Grzałki do akwarium ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.02.18

Najlepsze grzałki do akwariowe w 2018 roku

 

Kiedy ma się akwarium z rybkami, żółwiami lub innymi zwierzętami wodnymi, trzeba pamiętać, że potrzebują one odpowiedniej temperatury. W naturalnym środowisku poziom ciepła w zbiornikach wodnych nie zmienia się zbyt gwałtownie. Aby rybki lub inne zwierzęta miały zapewnione warunki zbliżone do tych zgodnych z ich naturą, trzeba im zapewnić odpowiedni sprzęt regulujący ciepło w zbiorniku. Dlatego też stworzyliśmy ranking grzałek do akwarium, w którym znajdziesz najróżniejsze modele do akwariów o różnej pojemności.

 

Nasze zalecenia

 

Aquael EasyHeater 25W 

 

Pierwszym produktem, który chcielibyśmy Państwu zaprezentować jest grzałka EasyHeater firmy Aquael. Urządzenie nadaje się zarówno do akwariów, jak i akwaterrariów. Ciemna obudowa sprawia, że nie przykuwa uwagi. Dzięki płaskiej konstrukcji grzeje dużą powierzchnią.

Do tego urządzenie to jest bezpieczne dla ryb. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości, nietłukących się materiałów. Ponadto istnieje możliwość zamontowania go zarówno w pionie, jak i w poziomie, dzięki czemu można go dostosować do przestrzeni we własnym akwarium.

Jest to bardzo łatwy w obsłudze sprzęt. Posiada duże pokrętło do regulacji temperatury, którą można ustawić na poziomie od 18 st. C do 36 st. C. Moc produktu wynosi 25 W. Ta najlepsza grzałka do akwarium jest odpowiednia do niewielkich zbiorników o pojemności od 10 l do 25 l.

Model ten dostępny jest również w wersjach o mocy 50 W, 75 W, 100 W i 150 W (urządzenie należy wybierać  uwzględniając pojemność akwarium). Użytkownicy twierdzą, że jest to produkt bezproblemowy i chwalą jego dużą wydajność.

 

 

 

 

Aquael Comfort Zone Gold 200W

 

Drugim produktem w naszym rankingu jest grzałka Aquael Comfort Zone Gold. Jej moc wynosi 200 W. Dlatego też nadaje się do akwariów o pojemności od 130 l do 200 l. Dla innych pojemności akwariów, produkt występuje w innych wariantach, o mocy: 25 W, 50 W, 100 W, 150 W, 250 W i 300 W.

Grzałka ma zgrabny wygląd i jest dostępna w ciemnej obudowie, dzięki czemu nie przykuwa wzroku. Urządzenie jest odpowiednie do akwariów słodkowodnych i morskich.

Trwałość produktu zapewnia warstwa złota pokrywająca styki urządzenia, gdyż metal ten jest obojętny chemicznie. Model ten jest bezpieczny dla rybek, co potwierdzają testy producenta. Opinie o grzałkach do akwarium tej marki są bardzo pochlebne. Użytkownicy tego modelu potwierdzają jego wysoką jakość i trwałość.

Konsumenci wysoko oceniają również to, że produkt dostępny jest w różnych wersjach pasujących do małych i dużych akwariów.

 

 

 

 

Sera 50W

 

Grzałka Sera to kolejny produkt na naszej liście. Dzięki niewielkim rozmiarom może być wykorzystany nawet w bardzo małych zbiornikach. Urządzenie ma moc 50 W i najlepiej sprawdzi się w akwariach o pojemności 50 l. Grzałka posiada precyzyjny termostat.

Ustawienie temperatury jest bardzo proste i odbywa się za pomocą pokrętła w zakresie od 20 st. C do 34 st. C. Wodoszczelna konstrukcja sprawia, że może być w całości umieszczona pod wodą. Ta dobra i tania grzałka do akwarium ma grube, 2 mm szklane ścianki, dzięki czemu jest bezpieczna dla rybek i odporna na wstrząsy.

Załączone w zestawie przyssawki umożliwiają łatwą i bezproblemową instalację w akwarium. Produkt ma zamontowaną lampkę kontrolną, która informuje o  czynnym działaniu grzałki.

Użytkownicy cenią go szczególnie za jego tempo nagrzewania wody. Ponadto ten model jest doceniany za dobrą jakość wykonania i trwałość.

 

 

 

 

Tetratec HT300

 

Na czwartym miejscu naszego zestawienia plasuje się grzałka TetraTec HT300. Produkt posiada termostat. Regulacja temperatury odbywa się za pomocą pokrętła, w przedziale od 20 st. C do 32 st. C. Urządzenie wyposażone jest w lampkę kontrolną, która sygnalizuje czy jest ono włączone.

Sprzęt posiada niklowo-chromowy element grzewczy, który jest bardzo trwały (tlenek chromu zapewnia ochronę przed utlenianiem i korozją). Dodatkowo jest to produkt, który jest odporny na wstrząsy. Grzałka ma moc 300 W, dzięki czemu świetnie nadaje się do większych akwariów o pojemności od 300 l do 450 l.

W ofercie producenta znajdziesz również modele o niższej mocy, przeznaczone do mniejszych zbiorników. Grzałka posiada specjalne przyssawki, które ułatwiają montaż na ścianie akwarium.

O jakości produktu świadczą certyfikaty takie, jak TÜV/GS oraz certyfikat CE. Konsumenci uważają, że ten sprzęt jest wysoce bezawaryjny i trwały.

 

 

 

Juwel 200W 

 

Piąte miejsce zajęła grzałka Juwel o mocy 200 W, która świetnie nadaje się do akwarium o pojemności 260 l. W ofercie dostępne są również warianty o mocy 50 W, 100 W i 300 W. Produkt wyposażony jest dodatkowo w termoregulator. Dzięki temu urządzeniu temperatura w całym akwarium jest taka sama.

Model ten ma wbudowany termostat, który dopasowuje poziom grzania do wybranej temperatury i utrzymuje ciepło na stałym poziomie. Grzałka dobrze działa w zestawieniu z systemami filtrującymi tej samej marki. Sprzęt posiada przyssawki, pozwalające na wygodną instalację na ściankach akwarium.

Styki produktu zbudowane są ze srebra, co zapewnia trwałość urządzenia. Ponadto grzałka jest odporna na wstrząsy i uderzenia. Jest to zasługa obudowy wykonanej z żaroodpornego, borokrzemowego szkła. Taka konstrukcja zapewnia również bezpieczeństwo użytkowania.

O wysokiej jakości wykonania świadczą certyfikaty, takie jak TÜV / GS. Konsumenci cenią sobie ten produkt za jego funkcjonalność i bezpieczeństwo.

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.67 out of 5)
Loading...