Najlepsza echosonda wędkarska z brzegu

Ostatnio aktualizowane: 23.09.20

 

Jeśli potrzebujesz echosondy wędkarskiej, która ułatwi Ci łowienie ryb z brzegu, jesteś w dobrym miejscu. Na naszej stronie znajdziesz ranking, w którym prezentujemy najczęściej polecane przez konsumentów urządzenia. Aby przygotować wspomniane zestawienie dokładnie przeanalizowaliśmy opublikowane w Internecie opinie. To pozwoliło nam stwierdzić, że najlepszą echosondą wędkarską do łowienia z brzegu jest Deeper Smart Pro Plus. Jedną z największych zalet sprzętu jest jego solidne wykonanie. Wytrzymała obudowa zrobiona z tworzywa ABS jest wyjątkowo szczelna. Możemy być więc pewni, że model jest odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią. Sprzęt umożliwia łowienie ryb w różnych warunkach. Ze wspomnianego sonara możemy korzystać nawet w zimie. Możliwość tworzenia map batymetrycznych wpływa na funkcjonalność urządzenia. Zachęcamy do poznania naszych pozostałych propozycji. Deeper Smart 3.0 to przybrzegowa echosonda wędkarska, która uplasowała się na drugim miejscu w rankingu. Model został wyposażony w wydajną baterię. Urządzenie jest przystosowane do pracy w słonej i słodkiej wodzie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaka echosondę wędkarskę z brzegu wybrać?

 

Pisząc o echosondach wędkarskich z brzegu zastanowimy się, jaki model wybrać, aby być zadowolonym ze swego wyboru. Najlepsze echosondy wędkarskie z brzegu, to urządzenia elektroniczne składające się z sonaru zanurzonego w wodzie, oraz małego monitora, który wyświetla wyniki, które przetworzył sonar. Obecne echosondy coraz częściej nie są wyposażone w monitory, gdyż za pomocą Wi-Fi współpracują z tabletami i smartfonami i na nich wyświetlają wyniki poszukiwań sonaru.

Dzięki echosondzie wędkarz może obserwować całe podwodne życie, oglądać zachowania ryb, zlokalizować ławice ryb, czy odnaleźć tonowe szczupaki lub przydenne sandacze. Jak wiadomo, ryby są w akwenach wodnych w ciągłym ruchu, jednak często powracają w miejsca obfite w pożywienie. Takie właśnie miejsca może wykryć echosonda. Za jej pomocą każdy wędkarz będzie mógł zlokalizować dobre i zasobne łowiska.

Szukając najlepszej echosondy musisz przede wszystkim zrewidować swoje oczekiwania. Inna echosonda będzie dla Ciebie najlepsza, gdy poszukujesz ławicy ryb, a inna, gdy polujesz na samotnego szczupaka. Każdy z modeli ma z pewnością funkcje określania głębokości wody. Droższe modele mogą także określić jej temperaturę i strukturę dna. Ponadto, gdy lubisz wędkowanie zimą, sprawdź, czy model przez Ciebie upatrzony ma tryb zimowy. Również zaawansowane modele mają mapowanie w czasie rzeczywistym, funkcje mapy, dzienny i nocny system wyświetlania na monitorze, może również służyć kalendarzem księżycowo – słonecznym.

Zaawansowany użytkownik może ustawić sobie czułość echosondy, czyli siłę odbitego sygnału, jaki ma się ukazać na monitorze urządzenia. W ten sposób użytkownik może wyeliminować drobne rybki i oglądać tylko interesujące go większe gatunki. Natomiast początkujących wędkarzy i użytkowników echosond, ucieszy zapewne wiadomość, że zwykle zakupiony sprzęt ma ustawione opcje standardowe, czyli tryb „FISH ID”, w którym wszystko jest skonfigurowane automatycznie. Rodzi to co prawda pewne ograniczenia, bo nie zawsze da się tą metodą wypatrzeć wszystkie szczegóły i na przykład pominąć czającego się przy dnie sandacza, więc warto zagłębić się w instrukcję obsługi sprzętu, aby opanować wszystkie jego funkcje.

 

 

Echosondy wędkarskie z brzegu – Ranking

 

 

Deeper Smart Pro Plus

 

Deeper Smart Sonar PRO+ to echosonda wędkarska pracująca na dwóch częstotliwościach, pracuje zarówno w wodzie słodkiej, jak i słonej. Jako urządzenie bezprzewodowe posiada baterie, które ładują się do pełna w ciągu 2 godzin. Przy naładowanych do pełna bateriach echosonda pracuje nieprzerwanie przez 5,5 godziny. Zestaw zawiera, obok samego urządzenia, kabel USB, etui z neoprenu, 2 zaczepy mocujące oraz podręcznik użytkownika.

Model ten jest kompatybilny z ponad 9800 urządzeniami iOS i Android. Może pracować online i offline, posiada zaawansowane funkcje, jak mapy, kamerę, prognozę pogody, kalendarz księżycowo-słoneczny, kolorowy tryb dzienny i nocny, notatki wędkarskie, a także możliwość udostępniania treści na portalach społecznościowych.

Za pomocą połączenia Wi-Fi echosonda wysyła zebrane dane do urządzenie użytkownika. Zasięg Wi-Fi wynosi 100 metrów odległości i 80 metrów głębokości. Przy umieszczeniu urządzenia na powierzchni wody w dowolnym miejscu akwenu, unosi się ono na jej powierzchni, zbierając szczegółowe informacje na temat struktury dna, temperatury, roślinności oraz lokalizacji ryb, a następnie przesyła te dane do smartfonu użytkownika.

Urządzenie równie dobrze pracuje w warunkach letnich, jak i zimowych. Użytkownicy jednogłośnie ocenili ten model, jako najlepsza echosonda wędkarska z brzegu w 2020 roku.

Deeper Smart Pro Plus to echosonda wędkarska do łowienia z brzegu przeznaczona do pracy na głębokości od 0,5 m do 80 m. Produkt waży 100 g.

Zalety
Tworzenie map batymetrycznych:

Urządzenie umożliwia tworzenie map batymetrycznych (zarys dna wód). Wszystko za sprawą trybu Onshore GPS Mode. To powoduje, że sonar Deeper Smart Pro Plus jest funkcjonalny.

Aplikacja Deeper App:

Echosonda ma dedykowaną aplikację, a mianowicie Deeper App. Program ten posiada wiele funkcji, które okazują się bardzo przydatne w trakcie łowienia ryb (np. mapowanie w czasie rzeczywistym).

Łowienie ryb w każdych warunkach:

Prezentowany sprzęt umożliwia łowienie ryb w każdych warunkach - z brzegu rzek, jezior czy morza, jak również na doku, łodzi czy pływaku. Model spełni więc oczekiwania wielu wędkarzy.

Obudowa:

Z racji tego, że obudowę wykonano z mocnego tworzywa ABS nie musimy się martwić o awarię sprzętu. Wewnętrzny mechanizm jest odpowiednio chroniony, co przekłada się na długi czasu użytkowania.

Do łowienia zimą:

Sonar jest przystosowany do ciężkich warunków pogodowych. Z echosondy możemy korzystać także w zimie. Urządzenie dokładnie monitoruje warunki pod warstwą lodu.

Wady
Kompatybilność:

Nieliczne osoby miały problem ze sparowaniem swojego smartfona ze sprzętem.

 

 

 

 

 

Deep Smart 3.0

 

Ostatni model, Deep Smart 3.0, to model bezprzewodowy, kompatybilny ze smartfonami i tabletami korzystającymi z systemów iOS i Android. Sonda łączy się z takim urządzeniem za pomocą Wi-Fi na maksymalną odległość 100 metrów i głębokość 80 metrów. Jest to wyjątkowo lekka, kompaktowa konstrukcja, która sprawdza się zarówno w wodzie słonej, jak i słodkiej.

Również wędkarze będą z niej zadowoleni zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych. Model ten pracuje na dwóch częstotliwościach i działa do 6 godzin na w pełni naładowanej baterii. Menu urządzenia jest dostępne w wielu wersjach językowych. A może ono informować użytkownika o prognozie pogody, pokazywać kalendarz księżycowo-słoneczny, zawiera też mapy dostępne w trybie offline.

Wędkarz może robić własne notatki, lub przeglądać historię pomiarów. Dzięki zastosowanej technologii urządzenie wykrywa wszelki ruch w wodzie i może rozpoznać nawet szybko przemieszczające się przedmioty, a także o bardzo małych rozmiarach.

Tryb Amplitude Scope Mode umożliwia sondzie śledzenie ruchów nawet najmniejszej przynęty w czasie rzeczywistym. A zoom pozwala powiększyć dany obszar na ekranie. Opinie klientów są pozytywne, określają oni ten model, jako łatwy w użyciu, o wielu użytecznych funkcjach. Jest on także poręczny i łatwo go zabrać ze sobą na ryby.

Echosonda wędkarska z brzegu Deeper Smart 3.0 działa na głębokości od 0,5 m do 40 m. Produkt waży 100 g, a jego średnica jest równa 65 mm.

Zalety
Bateria:

Sprzęt jest zasilany akumulatorem. Po jego pełnym naładowaniu (zajmuje to 2 h), urządzenie gwarantuje pracę do 6 h. Zdaniem wielu wędkarzy jest to zadowalający wynik.

Konstrukcja:

Sonar stosunkowo niewiele waży, dlatego jego używanie jest wygodne. Zaletą jest również fakt, że produkt nie zajmuje dużo miejsca, dlatego można go spakować do torby, w której zabieramy wszystkie niezbędne akcesoria do łowienia ryb.

Funkcjonalność:

Urządzenie jest uznawane za funkcjonalne. Wszystko dlatego, że podaje ono wiele przydatnych informacji - o głębokości akwenu, temperaturze, strukturze dna, jak również lokalizacji ryb.

Przeznaczenie:

Sprzęt jest przystosowany do używania zarówno w wodzie słonej, jak i słodkiej.

Wady
Czułość:

Pewna grupa Internautów uważa, że urządzenie mogłoby być dokładniejsze (preferowana większa czułość).  

 

 

 

 

Luckylaker FF916

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć brzegowej echosondy wędkarskiej Luckylaker FF916. Wśród wielu zalet urządzenia, konsumenci często wyróżniają atrakcyjną cenę. Ze względu na to, że sprzęt nie kosztuje zbyt dużo na jego zakup może sobie pozwolić wielu wędkarzy.

Echosonda jest przeznaczona do pracy na głębokości od 0,6 m do 45 m. Zasięg Wi-Fi (połączenie ze smartfonem) wynosi do 50 m. Urządzenie mierzy temperaturę wody. Wskazuje także głębokość akwenu i określa lokalizację ryb. W rezultacie łowienie staje się znacznie łatwiejszym zadaniem. Model jest przystosowany do pracy w jeziorze, rzece czy oceanie – zarówno w słonej, jak i słodkiej wodzie. Produkt ma wbudowaną baterię. W zestawie znajduje się m.in. ładowarka, kabel USB i pokrowiec.

Opublikowane w Internecie opinie na temat Luckylaker FF916 są pozytywne. Urządzenie zdobyło uznanie wędkarzy ze względu na łatwy system obsługi, solidne wykonanie i funkcjonalność. Sporym atutem jest także fakt, że ze sprzętu można korzystać podczas łowienia różnych ryb.

Luckylaker FF916 to dobra echosonda wędkarska z brzegu do 400 zł. Sprzęt działa na głębokości od 0,6 m do 45 m. Średnica sprzętu wynosi 65 mm.

Zalety
Obsługa:

Wiele osób potwierdziło, że prezentowana echosonda jest łatwa w obsłudze. W efekcie spodoba się także początkującym wędkarzom, którzy poszukują funkcjonalnego, a zarazem prostego w użytkowaniu sprzętu.

Pokrowiec:

W zestawie znajduje się solidnie wykonany pokrowiec. Dzięki niemu przenoszenie urządzenia jest łatwe. Nie musimy się obawiać o to, że w trakcie transportowania produktu obudowa się zarysuje.

Wodoodporna konstrukcja:

Sprzęt został zrobiony z dobrych jakościowo materiałów. Obudowa jest szczelna, więc nie musimy się martwić, że znajdujący się w środku mechanizm ulegnie zniszczeniu na skutek kontaktu z wodą.

Wady
Bateria:

Choć producent zapewnia, że czas pracy na jednym naładowaniu wynosi ok. 5 h niewielka grupa Internautów uważa inaczej. Ich zdaniem bateria jest mniej wydajna.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Deeper Smart Pro

 

Deeper Smart Sonar PRO to echosonda do łowienia ryb zarówno latem, jak i zimą. Jest to bezprzewodowy model, pracujący i przekazujący informacje za pomocą Wi-Fi do urządzenia użytkownika oddalonego o 100 metrów odległości i 80 metrów głębokości.

Bateria echosondy do pełnego naładowania potrzebuje 2 godzin i wtedy może pracować 6 godzin. Model ten, dzięki zaawansowanej technologii wysokoczęstotliwościowej, rejestruje szybko poruszające się obiekty, a rozdzielczość odświeżania pozwala na wychwycenia najdrobniejszych, podwodnych obiektów.

Użytkownik ma tu do dyspozycji takie funkcje, jak mapowanie w czasie rzeczywistym i darmowe mapy w trybie offline, tryb zimowy łowienia, informacje o głębokości, temperaturze, strukturze dna oraz lokalizacji ryb. Dodatkowo znajdziemy w urządzeniu tryb uśpienia w celu oszczędzania baterii, tryb klasyczny oraz kolorowy tryb dzienny i nocny, a  także kalendarz księżycowo-słoneczny, notatki wędkarskie, kamerę,.

Możemy też udostępniać treści na portalach społecznościowych, a także mamy nieograniczony dostęp do całej historii danych. Konsumenci oceniają ten model, jako produkt doskonale spisujący się na słodkich i słonych akwenach, a to, że posiada tak wiele funkcji czyni z niego również echosondę wędkarską z brzegu w dobrej cenie.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status