Najlepsza echosonda wędkarska Garmin

Ostatnio aktualizowane: 09.08.20

 

Jaką echosondę wędkarską Garmin wybrać?

 

Powszechnie panuje mit o cierpliwym wędkarzu, który cały dzień czeka na złowienie jednej ryby. Co jednak zrobić, jeśli jest się miłośnikiem wędkowania, a długie czekanie nie należy do naszych ulubionych zajęć? Takim osobom polecamy zakup echosondy, która pozwala monitorować wody w poszukiwaniu ryb. Sprzęty tego typu zdecydowanie zwiększają nasze szanse na udany połów. Aby mieć pewność, że wybrałeś najlepszy sprzęt na rynku, polecamy lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Co więcej, na końcu artykułu umieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym znalazły się najlepsze echosondy wędkarskie Garmin.

Garmin jest znaną na świecie firmą, która specjalizuje się w produkcji sprzętów z branży lotniczej, morskiej i motoryzacyjnej. W swoich projektach producent stawia na innowacyjność, wygodę, wydajność i użyteczność. Właśnie dlatego marka rozszerzyła swoja działalność o produkty fitness, rekreacyjne oraz różne modele echosond bezprzewodowych. Garmin stara się, aby jego urządzenia były jak najbardziej przyjazne środowisku.

Jednym z najważniejszych parametrów, na który musimy zwrócić uwagę jest częstotliwość pracy echosondy. Od niej zależy, jaka będzie maksymalna głębokość, na której model będzie w stanie dokonywać odczytu. Im niższa częstotliwość, tym głębiej echosonda może funkcjonować. Produkty, których opisywany parametr wynosi do 50 do 80 kHz dobrze spisują się na dużych głębokościach, niwelując szumy, jednak ich precyzja jest nieco niska. Z drugiej strony mamy urządzenia, których częstotliwość wynosi około 190-200 kHz. Ponieważ mogą one funkcjonować na mniejszych głębokościach ich precyzja odczytu jest bardzo dokładna.

Bardzo istotnym elementem, który wymaga Twojej uwagi jest wyświetlacz echosondy. Powinieneś zadbać o to, by był on możliwie największy. Bowiem ułatwi Ci to odczytanie wszystkich szczegółów. Polecamy zakup modelu kolorowego, który dobrze spisze się w wodach o dużym zamuleniu czy niewielkim naświetleniu. Co więcej, modele kolorowe pozwolą Ci na lepszą interpretację odczytów.

 

 

Echosondy wędkarskie Garmin – Ranking

 

 

Garmin Echomap Chirp 42DV

 

Urządzenie Garmin Echomap Chirp 42DV to bardzo wydajna i poręczna echosonda, która zagwarantuje Ci zwiększenie Twoich połów. Dużą zaletą modelu jest wbudowana mapa wód całego świata, zatem nie musisz ograniczać swoich wędkarskich przygód do Polski. Naturalnie, gdy odkryjesz nowe miejsca, będziesz mieć możliwość zapisania swojej własnej mapy w jakości HD.

Ta najlepsza echosonda wędkarska Garmin w 2020 roku posiada kolorowy wyświetlacz o przekątnej równej 4,3 cala. Co więcej, jest ona w całości sterowana za pomocą klawiatury. Gwarantuje to łatwą obsługą urządzenia oraz proste odczytanie pomiarów.

Sprzęt posiada wbudowany odbiornik GPS 5 Hz, który co 5 sekund sprawdza Twoją pozycję i uaktualnia dane na komputerze. Wbudowany sonar Garmin Down Vu sprawia, że będziesz w stanie odczytać położenie obiektów, które znajdują się na głębokości nawet 225 m. Dane o tym, co dzieje się pod dnem łodzi są prezentowane na Twoim komputerze z niemal fotograficzną precyzją.

Dużą zaletą sprzętu jest jego prosta obsługa, dzięki czemu osoby w każdym wieku będą w stanie odczytać informacje o występujących w okolicy rybach i obiektach. Również montaż urządzenia jest bardzo prosty, bowiem nie wymaga użycia dużej ilości kabli.

Wymiary prezentowanego produktu to: 5,4 cm × 9,5 cm. Waga modelu to: 0,7 kg. Zaś przekątna całego modelu to: 10,5 cm. Opinie konsumentów o tej echosondzie są bardzo pochlebne. Wielu zapalonych wędkarzy zdecydowało się na zakup tego modelu, gdyż gwarantuje dużą precyzję odczytu.

 

 

 

 

Garmin 140

 

Model Garmin 140 to bardzo funkcjonalny i wydajny czarno-biały sprzęt, który pomoże Ci prześledzić dno zbiornika w poszukiwaniu ryb. Wiedz, że urządzenie może być używane zarówno na lądzie, jak i na morzu czy jeziorze.

Przekątna wyświetlacza liczy 10 cm. Dwuwiązkowy przetwornik dostarcza użytkownikowi precyzyjny obraz tego, co znajduje się pod dnem łódki. Dzięki temu, że urządzenie posiada szeroki kąt widzenia, bez trudu zlokalizujesz ryby znajdujące się zarówno po lewej, jak i prawej stronie burty.

Wbudowana funkcja Ultrascroll gwarantuje, że zawsze będziesz dysponować najnowszymi informacjami, bowiem urządzenie odświeża się co kilka sekund. Za sprawą nowatorskiej technologii See-Thru będziesz miał wgląd zarówno w odczyty słabe, jak i mocne. Co więcej, specjalny alarm poinformuje Cię o wielkości ryby, głębokości wody oraz stanie baterii.

Precyzyjne odczytanie danych będzie możliwe dzięki opcji powiększenia dwukrotnego lub nawet czterokrotnego. Ta echosonda wędkarska Garmin w dobrej cenie przewidziana jest do wód płytkich, gdyż traci ona swoja precyzję w głębokich zbiornikach.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu wędkarzy zdecydowało się na zakup tego sprzętu ze względu na przystępną cenę oraz dobre parametry. Przeciwnicy tej echosondy zarzucają jej, że posiada czarno-biały ekran. Musisz jednak wiedzieć, że nie wpływa to negatywnie na jakość odczytu. Na Twoim komputerze ukażą się wszystkie obiekty, które znalazły się po prawej i lewej burcie.

 

 

 

 

Garmin Striker 7DV 

 

Model Garmin Striker 7DV to bardzo nowoczesny i innowacyjny sprzęt, który ułatwi połowy wszystkim fanom wędkarstwa. Dzięki dołączonym przyssawkom może być ona używana w każdym miejscu, nie tylko na łódce.

Dużą zaletą tego urządzenia jest jego 7-calowy, kolorowy monitor. Gwarantuje on dokładny obraz tego, co znajduje się pod dnem łódki oraz po prawej i lewej burcie.

Ciekawą funkcją jest opcja oznaczania na mapie miejsc najlepszych połowów, dzięki czemu łatwo do nich wrócisz. Co więcej, wbudowane mapy uwzględniają charakterystyczne miejsca, takie jak doki czy śluzy. Zapewne wiele osób się ucieszy, że prezentowany model posiada opcje udostępniania innym swoich map.

Dużym udogodnieniem jest opcja, jaką oferuje Sonar CHIRP, który wysyła serię sygnałów na różnych częstotliwościach. Dzięki temu Twoje urządzenie gromadzi różne informacje z wielu źródeł. Sprawia to, że lokalizacja ryb, ale również innych obiektów jest znacznie prostsza.

Połączenie parametrów sonaru CHIRP i sonaru skanującego CHIRP ClearVü firmy Garmin sprawiło, że prezentowany produkt oferuje bardzo dokładne, niemal fotograficzne obrazy dna. Na Twoim ekranie wyświetlą się skany z dużą dokładnością, co sprawi, że bez trudu będziesz wiedział, gdzie zarzucić przynętę.

Bardzo pomocną opcją jest wyświetlanie prędkości łodzi na ekranie.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup tego sprzętu, gdyż gwarantuje precyzyjne wskazanie skupisk ryb. Co więcej wbudowana sonda pozwala na połów pionowy. Prezentowana echosonda jest bardzo popularna wśród wędkarzy.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status