Najlepsza echosonda wędkarska bezprzewodowa

Ostatnio aktualizowane: 20.10.18

 

Jaką echosondę wędkarską bezprzewodową wybrać?

 

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, wielu wędkarzy ma problem z połowem ryb. Niestety, to hobby wiąże się z długim wyczekiwaniem na to, aż choćby jedna ryba złapała się na przynętę. Jeśli nie należysz do osób cierpliwych, sugerujemy Ci zakup echosondy wędkarskiej. Urządzenia tego typu pozwalają na dokładne namierzenie znajdujących się w naszej okolicy ryb i innych obiektów. Aby Twój połów się udał, niezbędny jest zakup wysokiej jakości sprzętu. W przemyślanym zakupie pomoże Ci nasz poradnik, z którego dowiesz się na co zwrócić uwagę. Co więcej, na końcu tego artykułu umieściliśmy trzy najlepsze echosondy wędkarskie bezprzewodowe.

Zakup produktów bezprzewodowych, gwarantuje im większą mobilność. Możesz ich bowiem używać w dowolnej lokalizacji, nie tylko na łódce. Decydując się na zakup takiego urządzenia zwróć uwagę na sposób jego mocowania. Najpopularniejsze są sprzęty, które wykorzystują do tego specjalną przyssawkę.

Parametrem, na który koniecznie musisz zwrócić uwagę jest częstotliwość modelu. Wartość ta informuje nas, na jakiej maksymalnej głębokości, echosonda jest w stanie pracować. Im jest ona mniejsza, tym większy jest zasięg urządzenia. Jeśli jesteś zwolennikiem połowów na morzach radzimy inwestycję w produkty o częstotliwości od 50 do 80 kHz. Bowiem, dobrze spisują się na dużych głębokościach. Wiedz jednak, że pomiar w najniższych partiach wody może być nieprecyzyjny. W przypadku, gdy preferujesz połowy na niezbyt głębokich jeziorach czy rzekach, polecamy modele, które mają od 190 do 200 kHz. Ponieważ najlepiej sprawdzają się one na płytkich zbiornikach, ich odczyt jest bardzo precyzyjny.

Kolejnym, istotnym elementem echosondy jest jej ekran. To na nim będą wyświetlały się obrazy dna. Dlatego, abyś mógł łatwo odczytywać z niego dane, powinien mieć on dość dużą przekątną. Co więcej, polecamy inwestycję w modele kolorowe, które pozwolą na znacznie lepszą interpretację odczytów. Niestety, na urządzeniach czarno – białych nie widać wszystkich szczegółów.

 

 

Echosondy wędkarskie bezprzewodowe – Ranking

 

 

Deep Smart Pro Plus

 

Urządzenie Deep Smart Pro Plus to bardzo nowoczesna echosonda wędkarska. Prezentowany sprzęt posiada bardzo dużą częstość odświeżania, dzięki czemu dane o Twoim otoczeniu szybciej będą do Ciebie docierały.

Dużą zaletą tego modelu jest jego kompatybilność z takimi systemami jak iOS czy Android. Dzięki temu, za sprawą Wi-Fi możesz przesłać wybrane dane na odległość do 100 m na ziemi lub 80 m głębokości.

Urządzenie umożliwia Ci stworzenie własnych batymetrycznych map konturowych dna. Co więcej, zaawansowana technologia pozwala abyś naniósł na stworzone przez siebie wykresy zebrane przez siebie dane. Możesz tam umieścić swoje ulubione miejsca, jak mosty, doki czy położenie łodzi.

Ten profesjonalny sprzęt informuje Cię o obecności ryb, głębokości i temperaturze wody a także strukturze i kształcie dna. Zebrane dane są od razu przesyłane do Twojego smartfonu lub tabletu.

Ta najlepsza echosonda wędkarska bezprzewodowa w 2018 roku dobrze spisuje się zarówno w słonej, jak i słonej wodzie. Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup tej echosondy, gdyż oferuje ona 5,5 godziny nieprzerwanej pracy, zatem dobrze się sprawuje.

 

 

 

 

 

Fish Finder Sonar

 

Model Fish Finder Sonar to bardzo skuteczna echosonda wędkarska bezprzewodowa w dobrej cenie. Urządzenie może być używane na wszystkich jeziorach, rzekach, morzach, a nawet podczas wędkowania na lodzie.  Dzięki temu na pewno znajdziesz miejsce żerowania ryb.

Dużą zaletą sprzętu jest zasięg pracy sondy, który pozwala na monitorowanie aż 100 m. Dzięki temu będziesz w stanie uzyskać informacje o bardzo rozległych terenach wokół siebie. Rozdzielczość ekranu wynosi 128/46 pics, zatem bez trudu odczytasz na nim potrzebne informacje.

Wszystkie zebrane dane o występowaniu ryb, ale również o lokalizacji wodorostów czy kamieni na dnie, zostaną wyświetlone na Twoim czarno – białym ekranie. Mimo braku kolorów, uzyskany obraz jest bardzo czytelny. Co więcej, pojawienie się każdego obiektu zostanie zasygnalizowane specjalnym alarmem.

Sprzęt może pracować w wodach, których temperatura waha się między – 20 st. C a 70 st. C. Opinie o prezentowany produkcie są bardzo pochlebne. Wielu wędkarzy zdecydowało się na zakup tego produktu ze względu na jego dużą energooszczędność, która pozwala na długi czas korzystania.

 

 

 

 

Deep Smart 3.0 

 

Sprzęt Deep Smart 3.0 jest jednym z najczęściej wybieranych modeli echosond przez rybaków. Zaletą urządzenia jest możliwość przesyłania danych o miejscu żerowania ryb na urządzenia z systemem Android czy iOS. Maksymalna odległość wynosi 50 metrów.

W czasie dokonywania pomiaru echosonda poinformuje Cię nie tylko o zbliżającej się ławicy ryb, ale również pokaże zarys dna czy temperaturę wody w danym miejscu. Zakres działania sprzętu waha się między 0,5 a 30 metrami. Niewielki zasięg jest rekompensowany dużą dokładnością odczytu. Dane, które pojawiają się na Twoim ekranie są bardzo szczegółowe.

Sprzęt ten jest w stanie działać w temperaturach, które nie przekroczą -10 st. C. oraz +40 st. C. Opinie użytkowników o tej bezprzewodowej echosondzie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło energooszczędność modelu, dzięki czemu może on być używany bez przerwy przez nawet 6h. Poza tym zdolność przesyłania zebranych danych na urządzenia mobilne sprawia, że wielu wędkarzy może teraz dzielić się z innymi swoimi ulubionymi miejscami.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...