Najlepsza echosonda wędkarska bezprzewodowa

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Wiele osób zastanawia się, jaką bezprzewodową echosondę wędkarską wybrać. Ze względu na to, że w sklepach dostępnych jest wiele modeli wybór określonego sprzętu nie jest oczywisty. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się oferowanym przez producentów modelom i wyróżnić te, które zasługują na uwagę. Zgodnie z opiniami Internautów najlepszą bezprzewodową echosondą wędkarską jest Deeper Smart Sonar Pro Plus. Urządzenie to może działać na głębokości nawet do 80 m, co jest bardzo dobrym wynikiem. Wiele osób wskazuje, że sonar jest łatwy w użytkowaniu, dlatego jest polecany także początkującym wędkarzom. Wśród zalet modelu wyróżnia się wytrzymałą baterię gwarantującą długi czas pracy. Wykonana z wytrzymałych tworzyw obudowa jest odporna na trudne warunki pogodowe. Możemy być pewni, że sprzęt będzie nam służył przez kilka sezonów. Na drugim miejscu w naszym rankingu znalazła się bezprzewodowa echosonda wędkarska Deeper Smart Sonar START. Urządzenie automatycznie włącza się, kiedy jest pod wodą. Model waży zaledwie kilkadziesiąt gramów, więc jest wyjątkowo lekki.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką echosondę wędkarską bezprzewodową wybrać?

 

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, wielu wędkarzy ma problem z połowem ryb. Niestety, to hobby wiąże się z długim wyczekiwaniem na to, aż choćby jedna ryba złapała się na przynętę. Jeśli nie należysz do osób cierpliwych, sugerujemy Ci zakup echosondy wędkarskiej. Urządzenia tego typu pozwalają na dokładne namierzenie znajdujących się w naszej okolicy ryb i innych obiektów. Aby Twój połów się udał, niezbędny jest zakup wysokiej jakości sprzętu. W przemyślanym zakupie pomoże Ci nasz poradnik, z którego dowiesz się na co zwrócić uwagę. Co więcej, na końcu tego artykułu umieściliśmy trzy najlepsze echosondy wędkarskie bezprzewodowe.

Zakup produktów bezprzewodowych, gwarantuje im większą mobilność. Możesz ich bowiem używać w dowolnej lokalizacji, nie tylko na łódce. Decydując się na zakup takiego urządzenia zwróć uwagę na sposób jego mocowania. Najpopularniejsze są sprzęty, które wykorzystują do tego specjalną przyssawkę.

Parametrem, na który koniecznie musisz zwrócić uwagę jest częstotliwość modelu. Wartość ta informuje nas, na jakiej maksymalnej głębokości, echosonda jest w stanie pracować. Im jest ona mniejsza, tym większy jest zasięg urządzenia. Jeśli jesteś zwolennikiem połowów na morzach radzimy inwestycję w produkty o częstotliwości od 50 do 80 kHz. Bowiem, dobrze spisują się na dużych głębokościach. Wiedz jednak, że pomiar w najniższych partiach wody może być nieprecyzyjny. W przypadku, gdy preferujesz połowy na niezbyt głębokich jeziorach czy rzekach, polecamy modele, które mają od 190 do 200 kHz. Ponieważ najlepiej sprawdzają się one na płytkich zbiornikach, ich odczyt jest bardzo precyzyjny.

Kolejnym, istotnym elementem echosondy jest jej ekran. To na nim będą wyświetlały się obrazy dna. Dlatego, abyś mógł łatwo odczytywać z niego dane, powinien mieć on dość dużą przekątną. Co więcej, polecamy inwestycję w modele kolorowe, które pozwolą na znacznie lepszą interpretację odczytów. Niestety, na urządzeniach czarno – białych nie widać wszystkich szczegółów.

 

 

Echosondy wędkarskie bezprzewodowe – Ranking

 

 

Deep Smart Pro Plus

 

Urządzenie Deep Smart Pro Plus to bardzo nowoczesna echosonda wędkarska. Prezentowany sprzęt posiada bardzo dużą częstość odświeżania, dzięki czemu dane o Twoim otoczeniu szybciej będą do Ciebie docierały.

Dużą zaletą tego modelu jest jego kompatybilność z takimi systemami jak iOS czy Android. Dzięki temu, za sprawą Wi-Fi możesz przesłać wybrane dane na odległość do 100 m na ziemi lub 80 m głębokości.

Urządzenie umożliwia Ci stworzenie własnych batymetrycznych map konturowych dna. Co więcej, zaawansowana technologia pozwala abyś naniósł na stworzone przez siebie wykresy zebrane przez siebie dane. Możesz tam umieścić swoje ulubione miejsca, jak mosty, doki czy położenie łodzi.

Ten profesjonalny sprzęt informuje Cię o obecności ryb, głębokości i temperaturze wody a także strukturze i kształcie dna. Zebrane dane są od razu przesyłane do Twojego smartfonu lub tabletu.

Ta najlepsza echosonda wędkarska bezprzewodowa w 2020 roku dobrze spisuje się zarówno w słonej, jak i słonej wodzie. Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup tej echosondy, gdyż oferuje ona 5,5 godziny nieprzerwanej pracy, zatem dobrze się sprawuje.

Echosonda wędkarska Deeper Smart Sonar Pro Plus działa w temperaturze od -20 st. C do +40 st. C. Sprzęt jest przeznaczony do pracy na głębokości od 0,5 m do 80 m.

Zalety
Akumulator:

Echosonda została wyposażona w wytrzymały akumulator. Po pełnym naładowaniu, zajmującym ok. 2 h, urządzenie działa nawet do 5 h. Dodatkowo można zakupić powerbank, który umożliwi szybkie ładowanie Deeper Smart Sonar Pro Plus.

Łatwy w obsłudze:

Opinie konsumentów potwierdzają, że sprzęt jest łatwy w obsłudze. Oznacza to, że będzie odpowiedni także dla początkujących wędkarzy.

Tryb Onshore GPS Mode:

Echosonda ma tryb Onshore GPS Mode, który służy do tworzenia batymetrycznych map konturowych dna rzek i jezior. W efekcie użytkownik ma dostęp do przydatnych informacji.

Przeznaczenie:

Urządzenie może działać na różnych głębokościach, co wpływa na jego funkcjonalność. Dodatkowo sprzęt jest przeznaczony zarówno do słodkiej, jak i słonej wody.

Częstotliwość odtwarzania:

Z uwagi na wysoką częstotliwość odświeżania echosonda rejestruje także szybko poruszające się obiekty.

Wady
Działa tylko z telefonem:

Prezentowane urządzenie działa tylko z telefonem z dostępem do Internetu. Konsumenci twierdzą, że smartfon może łatwo ulec zniszczeniu z uwagi na ciężkie warunki pogodowe, które nierzadko panują w trakcie wędkowania.

 

 

 

 

Deeper Smart Sonar START

 

Prezentujemy Deeper Smart Sonar START, czyli dobrej jakości echosondę do łowienia ryb. Urządzenie jest przeznaczone do pracy na głębokości od 0,5 m do 50 m. Sonar może działać w temperaturze od 0 st. C do 40 st. C. Sprzęt jest zasilany baterią litowo-polimerową (850 mAh).

W zestawie znajduje się echosonda, przewód USB i obrotowy przegub. Model jest kompatybilny z urządzeniami z systemem operacyjnym iOS 9, jak również Android 4.1. Sprzęt łączy się ze smartfonem bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi. Zasięg łączenia wynosi do 50 m (zależnie od modelu telefonu). Produkt wykonano z dobrego gatunkowo tworzywa ABS. Obudowa jest odporna na zarysowania i dobrze izoluje wewnętrzny mechanizm.

Konsumenci doceniają wysoką częstotliwość odświeżania, która gwarantuje, że urządzenie będzie miarodajne. Zaletą jest również to, że sprzęt zajmuje niewiele miejsca i mało waży (zaledwie 60 g). Internauci wskazują także, że model można łatwo podłączyć do smartfona.

Deeper Smart Sonar START to dobra bezprzewodowa echosonda wędkarska do 600 zł. Urządzenie skanuje na głębokości od 0,5 m do 50 m.

Zalety
Waga:

Ze względu na to, że sprzęt waży niewiele (60 g) nie musimy się obawiać o to, że żyłka przerwie się w trakcie zanurzania echosondy w wodzie. Pewność wynika z tego, że model przeszedł odpowiednie testy przed dopuszczeniem do sprzedaży.

Oszczędność baterii:

Deeper Smart Sonar START automatycznie włącza się, kiedy zostaje zanurzony w wodzie. Po tym, jak echosonda zostanie z niej wyciągnięta samoczynnie się wyłącza. Pozwala to zaoszczędzić energię.

Widoczność:

Model ma pomarańczowy czubek i diodę LED, dzięki czemu jest dobrze widoczny pod wodą.

Automatyczne zapisywanie skanu:

Każdy skan wody jest automatycznie zapisywany w urządzeniu. Można uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem dedykowanej urządzeniu aplikacji.

Wady
Obsługa:

Nieliczni użytkownicy wskazują, że dla osób początkujących obsługa urządzenia może się wydawać skomplikowana.

 

 

 

 

 

Deep Smart 3.0 

 

Sprzęt Deep Smart 3.0 jest jednym z najczęściej wybieranych modeli echosond przez rybaków. Zaletą urządzenia jest możliwość przesyłania danych o miejscu żerowania ryb na urządzenia z systemem Android czy iOS. Maksymalna odległość wynosi 50 metrów.

W czasie dokonywania pomiaru echosonda poinformuje Cię nie tylko o zbliżającej się ławicy ryb, ale również pokaże zarys dna czy temperaturę wody w danym miejscu. Zakres działania sprzętu waha się między 0,5 a 30 metrami. Niewielki zasięg jest rekompensowany dużą dokładnością odczytu. Dane, które pojawiają się na Twoim ekranie są bardzo szczegółowe.

Sprzęt ten jest w stanie działać w temperaturach, które nie przekroczą -10 st. C. oraz +40 st. C. Opinie użytkowników o tej bezprzewodowej echosondzie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło energooszczędność modelu, dzięki czemu może on być używany bez przerwy przez nawet 6h. Poza tym zdolność przesyłania zebranych danych na urządzenia mobilne sprawia, że wielu wędkarzy może teraz dzielić się z innymi swoimi ulubionymi miejscami.

Bezprzewodowa echosonda wędkarska Deeper Smart Fishfinder 3.0 jest przeznaczona do pracy na głębokości od 0,5 m do 40 m.

Zalety
Aplikacja:

Dedykowana urządzeniu aplikacja Deeper App jest kompatybilna z większością urządzeń z systemem operacyjnym IOS i Android. Wspomniane oprogramowanie ma wiele ciekawych funkcji, m.in. kalendarz księżycowo-słoneczny, mapy czy prognozę pogody.

Obudowa:

Wykonana z dobrej jakości tworzywa ABS obudowa jest odpowiednio szczelna i wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Połączenie Wi-Fi:

Model łączy się z naszym smartfonem za pomocą łącza Wi-Fi. Na telefon automatycznie zostają przesyłane wszystkie niezbędne dane. Zgodnie z informacją podaną przez producenta zasięg połączenie Wi-Fi wynosi do 100 m.

Wady
Niewystarczająca dokładność:

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że urządzenie nie zawsze wykrywa małe ryby.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Fish Finder Sonar

 

Model Fish Finder Sonar to bardzo skuteczna echosonda wędkarska bezprzewodowa w dobrej cenie. Urządzenie może być używane na wszystkich jeziorach, rzekach, morzach, a nawet podczas wędkowania na lodzie.  Dzięki temu na pewno znajdziesz miejsce żerowania ryb.

Dużą zaletą sprzętu jest zasięg pracy sondy, który pozwala na monitorowanie aż 100 m. Dzięki temu będziesz w stanie uzyskać informacje o bardzo rozległych terenach wokół siebie. Rozdzielczość ekranu wynosi 128/46 pics, zatem bez trudu odczytasz na nim potrzebne informacje.

Wszystkie zebrane dane o występowaniu ryb, ale również o lokalizacji wodorostów czy kamieni na dnie, zostaną wyświetlone na Twoim czarno – białym ekranie. Mimo braku kolorów, uzyskany obraz jest bardzo czytelny. Co więcej, pojawienie się każdego obiektu zostanie zasygnalizowane specjalnym alarmem.

Sprzęt może pracować w wodach, których temperatura waha się między – 20 st. C a 70 st. C. Opinie o prezentowany produkcie są bardzo pochlebne. Wielu wędkarzy zdecydowało się na zakup tego produktu ze względu na jego dużą energooszczędność, która pozwala na długi czas korzystania.

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status