Akwarium domowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeśli chcesz hodować rybki lub krewetki, doskonale trafiłeś. Na tej stronie prezentujemy ranking najpopularniejszych akwariów. Znajdziesz w nim opisy zarówno małych, jak i bardzo dużych zbiorników. Na pierwszym miejscu plasuje się model Aqua-Szut Aqua4Kids, którego pojemność wynosi 25 l. To produkt o niewielkich wymiarach, który można ustawić np. w dziecięcym pokoju. Do zestawu dołączono wszystkie akcesoria niezbędne hodowcom rybek. Są to: pokrywa z oświetleniem, filtr, termometr, a także grzałka do wody. Akwarium jest solidne i szczelne, poza tym świetnie się prezentuje. Z uwagi na specjalną klapkę w pokrywie, regularne karmienie rybek nie będzie kłopotliwe. Drugie miejsce należy do zbiornika Aquael Leddy. Jego pojemność to 54 l. Produkt wyposażono w energooszczędne oświetlenie LED oraz grzałkę, która sama się włącza i wyłącza, zależnie od temperatury wody w akwarium. Model jest dostępny w dwóch kolorach do wyboru – białym i czarnym. Potrzebujesz znacznie większego zbiornika? W takim razie przeczytaj dalszą część naszego artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie akwarium domowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wybór akwarium domowego musi być dokonany w sposób przemyślany i odpowiedzialny. Zakładamy przecież małą hodowlę, a trzymanie jakichkolwiek zwierząt w domu to jest nie tylko przyjemność, ale też odpowiedzialność. Dlatego w dzisiejszym poradniku skupimy się na tym, jakie akwarium domowe wybrać, aby było ono dobre zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich rybek.

Wybieramy miejsce

Pierwsza rzecz, na jakiej musimy się skupić, to gdzie nasze akwarium ma stanąć. Przy wyborze miejsca skupiamy się na tym, czy dostęp do akwarium będzie wygodny,  tak aby bez problemu opiekun rybek mógł je karmić i robić porządki w akwarium. Bardzo niedobrym miejscem dla rybek jest parapet okienny, gdyż zbyt ostre światło sprawia, że w akwarium szybko rozwijają się glony, a ryby tracą swoje żywe, ładne kolory. Najbardziej optymalnym miejscem, jest zaciemniona część pokoju, gdzie dociera niewiele promieni słonecznych.

Potrzebne światło do życia rybek zapewni im sztuczne oświetlenie. Zatem w miejscu, w którym ma stanąć akwarium musimy mieć również dostęp do prądu, ponieważ akwarium, to również szereg rozmaitych urządzeń pracujących na prąd.

 

Wielkość akwarium

Zasada jest taka, że jedna rybka powinna mieć do dyspozycji ok. 5 litrów wody. Zatem, jeśli kupujesz akwarium o wielkości 25 litrów, to ilość rybek w nim nie powinna przekraczać 5 – 6 sztuk. Jeśli jesteś początkującym akwarystą, również nie wybieraj zbyt dużego akwarium. Duże akwarium to znacznie większy wydatek, natomiast małe akwaria domowe można kupić w dobrych cenach. Jeśli się okaże, że Twoja chęć hodowli rybek przerodziła się w pasję, zawsze możesz akwarium wymienić na większe. Z mniejszym akwarium jest zdecydowanie mniej pracy przy jego utrzymaniu niż z większym.

Z drugiej strony, jeśli jesteś pewien swojej pasji, to kupienie od razu zbiornika docelowego będzie tańsze niż najpierw zaopatrzenie się w małe akwarium, a po jakimś czasie w większe. Przemawia za tym również fakt, że w większych zbiornikach, takich od 54 litrów w górę, środowisko naturalne znacznie lepiej się broni przed niepożądanymi zmianami. Dzięki temu można mniej czasu poświęcić na konserwację zbiornika i wody, a ryby mają dużo miejsca na pływanie i ukrywanie się.

Generalnie według akwarystów zbiorniki o wielkości od 25 do 52,5 litów nadają się na hodowlę małych gatunków ryb, takich jak neony, małe zwinniki, mikrorazbory, krewetki karłowate, etc. Wielkość pomiędzy 54 i 112 litrów nadaje się do hodowli rozmaitych pospolitych gatunków ryb w tzw. akwarium towarzyskim. Natomiast wielkości powyżej 112 litrów, to już akwaria dla wytrawnych akwarystów, którzy już posiadają w tym temacie sporą wiedzę i doświadczenie.

 

Kształt akwarium

W sklepach akwarystycznych można dostać akwaria w najróżniejszych kształtach: prostokątne, profilowane, narożne i w kształcie kuli. A jakie jest najlepsze akwarium domowe?

Według specjalistów prostokątne, klasyczne akwarium, to najlepsze rozwiązanie. Łatwo w nim można stworzyć środowisko zbliżone do naturalnego, gdzie ryby znajdą dobre warunki do wzrostu i rozmnażania się.

Akwaria profilowane mają przednią szybę wygiętą w łuk. Dzięki takiemu zabiegowi akwarium wydaje się być większe niż w rzeczywistości, a wnętrze jest bardziej wyeksponowane. Jest to częsty rodzaj naczynia wybieranego na akwaria biurowe, tam gdzie względy estetyczne są postawione na pierwszym miejscu.

Narożne akwarium, zwykle jest wybierane ze względu na miejsce gdzie zamierzamy naczynie umieścić. W tego rodzaju akwarium wnętrze również jest mocno wyeksponowane ze względu na mocno wyprofilowaną szybę przednią. Taki typ naczynia nadaje się również do założenia akwarium morskiego.

W końcu akwaria w kształcie kuli, które według akwarystów nie powinny być w ogóle kupowane. Twierdzą oni, że okrągłe ściany źle oddziałują na ryby, wpływają na rozprzestrzenianie się chorób oczu u ryb, a także wpływają na linie boczną ryby, która jest odpowiedzialna za utrzymanie równowagi. Zatem idąc za radą akwarystów wystrzegajmy się takiego kształtu akwarium.

 

Rodzaj szkła, z jakiego jest nasze akwarium

Rodzaj szkła, z jakiego zbiornik jest wykonany, jest równie istotny, co kształt akwarium. Chodzi tu o właściwy sposób szlifowania krawędzi, a także dokładne klejenie. Obecnie akwaria są wykonywane z dwóch rodzajów szkła: OptiWhite i Float.

Szkło Float produkuje się uzyskując wstęgę szklaną, której jednakowa grubość uzyskiwana jest dzięki sile grawitacji. Taka tafla jest niemal idealnie płaska, gładka oraz bez zniekształceń i wad optycznych. Grubość uzyskiwana tą metodą to 01, do 25 mm. Takie szkło posiada lekko zieloną barwę (dzięki zawartości w szkle tlenków żelaza), która jest bardziej widoczna w grubszych taflach. Szkło to również łatwo daje się szlifować na krawędziach.  

OptiWhite to szkło o obniżonej zawartości żelaza, więc praktycznie bezbarwne. Ten rodzaj szkła powstał z myślą o użyciu go w aranżacji wnętrz, ale również okazało się, że znalazło zastosowanie w akwarystyce. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie użytkownikom zależy na transparentności. Dzięki takiemu charakterowi w akwarium idealnie są widoczne w naturalnych kolorach rośliny i ryby. Szkło takie lepiej przepuszcza światło i ciepło (energii słonecznej). Dostępne grubości to od 2 mm do 19 mm. Szkło takie może występować pod kilkoma nazwami, m.in. Diamant, Ultra Clear, etc.

Z punktu widzenia domowego, początkującego akwarysty, lepszym wyborem, będzie akwarium wykonane ze szkła Float. A to głównie z powodu ceny, która jest znacznie niższa przy wykorzystaniu tego rodzaju szkła. Również zielonkawe zabarwienie, przy grubości szkła 4 – 8 mm będzie niemal niewidoczne, a taka grubość szkła jest używana przy zbiornikach do 100 litrów.

Osprzęt i ceny

Gdy już zdecydowaliśmy o rozmiarze i kształcie akwarium, przychodzi czas na decyzję o zakupie osprzętu. Oczywiście jest możliwe kupienie zbiornika wraz z osprzętem i jeśli nie wiemy, jakie elementy dobrać, można zdecydować się na taki wariant. Jednak, dla tych początkujących akwarystów, którzy zdecydują się kupować osprzęt oddzielnie wymienimy, w jakie elementy trzeba się zaopatrzyć. Kupując małe akwarium 25 litrowe trzeba się przygotować na wydatek ok. 100- 300 zł wraz z osprzętem, na który się składa: filtr, grzałka, pokrywa z oświetleniem, termometr, siatka do odławiania ryb, czyścik do szyb, odmulacz dna, tło do akwarium, podłoże (żwirek).

Po ustawieniu wszystkiego, nalaniu wody i zasadzeniu roślinek, nasze akwarium powinno 7-10 dni „dojrzewać”.  W tym czasie we wnętrzu nie panują warunki przyjazne dla ryb i wpuszczone od razu, mogą pozdychać. Dlatego lepiej taki czas odczekać i zarybić zbiornik po tygodniu.

Gdy mamy na myśli nieco większy zbiornik na przykład 40-60 litrów, to cena zbiornika i potrzebnego sprzętu będzie się wahać w granicach 200 – 450 zł. Amatorzy większych akwariów, takich jak 100 litrów czy 300 litrów, w zależności, od jakości szkła i osprzętu powinni się przygotować na wydatek od 500 złotych w górę nawet do 1500 zł i więcej.

 

 

Najlepsze akwarium domowe w 2021 roku

 

Akwarium może stanowić bardzo ciekawy element dekoracyjny mieszkania. Natomiast dla fanów zwierząt, którzy nie mogą pozwolić sobie na psa, czy kotka, to świetna alternatywa. Rybki nie wymagają tyle uwagi, wystarczy je regularnie dokarmiać i co jakiś czas wyczyścić zbiornik. Dlatego też przygotowaliśmy ranking akwariów domowych o różnej pojemności, aby każdy znalazł odpowiedni model do swojego domu.

 

Nasze zalecenia

 

Aqua-Szut Aqua4Kids

 

1-aqua-szut-aqua4kidsNasza pierwsza propozycja to akwarium Aqua4Kids – idealny prezent dla małych akwarystów. W zestawie znajdziemy pełne wyposażenie, dzięki któremu od razu można uruchomić urządzenie, bez konieczności biegania po sklepach zoologicznych. Zestaw zawiera: szklane akwarium o wymiarach 40 cm x 25 cm x 25 cm, pokrywę z energooszczędnym oświetleniem, grzałki z termostatem, filtr Pat Mini.

Ponadto siatki, termometr, plastikowe roślinki, kolorowanki dla najmłodszych i pokarm dla rybek. To wszystko czego potrzebujemy do rozpoczęcia fascynującego hobby, jakim jest akwarystyka.To najlepsze akwarium domowe świetnie nadaje się do hodowli najpopularniejszych ryb tropikalnych, w tym gupików i neonek. Dobrze sprawdzi się także jako krewetkarium.

Ponadto zestaw Aqua4Kids jest stosunkowo niewielki, dzięki czemu znajdziemy na niego miejsce nawet w małych pomieszczeniach. Poza tym pojemność 25 l sprawia, że akwarium nie wymaga dużego nakładu finansowego. Produkt jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale również w czyszczeniu. Użytkownicy docenili produkt za prostą obsługę, jak również niewielkie rozmiary, dzięki którym akwarium nie zajmuje dużo miejsca, a jego czyszczenie trwa dosłownie kilka minut.

Model Aqua-Szut Aqua4Kids ma pojemność 25 l. To dobre akwarium domowe do 200 zł, które ma wymiary: 40 cm x 25 cm x 25 cm.

Zalety
Komfortowe otwieranie pokrywy:

Do akwarium dołączono pokrywę z systemem Smart Open. Za sprawa takiego rozwiązania otwieranie zbiornika jest bardzo łatwe.

Łatwe wycinanie otworów na filtry:

Aby zamontować filtry w akwarium, należy wyciąć odpowiednie otwory. Z uwagi na żłobienia w tylnej części pokrywy, nie powinno to być trudne.

Klapka do karmienia ryb:

Ze względu na praktyczną klapkę, karmienie ryb nie będzie zbyt kłopotliwe.

Energooszczędne oświetlenie:

Model jest wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED 6W, które zapewnia odpowiednio jasne światło w zbiorniku.

Niezbędne akcesoria:

Razem z produktem otrzymujemy potrzebne akcesoria, czyli: filtr wewnętrzny, automatyczną grzałkę, a także siatkę do odłowu rybek, pokarm i termometr.

Wady
Niewielka pojemność:

Konsumenci uważają, że akwarium ma zbyt małą pojemność i nie nadaje się do hodowania dużej ilości rybek.

 

 

 

 

Aquael Leddy

 

2-aquael-leddyDruga propozycja to zestaw Aquael Leddy składający się z akwarium o pojemności 54 l. Zbiornik ma prostą szybę przednią i nowoczesną pokrywę z tworzyw sztucznych. Ponadto model ten ma energooszczędny moduł oświetleniowy LEDDY TUBE 6 W oraz bezobsługową grzałkę i wydajny filtr wewnętrzny. Użytkownicy tego modelu docenili przede wszystkim pokrywę z opatentowanym systemem otwierania SMART OPEN.

Dzięki niej nie musimy używać zawiasów i podpórek. W efekcie wykonywanie wszelkich prac pielęgnacyjnych wewnątrz zbiornika jest bardzo proste i bezproblemowe. Ponadto pokrywa posiada specjalne żłobienia w tylnej części, dzięki którym bez problemu wytniemy otwory do instalacji dowolnego rodzaju filtrów kanistrowych lub kaskadowych. Akwarium ma również dużą klapkę pozwalającą na swobodne karmienie ryb.

Żywotność systemu LEDDY TUBE SUNNY o mocy 6 W, który emituje mocne światło, wynosi ok. 50 tys. godzin. Dzięki temu może nam służyć nawet przez 10 lat. Nieco większa pojemność sprawia, że urządzenie wymaga więcej miejsca, aczkolwiek wciąż jest to jedna z bardziej kompaktowych propozycji na rynku.

Użytkownicy akwarium docenili jego wygląd, trwałość oraz wymiary pozwalające na większą hodowlę rybek w domowym zaciszu.

Produkt Aquael Leddy ma wymiary: 30 cm x 30 cm x 60 cm. To zbiornik dla rybek, którego pojemność wynosi 54 l.

Zalety
Klapka na pokrywie:

Na pokrywie znajduje się szeroka klapka umożliwiająca wygodne karmienie rybek.

Lampa LED:

Akwarium ma lampę LED, która nie pobiera dużo prądu, ale doskonale oświetla zbiornik na całej jego długości. Możemy więc swobodnie obserwować wszystkie rybki.

Grzałka w komplecie:

Do zestawu razem z produktem dołączono łatwą w obsłudze grzałkę, która samoczynnie się włącza i wyłącza, zależnie od warunków termicznych w zbiorniku.

Dwie wersje kolorystyczne:

Do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne akwarium – czarną i białą. Możemy więc dobrze dopasować produkt do reszty wyposażenia pomieszczenia, aby stworzyć spójną całość.

Wady
Grzałka bez regulacji temperatury:

Dołączona do zbiornika grzałka nie daje możliwości regulacji temperatury. Podgrzewa ona wodę do ok. 25 st. C, a to może być, dla niektórych gatunków, zbyt mało i spowoduje rozwój chorób u rybek.

 

 

 

 

Aquael Shrimp Set Smart 30

 

3-aquael-shrimp-set-smart-30Nasza trzecia propozycja to Aquael Shrimp Set Smart 30 – świetny zestaw akwariowy do hodowli krewetek i małych ryb, a także do uprawy roślin wodnych. Stanowi doskonały model dla osób z ograniczoną ilością miejsca, które szukają niewielkiego zbiornika na rybki ozdobne lub krewetki. W zestawie znajdziemy akwarium z szybą nakrywkową, filtr wewnętrzny PAT MINI (w pełni bezpieczny dla larw krewetek).

Jak również ochronną podkładkę gąbkową, grzałkę, lampkę LED-ową oraz pokarm w tabletkach marki ACTI CRUSTA dla krewetek . Akwarium ma kształt kostki o wymiarach 29 cm x 29 cm x 35 cm i objętość 30 l. Lampka LEDDY SMART PLANT 6W emituje światło o temperaturze barwowej 8000 K, która wspomaga wzrost roślin akwariowych, a ponadto daje świetny efekt wizualny.

Oświetlenie dodatkowo podkreśla kolor rybek i krewetek, przez co widok jest ciekawszy. To naprawdę dobre i tanie akwarium domowe zostało docenione przez użytkowników, nie tylko za niewielkie wymiary, ale także trwały materiał i solidne wykonanie. Dużym atutem jest również fakt, że zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy do rozpoczęcia hodowli rybek.

Akwarium Aquael Shrimp Set Smart 30 ma pojemność 30 l. Dokładne wymiary modelu to: 29 cm x 29 cm x 35 cm.

Zalety
Oryginalny design:

Zbiornik jest kwadratowy i ma bardzo wysokie ścianki. To powoduje, że produkt estetycznie się prezentuje i może z powodzeniem pełnić funkcję dekoracyjną. Akwarium można bez przeszkód ustawić w dobrze widocznym miejscu w salonie lub innym pomieszczeniu.

Oświetlenie w komplecie:

Do produktu dołączono kilka akcesoriów, w tym lampę LED generującą światło o temperaturze barwowej 8000 K. To oznacza, że w zbiorniku z rybkami można hodować też żywe roślinki, takie oświetlenie będzie wspomagać ich wzrost.

Idealny zbiornik dla krewetek:

Akwarium idealnie nadaje się do hodowli krewetek. Wpływają na to nie tylko wymiary zbiornika, ale również dodany do zestawu pokarm w tabletkach.

Wady
Słabej jakości filtr:

Dołączony do akwarium filtr nie jest dobrej jakości. Umieszczona na nim gąbka nie zatrzymuje krążących w wodzie zanieczyszczeń, więc najlepiej wymienić ją na inną.

 

 

 

 

Juwel Rio 180

 

4-juwel-rio-180Juwel Rio 180 to czwarte na naszej liście akwarium o świetnej specyfikacji technicznej. Jeśli kochasz rybki i marzysz o większej hodowli – to produkt, na który musisz zwrócić uwagę. Jest to jedna z największych propozycji w naszym zestawieniu. Dzięki pojemności 180 l możemy w niej hodować nawet większe ryby lub ogromną ilość małych okazów.

Rio firmy JUWEL to ekskluzywne, prostokątne akwarium z kompletnym wyposażeniem, które jest dostępne w czterech kolorach. W zestawie znajdziemy system filtracyjny zintegrowany z grzałką, umożliwiający dwuetapową filtrację: biologiczną oraz mechaniczną. Oświetlona pokrywa z przesuwaną belką to kolejne wygodne rozwiązanie, zapewniające swobodny dostęp do zbiornika.

Belka oświetleniowa jest wodoodporna, dzięki czemu nawet w czasie wymiany wody nie musimy obawiać się o wystąpienie awarii. Ponadto świetlówki w technologii T5 zapewniają świetne podświetlenie zbiornika, podkreślając całą aranżację i kolory rybek.

Chociaż jest to stosunkowo drogi i duży model, cieszy się sporym uznaniem wśród konsumentów. Przede wszystkim doceniono jego stabilną konstrukcję oraz łatwość czyszczenia.

Model Juwel Rio 180 ma wymiary: 41 cm x 50 cm x 101 cm. To akwarium o pojemności 180 l, w którym można hodować krewetki i różne gatunki ryb.

Zalety
Skuteczny system filtracji:

Do produktu dołączono system filtracyjny zintegrowany z grzałką. Gwarantuje on dwuetapową, wydajną filtrację wody – mechaniczną oraz biologiczną. Czyszczenie filtrów nie sprawia problemu, gdyż mamy do nich łatwy dostęp.

Podstawa stabilizująca:

Model ustawia się na podstawce (ramce), której zadaniem jest amortyzowanie wstrząsów oraz ochrona krawędzi akwarium przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Szczelna belka oświetleniowa:

W zbiorniku umieszczono belkę ze świetlówkami LED, która jest wodoodporna. Nawet jeśli przypadkowo zanurzymy ją w wodzie, pozostanie szczelna.

Wady
Zajmuje dużo miejsca:

Z uwagi na pojemność, nie jest to produkt o kompaktowych wymiarach. Trzeba więc dobrze przemyśleć miejsce, w którym ustawimy zbiornik.

Niemodny design:

Podstawa i pokrywa akwarium zostały wykonane z drewna, a nie tworzywa sztucznego. Możemy mieć problem z dopasowaniem modelu do urządzonego nowocześnie wnętrza.

 

 

 

 

Aquael 200

 

5-aquael-200Szklane, prostokątne akwarium Aquael o pojemności 200l to ostatni produkt w naszym zestawieniu. Jest to propozycja o wymiarach 100 cm x 40 cm x 50 cm, z systemem wzmocnień bocznych, wykonana ze szkła float. Produkt charakteryzuje się wysoką przejrzystością oraz wytrzymałością na uszkodzenia, co jest zasługą grubego szkła dobranego zgodnie z europejskimi normami DIN.

W efekcie nie musimy obawiać się o naprężenia, ani uszkodzenia w czasie czyszczenia. Nie można też zapomnieć o bezpiecznych, podwójnych silikonowych łączeniach. Ze względu na rozmiary jest to propozycja dla bardziej doświadczonych akwarystów. Wymaga też większego nakładu finansowego, aczkolwiek solidne wykonanie sprawia, że model ten będzie nam służył przez długie lata.

Lekko zielone zabarwienie szkła daje świetny efekt, przez co akwarium doskonale prezentuje się we wnętrzach. Opinie o akwariach domowych tej marki są niezwykle pozytywne. Użytkownicy docenili ten model za bardzo niską cenę oraz jego dużą pojemność, umożliwiającą rozpoczęcie dużej hodowli rybek.

Aquael 200 to akwarium o wymiarach: 40 cm x 50 cm x 100 cm. Zbiornik ma pojemność 200 l, wykonano go ze szkła o grubości 0,8 cm.

Zalety
Szklane wsporniki:

To model z dodatkowymi wspornikami ze szkła, które zapobiegają uwypukleniu szyby. Nie musimy się martwić, że po wypełnieniu wodą ścianki zbiornika ulegną deformacji.

Efektowny design:

Akwarium wyróżnia się prostym, ale jednocześnie efektownym designem. Produkt można ustawić w dowolnym pomieszczeniu w domu, ponieważ pasuje do każdego wnętrza (niezależnie od wystroju).

Wady
Brak akcesoriów:

Do zbiornika nie dołączono akcesoriów, bez których hodowanie rybek nie jest możliwe. Mowa tu nie tylko o grzałce, filtrach i oświetleniu, ale również o pokrywie umożliwiającej zamknięcie akwarium.

Nieestetyczny silikon na szybach:

Ścianki są sklejone przy pomocy silikonu akwarystycznego w czarnym kolorze. Choć jest on nietoksyczny, to według wielu osób powinien być przezroczysty, aby nie był tak widoczny.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Zakup akwarium w kształcie kuli może być trudnym zadaniem. Wszystko dlatego, że na rynku można znaleźć naprawdę dużo modeli, a w związku z tym wybór jednego z nich nie jest oczywisty. Jeśli nie masz czasu na porównywanie opinii na temat poszczególnych produktów, przeczytaj nasz ranking. Zamieściliśmy w nim zbiorniki, które zdobyły dużo pozytywnych komentarzy. Według Internautów najlepsze akwarium w kształcie kuli to Tetra Cascade Globe. Jeśli kupisz ten produkt, nie musisz się zastanawiać nad inwestycją w dodatkowe akcesoria. W skład zestawu wchodzi filtr do wody, a także światło LED. Ma ono przyjemną, ciepłą barwę. Czyszczenie zbiornika nie zajmuje dużo czasu. Do produkcji modelu wykorzystano wytrzymałe szkło. Wiemy, że nie każdy zdecyduje się na zakup pierwszego produktu, dlatego w naszym rankingu znalazło się też kilka innych, równie atrakcyjnych propozycji. Kolejnym godnym uwagi akwarium w kształcie kuli jest Aquael Sphere 37. Model wyposażono w filtr do wody, który jest efektywny i nie brudzi się zbyt szybko.

 

Jakie akwarium typu kula kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Akwarium w kształcie kuli pięknie prezentuje się na półce, dlatego może być doskonałym dodatkiem aranżacyjnym wnętrza. W zbiorniku można z powodzeniem hodować różne gatunki roślin, a także niektóre rybki. Masz wątpliwości, który produkt jest wystarczająco solidny i duży? Jeśli tak, powinieneś zapoznać się z pierwszą częścią naszego artykułu.

 

Jak można wykorzystać akwarium kulę?

Akwaria w kształcie kuli wciąż są chętnie kupowane, choć coraz częściej mówi się o tym, że nie są to idealne zbiorniki do hodowli ryb. Wszystko ze względu na to, że pływające w wodzie osobniki mają stosunkowo mało miejsca, a dodatkowo bardzo trudno jest zamontować filtr niezbędny do utrzymania odpowiedniego poziomu czystości wody. Jeżeli zależy nam na tym, aby w akwarium kuli hodować jedną lub kilka rybek, wybierzmy model o jak największej pojemności. Wówczas nie powinniśmy mieć problemu z umieszczeniem w środku roślin i akcesoriów, np. domków pełniących funkcję bezpiecznego schronienia. Mówi się, że akwarium w kształcie kuli jest idealne dla dzieci, którym marzą się rybki. Z uwagi na niewielkie wymiary, maluch będzie mógł samodzielnie zadbać o zbiornik, a więc czyścić go, regularnie dosypywać pokarm itp.

Do akwariów w kształcie kuli najczęściej polecane są takie ryby jak bojowniki i welonki w charakterystycznym, złotym kolorze. Ich ilość musi być uzależniona od pojemności zbiornika. Możemy też hodować same wodne rośliny, ewentualnie koniki morskie. To, jakie akwarium typu kula jest najlepsze, ma więc związek z gatunkiem i ilością rybek, ale nie tylko. Robiąc zakupy, trzeba rozważyć też inne kwestie.

 

Pojemność i wymiary

Jakie akwarium typu kula wybrać? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, musimy sprawdzić kilka najistotniejszych cech zbiornika. Jedną z nich jest pojemność, która może wynosić od 3 l do nawet 30 l. Pamiętajmy, że im mniejszy produkt wybierzemy, tym trudniej będzie nam go w odpowiedni sposób przygotować do wpuszczenia do środka ryby. Niektóre akwaria są zbyt małe, aby bojowniki czy welonki czuły się w nich swobodnie i bezpiecznie, dlatego miejmy to na uwadze.

Wymiary zbiornika są powiązane z jego pojemnością, a więc im większe jest akwarium, tym bardziej wzrasta ryzyko, że ograniczy wolną przestrzeń na półce lub biurku. Jednocześnie okrągłe zbiorniki i tak są mniejsze od tych kwadratowych i prostokątnych. Jednak zawsze warto sprawdzić wysokość i średnicę akwarium, żeby zyskać pewność, że będzie można ustawić je w wybranym wcześniej miejscu.

 

Materiał

Zbiornik powinien być solidny, dlatego jego materiałem wykonania jest przezroczyste szkło. W przeciwieństwie do akwariów prostokątnych te w kształcie kuli nie mają sklejonych ze sobą ścianek, dlatego nie musimy się obawiać o szczelność. Szkło powinno mieć odpowiednią grubość i wykazywać odporność na zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne.

Niektóre produkty mają w zestawie podstawkę zapewniającą stabilność. Zazwyczaj jest ona plastikowa i sami możemy zdecydować o jej kolorze. To dobra propozycja dla osób, którym zależy na tym, aby zbiornik pięknie się prezentował.

 

Oświetlenie

Nierzadko razem z akwarium dostaniemy w komplecie oświetlenie. Zwykle jest to energooszczędna lampa LED. Czy jest to niezbędny element wyposażenia zbiornika? Jeśli chcemy zapewnić rybkom i roślinom odpowiednie warunki do rozwoju i życia, montaż oświetlenia jest nieunikniony. Nawet jeżeli ustawimy akwarium w nasłonecznionym pokoju, ilość docierającego do niego światła będzie za mała. Wówczas ograniczona zostanie produkcja tlenu, który jest potrzebny do życia nie tylko nam.

 

Dodatkowe akcesoria

Poza samą lampą, najlepsze akwarium typu kula ma w zestawie inne potrzebne akcesoria. Są one niezbędne, gdy chcemy hodować rybki. Mowa tu głównie o filtrze, który pozwala na zachowanie czystości wody i odpowiedniego poziomu jej napowietrzenia. Media filtracyjne powinno łatwo się wymieniać, bez konieczności demontowania wszystkich elementów wyposażenia zbiornika.

Nie zapominajmy o tym, że każdy gatunek ryb musi mieć bezpieczne miejsce, w którym może się schronić. Dlatego w akwarium powinien znaleźć się mały domek, zamek lub inny budynek. Niekiedy producenci dołączają takie akcesoria do zbiornika, więc nie musimy ich sami szukać i dopasowywać do wymiarów akwarium.

 

Rośliny

W każdym zbiorniku z rybkami powinny znaleźć się rośliny. Jedną z najczęściej wybieranych jest gałęzatka. Jest ona wytrzymała i mało wymagająca, a do tego świetnie wygląda w wodzie. Aby zapewnić roślinom dobre warunki do wzrostu, na dnie należy wysypać trochę żwirku (jest dostępny w wielu różnych kolorach).

 

Nanoakwarium

Bardzo małe zbiorniki dla ryb i roślin określa się mianem nanoakwariów. Wśród nich możemy znaleźć produkty okrągłe i półokrągłe (choć nie tylko). Pozwalają one na przekonanie się, czy hobby, jakim jest hodowanie rybek, rzeczywiście sprawia nam przyjemność. Może to być odpowiedni wybór dla dzieci (a także dorosłych) marzących o własnym zwierzątku. W nanozbiorniku można hodować bojowniki, jak również krewetki.

 

Akwaria typu kula w dobrych cenach

Za zbiornik o pojemności mniejszej niż 10 l zapłacimy od 20 zł do 70 zł (droższe modele są wyposażone w lampę). Większe akwaria kosztują nieco więcej, zazwyczaj ponad 200 zł. Starajmy się nie oszczędzać nadmiernie na zakupie takiego produktu. Tylko dobrze wyposażony zbiornik pozwoli rybom czuć się bezpiecznie i uniknąć chorób, m.in. tych związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem błędnika.

 

Najlepsze akwaria typu kule w 2021 roku

 

Jeśli szukasz dobrej jakości produktów, nasz ranking akwariów typu kule powinien spełnić Twoje oczekiwania i pomóc Ci w wyborze najlepszego modelu. W zestawieniu znajdziesz dokładne opisy zbiorników, które są najczęściej polecane przez pasjonatów rybek.

 

Tetra Cascade Globe

 

Jeśli chcesz kupić akwarium w kształcie kuli, które będzie solidnie wykonane, model Tetra Cascade Globe będzie dla Ciebie dobrym wyborem. Produkt wykonano z wytrzymałego szkła. Konserwacja akwarium nie wymaga podejmowania żadnych skomplikowanych czynności. Wystarczy regularnie czyścić zbiornik i wymieniać w nim wodę.

Pojemność Tetra Cascade Globe jest równa 6,8 l. Model jest wsparty na plastikowej podstawce. Ma ona odpowiednio wyprofilowany kształt, więc możemy być pewni, że akwarium nie będzie się chwiało na boki. Praktycznym dodatkiem jest światło z 8 diodami LED, które oświetlają zbiornik. Produkt ma wbudowany filtr, więc nie trzeba kupować żadnych dodatkowych akcesoriów. Prezentowane akwarium jest polecane w szczególności dla bojowników, ale mogą w nim żyć także inne ryby.

Akwarium w kształcie kuli Tetra Cascade Globe cieszy się popularnością zarówno wśród początkujących, jak i zaawansowanych akwarystów. Osoby, które mają ten produkt w swoim domu, zapewniają, że wygląda on ładnie i pozwala zapewnić rybom odpowiednie warunki do życia.

 

Aquael Sphere 37

 

W naszym zestawieniu nie mogliśmy nie wspomnieć o akwarium Aquael Sphere 37. Ma ono kształt kuli, dlatego ładnie się prezentuje, niezależnie od miejsca, w jakim je postawimy. Prezentowany produkt to kompletny zestaw, co oznacza, że zawiera on wszystkie niezbędne akcesoria np. filtr do wody. Tuż po zakupie zbiornika możemy umieścić w nim rybki i cieszyć się ich pięknym widokiem.

Pojemność akwarium jest równa 25 l. Na produkcie znajduje się pokrywa zrobiona z dobrej jakości materiałów. Filtr przelewowy wyposażono w dwa koszyki filtracyjne, co zwiększa jego skuteczność. Akwarium ma oświetlenie, jest ono nie tylko wydajne, ale też energooszczędne. Generowane przez lampę światło jest przyjemne dla ryb.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że zastosowany w akwarium filtr jest efektywny. Jego czyszczenie jest wyjątkowo łatwe. Umieszczoną na zbiorniku pokrywę można odchylić, aby nakarmić zwierzątka czy przystąpić do pielęgnacji produktu.

 

Agro Zoo

 

Chcesz kupić dobre i tanie akwarium typu kula, ale nie możesz zdecydować się na konkretny model? Polecamy Twojej uwadze produkt Agro Zoo. Jest to akwarium, w którym można nie tylko trzymać rybki, ale też same ozdoby roślinne. Tego typu dodatek z pewnością przykuje uwagę gości i sprawi, że wnętrze będzie wyglądało bardziej atrakcyjnie.

Produkt ma następujące wymiary: średnica – 18 cm i wysokość – 18 cm. Pojemność modelu jest równa 3 l. Kula jest lekka i ma kompaktowe wymiary, więc można przenosić ją w dowolne miejsce. Akwarium wykonano z wytrzymałych materiałów. Przezroczyste szkło pozwala na podziwianie rybek i wodnej roślinności.

Jedną z największych zalet produktu jest jego niska cena. Konsumenci doceniają to, że czyszczenie zbiornika zajmuje mało czasu. Ma to związek z gładką powierzchnią zbiornika i jego kompaktowymi wymiarami. Model można postawić w dowolnym miejscu, nawet na niewielkiej półce.

 

Hailea V01

 

Wiele osób wybrało akwarium Hailea V01 i potwierdziło, że jest to godny uwagi produkt. Z tego też powodu nie mogło zabraknąć go w naszym zestawieniu. Model ma czarną podstawę. W ofercie producenta można znaleźć także akwaria w innym kolorach m.in. różowym, zielonym czy żółtym. Kolorowe podstawki z pewnością będą ładnie wyglądały w pokojach dla dzieci.

Pojemność akwarium wynosi 2,5 l. W przybliżeniu wymiary produktu są następujące: 22,3 cm x 16,6 cm x 16,7 cm. Model ma podświetlenie LED. Sprawia ono, że akwarium prezentuje się efektownie niezależnie od pory dnia. W zestawie znajduje się sztuczna roślinka i kolorowy żwirek.

Na pytanie, dlaczego warto kupić Hailea V01, Internauci odpowiadają, że jest to produkt, który nie tylko ładnie wygląda, ale też jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Inwestując w taki model, mamy pewność, że posłuży nam on przez długi czas.

 

Aquael Decoris

 

Prezentujemy akwarium w kształcie półkuli Aquael Decoris. Pojemność produktu wynosi 3,5 l, jego wymiary w przybliżeniu to: 27 cm x 13 cm x 20 cm. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez producenta, model jest odpowiedni dla bojowników, krewetek i ślimaków. W zbiorniku można także uprawiać rośliny.

Akwarium wykonano z giętego szkła. Jest to materiał, którego cechuje wytrzymałość i atrakcyjny design. Do zbiornika można dokupić lampki LEDowe AQUAEL LEDDY SMART, a także miniaturowe filtry. Pielęgnacja produktu nie wymaga dużo pracy.

Opinie o akwariach typu kule Aquael są pochlebne, co skłoniło nas do umieszczenia tego prezentowanego produktu w naszym zestawieniu. Wspomniany model jest jednym z najlepiej ocenianych zbiorników tej marki. Jego największymi atutami są: oryginalny design, wysoka jakość wykonania i stabilność.

 

 

Sprawdziliśmy, jaki zestaw akwariowy jest najbardziej użyteczny, atrakcyjny i zyskał najwięcej pozytywnych ocen. Konsumenci uważają, że komplet Juwel Primo 60 LED jest szczególnie godny uwagi. Przy zakupie zestawu otrzymuje się akwarium, grzałkę, oświetlenie LED, a także specjalną matę stabilizującą. Do produkcji zbiornika wodnego użyto mocnego szkła, w dużym stopniu odpornego na zarysowania. Produkt ma pokrywę, która chroni ryby przed wyskoczeniem, zanieczyszczeniami oraz innymi zwierzętami, do tego jest wodoodporna i ma miejsce na karmnik. Wykorzystane oświetlenie jest mocne i nie pobiera zbyt dużo prądu. Zestaw łatwo się czyści. Równie dobrym kompletem jest Aquael Betta Kit, który idealnie odpowiada potrzebom pojedynczej, niewielkiej rybki. Akwarium jest przykryte pokrywką, na której znajduje się poręczny uchwyt, umożliwiający wygodne przenoszenie pojemnika. Przykrywka ma niewielki otwór, ułatwiający bezpieczne karmienie. Model stosunkowo łatwo jest utrzymać w czystości, a szyby zapewniają dobrą przejrzystość.

 

Jaki zestaw akwariowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Samodzielne zakładanie akwarium nie jest trudne, pod warunkiem, że mamy wszystkie potrzebne do tego elementy. Niezbędny jest nie tylko odpowiedniej wielkości zbiornik, ale i dodatkowe wyposażenie, w skład którego wchodzi m.in. lampa czy filtr. Jeżeli nie do końca wiesz, jaki zestaw akwariowy wybrać, ten poradnik jest dla Ciebie. Zachęcamy do lektury.

 

Co znajdziemy w zestawie akwariowym?

Pierwszym krokiem do założenia akwarium jest wybór miejsca, w którym je postawimy. Później pozostaje już tylko zakup wszystkich potrzebnych akcesorów. Podstawą jest oczywiście zbiornik, który musi być wykonany z solidnego szkła i być dopasowany pod względem rozmiaru do wielkości oraz ilości rybek. Równie istotną rolę odgrywa system filtracyjny, który odpowiada za neutralizowanie zanieczyszczeń pojawiających się w wodzie. Nieunikniony jest też zakup grzałki, lampy zapewniającej światło, termometru do kontrolowania temperatury wody oraz napowietrzacza. Doświadczeni akwaryści radzą, aby nie zapomnieć też o doborze właściwego podłoża, roślin i dekoracji (domki, zamki itp. pełnią też funkcję bezpiecznego schronienia dla ryb). Może nam się dodatkowo przydać siatka, odmulacz oraz czyścik do szyb pozwalający na szybkie umycie zbiornika.

Czasami w zestawie akwariowym jest również dopasowana kolorystycznie do pokrywy zbiornika szafka. Decydując się na zakup takiego kompletu, nie musimy zdejmować rzeczy z półek, aby móc ustawić akwarium we wcześniej wybranym miejscu. Jednak zestaw z szafką jest stosunkowo drogi i nie każdy początkujący akwarysta może sobie pozwolić na jego zakup (zwłaszcza jeśli nie ma pewności, że hodowanie ryb będzie dla niego przyjemnym hobby).

 

Zbiornik

W sklepach są różnego rodzaju akwaria, klasyfikuje się je do kilku grup, a kryterium jest kształt. Możemy więc wyróżnić modele: prostokątne (klasyczne), profilowane, w kształcie kuli oraz narożne. Wiele osób uważa, że zbiorniki należące do pierwszej wymienionej grupy są najlepszym wyborem, gdyż można w nich stworzyć takie środowisko do życia dla ryb, które jest w dużej mierze zbliżone do naturalnego. Akwaria narożne można ustawić w rogu pokoju, a profilowane są świetną dekoracją z uwagi na wygiętą w łuk przednią szybę. Zbiorniki kule nie są polecane przez akwarystów, gdyż ryby źle się w nich czują i są bardziej podatne na choroby, w szczególności związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem błędnika.

Jaką pojemność powinno mieć akwarium? To zależy od tego, gdzie planujemy je ustawić oraz ile ryb hodować. Do wyboru mamy kilka różnych opcji. Dostępne są zbiorniki mieszczące do 50 l, a także znacznie większe:

* od 50 l do 80 l (optymalna grubość ścianek to 5 mm);

* od 80 l do 160 l (optymalna grubość ścianek to 6 mm);

* od 160 l do 350 l (optymalna grubość ścianek to 8 mm);

* od 350 l do 500 l (optymalna grubość ścianek to 10 mm);

* od 500 l do 800 l (optymalna grubość ścianek to 12 mm).

Szukając odpowiedniego akwarium, nie zapomnijmy o upewnieniu się, że szklane ściany są szczelne, a więc zostały starannie zabezpieczone bezpiecznym dla ryb klejem bądź silikonem.

 

System filtracyjny

Filtr to najważniejszy sprzęt zamontowany w akwarium. To dzięki niemu woda jest przez cały czas oczyszczana. Do wyboru mamy urządzenia wewnętrzne (montowane wewnątrz zbiornika) i zewnętrzne (montowane na zewnątrz). Jaki zestaw akwariowy jest najlepszy, biorąc pod uwagę rodzaj filtru? Uważa się, że system powinien zapewniać filtrację nie tylko mechaniczną, ale i chemiczną oraz biologiczną. Co więcej, są sprzęty, które dodatkowo napowietrzają wodę, a więc nie trzeba już kupować napowietrzacza. Najważniejsze jest to, aby filtr był dopasowany pod względem efektywności działania do pojemności zbiornika.

 

Grzałka

Grzałka to element zestawu akwariowego, który przez cały czas utrzymuje temperaturę wody na odpowiednim poziomie. Zwykle mieści się ona w przedziale od 22 st. C do ok. 26 st. C. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na moc grzałki. Przyjmuje się, że na 1 l wody przypada 0,5 W. Wynika więc z tego, że posiadacz 50 l zbiornika powinien zaopatrzyć się w sprzęt o mocy ok. 25 W. Najczęściej polecane są grzałki z wbudowanym termostatem, który znacząco ułatwia dobór optymalnej temperatury dla ryb.

 

Oświetlenie

Akwarium powinno być oświetlane przez mniej więcej 10, maksymalnie 12 godzin na dobę (bez przerwy). W zestawach akwariowych najczęściej znajdziemy specjalne świetlówki akwarystyczne lub bardziej energooszczędne lampy LED (wmontowane w pokrywę). Jeżeli zależy nam na tym, aby jak najrzadziej wymieniać źródło światła w zbiorniku, a jednocześnie ograniczyć wzrost rachunków za prąd, wybierzmy zestaw z oświetleniem LED.

 

Napowietrzacz

Za sprawą napowietrzacza ryby w akwarium będą miały zapewniony potrzebny im do życia tlen. Sprzęt ten jest wyposażony w pompę wprowadzającą powietrze do wody. Nie powinien on generować zbyt dużego hałasu w czasie pracy, inaczej będzie zakłócać nasz spokój. Przeciętnie moc pompy nie przekracza 10 W. O napowietrzaczu nie możemy zapomnieć, zwłaszcza gdy chcemy hodować dużą ilość rybek lub posadziliśmy w zbiorniku mało roślin produkujących tlen. Jego montaż nie jest konieczny w sytuacji, gdy mamy system filtracyjny wytwarzający ruch wody lub akwarium o bardzo dużej pojemności.

 

Waga zestawu

Jeżeli kupujemy zestaw akwariowy bez szafki, należy sprawdzić, ile waży. To pomoże nam w zdecydowaniu, czy dany produkt (wraz z wodą) nie obciąży nadmiernie półki lub innego mebla, na którym chcemy go postawić. Mniejsze zestawy ważą maksymalnie 10 kg, podczas gdy te bardziej rozbudowane – ponad 60 kg.

 

Podłoże i dekoracje

Dobór podłoża do zbiornika jest ważny, gdyż zapewnia właściwe warunki do rozwoju roślinom. Panuje przekonanie, że najlepszy zestaw akwariowy to ten, w którym znajdziemy jałowy żwirek, choć substraty uwalniające substancje odżywcze do wody także dobrze się sprawdzają. Możemy też zmieszać ze sobą oba typy podłoża. Dobór dekoracji zależy głównie od naszego gustu. Dostępne są różnego rodzaju ceramiczne domki, korzenie, a także kamienie.

 

Zestawy akwariowe w dobrych cenach

Za niewielki zestaw akwariowy zapłacimy mniej niż 100 zł. To idealny produkt dla dzieci, pozwalający na hodowanie jednej rybki (przykładowo bojownika). Im bardziej rozbudowany jest komplet, tym wyższa jest jego cena. Zestawy ze zbiornikami o pojemności wynoszącej kilkaset litrów kosztują ponad 1500 zł, a niektóre nawet 3000 zł.

 

Najlepsze zestawy akwariowe w 2021 roku

 

Polecamy nasz ranking zestawów akwariowych, w którym znajdują się komplety idealne na prezent, a także zakup na własne potrzeby. Wśród zaprezentowanych akwariów są duże i niewielkie modele, które spodobają się amatorom i doświadczonym akwarystom.

 

Juwel Primo 60 LED

 

Prostokątne akwarium Juwel Primo 60 LED w zestawie z innymi elementami akwariowymi to dobry prezent dla dziecka, które prosi o zwierzę domowe. Model znajduje się na podstawce, skutecznie amortyzującej wszelkie ruchy, co chroni rybki i szkło przed uszkodzeniem. Wymiary akwarium są równe 61 cm x 31 cm x 37 cm i ma ono pojemność 60 l.

Produkt ma oświetlenie LED, skutecznie rozjaśniające wnętrze zbiornika i znajdujące się w nim ryby. Komplet ma wodoodporną pokrywkę, do której można włożyć karmnik. Akwarium jest zrobione z bardzo mocnego szkła float. W zestawie jest urządzenie przeznaczone do filtracji oraz grzałka.

Istnieje możliwość zakupu kompletu z czarną szafką, na której można położyć zbiornik wodny o wymiarach 61 cm x 31 cm x 73 cm. Sprawdziliśmy, jakie są opinie o zestawach akwariowych producenta Juwel. Doświadczeni akwaryści chętnie wybierają modele tej marki, ponieważ atrakcyjnie się prezentują. Ich zdaniem opisywany produkt jest wyjątkowo łatwy w pielęgnacji.

 

Aquael Betta Kit

 

Szukasz pierwszego akwarium dla swojego dziecka? Zestaw Aquael Betta Kit pomoże oswoić się maluchowi ze zwierzętami wodnymi i nauczyć się odpowiedzialności. Zbiornik jest niewielki, dlatego jest odpowiedni np. dla rybki bojownik.

Wymiary akwarium są równe: 23,7 cm x 15,4 cm x 17,3 cm i mieści ono 3 l wody. W zestawie znajduje się podłoże zrobione z zielonych kamyczków. W opakowaniu są także rośliny z tworzywa sztucznego, w których rybka może się schować. Przykrywka akwarium ma wiele otworów, aby dostarczyć rybie powietrza. Ponadto na środku przykrywki jest otwierany świetlik, przez który można karmić rybę oraz uchwyt, umożliwiający transport zbiornika.

Ten dobry i tani zestaw akwariowy waży jedynie 5 kg. Model można ustawić na dowolnej szafce. Z tyłu ustawione jest kartonowe tło, przedstawiające morski obraz. Konsumenci cenią produkt za dużą wytrzymałość i odporność na zarysowania, co jest szczególnie ważne, gdy akwarium zajmują się dzieci.

 

Juwel Trigon 350

 

Wielu konsumentów uważa komplet Juwel Trigon 350 za bardzo dobry, ponieważ stanowi bardzo ładną dekorację pomieszczenia, można go ustawić w narożniku pokoju i jest bardzo pojemny. Na zbiorniku znajduje się pokrywka, w której można zamontować karmnik automatyczny.

W zestawie jest wodoodporna belka, do której wkręca się oświetlenie LED. Do kompletu dołączono narożną szafkę, dlatego nie trzeba dokupować pasującego przedmiotu. Mebel jest dostępny w 4 różnych kolorach (biały, czarny, jasne i ciemne drewno). Szafka jest bardzo wytrzymała, maksymalne obciążenie to 1200 kg.

Przednia szyba akwarium jest profilowana, dzięki czemu wnętrze wygląda atrakcyjnie. Wymiary zestawu wynoszą: 123 cm x 87 cm x 145 cm. Zbiornik ma pojemność 350 l. Do kompletu dołączono system filtracyjny zarówno mechaniczny, jak i biologiczny (filtr Bioflow XL z pompką), który umożliwia wyczyszczenie wody, a jego wydajność jest równa 1000 l na godzinę. Jednocześnie urządzenie ma element grzejny.

 

Aquael Nano Reef

 

Aquael Nano Reef to zestaw akwariowy, idealnie sprawdzający się w mieszkaniach, w których nie ma zbyt wiele miejsca. Komplet jest dobrym pomysłem na prezent dla osoby, która po raz pierwszy ma zająć się rybkami. W komplecie znajduje się pokarm.

Wymiary zbiornika są równe 35 cm x 35 cm x 40 cm, w jego wnętrzu mieści się 49 l wody. Tygodniowo należy wymieniać ok. 10 l, aby woda była czysta i odpowiednia dla rybek. Istnieje możliwość założenia oświetlenia w postaci dwóch żarówek o łącznej mocy 10 W, dzięki której ryby, krewetki, a także dekoracje będą pięknie widoczne. Sprzęt ma wbudowany filtr, a jego wydajność wynosi 1200 l na godzinę.

Poszczególne ścianki konstrukcji są klejone silikonem, dzięki czemu akwarium jest szczelne i wytrzymałe. Dowiedzieliśmy się, że wiele osób wybrało ten model, ponieważ dobrze się prezentuje i dość łatwo można go wyczyścić.

 

Juwel Lido 200

 

Warto zapoznać się z zestawem akwariowym Juwel Lido 20, ponieważ model jest atrakcyjny i chętnie wybierany przez konsumentów. Komplet waży 37 kg. Na zbiorniku znajduje się otwierana pokrywa, w jej wnętrzu jest miejsce, w którym można zamontować automatyczny karmnik.

Zbiornik ma pojemność 200 l. Produkt ma wymiary równe: 70 cm x 51 cm x 65 cm. W komplecie znajduje się urządzenie do filtracji wody (filtr Bioflow M z pompką), służące również jako grzałka, wydajność tego elementu jest równa 600 l/h. Pompa ma moc 6,5 W. W górnej części akwarium założono przesuwaną belkę oświetleniową, w której montuje się świetlówki o długości 59 cm, jest ona wodoodporna i szczelna. Niezależnie od ustawienia żarówki dobrze oświetlają całe wnętrze akwarium.

Użytkownicy zauważyli, że model ma bardzo stabilną podstawę, chroniącą przed wstrząsami i uszkodzeniami, ten element zestawu bardzo się spodobał miłośnikom akwarystyki.

 

Jakie akwarium domowe 300 l wybrać?

 

Akwarystyka to hobby ciekawe, ale zarazem wymagające. Aby ryby miały odpowiednie warunki, a rośliny rozwijały się we właściwy sposób przede wszystkim konieczne jest dobrze dobrane akwarium. Stworzenie jednocześnie odpowiednio funkcjonującego i estetycznego akwenu domowego dla ryb nie jest łatwe. Jakie jest najlepsze akwarium domowe 300 l? Tego dowiesz się czytając poniższy artykuł.

 

Dostępne są zbiorniki w przeróżnych kształtach: profilowane, narożne, prostokątne czy w kształcie kuli. Za najlepsze uznaje się te prostokątne, gdyż można w nich stworzyć dla ryb dobre warunki do wzrostu i rozmnażania. Profilowane mają wygiętą przednią szybę, co sprawia, że wydają się większe. Wybierane są najczęściej do biur. Narożne modele kupują zwykle osoby, które mają miejsce na ustawienie takiego modelu. Takie akwarium ma bardzo wyeksponowaną przednią szybę.

Skupmy się na wykonaniu. Wielu akwarystów zauważa, że najlepsze akwarium domowe 300 l w 2021 roku powinno cechować się właściwym sposobem szlifowania i odpowiednim, dokładnym klejeniem. Akweny domowe dla ryb produkowane są z dwóch rodzajów szkła: Float oraz OptiWhite. Ten pierwszy to idealnie płaska i gładka tafla szkła, która nie ma żadnych wad i zniekształceń optycznych,  o grubości między 0,1 mm a 19 mm. Natomiast druga wersja szyby ma obniżoną zawartość żelaza, dlatego jest praktycznie bezbarwna. Sprawia to, że rośliny i ryby widziane są w naturalnych kolorach. Poza tym przepuszcza światło oraz ciepło. Grubość tego szkła wynosi od 2 mm do 19 mm. Dokonując wyboru trzeba zastanowić się nad wielkością zbiornika. Jedna rybka powinna mieć do dyspozycji 5 litrów wody. Możemy wyróżnić małe akwaria domowe na kilka rybek, ale i większe o pojemności na przykład 300 l, 320 l lub 350 l, których przykłady znajdziesz w poniższym rankingu.

Na koniec powinniśmy zdecydować też o zakupie osprzętu. Jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w tej dziedzinie, możemy zakupić zbiornik, który będzie już wyposażony we wszystkie niezbędne elementy. Z czasem, gdy nabierzemy doświadczenia będziemy mogli dokupić różnego rodzaju dodatki.

 

Akwaria domowe 300 l – Ranking

 

Juwel Rio

 

Juwel Rio to ekskluzywny, prostokątny zestaw akwarystyczny. Dostępny jest w 4 wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, w kolorze ciemnego oraz jasnego drewna. Akwarium umieszczone jest w ramce, która stabilizuje konstrukcję i zabezpiecza przed wstrząsami oraz zabezpiecza krawędzie przed uszkodzeniami, więc nie ma konieczności podkładania żadnych dodatkowych mat.

Zbiornik ma 350 l pojemności. Pozostałe wymiary to 121 cm x 51 cm x 66 cm. Akwarium wyposażono w system filtracyjny, który zintegrowany jest z grzałką. Akwen dla ryb ma filtr, który gwarantuje dwuetapową filtrację: mechaniczną oraz biologiczną. Warto też zauważyć, że zbiornik jest oświetlony na całej jego długości.

Pozytywne opinie konsumentów na temat tego zbiornika wynikają z faktu, że belka oświetleniowa, w którą jest wyposażony, to element całkowicie wodoodporny. Dlatego też nawet po przypadkowym zanurzeniu zachowuje szczelność. Poza tym konsumenci chwalą sobie również łatwy dostęp do mediów filtracyjnych.

 

Aquael Owal

 

Warto zapoznać się z produktem Aquael Owal. To akwarium z profilowaną, owalną szybą wykonane ze szkła typu float. Zbiornik został sklejony silikonem w kolorze czarnym, który nie wpływa negatywnie na ryby.

Pojemność tego akwarium to 320 l. Jego wymiary to 150 cm x 50 cm x 50 cm. Grubość szkła, z którego został wykonany ten zbiornik dla ryb to 10 mm. Produkt sprzedawany jest z i bez dodatkowego osprzętu.

Internauci pozytywnie recenzują to akwarium chwaląc je za profilowaną szybę, gdyż bardzo dobrze eksponuje wnętrze oraz wszystkie ryby znajdujące się w środku. Poza tym pozytywnie oceniają jakość szkła, z którego zostało wykonane to akwarium. Nie ma też żadnych negatywnych komentarzy odnośnie łączeń szyb. Wręcz przeciwnie, użytkownicy twierdzą, że całość jest solidnie wykonana.

 

Zestaw akwarium 120x50x50 + Pokrywa z oświetleniem

 

Zestaw akwarium + pokrywa z oświetleniem to produkt o pojemności 300 l. Jest to model ze szkła o grubości 8 mm. Wyposażony jest w wieko w kolorze czarnym.  Wymiary zbiornika to 120 cm x 50 cm x 50 cm. Szkło, z którego jest wykonany, charakteryzuje się dużą przejrzystością oraz wytrzymałością.

Pokrywa ma dwie świetlówki o mocy 30 W każda. Poza tym wyposażona jest w dwie klapki, które ułatwiają karmienie rybek. Oprócz tego umieszczono w wieku również wypust, który sprawia, że możemy zamontować filtr i grzałkę.

To akwarium domowe 300 l w dobrej cenie jest zabezpieczone podwójnymi łączeniami silikonowymi. Jest to produkt pozytywnie oceniany przez użytkowników, ponieważ jego prostokątny kształt bardzo dobrze się prezentuje w każdym pomieszczeniu. Co więcej, pokrywa w tym zestawie jest solidnie wykonana.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status