Ranking 5 najlepszych kołowrotków spinningowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Kołowrotek spinningowy – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Wiele osób szuka idealnego kołowrotka, który pomoże im w złowieniu jak największej ryby. Osoby, które zdecydowały się na zakup Penn Slammer 260 nie żałują swojego wyboru i wypowiadają się o nim bardzo pozytywnie, więc znalazł się on na szczycie naszej listy. Prezentowany kołowrotek jest bardzo dobrze wykonany i nie ulega zniszczeniu, nawet kiedy złapiemy bardzo dużą rybę. Jest on pojemny i zmieści dużo żyłki. Dodatkowo sprzęt jest wygodny, ponieważ jego korbka została wykonana w specjalny sposób. Wielu osobom podoba się płynność działania kołowrotka, która jest rezultatem zastosowania 6 bardzo dobrych łożysk. Wykonanie modelu jest solidne, materiałem wykonania jest w większości metal. Innym kołowrotkiem, o którym konsumenci wypowiadają się często i pozytywnie jest Fishing Leader FX 1000. Wielu wędkarzy wspomina jego ładny design oraz dobry hamulec, który pomaga schwytać rybę. Użytkownikom podoba się też bardzo płynne działanie modelu. Kołowrotek ma aż 11 łożysk, co nie jest tak często spotykane w przypadku produktów tego typu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki kołowrotek spinningowy kupić?

 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kołowrotka spinningowego, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować, jesteś w dobrym miejscu. W tym poradniku przedstawiamy najważniejsze informacje, które pozwolą Ci wybrać możliwie najlepszy wariant. W tekście wskazujemy, na jakie cechy należy zwracać uwagę. Jeśli chcesz znać odpowiedź na pytanie – jaki kołowrotek spinningowy wybrać? – zachęcamy do przeczytania tego artykułu.

 

 

Czym właściwie jest spinning?

Na samym początku warto wyjaśnić, czym jest spinning. To metoda połowu ryb stosowana zarówno przez amatorów, jak i zawodowców. Potrzebnymi do niej elementami są: wędka, kołowrotek i przynęta. Metodę spinningową wykorzystuje się przede wszystkim do łowienia okoni, szczupaków i sumów. Wędkarz zarzuca wędkę, a następnie ją ściąga. Może wykonywać także dodatkowe ruchy, które zwrócą uwagę ryb ukrywających się pod wodą.

 

Rodzaje kołowrotków

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kołowrotków. Przed zakupem konkretnego modelu, dobrze jest poznać wszystkie możliwe opcje. Biorąc pod uwagę szpulę, czyli element, na który nawija się żyłkę, wyróżniamy sprzęty ze szpulą ruchomą i stałą.

Ruchoma – jej oś ustawiona jest prostopadle do wędziska, jej cechą charakterystyczną jest bardzo mocne wykonanie i wytrzymałość,

Stała – ustawiona prostopadle do wędki. Z uwagi na prostą obsługę, ten typ polecany jest w szczególności osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wędkowaniem.

Biorąc pod uwagę typ hamulca zastosowanego w kołowrotku, wyróżniamy modele z hamulcem przednim i tylnym.

Przedni – tzw. górny, blokada znajduje się z przodu.

Tylny – tzw. dolny, blokada umieszczona jest w tylnej części mechanizmu, czyli w przekładniach.

 

Najważniejsze parametry

Kiedy jesteśmy w sklepie i wybieramy dla siebie kołowrotek musimy pamiętać o tym, aby wziąć pod uwagę kilka parametrów. Wśród najważniejszych wyróżnia się przełożenie, pojemność szpuli, ilość łożysk i masę. Przełożenie informuje nas o tym, jak szybko będziemy mogli nawijać żyłkę na szpulę. Informacja ta podawana jest w taki sposób np. 5:1, co oznacza, że podczas jednego obrotu korbką, szpula obróci się 5 razy. Jeśli chcemy zapewnić sobie komfort w trakcie spinningu, dobrym wyborem będzie zakupu modelu z przełożeniem min. 6:1.

Jeśli chodzi o pojemność szpuli, oznaczana jest on zwykle w sposób następujący – np. 0,2/140 m. Co to oznacza? Opis ten mówi nam, że żyłka o grubości 0,2 wejdzie na szpulę 140 m. Dzięki tej informacji wiemy, jak dużo żyłki musimy kupić przed przystąpieniem do połowu.

Wielu wędkarzy twierdzi, że to nie liczba łożysk, a ich jakość decyduje o tym, jak dobre będzie dane urządzenie. Jeśli więc mamy do wyboru kołowrotek z 6 łożyskami i wariant z 4, nie powinniśmy automatycznie wybierać tego, który ma ich więcej. Może się okazać, że jest on znacznie słabszy, a tym samym nie będzie należycie spełniał swojego zadania.  

Najlepszy kołowrotek spinningowy powinien być lekki. Waga modelu zależy nie tylko od jego wielkości, ale także materiałów użytych do produkcji. Istnieje przeświadczenie, że solidne tworzywa są zazwyczaj toporne. W przypadku kołowrotków jest inaczej. Nawet sprzęt ważący 300 g może okazać się bardzo dobry. Konsumenci polecają wybór urządzeń znajdujących się w przedziale od 200 g do 300 g. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wziąć pod uwagę wagę wędki. W innym wypadku może się okazać, że wybrany przez nas kołowrotek jest zbyt lekki, a tym samym nie jest w stanie utrzymać wędki w stabilnej pozycji.

 

Materiał wykonania – jaki kołowrotek spinningowy jest najlepszy?

Do produkcji kołowrotków wykorzystuje się różnego rodzaju materiały. Wśród najczęściej wybieranych jest grafit i aluminium. Porównując oba tworzywa można dojść do wniosku, że to aluminium jest bardziej odporne na uszkodzenia. Jednakże także modele grafitowe okazują się mocne i nie ulegają zbyt szybko zniszczeniu. Oba materiały są lekkie, co ma duże znaczenie w przypadku kołowrotków spinningowych.

Aby upewnić się, że wybrany przez nas model został solidnie wykonany warto przed zakupem dokładnie mu się przyjrzeć. Musimy sprawdzić, czy wszystkie elementy są odpowiednio ze sobą połączone. Dobrze, jeśli wypróbujemy hamulec – powinien być on precyzyjny i działać szybko. Równie istotne jest to, aby cały mechanizm działał płynnie. Jeśli będzie się zacinał, łowienie ryb nie będzie przyjemne.

 

 

Dodatkowe funkcje

Wiele dostępnych na rynku modeli wyposażonych jest w dodatkowe funkcje, jak np. system neutralizujący drgania. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo ułatwia nam połów i sprawia, że utrzymanie wędki w rękach jest dużo prostsze. W sklepach można znaleźć także sprzęty wyposażone w licznik głębokości. Tego typu opcja przyda się jednak podczas połowu na bardzo głębokich wodach.

 

Kołowrotki spinningowe w dobrej cenie

Ceny kołowrotków są bardzo zróżnicowane. Nie chodzi tylko o wielkość danego modelu, ale także materiał użyty do jego produkcji czy samego producenta. Osoby początkujące najczęściej wybierają stosunkowo tanie modele, czyli takie, których koszt nie przekracza 100 zł. W sklepach znajdziemy także dużo droższe warianty.

 

5 najlepszych kołowrotków spinningowych. Opinie w 2021 roku

 

Jeśli po przeczytaniu poradnika wciąż zastanawiasz się, jak kupić dobrej jakości model sprawdź nasz ranking kołowrotków spinningowych. Znajdziesz tam produkty polecane i sprawdzone przez konsumentów.

 

1. Kołowrotek Spinningowy Penn Slammer 260

 

Penn Slammer 260 to kołowrotek, który dobrze posłuży każdemu, kto zamierza łowić ryby. Jest on przygotowany nawet na możliwość ciężkiego holu (dużej ryby) poprzez połączenie mechanizmu napędowego wykonanego z fosforobrązu z trzpieniem ślimakowym. Warto wspomnieć, że cała obudowa kołowrotka jest wykonana z metalu i ulega zniszczeniu niezwykle rzadko.

Elementem, o którym często wspominają użytkownicy jest sprzęgło hamulcowe. Jest ono chwalone ze względu na bardzo dużą siłę hamowania oraz brak zakleszczeń podczas rozpoczęcia holowania, co oznacza, że praca z kołowrotkiem jest bardzo płynna. Chwalony jest również kabłąk, który został odpowiednio utwardzony. Drgania rotora zostały zniwelowane z pomocą specjalnego systemu Techno Balance.

Kołowrotek ma 6 łożysk, które usprawniają jego działanie. Użytkownikom podoba się technologia Infinite Anti Reverse, za sprawą której linka w szpuli nie cofa się. Przełożenie kołowrotka wynosi 5,1: 1. Pojemność szpuli to 250 m w przypadku korzystania z linki o grubości 0,25 mm. Warto wspomnieć też o dobrze wyprofilowanym uchwycie korbki.

Penn Slammer 260 to kołowrotek o wadze 350 g. Jego przełożenie wynosi 5,1:1. Sprzęt jest w większości wykonany z metalu. Szpula kołowrotka ma pojemność 250 m.

Zalety
Wykonanie:

Prezentowany kołowrotek został wykonany z solidnego metalu. Dzięki temu nie ulega zniszczeniu nawet na skutek bardzo częstej eksploatacji.

Wygoda:

Korbka sprzętu została wyprofilowana w taki sposób, że bardzo dobrze się ją trzyma i nie przeszkadza nam nawet dłuższa walka z większą rybą.

Płynność:

6 łożysk sprawia, że działanie kołowrotka jest bardzo płynne. Dodatkowo ze względu na dobrze zbudowane sprzęgło hamulcowe, płynność nie jest przerywana przy rozpoczynaniu przyciągania linki.

Pojemność:

Pojemność kołowrotka jest bardzo duża, wynosi aż 250 m linki o grubości 0,25 m.

Hamulec:

Hamulec kołowrotka został wykonany w taki sposób, że jest w stanie utrzymać nawet bardzo dużą rybę. Poza tym nie zacina się on, a kołowrotek nie cofa się i nie ma ryzyka, że ryba nam ucieknie.

Wady
Waga:

Kołowrotek waży 350 g, co może być dość dużo, jeżeli sama wędka nie jest zbyt lekka.

 

 

 

 

2. Kołowrotek Spinningowy Fishing Leader FX 1000

 

Fishing Leader FX 1000 to kołowrotek, który wyróżnia to, że ma on aż 11 łożysk. Nie ma wielu modeli, które mają aż tak dużą liczbę łożysk. Dzięki tym elementom łowienie przebiega bardzo płynnie, a sam kołowrotek nie zacina się w żadnym momencie połowu. Dodatkowo ma on specjalny system nawoju żyłki, więc nawijanie jest szybkie oraz precyzyjne.

Kołowrotek ma dwie szpule, jedna z nich jest wykonana z aluminium, z kolei ta dodatkowa z grafitu. Duże znaczenie dla użytkowników ma dobrze wyregulowany hamulec, z którego pomocą mogą bez problemu złapać nawet bardzo dużą rybę. Ma on górną regulację, która nie jest skomplikowana nawet dla początkujących wędkarzy.

Na uwagę zasługuje bardzo lekki kabłąk, który nie przeszkadza podczas połowów. Dodatkowo rączkę kołowrotka można łatwo złożyć używając w tymo celu jednego przycisku. Nie musisz się martwić, że podczas przenoszenia wędki uszkodzisz właśnie ten element. Chwalona jest również obudowa sprzętu wykonana wyłącznie z grafitu.

Fishing Leader FX 1000 to kołowrotek o przełożeniu 5,1:1. Ma on dwie szpule, a pojemność każdej z nich wynosi 220 m, jeżeli używamy linki o grubości 0,2 mm.

Zalety
Wykonanie:

Większość elementów w kołowrotku jest wykonana z grafitu. Jest to lekki materiał, który jest dodatkowo bardzo mocny. Dlatego podczas łowienia ryb nie musisz się bać, że hamulec albo szpula zostaną uszkodzone.

Obsługa:

Kołowrotek nie jest skomplikowany w obsłudze. Ma on dość prostą konstrukcję, więc nawet jeżeli jesteś początkującym wędkarzem, nie musisz się obawiać, że nie będziesz wiedział, jak z niego korzystać.

Łożyska:

Konstrukcja modelu ma 11 łożysk.

Pojemność:

Pojedynczo na szpulę można nałożyć 220 m żyłki o grubości 0,2 m.

Wady
Uchwyt:

Jedynym elementem, do którego użytkownicy mają zastrzeżenie jest uchwyt kołowrotka. Jest on delikatny, więc należy uważać podczas gwałtownej eksploatacji kołowrotka.

 

 

 

 

3. Kołowrotek Jaxon Spark 200 Match Spinning 6b 6,3:1

 

Kołowrotek Jaxon Spark 200 Match Spinning 6b 6,3:1 to model, który w sprzedaży dostępny jest w kolorze granatowym. Producent wyposażył go w bardzo precyzyjny hamulec. Element ten umieszczono w górnej części szpuli. Dodatkowo składa się z 6 łożysk. Jedno z nich jest oporowe. Prezentowany zestaw zawiera 2 szpule wykonane z tworzywa.

Model polecany jest do spinningu, łowienia miękkiej gumy z opadu, czyli tam, gdzie najbardziej liczy się agresywne podbicie przynęty. Konstrukcja produktu jest bardzo solidna. Dzięki dobremu wyważeniu mamy zapewnioną pełną płynność oraz stabilizację kołowrotka. Produkt wyróżnia się bardzo wysokim standardem wykończenia.

Wędkarze z chęcią sięgają po prezentowany przez nas model. Według nich gwarantuje on bardzo sprawne łowienie ryb. Model wyposażono w płytką szpulę matchową, przydatną szczególnie osobom, które stosują bardzo dalekie wyrzuty przynęt oraz zestawów spławikowych.

Kołowrotek Jaxon Spark 200 Match Spinning 6b 6,3:1 wyposażono w bardzo precyzyjny hamulec, który w znacznym stopniu ułatwia połów ryb. Konstrukcja urządzenia jest bardzo szczegółowo dopracowana, dlatego kołowrotek sprawdzi się do bardzo intensywnych połowów.

Zalety
Łatwy montaż:

Kołowrotek należy zamontować do wędki. Proces ten nie jest skomplikowany i nie powinien nikomu sprawić problemu.

Precyzyjny hamulec:

Model wyposażono w bardzo precyzyjny hamulec. Zamieszczony jest on w górnej części szpuli i zapewnia niezawodność działania.

Wysoki parametr przełożenia:

Urządzenie ma bardzo wysoki parametr przełożenia, który wynosi 6, 3:1. Model jest szczególnie polecany do spinningu, gdzie istotne jest agresywne podbicie przynęty.

Kształt szpuli:

Szpula jest płytko wykończona. Wykonano ją z metalu. Takie połączenie gwarantuje dalekie wyrzuty. Zestaw składa się z dwóch szpul wykonanych z tworzywa.

Wady
Wykonania:

Kołowrotek pokryto grafitową farbą. Na jego powierzchni pojawiają się zarysowania, co sprawia, że produkt po pewnym czasie ma nieestetyczny wygląd.

 

 

 

 

4. Kołowrotek Jaxon Blue Drop DX 200 Match Spinning

 

Chcielibyśmy zachęcić Cię do przemyślenia zakupu kołowrotka Jaxon Blue Drop DX 200 Match Spinning, który jest dobrze oceniany zarówno przez początkujących, jak i bardziej doświadczonych wędkarzy. To pozwala sądzić, że mamy do czynienia z wysokiej jakości produktem, który odpowiednio spełnia swoje zadanie.

Kołowrotek ma przełożenie 5,2:1 i jest wyposażony w 6 łożysk (w tym 1 oporowe). Szpula jest zrobiona z wytrzymałego metalu, jest gładka i zapewnia wysokie wyrzuty. Jej pojemność wynosi od 0,16 m do 140 m. W zestawie znajduje się też grafitowa szpula zapasowa zrobiona z solidnego tworzywa. Waga produktu jest równa 243 g. 

Na pytanie, czy warto kupić kołowrotek Jaxon Blue Drop DX 200 Match Spinning konsumenci odpowiadają, że tak. Oczywiście produkt ma pewne wady, jednak jego jakość wykonania i cena znacznie nad nimi przeważają. Model jest uznawany za estetycznie wykonany sprzęt dla wędkarzy.

Jaxon Blue Drop DX 200 Match Spinning to kołowrotek, którego waga jest równa 243 g. Ma on 6 łożysk i przełożenie 5,2:1. Pojemność szpuli wynosi do 140 m. 

Zalety
Szpula:

Kołowrotek ma metalową szpulę gwarantującą wysokie wyrzuty. Jest to element dobrze oceniany przez doświadczonych wędkarzy. Co więcej, w skład kompletu wchodzi też druga zapasowa szpula wykonana z wytrzymałego tworzywa.

Łożyska:

Na uwagę zasługują solidnie wykonane łożyska zapewniające płynną pracę kołowrotka. Jest ich 6, w tym 1 z nich jest oporowe.

Niska waga:

Do zakupu tego produktu poza solidną jakością wykonania zachęca też jego niska waga. Model waży tylko 243 g, więc nie zwiększa znacząco ciężaru całej wędki.

Wady
Hamulec:

Mimo zapewnień producenta znajdujący się w górnej części szpuli hamulec nie jest tak precyzyjny, jak można było przypuszczać. Niemniej jednak ogólnie dobrze spełnia swoje zadanie.

Zarysowania:

Na powierzchni kołowrotka po pewnym czasie intensywnej eksploatacji pojawiają się niewielkie zarysowania.

 

 

 

 

5. Kołowrotek Spinning Match FL QFB 300 6bb

 

Kołowrotek Spinning Match FL QFB 300 6bb wyróżnia się wysokim standardem wykończenia. Wyposażono go w bardzo precyzyjny oraz niezawodny hamulec, który znajduje się w górnej części szpuli. Kołowrotek ma 6 łożysk. Do zestawu dołączona jest dodatkowa szpula, wykonana z tworzywa.

Główną szpulę wykonano z metalu. Kołowrotek bardzo dobrze sprawdzi się do połowu spinningowego, spławikowego oraz feederowego. Model gwarantuje bardzo płynne akcje, Wynikają one głównie z dobrego wyważenia całego mechanizmu oraz precyzyjnego dopasowania wszystkich elementów, które wchodzą w skład konstrukcji.

Konsumenci są bardzo zadowoleni z użytkowania tego produktu. Jego waga wynosi zaledwie 250 g, co w połączeniu z wagą wędki nie powinno powodować wielkiego ciężaru. Dzięki temu połów ryb jest bardzo komfortowy. Model w sprzedaży dostępny jest w 4 wersjach kolorystycznych: Pomarańczowej, ciemno zielonej, jasno zielonej oraz żółtej

Kołowrotek Spinning Match FL QFB 300 6bb ma 6 łożysk, jest bardzo solidnie wykonany i zapewnia niezawodność działania.

Zalety
Waga:

Model waży jedynie 250 g. Jest to niewiele. W połączeniu z wędką nie odczujemy dużego ciężaru, a połów powinien być w pełni komfortowy.

Dobrze dopracowana konstrukcja:

Kołowrotek ma bardzo dobrze wyważony mechanizm. Jest to spowodowane precyzyjnym dopasowaniem wszystkich elementów konstrukcji. Zapewnia on płynną akcję.

Wady
Obsługa:

Osoby początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z połowem ryb początkowo mają małe trudności z prawidłową obsługą urządzenia. Opanowanie mechanizmu dla wielu osób stwarza trudności.

Uchwyt:

Dla części użytkowników uchwyt kołowrotka jest bardzo niewygodny w użytkowaniu. Największy dyskomfort pojawia się podczas długich, wielogodzinnych, bardzo intensywnych połowów.

 

 

 

 

Kołowrotek spinningowy – przełożenie i konserwacja sprzętu

 

Wybór dobrej jakości kołowrotka spinningowego może być trudnym zadaniem, szczególnie dla początkujących wędkarzy. Jesteśmy jednak pewni, że przeczytany przez Ciebie poradnik i ranking rozwiał wszelkie wątpliwości. Przygotowaliśmy także tekst, w którym wskazujemy zasady konserwacji kołowrotka spinningowego i określamy, jakie przełożenie jest najlepsze. Wszystkie informacje znajdziesz poniżej.

 

 

Jakie przełożenie powinien mieć kołowrotek spinningowy?

Jednym z bardzo istotnych parametrów każdego kołowrotka spinningowego jest jego przełożenie, a dokładniej rzecz ujmując – szybkość nawijania żyłki na szpulę względem obrotu korbką. Wartość tę zapisuje się w następujący sposób 5,2:1, co oznacza, że szpula kołowrotka zakręci się 5,2 razy przy jednym obrocie korbką. Oczywiście wskazana wartość jest jedynie przypadkowa. To, jak szybko powinna być nawinięta żyłka, zależy przede wszystkim od tego, jakie ryby mamy zamiar łowić. Najczęściej w sklepach dostępne są kołowrotki o przełożeniu 4,8:1 do 5,2:1. Jest to pewien standard. Niemniej jednak na rynku można znaleźć także modele zarówno z mniejszym, jak i większym przełożeniem. Kołowrotki, które są wolniejsze poleca się do łowienia ciężkiego sandacza, troci czy łososi w rzekach.

Modele szybkie wybierane są przez osoby, które chcą złapać np. belonę. Z powyższego wynika, że to, jaki kołowrotek spinningowy jest polecany przez wędkarzy, zależy głównie od potrzeb danej osoby. Pamiętajmy, że nawet jeśli kupimy np. zbyt szybki model, który nie będzie dostosowany do rodzaju ryb, jaki chcemy łowić, możemy po prostu wykonywać wolniejsze ruchy korbką, a tym samym spowolnić cały mechanizm. Po pewnym czasie jednak może się to okazać męczące i niewygodne.

 

Czego używać do czyszczenia kołowrotka spinningowego?

Przy zakupie sprzętu musimy nie tylko zapoznać się z jego parametrami, ale także dowiedzieć się, jak należy od niego dbać. Jeśli nie będziemy tego robić odpowiednio, istnieje duża szansa na to, że zakupiony przez nas model szybko się zniszczy. Prostą czynnością, którą możemy wykonać właściwie po każdym użyciu kołowrotka spinningowego, jest jego dokładne przetarcie. W tym celu należy użyć delikatnej szmatki (może być ona nieco zwilżona). Jeśli nie chcemy, aby w trakcie transportu doszło do zabrudzenia sprzętu, musimy pamiętać o jego odpowiednim przechowywaniu. Kołowrotek powinien znajdować się w pokrowcu.

 

 

Czy można rozkręcić kołowrotek spinningowy?

Wielu początkujących wędkarzy zastanawia się nad tym, czy zalecane jest, aby rozkręcać kołowrotek spiningowy. Jeśli nie mamy dużego doświadczenia w tym zakresie, lepiej nie ryzykować. Możemy przypadkowo uszkodzić jakiś element bądź nieodpowiednio go przymocować. To z pewnością wpłynęłoby na efektywność pracy modelu. Jeśli jednak dobrze znamy budowę kołowrotka spinningowego, możemy go rozkręcić. Pamiętajmy, aby nie robić tego w tzw. warunkach polowych, czyli w miejscu, w którym łowimy ryby. Wtedy bardzo łatwo jest zgubić jakąś niewielką część konstrukcji. Nie jest wskazane też, aby zbyt często rozkręcać sprzęt (zwykle wystarczy raz na sezon).

 

Kołowrotek spinningowy – konserwacja

Aby nasz kołowrotek spinningowy dobrze działał musimy od czasu do czasu go smarować. To poprawi działanie poszczególnych mechanizmów, sprawi, że nawijanie szpuli będzie proste, a dodatkowo pozwoli pozbyć się nieprzyjemnego dźwięku skrzypienia. Do konserwacji można wybrać specjalne smary, które są dostępne w sklepach wędkarskich. Część osób stosuje zwykłą oliwkę, jednak nie wszyscy to zalecają.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Okuma Cascade FD30

 

Chcesz kupić dobry i tani kołowrotek spinningowy, ale obawiasz się, że wybrany przez Ciebie model nie będzie solidny? Jeśli chcesz wyposażyć się w /sprawdzony sprzęt w niskiej cenie, zachęcamy do zapoznania się z opisem Okuma Cascade FD30.

Kołowrotek ten wyposażony został w łożysko kulkowe wykonane ze stali nierdzewnej. Konstrukcja produktu jest wytrzymała i stabilna. Do produkcji wykorzystano dobry gatunkowo grafit. W modelu zastosowano system chroniący przed skręcaniem linki. Nie musimy się obawiać o to, że będziemy zmuszeni poświęcać swój czas na jej rozplątywanie, co może mieć wpływ na końcowy efekt wędkowania. Masa produktu to zaledwie 215 g.

Konsumenci doceniają to, że na kołowrotek Okuma Cascade FD30 producent udziela aż 5-letniej gwarancji. Jest to potwierdzenie solidnego wykonania. Na przednim sprzęgle hamulca umieszczono flicową podkładkę nasyconą olejem. Dzięki niej system działa sprawniej.

Okuma Cascade FD30 to kołowrotek spinningowy o wadze 215 g. Pojemność szpuli to 0,20 mm / 240 m. Model ma stalowy kolor.

Zalety
Hamulec:

Sprzęgło hamulca ma filcowe podkładki, które zostały nasączone olejem. W związku z tym nie musimy się obawiać o to, że hamulec będzie się zacinał, co z pewnością utrudniłoby nam wędkowanie.

Waga:

Produkt jest wyjątkowo lekki, dlatego konsumenci tak chętnie decydują się na jego zakup. Wędkę można łatwo utrzymać w dłoniach i nie martwić się o to, że szybko się zmęczymy. Warto dodać, że choć materiał wykonania jest lekki, cechuje go duża wytrzymałość.

Rolka:

Kabłąk wyposażono w specjalną rolkę, która skutecznie zapobiega skręcaniu się żyłki. To sprawia, że użytkowanie kołowrotka jest jeszcze łatwiejsze.

Wady
Liczba łożysk:

Prezentowany model nie ma łożyska oporowego, które zdaniem dużej grupy wędkarzy jest bardzo przydatne i zwiększa komfort i precyzję w trakcie łowienia ryb.

 

Jaxon ATRIUM GTX 300

 

Jaxon ATRIUM GTX 300 to kołowrotek o przełożeniu 5,2:1. Jest on uważany przez użytkowników za jeden z najsprawniej działających sprzętów tego typu. Cały mechanizm jest bardzo dobrze schowany w środku obudowy, która estetycznie się prezentuje. Dlatego też nie ma szans, aby wnętrze mechanizmu zostało uszkodzone. Kołowrotek waży około 300 g.

Z pomocą tego modelu możesz oddawać nawet bardzo dalekie rzuty. Masz więc większe szanse na to, że coś złapiesz. Korbka została specjalnie wykonana w taki sposób, że kręcenie nią nie jest problematycznie i nie powoduje bólu ręki. W mechanizmie znajduje się 7 łożysk. Mają one za zadanie sprawić, aby żyłka płynnie przechodziła przez szpulę i właśnie tak działają.

Pojemność szpuli wynosi 215 m w przypadku, gdy żyłka ma grubość 0,25 m. Użytkownikom podoba się to, że w zestawie znajduje się dodatkowa szpula, której można użyć w przypadku awarii tej pierwszej. Chwalą oni również bardzo dobry system nawijania żyłki, który nie sprawia problemów.

Jaxon ATRIUM GTX 300 to kołowrotek spinningowy o pojemności 215 m. Jego przełożenie to 5,2:1. Waga modelu wynosi 300 g. Mechanizm sprzętu składa się z 7 łożysk.

Zalety
Design:

Kołowrotek wygląda bardzo dobrze i pasuje do większości wędek. Ze względu na oryginalny design można go łatwo rozpoznać i dodaje on atrakcyjności każdej wędce.

Płynność:

7 łożysk bardzo dobrze radzi sobie z przeprowadzaniem żyłki oraz kontrolowaniem całego mechanizmu.

Wykonanie:

Kołowrotek nie psuje się z biegiem czasu i pod wpływem warunków zewnętrznych. Wszystkie delikatne elementy są schowane pod solidnie wykonaną obudową.

Wady
Szybkość:

Niektóre osoby zauważyły, że po pewnym czasie użytkowania szybkość kręcenia kołowrotka znacznie spada, co może sprawić, że stracimy łowioną rybę.

Hamulec:

Hamulec po pewnym czasie przestaje być precyzyjny, co zauważyła dość duża ilość użytkowników.

 

Abu Garcia Revo SX 30

 

Jednym z najlepiej ocenianych przez konsumentów kołowrotków spinningowych jest Abu Garcia Revo SX 30. Produkt z pewnością spełni oczekiwania doświadczonych wędkarzy. Model jest stosunkowo drogi, jednak jego staranne wykonanie, jak również wygoda użytkowania i funkcjonalność sprawiają, że wiele osób decyduje się na zakup tego sprzętu.

Pojemność szpuli jest równa 0,28 mm / 150 m. Waga modelu to 225 g, w związku z czym utrzymanie wędki w dłoniach jest łatwe. Kołowrotek ma dobrze opracowany system hamulcowy. Odpowiedni kształt krawędzi szpuli sprawia, że linka płynnie porusza się i nie zsuwa poza wyznaczony obszar. W efekcie nie musimy co chwilę poprawiać żyłki.

Większość osób uważa, że Abu Garcia Revo SX 30 to kołowrotek spinningowy, który warto kupić. Wśród zalet produktu wyróżnia się: funkcjonalność, staranne wykonanie i wytrzymałość. Model nawet po wielu miesiącach zachwyca wyglądem, a wszystkie elementy sprawnie działają. Korpus zrobiony z węgla C6 i stopy X-Craftic jest odporny na uszkodzenia.

Kołowrotek spinningowy Abu Garcia Revo SX 30 waży 225 g. Pojemność szpuli wynosi 0,28 mm / 150 m. Produkt ma czarno-czerwony kolor.

Zalety
System hamulcowy:

Zdaniem większości konsumentów węglowy system hamulcowy Carbon Matrix jest skuteczny i trwały. Znacznie zwiększa on precyzję i komfort w trakcie wędkowania.

Krawędź szpuli:

Jak podaje producent, krawędź szpuli została stworzona wg projektu Rocket Spool Lip Design, co oznacza, że linka gładko schodzi ze szpuli, a więc nic nie zacina się w trakcie użytkowania, a my możemy odpowiednio szybko reagować.

Odporność na korozję:

Użyte do produkcji materiały wykazują dużą odporność na korozję. Stal nierdzewna nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo sprawia, że kołowrotek można łatwo utrzymać w czystości.

Łożyska:

Prezentowany sprzęt ma 8 łożysk stalowo kulkowych HPCR i 1 oporowe. W rezultacie możemy z łatwością kręcić korbą (płynny ruch).  

Korba:

Na uwagę zasługuje także dobrze wyprofilowana korba. Została ona pokryta przyjemnym dla skóry materiałem, co wpływa na wygodę użytkowania.

Wady
Szpula zapasowa:

Dla niektórych osób wadą jest to, że w zestawie nie otrzymujemy dodatkowej szpuli. Warto więc od razu zainwestować w ten element.

 

Jaxon Top Carp FRT500

 

Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z wędkowaniem i szukasz kołowrotka spinningowego, który będzie łatwy w obsłudze i solidnie wykonany, zapoznaj się z dokładnym opisem modelu Jaxon Top Carp FRT500. Jest to produkt wyposażony w hamulec przedni i tylny. Warto dodać, że nad hamulcem tylnym znajduje się regulator.

Prezentowany sprzęt jest uznawany za funkcjonalny. Wszystko przez to, że w komplecie otrzymujemy dwie szpule, a tym samym możemy stosować żyłki o różnej długości i grubości. Zwiększa to nasze możliwości w trakcie wędkowania. Korpus zrobiono z aluminium, czyli lekkiego, a przy tym wyjątkowo trwałego materiału. Całość waży 439 g.

Jaxon Top Carp FRT500 to kołowrotek spinningowy polecany przez konsumentów. Wiele osób uważa, że w tym przedziale cenowym (ok. 100 zł), trudno kupić równie solidnie wykonany produkt. Jedną z największych zalet jest możliwość montażu korbki zarówno po prawej, jak i lewej stronie.

Jaxon Top Carp FRT500 to bardzo dobry kołowrotek spinningowy do 100 zł. Produkt waży 439 g. Model ma tylny i przedni hamulec.

Zalety
Różne szpule:

W zestawie znajduje się 2 szpule wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Użytkownik ma możliwość zastosować różnego rodzaju żyłki (0,30 mm / 290 m, 0,40 mm / 210 m i 0,50 mm / 135 m), co zwiększa możliwości wykorzystania zakupionego sprzętu.

Dla początkujących:

Produkt został stworzony z myślą o osobach początkujących. Kołowrotek ma łatwy system obsługi - wymiana żyłek nie jest skomplikowana, a konserwacja modelu nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Korpus:

Zrobiony z dobrego gatunkowo aluminium korpus wykazuje dużą odporność na uszkodzenia. W związku z tym możemy mieć pewność, że zakupiony model będzie nam służył przez długi czas.

Hamulec przedni i tylny:

Kołowrotek został wyposażony w hamulec przedni i tylny, co umożliwia szybką reakcję w momencie złowienia ryby.

Wady
Korba:

Pewna grupa Internautów wskazuje, że korba jest nie najlepiej wykonana. Niektóre osoby twierdzą, że jej kształt nie jest dobrze przemyślany, co zmniejsza nieco komfort podczas użytkowania sprzętu.

 

Shimano Sedona 2500S FI

 

Jeśli interesuje Cię zakup kołowrotka do 300 zł, polecamy Twojej uwadze model Shimano Sedona 2500S FI. Model jest niezwykle lekki, jego waga wynosi zaledwie 245 g. Daje to pewność, że nasze dłonie będą miały zapewniony komfort w trakcie wędkowania. Pojemność szpuli to 0,16mm / 150m.

Kołowrotek Shimano Sedona 2500S FI został zrobiony z mocnych materiałów. Oznacza to, że wykazują one dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Nawet wtedy, kiedy warunki atmosferyczne nie będą nam sprzyjać możemy bez obaw o uszkodzenie używać tego modelu. Sprzęt ten ma solidny przedni hamulec.

Shimano Sedona 2500S FI to produkt polecany przez wędkarzy. Konsumenci wypowiadają się pozytywnie na temat tego modelu. W recenzjach często powtarza się stwierdzenie, że kołowrotek ten został dobrze wykonany i jest mało awaryjny.

Shimano Sedona 2500S FI to kołowrotek spinningowy o wadze 245 g. Pojemność szpuli to 0,16 mm / 150 m.

Zalety
Napęd:

Łożyskowany napęd X-Ship zapewnia dużą moc i płynne obroty. Za sprawą wspomnianego elementu kołowrotek działa sprawniej, a tym samym jest polecany także najbardziej wymagającym osobom.

Uszczelnianie:

Ze sprzętu możemy korzystać także wtedy, kiedy warunki pogodowe nie są sprzyjające. Wszystko za sprawą uszczelniania. Stanowi ono skuteczne zabezpieczenie przed wodą, piaskiem czy pyłem.

Korba:

Z uwagi na to, że korbę pokryto antypoślizgowym materiałem korzystanie z niej jest wygodne.

Wady
Obsługa:

Część użytkowników wskazuje, że na początku obsługa produktu może być skomplikowana.

Hamulec:

Pojedyncze osoby twierdzą, że przedni hamulec czasem się zacina. Niemniej jednak takie sytuacje nie występują często.

 

Bionic 1000 FD

 

Osoby, które chcą wyposażyć się w dobrej jakości kołowrotek spinningowy do 100 zł, z pewnością będą zainteresowane modelem Bionic 1000 FD. Jest on doceniany przede wszystkim za atrakcyjną cenę, a także wykonanie. Do jego produkcji wykorzystano dobre gatunkowo tworzywa.

Ten kołowrotek do 100 zł jest prosty w obsłudze. Korba została odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu użytkowanie okazuje się w pełni komfortowe. Pojemność szpuli wynosi 0,15 mm / 180m. Model ten to typ 1000 (wielkość). Istnieje możliwość zakupu także większych wariantów. Produkt ten ma czarny kolor, a na jego powierzchni znajdują się także czerwone elementy.

W Internecie można znaleźć dużo dobrych opinii na temat Bionic 1000 FD. Jest to potwierdzeniem tego, że produkt należycie spełnia swoje zadanie. Wędkarze przyznają, że jest lekki, a jego obsługa nie jest problematyczna.

Kołowrotek spinningowy Bionic 1000 FD ma pojemność szpuli równą 0,15 mm / 180 m. Produkt ma czarno-czerwony kolor.

Zalety
Korba:

Komfort użytkowania zwiększa dobrze wyprofilowana korba pokryta miękkim w dotyku tworzywem. Element ten płynnie działa i jest niemal bezgłośny.

Obsługa:

Konsumenci zaznaczają, że obsługa sprzętu nie jest skomplikowana. Nawijanie żyłki przebiega szybko i nie trzeba mieć dużych umiejętności, aby to dobrze zrobić.

Wady
Zapasowa szpula:

W zestawie nie ma zapasowej szpuli, co według części wędkarzy jest wadą.

Zarysowania:

Nieliczni użytkownicy zauważyli, że po pewnym czasie na korpusie pojawiają się drobne zarysowania. Może być to dowód na to, że element ten nie został zrobiony z najlepszych gatunkowo materiałów.

 

Mikado Tachibana 3009 FD

 

Opinie o kołowrotkach producenta Mikado są pozytywne. Dlatego też wielu konsumentów decyduje się na zakup produktu tej marki. Jednym z najczęściej wybieranych modeli jest Mikado Tachibana 3009 FD.

Prezentowany model jest uniwersalny – można go używać zarówno do spinningu, jak i spławika. System przedniego hamulca ułatwia korzystanie z urządzenia. Dzięki temu łowienie staje się prawdziwą przyjemnością. Waga kołowrotka jest równa 272 g, co sprawia, że nasze dłonie nie męczą się zbyt szybko. Do produkcji sprzętu wykorzystano dobre gatunkowo tworzywa. Wykazują one odporność na działanie temperatur i innych czynników zewnętrznych. Pojemność szpuli można regulować. Użytkownik ma do wyboru następujące wartości: 0,20 / 200 m, 0,25 / 150 m i 0,30 / 100 m.

Mikado Tachibana 3009 FD poleca wielu konsumentów. Twierdzą oni, że jest to kołowrotek, który warto kupić. Został on solidnie wykonany, co daje podstawy sądzić, że będzie nam służył przez długi czas. Dodatkowo model ten jest lekki, więc nie obciąża zbyt mocno naszych dłoni.

 

Penn Battle II 2000 5+1Bb

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez Penn Battle II 2000 5+1Bb. Jest to kołowrotek spinningowy do 500 zł, który sprawdzi się nawet w bardzo trudnych warunkach. Obudowę pokryto antykorozyjną powłoką, która skutecznie chroni przed negatywnych działaniem słonej wody, a także innych czynników.

Prezentowany sprzęt wykonano w technologii Full Metal Body. Co to oznacza? Chodzi o to, że zarówno korpus, jak i rotor wykonano z solidnego metalu. To daje nam gwarancję, że produkt cechuje duża wytrzymałość, co w konsekwencji sprawia, że będzie nam służył przez wiele lat. System Techno-Balance neutralizuje drgania rotora, dzięki czemu łowienie jest dużo prostsze. Urządzenie waży 275 g, a moc hamulca wynosi 4,5 kg. Pojemność szpuli jest równa 220 m / 0,20 mm.

Konsumenci są zdania, że zastosowany w kołowrotku hamulec jest niezwykle mocny i precyzyjny. Zaletą produktu jest także to, że linka nie skręca się w trakcie nawijania, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania. Model ten objęty jest 2-letnią gwarancją producenta.

 

Rumpol REGAL RG3000

 

Rumpol REGAL RG3000 to kołowrotek spinningowy o wadze 260 g. Jego rotor został wyważony komputerowo, więc mamy pewność, że jest bardzo precyzyjny. Komplet zawiera 6 łożysk, które mają za zadanie zapewnić płynność pracy. Przełożenie sprzętu wynosi 5,2:1. Jest to kołowrotek przygotowany dla doświadczonych, jak i początkujących wędkarzy.

Hamulec sprzętu jest precyzyjny. Z jego pomocą można bez większego wysiłku złapać i utrzymać rybę. Szpula została wykonana z grubego aluminium. Jej pojemność wynosi 200 m w przypadku, kiedy żyłka ma grubość 0,25 mm. Rączka sprzętu jest często chwalona, ponieważ może być złożona z pomocą jednego przycisku i nie przeszkadza podczas transportu.

Użytkownikom podoba się to, że montaż kołowrotka nie sprawia większych problemów, a na wędce wygląda on bardzo dobrze. Jest to model nie tylko do spinningu, ale również do łowienia metodą spławikową, więc można go używać w wielu przypadkach. Wędkarze chwalą też szybkość sprzętu.

Rumpol REGAL RG3000 to kołowrotek, który można używać podczas łowienia metodą spławikową oraz spinningową. Waży on 260 g. Jego przełożenie to 5,2:1. Jest to dobry kołowrotek spinningowy do 50 zł.

Zalety
Waga:

Kołowrotek waży jedynie 260 g. Dlatego mamy pewność, że nawet po jego zamontowaniu będziesz mógł bez problemu operować wędką, na której się znajduje.

Płynność:

Sprzęt, mimo prostej konstrukcji działa płynnie. Podczas przyciągania ryby nie zacina się i pozwala się uporać ze zwierzyną.

Wady
Wielkość:

Wielu użytkowników uważa, że prezentowany kołowrotek jest dość duży. Może się zdarzyć, że będzie on przeszkadzał podczas wędkowania, szczególnie początkującym.

Wykonanie:

Niektórzy zauważyli, że wykonanie kołowrotka nie jest najlepsze. Dlatego radzimy obchodzić się z nim raczej delikatnie.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir