Najlepsza echosonda wędkarska z brzegu

Ostatnio aktualizowane: 15.08.18

 

Jaka echosondę wędkarskę z brzegu wybrać?

 

Pisząc o echosondach wędkarskich z brzegu zastanowimy się, jaki model wybrać, aby być zadowolonym ze swego wyboru. Najlepsze echosondy wędkarskie z brzegu, to urządzenia elektroniczne składające się z sonaru zanurzonego w wodzie, oraz małego monitora, który wyświetla wyniki, które przetworzył sonar. Obecne echosondy coraz częściej nie są wyposażone w monitory, gdyż za pomocą Wi-Fi współpracują z tabletami i smartfonami i na nich wyświetlają wyniki poszukiwań sonaru.

Dzięki echosondzie wędkarz może obserwować całe podwodne życie, oglądać zachowania ryb, zlokalizować ławice ryb, czy odnaleźć tonowe szczupaki lub przydenne sandacze. Jak wiadomo, ryby są w akwenach wodnych w ciągłym ruchu, jednak często powracają w miejsca obfite w pożywienie. Takie właśnie miejsca może wykryć echosonda. Za jej pomocą każdy wędkarz będzie mógł zlokalizować dobre i zasobne łowiska.

Szukając najlepszej echosondy musisz przede wszystkim zrewidować swoje oczekiwania. Inna echosonda będzie dla Ciebie najlepsza, gdy poszukujesz ławicy ryb, a inna, gdy polujesz na samotnego szczupaka. Każdy z modeli ma z pewnością funkcje określania głębokości wody. Droższe modele mogą także określić jej temperaturę i strukturę dna. Ponadto, gdy lubisz wędkowanie zimą, sprawdź, czy model przez Ciebie upatrzony ma tryb zimowy. Również zaawansowane modele mają mapowanie w czasie rzeczywistym, funkcje mapy, dzienny i nocny system wyświetlania na monitorze, może również służyć kalendarzem księżycowo – słonecznym.

Zaawansowany użytkownik może ustawić sobie czułość echosondy, czyli siłę odbitego sygnału, jaki ma się ukazać na monitorze urządzenia. W ten sposób użytkownik może wyeliminować drobne rybki i oglądać tylko interesujące go większe gatunki. Natomiast początkujących wędkarzy i użytkowników echosond, ucieszy zapewne wiadomość, że zwykle zakupiony sprzęt ma ustawione opcje standardowe, czyli tryb „FISH ID”, w którym wszystko jest skonfigurowane automatycznie. Rodzi to co prawda pewne ograniczenia, bo nie zawsze da się tą metodą wypatrzeć wszystkie szczegóły i na przykład pominąć czającego się przy dnie sandacza, więc warto zagłębić się w instrukcję obsługi sprzętu, aby opanować wszystkie jego funkcje.

 

 

Echosondy wędkarskie z brzegu – Ranking

 

 

Deeper Smart Pro Plus

 

Deeper Smart Sonar PRO+ to echosonda wędkarska pracująca na dwóch częstotliwościach, pracuje zarówno w wodzie słodkiej, jak i słonej. Jako urządzenie bezprzewodowe posiada baterie, które ładują się do pełna w ciągu 2 godzin. Przy naładowanych do pełna bateriach echosonda pracuje nieprzerwanie przez 5,5 godziny. Zestaw zawiera, obok samego urządzenia, kabel USB, etui z neoprenu, 2 zaczepy mocujące oraz podręcznik użytkownika.

Model ten jest kompatybilny z ponad 9800 urządzeniami iOS i Android. Może pracować online i offline, posiada zaawansowane funkcje, jak mapy, kamerę, prognozę pogody, kalendarz księżycowo-słoneczny, kolorowy tryb dzienny i nocny, notatki wędkarskie, a także możliwość udostępniania treści na portalach społecznościowych.

Za pomocą połączenia Wi-Fi echosonda wysyła zebrane dane do urządzenie użytkownika. Zasięg Wi-Fi wynosi 100 metrów odległości i 80 metrów głębokości. Przy umieszczeniu urządzenia na powierzchni wody w dowolnym miejscu akwenu, unosi się ono na jej powierzchni, zbierając szczegółowe informacje na temat struktury dna, temperatury, roślinności oraz lokalizacji ryb, a następnie przesyła te dane do smartfonu użytkownika.

Urządzenie równie dobrze pracuje w warunkach letnich, jak i zimowych. Użytkownicy jednogłośnie ocenili ten model, jako najlepsza echosonda wędkarska z brzegu w 2018 roku.

 

 

 

 

 

Deep Smart 3.0

 

Ostatni model, Deep Smart 3.0, to model bezprzewodowy, kompatybilny ze smartfonami i tabletami korzystającymi z systemów iOS i Android. Sonda łączy się z takim urządzeniem za pomocą Wi-Fi na maksymalną odległość 100 metrów i głębokość 80 metrów. Jest to wyjątkowo lekka, kompaktowa konstrukcja, która sprawdza się zarówno w wodzie słonej, jak i słodkiej.

Również wędkarze będą z niej zadowoleni zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych. Model ten pracuje na dwóch częstotliwościach i działa do 6 godzin na w pełni naładowanej baterii. Menu urządzenia jest dostępne w wielu wersjach językowych. A może ono informować użytkownika o prognozie pogody, pokazywać kalendarz księżycowo-słoneczny, zawiera też mapy dostępne w trybie offline.

Wędkarz może robić własne notatki, lub przeglądać historię pomiarów. Dzięki zastosowanej technologii urządzenie wykrywa wszelki ruch w wodzie i może rozpoznać nawet szybko przemieszczające się przedmioty, a także o bardzo małych rozmiarach.

Tryb Amplitude Scope Mode umożliwia sondzie śledzenie ruchów nawet najmniejszej przynęty w czasie rzeczywistym. A zoom pozwala powiększyć dany obszar na ekranie. Opinie klientów są pozytywne, określają oni ten model, jako łatwy w użyciu, o wielu użytecznych funkcjach. Jest on także poręczny i łatwo go zabrać ze sobą na ryby.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Deeper Smart Pro

 

Deeper Smart Sonar PRO to echosonda do łowienia ryb zarówno latem, jak i zimą. Jest to bezprzewodowy model, pracujący i przekazujący informacje za pomocą Wi-Fi do urządzenia użytkownika oddalonego o 100 metrów odległości i 80 metrów głębokości.

Bateria echosondy do pełnego naładowania potrzebuje 2 godzin i wtedy może pracować 6 godzin. Model ten, dzięki zaawansowanej technologii wysokoczęstotliwościowej, rejestruje szybko poruszające się obiekty, a rozdzielczość odświeżania pozwala na wychwycenia najdrobniejszych, podwodnych obiektów.

Użytkownik ma tu do dyspozycji takie funkcje, jak mapowanie w czasie rzeczywistym i darmowe mapy w trybie offline, tryb zimowy łowienia, informacje o głębokości, temperaturze, strukturze dna oraz lokalizacji ryb. Dodatkowo znajdziemy w urządzeniu tryb uśpienia w celu oszczędzania baterii, tryb klasyczny oraz kolorowy tryb dzienny i nocny, a  także kalendarz księżycowo-słoneczny, notatki wędkarskie, kamerę,.

Możemy też udostępniać treści na portalach społecznościowych, a także mamy nieograniczony dostęp do całej historii danych. Konsumenci oceniają ten model, jako produkt doskonale spisujący się na słodkich i słonych akwenach, a to, że posiada tak wiele funkcji czyni z niego również echosondę wędkarską z brzegu w dobrej cenie.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...