Dlatego też stworzyliśmy ranking grzałek do akwarium, w którym znajdziesz najróżniejsze modele do akwariów o różnej pojemności.

 

Nasze zalecenia

 

Aquael EasyHeater 25W 

 

Pierwszym produktem, który chcielibyśmy Państwu zaprezentować jest grzałka EasyHeater firmy Aquael. Urządzenie nadaje się zarówno do akwariów, jak i akwaterrariów. Ciemna obudowa sprawia, że nie przykuwa uwagi. Dzięki płaskiej konstrukcji grzeje dużą powierzchnią.

Do tego urządzenie to jest bezpieczne dla ryb. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości, nietłukących się materiałów. Ponadto istnieje możliwość zamontowania go zarówno w pionie, jak i w poziomie, dzięki czemu można go dostosować do przestrzeni we własnym akwarium.

Jest to bardzo łatwy w obsłudze sprzęt. Posiada duże pokrętło do regulacji temperatury, którą można ustawić na poziomie od 18 st. C do 36 st. C. Moc produktu wynosi 25 W. Ta najlepsza grzałka do akwarium jest odpowiednia do niewielkich zbiorników o pojemności od 10 l do 25 l.

Model ten dostępny jest również w wersjach o mocy 50 W, 75 W, 100 W i 150 W (urządzenie należy wybierać  uwzględniając pojemność akwarium). Użytkownicy twierdzą, że jest to produkt bezproblemowy i chwalą jego dużą wydajność.

Grzałka AquaelEasyHeater 25W ma długość 16 cm. Moc sprzętu wynosi 25 W. Model umożliwia regulację temperatury w zakresie od 18 st. C do 36 st. C.

Zalety
Kompaktowe wymiary:

Grzałka ma kompaktowe wymiary, dlatego nie zajmuje zbyt dużo miejsca w akwarium. Nie powinna ona przeszkadzać pływającym w zbiorniku rybom.

Solidna obudowa:

Obudowa modelu jest wykonana z solidnych tworzyw sztucznych, dlatego wykazuje odporność na uszkodzenia.

Wyłącznik termiczny:

Sprzęt wyposażono w ochronny wyłącznik termiczny. Uaktywnia się on w momencie niekontrolowanego wycieku wody z akwarium lub przypadkowego włączenia grzałki poza zbiornikiem.

Zapewnia bezpieczeństwo rybom:

Model jest całkowicie bezpieczny dla ryb. Jego korpus nie nagrzewa się, więc można uniknąć poparzenia przy dotknięciu go.

Łatwa regulacja temperatury:

Ustawienie temperatury na grzałce nie stanowi problemu, głównie ze względu na duże i dobrze opisane pokrętło.

Wady
Tylko do małego zbiornika:

Biorąc pod uwagę moc sprzętu jest to dobry wybór do małych akwariów, o pojemności do 20 l. Do większego zbiornika potrzebujemy znacznie mocniejszej grzałki.

 

 

 

 

Aquael Comfort Zone Gold 200W

 

Drugim produktem w naszym rankingu jest grzałka Aquael Comfort Zone Gold. Jej moc wynosi 200 W. Dlatego też nadaje się do akwariów o pojemności od 130 l do 200 l. Dla innych pojemności akwariów, produkt występuje w innych wariantach, o mocy: 25 W, 50 W, 100 W, 150 W, 250 W i 300 W.

Grzałka ma zgrabny wygląd i jest dostępna w ciemnej obudowie, dzięki czemu nie przykuwa wzroku. Urządzenie jest odpowiednie do akwariów słodkowodnych i morskich.

Trwałość produktu zapewnia warstwa złota pokrywająca styki urządzenia, gdyż metal ten jest obojętny chemicznie. Model ten jest bezpieczny dla rybek, co potwierdzają testy producenta. Opinie o grzałkach do akwarium tej marki są bardzo pochlebne. Użytkownicy tego modelu potwierdzają jego wysoką jakość i trwałość.

Konsumenci wysoko oceniają również to, że produkt dostępny jest w różnych wersjach pasujących do małych i dużych akwariów.

Aquael Comfort Zone Gold 200W to model polecany do akwariów o pojemności od 130 l do 200 l. Długość sprzętu wynosi 31 cm, natomiast jego moc to 200 W.

Zalety
Pozłacane wtyki:

To, co wyróżnia produkt to pozłacane wtyki. Test grzałek do akwarium wykazał, że tego typu rozwiązanie wydłuża trwałość sprzętu, ponieważ znacząco spowalnia utlenianie metalu i powstawanie zanieczyszczeń na wtykach.

Precyzyjne ustawienie temperatury:

Grzałka daje nam możliwość precyzyjnego ustawienia temperatury. Wyposażono ją w elektroniczny przekaźnik.

Bezawaryjność:

Wielu hodowców ryb uważa, że sprzęt jest bezawaryjny i działa niezawodnie przez długi czas.

Estetyczny design:

Model jest nie tylko wytrzymały, ale też elegancki. Grzałka jest długa i wąska, więc nie powinna przeszkadzać rybom.

Wady
Kłopotliwy montaż:

Choć sprzęt działa efektywnie, pojawiają się opinie, że zamontowanie go w akwarium nie należy do najłatwiejszych czynności.

 

 

 

 

Sera 50W

 

Grzałka Sera to kolejny produkt na naszej liście. Dzięki niewielkim rozmiarom może być wykorzystany nawet w bardzo małych zbiornikach. Urządzenie ma moc 50 W i najlepiej sprawdzi się w akwariach o pojemności 50 l. Grzałka posiada precyzyjny termostat.

Ustawienie temperatury jest bardzo proste i odbywa się za pomocą pokrętła w zakresie od 20 st. C do 34 st. C. Wodoszczelna konstrukcja sprawia, że może być w całości umieszczona pod wodą. Ta dobra i tania grzałka do akwarium ma grube, 2 mm szklane ścianki, dzięki czemu jest bezpieczna dla rybek i odporna na wstrząsy.

Załączone w zestawie przyssawki umożliwiają łatwą i bezproblemową instalację w akwarium. Produkt ma zamontowaną lampkę kontrolną, która informuje o  czynnym działaniu grzałki.

Użytkownicy cenią go szczególnie za jego tempo nagrzewania wody. Ponadto ten model jest doceniany za dobrą jakość wykonania i trwałość.

Sprzęt Sera 50W umożliwia regulowanie temperatury w zakresie od 20 st. C do 34 st. C. To dobra grzałka do akwarium do 30 zł, której moc wynosi 50 W. Model jest polecany do zbiorników o pojemności do 50 l.

Zalety
Odporność na wstrząsy:

Grzałka ma grube ścianki wykonane z 2 mm szkła. Wykazuje ona odporność na wstrząsy i nie ma ryzyka, że zniszczy się na skutek przypadkowego uderzenia. Poza tym model ma w pełni wodoszczelną konstrukcję.

Szybki montaż:

Montaż urządzenia w akwarium nie jest trudny i nie zajmuje dużo czasu. Co więcej, nie wymaga to użycia specjalistycznych narzędzi. Grzałkę należy przymocować do ściany akwarium przy pomocy przyssawek.

Lampka kontrolna:

Możemy na bieżąco sprawdzać i upewniać się, że sprzęt działa, a tym samym podgrzewa wodę do odpowiedniej temperatury. Umożliwia to niewielka lampka kontrolna umieszczona na obudowie modelu.

Wady
Mało estetyczny wygląd:

Niektórym hodowcom rybek nie odpowiada zbyt prosty design produktu. Uważają oni, że grzałka nie prezentuje się zbyt dobrze w akwarium.

 

 

 

 

Tetratec HT300

 

Na czwartym miejscu naszego zestawienia plasuje się grzałka TetraTec HT300. Produkt posiada termostat. Regulacja temperatury odbywa się za pomocą pokrętła, w przedziale od 20 st. C do 32 st. C. Urządzenie wyposażone jest w lampkę kontrolną, która sygnalizuje czy jest ono włączone.

Sprzęt posiada niklowo-chromowy element grzewczy, który jest bardzo trwały (tlenek chromu zapewnia ochronę przed utlenianiem i korozją). Dodatkowo jest to produkt, który jest odporny na wstrząsy. Grzałka ma moc 300 W, dzięki czemu świetnie nadaje się do większych akwariów o pojemności od 300 l do 450 l.

W ofercie producenta znajdziesz również modele o niższej mocy, przeznaczone do mniejszych zbiorników. Grzałka posiada specjalne przyssawki, które ułatwiają montaż na ścianie akwarium.

O jakości produktu świadczą certyfikaty takie, jak TÜV/GS oraz certyfikat CE. Konsumenci uważają, że ten sprzęt jest wysoce bezawaryjny i trwały.

Grzałka Tetratec HT300 ma moc 300 W i jest przeznaczona do akwariów o pojemności od 300 l do 450 l. Zakres regulacji temperatury obejmuje wartości od 20 st. C do 32 st. C.

Zalety
Wytrzymały element grzewczy:

Sprzęt ma wytrzymały element grzewczy. Został on wykonany z niklu i chromu, dlatego jest dobrze zabezpieczony przed korozją i utlenianiem się metalu.

Długi przewód:

Grzałka ma długi, 1,6 m przewód, w efekcie czego jej montaż w wybranym miejscu w zbiorniku nie powinien okazać się kłopotliwy. Instalację urządzenia ułatwiają dodatkowo solidne przyssawki.

Szczelna konstrukcja:

Konstrukcja modelu jest szczelna i nie ma ryzyka, że po zanurzeniu w akwarium do środka przedostanie się woda.

Wady
Za głośna praca:

Nie jest to najciszej pracująca grzałka, dlatego może zakłócać nasz spokój (zwłaszcza jeśli akwarium jest ustawione w sypialni).

Ścierająca się farba:

Farba pokrywająca górną część obudowy sprzętu szybko się ściera. Przez to produkt przestaje ładnie się prezentować.

 

 

 

Juwel 200W 

 

Piąte miejsce zajęła grzałka Juwel o mocy 200 W, która świetnie nadaje się do akwarium o pojemności 260 l. W ofercie dostępne są również warianty o mocy 50 W, 100 W i 300 W. Produkt wyposażony jest dodatkowo w termoregulator. Dzięki temu urządzeniu temperatura w całym akwarium jest taka sama.

Model ten ma wbudowany termostat, który dopasowuje poziom grzania do wybranej temperatury i utrzymuje ciepło na stałym poziomie. Grzałka dobrze działa w zestawieniu z systemami filtrującymi tej samej marki. Sprzęt posiada przyssawki, pozwalające na wygodną instalację na ściankach akwarium.

Styki produktu zbudowane są ze srebra, co zapewnia trwałość urządzenia. Ponadto grzałka jest odporna na wstrząsy i uderzenia. Jest to zasługa obudowy wykonanej z żaroodpornego, borokrzemowego szkła. Taka konstrukcja zapewnia również bezpieczeństwo użytkowania.

O wysokiej jakości wykonania świadczą certyfikaty, takie jak TÜV / GS. Konsumenci cenią sobie ten produkt za jego funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Model Juwel 200W to propozycja do 260 l akwariów. Grzałka ma moc 200 W. Pozwala ona podgrzać wodę w zbiorniku do maksymalnie 28 st. C.

Zalety
W pełni bezpieczna w użytkowaniu:

To sprzęt, który można bez obaw zamontować w akwarium. Zapewnia on maksymalne bezpieczeństwo rybom. Grzałka jest wykonana z żaroodpornego szkła borokrzemowego, a w dodatku ma stosowne certyfikaty, m.in. TÜV / GS.

Wbudowany termostat:

Ponieważ model ma wbudowany termostat, wybrana przez nas temperatura jest przez cały czas utrzymywana na tym samym poziomie. Nie ma ryzyka, że nagle woda w zbiorniku się ochłodzi.

Wady
Mało solidne przyssawki:

Przyssawki umożliwiające szybki montaż grzałki w akwarium nie są zbyt solidne i po pewnym czasie zaczynają odczepiać się od ścianki.

Za mała temperatura grzania:

Niektóre gatunki ryb wymagają podgrzania wody do większej temperatury niż 28 st. C. W takiej sytuacji należy zamontować nie jedną, ale dwie grzałki, co może ograniczyć wolną przestrzeń w zbiorniku.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Grzałki do akwarium 200l – ranking

 

 

Jäger 3617

 

Jager 3617 to grzałka przeznaczona do akwariów zarówno słono-, jak i słodkowodnych. Produkt ma powłokę ze szkła laboratoryjnego, co zdecydowanie zwiększa powierzchnię grzewczą i równomiernie rozprowadza ciepło w wodzie. Ponadto szklana powłoka służy również, jako osłona termiczna, dzięki czemu jest bezpieczna dla ryb.

Grzałkę można całkowicie zanurzyć w wodzie, a termostat o dokładności 0,5 stopnia C pozwoli nam na ustawienie wymaganej temperatury w zakresie od 18 do 34 stopni C. Grzałka ma także wbudowany pierścień do dokładnej kalibracji oraz kontrolkę pracy. Urządzenie jest przystosowane do ciągłej pracy. Jego wymiary to: długość – 406 mm i średnica – 36 mm. Model ma moc 200 W, dzięki czemu jest idealny do zbiorników 200 l.

Produkt cieszy się pozytywną oceną właścicieli akwariów. Konsumenci chwalą sobie jego intuicyjny montaż oraz jakość materiałów, z których został wykonany. Szkło użyte w konstrukcji sprawia, że idealnie wkomponuje się w zbiornik.

 

 

 

Aquael AQN Gold 200W

 

Aquael AQN Gold 200W to grzałka do akwarium o pojemności 200 l w dobrej cenie. Wbudowany termostat zapewnia utrzymanie wybranej temperatury w zakresie od 19 do 32 stopni C. Model powstał w ramach projektu badawczo-rozwojowego marki Aquael. Ponadto, by zapewnić jak najwyższą jakość produkt został przetestowany komputerowo w warunkach laboratoryjnych.

Styki grzałek są ich najdelikatniejszą częścią, które wskutek utleniania ulegają zanieczyszczeniu i zniszczeniu. W produktach firmy Aquael styki wykonane są ze stali galwanicznej i zostały pokryte ochronną warstwą złota, dzięki czemu okres bezpiecznego użytkowania został znacznie wydłużony. Wbudowany termostat o dokładności do 1 stopnia C włącza i wyłącza powierzchnię grzewczą. Parametry urządzenia to: wysokość – 31 cm, długość kabla zasilającego – 1,5 m, moc – 200 W.

Opinie na temat produktu są bardzo pozytywne. Właściciele akwariów cenią sobie wysoką jakość wykonania produktu w połączeniu ze stosunkowo niewielką ceną. Ciemna obudowa tego modelu sprawia, że łatwo można je ukryć w pomiędzy roślinnością obecną w zbiorniku.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status