Grzałki akwariowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 10.12.18

 

Chcesz mieć rybki w swoim mieszkaniu i potrzebujesz grzałki do akwarium? Jeśli tak, dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy ranking tego typu urządzeń. Jesteśmy przekonani, że po przeczytaniu artykułu będziesz wiedział, na jaki produkt się zdecydować. Tworząc zestawienie skupiliśmy się na jakości wykonania i łatwości obsługi. Jedną z najlepszych grzałek do akwarium dostępną obecnie na rynku jest Aquael Comfort Zone Gold. Osoby, które zdążyły przetestować ten model zapewniają, że system regulacji temperatury został dobrze opracowany, dzięki czemu wybranie ustawień nie zajmuje dużo czasu. Produkt jest uznawany za precyzyjny. Wbudowany termostat gwarantuje bezpieczeństwo – nie ma obaw o to, że urządzenie przegrzeje się, a woda w akwarium będzie zbyt ciepła. Jeśli jednak szukasz czegoś innego, przejdź do naszego rankingu. Znajdziesz tam opisy innych modeli, które cieszą się uznaniem konsumentów. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się grzałka akwariowa Hydor 300W. Produkt wykonano z mocnych tworzyw. W związku z tym sprzęt jest odporny na uszkodzenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką grzałkę akwariową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Każdy akwarysta wie, jak ważną rolę spełnia grzałka w każdym zbiorniku wodnym. Jej zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury wody, by rośliny i zwierzęta miały odpowiednie warunki do życia i rozwoju. Taki system grzewczy ma za zadanie monitorować stan wody. Co roku, producenci wypuszczają coraz to nowsze modele różniące się od siebie pod względem parametrów. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaką grzałkę akwariową wybrać.

Rodzaje – jaka grzałka akwariowa jest najlepsza?

Pierwsza kwestia to dobór grzałki odpowiedniej do naszego zbiornika. W sklepach dostępnych jest wiele modeli charakteryzujących się innymi właściwościami. Dlatego zakup takiego sprzętu może się okazać problematyczny. Wśród dostępnych w sklepach modeli wyróżniamy grzałki:

Uniwersalne – to najbardziej podstawowe modele, które polecamy wszystkim tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z akwarystyką. Jest to urządzenie o prostym mechanizmie, które w zależności od modelu, może być umiejscowione w zbiorniku o pojemności nawet od 5 do 50 litrów.

Z termostatem – to grzałki akwariowe, które dostosowują temperaturę do wymagań roślin i zwierząt żyjących w naszym akwarium. Urządzenie to składa się ze spirali, której zadaniem jest nagrzewanie wody. Taki termostat automatycznie się włącza lub wyłącza, a tym samym oszczędza energię oraz zapobiega przegrzaniu się sprzętu.

Filtrowe – takie modele oprócz zwykłego nagrzewania wody i kontroli jej stanu mają za zadanie również zapewnić odpowiednią filtrację w zbiorniku wodnym. W ten sposób zapewnimy naszym rybom oczyszczoną wodę, pozbawioną zanieczyszczeń, bakterii, czy kamienia.

Podżwirowe – to grzałki dla tych, którym zależy na estetyce akwarium. Taki sprzęt nie będzie zwracać na siebie uwagi, ponieważ instalowany jest pod żwirem. Jest więc on niewidoczny zarówno dla nas, jak i dla ryb żyjących w zbiorniku.  

 

Moc

Pamiętaj, jak ważna jest moc danego urządzenia. Powinna być ona przede wszystkim dopasowana do warunków panujących w zbiorniku. Większość akwarystów przyjmuje zasadę, że na jeden litr wody przypada 0,5 W. W sklepach dostępnych jest wiele typów grzałek o mocy: 5 W , 10 W, 15 W, 20 W, 30 W, 35 W, 40 W, 50 W, 100 W, 125 W, 150 W, 200 W, 250 W, czy nawet 300 W. Dlatego w przypadku, gdy mamy akwarium o pojemności ok. 55 litrów, najlepiej będzie wybrać urządzenie o mocy wynoszącej maksymalnie ok. 30 W.

 

Jedna, czy więcej grzałek?

Najlepsza grzałka akwariowa to taka, która dopasowana jest do gatunków ryb lub roślin, które mamy zamiar hodować w naszym zbiorniku. Wiele gatunków egzotycznych wymaga ciepłej wody, zdecydowanie o wyższej temperaturze, niż w przypadku normalnych zwierząt. Dlatego też często nie jesteśmy w stanie tego uzyskać za pomocą jednego urządzenia. Potrzebę zakupu dodatkowego sprzętu najlepiej będzie przedyskutować ze znawcą. Zawsze również możemy zakupić przyrząd o nieco wyższej mocy, które spełni to samo zadanie.

 

Precyzja działania

Bardzo ważną cechą, na którą należy zwrócić uwagę jest precyzja działania danego urządzenia. Innymi słowy jest to tolerancja, którą należy przyjąć ustawiając sprzęt na grzanie do odpowiedniej temperatury. W zależności od modelu, może ona wynosić od +- 2 stopni do ok. 0,5 stopnia Celsjusza. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku, gdy hodujemy wymagające gatunki, które w naturalnych warunkach żyją w wodzie o stałej temperaturze. Z tego powodu nie są zdolne do przeżycia, kiedy temperatura wody podwyższy lub obniży się.

 

Wielkość zbiornika

Choć najczęściej moc danej grzałki odpowiada wielkości zbiornika wodnego, warto jest jednak upewnić się, czy dany model faktycznie przeznaczony jest do akwarium o konkretnej pojemności. Zazwyczaj urządzenie opisane jest na opakowaniu, podana jest tolerancja oraz najlepsze warunki, jakie stworzy. Sugerując się specyfikacją danego produktu, unikamy źle dobranego sprzętu do naszego akwarium.

Wodoszczelność i odporność na wysokie temperatury

Kupując grzałkę akwariową, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na samo wykonanie urządzenia. Powinno ono posiadać wszelkie atesty lub certyfikaty świadczące o tym, że tworzywo, z którego zostało wykonane jest w pełni wodoszczelne. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych rozczarowań, np. po zainstalowaniu urządzenia pod wodą przestałoby ono działać z powodu zalania. Ponadto dobrze jest również upewnić się, czy szkło w grzałce jest na tyle wytrzymałe, że nie pęknie w wyniku nagrzewania się samego sprzętu. Mogłoby to spowodować zwarcie i zagrozić życiu oraz zdrowiu naszych ryb.

 

Grzałki akwariowe w dobrych cenach

Cena grzałek akwariowych zależy nie tylko od producenta, ale przede wszystkim od mocy i innych cech danego modelu. Najtańsze urządzenia to z pewnością modele uniwersalne, które przeznaczone są do zbiorników o maksymalnej pojemności 50 litrów. Koszt zakupu takiego sprzętu nie powinien przekroczyć 35 złotych. Z pewnością więcej zapłacimy za grzałki podżwirowe, filtrowe, czy takie z termostatem. W zależności od możliwości danego produktu, cena takiego zakupu może się wahać od kilkudziesięciu do stu złotych.  Zdecydowanie najdroższe urządzenia to te, które przeznaczone są do ryb morskich. Koszt zakupu takiego sprzętu może często wynieść nawet kilkaset złotych.

 

 

Najlepsze grzałki akwariowe w 2018 roku

 

Kupiłeś akwarium, rybki, specjalne oświetlenie, filtr, pokarm i chcesz zaczynać swoją przygodę z akwarystyką. Wydaje Ci się, że masz wszystko, co jest Ci potrzebne? Nie zapomnij kupić grzałkę, która utrzyma temperaturę wody na odpowiednim poziomie, aby zapewnić rybkom jak najlepsze warunki. Nie wiesz, jakie urządzenie wybrać? Sprawdź nasz ranking grzałek akwariowych i wybierz najlepszy model do swojego akwarium.

 

Nasze zalecenia

 

Aquael Comfort Zone Gold

 

Grzałka Aquael Comfort Zone Gold to wysokiej jakości produkt, którego styki termostatu zostały pokryte warstwą złota. Metal ten jest obojętny chemicznie i praktycznie się nie utlenia, co sprawia, że model ten jest bardzo trwały. Wybierając ten produkt gwarantujesz sobie wieloletnie i bezawaryjne działanie. Sprzęt ten jest w pełni bezpieczny dla rybek. Potwierdzają to testy przeprowadzone w profesjonalnym laboratorium AQUAEL.

Urządzenie działa z dokładnością do 1 st. C. Grzałka dostępna jest w 8 wersjach o różnej mocy: 25 W, 50 W, 75 W, 100 W, 150 W, 200 W, 250 W i 300 W dla akwariów o różnej wielkości (dokładne informacje znajdziesz na stronie producenta). Sprzęt ten jest wyposażony w elektroniczny przekaźnik precyzyjnie wskazując temperaturę wody.

Ta dobra grzałka akwariowa cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami konsumentów. Przede wszystkim w swoich ocenach podkreślają jej bezawaryjność. Poza tym wysoko oceniają stosunek jakości produktu do atrakcyjnej ceny.

Aquael Comfort Zone Gold to grzałka akwariowa o mocy 200 W. Wymiary urządzenia to: 2,9 cm x 2,9 cm x 31,2 cm. Produkt przeznaczony jest do akwariów o pojemności od 130 l do 200 l.

 

Zalety

Regulacja: W opiniach konsumentów można przeczytać, że grzałka ma precyzyjny system regulacji temperatury. W rezultacie można bardzo dokładnie, a przy tym szybko, wybrać preferowane ustawienia sprzętu.

Bezpieczeństwo: Produkt jest bezpieczny w użytkowaniu. Model wyposażono w dobrej jakości termostat, który kontroluje temperaturę wody i w razie potrzeby wyłącza zasilanie.

Testy: Każda dopuszczona do sprzedaży grzałka jest testowana komputerowo i kalibrowana. Daje to gwarancję, że urządzenie działa sprawnie.

Jakość: Zdaniem wielu użytkowników jakość wykonania sprzętu jest bardzo dobra. Termostat ma pozłacane styki, dzięki czemu nie są podatne na uszkodzenia. Obudowa wykonana z mocnych tworzyw nie rysuje się i dobrze zabezpiecza znajdujący się w środku urządzenia mechanizm.

Design: Grzałka ma prosty design, więc będzie ładnie się prezentować w każdym akwarium.

 

Wady

Głośność: Część osób zauważyło, że czasami urządzenie wydaje nieprzyjemny dźwięk przypominający buczenie. Niemniej jednak są to pojedyncze opinie.

 

 

 

 

Hydor 300W

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć grzałki do akwarium Hydor. Jest to sprzęt o mocy równej 300 W, co oznacza, że świetnie sprawdzi się w zbiornikach liczących około 300 l. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia wbudowany termostat. Wykonano go z solidnych tworzyw, dlatego element ten nie jest podatny na awarie.

Użytkownicy doceniają szeroki zakres regulacji temperatur – od 18 st. C do 36 st. C. W związku z tym urządzenie można dopasować idealnie do potrzeb znajdujących się w akwarium ryb. Jak zapewnia producent, sprzęt łatwo się podłącza – produkt można zamocować do filtra zewnętrznego pod dowolnym kątem.

Wiele osób zapewnia, że grzałka do akwarium Hydor to model godny uwagi. Sprzęt gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Produkt ma zabezpieczenie przed pracą w zbiorniku bez wody. Zaletą urządzenia jest jego wykonanie. Zdaniem konsumentów wykorzystane do produkcji materiały są trwałe, dzięki czemu grzałka wykazuje odporność na uszkodzenia.

Grzałka przepływowa Hydor ma moc 300 W. Produkt będzie odpowiedni do zbiorników wodnych o pojemności do 300 l. Użytkownik może regulować temperaturę w zakresie od 18 st. C do 36 st. C.

 

Zalety

Termostat: Grzałkę wyposażono w dobrej jakości termostat, który kontroluje pracę urządzenia. Jeśli woda w akwarium będzie zbyt ciepła, grzałka automatycznie się wyłączy. W związku z tym pływające w akwarium ryby mają zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Regulacja: Konsumenci doceniają szeroki zakres regulacji temperatury. Dzięki temu można łatwo dopasować sprzęt do gatunku ryb znajdujących się w akwarium.

Obudowa: Z racji tego, że obudowę wykonano z solidnych tworzyw nie ma obaw o to, że na jej powierzchni pojawią się zarysowania, które wpłyną na wygląd urządzenia.

Element grzewczy: Przy produkcji elementu grzewczego zastosowano technologię PTC, która ma za zadanie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas użytkowania. Dzięki wspomnianej technologii nie dochodzi do przegrzania sprzętu.

 

Wady

Wskaźnik: Pewna grupa Internautów zauważyła, że wskaźnik pracy urządzenia stosunkowo szybko się przepala.

 

 

 

 

Diversa Thermoplus 25 

 

Jeśli potrzebujesz grzałki do niewielkiego akwarium i nie chcesz przepłacać, powinieneś zapoznać się z dokładnym opisem modelu Diversa Thermoplus 25. Jest to urządzenie, które dobrze sprawdzi się w zbiornikach o pojemności ok. 25 l. Model będzie więc odpowiedni do akwariów typu nano.

Prezentowana grzałka ma wbudowany termostat. W efekcie nie musimy się obawiać o to, że sprzęt przegrzeje się w trakcie pracy, co mogłoby być niebezpieczne dla ryb. Obudowa z mocnego szkła jest odporna na stłuczenia. Na jej powierzchni nie pojawiają się zarysowania. Użytkownik ma możliwość regulacji temperatury w zakresie od 18 st. C do 35 st. C.

Opinie na temat Diversa Thermoplus 25 są w większości pochlebne. Dowodzi to, że urządzenie spełnia oczekiwania konsumentów – jest solidnie wykonane i łatwe w obsłudze. Internauci w komentarzach zaznaczają, że instalacja sprzętu nie jest trudna. Aby rozpocząć pracę, wystarczy zanurzyć model w wodzie.

Diversa Thermoplus 25 to bardzo dobra grzałka akwariowa do 30 zł. Urządzenie przeznaczone jest do zbiorników o pojemności do 25 l. Produkt należy zanurzyć w wodzie.

 

Zalety

Jakość: Do produkcji grzałki wykorzystano m.in. odporne na uszkodzenia szkło. Nie musimy się obawiać o to, że sprzęt szybko się zniszczy, a my będziemy zmuszeni do zakupu nowego urządzenia.

Termostat: Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje wbudowany termostat. Element ten został wykonany z wytrzymałych tworzyw, co zapewnia długi czas użytkowania. Termostat skutecznie chroni przed przegrzaniem, a tym samym nie dopuszcza do awarii sprzętu.

Zastosowanie: Prezentowany model ma szerokie zastosowanie. Ze względu na niewielkie wymiary będzie pasował do zbiorników nano (akwaria o małych wymiarach, które zmieszczą się w każdym mieszkaniu). Urządzenie sprawdzi się do akwariów słodkowodnych, jak i słonowodnych.

 

Wady

Regulacja: Niektórzy twierdzą, że regulacja temperatury jest nieco skomplikowana, co utrudnia wybranie preferowanych ustawień.  

 

 

 

 

Jeneca 50W 

 

Jeneca to grzałka do akwarium, która zyskała wiele pozytywnych ocen od konsumentów. W związku z tym nie mogło zabraknąć tego modelu w naszym zestawieniu. Urządzenie pozwala na regulację temperatury grzania w zakresie 20 st. C. do 32 st. C. Produkt jest zasilany sieciowo. Długość kabla wynosi 1,8 m, co zapewnia komfort – nie musimy martwić się o to, że źródło zasilania jest zbyt daleko od akwarium.

Grzałka jest przeznaczona do zbiorników o pojemności do 60 l. Produkt wyposażono w przyssawki ułatwiające montaż urządzenia wewnątrz akwarium. Konsumenci potwierdzają, że elementy te gwarantują maksymalną stabilność – model nie przesuwa się w trakcie użytkowania.

Publikowane w Internecie recenzje na temat grzałki Jeneca są pochlebne. Osoby, które miały okazję przetestować urządzenie, twierdzą że jest to produkt, który spełni oczekiwania większości użytkowników. Ogromną zaletą modelu jest atrakcyjny stosunek ceny do jakości wykonania. Dodatkowo sprzęt łatwo utrzymać w czystości.

Grzałka akwariowa z termostatem Jeneca ma moc 50 W. Użytkownik może regulować temperaturę urządzenia w zakresie od 20 st. C. do 32 st. C. Produkt ma zasilanie sieciowe.

 

Zalety

Przyssawki: Na obudowie zamontowano solidnie wykonane przyssawki umożliwiające łatwą instalację grzałki wewnątrz akwarium. Urządzenie nie zsuwa się po ściance, dzięki czemu użytkowanie produktu jest komfortowe.

Przewód: W związku z tym, że przewód zasilający ma długość 1,8 m nie musimy ustawiać akwarium zbyt blisko źródła zasilania, co mogłoby być kłopotliwe.

Dioda: Na produkcie znajdziemy diodę sygnalizującą pracę modelu. Zdaniem konsumentów jest to element, który ułatwia użytkowanie.

 

Wady

Zakres temperatury: Część osób uważa, że urządzenie powinno mieć szerszy zakres regulacji temperatury.

Obudowa: Konsumenci zauważyli, że na obudowie szybko pojawiają się zarysowania, stąd tak ważne jest to, aby delikatnie czyścić sprzęt.

 

 

 

 

 Tetra HT300   

 

Wysokiej jakości grzałka do wody z możliwością regulacji mocy Tetra HT300 to nasz numer czwarty. Produkt przeznaczony jest do akwariów o pojemności 300 l – 450 l ( W ofercie firmy znajdziesz analogiczny model do zbiorników o mniejszej pojemności).

Urządzenie jest wyposażone w regulator ustawienia temperatury w przedziale od 19 st. C do 31 st. C w odstępach, co 0,5 st. C. Sprzęt ten posiada lampkę kontrolną działania, a więc zawsze masz pewność, że jest podłączony do prądu i działa. Grzałka jest odporna na wstrząsy i wysoką temperaturę.

Element zapewnia jednolite rozproszenie ciepła, co jest szczególnie ważne w dużych akwariach. W zestawie znajdują się przyssawki ze specjalnego materiału ułatwiające precyzyjne mocowanie grzałki.

Produkt posiada certyfikaty TÜV/GS oraz certyfikat CE. Przez konsumentów ceniony jest za solidne wykonanie i wysoką bezawaryjność. Poza tym w swoich ocenach podkreślają, że jest to jedna z najtańszych, tak wydajnych grzałek do dużych akwariów, jakie można znaleźć na polskim rynku.

Tetra Tec HT300 to grzałka akwariowa o mocy 300 W. Produkt jest przeznaczony do zbiorników o pojemności 300 l – 450 l. Długość modelu wynosi 37 cm.

 

Zalety

Termostat: Prezentowana grzałka jest bezpieczna w użytkowaniu. Wszystko za sprawą wbudowanego termostatu, który reguluje temperaturę wody i chroni przed przegrzaniem urządzenia.

Element grzewczy: Niklowo-chromowy element grzewczy jest odporny na uszkodzenia. W efekcie model nie ulega awariom, co daje pewność, że będzie nam służył przez długi czas.

 

Wady

Przyssawki: Niektórzy użytkownicy twierdzą, że przyssawki mogłoby być wykonane z lepszych gatunkowo tworzyw. Urządzenie osuwa się po ściance.

Głośność: W pojedynczych opiniach można przeczytać, że sprzęt momentami generuje duży hałas. Nie zdarza się to jednak zbyt często.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Sera 50W

 

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znajduje się grzałka Sera, która nadaje się zarówno do akwarium słodkowodnego, jak i morskiego. Model ten posiada wbudowany termostat utrzymujący ustawioną temperaturę w zakresie od 20 st. C do 34 st. C. Jest to wodoszczelne rozwiązanie, które zostało zaprojektowane w taki sposób, aby mogło pracować w pełnym zanurzeniu.

Sprzęt ten jest wyposażony w czytelny wskaźnik temperatury i ma wygodne pokrętło, które ją reguluje. Jest też wyposażony w lampkę kontrolną wskazującą czy grzałka jest (włączona/wyłączona). W zestawie znajdują się przyssawki ułatwiają montaż na ściance akwarium. Moc grzałki to 50 W. Jest ona przeznaczona do akwarium o pojemności 50 litrów.

Ta najlepsza grzałka akwariowa cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów. Uważana jest za bardzo łatwą w obsłudze. Poza tym wysoko oceniono świetny stosunek ceny do jakości produktu.

 

 

Aquael Easy Heater

 

Aquael Easy Heater to nasza trzecia propozycja. Jest to nowoczesna grzałka z termostatem i kompozytowym korpusem. Jej konstrukcja jest bardzo odporna na uszkodzenia, a dzięki temu, że ma płaski kształt nie zajmuje dużo miejsca i łatwo wkomponować ją w otoczenie akwarium. W zestawie znajduje się specjalna zawieszka, którą można zamontować na dowolnej szybie.

Urządzenie można powiesić zarówno w pionie, jak i poziomie, a więc jest idealna do awkaterriariów z żółwiami. Poza tym, dzięki temu, że jest płaska stanowi odpowiednią propozycję do akwariów z dużymi, ruchliwymi rybami. Jest łatwa w obsłudze – ma duże i czytelne pokrętło służące do regulacji termostatu.

Temperatura pracy urządzenia wynosi od 18 st. C do 36 st. C. Moc grzałki wynosi 150 W. Opinie o grzałkach akwariowych tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci wysoko oceniają ich wydajność, łatwą obsługę i solidne wykonanie.

 

 

Fluvial 50W

 

Dobra i tania grzałka akwariowa Hagen Fluval E o mocy 50 W to piąte już rozwiązanie w naszym zestawieniu. Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz LCD, na którym znajdziesz informacje o temperaturze wody i ją zmienisz, jeśli zajdzie taka potrzeba. Co istotne wyświetlacz tego modelu zmienia kolor, gdy temperatura wody jest inna niż ta, którą ustawiliśmy na sprzęcie.

Dzięki temu szybko zareagujesz na gwałtowne zmiany spowodowane czynnikami zewnętrznymi – na przykład zbyt szybkim nagrzewaniem, czy ochłodzeniem. Urządzenie zapewnia precyzyjne i łatwe ustawienie temperatury. Regulacja temperatury możliwa jest w zakresie od 20 st. C do 34 st. C. Grzałka jest w pełni bezpieczna dla ryb. Produkt ma wymiary: wysokość – 28,5 cm, szerokość – 3,0 cm i głębokość 4,9 cm.

Przeznaczony jest do zbiorników słonowodnych oraz słodkowodnych. Konsumenci wysoko ocenili solidne wykonanie produktu oraz innowacyjne rozwiązania, jakie w nim zastosowano. Jak podkreślają, to właśnie one znacznie ułatwiają obsługę sprzętu i kontrolowanie faktycznej temperatury wody w zbiorniku.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4.60 out of 5)
Loading...