Najlepszy łuk bloczkowy myśliwski

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jeżeli chcesz kupić myśliwski łuk bloczkowy, przed podjęciem decyzji przeczytaj zamieszczony poniżej ranking. Znajdziesz w nim podpowiedzi, które tego typu sprzęty cieszą się największą popularnością w 2020 roku. Najwięcej pozytywnych opinii zebrał model NXG Thrust Camo 70 lbs o długości 940 mm. Jego siła naciągu wynosi 70 lbs. To idealny wybór dla doświadczonych łuczników. Naciąganie cięciwy jest bardzo proste, ponieważ nie wymaga to od nas użycia dużej siły. Łuk jest we właściwy sposób wyprofilowany, dlatego dobrze leży w dłoni, co ułatwia celne oddawanie strzałów. Ramiona zostały wykonane z włókna szklanego, a majdan z aluminium. To solidny sprzęt, który nie zniszczy się szybko. Niemal tak samo popularny jest model Poe Lang Predator II Black. Cechą, która go wyróżnia, jest możliwość regulacji siły naciągu w zakresie od 45 lbs do 65 lbs. Do łuku dołączono dwie aluminiowe strzały, celownik truglo oraz stabilizator. Niesymetrycznie ułożone bloczki pozwalają na naciągnięcie cięciwy z siłą większą, niż umożliwia to ugięcie ramion.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki łuk bloczkowy myśliwski wybrać?

 

Znalezienie dobrego, myśliwskiego łuku bloczkowego nie jest proste. Wpływ na to ma przede wszystkim mnogość takich produktów w sklepach. Jeśli Ty również nie masz pewności, który model sprosta wszystkim Twoim wymaganiom, zajrzyj do naszego poradnika. Doradzamy w nim, jaki łuk bloczkowy wybrać i jakim jego cechom należy się przyjrzeć. Na końcu umieściliśmy z kolei specjalny ranking prezentujący trzy takie sprzęty.

 

 

Jak sama nazwa wskazuje, działanie bloczkowych modeli opiera się na wykorzystaniu systemu bloków. Składają się one z krążków i nawiniętego kabla, który wspomaga napięcie cięciwy. Produkty tego typu wyróżnia szybkość i celność. Dlatego są one chętnie wybierane zarówno przez sportowców, jak i myśliwych. W Polsce łowiectwo z wykorzystaniem łuku jest obecnie zakazane. Jednak taki sprzęt możemy wykorzystać choćby do strzelania do trójwymiarowego celu (co przypomina klasyczne polowanie).

Najlepszy myśliwski łuk bloczkowy w 2020 roku jest lekki, a jednocześnie wytrzymały. Dlatego obecnie większość dostępnych na rynku modeli jest produkowana z aluminium i kompozytów. Takie połączenie sprawia, że produkty wykazują podwyższoną odporność na uszkodzenia, a mimo to nie ważą zbyt dużo. Dlatego trzymające je dłonie nie męczą się nawet podczas wielogodzinnego strzelania.

Ponieważ w łucznictwie bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, gdy znamy dokładną odległość od celu, nasz sprzęt musi mieć płaską trajektorię lotu strzały (inaczej krzywą zakreśloną przez nią w przestrzeni). Z tego względu bardziej praktyczny może okazać się model krótki, do ok. 30 cali. Z łuków dłuższych, powyżej 40 cali, najczęściej korzystają sportowcy. Często są one bardziej precyzyjne.

Najlepsze myśliwskie łuki bloczkowe zapewniają wygodę użytkowania, a tym samym czerpanie przyjemności z łucznictwa. O naszym komforcie decyduje np. możliwość regulacji naciągu. Dzięki niej możemy dostosować nasz sprzęt do każdych warunków. Zmiana siły naciągu pozwala nam także lepiej dopasować łuk do naszych umiejętności (w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z łucznictwem, nie powinna być ona za duża).

Podczas poszukiwań upewnijmy się, że produkt jest dla nas odpowiedni. Niektóre modele są na tyle funkcjonalne, że powinni z nich korzystać tylko doświadczeni myśliwi i sportowcy. Wszystko przez to, że bardziej zaawansowane pod względem konstrukcji łuki bardzo trudno jest naciągnąć, jeśli nie mamy odpowiednich umiejętności. Źle dobrany sprzęt może nas skutecznie zniechęcić do łucznictwa.

 

 

Myśliwskie łuki bloczkowe – ranking

 

 

NXG Thrust Camo 70 lbs

 

Prezentujemy łuk bloczkowy NXG Thrust Camo 70 lbs. Jego ramiona zostały wykonane z włókna szklanego, a majdan z aluminium. Takie połączenie materiałów sprawia, że produkt jest wytrzymały i odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Siła naciągu sprzętu to 70 lbs. Ze względu na zastosowany system bloczków, utrzymanie naciągniętej cięciwy nie jest trudne i nie wymaga użycia dużej siły. Co więcej, precyzyjne celowanie jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku łuku klasycznego. Uchwyt produktu został odpowiednio wyprofilowany, dlatego sprzęt dobrze leży w dłoniach i nie wyślizguje się z nich.

Atutem prezentowanego modelu jest profesjonalny charakter. Długość całkowita łuku to 940 mm. Waży on ok. 1,5 kg. Konsumenci uważają, że jest to idealny produkt zarówno dla średniozaawansowanych, jak i bardzo doświadczonych strzelców.

NXG Thrust Camo 70 lbs to łuk bloczkowy o sile naciągu wynoszącej 70 lbs. Model waży 1,54 kg, a jego długość całkowita to 940 mm.

Zalety
Łatwe naciąganie cięciwy:

Naciąganie cięciwy łuku nie wymaga od nas użycia dużej siły, a więc nie jest męczące. Jest to możliwe ze względu na specjalną konstrukcję z bloczkami.

Dobrze leży w dłoni:

Sprzęt dobrze leży w dłoni i nie wypadnie nam przypadkowo na ziemię. Zapobiega temu odpowiednio wyprofilowany uchwyt.

Idealny dla zaawansowanych osób:

Biorąc pod uwagę siłę naciągu oraz duży zasięg, model idealnie nadaje się dla zaawansowanych oraz średnio-zaawansowanych strzelców.

Solidna konstrukcja:

Łuk jest wyjątkowo solidny. Jego ramiona zostały wykonane z włókna szklanego, natomiast majdan – z lekkiego i wytrzymałego aluminium.

Łatwość celowania:

Sprzęt gwarantuje łatwość w celnym oddawaniu strzałów, co dla myśliwych jest jedną z najistotniejszych kwestii.

Wady
Nie można używać drewnianych strzał:

Ponieważ łuk ma bardzo dużą siłę naciągu, nie możemy używać drewnianych strzał.

 

 

 

 

Poe Lang Predator II Black 

 

Poe Lang Predator II Black to łuk bloczkowy z regulowaną siłą naciągu. Wykonano go z wysokiej klasy materiałów (połączenia duralu i włókna szklanego), co gwarantuje solidność i wytrzymałość. Powyższy model jest przystosowany do łucznictwa sportowego.

Siła naciągu produktu mieści się w zakresie od 40 lbs do 65 lbs. Z tego względu sprzęt jest dedykowany przede wszystkim doświadczonym osobom. Konstrukcja łuku opiera się na ułożonych niesymetrycznie bloczkach. To sprawia, że możemy naciągnąć cięciwę ze znacznie większą siłą, niż pozwala nam na to nasza fizjologia.

Wydawane przez konsumentów opinie są dowodem na to, że jest to produkt godny uwagi. Ten myśliwski łuk bloczkowy w dobrej cenie jest wyjątkowo komfortowy w użytkowaniu. Wpływa na to nie tylko regulacja siły naciągu, ale też antypoślizgowa warstwa pokrywająca ramiona sprzętu. Model Poe Lang Predator II Black bardzo dobrze leży w dłoniach i przez to możemy oddawać celne strzały.

Sprzęt Poe Lang Predator II Black to model o długości naciągu od 22 cali do 31 cali. To dobry myśliwski łuk bloczkowy do 900 zł, którego siła naciągu mieści się w zakresie od 45 lbs do 65 lbs.

Zalety
Możliwość regulacji siły naciągu:

Sprzęt daje możliwość regulowania siły naciągu. Aby odpowiednio ustawić łuk, wystarczy odkręcić śruby mocujące ramiona. Nie sprawi nam to trudności.

Niesymetrycznie ułożone bloczki:

Model wyróżnia się niesymetrycznie ułożonymi bloczkami. To sprawia, że możemy naciągnąć cięciwę z większą siłą, niż pozwala na to ugięcie ramion.

Świetna jakość wykonania:

Do produkcji łuku wykorzystano dobre gatunkowo materiały. Majdan został wykonany z duralu, a refleksy z formowanego ciśnieniowo włókna szklanego, pokrytego antypoślizgowym materiałem.

Strzały w zestawie:

W zestawie razem ze sprzętem dostajemy dwie strzały wykonane z aluminium. Komplet uzupełniono także o stabilizator i celownik truglo.

Wady
Tylko dla dorosłych:

Nie jest to model odpowiedni dla dzieci czy młodzieży. Sprzęt jest przeznaczony dla dorosłych mających duże doświadczenie w strzelaniu z łuku.

 

 

 

 

Kolter Hunger Rex Camo

 

Bez modelu Kolter Hunger Rex Camo nasze zestawienie nie byłoby kompletne. To łuk, który idealnie nadaje się nie tylko dla doświadczonych strzelców, ale również dla początkujących, w tym dzieci i młodzieży. Materiałem wykonania sprzętu jest wytrzymałe, hartowane aluminium. Do produkcji ramion wykorzystano włókno szklane i specjalnie dobrane kompozyty.

Razem z prezentowanym modelem dostajemy w zestawie kilka akcesoriów. Są to: dwie aluminiowe strzały, podpórka pod strzałę, dwa tłumiki drgań cięciwy, kołczan, celownik przeziernikowy oraz celownik z trzema pinami. Łuk waży 1,39 kg, jego długość wynosi 711 mm. Siłę naciągu można regulować w zakresie od 15 lbs do 55 lbs.

Osoby interesujące się łucznictwem uważają, że to solidny łuk o uniwersalnym charakterze. Zapewnia on komfortowe strzelanie dorosłym i dzieciom, niezależnie od płci czy wzrostu. Co ważne, regulowana jest nie tylko siła naciągu, ale i jego długość (zakres od 20 cali do 29 cali). Poza tym sprzęt jest solidny i nie ma ryzyka, że szybko się zniszczy.
Łuk Kolter Hunger Rex Camo na regulowaną długość naciągu (od 20 cali do 29 cali) oraz siłę naciągu (od 15 lbs do 55 lbs). To model ważący 1,39 kg, jego długość wynosi 711 mm.

Zalety
Uniwersalny charakter:

Z uwagi na możliwość swobodnej regulacji długości i siły naciągu, jest to dobry łuk zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących łuczników. Mogą po niego sięgnąć kobiety, mężczyźni, a także dzieci. Sprzęt jest komfortowy w użytkowaniu dla osób o wzroście od 125 cm do 185 cm.

Wytrzymałość:

Nie ma ryzyka, że łuk szybko się zniszczy. Został on wykonany z solidnych materiałów, takich jak włókno szklane oraz specjalnie dobrane kompozyty (ramiona), a także hartowane aluminium (majdan).

Dodatkowe akcesoria:

Do sprzętu dołączono kilka dodatkowych akcesoriów. W zestawie są nie tylko potrzebne do strzelania strzały, ale też: tłumiki drgań cięciwy, podpórka pod strzałę, kołczan, celownik z trzema pinami i celownik przeziernikowy.

Wady
Za ciężki dla dzieci:

Niektóre maluchy i nastolatkowie narzekają, że łuk jest za ciężki i trudno jest go utrzymać w dłoniach. To może też uniemożliwiać precyzyjne oddawanie strzałów.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Bowtech Carbon Overdrive RH 70

 

Myśliwski łuk bloczkowy Bowtech Carbon Overdrive RH 70 jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych. Dlatego mamy możliwość wyboru najbardziej odpowiedniego modelu pod względem designu. Sprzęt został wykonany z wysokiej jakości włókna węglowego, dlatego jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

W przypadku produktu marki Bowtech mamy również do wyboru trzy wersje wagowe. W zależności od podjętej decyzji, długość naszego łuku będzie wynosić od 25 cali do 30 cali. Dzięki temu mamy możliwość zakupu sprzętu, który idealnie dopasuje się zarówno do naszych preferencji, jak i poziomu posiadanych umiejętności.

Konsumenci doceniają model Bowtech Carbon Overdrive RH 70 głównie za bardzo dobrą jakość wykonania. Łuk świetnie się prezentuje i może nam długo towarzyszyć. Wykorzystany do produkcji sprzętu specjalistyczny system krzywek zapewnia równą pracę cięciwy i zwiększa dokładność oddanych strzałów. Produkt nadaje się zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących osób.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status